Onderzoek geur Emotionele vergadering Kunstmatige rijping twee weken verdaagd van haring Velser Sport Stichting bevordert kadervorming Rechtszekerheid van visrechtovereenkomsten UST smaak vis Brom/ic^er IN DE IJMOND VERENIOIH^MIEUWS Drie bestuursleden bedanken voor eer IN DE VISHAL EN OP ZEE CURSUS VOOR SPORTLEIDERS Zondag is feest voor Zeeverkenners Azn de Ruyter 1 Marktberichten Doelmatige bevis sing binnenwateren Volleybaltoernooi in Prinsenhal J' Vermande Zonen nv DINSDAG 2 2 AUGUSTUS 1972 Bestraling V elsen-IJmuiden Roken Chaos (Van een onzer verslaggevers) Beverwijk CURSUS Den Helder Gevonden voorwerpen VELSEN Door de Velser Sport Stichting, het overkoepelend orgaan van de plaatselijke sportverenigin gen, zal over enkele weken weer een begin worden gemaakt met een al gemene basisopleiding, welke bekend staat als ABO-cursus. Deze theoreti sche sportopleiding is verdeeld over dertig lesuren, met als vakken lei ding geven, sportgezondheidsleer en geschiedenis en organisatie van de sport. Deze cursus zal met het af nemen van een schriftelijk examen worden afgesloten. Wijk aan Zee V elsen-N oord (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De jaarvergadering van de afdeling voetbal van de Heemskerkse Sportvereniging ODIN in het clubgebouw aan de Hoog- dorperweg is maandagavond ontaard in een warrige en emotioneel geladen bijeenkomst, welke op aansporing van het hoofdbestuurslid, de heer T. Rijpma, omstreeks half elf door het afdelingsbestuur is geschorst met de mededeling, dat op maandag 4 september op een nog nader bekend te maken plaats een nieuwe vergadering zal worden belegd. Op deze nieuwe bijeenkomst worden onder meer het financieel jaaroverzicht, de begroting en een bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie aan de orde ge steld. Tevens moet dan worden voorzien in de vacatures, welke ontstaan zijn door het tijdens de vergadering aftreden van de heren D. Bruggen kamp, E. J. Bakker en G. Bannink als respectievelijk voorzitter, secretaris en tweede secretaris. Heemskerk Auberge van oude „de Uilenboom” Santpoort „De Stoeterij” 7 INTERNE MOEILIJKHEDEN BIJ ODIN (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE DINSDAG 22 AUGUSTUS ADVERTENTIE Drs. D. J. v. Dijk. Vrijdag 15 septem ber van 16 tot 18 uur is een receptie van het Produktschap voor Vis en Visproduk- ten ter gelegenheid van het afscheid van zijn voorzitter drs. D. J. van Dijk. De ontvangst is van 16 tot 18 uur in hotel Kasteel Oud-Wassenaar in Wassenaar. Men kan deze lessen beschouwen als een unieke mogelijkheid tot het volgen van een gedegen opleiding tot sportleraar en het besluit tot de organisatie daarvan is de Velser Sport Stichting ingegeven door het schromelijk tekort dat bij vrij wel alle plaatselijke sportverenigingen be staat aan een goed geschoold kader, lei ding of bestuur. Dit moet in het bijzonder worden betreurd, nu bij vele takken van sport een snel toenemend aantal beoefe naars valt te constateren. Velen daarvan het wegvangen van rookdeeltjes tegen eei groot oppervlak. Aanwijzingen werden ge geven om deze zo genoemde „impactor”- werking te verbeteren. Het moet nog worden afgewacht in welke mate wassing of verbranding van de rookzuiveraar gepasseerde rook nog nodig zal zijn. CASTRICUM. Maandagmorgen om streeks half twaalf is een 61-jarige brom fietser uit Zaandam gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op het rijwielpad langs de provinciale weg LimmenZaan dam ter hoogte van ’t Uitgeesterweggetje. Hij is met een lichte hersenschudding en een gebroken neusbeentje naar een zie kenhuis in Zaandam gebracht. De echtge note, die als duo-passagiere meereed, is ongedeerd gebleven. De Zaandammer verloor de match over het stuur van zijn bromfiets, toen hij een klapband kreeg. KW 19.600, 16.400, 29 52 130 149 195 214 106 Dit was voor de heer Schouten om te zeggen, dat hjj de jaarstukken in dat ge val niet kon goedkeuren. Een voorstel van zjjn kant om een stemming te houden over het al dan niet behandelen van het naar zjjn mening onvolledig en niet voldoende gedetailleerd jaarverslag werd zowel door het bestuur als de leden aanvaard. Met 15 stemmen voor, 20 onthoudingen en 2 stemmen tegen werd besloten dit punt van de agenda af te voeren. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Openbare Bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. DINSDAG 22 AUGUSTUS Openbare Bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. De en Dameskapsalon Hier kan nog aan worden toegevoegd dat voor de meeste sporttechnische oplei dingen het gevolgd hebben van een ABO- cursus zonder meer als eis wordt gesteld. Zonder een dergelijk getuigschrift wordt men hier dus niet voor toegelaten. Van daar dat eerst het getuigschrift van de ABO moet worden betaald, alvorens een opleiding tot gymnastiekleidster, hockey trainer, zweminstructeur of een ander vak kan worden gevolgd. In het bericht „Vermande Zonen n.v. neemt Dantuma in Haarlem over” in de krant van maandag staat dat de drie Vermande-bedrijven thans ruim 20 werk nemers in dienst hebben. Deze bedrijven hebben thans ruim tweehonderd werkne mers in dienst. TNO-IJmuiden heeft eveneens belang rijk onderzoek verricht inzake rookpro- cessen en milieuhygiënische aspecten van het roken van vis. Heit betreft hier onder meer kunstmatige kleuring van lichtgerookte produkten. Er is door TNO-IJmuiden betrekkelijk veel aandacht besteed aan rookzuivering ter beperking van de stankhinder welke sporten zonder enige pretentie, dus louter voor hun genoegen of ontspanning. Weer anderen echter willen trachten iets meer te bereiken dan een uurtje trimmen of gymnastiek. Voor al deze categorieën is bij een sportvereniging het kader dat alleen i: voorzien van goede wil, stellig niet vol doende. Wil men dergelijke functies im mers naar behoren vervullen, dan is een zekere scholing of een gerichte sportoplei ding toch stellig vereist. In sommige tak ken van sport is het zelfs niet geheel van risico’s ontbloot, wanneer een ondeskundig kader op de beoefenaars wordt losgelaten. Trouwens, ook voor het besturen van sportorganisaties en -verenigingen is, be halve het gewenste enthousiasme, een ze kere sdioling eveneens gewenst. Om al deze redenen heeft de Velser Sport Stichting tot het organiseren van een dergelijke cursus besloten, waar dins dag 12 of donderdag 14 september een aanvang mee zal worden gemaakt. D< lessen worden gegeven in het witte ge bouwtje van de voormalige mms, aan df Tolsduinerlaan, hoek Minister Van Hou tenlaan in Velsen-Zuid. Hiervoor zijn twaalf avonden gepland, telkens op dins dag of donderdag dus van 19.30 tot 20 uur. Daarna wordt het schriftelijk exa men donderdag 7 of dinsdag 12 december gehouden, ook van 19.30 tot 20 uur. De uitslag hiervan ontvangen de cursisten dan binnen veertien dagen. Inlichtingen over cursusgeld en het in schrijven worden verstrekt door de heren G. J. Timmermans, voorzitter van de Vel ser Sport Stichting, P. C. Hooftlaan 50, Driehuis, telefoon 15696 en H. Bakker, secretaris, Lorentzstraat 40, IJmuiden, te lefoon 13551. Enige spoed is hierbij wel gewenst, omdat per cursus vijfentwintig deelnemers kunnen worden toegelaten. Ook leerlingen buiten de gemeente Velsen kunnen zich voor deze cursus aanmelden. DINSDAG 22 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. (WWHAMM). WOENSDAG 23 AUGUSTUS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45; volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u. IJMUIDEN/DEN HAAG. In visserij- kringen bestaat nog geen gerustheid aldus werd onlangs door de Tweede Ka merleden, de heren Van Rossum, Koningh en Walburg geconstateerd omtrent de rechtszekerheid ten aanzien van de moge lijkheden van continuatie van overeen komsten van huur en verhuur van het visrecht op de binnenwateren. Als gevolg van door sommige landen gestelde eisen ten aanzien van het gehalte van ktvikverbindingen in ge ïmporteerde vis, worden door TNO- IJmuiden regelmatig handelsmonsters geanalyseerd. Met de minister van Landbouw en Vis serij schriftelijk gestelde vragen beoogden deze Kamerleden de rechtszekerheid op dit punt te bevorderen. Minister Lardinois zet in zijn antwoord uiteen dat het gezien de gevarieerdheid en het aantal van de gevallen, die zich in de praktijk voordoen, niet mogelijk is het gevraagde overzicht te geven van de juris- prudentievorming door de Kamer voor de Binnenvisserij omtrent het begrip doel matige bevissing. Wat de door de wijziging van de Visse- rijwet in 1970 geschapen mogelijkheid tot splitsing van visrecht betreft, merkt de bewindsman op dat de Kamer voor de Binnenvisserij sedertdien nog slechts één Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgege- Afscheid. De heer J. Everink, hoofd opzichter van het crematorium Velsen gaat met pensioen. Vrijdag 1 september is gelegenheid afscheid van hem te nemen in de koffiekamer van het gebouw Drie- huizerkerkweg 138 in Velsen, van 16 tot 17.30 uur. Door het gebeurde werd een streep ge haald door de bewering van de heer Brug- genkamp in zijn openingswoord, dat dit de laatste vergadering in deze kantine zou zijn en dat de volgende bijeenkomst op het nieuwe complex zou worden gehou den. De opmerking van de heer Bruggen- kamp, dat hij blij was met de grote be langstelling van de zijde van de leden, kwam door het verloop van de vergade ring eveneens op losse schroeven te staan. De moeilijkheden begonnen, toen de heer D. Schouten bij de behandeling van het financieel overzicht enkele vragen stelde, welke naar zijn mening niet cor rect door het bestuur werden beantwoord. De emoties laaiden hierna fel op. Er werden over en weer beschuldigingen ge- uit, hetgeen uiteindelijk resulteerde in het neerleggen van zijn functie door de heer Bakker, terwijl later op de avond de he ren Bruggenkamp en Bannink eveneens dit voorbeeld volgde. Minister Lardinois merkt voorts op dat ingeval van splitsing de mogelijkheid be staat dat de betrokken beroepsvisser scha deloos wordt gesteld. IJMUIDEN. De aanvoer in IJmui den bestond maandag uit: 175 kisten en 552 premiekisten schelvis; 726 kisten en 898 premiekisten wijting; 2137 kisten ka beljauw; 3593 kisten en 1671 premiekisten haring; 38 kisten en 13 premiekisten ma kreel; 1624 kisten schol; 85 kisten schar; 91 kisten tarbot; 8 kisten varia: 207 stuks stijve kabeljauwen; 18450 kg tong. Prijzen per kg., in guldens: tarbot 9,61- 9,11 gr. tong 8,49- 8,01; grm. tong 8,28- 7,50; kim. tong 7,78-6.93; tong I 8,49-7,28; tong II 8,04-6,60. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bos sleutels, touw met draai ende borstel en schroevedraaier, vier sleu tels, kleine grasmaaimachine, boodschap pentas met inhoud, damesparaplu. tuin schaar, ring met drie sleutels, poes, auto ped, hond, kinderfietsje, handtas met in houd, gouden sieraad, pukkel, kinderpor- temonnee, dameshorloge, paar kinder- schoentjes, stoffen zeilbroek, pakje shag, blokfluit, potlood en pen. DEN HELDER. Hoewel de visserij dicht onder de kust van Den Helder niet is geworden wat er op grond van voor gaande jaren van mocht worden verwacht en hoewel de vangsten het gehele jaar tegenvielen, werden er in de afgelopen week door de kleinere kotters toch nog in enkele gevallen redelijke resultaten ge boekt. Hierdoor was er toch alle dagen wat aanvoer en met bijzonder goede prij zen voor de schol en gemiddelde tongprij- zen die enkele malen ruim boven de 9 per kilo kwamen, telde de besomming snel op. Deze gemiddelde tongprijzen kon den op vrijdag en zaterdag niet helemaal worden vastgehouden, maar mede door de niet al te grote aanvoeren van de grote weekkotters bleef de prijs, ook op deze dagen bijzonder hoog. Bewogen de gemid delde tongprijzen zich op vrijdag tussen de 7,75 tot 8,35 per kilogram, afhan kelijk van de aangevoerde sortering, op de afgelopen zaterdag zakten ze niet verder terug dan f 7,75 tot 8 per kg. Ook de prijzen voor de schol varieerden rond gemiddeld ruim 50 per kist. De besom mingen van de grote kotters, bewogen zich ruim boven de 20.000 terwijl de hoogste besommer voor 2694 kg tong met een gemiddelde prijs van 7,82 per kilo gram en een vangst aan bijvis van ruim 8500 kg zelfs een besomming van ruim 32.100 wist te maken. In de periode 14 tot en met 19 augustus hebben 71 kotters in Den Helder aange voerd 231.920 kilogram vis, voor een waarde van 608.292,68. HEEMSKERK. De volleybalvereni ging ODIN houdt zaterdag 26 augustus een groot toernooi in de Dr. Prinsenhal. De deelnemende teams komen uit geheel Noord-Holland. Men wil van dit toer nooi een jaarlijks evenement maken en men hoopt in de toekomst ook buiten landse teams te interesseren. Zaterdag 26 augustus wordt gespeeld in de klassen heren 1, heren 2, promotieklasse dames, dames 2. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 19-21 u. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 21 augustus aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: aardbeien 250-420; andijvie 29-45; bloemkool 30-114; bospeen 32-78; groene kool 32-37; komkommer 15-32; prei 41-52; postelein 51-68; rabarber 31- 47; rode kool 11-20. Bloemen: agaphantus 40-65; anjer 8-35; trosanjer 140-190; an- thurium 80-290; aster 30-80; chrysant 140- 175; chrysant (Jaarrond) 225-280; chrysant (per stuk) 45; fresia 80-125; gerbera 38- 44; gladiool 60-160; lelie (per tak) 13-145; lelie (per kelk) 11-15; liatrus 180-270; nerine 60-80; orchidee 55-210; ornigalen 90-105; roos 28-51; roos (per tak) 26-35; babyroos 5-18. Planten: begonia 135-285; coleus 40-55; cyclamen 170-480; fuchsia 60-85; geranium 40-75; hedera 55-70; pot- chrysant 44-70; primula 115-135; st. paulia 80-105; thunbergia 55-90. De leniging van de ruimtenood voor Vissersschepen in de haven van Den Hel der is geen aangelegenheid die vooral afhangt van de minister van landbouw en visserij. Een oplossing van dit probleem vraagt gelet op de economische belangen van de gemeente, de competenties aangaande het kade- en havenbeleid en de in het geding zijnde belangen van de Koninklij ke Marine een intensief en delicaat samenspel van gemeente, provincie en rijk. Ir. P. J. Lardinois stelt dit in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden, de heren Walburg en Schou ten. De bewindsman deelt voorts mede dat het rapport van de technische werkgroep Havenaccommodatie Den Helder, zij het met vertraging, medio juli 1972 werd toegezonden. Hij verklaart zich bereid met inacht neming van bedoeld samenspel na te gaan welke follow-up, eventueel fasege wijs, aan het rapport kan worden gege ven, met name wat betreft de daarin als uitvoerbaar genoemde technische moge- Voordat de vergadering helemaal uit de hand zou lopen en zou verzanden in ein deloze en zinloze discussies werd het ver standige besluit genomen de vergadering te verdagen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK In het bericht „Inze gening huwelijk Jan Ruiter” stond in on ze editie van gisteren volkomen onbegrij pelijk als onderkop „Maatregel is discri minerend”. Deze onderkop hoorde waar schijnlijk in een ander artikel thuis, maar het is niet meer na te zoeken in welk. De onderkop die voor het artikel over het huwelijk van Jan Ruiter was afgegeven luidde simpel: „Op 30 september, in Vrede- vorstkerk”. De discriminatie sloeg dus ner- IJMUIDE^J. De consument zou wel eens willen weten waarom de haring in ’t potje, zojuist gekocht, anders dan anders smaakt. De producent kan zo iets zeker niet koud laten. Het Instituut voor Visse- rijprodukten TNO in IJmuiden heeft het onderzocht. Onderzoek naar de oorzaak van geur en smaakaf wijkingen bij gemarineerde haring maakte waarschijnlijk, dat de ge signaleerde afwijkingen niet door ingre diënten of emballage waren veroorzaakt, maar verband zouden houden met de herkomst van de haring. Overeenkomstige verschijnselen werden verkregen na ver werking van jonge, onder de kust gevan gen haring. Smaakverschillen werden in een aantal gevallen ook bij gezouten haring gecon stateerd, waarbij wellicht ook de vangst- grond een rol speelt. In een geval kon worden vastegesteld, dat de vis afkomstig was uit de Oostzee. De resultaten van eerder genomen proeven op semitechnische schaal inzake de kunstmatige rijping van haring gaven aanleiding om dergelijke proefnemingen op praktische schaal voort te zetten, ondanks hef feit dat de eerder bedoelde proeven niet in alle opzichten bevredigende resul- ten hadden opgeleverd. In nauwe samenwerking met het be drijfsleven werd een omvangrijk pro gramma ontworpen en op gang gebracht. De tot dusver verkregen resultaten wij zer er op, dat dit onderzoek goede inzich ten zal verschaffen over de keuzemoge lijkheid van grondstof voor het procédé voor de kunstmatige rijping. Begeleidend chemische onderzoek gaf aanleiding te veronderstellen, dat het ontstaan van de specifieke smaakeigenschappen van ge rijpte haring niet volledig kan worden verklaard op grond van eiwit-hydrolyse (chemische ontleding). Een poging van het hoofdbestuurslid Rijpma om de gemoederen in het belang van de vereniging te sussen mislukte. Hoe wel hij de leden de dringende raad gaf het verenigingsbelang te stellen boven het persoonlijke belang, werden de dis cussies fe(leT en feller. In een ongemeen emotioneel betoog legde ook trainer Nieuwenhuizen zijn functie neer. Dit leidde weer tot voorstellen tot het indienen van moties van wantrouwen en moties van vertrouwen waarbij voorbij werd gezien aan de vraag of dit nog wel zin had en de mogelijkheid of een en andef statutair al ot niet mogelijk was. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 14-17 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 u; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 Bestraling van vis van verschillende versheid, verkregen door een verschillende voorafgaande bewaarperiode (van 0 tot zes dagen) in ijs, liet zien dat bij 0-1 gr. C. de houdbaarheid van het bestraalde produkt ongeveer tweemaal zo groot was als die van het ongestraalde produkt. De positieve resultaten uit proeven leid de tot opstelling van een programma van onderzoek voor de waardebepaling van door bestraling te verkrijgen mogelijkhe den. In tegenstelling tot dergelijk onderzoek in het buitenland, waar bestraling direct na de vangst op zee op de voorgrond staat, richt het programma van TNO- IJmuiden zich op studie van de mogelijk heden van behandeling na aanvoer aan land. Voor een goede waardebepaling van eventuele perspectieven bij rondvis en platvis is een relatief uitgebreid onderzoek rekening houdende met variaties in aanvoercondities in verschillende seizoe nen onontbeerlijk. Voorts moet aandacht gegeven worden aan te gebruiken verpakkingsmiddelen (stralingsgevoeligheid, gasdoorlatendheid) in verband met de grotere houdbaarheid van de bestraalde produkten. Het wordt een driejarig onderzoekpro gramma; de uitvoering vergt echter geld en hiervoor zijn additionele fondsen no dig. WOENSDAG 23 AUGUSTUS Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, open van 10 uur tot een halfuur voor zonsondergang. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge- meng zwemmen: 6.30-8 u.; 14-15.15 u.; 21.30-22.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30-17.30 u. en van 19- 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel- sen-noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Willems- beekweg, IJmuiden-oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29; IJ muiden, 14.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 uur. De Ring, boksles en conditietraining, wedstrijdboksen, in de gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden van 19.30 u. tot 21.30 uur. DINSDAGS ZIJN WIJ GESLOTEN maar morgen kun‘ u ook zonder afspraak terecht voor uw haar- verzorging. Lange Nieuwstraat 181 - Tel. 111 66 ondervonden wordt door visrokerijen. Be halve de uitvoering van rookwasproeven met water, waarbij bleek dat een aantal voor de rookhinder verantwoordelijke stof fen op deze wijze kunnen worden verwij derd, is de werking van een rookzuive- ringinstallatie in de praktijk beoordeeld. Een belangrijk deel van het effect van deze installatie was terug te voeren op 23,20; rode poon 96; poontjes 56. Besommingen: KW 3 f 20.600, 34 19.600, 51 5.500, 7.700, Aanvankelijk leek het er op, dat met uitzondering van het financieel jaarver slag en de begroting de verdere agenda normaal afgewerkt zou worden. Toen echter de kritiek leverende heer Schouten met 32 stemmen voor, 10 tegen en 3 ont houdingen als nieuw bestuurslid werd gekozen, werd de chaos compleet. Per 50 kg: schelvis 1 105-94; schelvis 2 92-84; schelvis 3 82-68; schelvis 4 72-58; scharr 52-40; wijting I 61-36; wijting II 54-32; kabeljauw I 114-95; kabeljauw 2 120-100; kabeljauw 3 90-83; kabeljauw 4 76-70; kabeljauw 5 65-55; schol I 83-76; schol 2 86-74; koolvis 4 36; haring 62- makreel 42,50-26,80; haai 114-110; DINSDAG 22 AUGUSTUS Openbare bibliotheek Velsen, filiaal Wijkerstraatweg (177) Velsen-noord, 19- 21.30 u.; filiaal Zeewijkplein (27-29) IJ muiden, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat (in gang Spaarnestraat) IJmuiden, 19-20 uur spreekuur Medisch Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Manly Sport, boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerk straat, oud-IJmuiden, van 19.30 u. tot 21.30 uur. IJMUIDEN. Komende zondagmiddag vieren de Zeeverkenners van de M. Azn de Ruytergroep feest. De zesde zo ge noemde Leiievlet zal dan om half drie te water worden gelaten. Door de groei van de groep werd uitbreiding van het materiaal noodzakelijk. De groep, opgericht in 1957, heeft het moeten stellen tot 1965 zonder roei-zeil- vletten, maar moest het stellen met ka no’s. In 1965 konden de eerste 2 Lelievletten te water worden gelaten, de VII Provin ciën en de Bestevaer. In 1967 ging de Pinta en in 1968 de Bounty te water. De laatste tewaterlating was in 1969: de Een- dragt kwam er bij. De 6de vlet is nodig geworden niet alleen om het grote aantal nieuwe aan meldingen te kunnen opvangen, maar ook omdat de oudste jongens niet van de groep weg wilden. Hoe dit allemaal finan cieel mogelijk is kunnen de parochianen van IJmuiden-oost vertellen: elk jaar worden de jarige gezinshoofden door de jongens bezocht, en gevraagd 1 cent te willen geven als men oud is geworden. Velen geven dan datgene wat men hoopt te worden, en deze gelden worden uiter mate nuttig besteed. Sinds 2 jaar beschikt de groep ook over een mobiel onderkomen „de Stamper” een oud binnenschip dat omgebouwd is als ,Home” waar de groep regelmatig mee op trek gaat. De groep is grote dank verschuldigd aan de heren J. en A. Bleeker, die al vanaf 1964 toestemming tot vestiging heb ben gegeven op het terrein aan het zij ka naal B. Het terrein, dat voor onbevoegden verboden is, geeft aan de groep een grote mate van veiligheid terwijl het kanaal een veilig oefen-water is voor onervaren bakszeuntjes. Bij gelegenheid van de tewaterlating van deze 6de vlet (waarvan de naam nog onbekend is) zal aan de hren J. en A. Bleeker door de Kommissaris van het distrikt Beverwijk de heer F. Schreuder namens het Nationaal hoofdkwartier het dankbaarheidsinsigne worden uitgereikt. Het is te danken aan deze gastvrijheid van de heren J. en A. Bleeker dat de groep de kans kreeg te groeien en tot de huidige bloei te komen temeer omdat het zijkanaal B het enige water in de ge meente Velsen is dat voor dergelijk jeugdwerk geschikt is. 23.009. 34 19.600, 51 19.700, 87 16.400, 117 ƒ12.200, 132 12.100, 141 10.300, 16.600, 152 18.000, 187 17.200, 16.500, 197 12.200, 205 19.200, 20.900, 215 20.900, 215 18.400, 10.100, KW 127 8.800, 174 28.300, 189 20.200, 190 13.500, 209 9.600, 211 8.100, 213 14.400. SCH 81 21.900, 117 18.600. UK 1 18.000, VL 1 4.300 131 3.700. WR 25 9.600, 32 12.300, 45 9.600. IJ 4 7.500, 18 ƒ20.200, 154 15.100. IJM 20 en KW 206 15.000, TX 33 en TX 67 f 36.500, K W44 en KW 85 35.700. Gezellige, Frans getinte, dorpsher berg waar u zonder te reserveren altijd welkom bent. Keuken geopend tot 's nachts half 1. Vrijdags en zaterdags tot half 2. Voor recepties, diners, koude buffetten en feesten van uit eenlopende aard. ven.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7