Confrontatie zwemtrainers - begeleiders nood zakelijk Argentijnse pers over duel Independiente-Ajax: FRISSE BUI Slechte wedstrijd UITSTEKEND STARTPUNT Trainer Blok kreeg boete E Koreaanse eregast Olympische Spelen even naar Nederland Boek van de Maand Hillegonda favoriet voor klassieke criterium c r b Piet Liebregts één jaar geschorst Tot 7 oktober 10. (zolang de voorraad strekt) daarna 18.90 n 99 sterk bezet Spasski bereid tot revanche Cross des Nations 26 11 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1972 V 99 99 ID Alkmaar Wat u op de tv zag in „Kijken naar ]rinderen’’kunt u nu nog eens rustig nalezen. Ih het nieuwe Boek van de Maand. Want Caroline Euwe en Sjef Teuns (arts en kinderanalyticus) hebben naar aanleiding van hun veelbekeken pro gramma een boeiend boek gemaakt, met allerlei praktische suggesties en bruikbare tips om uw kind beter terzijde te staan in de breekbare leeftijd tussen O en 4 jaar. „Kijken naar kinderen” vertelt u heel veel over die belangrijke periode. Maar wel op een andere manier dan u gewend bent. Zonder vakjargon. Zonder schoolmeestertoontje. Het is zo geschreven dat u het met plezier kunt lezen. „Kijken naar kinderen” ligt klaar bij uw boekhandel. Voor de tijdelijke prijs van 10.-. Een buitengewoon aanbod. 168 pagina’s. Met 140 foto’s, waarvan 24 in kleur. Voorbeelden Hilversum fff* (hrolirie Euuv uvien&iwMeSike bep<iei<lin$ b en hun leiders. ANKE RIJNDERS HANSJE BUNSCHOTEN het HANS VAN ZENDEREN ADVERTENTIE DICK LOMAN Dai (Van onze paardesportmedewerker) over dat is er niet helemaal Dat was het laatste persoonlijke con tact, totdat eind vorig jaar in de brieven bus van Keupers een nieuwjaarswens viel, helemaal uit Seoul. Voor Herman Heupers o.a. de grote man achter de Enschedese marathon alle aanleiding om de Kore- aan na München uit te nodigen voor een verblijf in Nederland, waar Kee Chung Sohn vermoedelijk rond de 15de septem ber zal arriveren. I kat Ha vo< sen kla de sle. dot vet but ver Sta de teg eiti ner I dar Hei der le. Epi fer Ou sch dot dia: stri mei ven den dee «in< E Tht ard She 20-: ma; Cro Hat Ha< Lis; 46-: 24. E Ga; wei opg ger Mai HC dat hee de ach De na een half uur uitgevallen Johan Cruyff komt er in de Argentijnse pers uitstekend af. „La Nacion”: „Hoewel hij maar korte tijd speelde werd het duide lijk dat deze speler van uitzonderlijke klasse is”. Ook Barry Hulshoff, Horst Blankenburg en Gerrie Mühren oogsten waardering. Bij Independiente waren „La Nacion” Semenewicz en Sa opgevallen: „Zij treffer was het hoogtepunt van de teleurstellende ontmoeting”. NORG. Aan de Motorcross Des Nati ons 500 cc klasse, die op zondag 17 september in Norg wordt gehouden, zullen niet minder dan twaalf landenteams met vier rijders om de door de Internationale motorsport federatie ingestelde wisselprijs strijden. Dit is de sterkste bezetting sinds het evenement in 1947 voor de eerste maai plaats vond. Favoriet is België, met de beide wereldkampioenen Joel Robert (250 cc) en Roger de Coster (500 cc). DEN HAAG. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de afgelopen week negen tien spelers en een trainer straffen opge legd. Trainer Blok van De Volewijckers kreeg een boete van 150 gulden wegens op demonstratieve en hinderlijke wijze te kennen geven het niet eens te zijn met een beslissing van de scheidsrechter tij dens SW-De Voiewijckers. ter het noordelijk deel van Korea afstaan aan de Russen. Sohn woonde toen in het door de Amerikanen beheerste Zuid-Kore- a, dat het blijkbaar een doorn in het oog was dat een vroeger olympisch triomf nog op naam stond van Japan. „Metselaar” Park Yong Rok gaf dat na zijn daad tijdens een persconferentie ook toe: „Een souvereine, onafhankelijke staat kan het niet toestaan dat een overwinning op naam van een ander land staat”. Maar nu terug naar het contact Neder- land-Kee Chung Sohn, het contact tussen de Enschedeër Herman Heupers en de Koreaan, die elkaar op de Olympische Spelen van Helsinki (1952) voor het eerst ontmoetten. Vier jaar later Kee Chung Sohn was toen in West-Duitsland nam Herman Heupers zijn kans waar om zijn vriend naar Twente te halen, waar de Koreaan het startschot loste tijdens de opening van het Diekman-stadion. Maar ook de teams van Engeland met onder meer Banks) en Zweden (onder anderen Hammergren, Johnsson en Aberg) zijn bijzonder sterk. Nederland komt uit met Karsmakers, Wolsink, Sigmans en Willems. De overige deelnemende landen op het fraaie, bijna drie kilometer lange zandcircuit „De Langeloër Duinen” zijn: Verenigde Staten, Denemarken, Frankrijk, Italië, Noorwegen, Zwitserland, Tsjecho- Slowakije en Finland. REYKJAVIK. Boris Spasski is vol gens zijn eigen verklaring op „elk tijdstip, elke plaats en onder alle omstandigheden” bereid een revanche te spelen tegen de man, die hem de wereldtitel afhandig heeft gemaakt, Bobby Fischer. Op de voorlaatste seizoenmeeting zondag middag <1.30 uur) in het Alkmaarse Sportpark hebben de Alkmaarders de geweldige con currentie om het sterk opkomende Wolvega glansrijk doorstaan. Ruim honderd paarden voor tien koersen is een voortreffelijk gemid delde bezetting, waarin niet alleen de vele streektralners, maar ook Jan van Dooyeweerd en verscheidene Duindigttrainers zijn te vinden. Het hoofdnummer kan wederom een prooi worden voor Hea Alkestis van E, die op Alkmaar vleugels schijnt te hebben. Wint de Hilversummer Bouwhuis opnieuw met haar dan is het haar derde zege op Alkmaar. Voorts een nog met twaalf paarden bezet stayersnummer, dat bijzonder open is. De tips 1. Bourgogne-prijs: 1. Jules Bonnl 2. Koning Florissant 3. Komeet Jezebel Outs: Junior Sa tan. 2. Bordeaux-Prljs: 1. Lonely Star 2. La Damsel 3. Leo Arctic Outs: Lenteprijs B. 3. Madeira-prijs: 1. Karina Trickson 2. Kitty G 3. Ka Bond Outs: Juweel Brewer. 4. Sherry-prljs: 1. Jumilla 2. Karoline N 3. Ilovler Outs: Jheronlmus. 5. Moezel-prijs: 1. Ino Victoria 2. Juweeltje Carlos 3. Jezebel Outs: Iris B. 6. Rhijn-prijs: 1. Hea Alkestis VE 2. Fils du Coq d’Or 3. Flevo Outs: Dumas. 7. Chiantl-prijs: 1. Generaal Schotch 2. Heldin 3. Hendrien Z Outs: Impala. 8. Champagne-prijs: 1. Hartin Gerda 2. Ivan Hollandia 3. Gonda Scotch Outs: Hilda O. 9. Muscaat-prijs: 1. Hannle Gregor 2. Just in Time 3. Jacco Buitenzorg Outs Geluksster. 10. Bourgogne-prijs 2e afd: 1. Kwikzilver 2. Kythe- ra J 3. Janita P Outs: Jourlanda De belangrijkste straffen die uitgespro ken werden zijn verder: Ajax, N. Rep.: twee wedstrijden geschorst plus een boet» van 200 gulden wegens een tegenstander in de maag slaan tijdens Ajax bPSV b (2 september). NEC, B. A. Gerritsen: een wedstrijd geschorst plus een boete van 200 gulden wegens het ten val brengen van een tegenstander bij NACNEC (27 augustus). Voor een wedstrijd werden onder meer geschorst: J. Vlietstra (Cambuur) plus 150 gulden boete, Th. Haan (Heerenveen) plus 150 gulden boete, R. van der Bol (Fortuna Vlaardingen) plus 150 gulden boete, R. L. Maas (HVC) plus 150 gulden boete, T. Vorstenbos (FC Dordrecht) plus 100 gul den boete. Een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd kregen onder andere: S. Visser (NEC) (boete ƒ250..), A. J. R. Corver (Fortuna Vlaardingen) (boete 100.), I. Mitic (Den Bosch) (boete 150.) Hoenen (MW) kreeg een boete van 150 gulden wegens onbeheerst spel tijdens MW—Sparta (3 september). Over de mislukkingen is de afgelopen dagen al uitgebreid bericht. Rest slechts een aantal vraagtekens achter het optre den van Anke Rijnders te zetten. Ze is zeker niet zo duidelijk onder haar kunnen gebleven als bijvoorbeeld Annemarie Groen, maar zij had het voordeel dat haar clubtrainer Wout Gerritse steeds in haar buurt was. Weliswaar kon hij zich, vol gens gemaakte afspraken, niet met haar voorbereiding bemoeien, maar hij mocht wel met haar praten. Die tweeslachtigheid is waarschijnlijk van nadelige invloed op haar prestaties geweest. Ook dat is een punt, waarover gediscus sieerd moet worden. Eén van de vele. Zwemmend Nederland gaat een zeer be langrijke periode tegemoet. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. De reis naar Frankrijk van de Nederlandse ploeg die deelneemt aan de Ronde van de Toekomst, zal niet betaald worden door Frisol. Directeur De Vries van deze firma, die een wielerteam in Nederland sponsort, is, evenals Frisol- ploegleider Piet Liebregts, woedend op de KNWTJ. De „Cronica” spreekt van: „Een ruwe eerste helft”. De krant constateert dat de wedstrijd dan misschien geëindigd mag zijn in een gelijkspel, maar dat er toch duidelijk een winnaar is aan te wijzen: Ajax. „Een ernstige defensiefout”, aldus de Cronica, is Independiente duur komen te staan. De ploeg is er niet meer over heen gekomen”. De Engelstalige Buenos Aires Herald spreekt van: „Een oninteressante wed strijd”. En het blad vervolgt: „Het spel van Independiente deed lomp en onhandig aan. De Nederlanders waren steeds iets eerder bij de bal”. Geheel negatief in zijn commentaar is „La Prensa”, dat onder de kop: „Een lange reeks onvolmaaktheden”, beide ploegen verwijt afbrekend voetbal te heb ben gespeeld. „De schuld ligt in eerste aanleg bij Independiente” aldus La Pren sa. De toonaangevende krant „La Nacion”, de grootste krant van de Argentijnse hoofdstad, betreurt de matige kwaliteit van de wedstrijd: „Voor ploegen van deze klasse van beschamend niveau”. BUENOS AIRES De in Buenos Aires verschonende Argentijnse ochtendbla den hebben over de gehele linie weinig waardering voor de eerste wedstrijd tus sen Ajax en Independiente om de wereld beker. „Het was bijzonder matig”, aldus het blad „Clarin”, dat het verder betreurt dat Independiente zijn toevlucht vrijwel uitsluitend heeft moeten zoeken tot harde methode. DUINDIGT. Voor de tweejarige Volbloeds zaterdagmiddag (2.30 uur) op Duindlgt het klas sieke Criterium met f 17.750. aan prijzen. Hoe wel Hillegonda nog niet over een 1800 meter lange afstand is gestart tweemaal won en eenmaal tweede werd, wordt zij toch als de grote favoriete beschouwt. Er is reeds een plan bij de zwembond gedeponeerd, dat als uitgangspunt kan fungeren voor na deze spelen. De inhoud van het plan is (nog) niet openbaar ge maakt. Evenmin is bekend of Van Dam en Schreurs zelf de uitvoering daarvan op zich kunnen en willen nemen. Daar moet nog over worden gepraat- Zeker is wel dat er wordt voortgeborduurd op de lijn, die de afgelopen vier jaar is gevolgd. In principe zal die lijn voor beide partijen ook wel aanvaardbaar zijn, ter wijl iedereen het eveneens met elkaar eens zal zijn dat er hier en daar zeer fors moet worden gebogen. Naast de al ge noemde vier punten dienen bijvoorbeeld ook de positie van de bondsadviseurs, de (on)mogelijkheid tot het inschakelen van de clubtrainers bij de begeleiding tijdens belangrijke internationale evenementen en de selectiemethode ter sprake te komen. Die selectiemethode zal waarschijnlijk de meeste problemen opleveren. Vooral ook, omdat het rapport over de 21 olym piërs weinig of geen houvast biedt op dit punt. De vijf „geslaagden” zijn immers op dezelfde wijze naar München geleid als de meeste van de 16 „gezakten”. Het beeld wordt ook enigszins vertroe beld door het feit dat de plaatsingen niet zijn tegengevallen. Chef d’équipe Klaas van der Pol zei dan ook: „Het totale resultaat is niet slecht. Natuurlijk wel wat beneden de verwachtingen, maar waarschijnlijk waren die toch te hoog tresoannen. We zijn ook tevreden. Er wer- Die aanleiding was namelijk de mara- thontriomf, die Kee Chung Sohn tijdens de Olympische Spelen van Berlijn (1936) behaalde. Een triomf, die 34 jaar later nog eens geheel onverwacht in het nieuws kwam. Spasski zei: „Fischer maakt als schaker bepaalde fouten. Ik zal daar niet verder op ingaan, want we spelen nog wel eens tegen elkaar”. De Rus, die vertelde niet aan de schaakolympiade in Skopje later deze maand deel te zullen nemen, zei dat de dertiende partij (die hij won) de meest gedenkwaardige was. „De laatste partijen waren wat saai, maar ik was steeds dicht bij de overwinning. Als ik één van die duels had kunnen winnen zou dat een slechts effect op Fischer gehad kunnen hebben. Ik merkte dat Fischer de openin- gen moeilijker doorkwam”. Spasski meen de dat hij Fischer en zijn gedragingen wel begreep. „Fischer is een kunstenaar, maar hij is een zeldzaam exemplaaar in de wereld van vandaag. Ik mag hem wel en ik geloof dat ik hem begrijp”. Woensdaga vond ontving Spasski van zijn overwin naar een afscheidsboodschap en een ca mera. Fischer zal in de loop van volgende week in Reykjavik vertrekken. gespannen. We zijn ook tevreden. Er den tien finaleplaatsen bereikt en dat is dan vier jaar geleden in Mexi- In een van de augustus-nachten van 1970 onderging namelijk de erelijst in het Berlijnse olympische stadion, waarop alle winnaars van die spelen van ’36 voorkwa men, een wijziging. Verantwoordelijk daarvoor was een landgenoot van Sohn, de vertegenwoordi ger Van het Zuidkoreaanse parlement, Park Yong Rok. die de verre reis naar Berlijn had gemaakt om die triomf van ’36 op naam te brengen van zijn land, van Zuid-Korea en niet van Japan, zoals op de erelijst stond. Met hamer en beitel verwijderde Rok in die augustus-nacht de letters, die de aan duiding Japan vormden. De „a” kon hij, nog gebruiken; de overige vier letters, die nodig waren om het woord Korea te vormen, haalde hij weg bij andere namen op die erelijst. Het werd vakwerk, want in de vroege morgenuren stond er te lezen: Marathonlauf 42.195 meter Sohn Korea. De zaken waren rechtgezet, want Sohn was tenslotte een Koreaan, die in ’36 hij heette toen Kitei Sohn overigens als Japanner aan de spelen deelnam. Na de laatste wereldoorlog moest Japan ech- viste wel drie nieuwe Nederlandse records uit het water. Eén daarvan, die op de 200 meter rugslag, was ook nog enkele uren een Europees record. Ze startte, inclusief de estafettes, vijf keer in een finale. Hennie Pentermann kwam niet één keer in een eindstrijd, maar met twee nationale records op de 200 en 400 meter wisselslag voldeed ze beslist wel aan de gestelde eis. Dat geldt ook voor rugslag- specialist Bob Schoutsen, die na een zwakke 100 meter op de dubbele afstand een recordverbetering realiseerde. Op bei de afstanden werd hij negende en viel dus net buiten de finale. Geen nationale records, maar wel vijf finaleplaatsen en een persoonlijke beste tijd (200 vrij) prijken op de prestatielijst van Hansje Bunschoten, die in dit olympi sche geweld, zoals haar moeder al vaak had gezegd, fysiek te jong bleek. Ook Frieke Buys maakte haar uitzending waar. Ze was geselecteerd op de 200 meter vlinderslag, waarop ze een fraaie negende plaats in een persoonlijke record tijd haalde. Hansje Bunschoten en Anke Rijnders hebben dat laatste punt nog eens bena drukt. „Zij, meneer Van Dam en meneer Schreurs, kennen ons toch niet goed. Ik train het hele jaar bij m’n moeder en daar zijn ze maar twee keer bij geweest”, aldus Hansje. En Anke: „Ik ben een beetje lui en zeg al gauw dat ik niet meer kan. Wout Gerritse, mijn eigen trainer, weet wat hij aan me heeft en zegt dan: „Oké, darr doen we nog even een paar sprintjes op tijd”, maar meneer Van Dam en meneer Schreurs kunnen niet het risi co lopen me in de soep te draaien”. Het zijn twee aan duidelijkheid niets te wensen overlatemde voorbeelden. Het al tijd ais optimaal geprezen contact tussen de clubtrainers en de bondsadviseurs blijkt dus eveneens onvoldoende te zijn geweest. De beide bondsadviseurs zullen dat ook njet meer ontkennen. Zij wijzen er dan echter wel op, dat gezien hun beperkte tijd als half-time krachten hebben ze al meer dan de contractueel overeengekomen uren gemaakt ideale niet kón worden bereikt. Een grote verrassing is Henri Buitenzorg, die bij zijn laatste optreden volledig faalde, in de bescheiden internationale Venezuela-prijs zal starten. Wagenaar Jr. grijpt deze koers voor zijn pupil kennelijk aan als een voorbereiding voor het met dertig mille gehonoreerde kampi oenschap van Nederland en de eind september te houden draverslnterland tegen België. Indien hij zijn vorm weer terug heeft zal Henri Buitenzorg niet te kloppen zijn. De tips: 1. Argentinië-prijs: 1. Kora Marijke 2, Kinglet 0 3. Jossi Bond Outs: Jamaica du Bols. 2. Brazilië-prijs: 1. Jolitha d’Aster 2. Klara Rood- noot 3. Koningsarend B Outs: Javillo du Bois. 3. Chlli-prijs: 1. James Buitenzorg 2. Juliana Lee 3. Javelin Outs: Juliana Silk. 5. Venezuela- prijs: 1. Henri Buitenzorg 2. Daimler 3. Hardy Regina Outs: Helene Hanover. 6. Urugay-prijs: 1. Iduna J 2. Icare Quick 3. Hurry Up Outs: Hartin Gerda. 7. Peru-prijs: 1. Joke 2. Jacky Spencer 3. Hannie Judson 2 Outs: Irma van Double. 8. Columbla-prljs: 1. Igor M 2. Isolde 0 3. Intrepide Outs: Icecream. Rennen: 4. Criteri um: 1. Hillegonda 2. Ferrero 3. Exilla Violet Outs: Mano River. 9. Zilveren Schild: 1. Fairie Night 2. Quick Nanny 3. Joeri Outs: Week End. De aanleiding: Piet Liebregts is een jaar geschorst als jury-chauffeur in Nederland. Tijdens de Vierstromenland Ronde trad Liebregts op als chauffur van de jury, zo vertelde hij in München. Liebregts: „Ik had toen ook het 4-jarig zoontje Marco van directeur De Vries in de auto. Dat mag reglementair niet. Daarom werd ik door majoor Zweedijk, voorzitter van de •portcommissie van de wielrenunie, ge schorst. Wij begrijpen niet dat Zweedijk op die manier tegen een belangrijke sponsor kan optreden”. Overigens komt met deze „represaille maatregel” de reis van de Nederlandse ploeg naar de Tour de l’Avenir niet in gevaar. De KNWU vindt of een andere sponsor, of betaalt de reis zelf. Van de 434 voor het H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal ingeschreven paarden zullen er dinsdagavond (6.00 uur) op de Hilver- Kee Chung Sohn is de naam van die verre vriend, die woqnt in Seoul en in zijn land een belangrijke functie bekleedt in het Koreaanse olympische comité. Overigens was dit voor de Westduitse organisatoren niet de aanleiding om hem te inviteren voor een verblijf in Mün chen. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. De discussies kunnen beginnen. Het thema: hoe is het mogelijk dat slechts vtff van de 21 leden tellende zwem ploeg in het gigantische olympische zwempaleis het hoofd boven water heben weten te houden. Ongetwijfeld zullen de verwijten als een ping-pongbal over de tafel vliegen. Clubtrainers zullen verbiterd hun vingers naar de bondsadviseurs en bondsleiders richten, die op hun beurt de bal niet minder hard zullen terugkaatsen. Die confrontatie kan zekere zin hebben. De zeer geladen atmosfeer dient tenslotte te wor den gezuiverd. Een frisse bui zou een uitstekend startpunt kunnen zijn voor een betere aanpak. Het is duidelijk dat beide partijen fouten hebben gemaakt. Fouten, die de afgelopen jaren door de zeer verdienstelijke successen werden geca moufleerd. Vele daarvan zijn de afgelopen acht dagen onbarmhartig naar boven gekomen. Enkele zijn reeds onderkend: het ontbreken van de juiste mentaliteit, het grote gemis aan zelfstandigheid en zelfdiscipline en niet in de laatste plaats het gebrekkige contact tussen de leden van de ploeg (Van onze sportredactie) MÜNCHEN Eén van de vele buiten landse eregasten, die op uitnodiging van het olympische organisatie-comité deze weken in München verblijven, komt me dio september voor drie dagen naar Ne derland. Een bericht, waarmee vooral de Twentse atletiekpropagandist. Herman Heupers uit Enschede bijzonder blij zal zijn, want het betekent voor hem het weerzien met een Koreaanse vriend, die hij in 16 jaar niet meer heeft ontmoet sumse baan slechts negen starten. Veel van de luister 1 aan deze met ruim 25 mille gedoteer de klassieker ontnomen door de afwezigheid van Jonker Volann, die men verzuimd heeft in te schrijven. Het wordt nu ongetwijfeld een duel tussen de Derby-winnaar Karin en Jojo Buitenzorg, die haar één jaar jongere tegen standster 25 meter voorgift moet geven. De verlening van de afstand tot 2400 meter is voor de driejarigen een groot nadeel maar voor 4- en 5-jarigen een voordeel. De verwachting is dan ook dat Jojo Buitenzorg, die dit seizoen tot nu alle grote koersen heeft gewonnen, voor de tweede maal in zijn carrière beslag zal leggen op het Wickevoort. De tips: 1. Prijs van Oslo: 1. Kaptein Norton 2. Jan Hollandia 3. John Spencer Outs: Karper K. 2. Prijs van Wenen: 1. Idylle Miss 2. Igor M 3. Ilona Carbonari Outs: Ida Belwin. 3. Prijs van Stockholm: 1. Kaper 2 2. Kitty H 3. Julius Caesar Outs: Kristel Prise. 4. Prijs van Helsinki le afd: 1. Hea Alkestis VE 2. Helios CH 3. Feny Hollandia Outs: Gehade Hollandia. 5. Prijs van Praag le afd: 1. Jane Mac 2. Idyl Hollandia 3. Judit Buitenzorg Outs: Izanto. 6. H. van Wicke voort Crommelin Memorial: 1. Jojo Buitenzorg 2. Karin 3. Josje W Outs: Ironie. 7. Prijs van Moskou: 1. Henry Belwin 2. Empereur CH 3. Goede Vrijdag Outs: Giovanni. 8. Prijs van Helsinki 2e afd: 1. Ilina 2. Hornblower 3. Hazleton B Outs: Gallant Prince. 9. Prijs van Praag 2e afd: 1. Iris Way 2. Judy Buitenzorg 3. Justiana Hanover Outs: Impala. 10. Prijs van Kopenhagen: 1. Kamiel 2. Karei Volann 3. Kimelak Outs: Kid Gold O zes meer co”. Toch moest ook Van der Pol toegeven dat de tijden in vele gevallen niet om over te juichen zijn. Integendeel. „Ja, ons streven was hier persoonlijk beste tijden te zwemmen en dat is er niet helemaal uitgekomen”. Terug naar het olympisch rapport. Enith Brigitha mag wel het meest tevre den zijn, ook al heeft ze geen medaille gehaald, waarop ze enkele keren wel uitzicht had. De Amsterdamse zwemster

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 26