L ft behaaglijk bont In kleurig de winter door Jubilarissen Hoogovens 10/ 270 WEST NEDERLAND ONZE RENTETROEVEN d.i<y *+2/0 cv tÉl Haar modejournaal IN DEUMOND 1Q ■i I ii Havenberichten Heemskerk Kennemer theater Cinema Marquette Beverwijk Luxor personeelsleden IJmuiden In september 83 zilveren O City J lil DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 BONI i G lopen heeft Barbara de Groot ons tijdens haar show in de Garden Wing van het Amsterdamse Hil- ton-hotel laten zien. DAT U DE KOMENDE winter er behaaglijk warm en, zo u wilt, er ook nog gezellig kleurig bij kunt E Kei van riet den ver eigt exp me bev in ook te ligj ziel nas ten ere teg voor modern geldverkeer, alle bank-, effecten- en assurantiezaken en vakantiereizen. bovendien: dagelijkse berekening als extra en belangrijk voordeel. IN DE SERIE oorlogsfilms welke aan het naargeestig gebeuren tussen de jaren 1939 en 1945 voornamelijk avontuurlijke en zelfs sportieve as pecten weet te ontdekken, is Mark Robsons „Von Ryans express” een typerend voorbeeld. Deze film be handelt de zoveelste ontsnapping uit een krijgsgevangenkamp, ditmaal in Noord-Italië, op het ogenblik dat Italië zelf voor de geallieerden heeft gecapituleerd en de Duitsers de' macht volledig hebben overge nomen. In die periode van verwar ring zullen de gevangenen per goe derentrein naar Oostenrijk worden overgebracht. De Amerikaanse kolo nel Von Ryan die eerst tegen elk ontvluchtingsplan is geweest, omdat volgens hem de bevrijding toch aan staande was, ziet nu de kans schoon een sensationele sprong naar de vrij heid te wagen. ■L ■1H *IWWWWWA/VWWWMVWAA/VWiARAA/VWWWVWVVWUWAAAAA<VVIAAWVWV^^ 4 topper van BÉ TER MAAT Kortom, in Barbara’s Bontique komt ADVERTENTIE 'knup- 'ienst 1 DE MEXICAANSE vrijheidsstrijd tegne de Oostenrijkse keizer Maximiliaan is al het onderwerp van vele avonturenfilms geweest. Hier kan thans ook ’’Adios Saba- ta” bij worden ingedeeld, hoewel regis seur Frank Kramer hier door de aanwe zigheid van de knappe acteur Yul Bryn- ner toch een apart cachet aan wist te geven. Inclusief de voor het slot bewaarde originele climax zal deze boeiende film van heden- tot en met zaterdagavond in Luxor worden vertoond, in de matinee van zondag gevolgd door ’’Robin Hood der wilde zeeën”, ook al een bekende held van het witte doek. matinee van zondag. Voor de eerste mati nee wordt ’’Zorro, wreker der partizanan” aangekondigd. TERMIJNREKENINGEN 6 maanden opzegging. Vrij voor aankoop van een eigen huis. blauwe konijn. TERMIJNREKENINGEN 12 maanden opzegging. Vrij voor aankoop van een eigen huis. SPAARDEPOSITO’S 24 of 36 maanden vast. Vrij voor aankoop van een eigen huis. TERMIJNREKENINGEN 24 maanden opzegging. Vrij voor aankoop van een eigen huis. model met bindceintuur en kimono mouwen, eveneens uitgevoerd in soepel veulen. F. J. Buutkamp. havens; F. Kooymans, electrotechnische dienst ijzer; H. J. Tamis, bewakingsdienst; A. Tiems, rekencentrum; J. Bennink, werktuigkundige dienst ha vens en vervoer; D. Boekel, postzaken; allen uit Velsen-Noord. H. van Elten, blokwalserij 1; P. Wijk huizen, Cemij bedrijf en nieuwbouw; J. J. u allerlei bekende en goed verwerkte bontsoorten tegen. Zelfs mantels van aap ontbreken niet op het appel, en dat hoeft voor mij nou ook weer niet. G. Kaal, martinstaalfabriek; C. J .Wes- selius, werktuigkundige dienst ijzer; F W. Twisk, Mekog produktie; H. N. Smeenk, Mekog technische dienst; L. de Ridder, ovenbouwkundig onderhoud; A. J. van der Linden, warmwalserijen; allen uit Haar lem. E. Heidstra, nieuwbouw werktuigkundi ge afdeling; A. Zoon, blokwalserij 1; J. Houtenbos, werktuigkundige dienst warm bandwalserij 1; P. Roele. koudbandwalse- rij 1: allen uit Heiloo. J. L. Aarsen, werktuiek u staal; uit Zaandam. IJ. J. Tichelaar, martinstaalfabrieken; uit Tiel. KONIJNEBONT SCHIJNT geen pro blemen op te leveren; het was er te kust en te keur. Ik zag hiervan blou- J. van Wonderen. blol - pelwalserijuit Bergen D ziek mer ken VOO! in Kre daa zoc of ricl kin lijt li.il kei vo< kei Ko led alg die hei wi; nu tw he ja; ba on tei pli de tei is vo ga ki da he sy Et pt b< st h( b< Pi at m o< hi rr te g zi g V c ti V d t h l 1 I e r t 1 NUTSSPAARBANK D keli de ken bee efft Mu: gaa nie1 mir hed woi dat mu ..aa vee vor IN DE SPECIALE voorstelling van he denavond een confrontatie tussen de nieu we en de oude orde, welk generatiever- schil is ondergebracht in ’’LiefdeSEXplo- sies”, een film waarin de figuren ’’bevre diging zoeken voor hun sexuele honger”. Tenslotte in de matinee van zondag ’’Rattler Kid”, een keiharde western over mannen die weten wat het is met vuisten en revolvers te moeten knokken. „ALS DE VADER de zoon helpt, lachen ze beiden, maar als de zoon de vader helpt, wenen zij”. Dit Oosterse gezegde is het motief geworden voor ”De steppenrui- ters”, een originele speel- en avonturen film, waar Afghanistan met zijn nomaden en woest natuurschoon de entourage voor heeft geleverd. Behalve een tragedie tus sen vader en zoon behandelt het verhaal ook een ruige liefde in de barre woestij nen, waarvoor Omar Sharif de knappe Leigh Taylor-Young als tegenspeelster kreeg toegewezen. Deze bezienswaardige film gaat hier draaien van heden tot en met zaterdagavond, evenals in de tweede VOORDAj? BARBARA’S bontcollec- tie op het plankier werd gebracht kre gen wij als voorgerecht een aantal goede leren pakken en korte tot drie kwart jassen opgediend, die veelal kleurige inzetsels van geitebont kregen. Een bontsoort die eveneens werd ge bruikt voor hesjes met mouwkapjes. Bijzonder fraai vond ik de bruin leren jasjes met vertikale steenrode biesjes. De voering was van vossebont, dat overigens in dezelfde kleur was ge verfd als de biesjes. Aardige bijkom stigheid: de jasjes waren zo gemaakt dat ze binnenste buiten konden worden gedragen en uw partner zich eens ge zellig tegen uw vossebont kan vleien. Mooi en zeer draagbaar, zowel op een lange broek als op een rok, waren de blazers van veulen, afgebiesd met leer en voorzien van goudkleurige kno pen. Geënt op de cameljas was er een sons met een leren tailleband in grijs en bruin, maar ook in baby-blue en - rose. Wilt u de tekening van een lynx op de vacht van een chinchilla konijn dan kan men u met het grootste ge noegen hierin tegemoet komen. Speelse driekwart en lange jassen werden er van gefabriceerd. Uit Barbara’s bontcollectie: Links een skunk-mantel en rechts een mantel van naturel roodros. IJMUIDEN. Bij Hoogovens IJmuiden zullen in september 83 personeelsleden 25 jaar in dienst zijn. Het zijn de volgende heren: 5% 5$ PERFECTREKENINGEN zo goed als vrije rekening 1.000,per maand vrij. Vrij voor aankoop van een eigen huis en effecten. EEN WEEKPROGRAMMA zonder sex is tegenwoordig bijna ondenkbaar gewor den, vandaar dat in Luxor voor de voor stellingen van zondag- tot en met woens dagavond ”Man en vrouw in bed” wordt aangekondigd. Uiteraard met de beste be doelingen van de makers, die er slechts op willen wijzen dat men door vele variaties in de geslachtsdaad eikaars voorkeur voor bepaalde liefkozingen kan ontdekken. Vanzelfsprekend is dit alles zonder bijbe doelingen geschied, zodat het onvriende lijk zou zijn te veronderstellen dat hierbij vooral is gedacht aan het aantal toeschou wers, dat door een dergelijke titel kon worden aangelokt. J. J. G Bast, VKF-projectgroepen: N. de Boer, brandweer; H. den Engelse, nieuwbouw werktuigkundige afdeU><> W. Kelder, centrale werkplaats: P Zwart, VKF-projectgroepen; J. H. van Diepen, research en bedrijfslaboratorium; Boer- gonje, werktuigkundige dienst havens en vervoer; J. M. Eist, nieuwbouw werktuig kundige afdeling; L. H. Lievers, elektro technische dienst walserij west; J. Lim burg, werktuigkundige dienst vaktech nisch bureau; J. Kossen, werktuigkundige dienst havens en vervoer; J. Zoon, walse rij west, H. H Alleman, martinstaalfa briek; W. P. J. Meijer, algemene dienst; Ch. H. W. Rumping. centrale werkplaats; allen uit Heemskerk. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Amstelstroom, Hull; Oriole, Dagenham: Atlas, Sauda, IJmuiden; Osterriff, Dagen ham; Borelly, Delfzijl; Dintelborg, Ant werpen; Pamela-C, Londen, IJmuiden; Venus, Bergen; Lapponia,'Hamina Joan-C, Whitby, IJmuiden; Eekenheim, Vlaardin- gen; Hella, Londen; Deeding, Londen; Me mel, Dagenham. films A. Helderman, walserij west; H. S. Homburg, dienst bedrijfsmagazijnen; E. van der Wal, ovenbouwkundig onderhoud; G. Woning, elektrotechnische dienst; P. Hoek, warmbandwalserij 1; S. de Jong, kwaliteitsafdeling; H. M. Noorland, Mekog projectbureau; J. Dragstra, Mekog pro duktie; E. Zijl, sterkstroom elektrotechni sche werkplaats; F. Schuller, oxystaalfa- briek 1; J. Bakker, hoogovens; M. van der Steen, railvervoer; J. H. Wessel, martin staalfabriek; A. van Esveld, ovenbouw kundig onderhoud; H. van Lieshout, Me kog expeditie en produktie planning: P. Molenkamp, algemene werkplaats: allen uit IJmuiden. MET HET GROOTSTE respect voor degenen die alles wat naar bont riekt om principiële redenen verwerpen, moet ik er toch melding van maken. Bonte” zaken zijn nu eenmaal niet uit het modebeeld weg te denken. Troost: imitatie maakt ook hier een snelle opmars! Th. H. P. Blokker, werktuigkundige dienst havens en vervoer; W. G. Kaatman, boekhouding: beiden uit Heemstede. DE REEDS EERDER in deze rubriek uitvoerig besproken klucht ”De bedrieger bedrogen”, zoals bekend met de popu laire Franse filmkomiek Louis de Funès, zal nu van heden tot en met dinsdagavond in dit Heemskerkse theater worden vertoond. Het is amusement van een ongecompliceerd karakter, dat daarbij ook nog een zeker niveau vertegenwoor digt. De film draait ook nog in de tweede matinee van zondag, in de eerste vooraf gegaan door een Nederlandse jeugdfilm en wel „Twee jongens en een oude auto”. H. W. Maassen van de Brink, detache ringen; R. Veenstra, bedrijfsadministratie staal; W. F. Vlotman. algemene dienst: P. Woutering, algemene dienst: allen uit Santpoort. PERSIANER PATTES kreeg een jeugdig stempel door de dwarse ver werking. Dat skunk met de witte streepjes, vertikaal of horizontaal, tot zulke zwierige jasjes konden worden verwerkt, had zeker niemand kunnen denken toen ze naar alle waarschijn lijkheid hier en daar nog onwelriekend liepen te doen. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Shin Sakura Maru, Kopenhagen; Oltul, Lulea, IJmuiden; Tor Anglia, Gothenburg; Valerie-b, Whitby, IJmuiden; Stör, Ham burg; Brightling, Grimsby; Osteriff, Ham burg; St. Herblain, Basse, Indre, IJmui den; Aardenburgh, Rotterdam, Beverwijk; Spray, New Castle; Oriole, Londen; Am stelstroom, Huil; Lifana, Avonmouth; Rijnborg, Kopenhagen; Nedlloyd Niles, Duinkerken; Labotas, Cadiz; Merc Asia, Lissabon; Dintelborg, Colchester; Royal Viking Star .Zeebrugge; Johan Latuharha- ry, Antwerpen; Venus, Stavanger. Donderdag aangekomen schepen in IJmui den: Hamburg, Bake; Wolanda, Londen; Constance, Tyne; Pia Vesta, Harlingen; Carthagena de India, Rotterdam; Autori- cas, Hamilton; Timisoara, Rotterdam, IJ muiden; Mangen Kristinehamn. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Caracas, Lehavre; Antigoni, Bayonne; Styrsoe, Rotterdam; Elat, Duinkerken; Al bion, Great Yarmouth; Garm, Rotterdam; Pathenon, Bremen; Breevliet, Lungvik, IJ muiden; Pierre Vieljeux, Duinkerken; Fem, Londen; Joan-C, Londen,IJmuiden. (Als geen andere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Keet, ovénbouwkundig onderhoud; J. Nie- i'op, nieuwbouw electrotechnische dienst; J. Broersma, research- en bedrijfslabora- torium; H. van Harten, werktuigkundige dienst koudwalserijen; F. E. van Well, werktuigkundige dienst staal; G. Bakker, Èrtsvoorbereiding; A. C. P. Oostdijck, sa larisadministratie; G. H. Rekveld, werk tuigkundige dienst havens en vervoer: C. H. Grapendaal, railvervoer; D. Stedelaar, oxystaalfabriek 1allen uit Beverwiik. Voor de avond doet een witte cape van poolvos het nog altijd uit stekend. B'. W VERVOLGENS VAN zondag- tot en met woensdagavond ’’Dracula’s lustige vampiervrouwen”, kennelijk bestemd voor een publiek dat van bloedzuigende mon sters, grafgewelven en zwarte missen maar niet genoeg kan krijgen. Bij dit alles ook nog ”Ik een markies”, een satire op de roemruchte markies De Sade, be stemd voor de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag. P. Beentjes, postzaken; J. inkoop; beiden uit Castricum. ONDER ZIJN LEIDING worden de be wakers van het transport overmeesterd en nemen dé gevangenen de trein in bezit, met de bedoeling deze in de richting van de Zwitserse grens te manoeuvreren. Van zelfsprekend gaat dit alles gepaard met tegenmaatregelen van de Duitsers en wordt een achtervolging ingezet, waar zelfs jachtvliegtuigen aan deelnemen. In een woord, de oorlog is weer een span nend avontuur geworden, waar Frank Si natra als de Amerikaanse, kolonel en Tre vor Howard als een anti- Amerikaanse Engelse luitenant om beurten de helden rollen in vervullen. Van vrijdag- tot en met woensdagavond kan dit-alles in City worden bekeken. H. de Graaff, hoogovens; L. Buis, cen trale werkplaats: beiden uit Egmond aan Zee. Th. J. P. Semeyn. electrotechnische en instrumenttechnische werkplaats: uit Hoorn. F. Hoogland, blokwalserij 1; F. Filippo, research- en bedrijfslaboratorium; H. Kat, produktieplanning warmwalserijen; C J. Liefting. werktuigkundige dienst havens en vervoer; J. Boots, huishoudelijke dienst; B. Hoek, warmbandwalserij 1: A. Heesbeen, electrotechnische dienst koud- bandwalserij 1: allen uit Alkmaar. J. B. Durge. werktuigkundige dienst blokwalserij 1; uit Wijk aan Zee. J. W. Verhoeve, elektrotechnische dienst bok- walserij 3; uit Heerhugowaard J. de Lang, algemene dienst; uit Op meer. C. Raven, ,;w en O.W .4 u

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6