Parijs wil inflatie Beverwijk houdt vast aan I gaan beteugelen nieuwe verbinding Alkmaarse-Spoorsingel agenda enkele dames Regering treft maatregelen Raad van State behandelde beroepschriften A tegen bestemmingsplan „Stadscentrum VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Tweeling door vader uit ziekenhuis ontvoerd Diplomatieke Tros op weg betrekkingen Engeland-DDR naar A-status PvdA wenst interpellatie spoortarieven Zoon omgekomen Amerikaan vermist A k ir Bezwaarschrift Noord-Holland’s Beroepschriften D’66 tegen idee progressief congres Stadspoort college voor IN DE VISHAL Velsen'IJmuiden financieren familie Stap vindt gemeente gegrond voorzieningen ziekenhuizen Raadsvergadering op 13 september Deze klant vanu leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. Fondsen willen 1 Beverwijk Heemskerk Hoofdpostkantoor IJmuiden DONDERDAG 31 AUGUSTUS 4 D ffl Velsen-IJ muiden de da bo wc re nu in dit blad. Na verkeersramp bij Prinsenbeek: he Nc bo GRANDIOZE FEESTAVOND Geertruida A. Leendertz 1 bo na de: mc acl pl< Dc (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De gemeente Beverwijk heeft donderdagmorgen bij monde van de stedebouwkundige, ir. J. J. de Ranitz, de Raad van State ge adviseerd de bezwaarschriften van de heer J. J. Henneman uit Driehuis, Glashandel Kröder in de Koningstraat, de heer A. Stam en mej. P. Stam uit de Peperstraat en de firma Hergaarden aan de Schans tegen het be stemmingsplan „Stadscentrum Beverwijk” ongegrond te verklaren. Het bezwaarschrift van de erven Majoor en Schaaper tegen een binnenpleintje achter de panden Breestraat 106, 108 en 110 moet volgens de gemeente niet ongegrond worden verklaard, dus worden geaccepteerd. Beverwijk Wijk aan Zee H eemskerk V elsen-N oord Si 1972 T (Van onze redacteur in Parijs) aardappelen, Wf cif no ec (Van onze stadsredactie) bestuur (Van onze redacteur in Londen) een De JANTJE MULDER IJmuiden, 28 augustus 1972 Kaarten verkrijgbaar. Tel. 17744 of 18900 IJm. Adverteert Er kunnen 21.15 en u.: op de leeftijd van 62 jaar. „Veilig in Jezus armen'' Sollicitaties richten aan de directeur. Voor telefonische inlichtingen: tel. 13441. Uit aller naam: H. E. Oepkes-Mulder W3 Heden nam God tot Zich nog vrij onverwacht onze lieve zuster en tante Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer op de begraafplaats. Voor de vele blijken van medeleven en deel neming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, groot- en over grootvader De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 1 sep tember a.s. om 14.00 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden. SIMON VISSER betuigen wij u onze oprechte dank. In het bij zonder aan het verplegend personeel van het Revalidatiecentrum Velserduin van het Zeeweg Ziekenhuis voor de liefdevolle verpleging. Namens de familie: S. K. Visser IJmuiden, augustus 1972 op vrijdag 1 september a.s. majorettenpeloton „Dandy” medewerkenden Het „Telstar Duo” Het Majorettenpeloton „Waalwijk” en rad van avontuur. Bovendien laat het recht tot algehele vernieuwing van panden, die in het plan gelegen zijn, de waarde van de gronden stijgen, waardoor de ontwikkeling van de bestemming in het nieuwe hart van Be verwijk in gevaar komt. Het gemeentebe- LONDEN. De Britse regering hoopt eind volgend jaar diplomatieke betrekkin gen met de DDR te kunnen aanknopen. De officiële erkenning van de DDR zal echter niet plaats kunnen vinden zonder volledige overeenstemming met de Bonds republiek en de overige NAVO-landen. (Van eei onzer verslaggeefsters) Voor uw medeleven en deelneming betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man en vader PIETER VISSER VROUWENARTS vrijdag 1 september GEEN SPREEKUUR. Corr.-adres Koningin Wilhelminakade 92 Aan huis geen bezoek V€ W OI XM ol tu: wc sti dr (rr br gi' in tri sta e» li. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Zeeweg-Ziekenhuis te IJmuiden. Be zoek aldaar van 18.00 - 19.00 uur. DEN HAAG. Waarnemend P.v.d.A.- fractievoorzitter drs. Ed van Thijn wil da regering interpelleren over de voorgeno men tariefsverhoging van gemiddeld tien percent bij de Nederlandse Spoorwegen. Hij vindt dat deze maatregel thans niet genomen mag worden. Naar zijn mening bestaat het gevaar, dat de verhoging pas sagiers zal afstoten en is de verhoging dus strijdig met het streven tot bevordering van het openbaar vervoer. Kritiek op de maatregel heeft de heer Van Thijn ook. omdat deze „verrassend” snel volgt op voorgaande prijsverhogingen bij de spoor wegen. De avond wordt gehouden in het Braambos aan de Zeeweg te IJmuiden. aanvang 20.30 uur zaal open 20.00 uur. Vooraf een voetbalwedstrijd tussen de dames van „Waalwijk” en „Dandy” achter het ge bouw. Aanvang 19.00 uur. BREDA. De rijkspolitie te water is vanmorgen begonnen met dreggen in de sloot langs de rijksweg in Prinsenbeek waar vrijdag de verkeersramp heeft plaatsgevonden. De 22-jarige zoon van de omgekomen Amerikaan Alfred Evart, di bij zijn vader in de auto kan hebben gezeten, wordt namelijk vermist. De jon geman heeft zich, aldus de rijkspolitie in Breda, nog steeds niet gemeld. In de auto zaten vader en dochter Evart. Ook de dochter is omgekomen. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. stuur verzet zich dan ook krachtig tegen een dergelijke door de adviseur gewensts overgangsregeling, zo zei de heer De Ra nitz. het pand nr. 36 te laste van Sandman, van meubilaire e.a. goe deren. De tegen strijd is dat het ter ver- van in- van de Na de ramp hebben ooggetuigen bran dende slachtoffers in de sloot langs de weg zien springen. Er is daarom op de dag van de ramp in de sloot zorgvuldig naar slachtoffers gezocht, maar er is nie mand gevonden. De rijkspolitie verwacht niet dat de Amerikaan gevonden zal wor den. Vermoedelijk verblijft hij ergens in Amsterdam. Nagegaan wordt ook of hij zich bij zijn familie in Amerika heeft gemeld. Uit in het autowrak gevonden papieren kon worden opgemaakt dat de Amerikaan met dochter en zoon in Am sterdam is geweest. HILVERSUM. De Tros, sinds jaar B-omroep, is hard op weg, de limiet voor de verkrijging van de A-status (400.000 leden) te bereiken. Op dit mo ment heeft de TROS volgens directeur mr. J. M. Landré 375.000 leden, van welk aantal echter wei ongeveer 15 percent moet worden afgetrokken voor mensen, die wel lid zijn van de TROS, maar geen omroepbijdrage betalen en derhalve voor de Omroepwet niet als leden gelden. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 u. voor een gedeeltelijke taak in de middaguren geplaatst worden op de afdeling bestelling van het Het afdelingsbestuur zegt in een resolu tie de plannen van het hoofdbestuur te hebben vernomen om te komen tot een regeeraccoord van de progressieve drie en het ondersteunt de ontworpen procedure. Het onderschrijft de mening van het hoofdbestuur dat een gemeenschappelijk congres van de drie partijen in met de statuten van D’66 en bovendien, voor zover het dient doezeling van reële verschillen zichten, niet in het belang is politieke duidelijkheid. UTRECHT. Een man heeft gistera vond zijn twee kinderen een tweeling, uit de couveuse in het Academisch Zieken huis in Utrecht ontvoerd. Hij stapte met de baby’s in een taxi en ging daarmee richting Arnhem. Voor hij zo ver was werd hij echter bij de afslag Veenendaal klemgereden door de politie. Vertrek van Koningin Wilhelminakade om streeks 13.30 uur. Dit alles wordt genoemd, zo ging de stedebouwkundige verder, omdat het in speelt op het overgangsrecht. Dit door G.S. goedgekeurde recht draagt het karakter van een regeling om de overgang, van huidige naar de nieuwe te realiseren be stemming, te begeleiden. Een belangrijk element hierin is de bepaling, dat algehe le vernieuwing van met het plan strijdige bebouwing anders dan na calamiteit slechts middels een door B. en W. te verlenen vrijstelling toelaatbaar is. Wanneer nu, zoals de adviseur van de Raad van State Morgen vertrekt een hoge ambtenaar van het Britse ministerie voor Handel en Industrie naar Leipzig om daar gedurende de jaarbeurs informele contacten met re geringsambtenaren van de DDR op te nemen. Op het ogenblik speelt het contact tussen de DDR en Engeland zich, evenals dat het geval is met andere Wésteuropese landen, af op het terrein van handel en industrie. In Londen zetelen DDR-functionarissen, die officieel alleen in relatie staan tot de confederatie van de Britse industrie, het overkoepelende orgaan van alle Britse industrieën. Deze ambtenaren hebben vol macht om handelsakkoorden voor te be reiden en jaarlijkse handelsquota vast te stellen. Veel zal afhangen van de vraag of de huidige onderhandelingen tussen de Bondsrepubliek en de DDR over de door de Westduitse oppositie zo omstreden Oost-Westduitse verdragen een positieve afloop zullen hebben. Tot zo lang houdt men het, althans officieel, voorlopig onder de kooplieden alleen. UTRECHT. De ziekenfondsorganisa ties overwegen, in overleg met andere ziektenkostenverzekeraars, het college voor ziekenhuisvoorzieningen in afwachting van een wettelijke regeling de financiële mogelijkheden te bieden om op korte termijn deskundigen aan te trekken. Ze willen het college op deze manier in staat stellen, de hem wettelijk opgedragen taak te vervullen. Ze vinden het namelijk on verantwoord, dat het college niet ade quaat tot stand is gekomen. Dit heeft het gemeenschappelijk overleg van zieken fondsorganisaties gisteren meegedeeld. HAARLEM Het dagelijks van de regio Noord-Holland van D'66 heeft zich tijdens een bijeenkomst in Purmerend uitgesproken tegen een ge meenschappelijk congres van PvdA, D’66 en de PPR. Alleen al voor augustus was de stijging van het indexcijfer 0,8 zodat men over het gehele jaar genomen tot een percenta ge komt van boven de zes. Met zijn maatregelen is de minister van Financiën Giscard d’Estaing voorzichtig geweest. De grijze eminentie achter de schermen, de vroegere minister van Fi nanciën Pinay, had gewaarschuwd tegen een prijsstop aangezien dat volgens hem zou leiden tot het ontstaan van een zwar te markt. In het verleden is dat inderdaad het geval geweest met de vleesprijzen, Toen daarvoor een maximumprijs werd vastgesteld verdween de biefstuk uit de etalages en kon alleen nog maar zwart onder de toonbank worden gekocht. De regering voelt niet voor harde maatrege len op dit moment. Des te minder aange zien de verkiezingen op komst zijn en een prijsstop alle winkeliers tegen de gaullis tische regering in het harnas zou jagen. De stijging van de prijzen was de aanleiding tot een scherp conflict binnen het kabinet tussen de minister van Finan ciën en de minister van Sociale Zaken, Edgar Faure. Bij de vorming van de nieuwe regering Messmer was Edger Fau re de progressieve vlag en van hem werd verwacht dat hij het met de vakbeweging zou klaren. Daarvan is tot dusver nog niets gebleken. De prijsstijging heeft de militante vakbonden op één hoop gedre ven en alles wijst er op dat Frankrijk een warme herfst tegemoet gaat. De twee baby’s die op 5 augustus zijn geboren, werden onmiddellijk naar het ziekenhuis in Veenendaal gebracht, waar zij later door een arts uit het Academisch Ziekenhuis zijn opgehaald. De politieman nen die de ontvoerder, een 30-jarige slachter uit Utrecht, hebben achtervolgd, wisten na lang praten de man te overre den de twee kinderen weer af te staan. Zijn motief is volgens de politie een verbroken verhouding met zijn vrouw. De man en zijn vrouwe zijn verwikkeld in echtscheiding en de man wilde niet dat de kinderen bij zijn vrouw kwamen. Hij was gisteravond op het normale bezoekuur het ziekenhuis ingekomen. Toen ontdekt werd dat de kinderen uit de couveuse waren verdwenen, is onmiddel lijk alarm geslagen. De slachter wordt nog door de politie vastgehouden. Niet alleen de groep van zes kwam met bezwaarschriften tegen het plan op de proppen, ook de adviseur van de Raad van State, werkzaam bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning had bedenkingen tegen enkele facet ten van het stadscentrumplan. De gemeente Beverwijk zo vertelde ir. De Ranitz in zijn pleitnota van 11 getypte bloknote-vellen, gaat met de voorstellen van de adviseur mee goedkeuring te ont houden van de in het plan voorkomende randwegen (onder andere een wegtracé bij de Heemskerkerweg), echter met uit zondering van de verbinding Alkmaarse- weg-Spoorsingel.' In het voorstel van de adviseur is de noordwestelijke kruising met de Alkmaar- seweg in verband met de bestaande panden verschoven en bovendien vereen voudigd. De gemeente wil deze suggestie wel overnemen, aldus ir. De Ranitz, dan zou de parkeeraccommodatie in het groen gebied achter het cultureel centrum en bij de huidige Torenstraat kunnen worden bereikt en nog enigszins worden vergroot. BEVERWIJK De eerstvolgende ver gadering van de raad worden gehouden op woensdag 13 september. In behandeling komen onder meer het voorstel van een speelvloer in het gymnastieklokaal aan de Groenelaan; het treffen van voorzieningen ter beveiliging van de daken van gemeen telijke school- en gymnastiekgebouwen; verbetering van de schoolpleinen van de Jan Ligthartschool eïi de Zeewijkschbol; de aanleg van parkeergelegenheid tegeno ver de percelen Oostertuinen 45 tot en met 87; een voorbereidingsbesluit met be trekking tot het terrein, begrensd door Büllerlaan-Laan der Nederlanden Heems- kerkerweg-Van Loenenlaan en de verho ging van de presentiegelden van de raads commissies en de afdelingen van de raad; verkeersmaatregelen in de wijk Ooster- wijk. Er is een wetsontwerp in voorbereiding dat financiering uit de middelen van het algemeen fonds bijzondere ziektekosten regelt. Als het parlement dit ontwerp te zijner tijd aanvaardt, zullen de kosten dus in feite worden gedragen door de premiebetalers voor de AWBZ. De fondsen en de particuliere verzeke raars verwachten dat de ziekenhuisverple- ging hun in 1973 ongeveer vier miljard gulden zal kosten. Bovendien zal nog eens ongeveer 2,5 miljard gulden ten laste komen van de AWBZ. IJmuiden, all* met vrijdag) te VRIJDAG 1 SEPTEMBER Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-oost, 10 u. tot 18 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.45-18 u.; 19.30-21 uur. Openbare Bibliotheek Velsen. Plein 1945. IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord. 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 15.30- 17.30 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmui den. 14.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur. Velserhoofd, Dr. De Grootlaan, Sant poort-noord, 16-19 uur afscheid van huis arts Ph. J. Haselager. DONDERDAG 31 AUGUSTUS Sport fondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER De Kelder, Hilbersplein 14 u. bejaarden- gymnastiek. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70; en Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Amstel- straat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30-17 en 18.30- 20.30 uur. Drs. Van Thijn zal zijn verzoek tot het houden van een interpellatie dinsdag in een vergadering van de Tweede Kamer aanhangig maken. De Raad van State op het Binnenhof te Den Haag behandelde vanmorgen de zes beroepschriften, die zijn ingediend tegen het plan ’’Stadscentrum Beverwijk”. Toen de gemeente het plan indertijd lanceerde dienden ongeveer 80 mensen een bezwaar schrift in, waarvan d» meeste al of niet na overleg met de gemeente werden inge trokken. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland keurde de resterende zes be zwaarschriften af, maar de adressanten gingen allen in beroep bjj de Raad van State, die vanmorgen in zitting bijeen kwam. voorstelt, een algeheel vernieuwen van deze bebouwing als recht in het plan opgenomen wordt, wordt daarmee de grondslag van het stadscentrumplan aan getast, aldus De Ranitz. De eerste fase van het Stadscentrum plan, speelt, wat de verwerving betreft, binnen globaal 5 jaar, nadat het plan rechtskracht zal hebben, en de tweede fase gaat ongeveer over 10 jaar in en ten dele namelijk bij de verlengde Alkmaarse- weg, eerder. In stedebouwkundig opzicht waardeert de adviseur van de Raad het Beverwijkse plan. Hij twijfelt echter aan de mogelijk heid van realisering binnen korte op mid dellange- termijn. De noord-westpool van het nieuwe hart kan snel verwezenlijkt worden, want hiervoor is een rijksbijdra- ge toegezegd. De eerste fase, zo stelde de Ranitz voorts, kan snel in uitvoering ko men. Nu er sprake Is van zich wijzigende inzichten op het gebied van al dan niet te slopen panden en nu de tendens bestaat deze bebouwing zo lang mogelijk ten dien ste te laten komen voor de volkshuisves ting, ontstaat vooral bij de uitvoering van plannen met allure, die een lange procedure doorlopen, het gevaar dat zij niet uitgevoerd kunnen worden ten gevol gen van de werking van deze inzichten. BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u.„Lieldesexplo- sies”, vrijdag 20 u.: „Von Ryan's exprestrein” TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison Beeckestljn. Rijksweg, Velzen-Zuid. dagelijks van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, da gelijks 9 30 u. tot 12 uur en 14 u. tot 16.30 uur. zaterdag en zondag gesloten. Stadhuis Velsen, Plein 45. IJmuiden, werkdagen (maandag tot en i bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „De steppenruiters’*. Luxor Theater, (Breestraat). 19 .Adios Sabata”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, (huize Scheybeeck. Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 u. tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- 25120. VERKOOP BIJ EXECUTIE op vrijdag 1 september a.s., des namiddags te 16.00 uur in Velserduinweg IJmuiden, ten Mevrouw G. PARIJS. De Franse regering heeft gisteren een aantal maatregelen genomen ter bestrijding van de snel toenemende inflatie. De lijst van de artikelen die in de loop van dit jaar in prijs zijn gestegen is lang en indrukwekkend: gas en elektrici teit, sigaretten en tabak, spoorwegtarie ven, de huren en auto’s, schoeisel, kleding, brood, kaas, melk, aardappelen, fruit, rund- en kalfsvlees. Het definitief buiten de sanering hou den van de bebouwing langs de westzijde van de Alkmaarseweg roept bij de ge meente vragen op. Het nieuwe hart van Beverwijk behoeft een nieuwe visuele af sluiting, nog afgezien van de vraagstuk ken van parkeren en inritten langs de Alkmaarseweg, die in het plan verbreed is opgenomen. De adviseur namelijk stelt, dat goedkeuring voor de verbreding van de Alkmaarseweg moet worden onthou den. Vooral het niet subsidiëren en het in principe handhaven van de status quo van het bestaande winkeiblok aan de oostzijde van de weg, acht de gemeente niet aanvechtbaar, oz zei De Ranitz. „Hier ligt immers een belangrijke poort van het stadshart, dat om een eigen aangepaste vormgeving vraagt, ondanks het feit dat deze panden kostbaarder, doch geenszins kostbaar zijn. De poort is te zelfder tijd afsluiting van de Breestraat met zijn unieke vorm. betuigen wij onze oprechte dank. G. J. M. Visser-Akkerman H. P. Visser J. W. Visser IJmuiden, augustus 1972 Celsiusstraat 46 BIOSCOPEN Cinema Marquette. (Ruijsdaelstraat). 20 „De bedrieger bedrogen”. DIVERSEN Morgensterkerk, (Vrljburglaan)19.30 u. open bare raadsvergadering. IJMUIDEN. Woensdag werden in IJ muiden aangevoerd: 13 kisten wijting; 11 kisten kabeljauw; 93 kisten makreel; 20 kisten pilchards; 22 kisten schol; 14 kisten schar; 6 kisten varia; 550 kg tong. Prijzen in guldens per kg: gr. tong 9,41- 0,8 grm. tong 9,24-9,11; kim tong 8,70-8.68; tong I 9,90-9,79; tong II 9,69-9,59. Per 50 kg: wijting I 90-78; wijting II 77-47; schar 143; kabeljauw 3 148-kabel- jauw 4 143-90; kabeljauw 5 140-83; schol I 125-115; schol 2 140-118;schol 3 120-100; schol 4 96-89; tarbot 402-221; griet 174- 152; makreel 65-22; pilchards 27.80-20.50 rode poon 94; inktvis 92. Besommingen: EB 28 en UK 78 f 1.670, UK 142 en UK 236 f 2.800, UK 196 en UK 234 200, SCH 32 5.530, SCH 64 f 3.730, YE 25 242, ZL 6 240. YE 25 f 242, ZL 6 240. Scheveningen Aan de woensdagmarkt werden in Scheveningen aangevoerd: 160 kisten ka beljauw. URK. Van 21 augustus tot en met 26 augustus werd in Urk 415.639 kilogram Noordzeevis, voor een waarde van ƒ1.426,156,16 aangevoerd. VRIJDAG 1 SPETEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. DONDERDAG 31 AUGUSTVS Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huijgens- rtraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat 20 u. disco. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. Glashandel Kröder maakt bezwaar te gen de toestemming parkeerterreinen van de gronden aan de Graafwijkstraat. Het bedrijf van Kröder aan de Graafwijk straat zou niet gehandhaafd kunnen wor den. Woordvoerder van de gemeente, ir. De Ranitz, vertelde, dat Beverwijk het reeds eerder gestelde huidig gebruik mag wel worden voortgezet, maar verplaatsing te zijner tijd handhaaft. De overgangs bepaling wordt afgewezen. De heer J. Henneman uit Driehuis wenst op het binnenterrein van zijn pand aan de Zeestraat, dagwinkeltjes te vesti gen. De gemeente vindt die ongewenst en wil deze kleinschalige activiteiten passen in het city-beeld en initiatief daartoe op de juiste plaats steunen. De heer A. Stam en mej. P. Stam wensen een woning in de Peperstraat om te bouwen tot winkel-woning. B. en W., aldus de Ranitz, willen in dt Peper straat geen uitbreiding van het winkelare- aal. Dit in tegenstelling bij hetgeen de Raads-adviseur heeft geadviseerd. De firma Hergaarden aan de Schans maakt bezwaar dat de Alkmaarseweg voor zijn pand wordt doorgetrokken naar de Spoorsingel. Hij vreest afsluiting van zin zaak voor het publiek. B. en W. en G.S. menen, dat de zaak nu al is geschei den door een bestaande verkeersweg van het winkelgebied in de Peperstraat en Breestraat. In het bestemmingsplan wordt deze situatie verbeterd, wanneer het voet gangersgebied bij de poort van de Bree straat dichter bij zijn bedrijf wordt ge bracht. DONDERDAG 31 AUGUSTUS Openbare bibliotheek Velsen, filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmuiden, 19-21.30 uur. verkoop geschiedt contante betaling en zonder opgeld. H. F. van Rijswijk toeg. kand. deurw.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4