Blessure en aanvechtbare beslissing te grote handicap VOOR POGLAJEN TRIEST EINDE 52-jarige debutante niet de oudste Ploeg voor Toekomst- ronde JAN DE VRIES UITBUNDIG IJsh ockeysensa tie TOEGEJUICHT IN TILBURG in Montreal Canadese profs door Russen vernederd Kwetsbare wenkbrauw werd Geen verrassingen bij zeiikampioenschappen Anthony Richardson noodlottig Pallieter overtroefde in Gold Cup Schermer Pon en Swinkels in middenmoot Broer Dirckx Zwitserse coureur Voorsprongzege van Schür uitgevallen verongelukt J. de Rooy kampioen in rallycross MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■—■■■■a Ik'fe Br - van is (Van onze sportredactie) HANS ROMBOUTS 3. Pon schoot de laatste dag 46 treffers bij- elkaar en Swinkels 47. De Brabander was blij op de laatste dag nu eens „fatsoen lijk” geschoten te hebben. Het was trou wens voor iedereen een raadsel waarom er over de hele linie zulke matige presta ties zijn geleverd. Dat was de prognose”. De Rus Petrov werd tweede en de Oostduitser Bucchein derde. Ze hadden ook 195 punten. Van onze sportredactie) MÜNCHEN. Eric Swinkels was even min als Ben Pon helemaal tevreden over de prestaties op de olympische kleiduiven haan van Hockbrück. „Maar ik ben al blij dat we niet zijn afgegaan”. Dat is inderdaad niet het geval geweest, al ein digde het tweetal niet bij de top. Men moet de Nederlanders zoeken in de goede middenmoot of iets daarboven. feld Jan de Vries heeft opgedragen geen enkel risico te nemen. Mrtimer versloeg meer genoemde An dersson op het nippertje in de 125 cc- klasse, zodat Andersson drie keer met de tweede plaats genoegen moest nemen. In de 350 cc-klasse overtroefde de Duitser Dieter Braun al zijn tegenstanders. Bij de halve liters tenslotte leek Chas Mortimer zijn tweede zege te behalen. De gerouti neerde Dave Simmonds keek aanvankelijk de kat uit de boom, maar won tenslotte gedecideerd. Beste Nederlander in deze klasse was Wil Hartog, die derde werd na hevige duels te hebben uitgevochten met de Brit Billie Nelson. De uitslag is: 1. Wil van der Laan (Huug Vonk) uit Ter Aar op Norton 60 punten, 2. Joop Kruisinga (Dik Grotendorst) Gou. da Yamaha 54 pnt., 3. Dick van Hoevela ken (Wim Verwey) Nieuwerkerk a.d. IJs- sel Norton 48 punten. De klassementen zien er als volgt uit: 470 m2 klasse: 1. Van Werkhoven, 2. van BOKSEN. De Spaanse lichtgewicht bok ser Aquilino San José (23) uit Salamanque is zondag in een ziekenhuis aan hersenlet sel overleden. Na een wedstrijd over acht ronden in zijn woonplaats Salamanque voelde de bokser zich zaterdagavond on wel. Zaterdagavond in Montreal waren de Russische ijshockeyers, die zeer be scheiden hadden gezegd slechts naar DOETINCHEM. —Frits Schür, de win naar van Olympia’s ronde door Nederland en de Ronde van Algerije, heeft zaterdag ook de laatste vaderlandse amateurklas- sieker van dit seizoen, de ronde van de Achterhoek, op zijn naam gebracht. Op twintig kilometer van de finish in Doetin- chem, waar ook was gestart, demarreerde Schür uit een kopgroep van twintig man. Beschermd door zijn ploegmakkers Jan Aling en Alber4 Scheffer, kon Schür zijn voorsprong tot veertig seconden uitbou wen. Frits Schür legde de 205 kilometer af in 4.39,06 uur. Tweede werd Jan Aling en derde Gerrie van Gerwen. Het paard dat mevrouw Benedictus naar olympische successen moet stap pen, is de hengst Turista. Hij is al 12 jaar het eigendom van de Nederlandse ruiter. „Ik heb hem gekocht toen hij drie jaar was. Je moet afwachten of het een geschikt dressuurpaard is. Als je het mis hebt bij de aankoop, doe je zo'n paard vaak niet eens weg. Je hecht aan zo’n beest”. De kansen voor de Nederlandse dres- suurploeg? „De eerste plaatsen zijn voor West-Duitsland. Rusland, Groot- Brittannië en Zweden. Daarna komt een groepje waar wij ook bij horen. Normaal eindigen we rond de zesde plaats”. R d GOUDA. Broer Dirckx en Cor den Biggelaar waren de pechvogels tijdens de motorcross (zijspanklasse), die in Gouda werd gehouden ter gelegenheid van het 700-jaar stadsrechten Gouda. Zij moesten in de eerste manche reeds met machine pech uitvallen. De 3000 bezoekers zasen Wil van der Laan met zijn passagier Huug Vonk op Norton als eerste eindigen. s 11 1: n t z Richardson (links) in zijn gevecht met Hanmani. De uitslagen waren 50 cc-klasse (12 ronden, 4,5 km): 1. De Vries (Ned), Kreidler In 21.16,2 (gem. 126,959 km/u); 2. Andersson (Zwe), Kreidler; 3. De Bruin (Ned). Kreidler; 4. Timmer (Ned) Yamathi; 5. Schur- gens (Ned), Kreidler. 125 cc-klasse (12 ronden, 4,5 km): 1. Mortimer (Brit) Yamaha In 23.09,4 (gem. 139,897 km/u); 2. Andersson (Zwe), Yamaha; 3. Jansson (Zwe), Maico; 4. Simmonds (Brit), Kawasaki; 5. Schur- gens (Ned), Bridgestone. 250 cc-klasse (12 ronden, 4,5 km): 1. Jansson (Zwe) op Yamaha, In 22.46,6 (gem. 142,223 km/u); 2. Andersson (Zwe), Yamaha; 3. Grant (Brit). Yamaha; 4. Sommer (Did) Yamaha; 5. Van den Broeke (Ned) Yamaha. 350 cc-klasse (12 ronden 4,5 km): 1. Braun (Did) Maico in 22.14,2 (gem. 145,684 km/u); 2. Cooper (Brit) Yamsel; 3. Ankone (Ned) Yamsel; 4. Mortimer (Brit) Yamaha; 5. Dlnlay (Aus) Yamaha. 500 cc-klasse (12 ronden 4,5 km): 1. Simmonds (Brit) Kawasaki in 22.33,4 (gem. 143,627 km/u); 2. Mortimer (Brit) Yamaha; 3. Hartog (Ned) Ya maha; 4.CNeIson (Brit) Yamaha; 5. Elchelber (Did) Konig. AVIGNON. De Zwitserse motorcou reur Verdel is zondagmiddag op het cir cuit van Avignon verongelukt tijdens ra ces in de klasse 125 cc. Verdel kwam in botsing met de Fransman Jimenez, die met ernstige verwondingen naar een zie kenhuis werd overgebracht. Jan Bosman, enkele da- jySSlSsk eerder, kwam voor middengewicht-judoka Martin Poglajen (29) za terdag snel een einde aan de Olym pische Spelen. De Heerlenaar leek minstens een bronzen plak binnen zijn bereik te hebben, maar een schlemie lige nederlaag in zijn poule maakte een einde aan alle illusies. Wat het hoogtepunt van een respectable judo- carrière had moeten worden, eindigde in een trieste anti-climax. ken. Op onbegrijpelijke manier liet An dersson zich echter de zege ontgaan, toen zijn landgenoot Börje Jansson hem ver rassend enige meters voor de finish pas seerde. In de derde ronde van deze race deed zich een valpartij voor, waarbij een viertal rijders was betrokken, die geen van allen ernstig letsel opliepen. In de OK-j oliën klasse gaat de strijd om de eerste plaats tussen Versnelle en Westendorp. Laatstgenoemde had zondag pech en kwam als elfde over de finish maar behield de tweede plaats. In d e Vaurienklasse tenslotte zal het gaan tus sen Tans en Van der Wal die zaterdag en •■.ondag resp. eerste en tweede werden. Verwacht moest worden, dat Andersson in de klasse van de kwartliters zijn re vanche zou krijgen te meer omdat de Duitser Dieter Braun, die het veld gedu rende vijf ronden had aangevoerd, met een defecte machine de strijd moest sta- Toch was deze blessure voor de zeer eerzuchtige Poglajen geen reden om zich terug te trekken. „Je koestert toch nog hoop dat het zal meevallen”. Met een zorgvuldig „ingepakte” knie draaide Pog lajen zijn partijen, maar alle voorzorgs maatregelen konden niet verhinderen dat hij in zijn duel met Gogalauri plotseling weer felle pijnscheuten kreeg. Poglajen: „Daarom bleef ik ook op een gegeven moment op de mat liggen. Ik was toen helemaal duizelig van de pijn”. In de daaropvolgende minuten zou hij zich overigens toch nog wonderbaarlijk OK-klasse: 1. Versnelle, 2. Westendorp, 3. Monschouwer, 4. Van der Molen, 5. Rutgers. der Vlugt, 3. Molenaar, 4. Van Pagee, 5. Lonterman MONTREAL. In een volgepakt Montreal Forum is zaterdagavond de mythe gestorven, dat de Canadese profs het beste ijshockey ter wereld zouden spelen. Een team van Russische (staats)amateurs vernederden een se lectie van Canada’s beste profsterren met 7-3. De tussenstanden waren 2-2 2-0 en 3-1. Het was de eerste wedstrijd tussen Russen en Canadezen uit een serie van acht. Nog drie worden er in Canada gespeeld (Toronto, Winnipeg en Vancouver), waarna in de laatste week van september de Canadezen naar Moskou komen. Mevrouw Benedictus: „De mensen, die ons moesten voordragen, waren niet voldoende op de hoogte van onze prestaties of liever gezegd: konden die niet goed overbrengen. De tweede keer ging het beter en daarom zitten we nu hier”. We. dat zijn dan nog mej. Van Doome, Swaab en reserve Veilen ga- Mevrouw Benedictus, zesmaal natio- naai kampioene dressuur, heeft het I best naar haar zin bij de jongeren in het olympische dorp en is enthousiast over de accommodaties bij Riem, waar de paarden zijn gehuisvest en waar I elke dag geoefend wordt. De wedstrij- den zelf worden bij het kasteel Nym- I phenburg, op enige afstand van Mün chen, gereden. Vaurienklasse: 1. Tans, 2. Van der Wal, 3. Van Ingen-Schenau, 4. Gouzinne, 5. Bruyn. Swinkels werkte zijn achterstand op Pon, die hij op de voorlaatste dag had, bijna weg. Pon werd 31ste (of 27ste ex aequo) en Swinkels 35ste (of 32ste ex aequo). MÜNCHEN. Boks- coach Krijger mocht dan later nog zo ijverig aller lei doorzichtige excuses aanvoeren, er was geen twijfel mogeljjk: zijn dap pere pupil Anthony Richardson (25) had een verdiende nederlaag geleden in de achtste finales van de strijd bij de zwaarweltergewichten. De tegen stander, de 22-jarige Algerijn Loucif Hanmani, was eenvoudig een té klas serijk obstakel geweest voor de Ne derlander. MEDEMBLIK. Onder gunstige weers omstandigheden zijn zondag de nationale zeiikampioenschappen op het Ijsselmeer bij Medemblik voortgezet. Op deze tweede wedstrijddag hebben zich geen grote ver rassingen in de verschillende klassemen ten voorgedaan. In de 470 m2 klasse lieten de gebroeders Van Werkhoven ook zondag hun grote klasse zien. Zij wonnen met groot verschil. Zij staan na drie races boven aan het klassement en zeilen recht streeks op het kampioenschap af. Pon: „Als je vóór de spelen tegen de winnaar, de Duitser Wirnhier, had gezegd: met 195 win je hgt goud, zou hij je voor gek hebben uitgemaakt, maar het gebeur de. Iedereen had minstens 199 verwacht. DUINDIGT. In een scherpe eind sprint heeft de volbloed Pallieter met de Engelse jockey Webb gisteren beslag ge legd op de eerste plaats in de semi- klassieke ren om de Gold Cup op de baan van Duindigt. Pallieter eiste met deze overwinning ruim twaalfduizend gulden voor zich op. Grote favoriet in de ren over ruim 2100 meter was niet de uiteindelijke winnaar Pallieter, maar Schermer met de eveneens Engelse jockey Durr. Schermer had de Gold Cup, die het hoogtepunt vormt van de jaarlijkse KLM-dag op Duindigt, in het verleden al twee keer gewonnen. Nu kwam het paard juist een halve lengte tekort voor de overwinning. Derde in de Gold Cup-race uit het veld van twintig werd Honey’s Rocket. Voor jockey Durr mocht als pleister op de wonde gelden voor zijn nederlaag met Schermer dat hij in de strijd om de Skol- prijs met het Amerikaanse paard Gerab- her prachtig won. De andere outsiders Heros en Siciliano legden beslag op de overige ereplaatsen. Het was een zo ver rassende uitslag dat de totalisator voor een trio meer dan tweeduizend gulden uittelde. Eland die vorige week zo’n schitterende rentree maakte op Duindigt, moest giste ren in de strijd om de Grote KLM-prijs weer enigszins aan gewonnen prestige in boeten. Want de draver van Jan van Dooyeweerd reikte deze keer niet verder dan een derde plaats. De volkomen outsi der Uranus F van Manus Bouwhuis bleek in deze 2100 meter lange draverij de sterkste. Uranus finishte in de fraaie kilo- metertijd ven 1.21 rond. Uriosis P met pikeur Bolwijn nestelde zich op de tweede plaats. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen te Duindigt zijn: DC 8-prijs 2000 m met autostart: 1. Ilexide Hanover (W. Duivenvoor den), 2. Karin van Hovi, 3. Johannes Trlx. Winn 4.50 pl 1.60 1.30 4.60 kopp 4.50 trio 377.50. Boeing Met lede ogen moest Poglajen vervol gens toezien hoe Gogalauri later verloor van de Engelsman Jacks, waardoor het recht op een herkansing verviel. Later op de avond zou de Japanner Sekine het goud grijpen vóór de Koreaan Oh (zilver) en de Engelsman Jacks en de Fransman Coche (brons). Die bronzen plak had een gezonde Poglajen zeker kunnen grijpen: „Zo’n Jacks is toch helemaal niet gewel dig. Ik heb nota bene nog nooit van die jongen verloren”. Hoewel Poglajen nog niet definitief zal stoppen met de judosport, gaat hij het voorlopig wel wat kalmer aan doen. „Tot dusver kwam bij mij de sport op de allereerste plaats. Ik heb er erg veel voor gelaten, maar zo langzamerhand kan ik het niet meer verantwoorden tegenover mijn vrouw. Ik zal de komende maanden niet veel meer trainen, ook al om mijn knie tot rust te laten komen. Maar ik denk wel dat ik er bij de volgende Euro pese kampioenschappen weer bij zal zijn”. FRITS ABRAHAMS TILBURG. Op het circuit der Beekse Bergen bij' Tilburg is geen overwinnaar zo toegejuicht door de 30.000 toeschouwers als Jan de Vries, die met minimale voor sprong de Zweed Kent Andersson ver sloeg. Wie van de twee in werkelijkheid de snelste was, is moeilijk te beoordelen, daar de imprteur Van Veen met het oog op de Grand Prix te Barcelona ongetwij- MÜNCHEN. Evenals voor halfzwaargewicht De Algerijn had Richardson meteen vanaf het begin in hoog tempo bestookt met flitsende linkse hoeken en directen die vooral de kwetsbare rechterwenk brauw van de Hagenaar teisterden. Die wenkbrauw was enkele dagen eerder door de Joegoslaaf Belie opengeslagen. Richard son had gehoopt dat hij er zaterdag geen last meer van zou hebben, maar voor een kundige bokser als Hanmani is zo’n kwet suur uiteraard een dankbaar mikpunt. MÜNCHEN. De Nederlandse ploeg voor de Ronde van de Toekomst, die van 13 t.e.m. 24 september wordt gehouden, bestaat uit de renners Fedor den Hertog (Ermelo), Cees Priem (Goes), Hennie Kui per (Oldenzaal), Frits Schür (Hoogezand), Cees van Dongen (Oud Gastel), Jacob Langen (Kerkrade) en Jan Spetgens (So- meren). Ploegleider is Joop Middelink, die zal worden bijgestaan door Sjoerd de Vries (chauffeur-tolk), Jan Spenkelink (mecanicien) en Jan Kuiper (masseur). Canada te zijn gekomen „om te leren” ongrijpbaar voor de Canadezen, die ieder tot de beste spelers uit de natio nal hockey league behoorden. Welis waar namen de Canadezen een voor sprong van 2-0 (Esposito en Hender son), maar toen de Russen eenmaal hun zenuwen in bedwang hadden ge kregen, bleken zij in elk opzicht supe rieur. Zij passten beter, zij schoten beter en zij schaatsten beter. Zimin en Petrov brachten de stand nog in de eerste periode in evenwicht, waarna Kharlamov voor 4-2 zorgde. Nadat „Canada” via Clarke iets dichterbij was gekomen (3-2) ontketenden de Russen in het laatste speldeel en storm achtig offensief, dat resulteerde in doelpunten van Michailov, Zimin en Jakoesjev 7-3. Uitslag: 1. Frits Schür (Hoogezand) de 205 km. in 4.39,06 uur: 2. Tan Aling (Roden) op 40 sec.; 3. Gerrie /an Gerwen (Olland) z.t.; 4. Herman Snoeyink (Dene- kamp) z.t.; 5. Henk Botterhui nbeek) z.t.; 6. Peter van den Donk (N -and) z.t.; 7. Peter van der Kruys (Helmond) z.t.; 8. Albert Scheffer (Zelhelm) z.t.; 9. Louis Meyers (Maastricht) z.t.; 10. Arie Hassink (Neede) z.t. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. Wie zou denken dat mevrouw Benedictus-Lieftinck uit het Gelderse Putten met haar 52 jaar de oudste deelneemster bij deze Olympi sche Spelen is, vergist zich deerlijk. Bij -’fde onderdeel, waarop de Neder- dinsdag uitkomt dressuur vrouwelijke olympiër van 70 de Britse mevrouw Johnsten. Het l-.aar derde Olympiade. „Zo zie je maar”, zegt de Gelderse huisvrouw, „dat je met onze sport oud kunt wor den”. Martin Poglajen had ongetwijfeld een beter lot verdiend. Een ernstige blessure en een aanvechtbare arbitrale beslissing stonden echter een gunstige afwikkeling van het toernooi in de weg. Overigens zocht Poglajen na afloop niet omstandig naar verontschuldigingen die zijn ondergang zouden moeten verklaren. Pas na enig aandringen vertelde hij bij stukjes en beetjes zijn „lijdensverhaal”. Toen ook begon men bewondering te krij gen voor het feit dat hij in zijn tweede partij (na een gemakkelijke zege op Raza- fimahatra uit Madagascar) nog zoveel te genstand had geboden aan de oersterke daar effectieve counters tegenover te stel len. Overigens was er geen moment spra ke van een pak slaag: daarvoor bokste Richardson te goed. Hanmani nam dan ook niet onbesuisd het initiatief tegen de altijd waakzame Richardson. Rustig en nauwkeurig beperkte hij zich tot zuivere stoten op de kwetsbare wenkbrauw van zijn tegenstander. Die strategie kon niet zonder gevolgen blijven. Halverwege de tweede ronde, toen Richardson ongetwij feld al tegen een puntenachterstand aan keek, vroeg de scheidsrechter advies aan de ringarts. De bloedende wenkbrauw le verde een onverbiddelijke diagnose op: het gevecht moest gestaakt worden. Mevrouw Benedictus is als 52-jarige I een debutante op de spelen. Het is I namelijk 36 jaar geleden dat er een I dressuur-equipe door Nederland naar de spelen werd afgevaardigd. Het heeft trouwens maar weinig gescheeld of ook in München zouder er geen Neder landse paarden in de dressuurring zijn i verschenen. De aanvraag aan het IOC werd in eerste instantie afgewezen. Ook die verstandige beslissing viel niet in goede aarde bij Krijger. „Wat mij betreft had Anthony best door kunnen boksen. In de laatste ronde had hij Han mani zeker klein gekregen, want tegen woordig is Anthony dan juist op zijn best, vooral dank zij een verhoging van het tempo”. Het „slachtoffer” zélf ondersteunde nau welijks het betoog van zijn coach. „Mijn eerste tegenstander, Belie, vond ik een betere bokser”, zei hij slechts. „Erg jam mer dat de wond te weinig tijd heeft gekregen om te helen”. WWMMMW—BB VALKENSWAARD. Jan de Rooy, die met een Engelse licentie rijdt werd voor de derde keer in successie met zijn DAF international kampioen van Neder land rallycross. Twee werd Harry de Rooy. De derde plaats was voor de En gelsman Dave Angel, die de pechvogel van de dag werd toen de versnellingsbak van ztfn mini het begaf, waardoor hij geen punten meer kon verzamelen. Het internationale kampioenschap was voor Dirk Riefel uit Klarenbeek met een Volkswagen, die dit jaar het meest con stant reed. Tweede werd de Amsterdam mer Erik de Jonge met een mini en derde Harry Bongers met een Volkswagen. De snelste tijd van de dag werd gemaakt door Rodney Chapman met Ford Escort 2 min 34,3. Rus Gogalauri, tweede bij de Europese kampioenschappen in Voorburg. Poglajen bleek immers een allerbe roerdste voorbereidingsperiode achter de rug te hebben. Zijn blessure (de banden de rechterknie zijn kapot) dwong hem de afgelopen week af te zien van elke trainingsactiviteit. Het betrof hier een oude blessure waar hij tijdens zijn recente trip naar Japan geen last meer van had gehad. In de weken voor Mün chen kwam de pijn echter plotseling te rug. Poglajen: „Mentaal ben je met zo’n blessure natuurlijk de hele dag bezig. Je denkt op den duur aan niets anders meer. Ook tijdens de partij houdt het je voort durend bezig. Je wordt erdoor belemmerd, want je weet dat je sommige technieken niet kunt gebruiken, omdat je er anders onmiddellijk last van krijgt”. 747-prijs 2140 m: 1. Karin Buitenzorg (P. Koppe- jan), 2. Kid Aster, 3. Janadis. Winn 6.70 pl 1.70 2.— 2.10 kopp 18.50 Skol-prijs le afdeling ca. 2000 m: 1. Gerabher (USA) (F. Durr), 2. Heros, 3. Siciliano. Winn 3.10 pl 2.— 7.70 9.40 kopp 6.40 trio 2.065.30. Prijs der 4-jarigen 2600 m: 1. Jojo Buitenzorg, 2. JEIlo, 3. Jaromir Gregor. Winn 1.90 pl 1.70 1.80 2.60 kopp 4.90. God Cup-pirljs 2150 m: 1. Pallieter (buiten weddenschappen) (J. Webb) 2. Schermer, 3. Honey’s Rocket 4. Poly Trek. Winn 1.80 (stal) pl 1.60 17.70 3.- kopp 7.70 trio 1.059.20. Grote KLM-prijs 2100 m: 1. Uranus F (M. Bouwhuis) 2. Uriosis P, 3. Eland. Winn 55.80 pl 5.80 1.70 1.50 kopp 26.80. Quetzalcoatl-prijs 1600 m met autostart: 1. Icare Quick (J. Wagenaar jr.) 2 Goodwill, 3. Hadewych. Winn 5.70 pl 2.10 5.90 5.80 kopp 21.10 trio 1.765.70. Skol-prijs 2e afdeling ca. 2000 m: 1. Terlenka (Mej. R. Schwarz-Kachel, 2. Miss Rosy, 3. Fairy Night. Winn 4.40 pl 2.— 3.— 7.30 kopp 14.30. Safari-prijs 2140 m: 1. Hanover Cavaljos (P. Langeberg), 2. Geisha Double, 3. Ingrid Rood- noot. Winn. 4.40 pl 1.90 2.60 1.60 kopp 3.70 trio 59.90. Pagode-prijs 2000 m met autostart: 1. Johnny Baker (K. Helda), 2. Kaper W„ 3. Kitty G. Winn 2.50 pl 1.50 1.30 1.50 kopp 5.10. Totallsator-omzet 475.046. Uitslagen van de zaterdag gehouden daverljen te Hllverum: Le Mansprijs 2040 m: 1. Katja (E. Schwarz), 2. Kallf Hagheweyde, 3. Kinglet O. Winn 13.- pl 4,10 3,30 2,50 kopp 15,70 trio 468,90. Zandvoortprijs 1540 m: 1. Lord Axkit (L. Schoonhoven jr.) 2. LEtty’s Boy, 3. Lady Belle. Winn 2.80 pl 2,70 3,20 kopp 21,50. Franchorchampsprijs 2040: 1. Kwik Hanover (T. Kooyman), 2. Hannibal Spencer, 3. Hessidor. Winn 3,10 pl 1,50 4.- 2,90 6,40 trio 583,60. Sllverstoneprijs 2440 m: 1. Jacob R (M. Bouw huis), 2. Edward Kinley, 3. Goudvos Heny. Winn 2,40 pl 1,60 3.— 2,70 kopp 16,10. Monte Carloprijs 1600 m met autostart (le afd.j: 1. Igor M. (M. Vergay) 2. Idylle Miss, 3, Ida Belwln. Winn 3, pl 1,40 1.40 2,60 koppel 3,40. Nüurnburgringprijs 2000 m met autostart: 1. Hornblower (B. de Vries), 2. Hea Alkestis Ve, 3. Gert Jan Pluto. Winn 3,40 pl 1,70 2,10 1,50 koppel 8,40 trio 94,20. Grand Circuitprijs 2000 m met autostart: voor leerling-plkeurs met een b-vergunning: 1. Ingo van Bonnl (E. Conijn) 2. Impish Hanover, 3. I’m Happy. Winn 2,70 pl 1,30 2,30 1,60 koppel 14,50. Monte Carloprijs 1600 m met autostart; (2e afdeling): 1. Hanover Cavaljos (M. v.d. Togt). 2. Jaspis du Bois, 3. Keen Speed. Winn 9,90 pl 1,30, 1,20 1,10 koppel 8,60 trio 135.- Indianapollsprijs 2400 met autostart: 1. Joke Marian (K. Heida), 2. Javillo du Bois, 3. Jheronlmus. Winn 3, pl 2,60 3,50 koppel 30,20. Totalisatoromzet 218.755.-. herstellen. Steeds weer slaagde hij erin om de technisch minder begaafde Rus naar de grond te krijgen, wat vooral in de slotfase leek te resulteren in een licht voordeel. Tot grote woede van het publiek wilden de scheidsrechters daarvan echter niets horen: ze riepen Gogalauri tot over winnaar uit. Poglajen: „Iedereen in het Nederlandse en Japanse kamp dacht dat ik gewonnen had. Maar ja... wat koop ik daarvoor? Ik ben vooral erg teleurgesteld over de ma nier waarop ik verloren heb. Want zelfs als de scheidsrechters me wél als winnaar hadden aangewezen, dan was ik nog niet tevreden geweest. Ik kon deze partij im mers niet voluit maken vanwege mijn blessure. Ik zag steeds de mogelijkheden, maar ik kon ze niet uitbuiten. Vergeet niet dat ik deze Gogalauri vroeger al twee keer had verslagen”. De al eerder uitgeschakelde welterge- wicht James Vrij zei later dan ook te recht: „Hanmani had het meteen gezien. Het leek wel alsof ie het rook. Hij bleef er constant op slaan”. Ook in de amateur- bokserij is zoiets allang een gangbare praktijk, zodat Hanmani geen verwijten konden worden gemaakt. Coach Krijger begreep dat ook wel en vermoedelijk daarom sleepte hij er een ander aspect bij: Hanmani zou steeds in correct hebben geslagen. Krijger: „Hij veegde de wond weer open met de bin nenkant van de handschoen. Als dievent correct zou hebben gestoten, dan had An thony er geen last van gehad. Hanmani kreeg ook niet voor niets waarschuwingen van de scheidsrechter”. Inderdaad beduidde de scheidsrechter twee keer aan Hanmani dat hij niet juist stootte, maar het betrof hier slechts inci dentele „vergrijpen”. Voor de rest bouwde Hanmani volkomen correct al in de eerste ronde een puntenvoorsprong op. Maar ook daarvan wilde Krijger niet horen: „An thony stond na die eerste ronde beslist op punten voor”. De werkelijkheid was anders. Richard son moest in die eerste ronde al een aantal zuivere linksen incasseren, zonder

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 16