Veel belangstelling op Henk van Schadeweijk SPIJKER Ph. J. Haselager 4 uit Santpoort neemt afscheid Opnieuw grote belangstelling verwacht als huisarts jaarlijkse Kunstmarkt Velsen voor HAVENBERICHTEN CINDU LAAT 70 MENSEN AF VLOEI EN „Westerveld” bij crematie EM Bestelwagen werd bij aanrijding weggeslingerd IN DE VISHAL Valse bommelding in Utrecht ontspringen de dans Niet gedagvaarde deelnemers APA ARP-delegatie op werkbezoek I Postagentschap Hagelingerweg Santpoort-Noord Samenstelling van actiegroep tegen fluoridering PvdA Den Haag: „Niet met KVP” kankerbestrijding „Willemstad” doet zuigwerk in Indonesië X’ 5 Een kaal raam is een koud ding. 1 1 FAMILIE-DRUKWERK Mifci MÉ iw HIM 4 IJMUIDER COURANT UR i 4X s B ifc Traditie Creatief VELSEN In Haarlem en IJ mond ^■4^0 iw Snelliusstraat 23 - 27 IJmuiden. Tel. 1 56 53. DEN )0 59 SPECIALISTEN in DEKORATIESTOFFEN i VAN RIXEL zo’n drukker! yRItïDAG 25 AUGUSTUS 1972 t (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het ziet er naar uit, dat de zesde Velsense kunstmarkt, welke zaterdag 2 september om 10 30 uur door wethouder H. A. de Boer op het Marktplein zal worden ge opend, opnieuw in een levendig en gezellig artistiek centrum resulteert. Van de zijde van in Kennemerland wonende kunstenaars bestond hier voor namelijk zoveel belangstelling dat met het oog op de beschikbare ruimte talrijke aanvragen moesten worden afgewezen. (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS De belangstelling voor de crematie van het stoffelijk overschot van de heer Henk van Schadeweijk, oud-voorzitter van de IJmuider Harmonie, is donderdag bijzonder groot geweest. Vandaar dat de ruime aula van het crematorium „Westerveld” in Driehuis, behalve met familieleden, geheel was gevuld met vertegenwoordigers van het plaatselijk muziek- en verenigings leven. Ook waren hierbij talrijke be- stuurs- en werkende leden van de IJmuider Harmonie aanwezig, terwijl voorts de op het podium opgebaarde kist met ongeveer vijfentwintig fraaie bloemstukken werd omgeven. U zult ervan opkijken (en u niet alléén) als u er straks een van de vele dekoratiestoffen voor hangt waar wij zo trots op zijn. BURGERLIJKE STAND SM Verwarm uw woning elektrisch ELEKTROTECHNISCH BUREAU BRANDENBURG i> -mi ''i WW*» M* I '■w W (Van een onzer verslaggevers) ver- (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE WWWWWWWWWWWWWVAAZWWVWWWWVWV Collecte i k' Oosterduinweg 29 IJMUIDEN - TELEFOON 1 47 68 Mot» Prijl Jmui- Zo gezellig en sfeervol als in 1971, hoopt men de kunstmarkt dit jaar ook weer te maken. F. M. Konincks, W. Daniëlslaan 8, Sant poort, en M. M. J. Dircks, W. Daniëlslaan 8, Santpoort, t.a. Santpoort, Huis te Wis senlaan 33. Insluiping. Bij een insluiping in de kantine van Terrasvogels in Santpoort is een bedrag van zestig gulden verdwenen. Dit jaar zal de markt voor het eerst niet tijdens de gewoonlijk stille avondu ren tot tien uur zijn geopend, omdat het sluitingsuur thans op zes uur is bepaald. i op Men land”, waarna deze plechtigheid met „Ho ly City” werd beëindigd. De burgemeester van Velsen, W. Bosman Het comité heeft daarvoor een rekening geopend bij de Algemene Bank Neder land, zowel in Santpoort-Noord als in Santpoort-Zuid, waar bijdragen op kun nen worden overgemaakt, of persoonlijk afgegeven. Het postgironummer van de bank is 4000, met vermelding „Afscheid dokter Haselager”. Voorts kunnen bijdra gen worden afgegeven bij mevrouw P. A. Schut-van den Berg, Kerklaan 135, en da heer P. F. Holleman, Brederoodseweg 106. SANTPOORT. In Santpoort en omge ving hebben patiënten van de heer Ph. J. Haselager, die deze maand zijn praktijk als huisarts heeft neergelegd, een comité gevormd dat beoogt hem bij dit afscheid een herinneringsgeschenk aan te bieden. De heer Haselager is hier bijna een kwart eeuw als huisarts werkzaam geweest. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Jupi ter, Rotterdam; Jomsborg. Leith: Tower Julie, Westhartlepool; Brinda, Poole; Agi lity, Londen; Pamela C, Perth: Amstel- stroom, Hull. z.g.st, >84631 GEBOREN: C. M. Talen-van Reeden, z„ de Ruyter- straat 36, IJmuiden; W. IJ. Wessel-Andela, d., Wijk aan Zeeërweg 152, IJmuiden; C. L. Bresser-van Wetter, z., Kleine Pan 58, IJmuiden; J. Paap-Koning, z„ Varenius- straat 10, IJmuiden; C. Verbaan-Schaap, X., Verbrande Vlak 3, IJmuiden; OVERLEDEN: J. F. Jacké, 65 jr., echtgenoot van G. Hummel, Pleiadenplantsoen 112, IJmui den. Vele standaardmodellen in mon sterboek thuis te bekfiken. Ook naar eigen ontwerp GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK s «^1» Tenslotte besloot de organiserende com missie onder de deelnemende kunstenaars enquêteformulieren uit te reiken, waar hun eventuele klachten en wensen kenbaar kunnen worden gemaakt, hoopt hiermee het volgend jaar zijn voor deel te doen. SANTPOORT. Met ingang van dins dag 5 september is het postagentschap Hagelingerweg 98 in Santpoort-Noord dinsdagmiddag in plaats van woensdag middag, gesloten. UITHOORN. Als gevolg van teruglo pende bouwactiviteiten zal Cindu-Key en Kramer Bouw bv haar personeelsbezetting in Limburg en het aangrenzende zuidelij ke deel van Gelderland terugbrengen met totaal ongeveer 70 personen. Met vakorga nisaties is overeenstemming bereikt over een personeelsbegeleidingsregeling, aldus de directie. Minister Van Agt (Justitie) heeft in antwoord op vragen van P.v.d.A.-Kamer- leden meegedeeld dat zowel de officier van Justitie in Haarlem als de procureur- generaal bij het gerechtshof in Amster dam van oordeel zijn, dat de wet geen ruimte laat de oproeping van degenen, wier zaak ter terechtzitting is geschorst, achterwege te laten als de oorzaak van de schorsing is vervallen. De vraag, of van hogerhand opdracht is gegeven om degenen, die hebben meege daan aan de bezetting alsnog te berechten, wordt door de minister ontkennend be antwoord. Minister Van Agt zegt niet de vrijheid te hebben om aan het openbaar ministerie een aanwijzing te geven de oproeping van de verdachten achterwege te laten. De Kamerleden hadden gevraagd alsnog van berechting af te zien, ook al omdat bestraffing en de eventuele gevol gen de betrokkenen, die vrijwel allen bij het onderwijs werkzaam zijn, onevenredig zwaar zouden kunnen treffen. Bovendien zal de bezoekers aan de kunstmarkt de gelegenheid worden gebo den zelf creatief bezig te zijn. Vandaar dat het buurthuis „De Brulboei”, de schil- dersvereniging „Terpentijn” en de stich ting „Felison” gezamenlijk een creatief centrum gaan verzorgen, waar verschil lende expressie-technieken zullen worden gedemonstreerd, zoals schilderen, kleien, emailleren en drukken. Zij die hiervoor Zoals bij de kunstmarkten in Velsen gebruikelijk, zal tien percent uit de op brengst van de verkochte kunstvoorwer pen weer een liefdadige bestemming krij gen. Aldus wordt onder meer financiële steun verleend aan het belangrijke werk van de IJmuider Redding Brigade, waar van medewerkers een der kramen voor het verstrekken van inlichtingen zullen bezetten. Het ligt in de bedoeling van het comité dit geschenk aan te bieden tijdens een afscheidsreceptie, welke vrijdag 1 septem ber van 16 tot 19 uur zal worden gehou den in „Velserhooft” aan de Dr. de Groot- laan. Tijdens deze ontvangst zullen tevens alle patiënten persoonlijk van de heer en mevrouw Haselager afscheid kunnen ne men. GEHUWD: K. J. H. Burgers-J. Vis, IJmuiden, van Wassenaerstraat 64; J. Schippers-D. Hui- sing, Haarlem, Klaverstraat H, Reinders- G. P. Olgers, IJmuiden, Zeewijkplein 44; R. K. Majoor-J. Maljaars, Lemmer, Fregat 20; R. J. C. Braams-M. Beusenberg, Mij drecht, Souverein 25; W. P. Bilderbeek-S. S. Smits, IJmuiden, Zeewijkplein 114; R. Coster-J. Koppelman, IJmuiden, Orionweg 558; A. G. Schenk-E. C. Raavë, IJmuiden, Sluiseiland 60; J. C. van Feggelen-E. Brans, Amsterdam, Aakstraat 149; C. Jon- gejanrC. M. Blokker, IJmuiden, Huijgens- straat 9; P. A. M. van Akkeren-C. A. van der Spek, Schagen, Goudenregenstraat 29; C. J. Wigchert-C. Brandjes, IJmuiden, Steenbokstraat 12; C. H. Raspoort-C. J. Dobbenga, IJmuiden, Rijnstraat 148; W. Lub-B. A. Keusgen, Bijlmermeer, Hoog oord 26. DEN HAAG. Het ligt in het voornemen van het openbaar ministerie nog niet gedagvaarde deelnemers aan de bezetting, ruim twee jaar geleden, van de Pedagogische Academie in Beverwijk als nog te vervolgen. IJMUIDEN-AMSTERDAM De sleep hopperzuiger „Willemstad” van de Am- sterdamsche Ballast Bagger en Grond N.V. (Werkmaatschappij Ballast Nedam Groep N.V.) voert zuigwerkzaamheden uit in Indonesië. Het schip wordt ingezet bij het uitdiepen van het toevoerkanaal te Belawan-Deli (Noord-Sumatra), de Mu- si-rivler (Palembang) en de Western Channel (Soerabaja). Het werk wordt uit gevoerd in opdracht van het Indonesische gouvernement. Gunnes; Martha Frieseke, Londen; Un- kermunde, Hamburg, Velsen; Hein von Bargen, Flixborough; Blenhein, Kristian- sand; Limari, Antwerpen; Taurus, Ant werpen; Adgarve, Rotterdam, Velsen; Provincia. Londen: Onrust, Noordzee, IJ muiden: Sangquity. Barry; Ursa. Finland; Tinnes, Seixal, IJmuiden; Zaanstroom. Fe- lixtowe; Fernhust, Londen: Boy Mathies- sen, Flixborough. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Brage, Narvik; Noordstad, Cont. Plat, IJ muiden; Nord Atlantic, Swansea, IJmui den; Overseas Traveler, Philadelphia; Li bra ST Laurens; Diorit, Flixborough; An tarctica, Pemis, Velsen; Author, Londen, Christian Mathiessen, Flixbourough: Smit- lloyd W, Cont. Plat IJmuiden; North Sho re, Cont. Plat IJmuiden; Slottsbron, Wal- kon; Gelora 1. Antwerpen; Halcience, Op deze wijze zullen alle tweeënzeven tig kramen worden bezet, voornamelijk door kunstenaars uit deze omgeving, waarvan er bijvoorbeeld dertien uit de IJmond en eenentwintig uit Haarlem af komstig zijn. Hiervan vormen schilders, aquarellisten en grafici weer de grootste groep, hoewel hier ook het werk van spinsters, weefsters en batiksters té koop zal worden aangeboden. Voorts is er kera miek, klein plastiek en siersmeedwerk voorhanden, terwijl ook enige auteurs aanwezig zullen zijn. Bij dit alles wordt met een aantal speciale stands aandacht gevraagd voor enkele culturele organisa ties, als de kunstkring „Voor Allen”, de stichting voor beeldende kunst „Felison”, de amateurschildersvereniging „Terpen tijn” en het Cultureel Jongeren Paspoort. Een zestienjarige bromfietser is met een duopassagier tegen een in de Kennemer- laan geparkeerde bestelwagen gereden. De duopassagier, een jongen van vijftien jaar, werd aan zijn linkerbeen gewond. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. In onze editie van dinsdag hebben wij gemeld, dat op zaterdag 19 augustus is opgericht de actiegroep „anti- fluoridering leidingwater Kennemerland”, welke zich ten doel stelt de protesten te bundelen van de inwoners van IJmuiden, Velsen, Santpoort en Driehuis tegen de toevoeging van chemische fluoride aan het leidingwater. De openingstijden worden als volgt: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 8.30 u. tot 12 uur en van 13 u. tot 17 uur; dinsdag van 8.30 tot 13 uur. In Haarlem zal met het college van B. en W. worden gesproken over woning bouw en grondpolitiek, sanering van oude stadswijken en de overloop naar Groot Alkmaar. Na een rondrit door nieuwbouw- en saneringswijken zal het gezelschap een bezoek brengen aan de vissershaven van IJmuiden. Plaatselijke deskundigen zullen de AR- delegatie ’s middags begeleiden bij een rondrit door IJmuiden, Velsen en Bever wijk. Daarna volgt een gesprek met in- dustriepredikanten en aalmoezeniers van de Stichting „Evangelie en Industrie IJ mond” in „De Schouw” in Velsen-Noord. Het werkbezoek zal worden besloten met een bijeenkomst in de Tuinzaal van hel Concertgebouw in Haarlem. Met kiezers, vertegenwoordigers van actiegroepen en verenigingen, zal daar gediscussieerd wor den over milieubeheer, woningbouw, stadssanering en de zeehavenproblemen. langstelling hiervoor is toen zo groot ge weest dat men besloot van dit evenement een jaarlijkse traditie te maken. De voor bereidingen geschieden telkens door een speciale commissie van de Velser Ge meenschap. Voor deze plechtigheid meldde de heer G. Visser zich als eerste spreker. En wel namens Hoogovens, bij welke onderne ming de overledene ruim dertig jaar werkzaam is geweest, waarvan de laatste periode als chef van een administratieve DEN HAAG. Het gewest Den Haag van de Partij van de Arbeid is van mening, dat de huidige K.V.P. niet is aan te merken als een „aanvaardbare partner” in een progressieve regering. In aansluiting op dit bericht volgt hier onder de samenstelling van de actiegroep. Voorzitter is de heer A. J. Graaff, Coté- laan 15, Santpoort, tel. 023-377959. Het secretariaat wordt waargenomen door de heer W. A. Gomes, Schulpweg 297, Vel sen-Noord, tel. 02510-25821. Als penning meester fungeert de heer R. Voorhoeve, Donkere laan 6, Bloemendaal, tel. 023- 252462. Verdere contactadressen zijn: W. J. Koster, Valckenhoeflaan 37, Santpoort, tel. 023-378558; G. F. Schilling, Lagerstraat 56, IJmuiden, tel. 02550-11273; L. Geutskens, Zinneveldlaan 22, Santpoort tel. 023- 876024. met accumulerende nachtstroom- kachels. ■M- Geen schoorsteen of afvoer nodig, kunnen dus overal staan. -M- U profiteert van goedkope nacht- stroom. ■M- Door eenvoudige en oerdegelijke konstruktie zeer lange levens duur. Elektriciteit zal er altijd zijn. Vraagt vrijblijvend inlichtingen en dokumentatie. Voor al uw elektrawerk, Oosterduinweg 20, telef. 1 34 05. Spreekuur. De wethouder van Sociale Zaken in Velsen, de heer Th. C. Witte, houdt op dinsdag 29 augustus geen spreekuur. Nadat de oudste broer van de overlede ne namens de familie voor de grote be langstelling had bedankt, speelde Egbert Vos bij het dalen van de kist „Droom- dat de 1967 de adeling. De heer Visser herdacht hem als een enthousiast en sociaal voelend mede werker, die zich steeds geheel voor zijn taak heeft ingezet. Spreker herinnerde ook nog even aan de vele activiteiten van de overledene voor de IJmuider Harmo nie, waardoor het hem mede mogelijk werd ook steeds „de muziek van het leven” te spelen. Door de heer Visser werd de familie Schadeweijk tenslotte de kracht toegewenst, dit zware verlies te kunnen dragen. Vervolgens sprak de heer N. van der Deijl, vice-voorzitter van de Velser Ge meenschap, die erop wees dat de overle denen zijn grote organisatorische talenten ook voor een deel aan deze stichting heeft willen wijden, waardoor hij de bezielende kracht werd, bij het streven naar samen werking. Een en ander met de beste resul taten, waarvoor zowel de Velser Gemeen schap als het plaatselijk muziekleven hem veel dank blijft verschuldigd. Ook de heer Jan Groot, dirigent van de IJmuider Harmonie noemde het overlij den van Henk van Schadeweijk een zwaar verlies voor de vereniging, in welk team hij een schier onmisbare schakel is geweest. Daarbij beschikte de overledenen over een groot doorzettingsvermogen, ter wijl hij zijn kwaliteiten als voorzitter in bijzonder bij tegenslag kon laten gelden. Het Koningin Wilhelmina Fonds j houdt zijn jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding deze keer van 28 au gustus tot en met 9 september. Hoewel de collecte alom bekendheid geniet, wil ik niet nalaten deze ook nu weer onder de aandacht van de burge rij te brengen. Er is nog steeds veel geld nodig om het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van de kanker te kunnen voortzetten en de methoden tot bestrij ding van deze ziekte te kunnen verbe teren. Een dezer dagen zal in de brieven bussen van de woningen in IJmuiden, Velsen-Zuid, Driehuis en Santpoort het bekende collecte-zakje worden gedepo neerd. Ik moge u van harte opwekken er voor te zorgen dat het collecte-zakje goed is gevuld, wanneer de collectan ten dit bij u komen ophalen. enige belangstelling tonen kunnen dan verzekerd zijn van de nodige deskundige aanwijzingen en adviezen, waar zij voor hun artistieke hobby’s ongetwijfeld veel profijt van zullen hebben. Een speciale attractie bestaat uit een show van de IJmuider Harmonie bij de opening, omdat het korps zich hier dan voor de eerste maai in zijn nieuwe uit monstering aan het publiek zal presente ren. Deze bestaat uit een nieuw model kolbakken. HAARLEM. Een delegatie van Ka mer,- Staten,- bestuurs- en gemeente raadsleden van de ARP zal vrijdag 1 september een werkbezoek brengen aan Haarlem en de IJmond. ONDERTROUWD: H. Meijer, de Noostraat 71, IJmuiden, en E. W. Boer, Rijnstraat 94. IJmuiden, t.a. IJmuiden, Vierkante Bos 69: J. C. F. Verkooijen, Antillenstraat 30, Beverwijk, en A. M. Huider, Geelvinck- straat 98, Velsen(noord); D. J. van Beelen, Hoofdstraat 272, Sant poort, en A. Stoel, Dr. Kuyperlaan 29, Velsen(zuid), t.a. Velsen(zuid), Dr. Kuyper laan 29; J. Schadé, van Leeuwenstraat 65, IJ muiden, en A. C. Kreule, van Dalenlaan 250, Santpoort, t.a. Ede, van der Hagen- straat 215; P. M. G. Hollaar, Zeestraat 158, Bever wijk, en M. R. Benard, Bramenvlak 47, IJmuiden, t.a. Spaarndam, Zijkanaal C. nr 11; H. de Zwaan, Gladiolenlaan 18. Bever wijk, en M. W. Slagboom. Keizer Wil- helmstraat 16, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Rijnstraat 19; J. M. van Hoesel, Bellinistraat 66, Heemskerk, en: A. M. Leering, Kleine Pan 12, IJmuiden, t.a. Heemskerk, Bellinistraat 66: H. Rink, J. P. Coenstraat 109, IJmuiden, en T. Blok, Scheldestraat 24, IJmuiden, t.a. Middenmeer Dr. Hoogkamerlaan 56; L. Kappert, Lierstraat 27, IJmuiden, en A. L. Blijdorp, Edisonstraat 34, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Edisonstraat 34; B. de Haas, Haulewei 23, Harlingen, en A. M. Bakker, Tussenbeeksweg 62, IJmui den, t.a. Harlingen, Haulewei 23; R. Kimmijzer, Princestraat 10, Velsen (noord), en I. Pennenburg, Arnostraat 54, Beverwijk, t.a. IJmuiden, Schiplaan 498; P. Koppenaal, Laz. Müllerlaan 5, Sant poort, en M. C. J. de Groot, Vergierdeweg 224, Haarlem, t.a. Heerhukowaard, Const. Huygensstraat 56; IJMUIDEN Op het kruispunt Eerste Havenstraat Middenhavenstraat Loggerstraat had gisteren een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bestelwagen. Volgens de politie zou de bestuurder van de personenauto geen voorrang hebben verleend. Door de hevige schrik werd de bestelwagen weggeslingerd. Het gewestelijk bestuur stelt zich op het standpunt dat de K.V.P. bij voortdu ring de sterkste steunpilaar is geweest en naar het zich laat aanzien zal blij ven van het kabinet Biesheuvel, „een ka binet dat ondernemersbelangen zwaarder heeft laten wegen dan werknemersbelan- gen”. De problemen rond een mogelijke sa menwerking tussen P.v.d.A., P.P.R. en D’66 met de P.S.P. en C.P.N. zal ter discussie staan in het radio-programma „Zin en Tegenzin” zondag aanstaande. Aan het debat nemen deel: partijvoorzit ters A. van der Louw (P.v.d.A.), mevr. R. van der Scheer (D’66), D. Coppes (P.P.R.), P. A. Burggraaf (PSP) en H. J. Hoekstra (CPN). Gespreksleider is mr. G. P. J. Cammelbeeck lid van de Eerste Kamer voor de PvdA IJMUIDEN. Donderdag werden in IJmuiden aangevoerd: kabeljauw; 560 kis ten makreel; 444 kisten schol; 93 kisten schar; 26 tarbot; 173 kisten varia; 750 kg tong. Prijzen per kg in guldens: tarbot 10, 48- 9, 81; gr. tong 9,67-8,97; grm. tong 9,46- 9,04 kim tong 8,64-7,98; tong I 9,31-8,76 tong II 9,38-8,67. Per 50 kg: wijting 1 114-91 wijting II 100-65; schar 81-44; kabeljauw 3 200-165; kabeljauw 4 200-155; kabeljauw 5 152-130; schol 1 98-80; schol 2 100-80 schol 3 88- 76; schol 4 93-63 tarbot 434-195; griet 225- 159 makreel 1 26-20,50 horsmakreel 10.50- 4,20 pilchards 50: rode poon 180-88. Besommingen: GO 23 7.740. GO 2 9.900, GO 4 9 200. GC i 9 060 GO 21 10.500, GO 26 i 11 750 S i'A 11 1 10.500, SCH 10 1 12 300 SI 12 >h.600. VD 9 1.300. YE 25 f 1.400. 1JM 1 1 4.500, ZL 6 630., EB 28 en UK 78 4.160. UK 56 en UK 200 2.460, UK 135 en 145 2.100, UK 142 en 236 3.500, UK 196 en 234 2.700. Men herinnert zich wellicht eerste kunstmarkt voor Velsen in werd gehouden, als onderdeel van festiviteiten ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe havenmond. De be- Rijksweg 9. In verband met de uitvoering van werkzaamheden aan het gedeelte HaarlemVelsen van Rijksweg 9, zal tussen km 8,3 en km 6 een maximum snelheid van 50 kilometer per uur en een inhaalverbod voor motorvoertuigen van 29 augustus af (voor de duur van enige da gen) gelden. UTRECHT. De Utrechtse politie is vannacht geconfronteerd met een valse bommelding op het Domplein. Er was sprake van een voor de deur van het academiegebouw van de universiteit op het Domplein neergelegde bom, die om streeks half drie, een half uur na de anonieme melding, zou ontploffen. De politie zette onmiddellijk het plein af en riep de hulp in van een deskundige van de mijnopruimingsdienst in Culem- borg. Deze constateerde dat het verdachte pakketje dat op de stoep van het acade miegebouw lag, niets anders dan een prop papier bevatte „Wij zullen hem daardoor missen en zijn nagedachtenis in ere houden,” aldus de heer Groot, die zijn toespraak met een „Rust in Vrede” besloot. Het voertuig kwam een eind verder op zijn kant terecht en werd daar flink beschadigd. Ook de personenauto liep zware schade op. De bestuurder van deze wagen moest met verwondingen aan zijn enkels naar het ziekenhuis worden voerd. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Diorit, Flixborough; Hein von Bargen, Flixborough; Valerie-B, Londen; Halcien ce, Antwerpen; Socrates, Bremen; Lydia, Holbeek; Fernhurst, Londen; Birk, Rotter dam; Falkenberg, Karlstad; Cumulus, Sharphead; Linda, Grangemouth: Rolf Behrman, Londen; Egad Bremen; Kismet, Brussel; Mercandan, Londen; Bennor, Rotterdam; Zaanstroon, Felixtowe; Blen- hein, Kristiansand; Onrust, Noordzee; Transit, Par; Boy Mathiessen, Felixtowe; Zaanland, Salvador; Gazelle, Boston, Zaandam; Pamir, Hull; Remel, Dagenham; Elat, Baie Comeau; Steersman, Cranton; Star Palarat, Rotterdam, Velsen; Hai, Bremen; Cadence, Gainsborough; Tor Mercia, Gothenburg; Kahlesand, Kolding, IJmuiden. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Mithras, Rotterdam; Simba, Aarhus; Ambience, Gainsborough; Kathe Bos, Ar changel; Theofano Lifano, New Haven. (Als er geen nadere aanduiding volgt, ic het schip van of naar Amsterdam ge gaan.)

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5