Broekenscheurders op Vermoedelijk jeugd de oorzaak daken van scholen Half miljoen schade door brand bij Crown Van Gelder Vakanties voor het nieuwe schooljaar vastgesteld Bij Odin alles weer koek en ei VVB gaat beleid bespreken Asregen tot Woningnood in Driehuis Boerenleenbank werkte zich uit ernstige beleidszorgen GEPROLONGEERD Heemskerkers in Brabant aangehouden snel „opgelost” hoe^^ heet uw baby? Vlam in de pan BESTUURSLID SCHOUTEN VERDWENEN Parkeerhavens in Collecte KWF Oostertuinen in Velsen-N. Nieuwe strooier voor bestrijding gladde wegen MOEILIJKE PERIODE IN 1971 VOOR HEEMSKERKSE BANK Geslaagd na verlengd examen Man gaf zich aan bij rijkspolitie DINSDAG 5 SEPTEMBER IJMUIDER COURANT 1972 7 F (Van een onzer verslaggevers) Voortgezet Open vizier Contributie HEEMSKERK Bij voetbalver eniging Odin is alles weer bij het oude. In de maandagavond in de kantine van de vereniging gehouden vergadering ondersteunden de aan wezige leden zich achter een motie van vertrouwen van de heer A. C. den Bult, waarna het zittende be stuur, geruggesteund door de leden, de verenigingszaken verder kon af handelen. (Van een medewerker) VELSEN Het nieuwe schooljaar is weer begonnen, waarvoor de onder- wijsuren nauwkeurig zijn vastgesteld. Deze zijn 919 uur voor de kleuters, 1049 uur en 25 minuten voor het ge woon lager onderwijs en 1005 uur voor het buitengewoon lager onder wijs. Dit alles met aftrek van vakan ties en vrije dagen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Een welis waar niet spectaculaire, maar toch zeer hardnekkige brand heeft maan dagavond op het terrein van Van Gelder Papier bij Crown Van Gelder een schade veroorzaakt van ongeveer een half miljoen gulden. Het vuur woedde in stapels buiten opgeslagen rollen papier, grondstof voor de fabrikage van ponskaarten. Behalve de bedrijfsbrandweer van Van Gelder Papier waren ter bestrijding van de brand aanwezig de beroepsbrand weer van Velsen en een aantal leden van het vrijwilligerskorps van Vel sen. JbZ l (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) i ADVERTENTIE i TOT 30 SEPTEMBER A.S. van tygelzanó l l Grote Houtstraat 20-30 Haarlem Onze verkoop in BONTMANTELS met „ZOMERPRIJZEN" is een doorslaand succes geworden. Zowel in de meest edele bontsoorten als in de populaire klasse kan iedereen profiteren van het grote prijsverschil. Kom vrijblijvend onze etalage en afdeling bekijken. P.S. Prettig voor diegenen, die van vakantie terug zijn. De ontwikkeling van 1972, aldus de heer Beentjes, heeft zich dit jaar voortgezet. De toevertrouwde middelen waren per 1 au gustus gestegen tot ongeveer 25 miljoen. Het bedrag uitstaande voorschotten steeg tot 14,4 miljoen, terwijl het balanstotaal steeg tot bijna 26 miljoen gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een gedeelte van het terrein dat begrensd wordt door de Büller- laan, de Laan der Nederlanden, de Heems- kerkerweg en de Van Loenenlaan, is des tijds buiten het voorbereidingsbesluit ge houden, teneinde ter plaatse zo snel moge lijk woningbouw te realiseren. Voor het voortgezet onderwijs gelden de volgende vakanties:, herfstvakantie van 16 tot en met 22 oktober, kerstvakantie van 23 december tot en met 7 januari, voor jaarsvakantie van 2 tot en met 6 maart (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijkse College van B. en W. vindt het noodzakelijk, op de dakranden van de platte daken van tien gemeentelijke schoolgebouwen en acht gemeentelijke gymnastieklokalen puntvormige gestanste gegalvaniseerde strippen aan te brengen, waardoor het klimmen op de daken zoveel mogelijk wordt belemmerd. Ter voorkoming van het beklimmen van de daken langs de hemelwaterafvoeren kunnen aan de top van de afvoerpijpen zogenaamde broekenscheurders worden aan gebracht, die eveneens bestaan uit halfrond gevormde strippen met ijzeren punten. B. en W. hebben voor dit doel een krediet van 18.260,- aan de raad gevraagd. De Heemskerkers zullen worden voorge leid voor de officier van Justitie in Haar lem. A toch wel onder de grotere banken heeft gerangschikt. Bij de bedrijfskosten, die met 93.000 stegen, zijn de salarissen 267.000) en ad ministratiekosten 78.000) de grootste pos ten. De netto-winst van de Boerenleenbank bedraagt 19.574. De verlies- en winstre kening sluit met een totaal van f 526.534. werden zelfs verscheidene waterka nonnen ingezet om het hardnekkige vuur in de stapels papierrollen onder de knie te krijgen. Door het kruis- „vuur” van waterstralen werd menige brandweerman tot op het lijf doornat gespoten. Voor commandant J. de Jong van de Velser brandweer betekende dit de eerste brand van importantie. HEEMSKERK De Coöperatieve Boerenleenbank heeft een moeilijk beleidsjaar achter de rug. Hoewel het werkkapitaal van de bank in 1971 steeg van 18 miljoen naar ruim 21 miljoen gulden werd de bepaling, dat 70 percent van deze toevertrouwde middelen mag worden uitgezet en dat 30 percent aan liquide middelen aanwezig moet blijven als remmend ervaren. Ofschoon de Boerenleenbank geen enkele aanvraag voor financiering heeft moeten afwijzen als gevolg van gebrek aan middelen, heeft de bank veel woningbouwfinancieringen in plan-De Die over moeten laten aan de Raiffeisenbank, die dispensatie van zijn uitzettingsgrens van de Centrale Bank in Utrecht kon krjjgen, aldus directeur B. C. Beentjes tjjdens de maandagavond in café- restaurant Nijman gehouden algemene vergadering van de bank. BEVERWIJK. In de ParaUelstraat van de Oostertuinen wil het gemeentebestuur een parkeervoorziening maken. B. en W. stellen de raad voor tussen de percelen 45 tot en met 87 de breedte van de Parallel weg terug te brengen tot drie meter en het maken van een parkeerhaven met een breedte van twee meter. Hier kunnen dan 20 auto’s geparkeerd worden. De kosten van de werkzaamheden worden geraamd op ruim achttien mille. In zijn openingswoord meende de heer C. Beentjes, voorzitter van het bestuur, dat het fusie-overleg met de Raiffeisenbank steeds in een goede verstandhouding ge schiedt, met begrip voor eikaars standpun ten en de bereidheid een bijdrage te leve ren tot een verder samengaan, die in janu ari 1974 gestalte gaat krijgen. Tijdens de vergadering, die door betrek kelijk veel belangstellenden werd bezocht, overhandigde oud-kassier R. Beentjes een fruitmand aan de voorzitter C. Beentjes. (visserij school van 3 tot en met 11 maart) en paasvakantie van 13 tot en met 24 april (visserijschool tot én met 23 april). Verder ook koninginnedag, hemelvaarts dag en de daarop volgende vrijdag, met alleen voor de visserijschool nog dinsdag 12 juni. De zomervakantie is van 30 juni tot en met 19 augustus. Dit vakantie rooster is vastgesteld in overleg met vertegenwoordigers van be sturen en personeel van bijzondere scholen en die van het openbaar onderwijs. Aan genomen wordt dat niet slechts de open bare, doch alle scholen zich aan dit roos ter zullen houden. Bij het vaststellen van de gezinsvakanties kan hier dus rekening mee worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Twee inwoners Heemskerk van respectievelijk 19 en 20 Bench em terzake In zijn openingswoord nam voorzitter D. Bruggenkamp geen blad voor de mond. Hij signaleerde binnen de vereniging een kleine groep van ontevredenen, die zowel de voorzitter als de secretaris van een dictatorschap wilde berichten. VELSEN-NOORD Nu in deze weken de grote landelijke collecte voor het Ko ningin Wilhelminafonds voor de kanker bestrijding wordt gehouden blijft, ondanks vele te overwinnen moeilijkheden ook Velsen-Noord niet achter. Het afdelingsbe stuur van het KWF in Velsen-Noord, dat nog altijd afzonderlijk staat ten opzichte van de Velsense afdeling, is er in geslaagd toch de medewerking te verkrijgen om vandaag en donderdag 7 september de collecte te houden. Van de zijde van het bestuur avn de drumband Schulpen-Meer- weiden werd aan een eerste verzoek om aan de collecte mede te werken direkt gevolg gegeven. In 1971 reeds werd het achterwege blij ven van de sterke stijging van toever trouwde middelen in 1970 als zorgelijk er varen, daar de grens van 70 procent was overschreden en de bank slechts in be perkte mate uitzetting kon doen. Die stij ging van drie miljoen gulden in 1972 acht de bank een belangrijke verbetering, het geen uiteindelijk tot resultaat had, dat de spaargelden met de bankdeposito’s stegen tot 17% miljoen gulden en de tegoeden in rekening courant en op de privé-rekenin- gen tot 4,3 miljoen gulden. De vraag naar voorschotten en credie- ten bleef in 1971 onverminderd aanhouden. In totaal werd door de Boerenleenbank voor 4,6 miljoen aan nieuwe leningen verstrekt, afgelost werd voor bijna 3 mil joen gulden, zodat per saldo de uitstaande leningen stegen tot 13,1 miljoen gulden. De algemene reserve steeg door de toe voeging van het winstsaldo over 1970 en een rentebijschrijving van ruim 15.000 tot f 321.763. Door de verbouwing van het kantoor steeg de post gebouwen tot 623.341. Het balanstotaal steeg voor het eerst in de geschiedenis van de bank bo ven de 20 miljoen gulden tot 22.305.197, waarmee de bank zich in de organisatie (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Na een verlengd exa men slaagden de volgende kandidaten van de Openbare Scholengemeenschap alsnog voor hun einddiploma HBS. HBS-B: Edwin Bach, Beverwijk; Frank Groenendal, Castricum; Hans Kloek, Be verwijk; Lourens Westendorp, Castricum. HBS-A: Joke van Aalst, Castricum: Erik Boas, Castricum; Willem Huisman, Ca stricum; Annelies Rogge, Beverwijk; Bart Roosendaal, Uitgeest; Wilma van der Voort, Beverwijk; Tineke Vos, Heems kerk; Selma Wisman, Velsen-Noord. Het werd een langdurig karwei, dat eindigde in de beslissing dat alles omver Deze vakanties zijn eveneens reeds vastgesteld en wel van 16 oktober tot en met 22 oktober herfstvakantie, van 23 december tot en met 7 januari kerstva kantie, van 3 maart tot en met 6 maart voorjaarsvakantie en van 14 april tot en met 23 april paasvakantie. De grote zo mervakantie valt in 1973 tussen 30 juni en 12 augustus. De vrije dagen zijn konin ginnedag (30 april), hemelvaartsdag en de daarop volgende vrijdag 1 juni, tweede pinksterdag en alleen voor de kleuters nog „pinkster drie” op dinsdag 12 juni. jaar zijn door de politie in (Noord-Brabant) aangehouden verdenking van diefstal van een personen auto. De Heemskerkers zijn aan de politie in hun woonplaats overgedragen. Tijdens verhoren hebben de twee kna pen bekend gedurende de maanden juli en augustus door middel van verbreking vijf autodiefstallen te hebben gepleegd dan wel pogingen daartoe te hebben onderno men. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Een 22-jarige jongeman heeft bij een servicestation aan de Wenckenbachstraat een auto gestolen, alsmede een bedrag van driehonderdzestig gulden. Later heeft de man zich aangege ven bij de rijkspolitie in Zierikzee. De auto was nog in zijn bezit, de geldsom was verdwenen. Het gehele terrein is gelegen in het ui terst summiere uitbreidingsplan in hoofd zaken „Noord-Oost” en heeft de bestem ming van „woonwijken”. Deze bestemming zal nu nader moeten worden uitgewerkt. Ony ten opzichte van deze uitwerking ongewenste ontwikkelin gen te voorkomen, is het noodzakelijk, dat voor bedoeld terreingedeelte door de raad een yoorbereidingsbesluit wordt genomen. B. en WTïeBljén de raadslèden’ daartoe een voorstel voorgelegen u (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De vier zoutstrooiers van de dienst openbare werken zijn niet geschikt voor het strooien van kleine hoe veelheden zont bij gladheid van de wegen, De zoutverspreiding op de wegen wil het gemeentebestuur in verband met de mi lieuvervuiling zo gering mogelijk houden. Omdat de huidige strooiens hiervoor te grove apparatuur bezitten dient er een nieuwe strooiwagen gekocht te worden, waarbij de zouthoeveelheid wèl geregeld kan worden. De milieuverontreiniging wordt zeer mei het gebruik van de nieuwe wagen (kosten ruim 20 000.-) gediend aangezien de gemiddelde strooihoeveelheid van 180 gram zout per m2 wegdek wordt teruggebracht tot maximaal 30 gram per m2. Bestuurslid H. J. van Duivenvoorde (af tredend) mocht van de leden zijn zetel ach ter de bestuurstafel weer innemen, want met algemene stemmen werd zijn herver kiezing een feit. De heer J. W. Molenaar, lid van de Raad van Toezicht, werd even eens herkozen. VELSEN-NOORD Voor het begin van de nieuwe voetbalcompetitie voor ama teurs van de KNVB zal de boetbalvereni- ging „Breesaap” (VVB) vrijdag, 8 septem ber in het paviljoen aan de Koningsweg haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houden. Behalve de gebruikelijke jaar stukken zullen onderwerp van gesprek zijn het beleid van het bestuur, de bin ding met de vereniging „Kennemerstaten” en het beheer van de kantine (paviljoen). Bij de bestuursverkiezing zullen de he ren C. Hoen en R. Luitjes aftreden, res pectievelijk als ledensecretaris en voorzit- te. Laatstgenoemde stelt zich herkiesbaar, doch niet langer als voorzitter maar als tussenpersoon in het bestuur ten behoeve van de binding met de vereniging „Ken nemerstaten”. Het bestuur stelt voor als candidaat voor het bestuur de heer W. Bakker jr, terwijl als candidaat voor de voorzittersfunctie de huidige tweede voor zitter de heer E. van der Horst wordt genoemd. De agenda vermeldt bovendien de hul diging van leden, die in aanmerking zijn gekomen om een langdurig lidmaatschap te viereh. Zoals bekend ontstond er 14 dg geleden tijdens de algemene ledenvergadering tu mult over de al of niet juist zijnde jaarstukken. De heer D. Schouten, die in die vergadering nogal kritiek uitte op het huidige bestuur, werd met overweldigende meerderheid in het bestuur gekozen. En kele bestuursleden traden af, waarna op aansporing van het hoofdbestuurslid de heer Rijpma de vergadering werd ver daagd. Bestuurslid D Schouten is echter niet lang in de top van ODIN-voetbal gebleven, want zeven dagen na zijn ver kiezing deelde hij de overige bestuursle den mee om „studie- technische” redenen niet langer meer deel uit te kunnen maken van het bestuur. De bestuursleden Bakker, Bannink en Bruggenkamp, die 14 dagen geleden het bijltje er bij neer gooiden, zijn weer terug en ODIN werkt nu met een schone lei naar 1973 toe. Even voor zes uur werd de brand ontdekt. Kort tevoren waren enkele spe lende kinderen, die tot het terrein waren doorgedrongen, door de bewakingsdienst verwijderd. Op dat moment was nog niets van brand te bemerken, doch vermoed wordt dat ergens een vuurtje is gestookt en de vlammen tussen de rollen papier waren gekropen. Op het moment dat alerm werd geslagen echter lekten de vlammen al metershoog langs de lange rij hoog opgeslagen rollen papier. Met twee autospuiten rukte de bedrijfsbrandweer uit en werd ingevolge de afspraak de Velser beroepsbrandweer gealarmeerd. Toen deze kwam constateerde men eeti zogenoemde „middelbrand” en werd beslo ten ook de vrijwilligers op te roepen. Van Velsen werden een autospuit en de mate- riaalwagen naar het terrein van de brand gedirigeerd, terwijl een deel van de opge roepen vrijwilligers meeging en een ander deel in de kazerne geconsigneerd bleef voor eventuele brandmeldingen elders in de gemeente. Met man en macht ging men het vuur te lijf, doch er kon niet worden verhinderd, dat een groot deel van de opgeslagen voorraad verloren ging, waarvan het merendeel als gevolg van waterschade. Elke stapel op elkaar ge plaatste rollen betekende de aanwezigheid van een klein schoorsteenstje en er ston den zo heel wat van die kleine venijnig luchtaantrekkende schoorsteentjes, die de vlammen van voldoende zuurstof voorza gen. IJMUIDEN. Omstreeks kwart over negen maandagavond is de brandweer uit gerukt voor een keukenbrand in de Van Wassenaerstraat 7. Oorzaak was de beken de vlam, welke in de pan sprong tijdens het bakken van vis. Met behulp van schuimblussers en buren slaagde men erin het vuur te blussen voor dat de brand weer aanwezig was. Deze behoefde slechts enkele nagebleven vonken te doven en de zaak verder te controleren op eventueel verder gevaar. Toen dat niet aanwezig was kon men kort daarop weer inrukken. getrokken moest worden. Iets wat nog vele uren arbeid voorspelde. De noordelijke wind maakte, dat de asregen welke boven de brandstapel op steeg tot ver over het Noordzeekanaal werd gevoerd, tot in Driehuis toe. Bij de politie kwamen tenminste telefoontjes binnen van mensen, die informeerden waar men de schade veroorzaakt door as in de tuinen kon claimen. De vergadering ging eveneens akkoord met een contributieverhoging. De senioren gaan voortaan f 5.25 betalen, de A- junio ren f 4.- de B- en C- junioren f 3.- de pupillen f 2.50 en niet- spelende leden tenslotte f 1.50 Voorzitter Bruggenkamp was verheugd over de medewerking van de gemeente om de oude ODIN-kantine vooralsnog op de zaterdagen ter beschikking van ODIN te stellen en op de zondagen voor ADO, zolang deze vereniging nog gebruik zal moeten maken van de velden aan de Hoogdorperweg. Inter Heemskerk gaat na het vertrek van ADO op de bewuste velden spelen. Hij ontzegde de opposanten niet het recht om met redenen en feiten omkleed hun bezwaren naar voren te brengen, maar kon geen waardering opbrengen voor mensen, die achter de ruggen van de zittende bestuursleden om hun kritiek spuien en daarmee tevens een vereniging met 35 elftallen dertien jaar na zijn oprichting eens en voor altijd de grond in boren, In de vacature van de heer Schouten zal later worden voorzien. Zonder bezwaar konden de ODIN-leden zich achter de financiële overzichten van oud-penningmeester A Plug scharen. Voorzitter Bruggenkamp overhandigde de oud-ODIN-kassier een cadeau en onder streepte de grote waardering van het bestuur en de leden voor het vele werk, dat de scheidende bestuursfunctionaris voor ODIN heeft verricht. Wr Spaar met Ardita voor baddoeken met ingeweven de naam van uw baby (broertje of zusje mag ook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita - kuikenzacht. Ardita Extra - nog zachter. De betere luier bij uw kruidenier. kA l Cv WlAJ unicura nv, amsterdam postbus 1384 'Wi s.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7