heiligen Op zoek GILBERT O’ SULLIVAN naar agenda NU ZONDER CRISISPAK kreaier es en KvanVEElEN Haar modejournaal KlsurCn ITICt kfljtj camoufleren met pancake OVER ÉÉN ZAAK zullen we het vandaag wel met elkaar eens zijn: overladen met weldadige zonnewarmte zijn wij deze zomer bepaald niet. Een aangename hulpbron die wij allen om onze niet meer zo krachtige accu weer op peil te brengen toch zo van node hebben. Mooi bruin worden was daarbij geen geringe opgave. Misschien behoort u echter tot de uitverkorenen, die bij het minste of geringste zonnestraaltje er toch nog fraai gekleurd uit tevoorschijn komt alsof u maandenlang in zon niger oorden mocht vertoeven. Voor degenen die er evenwel be- kaaider zijn afgekomen zijn er ge lukkig nog de cosmeticafabrikan- ten, die er alles aan willen doen om uw kleurloosheid op geraffi neerde wijze te camoufleren. En zoals u weet, een pittige make-up kan wonderen verrichten. s I I I 7 In en om Haarlem Palach Haagse Comedie met stuk over Raymond Brulez overleden 1 Heemskerk I 1 Bollenstreek Beverwijk Velsen-IJmuiden 1 ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1972 6 1 Stemming koudenhorn 2 ■li «i tareatief toezigzijn kursussen voor kinderen exi volwassenen seizoen ’72-*73 I EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK inschrijving op werk dagen 13.30-17.30 uur telefoon: 317183 (Van onze correspondent) HILVERSUM Gilbert O’Sulli van staat op achter de piano. De tele visiecamera’s richten zich op een nieuwe artiest. Gewillig deelt hij en kele handtekeningen uit en ver dwijnt dan met een mooi blond meis je. Zijn vriendin? „Nee, het is mijn zuster”, vertelt hij dezelfde avond in zijn hotelkamer. Gilbert geeft dan misschien wel zijn duizendste inter viewtje weg. „Het hoort er allemaal bij”, zegt hij en stopt een pijp. Even later laat hij thee aanrukken en kwakt er een grote hoeveelheid melk bij. "Zs, k ADVERTENTIE u.: I BÊ TER MAAT WWVVVVVVVVinfVWVVVnfVVinfVVWVVVVVVVWVVtfVWVWVWWVtfVVWWWVWVWWWWWMfWWVVVWVWtfWIHHR^^ 3 i/eau Beige. Hier zit namelijk geen rose in, een tint die het rood van de wijn vlek alleen maar zou accentueren. ec- de ;rk eel la- aet jor ele ro- Vit, re- :ijn 1de >tie ht- de. ran la- :iet >tie :ies De de in- ijd 5P- Hij ran em isi- :e. het zij lat sns het ing lak jke de ide er. •tte ;en en. le- lan so- ste in jij het de ?g- ’els die u. en 21.30 u._ maandag 20 u. „Dinosaurussen In zijn spaarzame vrije tijd schrijft hij songs. Langer dan een week is hij nooit thuis. „Ik word de dag tevoren altijd opgebeld en dan hoor ik waar we naar toegaan. Plannen maken doe ik daarom nooit. Ik noem het geen hard leven. Als ik er niets aan zou vinden, dan stopte ik meteen. Maar ik vind het prettig en ik hou van reizen. Er zijn een heleboel andere dingen, waar ik me druk over zou kunnen maken, maar die vergeet ik.” „Als ik me niet voor de volle honderd procent op de muziek stortte, dan zou ik niet zoveel succes hebben als nu. Dat gaat natuurlijk ten koste van relaties bijvoor beeld. Ik kan geen vaste vriendin hebben, omdat de muziek voor mij belangrijker is. Natuurlijk kan ik zeggen: nu wil ik een vriendin en ik wil haar elke avond zien, maar daar zou mijn werk onder lijden. Soms nodig ik iemand uit om mee te gaan BRUSSEL. Donderdag is in Brussel overleden de Vlaamse auteur Raymond Brulez. Hij werd 77 jaar. Brulez werd in 1895 in Blankenberge geboren. Na aan de vrije universitelt in Brussel letteren en wijsbegeerte gestudeerd te hebben, was hij enige tijd werkzaam als leraar en zakenman. Daarna trad hij als letterkun dig adviseur in dienst van de Belgische radio-omroep. Hij klom daar op tot waar nemend directeur-generaal van de Vlaam se sectie. Gilbert O’Sullivan heeft zijn rare crisis jaren pakje afgelegd. In het openbaar verschijnt hij nu wat modieuzer in een sweater met een grote G. Op dit moment draagt hij ’n bijna versleten oud truitje en een slecht zittende broek. Het is de zestien de keer dat hij in Nederland is. Per slot van rekening is zijn succes hier begonnen. Vandaag stapt hij op het vliegtuig naar Kopenhagen, gaat daarna naar Spanje en nog een aantal Europese landen. Over drie weken is hij weer thuis. Veel rust wordt hem dan niet gegund, want dan volgt een tournee door Amerika, waar zijn hit „Alone again’’ op de eerste plaats van deze hitparade is genoteerd. Het actiecomité „Heiligen gaan niet naar de hel” uit Tilburg is op zoek naar de jaren geleden verdwenen hei ligenbeelden, die op een kerkhof aan de Bredaseweg in Tilburg hebben ge staan. Soms wordt er één terugge vonden, zoals deze Sint Joris, een gietijzeren beeld, dat staat bij de her berg ,,d’Ekster” in Biest-Houtakker (N.-Br.). Sint Joris komt hier als schutspatroon van de bierbrouwers voor de dag, een functie, waar de legende niets over weet te vertellen. Mocht de wijnvlek ecter tot in de hals doorlopen, dan doet men er goed aan de Pancake te gebruiken omdat het een droge make-up is, waardoor vlekken op de kleding worden voorko men. Door het een en ander met zorg aan te brengen zal de wijnvlek nage- noeg niet meer opvallen. voor mij dat het nog steeds beter gaat. Ik heb voor mijzelf een doel gesteld. Er is iets dat ik wil bereiken. Wat dat is, vertel ik je niet. Dat is tussen mij en mezelf. Als ik het je zou vertellen, dan denk jij: wat een pretenties heeft die knaap. Dat doel heb je wel nodig om ergens voor te kunnen blijven knokken. Het succes is niet belangrijk. Dat zeg ik altijd. Wel belangrijk is dat ik het niveau van lied jesschrijver kan handhaven. Of ze hoog staan in de hitparade, is nog geen garantie voor kwaliteit.” middenhavenstimat 27 UMuion msso-ms na iaöo uur WSK HtOt DE SERIE SORBET lipsticks en - nagellakken onderging eveneens uit- breding met twee moderne, dus felle, tinten, Claret en Plum en de nagellak kreeg nog een extra bruidstintje mee in de vorm van de kleur Merinque, een fraai glanzend paarlmoer-wit. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Genadeloze afrekening", 23.30 u.: Het lijk op de derde etage”: zondag 14.30 u.: „Het rode kaperschip, de schrik der zeven zeeën”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Genadeloze afrekening”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Blue movie”; zondag 14.15 u.: „Winne- tou, het grote opperhoofd”; 16.30 19 en 21.15 u.: „Blue movie". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Marie Koning (collages en gouaches); geo pend tot 27 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 16 uur. evenwel oogschaduw in poedervorm het meest wordt gebruikt heeft Rim- mel naast de reeds bestaande paletjes er nog een nieuw oogschaduwpaletje aan toegevoegd bestaande uit de kleu ren hemelsblauw, zeegroen, wit en lila. Wilt u het helemaal mooi doen en nog een ooglijntje aanbrengen, neem dan één van de drie potloden ter hand met de welluidende namen: Azure shim mer, Blue shimmer en Green shimmer. VISAGIST GUY VAN het Ameri kaanse cosmeticaconcern MAX FAC TOR blijft altijd gul met zijn adviezen. Een soort geestelijke sinterklaas dus, want de spullen moet u echt zelf kopen. Dit keer heeft hij zich eens verdiept in het niet onbelangrijke pro bleem van de „wijnvlek” en hoe deze op zo fraai mogelijke manier te ca moufleren. Betreft het een man of een jongen, dan adviseert hij de waterproof Pancake in de neutrale kleur Tan no. 1 te gebruiken. Het beste resultaat ver krijgt men door eerst een dunne laag pancake op het hele gezicht aan te brengen en daarna de wijnvlek nog eens etra te bewerken. MARK1EZEN/ZON NESCHERMEN RDILUIKEN/LUXAPLCX JALOtJZIEEN EEN HANDIG POTLOOD, waarmee u zowel de schaduw als een lijntje op het ooglid kunt aanbrengen is de JA NA Shadow Liner. Deze liner is in vier kleuren verkrijgbaar, te weten silver, pearl-white, aubergine en pearl-auber- gine. Voor 6,95 komt u al in het bezit van dit potlood met puntenslijper. Brulez debuteerde met de roman „An dré Terval” (1930) en is vooral bekend geworden door zijn geromantiseerde ge denkschriften in vier delen „Mijn wonin gen”. Brulez schreef ook toneelstukkn, verhalenbundels en kritieken en essays. Voor „Het huis te Borgen” kreeg hij de Belgische staatsprijs voor letterkunde. Het werk van Brulez wordt gekenmerkt door een speelse humor en een verfijnde sen sualiteit. I UTRECHT. —Het Nederlandse popduo Mouth en MacNeal, dat zulke hoge ogen heeft gegooid in de Amerikaanse hitpara de, zal voor de Haarlemse kantonrechter moeten verschijnen, omdat zij het hebben laten afweten op een concert in Maas tricht. Op 6 mei hadden zij daar moeten optreden in een jeugdsociëteit, maar op het laatste moment hebben zij bericht gestuurd van verhindering. De leiding van de sociëteit neemt dit niet en heeft een gerechtelijke actie inge steld wegens contractbreuk. Van Mouth en MacNeal, alias Sjoukje van ’t Spijker uit Zeist en Willem J. Duyn uit Haarlem, wordt een schadevergoeding geëist van 1500. eten of om naar een show te gaan, maar dat duurt nooit langer dan één avond. Over vijf jaar heb ik waarschijnlijk de balen van muziek en dan ga ik die andere dingen doen. Zoals schilderen. Ik heb vier jaar op een kunstacademie gezeten.” O’Sullivan heeft altijd voor z’n lol mu ziek gemaakt. Maar op z’n achttiende vroeg hij zich af wat hij voor de maat schappij ging betekenen. Hij koos voor de muziek en offerde daar alles aan op. In die tijd werkte hij in de postkamer van een groot kantoor. Hij haatte het onbe langrijke werk, maar het bood hem wel de gelegenheid zich voor te bereiden op zijn carrière. Toen dat tijdstip gekomen was, drukte hij door. „Maar wat zou hetIk zou ook stratenmaker willen zijn als het moest. Ik wilde succes. Ik wist vanaf het begin dat ik succesvol zou zijn. Niet in welke mate, maar voor mij stond vast dat het min of meer moest lukken.” Gilbert heeft zijn crisispakkie afgelegd. Dat heeft volgens hem niets te betekenen. „Ik heb het gedaan, omdat ik altijd een type als Charly Chaplin wilde uitbeelden. Toen begon ik muziek te schrijven en dat wilde ik op een heel andere manier pre senteren. Dat deed ik in die kleren. Ik zou ze zo weer aan kunnen trekken, als ik daar zin in had. Iedereen denkt dat het afgelopen is met dat typetje. Maar dat is niet zo. Dat bepaal alleen ik. Ik ben een beetje bang dat ik nooit meer van die image af kom als ik dat pakkie blijf dra gen. In Engeland waren er ook mensen die mijn platen niet kochten, omdat ze mijn image afschuwelijk vonden.” „Maar ife zit stikvol met ideeën. Wacht maar af. Ik hou er niet van om alleen maar muziek te maken. Steeds maar weer bedenk ik van alles. Het leuke van show business is dat je er alles kunt doen. Ik kan het alleen maar doen zolang mijn songs goed zijn. Maar zeg nou zelfwie draagt er truien met letters? Hoelang zoiets doorgaat, daar heb ik natuurlijk geen idee van. Als ik het niet leuk meer vind, stop ik ermee. Mijn manager ziet me over 20 jaar filmmuziek schrijven, maar hij weet er even weinig van als ik.” „Op het ogenblik is het belangrijkste DEN HAAG. Het HOT (Haags Ont- moetings-Theater) biedt op 7 september de eerste voorstelling door de Haagse Comedie van „Palach” van Alan Burns en Charles Marowitz, bewerkt door Peter Hoeksema en onder regie van Kees Cool- en. Palach, de 21 jarige Tsjechische student, die zichzelf verbrandde, is voor de auteurs het symbool van onverschilligheid voor alles om ons heen, behalve voor eigen leven en interessen. Op 10 september brengt het kindertheater „Pssstt” van Herman Rank in het HOT het stuk „Picco lo en de miljeunèr”. Een publiciteitsfoto van popzanger Gilbert in een nieuwe outfit, die zijn platenverkoop moet stimuleren. Af**'^^vvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvwvvvvwvwvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvvvvvvvvvvwvvvvvwvvvvvvvvvwvvvv'en/w EEN VROUW OF een meisje is evenwel het meest gebaat met een Pan-stick. aangezien dit tevens een uit stekende make-up is. Breng de pan- ;tick aan over een vochtinbrengende lagcrème en vervolgens met de handen if met een vochtig make-up sponsje uitwrijven. Daarna de wijnvlek weer met de panstick bewerken en inklop pen. Aan te bevelen kleuren voor deze behandeling zijn True Beige en Nou- ZO HEEFT HET Engelse huis RIM- MEL allerhande fijne dingen voor ons bedacht, die bovendien nog aantrekke lijk in prijs zijn ook. Om maar eens bij de ogen te beginnen. Die mag u van Rimmel rustig met krijtjes bewer ken als ware u nog in de kleutertijd, doch enig inzicht en geduld is wel gewenst. Daartoe heeft deze firma een doosje uitgebracht met maar liefst ze ven kleuren oogschaduwkrijtjes in oker, violet, wit, lila, pauwblauw, he melsblauw en zilvergroen. Brengt u de schaduw liever met een stiftje aan, dan zijn er twee nieuwe kleuren,namelijke grape (aubergine) en lila. Als nieuwe tint in crème-vorm is er Indigo opal. Wilt u het ooglid nog wat extra glans geven dan kunt u de hulp inroepen van de eyelid-gloss Damson Pearl in aubergine kleur. Daar Langbeen”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken van de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling moderne kunst met o.a. Jan Toorop, Jan Sluyters, P. Mondri aan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Iedere za.av- ond geopend 20.20-22.00 u. Kaarsverlichting en achtergrondmuziek, t.m. 2 september. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid”, bidprentjes en devotieprentjes vanaf 17de eeuw. Tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling oude en religieuze kunst. Geopend di. t.m. za, 10-12.30 u. en 13.30-17 u. Zo. 14-17 u. Stichting Beeldende Kunst. (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en klei plastiek. Di. t.m. vr. 13-17 u„ za. 11-17 u„ do.avond 20-22 uur Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling weefsel» uit Polen. Het werk van veertien Poolse kun stenaars. Tot en met 28 aug. geopend dag. 10-17 uur. Zo. 13-17 u. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling uit eigen bezit, nieuwe figuratie. Geopend dag. 10-17 uur zo. 13-17 uur. Tot en met 28 augustus. Consistoriekamer Grote of St. Bavokerk (Ou de Groenmarkt 23). Tentoonstelling Oudholland se tegels, uit ca. 1580-1800. Tot en met 31 aug. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Galerie „T”. (Bakenessergracht 67, Haarlem). Tentoonstelling van Nederlandse en buitenland se kunstenaars, o.a. schilderijen, grafiek, teke ningen. kleine plastieken. Geopend dagelijks 11- 17 u. Zo. 14-18 u„ ’s maandags gesloten t.m. 21 augustus. Galerie Kunst Voor U (Warmoesstr. 16, Haar lem). Expositie van werk (lijntechniek) van Y. G. Youssef. Tot en met 7 september. Geopend di. t.m. za. 10-18 uur, ma. 13-18 uur. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstr. 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astro nomie geologie, etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. zat. en zo. 19.30-22 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg 158, Overveen). Tentoonstelling van Schie- damse Kunstenaarsgemeenschap S’45 met schil derijen, keramiek en gedichten. Dag. geopend 14-17 uur. Tot en met 26 augustus. Gemeenschapshuis (Louis Davisstraat, Zand voort). Tentoonstelling „Oud-Zandvoort in kleur”, een fotoverzameling van de heer G. N. de Heer. Dag. geopend 14-17 u. Ttot en met 2» augustus. Galerie Eljlders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling antiek, curiosa, goud, zilver. Oude en moderne schilderijen. Dag. geopend 13-17 uur. Tot en met 28 agustus. Galerie Judasoog (Westkolk. Spaarndan). Ex positie olieverfschilderijen en aquarellen van Léon Spierenburg, plastieken en batikwerk van Gerda Spierenburg, sieraden Anita Schultz, aquarellen van Piet de Ridder en weefwerk van Jeannette Plas. Geopend za. 14-1? uur en zo. 10-17 uur. DIVERSEN Grote Markt: 20.30 u.: Groot zomeravondfeest. Holland Nautlc-Hal (Werfstraat, Haarlem-N). Zondag 14.00 u.: Draaiorgelmuziek. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5), dinsd. 10-12 u„ vrijd 14-16 u spreekuur. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadlon). Dage lijks 10-22 uur. Zat. en zo. 10-02 uur jeugdbow- len iedere zaterdag 11-3 uur. Thijsse’s Hof (Mollaan Bloemendaal). Planten en vogeltuin, dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogel- zangseweg bij „Oase”). Tentoonstelling over het insektenleven, geopend zo 11-17 u. Elke zond. 13 u.natuurwandeling o.l.v. gids. Hotel Bouwes (Zandvoort). Diner-dansant. Da gelijks optreden van Cor Halle en zijn orkest. Dolfirama (Zandvoort), dagelijks 10.30, 12, 14 en 16 uur. Di., vrij., zat. avondvoorstellingen 21 uur. Bowling Centrum (Burg. Fenemaplein, Zand voort). Dagelijks 14.00 u. Zandvoort laterndl (Diaconiehuisstr. 1). Dage lijks (behalve maand.) 20-3 orkestmuziek. Le Perroquet (Station Zandvoort), dag. optre den zigeunerorkest. Circuit Z andvoort: zondag 12.00 u.: Levi’s Challenge Cup. SPECIAAL VOOR DE jeugd heeft Max Factor tegen een aantrekkelijke prijs een dauwvochtig duo op de markt gebracht, bestaande uit een lipstick en een lipglosser. Met de verpakking mee is het zelfs een trio geworden, omdat men voor één geld er ook nog het modieuze koppie van gezichtskunste- naar Guy aan toevoegde. Ook bij deze set is h ij niet te beroerd nog wat aardige tips weg te geven. Wat die mannen voor ons vrouwen toch alle maal willen doen om ons steeds een ander gezicht aan te meten. Helemaal voor niks gaat die zonnige make-up nou ook weer niet op. BIOSCOPEN City Theater., zaterdag 19 zondag 19 u. en 21.30 u„ „Strawdogs”; zondag 14.30 u. regeerden de wereld”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison (Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid), dagelijks van 14 u. tot 17 uur. Stadhuis (Plein 1945). Is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. DIVERSEN Frans R oozen (Vogelenzangseweg, Vogelen zang). Zomershow met lelies en zomerbloemen in kas en showtuin. Dagelijks geopend 8-17 uur. Van Grieken (Vogelenzangseweg, Vogelen zang), bloemenshowtuin met exotische vogels. Dag. van 8-17 uur geopend. Treslong (Htllegom). Dagelijks behalve maand, diner-dansant. Linnaeushof (Bennebroek). Groot recreatie park met bloemen en ontspanning o.a. midge tgolf speeltuin, bootjes, mlnispoorbaan en kln- derparadijs, dag. geopend 9-18 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). Zaterdag 20 u.: „The sound of music”, zondag 14 u.: „Kuifje en de zonnetempel”, 16 u.: „De apen planeet”, 20 u.: ,The sound of music”. TENTOONSTELLINGEN Progress-soctëteit (Const Huijgensstraat). Ex positie werk van Robert Smit; geopend tot 1 september. Raiffeisenbank en ABN (Nielenpleln). Exposi tie werk van Fuchs van Son; geopend tot 1 september. „Mijn muziek wordt ook steeds beter. Het wordt wel steeds moeilijker om ze te schrijven. Er is geen rust meer. Ik moet er moeite voor doen om me te relaxen. Nu sluit ik mezelf op in mijn bungalow met cornflakes en thee. Dan dwing ik mezelf om in de stemming te komen, waarin ik songs kan maken. Dat kan weken duren als het bijvoorbeeld een elpee moet worden. Dan blijven de gordij nen dicht. Stel dat ik een week de tijd heb, de eerste twee dagen doe ik niets anders dan alleen maar mijn geest schoonvegen. De goede atmosfeer komt vanzelf. De derde dag is het idee er plotseling.” „Daarna ga ik het uitwerken achter de piano. Vierde, vijfde en zesde dag ben ik bezig met de teksten en de zevende dag zet ik de puntjes op de i. En daarna weer terug naar de werkelijkheid.” „Veel vrienden heb ik niet. Er zijn een heleboel mensen die me vragen om bij ze te komen eten en zo, maar daar ga ik meestal niet op in. Je bent populair, maar dat is ook een stukje business. De mensen zeggen je gedag als je aan de top staat en zien je niet meer zodra het afgelopen is. Dat soort herken je trouwens snel. De business zit er vol mee. Daarom is het maken van muziek het belangrijkste. Daar ligt de basis van het contact met de mensen. Op het podium doe je immers niet anders dan de liedjes zingen die ze toch al van de plaat kennen. Het contact was voordien al tot stand gebracht.” Gilbert heet eigenlijk Raymond. Hij koos zelf enkele jaren geleden voor die nieuwe naam, omdat hij die het beste vond passen bij zijn image. Dat alles had hij al bedacht, toen hij werkte als onbete kenende loopjongen op de postkamer. Over dag kneep hij ertussen uit en nam piano les. De tijd die overbleef, besteedde hij aan het uitstippelen van zijn carrière. „Er zijn een heleboel mensen die op de bon nefooi de showbusiness binnenstappen, maar daar schieten ze niets mee op. Dat is stom. Ik heb drie jaar voorbereiding nodig gehad. Het lukt iedereen, als die wil er maar achter zit. Iedereen die streeft naar succes en daar werkelijk zijn best voor doet, krijgt het SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Kees de jongen”. MUZIEK Kathedrale Basiliek St. Bavo (Leidsevaart, Haarlem). Zondag 15.00 u.: Orgelconcert door Rodney Baldwin (Engeland). BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111). Dag. 15.30 u. tevens zondag en woensdag 13.30 u.: „Lucky Luke”, a.l. 19 en 21.30 u.: „Veel liefs uit Moskou”, 14 j. Vandaag nachtvoorstelling 24.00 u.: „Don’t look back”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u., tevens zondag 14.00 u.: „The wiskey war” 14 j. Vandaag nachtvoorstelling 23.30 u.„Superman tegen de vamplervrouwen”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u„ tevena zondag 16.15 u.: „Er druipt bloed in het huis”, 18 j. Zondag 11.00 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u., tevens zondag 16.15 u.„What's up doc”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 13.30, 19 en 21.15 u. (aanvang zondag 14.30 u.): „Sartana, kill zolang je leeft”, 18 j. Vandaag nachtvoorstelling 24.00 u„ maandag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De erotische avonturen van Robin Hood”, 18 j. Studio (Gr. Markt). Dag. 19 en 21.15 u„ tevens maandag en dinsdag 14.15 u.: „Jane Eyre”, a.l. Woensdag 14.15 u„ zondag 14 en 16.15 u.: „Pippl Langkous” a.l. Zondag 11.00 u.: „Vadertje F„1 Zty, Z■ZSgsSz'

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7