Finale Aardbeien tennistoernooi in Heemskerk Velser Jeugdcentrale vraagt financiële steun Volksdansen Drinkt u caffeine SOCIALE SCHOOL VAN NKV Cursussen voor OOK IN DE IJMOND de vrouw vrije koffie? VAN NELLE SUPRA I Van Nelle SUPBA bij „Zieme” BARNHOORN f1.1 Smt-Nicolaas komt zaterdag 26 november m Velsen GEVONDEN VOORWERPEN Marktberichten exposeert op Marktplein Havenberichten Matige vangst h.s.v. Velsen „Entre Nous is Het Voetlicht Supra, de bekende vacuumgemalen kivaliteitskofiïe, is er ook in caffeine vrije vorm. Koffie, die het volle pond geeftaan smaak en geur. Geniet er maar rustig van! caffeine vrij f2,59perpak. „Bejaardenzorg’’ Dick van der Linden is verhuisd SUPRA VELSEN HEEMSKERK 6 7 WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1972 7000,- f 7399,- AUTOBEDRIJVEN Showroom zaterdags geopend STAPELSTEIGERS 1 s HAARLEM 023 - 24 22 50 HEEMSTEDE 023 -24 22 50 Exclusieve couture Van L Nelle Bij het huidige mooie zomerweer is het al bijzonder moeilijk zich te realiseren dat wij nog maar nauwelijks twaalf weken van de feestelijke intocht van Sint Nicolaas in Velsen zijn verwijderd. En toch is de or ganiserende Velser Jeugd Centrale inmiddels weer met de voorberei dingen daarvan begonnen, waarbij men zich in ieder geval heeft voor genomen aan de entourage opnieuw veel aandacht te besteden. Ook de datum van dit fleurig evenement voor jong en oud is reeds vastgesteld en wel op zaterdag 25 november. V Hedenavond om half acht zul len in de gymnastiekzaal van de Julianaschool aan de Prins Bern- hardlaan in Beverwijk de weke lijkse bijeenkomsten weer worden hervat van de volksdansgroep „Zieme”. De leiding berust thans bij mevrouw Erda Baerents uit Amsterdam, die haar opleiding ge noot bij het bekende Internatio naal Folkloristisch Danstheater, waar zij later ook als soliste is op getreden. 7 ADVERTENTIE ADVERTENTIE IWWWWVVWWVWWVWWVWWWWVWWVWWWWWWV telefoon ADVERTENTIE Koffiebranderijen sinds 1761 VACUUM Modehuis IJmuiden JAN HARINGSTRAAT 00 HAARLEM Telefoon 0 23 - 25 34 86 b.g.g. 32 67 92 l' type 1300 150km/u 7 OZZM Als U denkt aan ca. CAFFEINE VRIJE GEMALEN KOFFIE Plein 1940-1945 nr. 48 VELSEN. Voor de 5e competitiewed strijd van HSV Velsen hadden 35 leden zich verzameld aan Omval-Kolhorn bij Nieuwe Niedorp. In totaal werden slechts 155 bovenmaatse vissen gevangen. Win naar werd de heei- A. Jongbloed jr. met 15 stuks. Bij wijze van inleiding voor de Vel- sense kunstmarkt op zaterdag 2 sep tember houdt Dick van der Linden uit Zeewijk reeds nu een expositie van zijn schilderijen en aquarellen bij de firma’s Van Praag en Glas aan het Markplein. Zijn werk is hier ongeveer twee weken te bezichtigen. Verhuur 'U Montage I Demontage VaBHi Vraeg ome f""-J conc. offerte WETERING’S STAPELSTEIGERBOUW De organisatie door jeugdige leden van Marquette, had zeker niet te klagen, want de partijen, die zoveel mogelijk op de hoofdbanen van het mooie tennispark ge- Het bureau van de federatie „Be jaardenzorg” in Velsen is van gebouw „Cusa” in Santpoort verhuisd naar het (nog naamloze) gebouw aan de Abelen straat in IJmuiden-Oost. Het telefoon nummer is 02550-12464. Voorts zijn met ingang van 1 sep tember de spreekuren van het sociaal adviesbureau als volgt vastgesteld: IJ muiden, elke dinsdag van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen; Velsen-Noord, elke dinsdag van 11 tot 12 uur. in het buurtcentrum „De Mei” aan de Geel- vinckstraat; Santpoort, elke dinsdag van 14 tot 15 uur in het postkantoor aan de Hagelingerweg en IJmuiden- Oost, elke dinsdag van 16 tot 17 uur in het gebouw aan de Abelenstraat. agaphantus 40; anjer 18-47; trosan- jer 125-190; aster 38-64; chrysant 110-155; chrysant (jaarrond) 170-225; chrysant (per stuk) 38-52; dahlia 65-85; fresia 40-180; gerbera 16-28; gladiool 70-165; lelie (per tak) 10-135; lelie (per kelk) 12; liatrus 110-225; nerine 60-85; orchidee 25-70; roos 20-45; roos (per tak) 10-28; babyroos 10- 34; statice 65-105. Planten: achmea 650- 820; begonia 70-160; cyclamen 140-800; poinsettia 160- 220; gloxinia 160; potchry- sant 30-55; st. paulia 75. Een herinnering aan de jeestelijke intocht van Sint Nicolaas in Vel sen van verleden jaar, die door de Velser Jeugd Centrale straks in november gaarne met dezelfde entourage zal worden herhaald. VELSEN. Van 19 tot en met 25 augustus 1972 werden de volgende voor werpen als gevonden aangegeven. Kope ren tabaksdoos, tas met schoolboeken, ge varendriehoek, autoped, kleding en gitaar, regenjack, jack met borstel en slipje, colbertjasje, kindersokje, zeiltje van kin derwagen, broek, blokfluit, windjack, por temonnee, rubberlaars, bril, kinderarm- bandje, rol doorzichtig hard plastic, bos sleutels, basketballschoenen, zilveren arm band, poesje, dameshorloge, armband, sportshirt, speelgoedauto, gebreid vestje, wieldop van auto, passer. Inlichtingen kan men inwinnen bij het hoofdbureau van politie. GEBOREN: A. A. A. Wessel-Weber, z„ Tussenbeeks- weg 5, IJmuiden; G. M. Raas-van Wal- sum, z„ Doelmanstraat 11, Velsen(noord); M. C. de Visser-Stemfoort, d„ Watervliet- straat 23, Velsen(noord)A. Loddo-Demu- ro, z., Stratingplantsoen 68 rd, Velsen (noord); J. H. Heijselaar-van den Berge, d., Kromme Mijdrechtstraat 37, IJmuiden; H. Trechsel-van Gelder, d., de Ruijter- straat 192, IJmuiden; P. M. Taal-Klompe, d., Lagersstraat 13, IJmuiden; K. de Vries- Vastenhouw, z., Kortenaerstraat 10a rd, IJmuiden; G. Spijkerman-Stolk, d., Schip- laan 368, IJmuiden; E. A. Lips-van der Swart, d., Planetenweg 316, IJmuiden; E. Tegelaars de Lange-Scheffer, 2 x z., Pres. Steijnstraat 39 rd, IJmuiden; C. C. Nij- man-van Schie, z„ Schiplaan 6, IJmuiden. OVERLEDEN: G. Bergsma, 87 jr., echtgenoot van H. Nanninga, Lod. v. Deyssellaan 254, Drie huis; D. W. Penraat, 83 jr., weduwe van G. Vroom, Kruidbergerweg 14, Santpoort; A. A. J. Handgraaf, 79 jr., weduwe van P van Roode, Keizer Wilhelmstraat 1, IJ muiden; A. Hauwert, 80 jr., echtgenote van P. A. C. Stoele, Nachtegaallaan 11, IJmuiden; C. H. Groen, 78 jr., weduwe van H. H. Büchi, Zuiderkruisstraat 74, IJmuiden; J. van den Berg, 59 jr., echtge noot van P. J. Hellmann, Lange Nieuw- straat 658, IJmuiden; J. Mulder, 62 jr., Koningin Wilhelminakade 92, IJmuiden. Daar sta je dan. Waar vind je ie mand die je iets bijbrengt over al die woorden die je steeds weer leest en hoort: democratisering, medezeggen schap, gezagscrisis, ontwikkelingshulp, automatisering, politieke partijen, vak beweging. Welke vakbekwame mensen kunnen met je discussiëren over pro blemen op maatschappelijk en gods dienstig gebied, rechtspraak, staatsin richting, de toekomst van industrie en woonwereld. Wie helpt je bij het spre ken in het openbaar, het leiden van vergaderingen, het opstellen van notu len. Men kan voor een storting gebruik maken van het postgironummer van de Nutsspaarbank (116147), ten gunste van rekening 84.10.26.041 van de Velser Jeugd Centrale, onder vermelding „In tocht 1972”. sen van dertig lesavonden elk. Elke les duurt vijf kwartier, staat onder leiding van vakbekwame docenten en geeft ruimte voor persoonlijke inbreng en actieve deelname (met opzet zijn er daarom twee lessen op een avond). Het is allerminst schools: men zit aan een ronde tafel onder het genot van de koffie. Men kan zich verder verdiepen in de studiestof door boeken die bij het cursusgeld zijn inbegrepen. In het ene jaar ligt de nadruk op de betrekkingen tussen de mensen in ge zin, bedrijf, staat en wereldsamenle ving, met uitvoerige aandacht voor massacommunicatiemiddelen, ontwik keling van volkeren, de vakbeweging en het bestuur in Nederland. In een ander jaar ligt het accent op het recht: het personenrecht, verbintenissenrecht, arbeids- en ontslagrecht, sociaal verze keringsrecht, belastingrecht (invullen biljet loon- en inkomensbelasting b.v.). In het derde jaar komen vooral sociaal- economische problemen aan bod, eco nomische politiek in Nederland en in de hele wereld, de onderneming in een groeiende economie, de factoren kapi taal en arbeid, medezeggenschap, de grote economische systemen. Ieder jaar wordt er veel aandacht besteed aan praktisch taalgebruik (gespreks-, dis cussie- en vergadertechniek, en het maken van verslagen en verzoekschrif ten) en aan de ontwikkelingen op le vensbeschouwelijk en religieus gebied. Na afloop is er geen examen maar krijgt ieder die de lessen met vrucht volgde een getuigschrijft. Na drie jaren kan men het leerplandiploma verwer ven. Het cursusgeld voor leden of hun gezinsleden is f 40, voor niet-leden f 175. Men moet minstens twintig jaar zijn. Nadere informaties kan men krij- egen bij het NKV-gebouw, Kruisweg 63, iedere dag van 9 tot 11 uur, tele foon 320027, en maandagavond 4 sep tember van 19.30 tot 20.30 uur; in Beverwijk bij de heer Van de Pal, Westertuinen 15, tel. 02510-31097. In Haarlem starten de cursussen op maandag 18 september, in Beverwijk op donderdag 14 september. Door de stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting” in Velsen wordt in september weer een begin gemaakt met een aantal cursussen in IJmuiden en Santpoort. Het zijn onder meer lessen in handenarbeid, naaien, men sendieck, huisvrouwengymnastiek en bloemschikken. In Santpoort worden deze cursussen gegeven in zaal Van Egmond aan de Hoofdstraat, de Juliana van Stolberg- school aan de Frans Netscherlaan en gebouw „Beréa” aan de Patriciërslaan. In IJmuiden in de gemeentelijke huis houdschool aan de Troelstraweg, het oud-katholiek verenigingsgebouw aan de Sparrenstraat, bloemenmagazijn „Beatrix” aan de Kennemerlaan en de Jan Ligthartschool aan de Eksterlaan. Inlichtingen over de cursussen wor den verstrekt op het kantoor van de stichting, Willebrordstraat 102, telefoon 10715 ’s avonds 16491 Het kan toor is elke dinsdag en vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur, ook voor het afgeven van folders. Tot dusver heeft de Velser Jeugd Centrale dit festijn steeds kunnen be kostigen uit de financiële middelen die haar geregeld voor de totale activitei ten ter beschikking worden gesteld. De meer spectaculaire opzet van de laatste jaren heeft deze kosten echter aanzien lijk opgeschroefd, gelet bijvoorbeeld op de huur van praalwagens en kostuums, terwijl ook meer muziek-, drum- en majorettenkorpsen bij de optocht wor den ondergebracht. Het ziet er daarom naar uit dat de kas van de V.J.C. niet voldoende gevuld zal blijken om ook voor dit jaar alle grote plannen te kunnen verwezenlijken. Velen kregen niet dezelfde kansen om zich te ontwikkelen als hun kinde ren. Toch eisen die kinderen dat hun ouders hen begrijpen en begeleiden. Toch eist de maatschappij vaak van jou dat je wel alles begrijpt en weet. Daar sta je dan. Dagelijks word je geconfronteerd met de ontwikkeling op gebied van wetenschap, levensbeschou wing en techniek. Kranten, radio, tv, boeken en films spoelen allerlei infor matie over je uit over toestanden en afwijkende gedragspatronen. Soms komt dat heel pijnlijk op ons af: bedrijfssluitingen, hogere belastingen, eeuwenoude tradities en beproefde me ningen worden aangetast, overal klinkt protest alsof niets meer goed lijkt. Daar sta je dan. Wat angstig, je mist het inzicht en beschouwt je als een nutteloos radertje waar maar wat mee gesold wordt en geen specialisatie of beroep biedt een houvast. Welvaart en welzijn blijken in onze maatschappij soms ver uit elkaar te liggen. Je geluk blijkt vaak niet alleen af te hangen van het bedrag dat je verdient of van het aanzien dat je geniet, maar vooral van de vraag wie je bent, voor jezelf en voor anderen. INHOUD 290 GRAM speeld werden, hielden het schema niet op. Het was dit weekend heel druk op het park, want de onderlinge wedstrijden van Marquette werden tegelijk enkele rondes afgewerkt. De voorzitter van de HLTC, de heer A. Jongens, werkte zich zondag ge routineerd door de prijsuitreiking heen en mocht heel wat prijzen in andere handen brengen. Tennistassen, rackets, wisselbe- kers, standaards, medailles en vele andere kostbaarheden vulden de prijzentafels. Toen half zeven het toernooi officieel geëindigd was, aanvaardden de finalisten van de 130 deelnemers, die o.a. uit de districten Zeeland, Leiden, Utrecht, Am sterdam en Haarlem kwamen met zeer goede herinneringen de terugtocht. Velen keren volgend jaar stellig terug om weer zo’n geslaagd toernooi mee te maken. De prijzenwinnaars waren: groep A (t.m. 16 jaar): jongens enkel: 1. H. Lieffe- rinck (Utrecht), 2. T. van Rhede (Utrecht); meisjes enkel 1. G. van Mourik (Utrecht), 2. R. Juzowa (Utrecht); Jongens dubbelifi- nale LiefferinckR. Driebergen contra van RhedeK. Stegenga: deze Utrechtse aangelegenheid wordt in Utrecht gespeeld, omdat R. Driebergen ziek was; meisjes dubbel: winnaressen (halve competitie) M. Meere en I. van Santen (beiden Castri- cum); gemengd dubbel: 1. E. Driebergen Liefferinck (Utrecht 2 van MourikVan Rhede. Groen B t.m. 14 jaar): J.E. 1. R. Groen (Beverwijk) 2. P. Versteeg (Petten); ME 1 R. Juzowa 2. E. v. d. Wiel (Bever wijk); JD 1 Groen-Versteeg 2. H. Schmidt-R. Lembeck (Zandvoort); MD: Winnaressen (halve comp.) C. Butter-A. Hoogeveen (Heemskerk); GD 1. L. en J. v. d. Wiel (Beverwijk) 2. A. de Vroedt-R. van Ede (Utrecht). Groep C (t.m. 12 jaar): JE 1 R. Groen 2. H. Schmidt; ME 1. Mariëlle Smit (Beverwijk) 2. Wolterbeek (Vlissingen)JD 1. H. Schmidt-P. Wiersma (Zandvoort) 2. E. Groen-M. Zeylamans (Beverwijk); MD: winnaressen (halve comp.) Marjo en Mariëlle Smit (Bever wijk); GD 1 S. Wolterbeek-M. Tazelaar (Terneuzen), 2 .Mariëlle Smit-E Groen. 1 7. SNELFILTER k GEMALEN V.J.C. heeft besloten een beroep tot financiële medewerking te doen op alle langs de route gevestigde zaken en bedrijven. Men is hiervoor namelijk van het standpunt uitgegaan dat door de intocht in deze wijken een concen tratie van kooplustig publiek zal wor den bevorderd, waarbij onwillekeurig een meer dan gebruikelijke aandacht aan de etalages wordt besteed. Bij de V.J.C. hoopt men dan ook dat de winkeliers hun waardering hiervoor door een kleine bijdrage in de kosten tot uitdrukking zullen brengen. De dienst vorming en onderwijs van. het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft geprobeerd hier een antwoord op te vinden. In Haarlem en Beverwijk vindt u een Sociale School waar men ernaar streeft de werknemer deze ken nis en inzicht bij te brengen. De school omvat drie op zichzelf staande cursus- De verdere uitslagen waren: Ere afd.: 1. H. J. Otto, 12 st„ 2 C. Koelewijn 11; 3 A. Schipper 10. A-afd.: 1. A. Jongbloed jr. 15 stuks; X J. Vrijhoef 11; 3. S. Hoekstra 9. B-afd.: 1. J. Glas sr. 6; 2. F. Houtgraaf 4; 3 J. v. d. Waa jr. 3 st Stand in de competitie na 5 wedstrijden is als als volgt Ere afd.: 1. D. Otto, 70 punten, 2. A. De Raad 52 p„ 3. P. Woord 51 p. A.-afd.: 1. A. Jongbloed jr. 51 punten, 2. H. Koelewijn 47 p„ 3. J. Vrihoef 30 p. B-afd.: 1. J. Glas sr. 41 punten, 2. J Glas jr. 35 p„ 3. R. Meijer 30 p. De volgende wedstrijd is op zaterdag september. Verleden week werd in deze rubriek voor vrijdag' 15 september in het Her vormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan de opvoering aangekondigd van Piet Mossinkoffs blijspel „Char ley”, met Jo Kramer als regisseur. Het bericht was slechts gedeeltelijk juist, omdat niet „Entre Nous” zoals wij schreven, maar de toneelvereniging „Het Voetlicht” deze voorstelling voor haar rekening neemt. Dit ensemble speelt het stuk vervol gens nog tweemaal voor de Velsense bejaarden en wel dinsdag 19 september in het „W. F. Visserhuis” aan de Rijn straat en donderdag 21 september in „Breezicht” aan de Keizer Wilhelm straat. Men koestert dan ook bij „Zieme” van haar de hoogste verwachtingen, zodat wordt aangenomen dat de groep een hoge klasse zal kunnen bereiken met een uitgebreid programma van dansen uit Israël, Joegoslavië, Grieken land, Bulgarije, Roemenië, Rusland en Nederland. Teneinde alle belangstellen den de gelegenheid te bieden met het volksdansen kennis te maken, is deze eerste avond voor een ieder gratis toegankelijk. Daarnaast wordt door de culturele afdeling van „Kennemerstaten” ook nog een kindergroep gerund voor de leeftijden van zes tot elf jaar, evenals een tienergroep voor de leeftijden van elf tot veertien jaar. Beide groepen staan onder leiding van mejuffrouw Els Over uit Amsterdam, die hiervoor speciaal is opgeleid. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Lifa- na. Liverpool, Antigoni, Freetonn; Mai- iand, Takoradi, Ardgarvel, Flixborough; Kongstford, Le Havre, Royal Viking. Star, Hamburg, Charlie, Leixoes; Autoroute, Goole; Stoer, Bremen; Dantzler Ash, IJ muiden, Contplat; Tor Anglia, Gothen burg; Spray, Montrose, Bregaglia, Laspal- mas; Wunner, Flixborough; Breevliet, Noordzee; Prinsenbeek, Leningrad; Vale rie b, Londen. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Ali- krator, IJmuiden, Rotterdam Martha Frie- secke, IJmuiden, Londen; Elisabeth, Poole, Frigga, Navik, Nordlore, IJmuiden, Bilbao; Tor Parisia Kopephagen; Kurks, Cartager; Notos, Wisbeck, Cielo Azzurro, Oslo: Kag- dalenve, Beverwijk, Dordrecht, Gerd Si- bum, Gothenburg; Jomsborg, Leith; Use Wulf, Gothenburg; Scoll Progres, Boulog ne; Delta Ba, Riode Jannairo Hondsbosch, Zaandam, Boston; Fhekla, Velsen, Moer dijk; Ulla Dorte, Galloway, Breevliet, Flixborough, Sirius, Fiborstanger, Ardgar vel, Flixborough, Ubena; Bremen; Brees- trom, Selby; Sahel 2, Shoreham; Zaan- stroom, Felixowe; Jean e, Londen; Treew, Stettin; Berwald, Antwerpen; Autoroute, Londen; Nusakan, Antwerpen; Linda, Hamburg; Ingi, Rohead. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Labotas, Rotterdam; Lawanti, Antwerpen; Loulea, Antwerpen; Brightling, Lon den; Garm, Kemi; Agua, Delfzijl, Amstel- stroom, Hull. Woensdag vertrokken van IJmuiden; North Coast, Great Yarmouth; British Trust; Blackson; Dantzler Ash, Cont Plat, IJmuiden, Kongsfjord, Londen; Alderney Courier, Londen; Vigsness, Simonsvik, IJ- miuden; Hera, Poole, IJmuiden. (Ais geen nadere aanduiding volgt, is het •chip van of naar Amsterdam gegaan). HEEMSKERK. Onder schitterende weersomstandigheden zijn in het weekend van 26 en 27 augustus de resterende partijen van het Aardbeien-tennistoernooi gespeeld. De wedstrijden die 8 en 9 juli door regen uitgesteld werden, trokken veel toeschouws en er was veel sfeer op en om de banen van de HLTC „Marquet te”. Geboren: Angela d.v. A. M. Severijns en C. E. M. Geenen, Sabina d.v. J. M. Kamps en C. H. Langebroek, Peter z.v. P. P. Wouters en M. Haak, Remco z.v. W. v.d. Burg en E. Sonneveld, Paulien d.v. G. van Duuren en H. C. Doosje, Mieke d.v. F. Rem en A. J. Schröder, Karin d.v. R. Sluis en L. Sprong, Simone d.v. S. J. Ligthart en M. A. Verhoeven, Maria d.v. H. Leek en H. J. M. C. Wennink, Margo d.v. H. Overeem en J. Wever, Annemarij- ke d.v. D. O. Dijksma en A. C. Stoop. Ondertrouwd: Johannes P. Clots en Ca tharina S. M. van Roon. Gehuwd: Peter de Ruiter en Marianneke Douw- stra, Leendert L. v. Duivenbode en Wil helmina A. M. Beentjes, Paulus P. E. Kuijs ea Wilhelmina F. v. Brenk, Johan nes Böhm en Hendrikje Veenstra. Overleden: Roelfien Plat, geh. gew. m. J. Beijering, 79 jaar; Manuel J. Hoeve 2 jaar. Bij dit alles tracht „Zieme” ook nog een volksdansgroep voor huisvrouwen samen te stellen, onder leiding van Hanny Zevenbergen, terwijl zij maan dag 11 september in de gymnastiekzaal aan het Moensplein bovendien een cur sus internationale volksdansen begint. Dez eis speciaal bedoeld voor onderwij zers en jeugdleiders. Alle inlichtingen over deze cursussen worden verstrekt door Rob Over, A- cacialaan 16, Beverwijk, 02510-25666.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7