Kroegentocht eindigde met dodelijke botsing Sfeer op Marquettelaan in Zeestraat weer als vanouds J Forse omzet totalisator EXPOSITIE 8 Praatkuil in Zeewijk heerlijk theater was WOON TOON r I Witte Tejater herdacht atleten uit Israel K JUWEELTJE CARLOS MET VETTE PRIJS NAAR HUIS H a venbe richten IN DE VISHAL a: MEUBELFABRIEK OISTERWIJKÖ toonzaal Leidsekade 102 ,4»^, Vrije toegang F; VOOR UW SUÈDE- en NAPPA-KLEDING VELSEN FAMILIEDRUKWERK f. A f BURGERLIJKE STAND lis 6 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1972 Kort IJmondnieuws iimimiimimiiiiiimiimiiiiimimiiuu Reeds nu Oisterwijkse dekenkisten Li iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiinmiiiiiiiiiin Morgen (zaterdag) kunt U de weelde van zuiver wollen tafelkleden in Smyrna en handweef bekijken en kopen. tonen wij U de nieuwste dessins en kleuren op onze tafelkleden show. In IJmuiden op weg naar het strand. VAN RIXEL zo’n drukker! Draverijen - ik den de ritten bij. ADVERTENTIE KO VAN LEEUWEN (Van een medewerker) natuurlijk naar De grootste SPECIAALZAAK WIJ de I hoof man veel Brot De kermisdraverijen op de Marquette laan trokken bijzonder veel toeschou- (Van een onzer verslaggeefsters) OOSTERDUINWEG 29 IJMUIDEN - TEL. 147 68 GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK Het optreden van Toin Moerbeek, die fraaie ballades zong, zichzelf bege leidde aan de piano en muzikaal ge steund werd door Frank Daalder met viool. SPREEKUUR De wethouders C. Oc- keloen (Openbare Werken) en Th. Witte (Sociale Zaken) houden dinsdag 12 sep tember aanstaande geen spreekuur. ■w Besommingen: De besommingen van de schepen waren donderdag: TX 21 24.400; TX 10 4900, UK 1 f 14.600, GO 4 8600, GO 7 ƒ7500, SL 12 ƒ7200, VD 46 ƒ9500, VD 77 ƒ12.100; ZL 6 ƒ700. Spanvissers: EB 28 en UK 78 3700, TX 37 en TX 56 19.700, UK 142 en UK 236 3300, UK 196 en UK 234 3200, Vele standaardmodellen in monsterboek thuis te bekijken Ook naai eigen ontwerp ZIJLSTR 29 Tel. 310766 and< is et ling, daac mij en i Al lege slagi de 1 scho Juis zij i dent spel Di bissi bens 2 var gen sch Net de der van V voe prit gaa prit ten. H celi velt piel and groi tot naa van mui biec ters von keu mer juis van ken. RAAKS 34 Tel. 310685 De twee tusst wijk tiest kind done Helii van zal feest gens een Zee Di eige kan tijd, bijt trac H VOOI dacl aexti een aexu wat vera ook In bept goed het dat het daar willi waa Rorr sche gum NVS amb Massief eikehouten deken kisten, maar ook wandkas ten, tafels, tv-kasten, hoek kasten, broodkasten,stoelen, bankstellen, bijzettafels, e.d. ziet u in de gezellige sfeer van onze toonzaal Leidse- kade 102, Amsterdam. Het was een sobere plechtigheid welke aanduidde hoe eenvoudig het kan zijn om middels het theater een diepe emotie naar voren te brengen. Zonder dat daarbij ingewikkelde toestanden aan de orde ko men. Want het gaat er niet om of een acteur iets laat zien dat een ander niet kan - een waandenkbeeld dat nog steeds bij velen heeft postgevat - maar het gaat er om of zo iemand tot haast afgesloten gevoelens weet door te dringen. En dat gebeurde tijdens die plechtigheid gewoon. Zonder omhaal of poespas. Het optreden van het Witte Tejater, van een gedichtenlezer, van twee mensen die prachtige ballades lieten horen (Toin Moerbeek en Frank Daalder) en het Hau ser Kamer Orkest dat muziek ten gehore bracht welke meestal het midden hield tussen pop en jazz, doch waarbij vele zwenkingen mogelijk waren, was fijn om mee te maken. Fijne muziek, waarbij verscheidene gekke dingen gebeurden. Zo als de presentatie van „De drie miesjes” compleet met zanger; een heerlijk derti- Ver trokken schepen Hein Von Bargen, Flixbourgh, Zeebuch, Rotterdam; Deneb, Trontheim; Alchinist Rremen, Rotterdam; Ares, Antwerpen; tor Belgia, Gothenburg; Chantenay, Nan- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het komt niet vaak voor dat een officier van justitie bij de behan deling van een ernstige verkeerszaak de nadruk legt op ontzegging van de rijbe voegdheid. Mr. J. Bijl de. Vroe deed het ger jaren sentiment op nieuw ontworpen tekst. In een zelfde samenspel van orkest en Witte Tejater volgde even voor het slot van de avond - dat door de politie geforceerd werd - een briljante rock- parodie, vol lief des jammerklachten. De Zeewijkse praatkuil leende zich uit stekend voor al deze bezigheden, die er een mini openluchttheater van maakten. Een achtergrond van grillige polyester vormen accentueerde dat nog eens extra. Zo ontstond er een sfeer die in een nieuwbouwwijk, zo midden tussen de flats bijna ondenkbaar is. De vierjarige bruine merrie Juweeltje Carlos van de stal Wever behaalde in Heemskerk weer een nieuwe triomf. In de finale omloop tegen Yvonne Hannover, die werd bereden door H. Pools wist de merrie als eerste de eindstreep te passeren en de vette prijs van f 1850. in de wacht te slepen. Juweeltje Carlos won enkele weken geleden ook de draverijen te Sant poort. Derde op de druk bevolkte Mar quettelaan werd Hannibal van de stal Noordgouwe en vierde de 9 jarige vos Extase van stal Merlam met als rijder M. Pools. Gudo S. van de stal Heemskerk werd reeds in de eerste omloop uitgeschakeld. Wethouder G. Petersen reikte na afloop de prijzen uit. De totalisator omzet be droeg 22.414. Overleden: B. Verhoef, 85 jr., weduw naar van: L. M. van Rozelaar, Brederood- seweg 82, Santpoort. G. J. de Groot, 80 jr., Duinlustparkweg 65, Santpoort. W. A. P. de Bock, 70 jr., echtgenote van: J. Beijer, Bruno Klauwersstraat 6, Santpoort. P. C. Tack, 86 jaar, weduwe van: S. van der Wiele, Lierstraat 49, IJmuiden. G. J. Ter- lingen, 80 jr., echtgenote van: W. Gisius, Zuiderkruisstraat 74, IJmuiden. H. Dinger- dis, 73 jaar, echtgenoot van: A. Muller, Schipbroekenweg 9, Santpoort. gistermiddag voor de Haarlemse recht bank in de zaak tegen een 30-jarige uit het Duitse Dillingen afkomstige walser. Hij is een gevaar op de weg en daarom vraag ik naast vier maanden gevangenis straf een maximum ontzegging van vijf jaar,” zo requireerde hij. G. Blaas-Klooster, d., Ahornstraat 8, IJmuiden. I. Engelhart-van Emden, z., Trompstraat 92, IJmuiden. J. H. de Bruin- Luitjes, d., De Lumeijstraat 10, IJmuiden. J. R. Schroor-Poelstra, d., Konijnenberg- laan 7, IJmuiden. T. Hagen-Post, z., Trompstraat 23, IJmuiden. C. C. de Brou- wer-Engelhart, d., Bakkerstraat 21, IJmui den. M. W. H. C. Bunschoten-Hottinga, z., Langevlak 22, IJmuiden. G. P. M. Weijers- Uitendaal, z., Kruisberglaan 85, IJmuiden. J. T. A. Warmerdam-Hoes, d., Graaf Klo rislaan 25, Bloemendaal. C. C. S. Grijp- stra-Punt, d. Kleine Pan 22, IJmuiden. N. Visser-van Slooten, d., Celsiusstraat 51, IJmuiden. G. Bakker-van Egmond, z., Dolfijnstraat 238, IJmuiden. F. M. Guijt- Gravemaker, z., Schiplaan 116, IJmuiden. M. M. Beaufort-Geels, z., Huygensstraat 67 rood, IJmuiden. J. M. van Leeuwen- Horsman, d., Frogerstraat 6 rood, IJmui den. E. G. C. Ras-Thijssen, d., Schulpweg 222, Velsen-noord. L. G. C. Gresch-Lam- mers, d., 2e Vooruitgangstraat 19, Haar lem. C. Raspoort-de Bruin, z., Warmenho venstraat 5, IJmuiden. Ondertrouwd: R. Wieffering, Beetho venlaan 4, Apeldoorn en A. J. Overzier, Bramenvlak 40, IJmuiden, t.a. Bramen vlak 40, IJmuiden. T. R. Hoogland, Kui- kensweg 21a, Beverwijk en A. J. M. Hoogkamer, Plutostraat 17, IJmuiden. t.a. Kuikensweg 27, Beverwijk. J. A. H. Nies ten, H. Mandeweg 41a Beverwijk en G. C. M. van Rixel, Wijkerstraatweg 57, Velsen- noord, t.a. Schans 3, Beverwijk. E. P. Hekster, Linnaeusstraat 50, IJmuiden en A. A. M. van Rijn ,van Diepenstraat 24, Velsen-noord, t.a. Molenstraat 69, Prinsen beek. J. F. Zuidam, Kromhoutstraat 48, IJmuiden en E. van Dorp, Dolfijnstraat 31, IJmuiden t.a. Zeewijkplein 102, IJmui den. J. G. Busman, Caninefatenstraat 55 Haarlem en P. E. J. M. van Keulen, Kon. Wilhelminakade 89, IJmuiden, t.a. Vier kante Bos 68, IJmuiden. H. W. M. Haver, Stephensonplein 15, IJmuiden en H. M. de Vries, de Ruijterstraat 30, IJmuiden. t.a. Bregwaard 31, Alkmaar. J. H. Broek, Pres. Krugerstraat 40, IJmuiden en G. Prins, Schiplaan 586, IJmuiden, t.a. Schiplaan 586, IJmuiden. A. van de Pieterman. Een- hoornstraat 52, IJmuiden en C. A. Gouda, Kennemerlaan 139. IJmuiden. t.a. Zee wijkplein 88, IJmuiden. W. A. Carty, Klei ne Houtstraat 1 Haarlem en J. P. Reekers, Gijzenveltplantsoen 69 IJmuiden, t.a. Gij- zenveltplantsoen 69, IJmuiden. IJ. J. Bark, Reggestraat 33, IJmuiden en S. M. Hoek, Middenhavenstraat 2 IJmuiden. t.a. Reg gestraat 33, IJmuiden. W. J. Vallentgoed. IJdijk 49 Haarlem en J. T. Roodnat, Sirenestraat 13, IJmuiden, t.a. IJdijk 49, Haarlem. R. H. de Roos, Rijksstraatweg 596 II. Haarlem en C. Vuijk, Waalstraat 160, IJmuiden, t.a. Bartokstraat 23, Lisse. Gehuwd: N. E. W. Post Uiterweer-C. H. Zijlstra, Velsen-noord, Ir. Krijgerstraat 24. C. van der Zwet Slotenmaker-A. A. Rijke, IJmuiden, Willem Barendszstraat 21. P. Koppenaal-M. C. J. de Groot, Heerhugo- waard. Const. Huijgensstraat 56. B. M. J. W. Schilperoort-M. J. Peeters, Delft, Rot- terdamseweg 117. C. W. Brink-G. W. Door nenbal, Velsen-zuid. Rijksweg 110. L. Kappert-A. L. Blijdorp, IJmuiden, Edi- sonstraat 34. -B. J. van den Outenaar-E. M. H. Handgraaf, Niedorp, Margrietlaan 23. J. P. H. de Doodt-E. E. F. Trap. IJmuiden, Scheiberglaan 160. G. M. H. Maire-M. J. de Wilde, Santpoort, Broekbergenlaan 42. J. M. van Hoesel-A. M. Leering, Heems kerk, Bellinistraat 66. P. M. G. Hollaar-M. R. Benard, Spaarndam, Zijkanaal C nr. 11. W. C. Kieft-W. A. van de Merwe, Krom menie, Kervelstraat 134. H. de Zwaan-M. W. Slagboom, IJmuiden, Rijnstraat 19. wers. Maar liefst 3.500 mensen woon- Amsterdam (naast Lido, i-F-i. dus vlakbij Leidseplein). tal. 020-233917 Maandag t/m zaterdag 9-18 uur. donderdag van 9-21.30 uur. De totalisator kreeg geen moment rust. De omzet bedroeg ruim f 22.000. IJMUIDEN. Het valt niet mee om eens een keertje vijf minuten achter el kaar te zwijgen. Een opgelegd stilzijn van zo lange duur gaat lijken op een boete doening. Daarom was het werkelijk even indrukwekkend toen er donderdagavond in de praatkuil bij het winkelcentrum in Zeewijk vijf minuten stilte in acht wer den genomen ter nagedachtenis van de vermoorde atleten uit Israel. Een viertal jonge mensen van het Witte Tejater droe gen een vierkante lap de kring binnen, waarop de olympische ringen In rouw- zwart waren aangebracht. Vertrokken schepen Ludwig Bremen; Diabas, Flixborough, Zhdanov, Hamburg, Joan c, IJmuiden, Londen; Erik, Bremen; Deo Gloria, IJ muiden, Villagarcia; Gasselte, Lowestoft; Worthing, Grinsby, Trident Amsterdam; Bilbao; Cornelia, IJmuiden, Slikkerveer; Expo, Rotterdam, Adine, Londen; Amu- thon, IJmuiden, Abagas; Fangturm, Cont. Plat; Afiena, Antwerpen; Sudfjord, Ar changel; Steely Carrier, IJmuiden, Savo na; Baltysky 26, Rochester; Grand Enter prise, Casa Blanca; Amstelstroom, Hull; Tor Normandia, Gothenburg; Wunner, Flixborough; Marjan, Caen: Zaanstroom, Felixtowe; Altair, Abo; Angelika Lehman, Kiel; Stargodha, Kopenhagen; Sea Explo rer, Cont Plat, Helga’s, Kopenhagen; Aangekomen schepen de 8-9-1972 Nordatlantic, IJmuiden Rotterdam; Christian Matheisen, Flexborough; Joms- borg, Grangemouth; Schelde Lloyd, Ant werpen; Pobéda Oktyabrya, Tuapse De vele consumptietentjes maakten het feestelijk en de totalisator droeg bij tot de spanning voor degenen die de uitslagen nauwkeurig bij hielden en een gokje waagden. De harddraverij vereniging „Heemskerk”, die deze traditie in stand houdt naar wij hopen nog heel lang heeft zeer velen een plezierige middag bezorgd. Ve len zullen hun feestelijke stemming heb ben voortgezet op de kermis, die dan niet meer mag zijn wat het vroeger is geweest, maar die in Heemskerk toch bepaald nog iets specifieks heeft. De man in kwestie was niet aanwezig en dus moesten de getuigen de gebeurte nis schetsen. De Beverwijkse verbalisant had de auto van de verdachte in de nanacht van 13 mei op de Zeestraat aangetroffen, de bumper om een lan taarnpaal gestrengeld. Een blik in de auto toonde hem de ernst van de situatie. De bestuurder lag, hevig bloedend achter het stuur. Naast hem zijn vriendin, die in middels aan hals en rugletsel was over leden. De auto had niet de bocht van de weg gevolgd maar was rechtdoor gegaan en tegen de lichtmast geknald. Van rem- of slipspoor was geen sprake, alleen van een rijspoor. De walser vertelde tijdens het verhoor door de politie dat hij en zijn vriendin een aantal cafés hadden bezocht, dat hij op een gegeven ogenblik van haar het stuur overnam. Van de toedracht van het ongeval wist hij zich niets meer te herin neren. Een tweetal getuigen verklaarde tegenover de rechtbank dat de twee flink onder invloed van alcohol moeten zijn geweest. Een barkeeper: „Ze zijn om half één bij mij binnengekomen en hij maakte e ensuffe, vermoeide indruk. Kennelijk hadden ze ruzie gehad, want de vrouw had bloeduitstortingen op haar armen. De vrouw vroeg haar vriend de sleutels, maar hij wilde ze niet geven”. Een andere, niet op de zitting verschenen getuige had verklaard dat ze ruzie hadden gemaakt en kennelijk dronken waren geweest. Dat was ook de mening van de eige naar van het huisje in Wijk aan Zee waar het tweetal verbleef. Na klachten van de buren besloot; hij om ze er de avond voor het ongeval uit te zetten en toen hij samen met zijn broer binnen was geko men trof hij een puinhoop van stukgesla gen spullen aan. De man rook naar drank, was erg agressief en had kennelijk ruzie gehad met de vrouw, die half ontkleed was. De huiseigenaar had het tweetal naar een hotel gestuurd, vanwaar ze hun tocht langs de cafés hadden voortgezet. Uitspraak op 21 septèmber. Aangekomen schepen de 7-9-1972 Zaanstroom, Felixtowe; Jonny Jonas, Boston; Senfas, Calas; Armanikas, Itea; Tor Normandia, Noordzee, Freeturm, Rot terdam; Warstade, Temeuzen; Farel, Bes- wick; Rudderman, Londen; Noordborg, Klaipeda; Inge Beek, Sherpness; Hein Von Bargen, Flixborough; Alchimist Bremen, Patras; Oriole, Dagenham; Sea Explorer, Cont Plat; Arona, Kotka; Tor Belgia, Gothenburg; Linda, Hamburg; Norma, Havkipodas; Fairplay 10, Cont Plat; Ciello AT7.ii.rro, Gra venchon; Maas, Parsgaun; Scheldeborg; Ala Petrotank, Hamburg; Steinbukk, Bergen; Leonidas, Rotterdam; Paknes, IJmuiden, Rotterdam, Elena m, Rotterdam. IJMUIDEN De aanvoer voor IJmui den werd donderdag door dertien schepen verzorgd en bestond uit: 23 kisten wijting, 1 kist schelvis, 101 kisten kabeljauw, 559 kisten haring, 257 kisten makreel, 4 kisten pilchards, 472 kisten schol, 55 kisten schar, 26 kisten tarbot, 32 kisten varia, 58 stuks stijve kabeljauw en 4800 kilogram tong. HEEMSKERK Voor winkelen had Heemskerk donderdag geen tijd. Op vele winkelruiten prijkten bordjes met „de gehele dag gesloten". Men moest naar de draverij op de Marquettelaan en naar de kermis. Duizenden mensen stonden ’s mid dags al vroeg langs de lijnen tussen start en finish, respectievelijk bij de Bachstraat en de oprijlaan naar het kasteel; over een aanzienlijke afstand dus. Op de geheel met een laag zand bedekte Marquettelaan probeerden nu eens niet auto’s elkaar te passeren, maar edele harddravers en dat levert wel een schonere aanblik op. 50 kilogram: schelvis twee 158, wij<.xug een 70-60, wijting twee 83-60, schar 70-33, kabeljauw twee 125-102, ka beljauw drie 140-100, kabeljauw vier 105- 90, kabeljaiw .vokf 115-81, haring 36,20-35, makreel 51, 20-23,50, pilchards 31,20, tar bot 450-210, griet 256-185, tongschar 123, scol een 78-72, schol twee 81-75, schol drie 77-70, schol vier 70-53, rode poon 175-155, steenbolk 50, poon 75-33, horsma kreel 10-6,50. Per stuk: haai 192-118. Per kilogram werd in guldens betaald: tarbot 10,84-10,63; grote tond 9,11-9; mid del tong 8,75-8,27, kleinmiddel tong 7,99- 7,31, tong een 9,11-8,55; tong twee 8,29- 7,86. Wat een stuk sfeer daar in die laan, die nog met recht „laan” mag heten, vanwege de fraaie bomen die zo’n schitterend décor leveren voor het harddraverij gebeuren. Wat een mooi geluid, die dravende paardenhoeven op het wegdek en het snuiven van de aanstormende dieren. En dat alles op zo’n mooie nazomermid- dag, waarop iedereen graag buiten wil zijn, of men nu van paardensport houdt of niet. Per wijting een 70-60, ^■1 -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6