Haar modejournaal FLANNEL VORMT SCHAKEL IN DRIE KOSTELIJKE HOLTHAUS COLLECTIES agenda Mejuffrouw Chr. W. Almeij werd blijmoedig honderd voor 1 1 1 J A J Een inannequi kan het niet beter dragen I II U4i AAJ Ambitieus programma Zang en Vriendschap” W/l FEEST VOOR BEJAARDEN EN PERSONEEL KENNEMERGAARDE b A pwty 1 de panty voor iedere vrouw voor iedere maat r EL; Is 4 kT d In januari jubileum O H 9 8 Velsen-IJmuiden Heemskerk S'i .SI I V A Beverwijk r DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 4* P,3 3 (Van een onzer verslaggevers) 5? SANTPOORT „Ik ben nog geen honderd”, placht mejuffrouw Chr. W. Almeij, bewoonster van het be jaardentehuis Kennemergaarde altijd te zeggen, wanneer gedienstige han den haar ergens mee wilden helpen. Zoals bijvoorbeeld bij het instappen van de auto, als zij door een buur vrouw van haar zuster, die ook in Santpoort woont, werd opgehaald voor een visite. Zij zat dan al eerder in de auto, en keek dan schalks naar degene die haar had willen helpen instappen. Alsof ze wilde zeggen: „Zie je wel, ik ben je toch nog te vlug af”. TWEE GROTEN van het vader landse couture-front, Dick Holt- haus en Frans Molenaar, broe derlijk naast elkaar gehuisvest aan de Amsterdamse Van Baerlestraat hebben even broederlijk op de zelfde dag hun herfst-wintercol- lecties aan de openbaarheid prijs gegeven. Om ieder de eer te geven die hun ongetwijfeld toekomt, en gemakshalve voor u beste lezeres sen, omdat u wellicht door de bo men het bos niet meer zou zien, vandaag de collectie van Holthaus en morgen die van Molenaar in de schijnwerpers. o t I res 1 Een mannequin kan het niet beter dragen dan het u zal staan. De dagelijkse, draag bare mode is geen zaak van superslanke buitenlandse mannequins. U hebt een maat zoals de meeste vrouwen in Nederland. In onze succes collectie voor najaar en winter wordt begrip getoond voor uw verlangens, uw lijnen en uw figuur. Afgestemd open bestemd voorn. I Ml| 1 W BK 1 B B B^B x X jl NB ■WVWWWWVWWWWlAMnjWlA/WWWWWWWW j jii’ ...ij -W- I BÊ TER MAAT :e ADVERTENTIE i „De lokvo- s” in) ADVERTENTIE Grole Houtstraat 26-30 1 Op 21 december verzorgt het koor een kerstconcert in de Vredevorstkerk, waar aan medewerking wordt veleend door de sopraan Patricia Madden en de bas-bari- torr Marco Bakker. Voor de begeleiding zorgt Hans Broekman. BEN JE IN DE gelegnheid je zoiets eens te kunnen aanschaffen, waarom zou je dan niet dansen van uitzonder lijk plezier? Plezierige bijkomstigheid bij zulke uitbundigheid is dan meteen vast te stellen, dat deze creaties dan bovendien het zwierigst tot hun recht komen. En dat weet u dan ook maar weer! (in de rode verpakking) fluwelen broekpak dat werd opgesierd met veren manchetten en een veren collier. Evenzo een rode avondjapon waar de veren aan de zoom lustig meedeinden op de maat van iedere' pas. Brokaat en lamé werden verwerkt tot tailleurs met lange plooirokken. Ook economisch directeur drs. J. A. M. Maes van het Zeeweg Ziekenhuis was er en de jarige vond het allemaal schitte rend. De gehele dag mocht zij trouwens voor deze bijzondere gelegenheid bezoek ontvangen en daarvan werd veelvuldig gebruik gemaakt. Een buitengewone verrassing was de serenade die de IJmuider Harmonie haar ’s avonds kwam brengen, hetgeen trou wens ook voor de medebewoners van mejuffrouw Almeij een prachtig slot van COCKTAIL- EN middagjurkje kre gen een zeer feestelijk aanzien door klokkende mouwen, geplooide randen aan de rok en aan de bijpassende lange shawls. Bij de crape de chine avond japonnen die ik kon bewonderen be stond de rok vanaf de heup als het ware uit een massa loshangende zwie rige shawls, terwijl er voor de boven stukjes niets meer leek over te blij ven dan plastrons. Voorts zag ik nog een beeldig zwart Om het niet al te verwarrend te maken bepalen we ons eerst nog even tot de „zevenentwintig”-collectie. Leu ke carcoats in rood en geel flaush waarin u uw sleuteltjes met gemak kwijt kunt. Een zalige jas van blauwe flaush kreeg aparte kimonomouwen met halverwege d bovenarm een kap- naad, die er een speels accent aan gaf. LANGZAMERHAND bent u er wel achter gekomen: onze Dick Holthaus is een inventief man. Van zijn vindingrijk heid heb ik u nauwgezet op de hoogte gehouden. Behalve aan allerlei „opper vlakkige” kledingstukken heeft hij ook zijn naam verbonden aan het wat die per gelegen werk zoals beha’s en gai nes, maar o ok aan kousen, sokken shawls en niet te vergeten bijous.Doch u zult begrijpen dat de presentatie van Holthaus’ nieuwste collectie zich be perkte voorzover je nog van be perkt kunt spreken tot de onvervals te couture, de confectiecollectie, beter bekend onder de naam Twenty Seven, met daar tussenin de zogenoemde de- micouture. De prijzen zijn vanzelfspre kend navenant: van zeer pittig tot billijk en daartussen iets minder pittig. De jubileumviering begint in januari met een receptie en een feestavond voor leden en donateurs. Het jubileumconcert kan eerst in september-oktober 1973 wor den gegeven, want men wil een ruime tijd van voorbereiding om daar iets bijzonders van te maken. In het koor is nog plaats voor enkele herenleden. De repetities worden elke maandagavond gehouden in de doopsge zinde kerk aan de Meerstraat. VANZELFSPREKEND STOEIT Dick in zijn couture-af deling met meer aparte stoffen, zoals fraaie wollen jer sey of etamine imprimé’s. Hiervan liet hij snoezige chemisiers zien, waarin hij kleine shawltjes van dezelfde stof liet dragen. Andere aardigheidjes waren dubbele rokken in ongelijke lengte en bij canvas jassen met bontkragen zorg de hij voor dubbele mouwen eveneens in ongelijke lengten. Hoe leuk was ook Bij de demi-couture was het een grijze wollen jersey overgooier met coltrui, die het onmiddellijk deed, zoals men dat tegenwoordig zo indringend weet uit te drukken. Evenzo trouwens een lange kobaltblauwe japon van In- dia-zijde. die combinatie van een geruite gewe ven pantalon met een gestreepte ge breide cardigan in dezelfde kleurstel ling. De cardigan verkreeg een zeer apart accent door een kraag en man chetten van zwarte blauwvos. Namens het gemeentebestuur over handigde wethouder C. Ockeloen de honderdjarige mejuffrouw Almeij een doos bonbons van kloek formaat. i BIOSCOPEN City Theater, donderdag 20 u.: „De lokvo gels”, vrijdag 20 uur: „The Burglars”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison Beeckestijn, Rijksweg, Velzen-Zuld, dagelijks van 14 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, gebouw Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, da gelijks 9.30 u. tot 12 uur en 14 u. tot 16.30 uur, zaterdag en zondag gesloten. Stadhuis Velsen, Plein 45, IJmuiden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. I Wethouder C. Ockeloen, die de feeste- linge woensdagochtend in de feestelijk versierde recreatiezaal namens het ge meentebestuur van Velsen de hand kwam het feest betekende. IJmuiden, met vrijdag) een aantrekkelijk programma. De repeti ties zijn inmiddels hervat onder leiding van de jonge dirigent Bruno de Greeve, die is aangesteld als artistiek leider. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „The Burglars”. Luxor Theater (Breestraat). 19 „De vier vuisten van de duivel”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidskamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijster beslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. drukken, had ook al gehoord van haar „weggeef-hobby”. „Daarom hebben we ge meend haar een reusachtige doos bonbons te moeten geven,” sprak de wethouder. „En ik hoop dat zij er zelf ook een paar van zal opeten, want als ze eenmaal gaat uitdelen, denkt ze helemaal niet maar aan zichzelf.” BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 2 0 ,Dr. Zjivago”. rj A Vreemd geld. De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier: dollar 3.18-3.24, pond 7.80-8.00, Belg, frk 7.25-7.40, DM 100.00-101.50, Lire 52.75-55.25, Escudo 11.70-12.30, Can dlr 3.23-3.30, Franse frk 65.75-67.75, Zwits. frk 84.75-86.25, Zweedse kr. 66.75-68.75, Noorse kr. 48.00-50.00, Deense kr. 45.50-47.50, Oost, sch. 13.90-14.15, Peseta 5.00-5.25, Fin mark 76.50-78.50, Jog. din. 17.50-20.50, Griekse dr 10.40-11.40. Canvas mantels met royale bontkragen en dubbele mouwen in ongelijke lengten. Uit de couture-collectie van Dick Holthaus: Links een gebreide bruine cardi gan met visgraat broek; rechts een gebreide gestreepte cardigan met geruite Shetland pantalon. Avondjaponnen van crêpe de chine met rokken bestaande uit losse zwierige shawls. Op 19 december verleent Zang en Vriendschap medewerking aan een geza menlijk concert met de Hoogovenharmo- nie en de zangvereniging „Animo” in de Regina Caelikerk. Woensdag was de dag daar, dat mejuf frouw Almeij honderd jaar werd en nu zal z ijeen alternatief moeten boeken voor haar vaste gezegde. Een feestdag dus voor de jarige. Maar een feestdag vooral voor de overige ze venentwintig bejaarden in Kennemergaar de en voor het personeel. Want zij hebben er allemaal op zitten wachten om mejuf frouw Almeij onomwonden te laten blij ken hoeveel zij van haar houden. De jarige is gedurende haar verblijf in het tehuis de lieveling geworden van allemaal. Zuster M. Weteling, directrice van het Zeeweg Ziekenhuis, waaronder Kenne mergaarde resorteert, zegt over haar: „Het is werkelijk een weldaad als je zo’n leeftijd bereikt op de wijze zoals dat met haar het geval is. Altijd heeft ze een stralend humeur. Altijd is ze vol belang stelling voor iedereen in haar omgeving, zonder ooit iemand uit te zonderen. Voor de jarige bestaan er alleen maar goede mensen. Als juffrouw Almeij maar iets heeft dat zij kan weggeven, dan gebeurt dat ook.” EE NDING STAAT als een paal boven water: in alle drie de series ontmoet je de verrukkelijkste zaken. Flanels vormen als het ware de schakels van de drie hierboven genoemde collecties. In de Twenty Se ven zien we hiervan jurken met jassen en broek- en mantelpakken en bij de couture is eveneens menige jurk en broek in flanel uitgevoerd. 1 - I 1 i dl (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het Beverwijks Ge mengd Koor „Zang en Vriendschap” viert in januari 1973 het vijfentwintig jarig bestaan en gaat het winterseizoen in met en 21.15 u.: L

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9