PINGOUIN BREIWOL Tweede gewapende roofoverval nu in postkantoor Oud-Velsen EOIIÖja» Gymzaal voor Johannesmavo Beroofd kantoor Nutsspaarbank heeft geen telefoon voor noodgevallen I UST e heg Van overvaller ontbreekt elk spoor EBBE BBBl „Niet gillen of ik schiet” VEREN1GINGSNIEUWS IN DE IJMOND „Baas in eigen fabriek” „De Mei I Iglwr Man neergeslagen in automatiek Kantoorhoud ster Scholenkwestie in Velsen-Noord IN DE VISHAL Oudervereniging animeert bezoek aan raadsvergadering Bromfietsster gaf Gastronomerie De Bokkedoorns Brievenbus aan Zevenhoeve in WIJ MOETEN GELD HEBBEN - EN SNEL!” bijzonder koelbloedig geen voorrang I I WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1972 IJMUIDER COURANT heeft ’t MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN at van Wj K Stap uit de Zorgenwereld in een Oase van Sfeervolle Gastvrijheid bij (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Alsof één gewapende roofoverval niet genoeg was, is dins dag nadat omstreeks tien uur tien mille buit was gemaakt in het nood- kantoor van de Nutsspaarbank in Zeewijk omstreeks half een nog een gewapende roofoverval gepleegd. Ditmaal wals het postkantoortje in Oud-Velsen het doelwit- De buit be droeg 2.800,-. Gestolen vrachtauto uit Haarlem terecht (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Een paar uren na de bankoverval op het bijkantoor van de Nutsspaarbank aan de Bella trixstraat ziet de cassière die het geld gaf, mevrouw M. Bakker, er nog wat pips uit. Om tien uur dinsdagmorgen werd zij samen met haar collegaatje mejuffrouw L. van Til geconfron teerd met een ongeveer dertigjarige man die met een blauwe winkel jas aan en een nylonkous over zijn hoofd pardoes het kleine noodgebouwtje binnenstapte en zei: „Niet gillen of ik schiet!” temidden van romantisch natuurschoon in het Weth. Gelukpark, Zeeweg 53, Overveen, tel.: 023-263600. Wij zijn in staat om U en Uw gasten Culinair te verwennen! Omdat wij vakbekwame medewerkers hebben die gelukkig begrijpen dat U ten volle wilt genieten van onze Culinaire schotels alsmede onze Service en Rustieke omgeving! Daarom staan wij reeds jaren bekend als een gerenommeerd Restaurant! Gelegenheid voor Recepties en Parties! Het gehele jaar geopend! Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee V elsen-IJ muiden (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) PRIJZEN BESOMMINGEN in te Dameskapsalon es Het postkantoor in Oud-Velsen, dat J drie gewapende overvallers. is ar et Het kantoorgebouwtje van de Nuts spaarbank aan de Bellatrixstraat in IJmuiden, waar zich de overval af speelde. Per kilogram werd, in guldens betaald voor zalm 11,4; tarbot 9,82. al ië ?n et Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties KRUISBERGLAAN 2 IJMUIDEN Telefoon 0 2550-1 2232 ;n er n ie *n in ie k- nt [ie le, ik ag ld ar at in n, 4 ot üt iri ?n he en ld. te de n- (Van onze correspondent) VELSENNOORD. In Velsen-Noord bljjven de gemoederen zich bezighouden met de vraag of er al of niet op korte termijn een nieuwe katholieke basisschool dient te worden gebouwd. Vooral nu de recente brand in een papieropslag van Van Gelder Papier heeft aangetoond dat de in de onmiddellijke omgeving daarvan gelegen St. Jozef jongensschool niet alleen door de houtbergen, doch ook door andere oorzaken kan worden bedreigd. Vandaar dat de oudervereniging van de katholieke kleuter- en basisscholen in Velsen-Noord zich gedrongen heeft gevoeld opnieuw de aandacht van de ouders op de scholen kwestie te vestigen. (Van een onzer verslaggevers) De voorstelling begint om half acht. Deze Franse film brengt een opstand in een Franse textielfabriek in beeld. Naast de acteurs en actrices werkten honderd fabrieksarbeidsters mee aan de totstand koming. De vrouwen organiseren zich na het ontslag van twee collega’s. Nan de voorstellingen is er gelegenheid om wat na te praten over de problemen die in deze film aan de orde worden gesteld. in verrassend mooie kleuren. Breit zeer voordelig. Ja, u moet er mee breien om het te kunnen geloven. Ook zonder afspraak kunt u terecht voor uw haarverzorging. Lange Nieuwstraat 181 Telefoon 111 66 IJMUIDEN. De aanvoer voor IJmuiden bestond dinsdag uit 147 kisten en 339 premiekisten schelvis, 22 kisten wijting, 173 kisten kabeljauw, 344 kisten koolvis, 393 kisten en 592 premiekisten haring, 116 kisten en 264 premiekisten makreel, 27 kisten pilchards, 7 kisten schol, 35 kisten varia en 230 stuks stijve kabeljsuw. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een zeventienjarige bromfietsster vergat dinsdagmiddag, toen zij in noordelijke richting over de Hage- lingerweg reed, voorrang te verlenen aan een automobilist. Door de aanrijding kreeg zij een hersenschudding en ontvel lingen in het gelaat. In IJmuiden werden dinsdag de volgen de besommingen gemaakt: KW 80 f 38.300, SCH 171 25.400, BX 652 10.000, Spanvissers: UK 56 en UK 200 1.060, UK 142 en UK 236 920, UK 196 en UK 234 f 2.680. VELSEN-NOORD. In samenwerking met het buurthuis „Kennemerstaten” wordt in het buurthuis „De Mei” op donderdag 14 september de veelbesproken film „Baas In eigen fabriek” gedraaid en iedere belangstellende, ouder dan dertien jaar is welkom. De beide dames zijn er echter niet zeker van of „dat ding” een pistool was, want de overvaller droeg over het voor werp waarmee hij dreigde een grote rode zakdoek. Mevrouw Bakker: „Hij zei alleen maar „Geld!” en automatisch greep ik in de la en gaf hem alles wat ik daarin had. Ik weet niet hoeveel het was, want het waren allemaal briefjes van honderd, vijf- fentwintig en tien gulden. Later zijn we nagegaan dat het een kleine tienduizend gulden was.” Mevrouw Bakker vertelt verder dat de overvaller daarna heel rustig het ge bouwtje is uitgestapt en spoorloos is ver dwenen. „We konden niet zien in welke richting hij ging, of hij met de auto was of met een fiets. De eerste vijf minuten hebben we hier als staal versteen gezeten, niet wetend wat we moesten doen”. Zoals gisteren reeds gemeld beschikt het bankgebouwtje niet over een telefoon aansluiting. „Daar zijn we al twee jaren mee bezig”, zegt de IJmuidense rayondi recteur van de Nutsspaarbank, de heer K. van de Poll. „Over die kwestie heb ik een heel archief. De P.T.T. zegt steeds dat er in Zeewijk geen voldoende aders aanwezig zijn en het ziet er naar uit dat als we over twee maanden in ons nieuwe kan toor op het Zeewijkplein trekken ons filiaal ook geen telefoon krijgt Niet dat zo’n telefoon helpt bij een overval, want op zo’n moment haal je het niet in je hoofd te gaan bellen. Maar het is een hele zekerheid voor het personeel, zo’n tele- JRIEHUIS. De leerlingen van de Johannesmavo in Driehuis hoeven binnen kort voor hun lessen lichamelijke oefe ning niet mer uit te wijken naar het gymnasium Paulinum of het Missiehuis in Driehuis, want de school is nu zelf een gymnastiekzaal rijker geworden. Deze maand nog zullen de bouw- en inrich- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. - De PTT heeft aan het gemeentebestuur een verzoek gericht om aan de Zevenhoeve, voor perceel 51, een brievenbus te mogen plaatsen. Per hoop: rog 44. Per kilogram: grote leng 188. Per 50 kilogram: schelvis een 71; schel vis twee 65; schelvis drie 72-39; schelvis vier 52-44; wijting een 38-31; kabeljauw een 130-96; kabeljauw twee 143-97;kabel- jauw drie 113-80- kabeljauw vier 98-50; kabeljauw vijf 65-36: koolvis een 48; koolvis twee 52; koolvis drie 55-43; koolvis vier 34-26; schol een 76; schol twee 81; schol drie 71; schol vier 100-49; haai 51- 40; poon 77-56; hake twee 250-182; hors makreel 25; haring 50,40-23,50; makreel 34-22; pilchards 31-25. tingsactiviteiten worden afgerond. De nieuwe sportaccomodatie heeft naast de grote zaal van meer dan tweehonderd vierkante meter verschillende kleed- en doucheruimten alsmede een toestellen bergplaats. Waarschijnlijk zullen vereni gingen en clubs ’s avonds van deze sport zaal, gebruik kunnen maken. Scholengemeenschap”, de oudervereniging in Velsen-Noord en de contactcommissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap aan de raad werden toegezonden. Volgen» de circulaire heeft ook een aantal raads leden schriftelijke vragen gesteld, waar .een reactie van het college op kan wor den verwacht. Het bestuur van de oudervereniging dat in juli ook reeds een actie met borden met leuzen ontketende zes hiervan bevinden zich nog steeds langs de Wijker- straatweg vertrouwt erop dat ook donderdagavond vele ouders door hun aanwezigheid op de publieke tribune van hun belangstelling zullen blijkgeven. Woensdag 6 september Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 14-17 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u. Donderdag 7 september Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20-23 uur. Woensdag 6 september Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21uur. Donderdag 7 september Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat Geopend van 20 tot 1 uur. Woensdag 6 september Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a; geopend 19-21 Hedenmorgen is namelijk aan alle leer lingen van beide scholen een circulaire uitgereikt, waarmee de ouders en andere belangstellenden worden opgeroepen de donderdagavond in het Velsense stadhuis te houden gemeenteraadsvergadering bij te wonen. Tijdens deze vergadering zal immers het pré-advies van B. en W. worden behandeld dat is uitgebracht naar aanleiding van de brieven, die begin au gustus door de stichting „Katholieke VELSEN. Op de Savornin Lohman- laan heeft de politie van Velsen een vrachtauto ontdekt, die vorige week in Haarlem gestolen bleek te zijn. De auto die van een firma uit Haarlem is, werd voor nader onderzoek naar het hoofdbu reau overgebracht. IJMUIDEN. Drie mannen die vol gens het slachtoffer zonder enig doel dinsdagmiddag in een automatiek in de Lange Nieuwstraat een man neersloegen, zijn onder hevig verzet door de politie naar het hoofdbureau overgebracht en ingesloten. De mannen verkeerden onder invloed van serkedrank. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. dinsdagmiddag het doelwit was van WOENSDAG 6 september Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 19-21 u.; filiaal Willemsbeek- weg, IJmuiden-oost, 19-21.30 uur. De Ring, van 19.30 u. tot 21.30 u. boksles en conditie-training in gymzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJ muiden DONDERDAG 7 SEPTEMBER Stadhuis, 19.30 uur: Openbare vergade ring gemeenteraad Zeewijk, Praatkuil 20 uur: „Het witte tejater”. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwem men: 6.30-8.30 u.; 12.15-13.15 u.; 16.45-18 u. Openbare biblliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein 27-29, IJmuiden 19-21.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor- lichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden; tel. 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg, van 14 u. tot 15 u. in postkantoorgebouw Hagelinger- weg 98, Santpoort-Noord; verder volgens afspraak bij het secretariaat, van 16 tot 17 uur, in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden, tel. 02550-12464. (Van een onzer verslaggeefsters) „Ik was totaal verbouwereerd”, zegt mevrouw Bakker. „In het begin voelde ik me niet zenuwachtig”. „Ik wel”, zegt daarop haar collegaatje Van Til. „Ik was als de dood zo bang dat ie zou gaan schieten met dat ding”. foon. En wat veel belangrijker is, als er een telefoonaansluiting is, bestaat er ook gelegenheid een zogenoemde stille lijn naar het hoofdbureau van politie aan te leggen. Maar ook als die er is helpt het niet, want kijk eens naar vanmorgen, zo’n overval gaat zo ontzettend snel,” aldus directeur Van de Poll. Hoe was het mogelijk dat mevrouw Bakker ondanks de nylonkous zo zeker kon stellen het het zwarte snorretje niet aangeplakt zat? Haar reactie: „Ik weet niet hoe de politie dit heeft kunnen zeg gen, want zoiets heb ik nooit verklaard. Ik heb alleen gezegd dat het snorretje dezelfde kleur had als de rest van zijn haar.” Vlak voor sluitingstijd stopte daar voor de deur een in gebroken-wit gespoten middelgrote auto, waaruit één man stapte. Een van de omwonenden merkte de man op, zag hem naar het postkantoor lopen en terugkeren naar de auto, waar hij met twee inzittenden sprak. Deze twee stapten daarna ook uit, waarbij een van hen een zogenoemde monteurstas bij zich droeg, hetgeen voor degene, die hen zag aanlei ding was om aan te nemen, dat het monteurs waren van de PTT. Eenmaal binnengekomen moet het drie tal eerst een bivakmuts hebben opgezet, waarna het met vuurwapens in de hand de wachtruimte binnendrong. Daar was geen publiek. Achter de balie bevond zich alleen de kantoorhoudster mevrouw W. Jansen, die onmiddellijk te horen kreeg, dat zij zich rustig moest houden. Een van de mannen kroop door het loket, een ander klom over het rasterwerk naar binnen, de derde bleef in de ruimte voor het publiek en hield de kantoorhoudster onder schot. „Wij moeten geld hebben en snel!”, luidde het bevel, waarop de Inhoud van de bak met geld in de monteurstas ver dween. In snel tempo werden vervolgens kasten en laden leeggehaald zonder dat dit iets opleverde. De overvallers zagen ook nog 1700 over het hoofd, die zich op een plankje onder het loket bevonden. Wel informeerden zij waar de brand kast was. „Die is vorige week net gesto len” was het laconieke antwoord van de koelbloedige kantoorhoudster, die haar ei gen tas tegen de overvallers verdedigde toen zij die ook wilden inspecteren. „Moet dat nou, die is van mij, daar zit niets in” voegde zij hen toe. De tas werd met rust gelaten. Grondig werden vervolgens de twee aanwezige telefoontoestellen onklaar ge maakt, waarop de kantoorhoudster het bevel kreeg: „Mee naar boven, we moeten je opsluiten”. Boven het postkantoor be vindt zich een onbewoonde woning. Daar wilde het drietal mevrouw Jansen in een kast opsluiten. Zij weigerde dat pertinent met de woorden „Daarin kruip ik niet, daar stik ik in”. Zij mocht toen in de kamer blijven doch moest wachten tot het drietal weg was. Toen zij de overval lers echter haastig de trap hoorde afren nen sloeg zij een grote ruit in en sloeg alarm, hetgeen door een andere omwo nende aan de achterzijde werd opgemerkt Direct daarna was de politie aanwezig. Deze kon aan de hand van de opmer kingsgave van de kantoorhoudster en de dame, die het drietal had zien komen en daarna zag weggaan, de volgende signale menten samenstellen: 1) Man met rood haar, normaal postuur, nette verschijning licht-bruin kunstlede- ren jack, licht-groene broek, breed in de schouders. 2) Man met beige jack en bruin-met-wit gestreept truitje eronder, donker type, een aankomend baardje en draagt bril met donker montuur. 3) Man met beige slipover. Verder is van deze persoon niets bekend. Alle drie droegen zij een blauwe bivak muts en autohandschoenen. Opgemerkt werd, dat het drietal wegreed richting Velsertunnel of Amsterdam. De politie, die gaarne inlichtingen in wacht van degenen die aan de hand van de signalementen inlichtingen kan ver strekken, gelooft niet, dat de beide roof overvallen iets met elkaar uitstaande heb ben. „Het is zuiver een samenloop van omstandigheden, voorzover wij dat in dit stadium kunnen overzien”, vertelde ons hoofd-inspecteur J. W. van Buuren. Op de vraag wat zij achteraf van heel deze gebeurtenis vindt, antwoordt me vrouw Bakker: „Misschien is het wel dé belevenis van mijn carrière!” k

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5