Regionaal Afvalverwerkingsbedrijf in Stadskantoor geïnstalleerd TIJD VAN STUDEREN VOORBIJ C.A.IJ. KAN NU GAAN WERKEN Prijswinnaars expositie tuinbouwprodukten Drinkt u caffeine Heemskerk donderdagmiddag in ban van draverijen vnje koffie? VANNEL1E SUPRA SUPRA Vuilverwerking raakt ook politiek I ||i| In Uitgeest nu geen zwaar explosief materiaal Prijzenpot van f3550 te verdelen verkiezingen in zicht Vergadering PvdA met I Van Nelle opgeslagen cw* f Personeel gemeente Heemskerk gaat feestvieren Twee inbraken in Velsen-Noord Kermis Inbraken zonder buit op veilingterrein I I Supra, de bekende vacuumgemalen kivaliteitskoffie, is er ook in caffeine vrije vorm. Koffie, die het volle pond geeft aan smaak en geur Geniet er maar rustig van! I I I I I I I I I I I I I I I I I begonnen caffeine vrjj f259 perpak. I I I I I I I I I I I I I I WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1 972 IJMUIDER COURANT 7 Kruising Oosterweg- Marquettelaan ondergaat verbetering rSUPRA RADIO 2000 HiFi stereo Moeilijke taak (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Dat de toekomstige vergaderingen van het dinsdag avond in het Stadskantoor geïnstalleerde algemeen bestuur van het Cen traal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond erg aardig kunnen worden, bewees het debat(je) aan het einde van deze één uur durende zitting. Kinderbrandje in bunker U (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) Dahlia’s groot, gemengd: 1. B. Sitenga 108; 2. G. A. Piepers 105;3. J. van Zandwijk 99. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) en zesde van ieder honderd leeg (Van een onzer verslaggevers) Koffl»br«nd»n)M nnd« 17*5 m X, X» Het algemeen bestuur van het Cen traal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond kwam dinsdagavond voor de eerste maal bijeen in het Stadskantoor van Beverwijk. f 440,— 315,— f 235,— 340,— f 250,— 190,— f 400,— 300,— f 395,— HEEMSKERK. De personeelsvereni ging van de gemeente Heemskerk kent thans een ander bestuur. In de vacature» in het bestuur, ontstaan door het aftreden van de heren J. Vosselman Bosch en J Specht is tijdens de jaarvergadering voor zien door de benoeming van de heren N. J. E. Rozemeyer en A. C. B. G. Gabriels. Voorzitter is nu de heer F. Sant, secreta ris A. C. Gabriels, penningmeester G. Wieringa en leden C. F. Bloedjes, J. ,J. Heijne, A. Hoek en N. J. E. Rozemeyer die tevens de voorzitter bij afwezigheid vervangt. Op de Akerendamlaan en het Stations plein werden twee personenauto’s gesig naleerd, die in Amsterdam bleken te zijn gestolen. De auto’s worden weer ter be schikking gesteld van de eigenaren. Over de daders is niets bekend. <Van een onzer verslaggevers) De Heemskerkse harddraverij kent een prijzenpot van 3550.-: een eerste prijs van 1850.-, een tweede van 800.- een derde van f 450.- een vierde van f 250 en het gereedkomen van het recreatiebos, dat op de belt dient te komen. Het studeren is nu voorbij, nu begint het werken”, aldus de burgemeester. De cafés houden gedurende de kermis dagen de deuren en de tap tot één uur ’s nachts open, terwijl de barkeepers vrij dagnacht om twee uur gaan sluiten. Dahlia’s klein 1. T. de Wit 109; 2. J v. Baar 104; 3. J van Baat 100. Chrysanten tros 1. E. Bronkhorst 103; 2. G. A. Piepers 102; 3. H. Slotemaker 99. Dahlia’s groot: 1. T. de Wit 115; 2. G. A. Piepers 105 en 3. G. A. Piepers 102 punten Jeugdinzendingen 1. Kruize 50; 2. Peter Plijter 45; 3. René van Zandwijk 44. Overige inzendingen: 1. H. den Bleyker 97; 2 H. den Bleyker 97: 3. H. Kruize 92. Over de uitreiking van de prijzen volgt nog een nadere bekendmaking. Potplanten sier: 1. H. den Bleyker 102; 2. E. Zonneveld 100; 3 E Zonneveld 83 Potplanten bloem: 1. mevr. Thoma 102; 2. J.v. Zandwijk 98; 3 mevr. Thoma 96. Potplanten gemengd: 1. C. J. v.. d. Berg 124 met lof van de jury; 2. J. Molenaar 98; Snijbloemen: 1. H. Meerwijk 105; 2. B. Gerritsen 103; 3. E. de Boer 102. Snijbloemen gemengd 1. J. C. v. d. Berg 111; 2. R. A Schuyt 103; 3 J C v d. Berg 101. Vruchten: 1 H den Bleyker 87. Groente gemengd: 1. ”De Goede Verwach ting” 115; 2. .J van Baar 109: 3. H. Gooyer 104. •X CAFFEINE VRIJE GEMALEN KOFFIE Het Velser raadslid Hoek ging nog een stapje verder met: ”Het afvalverwerkings- vraagstuk is niet alleen van technische aard, maar ook van politeke. Wil je meer of minder geld besteden aan die vuilver werking? Dat is de kwestie”. Bloemwerk: 1. mevr. Sitenga 109; 2. „De Goede Verwachting” 106; 3. mej. C. v. d. I Bos 105. gezocht. De ekrmis, die tot en met vrijdag avond de echte fesetvierder in de (alco holische) ban houdt biedt alles wat in het wereldje van kermisvermaak te koop is: draaimolen, octopus, swingbaan, schiet tent, paling-, gebak-,, en snoeptenten, golf baan, friteskraam, skelterbaan. Dit alles kwam naar Heemskerk voor het lieve sommetje van 36.000; ruim f 1500 meer dan vorig jaar. maar ala, de tijden zijn veranderd. Niet alleen brommers en bromfietsers maken van deze kruising gebruik, ook het wegverkeer, dat op de zondag, waarop ADO een thuiswedstrijd speelt, zal nu van de gereconstrueerde wegaansluiting profijt trekken. Volgens het gemeentebestuur dienen de automobilisten van de Ooster- weg gebruik te maken als toegangs- en afvoerweg, zulks onder politioneel toe zicht. De Oosterweg mag op andere dagen alleen maar door gemotoriseerd verkeer worden gebruikt als men van de zijde van de Marquettelaan de weg inrijdt. HEEMSKERK. De kruising Marquet telaanOosterweg zal een verbetering on dergaan. Dedienst openbare werken begint na de kermis met een reconstructie (kosten 30.000) van dit voor brommers en fiet sers gevaarlijke kruispunt. De Oosterweg komt na de reconstructie haak» op de Marquettelaan te liggen en zal op die wijze overzichtelijker worden. een vijfde gulden. Na afloop van de draverijen huldigt het organisatiecomité de heer C. Schoonder- woord, hulpstarter, die voor de 25ste maal de harddraverij als organiserend lid mee maakt. De draverijen beginnen om 1 uur en zullen tot ongeveer 6 uur voortduren. Voorzitter Petersen deelde nog mede, dat Zuid en Noord-Kennemerland contact met elkaar houden inzake het vuilverwer- kingsvraagstuk. Hij zei dit naar aanleiding van een opmerking van wethouder Roes- singh, dat vandaag Gedeputeerde Staten een rapport krijgen overhandigd, opge steld door deskundigen van de diverse gemeenten in Zuid-Kennemerland, die in I. S. K.-verband met elkaar samenwerken en het afvalprobleem gezamenlijk willen aanpakken. GIERSTRAAT 59 - HAARLEM Platenspelers Din 45500 Dual 1219 M91 Shure Dual 1218 M75 Shure Dual 1214 M75 Shure Aristona Electronic Kleine Electronic Standaard Electronic Lenco L 75 Goldring 800 Pioneer PL 12 Pioneer PL 15 Vraag voor technisch advies naar de heer Nederlof, tel. 317600, toestel 2. BEVERWIJK. De afdelingen Bever wijk en Wijk aan Zee van de Partij van de Arbeid houden op maandag 11 septem ber een gezamenlijke ledenvergadering, tijdens welke ondermeer een afgevaardig de moet worden gekozen voor het buiten gewoon congres. Dahlia’s klein, gemengd: 1. T. de Wit 104; 2 G. van Blanken sr. 101; 3. R. A. Schuyt 91. VACUUM De buit bestond uit twee electrische boormachines, een electrische grasschaar, een electrische slijpmachine, enige hobby- kisten met inhoud, een telmachine en een schrijfmachine. De heer Kuiper nam dit niet en ging, evenals voorzitter G. Petersen (wethouder van Heemskerk) in de richting van wij zullen ^de afvalverwerkingszaken zo se- serieus moeten aanpakken, dat de politiek er buiten wordt gehouden. De raad dient een deskundig technische commissie te worden, voegde voorzitter Petersen er aan toe. Maar het meningsverschil was geboren. Wethouder Roessingh betreurde zijn al te scherpe uitlatingen aan het adres van de Castricumse raad, maar wilde toch nog wel even kwijt, dat het algemeen bestuur van de C. A. IJ. ook met bestuurlijke aspecten te maken zal krijgen, die dan doorsijpelen naar de desbetreffende ge- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De tentoonstelling van door de leden van de amateur-tuin- dersverenigingen ”Tot Ieders Genoegen” en ”De Goede Verwachting” in ’De Zand- kraai iseen succes geworden Vele be zoekers kwamen een kijkje nemen. Keur meesters hebben de produkten beoordeeld en de uitslag was als volgt. Chrysanten tros gemengd: 1. J. v. Zand wijk 99: 2. G A. Piepers 88: 3. C. van Leeuwen 87. meenteraden. Als de deskundigen met een oplossing van het vuilverwerkingspro- bleem in de IJmond komen heeft h et bestuur van het C. A. IJ. de taak om die oplossing tot een taak voor zichzelf te stellen; zei hij, daarmee doelend op de geldelijke consequenties voor het gehele IJmond-gebied. Naast het gedreun van de paardehoeven op de Marquettelaan kent het tuinders- dorp sinds vanmorgen (het eerste deun tje) ook het kermisvertier. Op de parkeer plaats achter café-restaurant Nijman en op de Rüysdaelstraat (tot café Dam) heb ben de kermisexploitanten een plaatsje (NHOUD 250 GRAM Ook bij de Kijkgrijp aan de Wijker- straatweg zijn ongenode gasten binnen geweest. Daar verschafte men zich toe gang via een klein bovenlicht aan de achterzijde van de slagerij. Verder werd het houtwerk van enkele deuren wegge stoken. Kasten en de kassa’s die waren werden doorzocht. meeleven der gemeenten, en, .nu dan, zoals voorzitter G. Petersen het zei: Ik wens u nu het allerbeste toe”. Vooraf had hij een korte samenvatting gegeven wat er op het gebied van de regionale samen werking in deze tot stand was gekomen. HEEMSKERK. Het zal op de Mar quettelaan donderdagmiddag weer bijzon der druk worden als de traditionele ker- misharddraverij van start gaat. Voor de 46ste maal geurt de omgeving van de lommerrijke laan naar menselijk en dier lijk zweet, patat, gebraden worst en bier en moet men over sterke armen beschik ken om in de rij voor de totalisator te blijven staan. De Heemskerkse harddrave rij wordt volgens het inschrijvingsregister van de Nederlandse Draf- en Rensport stichting te Den Haag bezocht door 44 paarden, onder wie enkele kanshebbers, die hun geldelijke sporen elders hebben verdiend. Zoals bijvoorbeeld Juweeltje Carlos, die er met de hoofdprijs in Hoorn vandoor ging en Yvonne Hannover, enkele weken geleden in Santpoort winnaar. Ook de stal Heemskerk is dit jaar weer pre sent en wel met de 7-jarige merrie Guda S. met C. Imming als pikeur. De verkiezingstijd dient zich aan en er staan nu belangrijke punten op de agen da, die onder meer vermeldt het bespre ken van het regeerakkoord van de drie progressieve partijen, de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer en een bespreking van de verkiezingsaktie in deze gemeente. Drie bestuursleden hebben de taak op genomen de verkiezingsaktiviteiten op gang te brengen. Dat zijn Erica van Dongen, Jaap Mol en Danny Sanders. Zij zullen contact zoeken met de afdelingen Heemskerk en Velsen. De ledenvergadering wordt gehouden in gebouw „Wijkerbaan” aan het Kennedy- plein. De personeelsvereniging heeft teven» het jaarprogramma bekend gemaakt. De openingsavond is op donderdag 5 oktober in de Vrijburcht, die verzorgd wordt door het kwartet Jan Fijen en het duo Hanson and Clark (illusionisme). Er is voorts een kaart- en kienavond op 23 november, een uitgaansdag op 10 mei 1973 de jaarverga dering op 28 mei en een kindermiddag op 7 maart. Wethouder Roessingh van Velsen name lijk meende te moeten opmerken, dat hij het jammer vond, dat de pogingen van Velsen om de politieke kleur van de C. A. IJ. te laten bepalen al naar gelang de politieke samenstelling van de vijf deelne mende gemeenten (Beverwijk - Velsen Heemskerk Uitgeest Castricum) mislukt waren, maar dat misschien ”een schoonheidsfoutje” kan worden hersteld als de heer Kuiper uit Castricum de C. A. IJ. wegens verhuizing naar elders gaat verlaten. Toch een aardig begin van een alge meen bestuur, dat uiteindelijk is geboren uit een vijf jaar geleden door Hoogovens genomen initiatief om de gemeentebe stuurders op de toekomstige problematiek van de vuilverwerking te wijzen. Talrijke commissies waren de exponenten van het (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In drie {percelen op het veilingterrein heeft men vannacht in gebroken. De kantoorruimten werden doorzocht, maar voor zover thans kon worden vastgesteld wordt er niets vermist. Eveneens bij de veilingen deed men een poging tot inbraak in een pakhuis, maar hier kwam men niet binnen. mate overschreden, aldus de kolonel, die meent, dat thans de gevarenzone binnen de afrastering van het complex is gelegen. plaats te Uitgeest naar elders is vervoerd. Het Wijkberaad De Maer- De Die had onlangs de gemeente een brief geschreven, waarin het wijkberaad wees op de ge vaarlijke situatie rond de opslagplaats, toen bekend werd, dat ii Uitgeest bijzon der explosief materiaal lag opgeslagen. Tijdens de afvoer van de munitie, is d« gevarenzone rond het complex in geringe IJMUIDEN. De brandweer heeft dinsdagmiddag een brandje geblust in een bunker in de zogenoemde zee-reep. Het vuur was vermoedelijk aangestoken door kinderen, die nig afvalhout wilden ver branden. „Van Beverwijk wordt grote offers ge vraagd”, zo ging burgemeester Bruinsma verder "Wij worden uitgekreten als stank- verwekkende gemeenten door mensen, die last zouden hebben van de belt. Maar diezelfde bevolking wacht met smart op VELSEN-NOORD. Oneerlijke doe- het-zelvers hebben in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken in een ijzer handel aan de Wijkerstraatweg. Er werd een glasruit vernield in de portiek aan de voorzijde, waardoor men naar binnen kon. Via de tussendeur en de bovenwoning heeft men het winkelpand weer verlaten. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De provinciaal-mili- tair, kolonel, J. Leheux. garnizoenscom mandant van de Koninklijke Landmacht te Amsterdam, heeft het gemeentebestuur een brief geschreven, waarin hij meedeelt, dat alle, voor de omgeving, gevaar ople verende munitie uit de munitieopslag- Burgemeester J. G. S. Bruinsma, die als gastheer van deze avond het bestuur in stalleerde, noemde de taak van de over heid een zeer moeilijke ,want om zelf een oplossing te zoeken voor het probleem hoe de reststoffen van deze welvaartstaat op te vangen en te verwerken is niet niks. „De mogelijkheden om die stoffen op een adequate wijze te verwerken worden steeds kleiner”. Hij toonde waardering voor het werk van Hoogovens, die de stoot tot de oprichting van dit regionaal bedrijf in eerste instantie heeft gegeven. Ook Hoogovens zond een vertegenwoordi ger naar het algemeen bestuur, die naast enkele raadsleden van de gemeenten, technische deskundigen van die gemeen ten omvat en door de wethouders Mulder van Castricum, -Klomp van Beverwijk, Petersen van Heemskerk. Roessingh van Velsen en Krom van Uitgeest wordt ge vormd. W’**8SS*x x W w X. •■■■X. I W - -Kx.»

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7