Frans Molenaar houdt ook van romantische mode Aan kijken Köster-collectie noodt tot aantrekken s a a i I I 1 a Dansen is puur pleraer! Haar mode^joumaal MISS LEVI’S PAKKEN JURKJES I I BLOUSES lange mouw in vele uitvoeringen en kleuren ROKJES TRUITJES tussen Ijsland en België Oordeel minister Hoffa mag niet naar Noord-Vietnam gevraagd over verkoop van /huurhuizen de panty voor iedere vrouw voor iedere maat r Gehoord, gisterenopxadio veronica? VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1972 t''’',SX I ONZE FANTASTISCHE NAJAARSCOLLECTIE IS BINNEN NU VOLOP KEUZE SS 3 yAiai a a i t i g PU a s M a 3 w in effen en geruit 'i met lange, korte of uitlopende mouw in wol - acryl - angora - katoen „BELOOFD IS BELOOFD”, zei mijn zeer wijze en verstandige moeder altijd. En zoals het een goede dochter betaamt, lieve modeminnende lezeressen, doe ik derhalve mijn belofte van gisteren gestand en gaan wij samen eens kijken wat onze charmante Am sterdamse couturier Frans Mole naar voor ons het komende seizoen in petto heeft. Wel, behalve voor een fraaie couture-collectie heeft hij ook nog gezorgd voor verrukke lijke boetiekmodellen. (In roO^ verpakking) ^iinnniiiiiiinniiiiiiinniiiiinnnnniiniiimiiinninnnmnnmniinnniiiiiimi a a a a Zijlstraat 59 Haarlem Telefoon 023-31 77 04 Vooral als je het goed kunt. Datis logisch. n 1 ’M'****'***'*'***"***********'**********'***********************"**'**********^^ R. BÊ TER MAAT Briandlaan 131, HOERA ;i r ADVERTENTIE Ritsen als versierend en als functio neel element ontbraken ook in deze herfst- en wintercollectie niet. Mouw loze deux-pièces kregen zakjes met ritsen of onder de korte hessen kwam nog net een stukje rits, van de rok Tweeds in prachtige kleurstellingen zag ik verwerkt in mantels en mantel pakken. Garneringen met suède of ef fen 'wollen tres deden het hierbij uit stekend. Een zeer exclusieve uitschieter vond ik wel een zuiver zijden mantel met een nertsvoering. Zoals de presen tatrice het zo charmant formuleerde; werden coltrui. „Voor de eenvoudigen onder ons, want die dragen het mooie nertsvel aan de binnenkant.” Jumpers en blouses zijn te combine ren met fijne rokken van Colette Meu nier. Zij krijgen een apart accent door uitpiepen, van 7,50: Mej. H. van Buuren, Oude Post- huissrtraat 6, Heemstede. 5,- R. Wijngaard, Van Marumstraat 67, Haarlem. Prijswinnaars puzzel nummer 35 10,-: A. Groeneveld, Orionweg 62, IJ- muiden. 7,50: Mevr. Rustemeijer, J. T. Cremer- laan 77 Santpoort. ƒ5,- Mevr. Barentsen, Orionweg 526, IJmuiden. Danscentrum „Schröder”, Raamsingel 16, Haarlem Danscentrum Griffioen, Parklaan 6A, Haarlem Dansschool André Bakker, Kerkweg 221, Henuskeik s VOOR DE AVOND had Koster Bou tique een laiïge zwarte tricot japon van Pierre Balmain in zijn collectie. Hals en mouwen van de japon waren versierd met gekleurde randen van pailletjes en tres. Heel apart van het Israëlische Aled Couture was een ja pon van crochet zijde met lurex ran den aan rokzoom en mouwen. DIT ALLES WAS maar een hee kleine greep uit een bijzonder uitge- breide en fraaie collectie, die niet al leen het aankijken, maar zeker ook het lantrekken meer dan waard is. BÉ TER MAAT Wit wollen broekpak met gerende raglanmouw, eveneens uit de cou- ture-collectie. BIJ HET WISSELEN der seizoenen meent ieder die de mode een goed hart toedraagt, deze dan ook van harte goed naar buiten te dragen. Welnu, bij Koster Boutique in Haarlem is men er van doordrongen dat het veeleisende vrouwvolk steeds weer verlangend naar het nieuws uitziet, dat het echt paar Koster voor haar heeft ingekocht. Ik heb de collectie gezien en ik kan u verzekeren, dat zij er zijn mag. U vindt er japonnen, mantels en ensembles van befaamde huizen zoals Nina Ricci, Dior, Balmain, Madeleine de Raugh en Aled Couture. Sinds kort zijn daar beeldschone creaties van Fouks aan toegevoegd. Ten zeerste be wonderde ik van hem een grijze japon met double-faced jasje. Dat grijs een van de modekleuren is behoef ik u niet meer te vertellen. Zeker niet te vt üif de couture-collectie van Mole naar een lange zwarte avondjurk met linten geappliceerd. DEN HAAG. De heer Van der Spek, lid van de Tweede Kamer voor de P.S.P„ heeft de ministers Vdink en Geertsema gevraagd, of zij op de hoogte zijn van de verkoop door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds van 174 maisonnettes aan de Karei Doormanstraat te Hilversum aan Coördinatiebouw NV te Hilversum. Die onderneming zou de bedoeling hebben de huizen stuk voor stuk te verkopen. smaden is derhalve een grijze cashme re mantel met een vossekraag in ex dezelfde tint. OOK AAN DE avondlijke, deels nachtelijke uren in feestelijke sfeer door te brengen, was in modieus op zicht aandacht besteed. In de salon verscheen een mannequin gehuld in een lange zwarte japon geappliceerd met lint, waar tussen nog glinster- kraaltjes en pailletten verborgen zaten. Zeer exclusief, maar alleen voor een naalddun vrouwtje. Een schattig wit broekpak van geribbelde zijde kreeg van Molenaar een kort hesje met kap- mouwtjes. En alsof het niet op kon, bewonderde ik voorts een wijdvallend middenvoor, uitpiepen. Prachtige broekpakken van wollen crêpe in zwart en wit hadden schuine insteek- zakken met doorgestikte kleppen. NU WEET U, dat Frans Molenaar vaak gewaagd en met graagte stoeit met vlakverdelingen in verschillende kleuren. Dat heeft hij bij zijn nieuwste creaties wederom met fantasie toege past. Zo zag ik onder meer een ver fijnd jurkje in greige en zwart. Behal ve wit en zwart, was er veel rood, groen, camel en wat aarzelend geel. De belijning was vloeiend en de vleer muismouwen en klokkende raglanmou- wen voelden zich daar wonderwel bij thuis. VEREENVOUDIGDE bewondering voor de pittige witte en zwarte mantels in laatst genoemde collectie werd uit gesproken door een op de show naast mij zittende collega met de opmerking: „Verrekt lekkere j assies, zeg”, hetgeen ik niet anders dan van harte kon onderschrijven. Kenmerkend voor deze fijne jassen waren de kimonomouwen, de tussengestikte smalle ceintuurs, de stiksels aan de zoom en een kleine col. Double-faced mantels met korte mouw gedragen op pantalons met ONGELOOFLIJK LEUKE jasjes van flannel, ratiné of laken met ton sur ton of contraststiksels waren uitste kend te combineren met broeken, doch doen het eveneens voortreffelijk op rokken. Een zwart wijdvallend jasje van langharig borg met dubbelgeweven jersey mouwen werd getoond op een zwarte broek met een hesje van een zwart-witte blok. Naast langharig borg is er ook een gekrulde kwaliteit. Hier van maakte Frans Molenaar een blou son in de kleuren geel met zwart. Blousons met korte kimonomouwen worden bij Molenaar veelal over strak ke coljumpers gedragen en dan kan er volop met kleuren worden gegoocheld. Groene of witte blousons op een zwar te trui of wat u ook maar wilt kunt u naar hartelust combineren. ZWARTE JURKJES met korte ca mel jasjes of iets langere camel blazers doen bij onze vrolijke mode-Frans wellicht wat streng aan, omdat hij meestal nogal uitbundige kleurcombi naties gebruikt. De wetenschap heb bende dat velen er beslist anders over denken - en dat mag van mij - kon ik deze creaties bijzonder waarderen. Beeldschoon vond ik evenzeer een driedelig ensemble bestaande uit een zwarte rok met 7/8 mantel, gevoerd met dezelfde streefstof als de bijbeho rende blouse. ONTWERPSTERS EN ontwerpers blijven echter iets minder eenvoudig in hun opvattingen. Want wie had nou ïedacht dat Madeleine de Raugh haar naam zo aantrekkelijk vond, dat ze een wollen jurkje er helemaal onder be dolf? En toch zult u het jurkje - als u er tenminste aan wil - met reclame en al moeten kopen. Madeleine spaart zo doende aardig wat advertentlekosten uit. Wij krantemensen zijn daar zeker niet al te gelukkig mee. Hoe dan ook, in een collectie mag er wat mij betreft best eens een gekheidje tussendoor. hes van pailletten dat op een broek van Thai-zijde werd gedragen. Niette min kan ik mij levendig voorstellen, dat het vrouwtje dat eens geraffineerd gekleed naar een woelig feest wil, wel iets meer zal voelen voor een door schijnende organza pantalon met zij den franje gecompleteerd met een ef fen organza wijdvallend jakje. TENSLOTTE VOOR U gezien een zeer verleidelijke, op het lijf gemaakte avondrobe van Thai-zijde met een lan ge, even gerende rok, met hoog opge knipte tailleband. De borstjes werd net even gevangen gehouden door kleine (klepjes voorzien van strass schouder- bandjes. Wie heeft er nu nog wat te moppe ren? Uw mannelijke begeleider zeker niet als u hem hiervan wilt laten meegenieten. Hij zal u beslist wel in alle opzichten willen steunen. En wie wil er nu ook nog beweren, dat de mode niet romantisch is? Je moet het alleen maar weten te vinden. REYKJAVIK (AP). Belgische treilen hebben vanaf gisteren het recht om bin nen de nieuwe 50 mijl-grens te vissen in de territoriale wateren van IJsland. Een overeenkomst tussen de regeringen van Ijsland en België hierover Is gisteren ondertekend na onderhandelingen die drie dagen hebben geduurd. De overeenkomst werd ondertekend door de minister van Buitenlandse Zaken van IJsland Einar Agustsson en ambassa deur Etien Harford van België. De Belgisch-IJslandse overeenkomst is van groot belang omdat deze als model zal worden beschouwd voor eventuele overeenkomsten met bijvoorbeeld Enge land en West-Duitsland. Volgens de overeenkomst zullen Belgi sche trailers het recht krijgen om in zeven gebieden langs de zuidwest-kust, de zuidkust en de zuid-oost-kust van IJsland te vissen in bepaalde perioden van het jaar. De licenties zullen iedere 6 maanden worden verstrekt. .Ij DE NAAM VAN Nina Ricci staat i de griffes van onder andere een fraaie grijze mantel met een voering var petit gris en een ensemble bestaande uit een wollen japon met kort jasje in een verrukkelijke blauwgrijze tint. Het jasje had daarenboven een royale vos sekraag wederom in dezelfde tint ge verfd als de stof. Wijd-uallend zwart borgjasje met witte rits uit de boetiekcollectie van Frans Molenaar. De woordvoerder van Rogers departe ment, Charles Bray, zei dat de minister onregelmatigheden had geconstateerd in de procedure aan de hand waarvan Hoffa toestemming voor zijn reis had gekregen. Enkele van deze onjuistheden zijn in het ministerie geconstateerd. Hoffa in december 1971 vrijgelaten uit de gevangenis waarin hij wegens frau de en poging tot beïnvloeding van een gerechtelijke jury was opgesloten had gezegd dat hij door Hanoi was uitgeno digd en misschien zou gaan proberen vrijlating van Amerikaanse krijgsgevan genen te verkrijgen. Maar op Radio Veronica hadden ze het over dansles. Ja, je moet het eerst leren. Maar je leert het al dansend. Met goeie muziek, ontspannen sfeer, leuke lui om je heen. Puur plezieri Hangt wel van de dans school af, natuurlijk. Echt goed dansen dat betekent de nieuw ste dansen, als eerste leren, de nieuwste hits als eerste horen. In een gezellige omgeving. Daarom: duuw is puur plezier bij 10,- F. Keerwolf, Haarlem. -i^iTvrinrifviruinnnfir-innnnimnnnnniifinnfuvmftiui bijvoorbeeld een brede nappa knoop- ceintuur, waarvan de uiteinden werden geborduurd met draden wol uit de rokstof. Altijd makkelijk als je een stukje stof overhoudt. WASHINGTON (Reuter). De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken William Rogers heeft gisteren de toestem ming aan Jimmy Hoffa, voormalig voor zitter van de Transportarbeidersbond, om naar Noord-'Vietnam te reizen, ingetrok ken. Hij vraagt, of de ministers die transac- tie betreuren met het oog op de gevolgen ervan voor de huurders van deze slechts V 13 jaar oude huizen. De heer Van der Spek vraagt tenslotte welke maatregelen de ministers denken te V nemen om dergelijke transacties tot een minimum te beperken. 5 W 18 13 22 Oplossing puzzel no 35 ADVERTENTIE Verticaal; 1. militair; 2. hofjonker; 3. eetgerei; 3. verontwaardigd; 6. onderdor- In ieder vakje van deze puzzel dient men een lettergreep van het gevraagde woord in te vullen. pel v.h. kozijn; 7. drank; 9. deel v.e. huis; 11. rijkelijk gekregen; 13. deel v. Neder land; 14. vergaan; 15. bioscooptheater; 17. keuvelde; 19. telwoord; 21. naar beneden gaan. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen ui terlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Opgave: Horizontaal; 1. familielid; 3. inwendig orgaan; 5. kwijtschelden; 7. lekkernij; 8. soort vrucht; 9. meubelstuk; 10. vol sap; 12. zachte steensoort; 14. tweedrachtig; 16. in die mate; 18. land in Europa; 20. lonend; 22. maat houdend; 23. deel v.h. lichaam. i Horizontaal: 1. tulp; 3. armoe; 8. bluf; 11. afkomst; 13. ma; 15. on; 16. hl; 18. Ee; 19. bacon; 20. mom; 22. eerst; 23. el; 24. materiaal; 27. s.s.; 28. t.t.; 30. 30 on; 31. n.m.; 32. de; 34. te; 36. eg; 38. rage; 39. neder; 40. stad; 41. md; 42 ia; 43. ir; 44. ra; 46. p.k.; 47. mi; 49. V.S.; 50. vraag baak; 55. sb; 57. radio; 58. Leo; 59. manie; 60. or; 61. n.o.; 62. of; 63 sn; 65. sperwer; 71. gang; 72. speld; 73. rite. Verticaal: 1. tombe; 2. l.k.; 3. af; 4. r.k.; 5. motor; 6. om; 7. es; 9. l.s.; 10. fiets; 11. Anna; 12 Thea; 14 aalt; QSl oom; 17. lel; 18. esse; 20. man; 21. min; 25. toendra; 26. Amerika; 29. tijger; 32.datum; 33. ork; 35. Ede; 37. ode; 43. Isar; 45. aal; 46. pb..o.; 48. Isis; 49. vroeg; 50. vin; 51. roos; 52. genre; 53. Amor; 54. kaf; 56. bende; 64. nn; 66. p.s.; 67. e.p; 68 w.l.; 69. ed; 70. ei. S-

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11