G Gehavende „Falado von Rhodos N Fraai eigen gebouw in Santpoort voor Volle Evangelie Gemeente Zeekadetkorps IJmond sloot druk zomerseizoen af UST Paaltjes tegen parkeren Opnieuw zilveren jubileum bij Vermande Zonen Leendert Otte veertig jaar bij De Plaatwellerij Kunstmarkt in Uitgeest An binnengebracht door „Titan” «r 1 I uren IN DE VISHAL Hi me Pa Na moeilijke op Noordzee naar reparatiewerf „BERÉA” OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN I 3?’- ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1972 ZA' IJMUIDER COURANT 6 99 HIL bij. (Van een medewerker) DANKBAAR Dameskapsalon In Amsterdam IJMUIDEN. Nu de leden van het „Zeekadetkorps IJmond” vanaf vandaag weer elke zaterdagmiddag bij elkaar komen op hun schip de Pieter Florisz” is een einde geko men aan alle speciale zomeractivi- teiten, zoals het kamp, de kustreis, het verblijf van een der jongens in Canada en de reis naar Engeland. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Vrijdag heeft men bij Vermande Zonen in IJmuiden opnieuw een zilveren jubileum kun nen vieren. Ditmaal betrof het de heer P. H. Boeree, die vijfentwintig jaar geleden als jongen de, destijds nog kleine kring van Vermande Zo nen kwam versterken. van st: visiecé nieuw kele dwijnt je- Zij zuster’ zijn 1 missel viewtj bij”, z later kwakt Me FBI Autoplaatwerk en spuitwerk in moffelcabine BERENDSEN N.V. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. „Geen godsdienstig gebeuren, maar wel een vreugde volle dag”, aldus werd vrijdagmiddag door de heer K. van Dongen de samenkomst genoemd van een aantal genodigden en leden van de Volle Evangelie Gemeente, waarmee het nieuwe gebouw „Beréa” aan de Pa- triciuslaan in Santpoort officieel in gebruik werd genomen. Over het doel en de funcie van dit gebouw hebben wij onze lezers onlangs reeds uit voerig ingelicht. Na het gebruikelijk welkomstwoord werden door de heer Van Dongen vervolgens ook de andere sprekers geregeld ingeleid. PERMANENT SPECIAAL Sociale benadering 1 A <^1 i. V t W' Ag (Van een onzer verslaggevers) z- (Van een onzer verslaggevers) Advertentie van Wat de kustreis betreft: dit jaar is van een traditie afgeweken. Niet alleen wer den deze keer Hamburg en Antwerpen aangedaan, ook werd een bezoek gebracht met het m.s. Banda aan Kopenhagen en Oslo. De drie zeekadetten en hun com mandant die aan deze trip deelnamen, waren juist op tijd in IJmuiden terug om zich de volgende dag te kunnen inschepen voor een ander deel van het zomerpro- gramma, de reis naar Engeland. Architect S. van der Zee tijdens de overdracht van „Beréa” aan de Volle Evangelie Gemeente. werd van De grote waardering van zijn collega’s kwam ook nog tot uitdrukking door een passend gedicht van Ans de Weers, waar in echter niet alleen de deugden, maar ook de ondeugden van de jubilaris even op de korrel werden genomen. Namens de collega’s van zijn afdeling kon Ans de Weers besluiten met het aanbieden van een cadeaubon. In z songs, thuis, opgebi toegaa nooit, ik er metee hou 1 anden kunne „Al: procei niet Z' natuu beeld, omdal Natut vrien< maar Soms W Gilbi jaren versch sweats draagt een sle de hei van re Vanda Kopen nog e drie v wordt volgt zijn h’ van di DE moeti de e Come Char Hoek en. Pal die zi het alles lever bren; Hern lo en Na deze toespraken werden de aanwezi gen nog in de gelegenheid gesteld de jubilaris en zijn familie te complimente ren, waar uiteraard een druk gebruik van werd gemaakt. Op zijn beurt toonde ook voorganger Bronsveld zich bijzonder dankbaar voor dit „heerlijk gebouw,” dat hij voor de gemeente gaarne in bezit wilde nemen. Maar bovenal was spreker hiervoor God erkentelijk, terwijl hij evenmin zijn grote respect wilde verhelen voor het geloof, de moed en het doorzettingsvermogen van de vele gemeenteleden, die letterlijk dag en nacht hebben gewerkt om het gebouw in betrekkelijk korte tijd te kunnen voltooi en. Even dankbaar was de heer Bronsveld Onze specialiteit Edisonstraat 4 IJmuiden M.L. Tectyleer-station De volgende morgen werd weer met de bus teruggereisd naar Huil, waar de Claes Compaen vaarklaar lag. Toen het schip na een voorspoedige reis de Vissershaven binnenliep werd het opgewacht door tien tallen ouders en belangstellenden. AMSTERDAM. B. en W. van Am sterdam hebben besloten bij wijze van proef de trottoirs van verschillende stra ten in de zogenaamde Leidsebuurt omgeving Leidsestraat te voorzien van ijzeren paaltjes. Het gevolg hiervan zal zijn dat auto’s niet langer op deze trot toirs kunnen rijden en worden gepar keerd. De paaltjes bruin van kleur en 80 cm hoog worden op een afstand van vier meter van elkaar geplaatst. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Vrijdagmiddag heeft de sleepboot „Titan” het Westduitse zeiljacht „Falado von Rhodos” IJmuiden binnenge sleept. De vijftien meter lange houten tweemaster werd afgemeerd aan de Wijs- muller-steiger, maar zal op de werf moe ten: het vaartuig heeft een lek in de bodem en zijn zeilen zullen moeten wor den vernieuwd; ze hingen aan flarden. wisselde hiervoor een handdruk met de voorganger van de gemeente, de heer J. J. Bronsveld, met als wens „Veel zegen!” voor de vele schenkingen, waar een grote offervaardigheid uit is gebleken. Hierna kwam pater Frerichs, voorzitter van de Raad van Kerken in de IJmond getuigen van een lichte professionele ja loersheid, omdat men hier in vier jaar een dergelijk fraai gebouw wist te stichten. „U hebt een gemeente gebouwd,” was pater Frerichs van mening, zodat hij de leden vele geslaagde bijeenkomsten toe wenste in de geest van Christus. geschikt voor iedere haarsoort alleen op maandag, woensdag - en donderdag Hierbij ontvangt u een bon t.w.v. 2,50 als reduktie op uw eerstvol gende watergolf waarbij uw perma nent wordt gecontroleerd. Voor uw afspraken tel. 11166 L. Nieuwstraat 181, IJmuiden. De eerste was de architect van het gebouw, de heer S. van der Zee uit Velp, die verklaarde de opdracht destijds met blijdschap te hebben geaccepteerd, omdat „Berea” 'mede dient tot verheerlijking van de Schepper. Hij was hiervoor in de eerste plaats God dankbaar, als zijn hoog ste opdrachtgever, doch daarnaast ook de gemeentelijke instanties en de aannemer met zijn medewerkers, waarmee een der gelijk fraai en functioneel resultaat kon worden bereikt. De heer Van der Zee hoopte dan ook dat de gemeente met het gebouw veel zegen zou mogen beleven. Vervolgens sprak de heer Rob Allard, als voorzitter van de bouwcommissie. Het was hem een vreugde te kunnen vaststel len dat de stichting bijzonder is ingeno men met de praktische indeling van „Be réa.” Het is immers een open gebouw geworden, bedoeld om de eventuele drem pelvrees van omwonenden en anderen weg te nemen. Vandaar dat spreker het gebouw gaarne aan de gemeente wilde overdragen, waar het geestelijk door zou worden geëxploiteerd. De heer Allard Met aan flarden gescheurde zeilen werd vrijdagmiddag het Westduitse zeil jacht „Falados von Rhodos” IJmuiden binnengesleept. Een aardig intermezzo kwam vervolgens voor rekening van de stichting „Peuter- speelplaatsen” uit Santpoort, vertegen woordigd door mevrouw M. Saveur-Hof- stee. Zij was in gezelschap van een der kleuters uit de speelplaats, die het bestuur een attentie kwam aanbieden. Volgens mevrouw Saveur omdat er tussen de stichting en de Volle Evangelie Gemeente zulke prettige relaties bestaan, waardoor van een der lokalen gebruik kan worden gemaakt. Déze werd gemaakt met de „Claes Compaen” van eigenaar R. Jumelet. Vroe ger droeg deze motortrawler de naam „Dirkje”. Het schip is in het voorjaar dienst gaan doen als sportvissersvaartuig. De reis naar en van Huil werd gemaakt onder schipper Jaap van der Plas met als navigator de heer J. Dijkdrenth, de secre taris van het IJmuider Zeekadetkorps. Zowel op de heen- a Is op de terugreis was de weersgesteldheid uitstekend. In Huil werden de zeekadetten ontvangen door de commander van het „Sea Cadet Corps” in Kendal, de heer D. F. Ward. Met een bus werd de vier uur durende rit naar Kendal gemaakt, waarna de IJmui- denaren evenals twee jaar geleden het geval was, ondergebracht werden bij gast ouders, Deze hebben al het mogelijke ge daan om het de „Dutch frieds” naar de zin te maken. De IJmuidenaartjes zijn officieel op het stadhuis van Kendal ontvangen door mrs. Clare Griffith, de vrouwelijke burgemees ter .Zij heette de jongens hartelijk wel kom. In hetzelfde stadhuis werd enkele dagen later aan mr. D. F. Ward een kleine wimpel uitgereikt die was toege kend aan h et korps van Kendal. Het uitreiken geschiedde door Lieut-Cmdr Lord P. N. Wilson, die daarna zowel het plaatselijke korps als dat van IJmuiden inspecteerde. Tijdens het weekeinde waren de IJmui denaartjes vrij; de andere dagen werden bezoeken gebracht aan onder meer het „Lowther Wildlife Park” en het merendis trict, alsmede een boottocht van Lakeside naar Ambleside. Met een bezoek aan het Warcop Training Centre en een verblijf in Blackpool werden de uitstapjes besloten. Bij het afscheid werden woorden van dank gesproken door de commandant van het Zeekadetkorps IJmond, de heer A. UITGEEST. Na het succes van vorig jaar komen ook dit jaar in Uitgeest weer een kunstmarkt en markt van oude am bachten. Op het pleintje voor het Oude Regthuys, nabij de Hervormde kerk, ko men zaterdag 26 augustus acht ambachts lieden en een aantal kunstenaars, die van 14 tot 22 uur hun werken tentoonstellen. In de Hervormde kerk is tijdens de markt een tentoonstelling te zien van oude mo lenfoto’s. Op de kunstmarkt zelf zijn naast vele kunstwerken, zoals etsen, gouaches, schil derijen, ijzerplastieken en keramiek ook de ambachten spinnen, weven, kaarsen maken, mandvlechten en calligraferen te zien. In de Hervormde ker kwordt van half drie af elk uur een orgelconcert verzorgd door de heer K. Rosenhart, vaste organist van de Waalse kerk in Haarlem. van dei’ Veer, en Frans Hof, de jongste IJmujdenaar, overhandigde commander Ward een ets van de buitenhaven van IJmuiden. t - IJMUIDEN. De aanvoer voor IJmui den bestond vrijdag uit 330 kisten en 8 premiekisten wijting, 107 kisten en 138 premiekisten schelvis, 402 kisten kabel jauw, 208 kisten koolvis, 3525 kisten en 858 premiekisten haring, 10 kisten en 527 premiekisten makreel, 1660 kisten schol, 112 kisten schar, 100 kisten tarbot, 66 kisten varia, 160 stuks stijve kabeljauw en 21.300 kilogram tong. Per kilogram werd, in guldens betaald voor: tarbot 9,78-9,44; grote tong 9,07- 8,48, grootmiddel tong 9,04-8,09; klein middel tong 7,79-6,89; tong een 8,46- 7,01; tong twee 8,79-7,60. Per 50 kilogram: schelvis een 43-41; schelvis twee 50-44; schelvis drie 112-45; schelvis vier 105-66; wijting een 56-24; wijting twee 70-50; kabeljauw een 129-90; kabeljauw twee 137-75; kabeljauw drie 137-81; kabeljauw vier 107-75; kabeljauw vijf 88-56; tarbot 400-168; griet 213-160; tongschar 144-65; koolvis een 46-43; kool vis twee 49-45; koolvis drie 57-47; koolvis vier 40-31; haring 32,60-23,50; makreel 68- 24; rode poon 87-36; kleine kreeft 218-153; haai 110-98; hake e,en 230; krab 17-6; witte koolvis 112. Per 125 kilogram: grote leng 152. Per hoop: rog 96-78. Besommingen In IJmuiden werden vrijdag de volgen de besommingen gemaakt: KW 4 13.500, 32 18.300, 55 12.300, 150 ƒ11.100, SCH 10 2.170, 171 22.300, BX 652 f 8.100, LV 7 f 3.700, 110 f 990, IJM 11 15.500. 44 12.800, 57 7.300. 1 6.200, 15 f 5.800, EH 7 13.400, KG 9 f 2.900, UK 60 13.500, VD 19 11.400, 25 f 7.190, WR 47 15.200. KW 66 en KW 218 42.000. De heer Otte (56 jaar) is als leerling- plaatwerker bij de onderneming in Vel- sen-Noord gekomen, ontwikkelde zich tot een veelzijdig vakman met een grote be langstelling voor mens en maatschappij en werd twintig jaar geleden beambte in de functie van werkvoorbereider. Ook daar bleven zijn kwaliteiten niet onopge merkt en volgde promotie tot chef van de afdeling, terwijl de jubilaris de laatste jaren deel uitmaakte van de bedrijfslei ding. Vanaf 1946 is hij lid geweest van de zogeheten kern en vervolgens van de ondernemingsraad; van beide organen was hij secretaris. Directeur G. Hiemstra schetste deze loopbaan in het kort en omschreef de heer Otte onder meer als „een wandelen de encyclopedie” en als „een man die voortdurend in gewicht toenam.” Zijn verantwoordelijkheden waren en zijn erg groot, ook in zijn werk voor het Van Biezenfonds waardoor veel moeilijke ge- >""T v -> Nadat de gemeente ook nog gelukwen sen had mogen beluisteren van de heer G. Schaafsma, die namens het Nederlands Bijbel Genootschap aanwezig was, sprak voorganger Bronsveld een kort slotwoord, waarbij alle sprekers door hem werden beantwoord. En nadat men de pianomu ziek en de zang van mejuffrouw M. Feringa met andacht had beluisterd, maakten de aanwezigen gaarne gebruik van de invitatie het nieuwe gebouw te gaan bezichtigen. Felicitaties voor de heer Otte (rechts) van directeur G. Hiemstra. Naar aanleiding hiervan werd hem vrij dagmorgen door de directie van de n.v. in de conferentiezaal een receptie aangebo den, waar de jubilaris en zijn familie eerst werden toegesproken door de direc teur, de heer J. Allan. Spreker gaf hierbij een terugblik op de afgelopen vijfentwin tig jaar, waarna hij tot zijn genoegen mocht vaststellen dat de heer Boeree zich door opleiding en ervaring tot een goede drukkerij-binder wist te ontwikkelen. De heer Allan besloot zijn toespraak met een hartelijke gelukwens, waarna hij de jubi laris het felicitatieregister en een ge schenk in envelop overhandigde. vallen geholpen konden worden. De direc teur dankte „Leen” voor zijn inzet en de offers qua tijdsbesteding buiten zijn werk om die tevens van zijn echtgenote veel geëist moeten hebben. Hij bood de jubila ris de gouden legpenning aan, verder het eregetuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de traditionele envelop. Oud-directeur ir. Pelzer haalde in zijn toespraakje een boekje aan dat verhaalde van iemand die veel en snel promotie maakte totdat hij in een positie terecht kwam waarvoor hij helemaal niet deugde. In de heer Otte zag hij een bewijs van het omgekeerde, in deze zin dat de jubila ris iemand is die iedere afdeling node ziet gaan. Men zag hem liever geen promotie maken omdat hij in al zijn functies deugde en eigenlijk onmisbaar was. De heer Pelzer roemde het begrip van de heer Otte voor de gevoelens en redenerin gen van de wederpartij zodat het altijd mogelijk was met hem een haalbare op lossing voor moeilijkheden te vinden. Hij was hem erkentelijk voor de periode van constructieve samenwerking en gaf hem tenslotte het nieuwe boek van de Russi sche schrijver Solzjenitsin ten geschenke. Namens de ondernemingsraad en het personeelsfonds voerde de heer J. W. Meij er het woord. Hij herinnerde eraan dat de heer Otte als jonge arbeider een mens was met meer interesse dan voor het werk alleen. „Toen al was hij van mening dat secundaire arbeidsvoorwaarden vaak veel belangrijker zijn dan de geldelijke beloningen. De sociale benadering van de mens heeft altijd een vooraanstaande plaats ingenomen”, aldus de heer Meijer. Naar zijn mening heeft de heer Otte promotie gemaakt omdat hij beslissingen en verantwoordelijkheid durfde nemen. Toch is de jubilaris dezelfde man geble ven die niet naast zijn schoenen is gaan lopen en het vertrouwen van het perso neel hield ook al behoorde hij de laatste jaren tot de leiding van het bedrijf. „Van wege jouw veelzijdigheid en omdat jij eerlijk jouw mening geeft, vind ik het fijn de feestrede te mogen houden”, zei de heer Meijer die onder speciale dankzeg ging aan mevrouw Otte drie bijzettafels gaf en aan de jubilaris een encyclopedie en een envelop. De heer Otte werd ook nog toegespro ken door de heren G. Bos en K. de Wit, respectievelijk namens de personeelsvere niging en de collega’s. De „Falado von Rhodos”, die Schleswig als thuishaven heeft, staat onder com mando van dr. Herbert Hörhager. Er zijn twaalf opvarenden aan boord. Het jacht was een van de zestig deelne mers aan de zogenoemde Tall ship race, georganiseerd door de internationale Sail Training Association. Na een voorspoedige start van Cowes op het eiland White was het Duitse jacht goed op weg naar het eindpunt van de wedstrijd Skagen. Vrijdagmorgen, op ongeveer zestig mijl westelijk van IJmuiden, begonnen de moeilijkheden. Het vaartuig maakte wa ter. Terwijl alle aandacht besteed werd om het binnendringende water met em mers zo veel mogelijk uit het jacht te gooien een pomp was niet aanwezig aan boord begaf het ene na het andere zeil zich bij de snel in kracht toenemende wind. Al spoedig waren alle zeilen eraan gegaan. De „Falado von Rhodos” heeft geen motor en beroofd van zijn zeilen dreef het jacht rond. Het vaartuig heeft slechts een radio- ontvanger, geen zender. Over lichtkogels of vuurpijlen beschikte men aan boord evenmin. Met brandende fakkels getracht de aandacht te trekken eventuele schepen in de nabijheid. Vrij spoedig werd het onredderde jacht opgemerkt door de Westduitse kustvaar der „Irmgard Bos” die er na enkele mis lukt pogingen in slaagde vast te maken, waarna besloten werd de „Falado von Rhodos” naar IJmuiden te slepen. Toen de coaster met het jacht aan de lijn voor IJmuiden was gearriveerd, werd door de „Irmgard Bos” via de kustwacht verzocht om assistentie, waarop de KNZHRM-reddingboot van IJmuiden uit voer. De „Johanna Louisa” moest er ech ter vanaf zien het jacht, dat nog steeds alle opvarenden aan boord had, binnen te slepen. Dit werk werd overgelaten aan de „Titan” van het Bureau Wijsmuller. De krachtige sleepboot had weinig moeite met deze klus, die om halfzes kon worden beëindigd. De bemanning van de „Falado von Rhodos”, veelal uit jongeren bestaande, zag er ondanks de doorstane moeilijke uren op de kokende Noordzee, monter uit. De race is voor de „Falado von Rhodos” afgelopen. Het zal nog wel enige tijd duren alvorens opnieuw zee gekozen kan worden. -wC'..," Vervolgens sprak de heer J. M. Putten, voorman van de afdeling waar de jubilaris werkzaam is. Hij wees erop dat het werk bij de heer Boeree steeds een voorname plaats heeft ingenomen en om dat hij daarbij een uiterst kritische instel ling heeft, worden deze bezigheden altijd punctueel verricht. Daarnaast heeft hij zich steeds als een goed collega leren kennen. Door dit alles bood de heer Van Putten de jubilaris namens directie en personeel een wereldontvanger aan. VELSEN. „Een vriend en raadgever voor iedereen op de Plaatwellerij”, zo karakteriseerde een van de vele sprekers de heer Leendert Otte tijdens een bijeen komst in het ontspanningslokaal van de n.v. Stork Plaatwellerij ter gelegenheid van diens veertigjarig dienstverband bij dit bedrijf. K -i X'- r* -rniA raffia -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6