JOHN DE BOER 1 Knelpunten op wegen MEDISCHE VERZORGING MET HET WEEKEINDE blanken i 3 bartel/ bontcouture 172/73 E NIEUW GROEN&Co 10MERPRUIEN! DANSEN IS JONG Mank Manker Verzending zeepost 3 „De Stoeterij” VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1972 DANS* en BALLETSTUDIO PTT loopt voorop Overstekend wild Politie Fluoride Partijdiscipline Voor moderne COIFFURES Sex op TV A mster dam* Zwolle Den Haag-Gouda Ambtenaar NOG DAGEN KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 felf - dameskapsalon NOOY Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden O. - tel. 15020 MODERN VOOR HET BETERE SCHOONMAAK- en ONDERHOUDSWERK KUIKENSWEG 11 - BEVERWIJK - TELEFOON 02510-3 33 73-3 58 66 Auberge van ouds „de Uilenboom Santpoort WAGENWEG 14S 7 BALLET A ill Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels ADVERTENTIE Zandvoort: Dorpsplein tel. 3713. Velser- Velsen-IJmuiden: duinpiein 3, tel. 0250-15064 N. VAN DER LENDE, Haarlem. ADVERTENTIE 12 11 1 16 10 7 15 9 3 8 14 4 5 6 W. v. d. VAART, Haarlem. ADVERTENTIE 30 31 37 29 46 38 28 45 33 39 27 44 4' 34 2b 43 75 25 42 36 W. OOSTERHOF, Overveen OPLOSSING PUZZEL NO. 33 PUZZEL NO. 34 OMSCHRIJVING bejaardenhulp. Lange vernemen ADVERTENTIE HEEMSKERK A. KORRINGA, Hoofddorp. MAGISCH VIERKANT: J. V. OOSTEROM, Haarlem. ADVERTENTIE Groene 1 ca A. P. M. VOORZANGER-DE GRAAF, Heemstede. voor kinderen en volwassenen Een ding is zeker: met het bevorderen van de inflatie loopt de P-T.T. voorop. Horizontaal: 1. graaf, 4. menie, 6. dop, 8. sap, 9. Paris, 11. alles, 13. er, 14. talloos, 16. m.o., 18. knop, 20. fase, 21. enak, 23. Ako, 25. vaas, 26. kroon, 28. brink, 30. kor, 31. oot, 32. tiran, 34. stoot, 36. Fred. 37. alg, 39. loom, 41. reet, 44. meer, 45. z.m., 46. allegro, 50. te, 51. armee, 53. gruis, 55. Eem, 56. Edo, 57. tonen, 58. enkel. Verticaal: 2. Ada, 3. fort, 4. mals, 5. Epe, 7. pias, 8. slok, 9. pronk, 10. s.l., 11. ao, 12. smaak, 13. ene, 15. lak, 17. Oss, 19. parkiet, 20. fantoom, 22. koord, 23. An, 24. Ob, 25. viool, 27. ora, 29. rot, 32. trema, 33. na, 34. s.g., 35. toets, 36. fez, 38. lee, 40. mee, 42. klem, 43. arre, 46. amen, 47. Ie, 48. g.g., 49. oude, 52. ree, 54. ion. W. VAN DEURSEN, Haarlem Standaard dansen Latjjns-Amerikaanse dansen Mode-dansen o.a. de Popcorn Clubs voor elke leeftijd. I - - K Dagelijks worden wij door dagblad en I TV geconfronteerd met bankovervallen, [diefstallen, straatroof, enz. Percentagesge- wijs wordt er door politie en recherche maar weinig resultaat behaald, bij het betrappen van deze individuen. Oorzaak is een schrijnepd tekort aan manschappen. [Mijn denkbeeld, dat misschien in de prak- Hijk verwezenlijkt zou kunnen worden en [zéér zeker resultaten zou af werpen is, het volgende: Wanneer dienstplichtigen de pe- 1 riode van hun militaire dienst halveren en na een korte opleiding het politiekorps versterken, kan dit in het belang van de gehele Nederlandse bevolking zijn. Voor al deze mensen een onontbeerlij ke mogelijkheid voor contact met de bui tenwereld, met familie, vrienden en be kenden. Is de P.T.T. niet bezig misbruik te maken van haar monopoliepositie? Nie mand weet hoe dit bedrijf wordt geleid. Niemand weet hoeveel directeuren er zijn en met hoe grote salarissen. Niemand weet hoeveel dure mensen er rondlopen en wat zij doen (of niet doen). In deze rubriek worden brieven opgeno men, die met uitdrukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toege zonden: voorwaarden tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en ui* het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. H. Schutte, Graaf Willem II-laan 26, Heemskerk, tel. 32266; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: A. J. M. Schuma cher, Jonkheer Geverslaan 21, Heems kerk, tel. 31402. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Apotheek. Zie Beverwijk. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit-Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster C. Lieshout, Jan Ligthart- straat 597, Heemskerk, tel. 32654. Die partijdiscipline kan ons een grote bezuiniging opleveren. Immers wij hebben dan al die Kamerleden niet meer nodig en de gebouwen aan het Binnenhof zullen dan ook ruim voldoende zijn om van iedere partij één man te huisvesten. Die man is dan fractie en geen fractieleider meer. Het enige nadeel is, dat hij dan over niemand meer de baas kan spelen of tot de orde roepen. Hij kan dan naar gelang van het aantal malen gehaalde kiesdeler op zijn partij, dat aantal stem men uitbrengen- „Simple comme bonjour-” De andere leden die er nu nog zijn, mogen immers niet zelfstandig uitmaken hoe ze zullen stemmen en spelen dus geen rol- „Leve de Evenredige Vertegenwoordi ging.” Naar aanleiding van Uw artikel „Over stekend wild en de gevolgen”, elders in ons land het volgende: Ons overkwam dicht bij huis, n.l. op de Zeeweg in Overveen donderdag 17 augustus een der gelijk ongeval. Wij reden vanaf strand naar huis. Plotseling kwam uit het struik gewas een groot edelhert voor onze auto, de klap en schrik waren groot. Het hert vernielde koplamp, bumper en zijkant van de auto. Het dier zelf werd gewond aan de borst maar kon, na even gerust te hebben, ontkomen. De directeur van de Kennemerduinen en de politie zijn over dit ongeval ingelicht; beiden vertelden dat de schade aan de auto niet vergoed kon worden. Zou het geen tijd worden dat er langs de Zeeweg borden geplaatst wor den? De mensen zouden dan langzamer rijden. Door het slechte weer was het gelukkig niet druk op de weg, anders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. De brief moet gesteld zijn in behoor lijk Nederlands en in begrijpelijke, be knopte vorm. De redactie behoudt zich bet recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten of opneming te weigeren. V Opneming van een bepaalde brief be tekent .dierminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. De P.T.T. gebruikt een mooie propagan- dakreet: „Laat es wat van je horen.” Natuurlijk met de bedoeling het aan schaffen en het gebruik van de telefoon te stimuleren. Steeds meer mensen moe ten gaan beseffen dat de telefoon een onmisbaar communicatiemiddel is. Maar het bedrijf is door de voortdurende prijs verhogingen tegelijkertjd bezig een groot aantal mensen het aanschaffen en het gebruik ervan onmogelijk te maken. Een moeilijk aantal te schatten bejaarden hebben op aandringen van hun kinderen een telefoon genomen, juist omdat er dan zonodig iedere dag contact zou kunnen zijn. Het is voor de kinderen zo gerust stellend dat zij weten hoe het met de ouders gaat, hoe het is met moeder die nu alleen is, en met vader die het alleen zijn zo moeilijk kan verwerken, enz. enz. De telefoon is onmisbaar voor de velen die aan huis gebonden zijn door ziekte of invaliditeit en in het bijzonder voor hen die de rest van hun leven aan bed gekluis terd zijn. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Plantinga, Pernot, Reddingius, De Rui ter, Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 23450. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door M. Plan tinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 23340. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kerster, Vos en Zeijlmans wordt waar genomen op zaterdag en zondag door M. ten Harmsen van de Beek, Lesse- straat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 25 augustus 17.30 uur tot vrijdag 1 septem ber 17.30 uur: apotheek Kroonenberg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iede re vierde vrijdag van de maand van 19 van de Moens- Gezellige, Frans getinte, dorpsher berg waar u zonder te reserveren altijd welkom bent. Keuken geopend tot 's nachts half 1. Vrijdags en zaterdags tot half 2. Voor recepties, diners, koude buffetten en feesten van uit eenlopende aard. Zou een deskundige doorlichting van dit bedrijf misschien een en ander duidelijk maken. Bij dit alles moeten we goed weten dat de hierboven genoemde mensen en in 't algemeen de minst draagkrachtigen de dupe zijn van deze (nodige?) prijsverho gingen. Een paar zondagen geleden in het radi oprogramma van de VARA „Weer of geen weer” zong Bert Garthoff een loflied op „water”, sleutel tot het leven van mens, dier en plant. Ik dacht aan een tocht door de Sahara ten zuiden van Cairo, niets dan zand zover het oog reikte, nergens een enkel groen sprietje, en daar plotseling tegen de horizon de silhouetten van pal men. We naderden de grote Fayum-oase, met zijn eucalyptus-bomen, sycomozen, de wild vijg, olijven, dalelpalmen, een rijke vegetatie. Daar was leven: mensen, kinde ren, dieren, huisjes, kristalheldere bron nen, een meer in ’t midden, ’t Was één groot wonder. Waar water helder water is, is leven mogelijk. Waarom wordt in Amsterdam en Heemstede en een wijde kring er omheen water vergiftigd door fluoride er aan toe te voegen, tegen zoveel verzet en protesten in? En dan nog onge doseerd, de een drinkt veel, een ander weinig en alles wat men tot zich neemt, is er mee doordrenkt. Terwijl het zo een voudig anders had gekund door voor de naar fluor hunkerende zielen diezelfde tapkranen van fluoride te voorzien. Dezer dagen sprak ik een waterschapsman, die een diepgaande studie van fluoride had gemaakt. Ik vroeg hem of hij het ook een schande vond, en het antwoord was: „Geen schande, maar een misdaad”. Hoelang nog deze dwingelandij?” 1. klinker, 2. familielid, 3. Europeaan, 4. stuk hout, 5. deel van het hoofd, 6. clown. 7. medeklinker, 8. zangnoot, 9. bloem, 10. deel v. e. jas, 11. vlokje, 12. uitgezonden signaal. 13. medeklinker, 14. grondtoon, 15. slaap je, 16. Aziaat, 17. ontplofbaar mengsel, 18. gewas. 19. klinker, 20. maanstand (afk.), 21. riv. in Nederland, 22. deel van de hals, 23. kwa jongen, 24. smakelijk. 25. medeklinker, 26. voorzetsel, 27. keu rig, 28. deel v. d. voet, 29. gemeenschap pelijk stuk grond, 30. bouwmateriaal. 31. medeklinker, 32. soort onderwijs (afk.), 33. jongensnaam. 34. warm, 35. laten wegvloeien, 36. kleuren. 37. medeklinker, 38. voegwoord, 39. lid woord, 40. naar beneden, 41. aanleggen, 42. deel v. e. breuk. 43. medeklinker, 44. zangnoot, 45. elas ticiteit, 46. lust, 47. mannelijk dier, 48. drank der góden op de Olympus. Rijkswaterstaat heeft een begin ge maakt met het herstellen van de brug over de noordelijke Lingesluis te Asperen. In verband hiermee wordt het verkeer, dat gewoonlijk van deze brug gebruik pleegt te maken, aangeraden een 7 kilo- mete lange omleidende route via de Lin- gebrug in Leerdam te volgen. Voor voet gangers en (brom)fietsers is een uitzonde ring gemaakt, zij kunnen de Linge over steken via een houten noodbrug, die naez» de bestaande brug is aangebracht. Op 4 november hoopt men het werk gereed te hebben. De Lingebrug in Asperen krijgt nieuwe «talen balken en een nieuw brugdek. Het gevolg hiervan is dat ook de opleggingen van de brug moet worden vernieuwd. Daarbij wordt het natuursteen op de landhoofden vervangen door beton. Bij het volgen van de Tweede-Kamer- zitting van de afgelopen week, waarbij gedebatteerd werd over de kabinetscrisis, ben ik mij van een grote misvatting mijnerzijds bewust geworden. Ik heb al tijd gedacht dat de volksvertegenwoordi gers die door ons, kiezers, in het parlement worden gekozen, daar vrij en zelfstandig een oordeel over de wetsontwerpen en andere zaken, welke hun voorgelegd wor den, moesten hebben- Hoe groot is mijn misvatting geweest' Herhaaldelijk heb ik het woord prtij- discipline gehoord en het enige lid van de KVP, dat zich daaraan niet onderwierp, moet binnenskamers behoorlijk tot de or de geroepen zijn en zal wel niet meer op een kandidatenlijst van de KVP voorko men. Het blijft voor vele ambtenaren moei lijk hun rechten en plichten omtrent hun pensioen te begrijpen. Het lijkt wel of hun verblijf in die beschutte omgeving begint af te tekenen. Hoe is het nu? Voor elk dienstjaar krijgen zij 1% van het inkomen per jaar, d.w.z. over loon, vakan tiegeld, gratificatie enz. Bijvoorbeeld ont vangen zij hun vakantiegeld in 12 porties. Over 40 dienstjaren dus 70% van het inkomen over 2 jaar (waardevast) plus 1/5 van de AOW dit is nu 1/5 van 633,-. Dit is wettelijk geregeld. Maar voor die AOW is nooit betaald. De anderen betalen nu 17%, maar ontvangen gehuwden 633,-, ongehuwd 477,-. Het weduwepensioen laten wij er even buiten. Wat zegt de pers? Uw blad van 19 oktober 1971: „Voorstel commissie Goedhart. Laat de ambtenaren meer voor hun pensioen beta len. Het Rijk legt op hun pensioenen AOW 24«/o bij. Dat is 24,- per 100,-. Moeten wij blijven doorgaan liefdadigheid te betonen aan de ambtenaren? A. handvat; B. ieder; C. sein. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn na am en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip: Argentinië ms „Rio Carcarana” (2- 9); Australië ms „Melbourne Express” (28- 8); Brazilië ms „Monithouet” (2-9); Canada ms ,,CP Trader” (30-8); Chili ms „Carta gena de Indias” (28-8); Japan ms „Elbe Maru” (30-8); Indonesië ms „Bavaria” (29- 8); Israël ms „Rahel” (1-9); Ned. Antillen en Suriname ms „Neptunus” (28-8); Vere nigde Staten ms ”SL 181” (30-8); Z.- Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W. Afrika ms „Po- lana” (30-8). In deze puzzel wordt elk woord gevormd door de letter(s) van het vorige woord plus een nieuwe letter. Het middengedeelte van deze puzzel is een magisch vierkant, dus voor horizontaal en verticaal geldt dezelfde omschrijving. SANTPOORT Arts. A. E. Hirschfeld, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. 023-378410. Apotheek. Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 023-257903. Voor verloskundige. wijkverpleging, tandarts en dierenarts zie onder IJmui den. Op de route Amsterdam-Hoevelaken wordt nog steeds gewerkt om de weg tot een volwaardige autosnelweg te maken. Op verschillende plaatsen op dit traject moet het verkeer rekening houden met snelheidsbeperkingen en inhaalverboden. Tussen Hoevelaken en Zwolle is voor asfalteringswerkzaamheden ter hoogte van Harderwijk en Nunspeet de rijbaan rich ting Zwollle afgesloten. Er is een inhaal- verbod en een snelheidsbeperking tot 50 kilometer per uur. Artsen. Van zaterdagmorgen tien uur tot zondag 24 uur: A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 16388; J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 14954. Apotheek. Apotheek Kuijlman, Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor opbellen 008 (boodschappendienst) om te wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor de dienst gedurende het weekeinde bel len: 02550-15645. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Zuster C. Meyer, Scheiberglaan 134, IJmuiden, tel. 15005; zuster C. de Uijl, Bramenvlak 39. IJmuiden, tel. 10191. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 u. tot 17.30 uur (uitsluitend voor spoedge vallen) H. M. Chr. Geurs, Marquette- laan 8, Heemskerk, tel. 02510-32408. Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts P. A. Omloo, Graaf Willem II- laan, Heemskerk, tel. 02510-30046. Wegens reconstructiewerkzaamheden wordt het verkeer tussen het viaduct Zoetermeer en het viaduct Bleiswijk over een lengte van ongeveer 4 kilometer over de noordelijke baan afgewikkeld. Elke verkeersrichting behoudt slechts twee versmalde rijstroken. Door het afsluiten van de zuidelijke rijbaan zijn de toeritten bij Zoetermeer en Bleiswijk voor het verkeer in de richting Gouda en de afrit Bleiswijk voor het verkeer uit de richting Den Haag afgesloten. De rijkspolitie wijst erop dat overschrij ding van de aaneengesloten noppenrij, welke de scheiding aangeeft tussen beide verkeersrichtingen, zeer gevaarlijk is. Men komt dan namelijk op het weggedeelte bestemd voor het tegemoetkomende ver keer. Modern Klassiek Jazz Dansen vernieuwt zich steeds. Nieuwe muziek, nieuwe ritmen, nieuwe stijl, nieuwste dans. Inschrijving dagelijks van 19-21 uur Prospectus wordt op aanvraag toegezonden. Ik meen met deze te moeten zeggen tegen de VARA: trek je niets aan van de kritiek die een aantal mensen meende te moeten hebben op het uitzenden van de film Joyriding. Zelfs de aanklacht van mr. L. M. Si mons moet u laten voor wat het is, ook hier zal wel bedoeld worden: wie recht eist, bedoelt meestal wraak. In het verre verleden zaten ze de VARA dwars met kopspijkers en nu zoekt men spijkers op laag water. Het valt voor sommige mensen niet mee, als men hun de spiegel voorhoudt van de maatschappij waarin ze leven en werken. De film was zo’n spiegel, die duidelijk weergaf dat deze maatschappij gevolgen kan hebben in de vorm van frustraties. De film gaf een stukje realiteit bloot wat er niet om loog, maar het was misschien tevens een stukje bloot waar sommige mensen angst voor hebben, om dat het de waarheid is. ze herkenden zichzelf misschien. Ik vind het een goede zaak, dat deze film in Arnhem een bekroning heeft ge kregen. Wit-Gele Kruis. Weekenddienst: zuster J. Grootjes, Pelikaanhof 112, Beverwijk, tel. 34022. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; ei gen praktijk: mejuffrouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; vrij: mevrouw J. H. M. Kruidenberg- van Saase. tot 20 uur in het gebouw Geestelijke Volksgezondheid, plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen. Weekenddiensten zuster T. Dijk, Hogeweg 23, Wijk aan - 2C 12 74 8 B 48 Alleen bij Alphenaar, dealer voor Haarlem, het orgelwonder de Zaterdags doorlopend demonstratie door RONALD WESSELIUS. ADVERTENTIE U vindt steeds vrijwel de gehele serie grandioze Yamaha orgels in onze showroom. IJmuiden. f 10: R. Wijngaard, Van Marumstraat 67, Haarlem. ƒ7,50: Mevr, van Leeuwen, Jul. v. Stol- berglaan 96, Hillegom. ƒ5: J. A. van Polanen, Vorsterman v. Oyenstr. 15, Haarlem-N. Prijswinnaars puzzel nummer 33: 10: J. Put, Rijksstraatweg 127, Heems kerk. ƒ7.50: C. J. Zeegers, Orionweg 332, IJ muiden. ƒ5: J. van Leeuwen, Alex. Bellstraat 8, 0 S o o cL Mgo OoS

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9