gaat weer open krealer Infiltratievijvers in noordelijk industriegebied KLEURIGE EXPOSITIE IN DE ZANDKRAAI Vlotte verkoop met sluitend wisselende prijzen Zilveren jubilea heren Baardemans en Beentjes Begroting Heemskerk Prijzen op bloemenveiling stabiel en tamelijk hoog „De Kelder” VEREMIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND w Vragen van J. Nijdeken (PvdA) Commandant brandweer en administrateur woningbedrijf W Pt Bw jl ORr - f 4 ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1972 IJMUIDER COURANT koudenhorn 2 Kort IJmondnieuws BEVERWIJK kreatief bezig^zijn. kursussen voor kinderen en volwassenen seizoen ’72-’73 inschrijving op werkdagen 13.3O-17.3O uur telefoon: 317183 V elsen-IJ muiden (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De heer J. J. Nijdeken, die deel uitmaakt van de P.v.d.A.-fractie in de gemeenteraad van Heemskerk, heeft zich met een aantal schriftelijke vragen gewend tot het college van burgemeester en wethouders over de mogelijke gevolgen voor de grondwaterstand en de zoetwaterhuishouding, van de gerealiseerde uitbreiding van Hoogovens in het gebied ten noorden van de Zeestraat. Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord jijF Pg. .„Sfi ,.L. pli! BURGERLIJKE STAND jj ife, 'O tórf al: .saw VN ’tl (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE I de (Van een onzer verslaggevers) open (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tijdens een druk be zochte receptie in „De Vrijburcht” is vrij dagmiddag het feit herdacht, dat de heren A. M. Baardemans van de gemeentelijke afdeling stedebouw en tevens comman dant van de vrijwillige brandweer en J. J. Beentjes, administrateur van het gemeen telijk woningbedrijf, vijfentwintig jaren in overheidsdienst waren. De heer Baardemans begon in Heems kerk als tekenaar en hij bracht het tot hoofdambtenaar. „Dat gebeurt niet van- Aan beide jubilarissen bood de heer Petersen de gebruikelijke envelop aan. Bloemkool is schaars en duur, want nu midden in de zomer leverde deze tot 170 cent per stuk op. Bospeen is wat gemak kelijker te koop dan enkele weken gele den. De prijs schommelde tussen 36 en 78 cent per bos. Waspeen bracht het tot 51 cent per kilo. De spinazie is bij e en ruimêr aanbod iets in prijs nar beneden gegaan en lever- Bij de potplanten waren de zware cy clamens goed aan de prijs, tot acht gulden per stuk. Men betaalde ook goede prijzen voor Achmea en Vriesia, terwijl de pot- chrysanten tot 75 cent per stuk noteerden. De poinsettia kondigt de kerstdagen weer aan. De prijzen zijn heel goed. De prijzen van vrijdag: anjers 12-38, trosanjers 110-250, anthurium 40-160, as ters 38-71, chrysanten 110-160, jaarrond 160-210, dahlia 65-90, fresia 40-320, ger- bera 20-46, gladiool 80-40, irissen 90-130, lelie per tak 20-130, liatris 110-190, nerinen 60-90, orchidee 25-70, roos 20-51, per tak 12-27, babyroos 12-27. PROTESTANTSE 3EGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Kazantenlaan 3 tel 14576, IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land. „Om de toentertijd verwachte uitbrei ding van Hoogovens mogelijk te maken”, aldus de heer Nijdeken, „is in 1967 tussen de gemeente Beverwijk en Hoogovens een zogenoemde raamovereenkomst gesloten.” De heer Nijdeken vervolgt dan: „Mag aangenomen worden, dat uw college steeds op de hoogte is geweest met de inhoud van deze overeenkomst en dus ook van de daarin onder andere opgenomen afspraken over wegenaanleg en de be- Wethouder G. Petersen, van onder meer Openbare Werken en personeelszaken, ge tuigde ten aanzien van de jubilerende heer Beentjes van een uitstekende ver standhouding. Wat de heer Baardemans betreft gewaagde hij eveneens van goede verhoudingen, vooral wat de brandweer betreft. De heer Petersen bracht in herin- Zaterdag 2 september Marktplein, Lange Nieuwstraat, Kunstmarkt. Dahlia-expositie, Tot 19 uur in vereni gingsgebouw van Volkstuindersvereniging IJmond, aan Groenelaantje in Santpoort- Noord. nering, dat de heer Baardemans destijds vooral door de leden van de vrijwillige brandweer naar voren is geschoven, toen er een nieuwe commandant moest worden benoemd. De heer N. P. Steenstra sprak als hun directe chef. Hij memoreerde, dat de heer Beentjes al op zeer jeugdige leeftijd de verantwoordelijkheid kreeg voor een snel groeiend woningbedrijf, dat nu inmiddels zo’n tweeduizend huizen beheert en dus ook met tweeduizend huurders te maken heeft. BEVERWIJK De prijzen aan de Be- verwijkse bloemenveiling zijn deze week vrij stabiel gebleven. Er was een toene mend aanbod van troschrysanten, nerinen en anjers. Nerinen worden nu door enige kwekers aangevoerd en er zijn er al met een dag- produktie van tegen de tweeduizend stuks. De prijs lag tussen 505 tot 100 cent per stuk. Chrysanten gaan vlot weg. Voor de vroege buiten-troschrysanten betaalde men tot 165 cent per bos. In het begin van de week stonden de jaarrond chrysanten hoger genoteerd dan later in de week, maar de prijzen bewogen zich toch rond de twee gulden per bos. Fresia gaat er al weer in grote partijen komen, waarvoor prijzen tot 330 cent per bosje worden betaald. Bij de lelies ziet men steeds meer Rubrums van buiten ko men die tot goed een gulden per tak no teerden. De verschillende soorten rode lelies deden van 10 tot 85 cent per tak. Gladiolen zijn nog steeds zeer in trek bij de handel die prijzen betaalt van 55 tot 175 cent per bos. Liatris is er weer vol op met toch goede prijzen die tot goed twee gulden per bos kwamen. Anjers zijn de gehele week goed te ver kopen geweest. De meeste anjers noteer den van 12 tot 28 cent per stuk, met uit zondering van een paar soorten, waaron der de Charmeur, die tot 47 cent per stuk noteerde. De trosanjers brachten van 130 tot 210 cent per bos op. Asters zijn er nu heel wat meer dan een paar weken geleden, maar het is nog geen schijntje van wat er vroeger aan de veiling kwam. Een goede bos asters leverde tot 85 cent op. Voetbaltoernooi. Het voetbaltoer nooi voor pupillen bij de voetbalvereni ging VSV, bgint aanstaande zondag om tien uur ’s morgens, dus twee uur vroeger dan eerder werd vermeld. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg.' Geopend tot 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 8-12 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) Op verzoek van de beide jubilarissen kreeg de receptie geen strak officieel karakter en op uitnodiging van ceremo niemeester J. Vosselman Bosch bleef men nog geruime tijd „roezemoezig” bijeen, terwijl het een komen en gaan bleef van velen die beide heren met hun families kwamen feliciteren. BEVERWIJK. Na een vakantieperio de opent de tienersociëteit „De Kelder” weer haar deuren op zaterdag 2 september ’s avonds om acht uur. Niet enkel de vaste bezoekers van vorig jaar, maar ook zij, die zo maar eens een avond willen komen kijken, worden gastvrij ontvangen. Leden krijgen een stevige reductie op de entreeprijs. De heer Sant sprak namens de perso neelsvereniging, die inmiddels 220 leden telt. Ook hij bracht een envelop mee. De heer Hof bood de heer Baardemans na mens de afdeling stedebouw een geschenk aan ter completering van zijn filmappara tuur en de ondercommandant van de brandweer, de heer P. Ros, bood hem namens het korps een, geschenk aan, dat toch iets met vuur te maken had, name lijk een barbecue. De echtgenoten werden inmiddels verrast met vele bloemstukken en boeketten. BEVERWIJK. Hoewel de prijzen de ze week aan de groenteveiling nogal schommelden kon bij een vrij grote aan voer alles toch vlot worden verkocht. Vooral de sla stond bij een aan voer van meer dan honderdduizend krop per dag hoog genoteerd. De mindere kwaliteiten waren niet zo duur, maar de exportkwali- teit haalde 43 cent, per krop. Er is nog altijd veel vraag uit West-Duitsland. Bel gië en Frankrijk. Voorzitter J. van Dok. van de vereniging van amateurtuinders „Tot Ieders Genoe gen” wees er vrijdagmiddag tijdens de opening van de expositie door loco-burge- meester H. J. Roozen op, dat deze tendens in het verleden ook viel waar te nemen. De vereniging trad in 1969 voor de eerste maal in haar geschiedenis naar buiten, toen in zaal Dam een kleine expositie werd ingericht. Het volgende jaar ver huisde men naar de Vrijburcht, maar ook hier kampte men met ruimteproblemen. Toen is men in 1971 naar De Zandkraai getogen, waar het ruimteprobleem nu eveneens speelt. Naast de grote zaal is ook de foyer gebruikt om de keur aan groente, fruit en bloemen aan het publiek te tonen. „Tot Ieders Genoegen krijgt straks de beschik king over een complexuitbreiding van vier hectare grond, die door de leden voor „tuinieren” moet worden ingericht. Hoe dit allemaal moet worden klaarge stoomd, zag de heer Van Dok nog niet zo zitten. Loco-burgemeester Roozen kwam hem ec hter even later te hulp door te stellen, dat de gemeente misschien een bulldozer beschikbaar kan stellen om de grond te egaliseren. „Nu ik dit allemaal bezie”, zei hij, „kan ik me voorstellen, dat de gemeenteraad zich extra soepel opstelt als het gaat om de vereniging wat geld beschikbaar te stellen. Uw recreatie is een zinvolle recreatie.” Hij uitte grote waardering voor het harde werken van de stafleden van beider verenigingen, toen hij de grote zaal van De Zandkraai binnenstapte en de kleurige pracht aanschouwde. De expositie van „Tot Ieders Genoegen” en „De Goede Verwachting” is vandaag geopend tot 22 uur. Zondag kan men er van 10 tot 22 uur terecht. Orchideeën, anthuriums en gerbera’s gaan vrij vlot van de hand. Bij de rozen zocht men de Baccara die tot 55 cent per stuk noteerde. De verschillende soorten babyroosjes brachten tot 35 cent per stuk op. HEEMSKERK. Tot diep in de nacht is donderdagavond een kleine staf van „Tot Ieders Genoegen” en „De Goede Verwachting” in de grote zaal van het buurthuis De Zandkraai druk doende ge weest de expositie van zelf gekweekte bloemen, gewassen en fruit in te richten. De twee amateurverenigingen exposeren nu voor de tweede maal in De Zandkraai, maar weten nu al. dat volgend jaar ook deze expositieruimte weer te klein is ge worden. want de animo onder de leden om aan de tentoonstelling deel te nemen is enorm. De heer Baardemans begon op vijftien jarige leeftijd al in een overheidsfunctie in Breda. De heer Beentjes is een geboren Heemskerker en dat hij bij de gemeente ging werken, was niet zo toevallig, want ook zijn vader was werkzaam bij de gemeente Heemskerk. Die is geruime tijd commandant van de brandweer geweest. GEBOREN: Antonia C. d. v. J. Sinnige en S. M. J. Spaansen; Fouad z. v. A. M. B. El Mough- ni en M. R. Barrientos Canosa; Richard C. z. v. A Vrugt en C. M. Smoor; Gerritje P. d. v. B. J. van Schalk en G. de Bruijn; Wendy d. v. J. C. Holman en M. J. Mantje; Sietse z. v. J. Wiering en A. M. Oetgens van Waveren Pancras Clifford; Léon z. v. R. J. Groeneveld en C. M. Hommes; Mar cus F. W. z. v. F. J. van der Meij en A. J. M. Zonneveld; Raimond z. v. T. Hofland en S. Brethouwer; Richard z. v. J. J. Kos ter en M. Harenga. ONDERTROUWD: A. A. M. Zomer en E. de Reus; H. Pie tersen en C. J. Nijman; G. Goes en A. M. Lauwers; J. G. M. Dirks en M. C. M. Beentjes. GETROUWD: M. E Hendriks en G. M. Dobbe; A. J. van Tol en A. J. Buntsma; B. Keppel en G. Minnes; A. A. T. Kuijl en J. A. A. Muijs; J. P. M. Zonneveld en J. Iskes; A. R. Schavemaker en M. A. Beenster; J .1. Portegies en A. Waal; H. van Rijssen en A. Klanderman. OVERLEDEN: G. J. de Wit, 61 j.; J. Maurice, 60 j.; W. van Dijk, 73 j. HEEMSKERK. De gemeentebegro ting van Heemskerk voor 1973 is met pijn en moeite sluitend gemaakt. Om de uitga ven en inkomsten van het „huishoudboek je” op gelijke hoogte te houden moest het rode potlood danig worcjen gehanteerd. Dit vertelde wethouder H. J. M. Roozen vrijdagmiddg tijdens de opening van een expositie in buurthuis De Zandkraai. „Dat het rode potlood consequenties oplevert voor de verenigingen dacht ik niet”, zo zei de loco-burgemeester. „Een van de redenen van het hanteren van het rode potlood is het feit, dat de gemeenten niet meer op de vrije markt geld mogen lenen”, aldus d° loco-burge- meester De grote zaal en de foyer van De Zandbaai in Heemskerk zijn herscha pen in fleurige en kleurige ruimten, waar bloemen, groenten en fruit (ales zelf gekweekt) op overzichte- ZATERDAG 2 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 2 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geoepnd van 20 tot 1 uur. Donky Shot, A. Verherentstraat. 20 uur disco. MAANDAG 4 SEPTEMBER Progress-socitëeit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot luur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. MAANDAG 4 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30u. Zondag 3 september Openluchtbad Heerenduinen. Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, geopend van 10 tot 17 uur. Daihlia-expositie, van 11 u. tot 16 uur in verenigingsgebouw van Volkstuindersvere niging IJmond aan het Groenelaantje in Santpoort-Noord. Maandag 4 september Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u. en 16.40-18 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, vol wassenen en tieners, 14.30-17.30 u. en 19- 21-30 u.; Centrale jeugd- en tienersbiblio- theek, Willemsbeekweg 96, Santpoort- Noord, Wüstelaan 79, volwassenen en tie ners 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u. jeugd 14.30- 17.30 u. en 19-20.30 u.; filiaal Vel- sen-Noord, Wijkerstraatweg 177, volwas senen, tieners en jeugd 14.30-17.30 u.; filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein, vol wassenen, tieners en jeugd 14.30-17.30 uur. NVSH Depot, bibliotheek en inlichtin gencentrum, geopend van 19.30 u. tot 20.45 uur in de benedenzaal 3 van gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. De Ring, Boksles en conditietraining, 19.30- 21.30 uur in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Het nieuwe seizoen wordt geopend met een optreden van de band „Relation” De groep bestaat uit: John Doesburg (basgi taar), Jaap Castricum (sologitaar), Wim Castricum (slaggitaar), Burt van der Mey (drums) en Theo Doesburg (zang). Het wordt de eerste keer, dat deze groep in het openbaar optreedt. Gedurende het ko mende seizoen zal deze jonge band echter meermalen in „De Kelder” te horen zijn. De sociëteit die in mei van dit jaar opnieuw is ingericht, biedt gelegenheid tot een gezellig zitje, terwijl de disc-jockey altijd bereid is op verzoek bepaalde num mers te draaien. Gedurende dit seizoen worden er bovendien regelmatig films ge draaid en treden er bands op. Suggesties voor nog te ontplooien activiteiten worden door het sociëteitsbestuur op nrijs gesteld. „De Kelder” is geopend elke zaterdag van 20 tot 23 uur en is gevestigd in de kelder van de Regina Caeli aan het Hil- bersplein. De ingang ligt aan de kant van de Kijkgrijp. de zelden meer op dan veertig cent per kilo. Andijvie is een massaprodukt (10 tot 35 cent per kilo). De bonenprijzen handhaven zich bij een behoorlijk aanbod goed. Zowel de snijbo nen als de spercibonen komen tot 140 cent per kilo. De pronkbonen noteerden 70 tot 105. Er komt steeds meer prei en dit produkt liep iets in prijs terug tot 45 cent per kilo. De aanvoer van koude kastomaten komt op gang. Bij een vrij redelijke afzet kwam de prijs tussen 70 en 122 cent te liggen. De verschillende koolsoorten gaan voor déze tijd van het jaar vrij vlot weg. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 10-32, bloemkool 50-171, groene kool 24-32, komkommer 15-43, selderijknollen 27- 35, kroten 23-26. prei 31-45, postelein 20- 44, pronkbonen 70-105, rode kool 17-21, rabarber 41-52. sla 6-42, spinazie 16-36, spercibonen 55-130, snijbonen 70-140, to maten 70-122, uien 18-27, waspeen 14-51. „We hebben fijn gewerkt al die jaren”, was de conclusie van de heer Steenstra, die beide jubilarissen een envelop aan bood. Links het gezin Baardemans en rechts het gezin Beentjes, gefeliciteerd door wethouder G. Petersen. MAANDAG 4 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan. 20 uur. Werkgroepavond AA. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70; volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61; volwassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44; Volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Stumpiusstraat 46; jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2; jeugd 15.30-17.30 u. zelf”, aldus de heer Steenstra, die nader inging op de specifieke eigenschappen van de heer Baardemans, die moeilijkheden vaak al aan ziet komen voordat deze ontstaan. heersing van de grondwaterhuishouding in dat gebied?” Voorts vraagt hij of het college kan bevestigen, dat deze afspraken in de raamovereenkomst directe en indi recte gevolgen hebben voor het gebied van de gemeente Heemskerk. De overige vragen luiden: „In deze overeenkomst komt onder andere voor, dat Hoogovens een aantal infiltratievijvers zal aanleggen in de zone rond het noorde lijk industrieterrein. Waren deze vijvers vooral bestemd om te zorgen, dat door de industriebebouwing geen daling in grondwaterstand zou gaan optreden? Is het juist, dat zich tijdens en na de bouw van de nieuwe fabrieken een aan merkelijke daling van de grondwaterstand en een verslechtering van de zoetwater huishouding heeft voorgedaan? Acht het college dit een ernstige zaak van algemeen belang? Kan dit schade hebben veroorzaakt aan de natuurlijke plantengroei in dit gebied? Ondervinden hiervan de tuinders in onze gemeente ook nadelen? Kan de doorstroming met vers water van de beken in het tuinbouwge bied minder zijn geworden? Kan als ge volg van dit laatste de kwaliteit van het water in onze vijvers slechter zijn gewor den? Kan het college bevestigen, dat het grootste deel van de noodzakelijk geachte infiltratievijvers op dit moment ruim twee jaar na het gereedkomen van de nieuwe fabrieken nog niet tot stand is gebracht? Is het juist, dat een belangrijke oorzaak van deze ernstige vertraging komt, omdat Hoogovens en de huidige grondbezitters het niet eens kunnen wor den over de prijs van de voor deze vijvers benodigde terreinen? Welke stappen heeft het college in de afgelopen jaren ondernomen om deze be- treurenswaardige ontwikkeling te stoppen en waarom hebben die stappen niet vol doende resultaat gehad? Welke maatrege len denkt uw college te nemen om tot een beëindiging van deze ernstige toestand te komen?” „Waarom heeft het college”, zo besluit de heer Nijdeken, „de gemeenteraad en het publiek niet voortdurend op de hoogte gehouden van het verloop van bovenge noemde zaken? Gaat dit nu wel gebeu ren?” liiiliil/ UB te t b "'F': lp:: P S:igl®£ pMj Cf ligg lif diÖWiiü Mfcu ..p. -*■

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4