Op nieuwe Beverwijkse vuilnisbelt Handtekeningenactie van aan St. Aagtendijk de „93 van Beverwijk CAIJ WIL DESNOODS ZONDER VERGUNNING AFVAL STORTEN van Taxichauffeurs overwegen het voeren van acties „Beverwijk” laakt beleid gemeentebestuur Ontbreken van alternatieve oplossing steun in de Feesten rond rug van CAIJ p eisen niet aanvaardbaar jubileum van St. Caecilia Directie vindt fl f-Üb Amateurtuinders ONDERHANDELINGEN LIEPEN VAST Contributie werd OPENINGSUREN OUDHEID KAMER Meisje verleende geen voorrang Jonge boompjes vernield exposeren in De Zandkraai flink verhoogd DINSDAG 2 9 AUGUSTUS 1972 IJMUIDER COURANT 7 TEGEN HER VATTING PROCESSEN APA Testcase Vervolging Half miljoen BABYLONISCHE SPRAAKVERWARRING Overtreding 3 Recreatie J iil... spray ie! (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Onder de chauffeurs van de taxi-onderneming 2000, 3000 en 5000 heerst grote ontevredenheid over het verloop van de onder handelingen tussen de directie van het bedrijf en de drie vervoersbonden NBV, KBV en ACBV over een in te voeren CAO. Volgens een deputatie van de chauffeurs en de woordvoerder van de gezamenlijke organisaties, de heer J. Mol, is de mogelijkheid dat er tot actie wordt overgegaan beslist niet uitgesloten. Tijdens een vergadering met alle personeelsleden worden dinsdagavond de resultaten van de gevoerde onderhandelingen nogmaals besproken en wordt overwogen of het nog zin heeft nog één keer met de directie van gedachten te wisselen. Tevens wordt op deze bijeenkomst be sloten of en op welke wijze tot actie zal worden overgegaan. De heer Mol heeft laten weten, dat de hoofdbesturen van de drie vervoersbonden bij voorbaat achter een te voeren actie staan. Zowel de woordvoerder van de organisaties als de chauffeurs hopen, dat het niet tot een staking zal komen, omdat alleen de burger hierdoor gedupeerd wordt. Bovendien is de verzekering gegeven, dat èn de ambulancedienst èn het ziekenvervoer gewoon doorgaan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een alternatief is er niet. De Beverwijkse vuilnisbelt moet met 12 hectare worden uitgebreid om het hoofd te kunnen bieden aan de steeds groter wordende stroom huisvuil en industrie-afval uit de gehele IJmond. Juist het ontbreken van een aanvaardbaar alternatief want een snelle oplossing van het vuilprobleem in de IJmond is er gewoon niet heeft de technische commissie van het Centraal Afvalverwerkings bedrijf IJmond (in oprichting) er toe gebracht het dagelijks bestuur van het CAIJ te wijzen op de dringende gewenstheid van de nieuwe vuilnis belt. In een onlangs verschenen rapport stelt de technische commissie, dat, indien het noodzakelijk wordt op het nieuwe beltterrein te storten, dit desnoods zonder de vereiste vergunningen te doen. I» -WH! (Van een onzer verslaggeefsters) SEÏSEIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIBI (Van een onzer verslaggevers) IflIlllllllUUlUUlllMIllll A67 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) In april van dit jaar werd door Hoewel er geen ernstige kritiek op het beleid van het bestuur was, kreeg ook dit agendapunt weer een rommelig en af en een het de eerste onderhandelingen zouden begin nen. dans, zij zullen niet alsnog worden opge roepen. Leerlingen van de basisscholen kunnen via hun school kaarten voor de ballon nenwedstrijd op zaterdag 16 september kopen, waarvoor twee kwartjes is ver- schudigd. 's Middags tussen drie uur en half zes gaan de ballonnen op het burge meester Nielenplein de lucht in. De eerste prijswinnaar staat dankzij de medewer king van de Heemskerke middenstanders een fiets te wachten. Ook in de stands vrijdagmiddag zijn kaarten voor de wed strijd verkrijgbaar. Damp band’ rektie Daér ebt ’t et de Op de keper beschouwd is de aanleg van de nieuwe vuilnisbelt, direct ten noorden van de huidige belt, een verplaatsing van een overtreding. De huidige belt namelijk overschrijdt reeds de voorgeschreven stort- hoogte met enkele meters, maar wegens de uitzichtsloze problemen, die rond de Beverwijkse vuilnisbelt hangen, doet de provincie een oogje dicht en geeft stil zwijgend goedkeuring voor het zogenoem de overstorten. Volgens de politie verleende het meisje als bestuurster van een fiets geen voor rang aan een Castricumse automobilist. Een even oude vriendin, die ook op een fiets reed, kwam met de schrik vrij. - last ,en, zit dan n, dan xacorn sn. >ireren im en oeisel. ystopt idt uw -is. Zo’ er van :t. An- schoei- n! Met ’.f5.95. Op de nieuwe belt kan men, zo ver wacht de technische commissie, jaarlijks 55 ton huisvuil storten, door kleine indu strieën en containerbedrijven 20 ton en door Hoogovens 40 ton. Om de controle op de betaling van de aangeboden stort materialen te verhevigen wordt een weeg brug aangeschaft. Op het nieuwe terrein kan 315.000 ton vuil gestort worden en denkt men voor ruim 2llt jaar uit de zorgen te zijn, want dan dient de vuilver brandingsinstallatie IJmond zo goed als gebruiksklaar te zijn. Met de aankoop van gronden in het bezit van de gemeente Beverwijk is een bedrag gemoeid van 240.000. De overige eigenaars van de gronden krijgen, volgens plan, een bedrag van in totaal 250.000 in handen. De aankoopkosten bedragen 2. per vierkante meter en de ontpachting kost 1 per m2. Tegelijkertijd wilde het Openbaar Mi nisterie eerst een test-case uitgevochten zien. Dit duurde door omstandigheden tot mei van dit jaar. Het Hof bekrachtigde de straffen van de Haarlemse politierechter en de Hoge Raad verwierp het verzoek om cassatie. In juni volgde de rest van de beroepzaken bij het Gerechtshof met het zelfde resultaat. Dit alles heeft de hervat ting van de reeds gedagvaarde zaken voor de Haarlemse politierechter tot gevolg. De bezetters zullen vrijdagavond vergaderen. de gezamenlijke vervoersbonden schriftelijk contact opgenomen met de directie van het taxibedrijf om tot een gesprek te komen over de wensen van het personeel zoals die in een vergadering in januari werden geformuleerd. Op 15 juni vond een eerste oriënterend gesprek plaats, waarbij werd af gesproken, dat op 4 juli CASTRICUM. Een 11-jarig meisje uit Castricum is maandagmiddag omstreeks vijf uur gewond geraakt bij een verkeer- vijf uur gewond geraakt bij een verkeers ongeval op de kruising Bizetstraat-Men- senschudding en een gebroken pols in het St. Jozefziekenhuis in Heemskerk opgeno men. Zoals wij vorige week al berichtten antwoordde minister Van Agt van justitie op vragen van PvdA-kamerleden dat zo wel de officier van justitie als de procu- reur-generaal van het Gerechtshof in Amsterdam van oordeel zijn dat de wet geen ruimte laat de vervolging van dege nen die reeds in de zomer van 1970 waren gedagvaard en wier zaak op de rechtzit ting is geschorst, achterwege te laten. Een minderheid van de bezetters, die destijds nog niet gedagvaard waren ontspringt de over een in te voeren CAO. Taxi 2000, 3000 en 5000 heeft vestigingen in de Beverwijkse Breestraat (zie foto), Heemskerk en Velsen. In Beverwijk komt op dit maagdelijke weiland een nieuwe vuilnisbelt van twaalf hectare, waar het afval vol gens de zogenoemde begraafmethode wordt beschermd tegen ratten en vogels. Dit controlled-tipingsysteem wordt momenteel ook toegepast op de overvolle huidige belt, die binnen kort dicht gaat. Dit gesprek werd echter door de direc tie in verband met vakantie enkele dagen voordat de onderhandelingen zouden plaatshebben geannuleerd, hetgeen naar de mening van de chauffeursafvaardiging en de vakbondsvertegenwoordiger toch wel een bepaald licht op de kwestie wierp. Het volgende gesprek werd toen gehouden op 25 juli, terwijl een laatste onderhoud over het d oor de organisatie ingediende ontwerp-cao plaats had op 22 augustus. Op geen enkel punt konden de twee partijen elkaar echter vinden. De directie van de taxi-onderneming bleef op enkele ondergeschikte punten na stilstaan bij de oude landelijke cao, welke een Volgens waarnemers staat 80 tot 90 percent van het personeel volledig achter de eisen van de bonden. Hieronder moeten ook gerekend worden de personeelsleden, die een vast maandslaris genieten. In samenwerking met ondermeer de plaatselijke VVV staat een grootse lucht ballonnenwedstrijd te wachten, terwijl vrijdagmiddag en zaterdag een standver- koop plaats vindt van kaarsen, feestmut- sen, toeters en foto’s van de jubilerende vereniging. Een andere grote grief van de chauf feurs was, dat de Ionen niet op tijd betaald worden, waardoor het regelmatig voorkomt, dat de gezinnen van de chauf feurs meerdere weken zonder geld zitten. HEEMS’T"RK. Evenals vorig jaar organiseert de Vereniging van Amateurs- tuinders „Tot Ieders Genoegen” een ten toonstelling van bloemen, groenten en fruit en potplanten. De tentoonstelling, in samenwerking met de volkstuinvereniging „De Goede Verwachting” opgezet, wordt gehouden in het buurthuis De Zandkraai aan de Handelstraatt. De opening wordt verricht door wethouder H. Roozen op vrijdag 1 september om 13.30 uur. De tentoonstelling is dan geopend tot 22 uur. Op zaterdag 2 september kan men van 10 tot 22 uur terecht en op zondag 3 septem ber eveneens van 10 tot 22 uur. het kader van het bestemmingsplan niet gerealiseerd kunnen worden. De raad van Beverwijk wordt dus straks met een voorstel in die richting geconfronteerd. De gronden van de nieuwe belt zijn in handen van de gemeente, de r.k. parochie van de Heilige Agatha, de heer J. Prins en de Diaconie van de Hervormde Gemeente. Aanvankelijk had de vergadering vlot verloop. Bij de behandeling van jaarverslag van de penningmeester echter Het CAIJ gaat ervan uit, dat het ont breken van een alternatieve oplossing en de reeds gevoerde besprekingen met hoge re bestuursorganen de medewerking van hoger niveau zal worden verleend om de aanleg van de nieuwe belt tot stand te brengen. Zowel uit landschappelijk ais mi- lieu-hygiënisch oogpunt is de tegenwoor dige belt een doorn in het oog’ van de gemeentelijke overheid. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nu het vakantiesei zoen ten einde is worden de openingsuren van de Kennemer Oudheidkamer gewij zigd. Op donderdagavond kan men, zoals altijd, terecht van half acht tot half tien. Voor hen, die op deze avond niet in staat zijn de kamer te bezoeken is nu de woensdagmiddag bestemd en wel van twee tot half vijf, ingaande 6 september. IJMUIDEN Op de parkeerplaats te genover het voetbalterrein van Stormvo gels hebben het afgelopen weekeinde van dalen een drietal jonge boompjes zo gron dig vernield dat de nog dunne stammetjes moesten worden afgezaagd. Al eerder werden er bij dit parkeerterrein aan de Eenhoornstraat vernielingen aan de jon ge aanplant geconstateerd. Zou op de Beverwijkse belt de dagelijk se stroom afvalstortingen gewoon door gaan, dan is de ellende niet te overzien en komt de milieu-hygiëne in het gedrang, zo meent de technische commissie. Het ter rein, waar de uitbreiding is gepland ligt in het bestemmingsplan Oostelijk Beverwijk en heeft een agrarische bestemming. Wij ziging van de bestemming in stedelijke recreatie en groenvoorziening betekent het fiat voor de aanleg van de nieuwe belt. Formeel is de nieuwe belt dus in strijd met de agrarische bestemming en zou in De technische commissie namelijk voorziet in alle nuchterheid wel degelijk pro testen tegen de voorgenomen uitbreiding van de Beverwjjkse belt komen, want in hetzelfde rapport staat te lezen: „Het is zeer wel denkbaar, dat bij het indienen van de vergunningaanvragen (zes in totaal) er bedenkingen tegen het plan zullen ont staan, die de vergunningverlening zullen vertragen. begon de bijeenkomst een rommelig ka rakter te krijgen. De penningmeester, die een nadelig saldo vn 3.021,69 moest melden, kreeg een aantal vragen te beant woorden, hetgeen af en toe leidde tot een babylonische spraakverwarring. Na de be antwoording van de vragen door de pen ningmeester traden sommige leden met elkaar in discussie over het al of niet juist zijn van deze antwoorden. Menig maal moest voorzitter Burger deze discus sies met enkele ferme hamertikken af kappen. Hetzelfde beeld ontstond bij de behan deling van een voorstel tot de benoeming van een lid van de elftalcommissie. Het bestuur kwam als het ware niet te pas aan de besprekingen over het doel en de werkwijze van deze commissie. Er werd besloten dit onderwerp aan de orde te stellen in een bijeenkomst van het be stuur, de nu uit drie leden bestaande elftalcommissie, de leiders en de aanvoer ders van de elftallen. Met zijn handtekening ondersteunt men het protest tegen de lange tijd waarna alsnog vervolging doorgaat; het feit dat een veroordeling door de justitie moeilijk heden oplevert voor hen die in het onder wijs werkzaam zijn of dat van plan zijn; het verzet tegen het afhandelen van on derwijsconflicten in de rechtszaal en het feit dat men daardoor de hervatting van de vervolging als een „daad van repressie’ ziet tegen de onderwijs oppositie „waarbii het om onderwijsvernieuwing en niet om het plegen van strafbare feiten gaat”. De 93 komen tot de conclusie (en met hen een ieder die de actie steunt) dat de rechtvaardigheid vereist dat zij niet mee’ worden vervolgd en een verzoek om am nestie op zijn plaats is. aantal jaren geleden de „mist is ingegaan” zoals onze zegslieden het stelden. Het gevolg van een en ander was, dat de onderhandelaars van de vakbonden weinig heil meer zagen in een verdere bespreking, zodat besloten werd een nach telijke vergadering te beleggen met het voltallige personeel over de magere resul taten van de onderhandelingen. De twee belangrijkste punten, waarop de besprekingen zijn vastgelopen, zijn de beloning en de arbeidstijd. De bonden waren onder meer van mening, dat een arbeidstijd van 51 uur in een regio, waar een 40-urige werkweek heel normaal is, wel een beetje te veel van het goede is. Aanvankelijk stelden de bonden een 45- urige werkwëêk als eis, zoals die ook geldt voor het winkelpersoneel. Uiteinde lijk wilden de organisaties deze eis terug brengen tot een werkweek van 49 uur. De beloning welke volgens de chauf feurs op het ogenblik f 110 bruto per week plus een toeslag van 13 percent van de opgereden kilometers bedraagt, moest naar het oordeel van de vakbonden wor den verhoogd tot f 175 bruto per week plus eenzelfde toeslag voor opgereden ki lometers. De directie zou dit voorstel on aanvaardbaar vinden toe zelfs een rumoerig karakter. Met na me een controverse tussen de bestuursle den J. v. d. Aar en F. Agterberg. welke laatste leidde tot het uittreden als be stuurslid door de heer v. d. Aar, bracht de discussie tussen de leden onderling weer lekker op gang. Bestuursverkiezing leverde niet veel problemen op. Daar geen tegen kandida ten waren ingediend, werden alle perio diek aftredende bestuursleden vanzelf sprekend weer herkozen. Ook was de vergadering het er mee eens dat de heer H. Kies de plaats van de heer Van der Aar innam. HEEMSKERK. De feestelijkheden rond het komende zilveren jubileum van de fanfare en drumband St. Caecilia staan voor de deur. De spontaan uit de burgerij geboren feestcommissie heeft reeds diver se malen vergaderd en is met een aan trekkelijk programma gekomen. Minder uitvoerig, maar wel even fel werd gekrakeeld over een bestuursvoor stel tot verhoging van de contributie. Alle contributies stijgen met een gulden per maand en komen voor de senioren, de a- junioren, de b-junioren, de c-junioren en de pupillen respectievelijk op ƒ5, f 4, ƒ3,50, ƒ2,75 en ƒ2.50. Ook ging de ver gadering akkoord met een verhoging van de toegangsprijs, de donateursbijdrage en de dameskaarten. Militairen, die tot nu toe geen contributie betaalden, gaan dit voor de helft doen. Ongeveer 80 tot 90 percent van het personeel van het taxibedrijf (on geveer zestig werknemers) staan achter de eisen van de vakbonden Men verwacht geen moeilijkheden bij de verwervingspogingen. Er wordt door de CAIJ iets meer grond aangekocht dan voor de nieuwe belt podig is in verband met de bereikbaarheid en mogelijkheid tot exploitatie van het geheel. BEVERWIJK. De „93 van Bever wijk” die alsnog deze herfst wegens hun aandeel in de bezetting van Pedagogische Academie in Beverwijk, nu ruim twee jaar geleden, voor de Haarlemse politie rechter zullen moeten verschijnen hebben een handtekeningactie opgezet die vijf eisen van de ex-bezetters om amnestie te krijgen moet ondersteunen. Op de lijst van het comité van aanbeveling prijken veertig namen van bekende mensen uit allerlei disciplines in de maatschappelijke, wetenschappelijke, politieke en onderwijs wereld. BEVERWIJK Tijdens een rommelige en rumoerige jaarvergadering van de voetbalvereniging „Beverwijk” is maandagavond in café Sport het beleid van het ge meentebestuur gelaakt. Noch het bestuur noch de leden hebben veel waardering op kunnen brengen voor het terugnemen van de raadsvoordracht tot de bouw van een club- en kleedgebouw op het nieuwe complex aan de Parallelweg in de raadsvergade ring van 13 juli. Nog minder enthousiast heeft men zich getoond over de door het gemeentebestuur aangekondigde bepalingen en maatregelen tot een drastische beper king in het benutten van de nu in gebruik zijnde sportvelden. Door deze maatregelen is het niet uitgesloten te achten, dat onder andere het internationale Jan Maenhout- toernooi niet verspeeld zal kunnen worden. In de zomer van ’70 werden de zaken geschorst in afwachting van het onder zoek van de rechter-commissaris in drie zaken van ouders. Dit onderzoek naar aanleiding van deze drie was in november reeds afgelopen. In de tussentijd is de oproeping van de andere bezetters doorge gaan, met steeds een automatische schor sing. De technische commissie van het CAIJ zoekt de protesten voornamelijk in de hoek van het Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland en de voormalige polder de Wijkerbroek. Ook deze twee instanties zullen vergunningen moeten verlenen om het storten van vuil op de nieuwe belt mogelijk te doen zijn. Het Hoogheemraadschap verleent een vergunning inzake de waterlozing op haar gebied en de voormalige polder Wijker broek delibereert over de ontheffing in de keur. De overige vergunningen denkt de technische commissie snel binnen te krij gen, want die komen uit de provinciale overheidskokerde hinderwet, ontheffing van het verbod op opslagplaatsen, ont- grondingswet en de toezichtsverordening op de waterstaat.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7