OPPASSEN IN HEEMSKERK Raiffeisenbank Heemskerk hield vinger op de pols OOSTWALD SLUIT ZATERDAG 16 SEPT Voor ra ngsring doorstond met Schoolsport krijgt glans grote Hearing duidelijk gezicht krachtproef jeugdnota IN DE SLOF EN SPORTHAL Drie dagen volleybal met Phoenix/Aral en V,C.K Contributie Aantrekkelijk programma omhoog bij Phoenix/Aral I Feestelijke jaarvergadering Commissie geïnstalleerd I Film in De Mei Fleurop/lnterflora MH DINSDAG 12 SEPTEMBER 1*)72 4 1JML1DER COURANT KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TEL. 310702 OVERGORDIJNSTOFFEN 2.90 - 3.90 - 4.90 I I bloemwerk Recordpoging 1 1 1 1 1 1 t/ml oktober Amsterdam (Of lOOE Amstelhal 13t/m 17 september Wereldcup-Wedstrijd tussen 26 landen om het mooiste Wethouder Van Herpen opent De Evelaer f (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) jeugdwelzijnsbeleid in voor rr van (Van een onzer verslaggevers) »W (Van onze correspondent) I VELSEN-NOORD. 14 I 1 1 neem minsten* één snipperdag Het programma ziet er als volgt vrijdag; om 20 uur geeft Hidde van uit: der de en h< 01 st d v V n v o d c e v w V si g: u di P b: n v v <i n k s h E g b (I b g I: o I: BEVERWIJK In het Stadskantoor is maandagmiddag de schoolsportcommissie door burgemeester J. G. S. Bruinsma geïnstalleerd. Vertegenwoordigers van het onder was en verenigingsleven gaan nu een ontwerp-programma voor de leerlingen van het basisonderwijs in behandeling nemen, waarna eindelijk in Beverwijk de school sport een gezicht krijgt. Voorzitter van de commissie is de heer D. Kaart, hoofd van de openbare basisschool De Kameleon. Hij werd maandagmiddag met algemene stem men in deze functie gekozen. waren en kon secretaris HEEMSKERK In een volle zaal Nijman heeft de Coöperatieve Raiffeisenbank Heemskerk maandagavond een min of meer feestelijke jaarvergadering gehouden, want deze stond een beetje in het teken van de viering van het vijftigjarige bestaan, dat officieel op 20 september zal worden herdacht met een receptie, eveneens in zaal Nijman. Er is in dit vijftigste bestaansjaar reden voor enige feestelijkheid, want het is deze bank vooral in de laatste twintig jaren goed gegaan en in het verslagjaar 1971 best. Het spaaroverschot beliep in dat jaar het recordbedrag van 3,4 miljoen gulden; een groei van 22,7 percent, ondanks een economische teruggang in het algemeen. De jaarcijfers zijn overigens al eerder gepubliceerd en die bevestigen, dat deze bank steeds een open oog heeft gehad voor nieuwe ontwikkelingen, want zeer belangrijk is het aandeel dat men heeft in de financiering van het eigen woningbezit in Heems kerk (plan-De Die) en de relatie met de groeiende middenstand, hetgeen ook zijn invloed heeft gehad op de sterke groei van de assurantie-afdeling. openingsdag - woensdag 12.30 uur verdere dagen 9.30-22.30 uur jk. in parken en kassen alle expositie* in volle glorie trein/entree NS-stations BEVERWIJK In het komende weekeinde wordt de beslissing van de gezamenlijke Beverwijkse sportverenigingen om de sportweek, zoals die in andere jaren is ge houden. te vervangen door een of meer sportmanifestaties gestalte gegeven in De Slof aan het Raamveid en de sporthal. De volleybalverenigingen Phoenix/Aral en VC Ken- nemerland hebben een gedurfd plan uitgewerkt, dat op 15, 16 en 17 september wordt uitgevoerd. Het plan, mét een poging tot verbetering van het werelduurrecord volley bal door een team van VC Kennemerland in de sporthal, geeft een gevarieerd volley- balprogramma met toernooien voor junioren en senioren uit binnen- en buitenland. Het volleybalweekeinde is ontstaan uit het idee van een verbetering van het wereld uurrecord volleybal en het organiseren van een toernooi door Phoenix/Aral. Op een zonnige middag in de zomer vonden de bestuurders van beide verenigingen elkaar en deden het voorstel de twee plannen aan elkaar te smeden tot één groot geheel, dat nu als een volleybalweekeind wordt gepresenteerd. Vanmorgen deden zich de grootste problemen voor op de kruising Mar- quettelaan-Bachstraat, waar het ver keer rijdende op de Marquettelaan voorrang moest verlenen aan het ver keer op de Bachstraat. Het ging niet zo gemakkelijk, want een jarenlange gewoonte ban je niet in een dag uit de wereld. In voorgaande jaren gebeurde de voor bereiding en de organisatie van de schooi- sportactiviteiten door een officieuze schoolsportcommissie, die door een aantal gymnastiekleraren en onderwijzers werd gevormd. Door vertreken mutaties van leerkrachten raakte de commissie min of meer op dood spoor. In sommige gevallen waren niet alle scholen bij de activiteiten betrokken, bijvoorbeeld omdat de organi sator uitsluitend de scholen bij de activi teit betrok, waarmee hij enige binding had. De scholen, de gemeente en de gym nastiekleraren echter wilden alle leerlin gen van de basisscholen gelijke kansen geven om aan de schoolsport deel te nemen. De dienst Lichamelijke opvoeding en sport van de gemeente nam hiertoe het initiatief, nodigde diverse vertegenwoordi gers van organisaties uit en kwam ten slotte met een aantal doelstellingen op de proppen, die gezamenlijk werden onder schreven. Burgemeester en wethouders bekrachtigden in januari 1972 besluiten van de LOS om tot de oprichting van een schoolsportcommissie te komen. Het aan trekken van personen, die in de commissie zitting zouden nemen, vergde opnieuw enige tijd De heer G. J. Bleyenberg, gymnastiekleraar bij het basisonderwijs, vond een en ander veel te lang duren en ondernam op e igen houtje een aantal activiteiten om voor het schooljaar ’72-73 een schoolsportprogramma gereed te heb ben. Door gebrek aan voldoende commu nicatie dreigde de commissie in oprichting opnieuw te verzanden, maar een bespre king in juni j.l. wist de nodige samenwer- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De nieuwe voorrangsring in het centrum heeft van morgen de eerste grote krachtproef glansrijk doorstaan. Tot vanmorgen elf uur kwam er bij de politie geen melding binnen van een ongeval op de kruisingen in de ring, waar de oude voorrangsregeling niet meer geldig was. Volgens adjudant Ockel van de Heemskerkse politie zijn het wonder wel niet de automobilisten, die onwennig bij de kruisingen staan, maar de fietsers en bromfietsers (scholieren en huismoeders), die het verkeer op houden door hun' besluiteloze houding. „Maar, ala, ook dit gaat wel weer over. Het is ons opgevallen, dat er vanmorgen in Heemskerk bijzonder rus tig is gereden”. blijkbaar nog volledig een ’’mannenaange legenheid” is, want in de volle zaal bleek geen vrouw aanwezig te zijn. De prijzen van de gratis verloting en de jubileum- attentie waren evenwel duidelijk op de thuisgebleven vrouwen af gestemd. Ten slotte beheren zij voor een groot deel het gezinsinkomen en daarmee spelen zij wel eens een onderschatte rol in het geld verkeer. De mannen bleken overigens niet zo veel meer te zeggen te hebben dan de thuis gebleven vrouwen, want voor de rondvraag bestond geen animo en alle agendapunten konden zonder één op- of aanmerking van de aanwezige leden wor den afgewerkt. HEEMSKERK. Wethouder A. F. M. van Herpen opent zaterdagmiddag 16 sep tember het jeugdhuis „De Evelaer” van de Samenwerkende Stichting R.K. Jeugd werk. Het jeugdhuis staat aan de Luttik- eie, hoek Oudendijk in Heemskerk aan Duin. king van alle belanghebbenden tot stand te brengen. In het programma komen sportonderde len voor, die in principe worden georgani seerd oor een vertegenwoordiger van de betreffende sportvereniging, in samenwer king met een onderwijskracht van een school, die medewerkers om zich heen groeperen. Op 17 oktober een bussenhand- baltoernooi voor jongens en meisjes in de sporthal, op 3 januari zaalvoetballen voor jongens en meisjes in de sporthal, 17-24- 27 januari mini-schaaktoernooi in sporthal, strandloop voor jongens meisjes, tafeltennis voor jongens in de sporthal in februari, van 16 tot 27 april school voetbal voor jongens op de sport velden, 20 tot 27 april zevenhandbal voor meisjes op de sportvelden, in april zwem wedstrijden voor jongens en meisjes in het sportfondsenbad, in mei vier midda gen atletiek voor jongens en meisjes op de sintelbaan in Adrichem, 24-25 mei schoolsportdagen voor de 5e en 6e klassen in de sporthal, in juni schoolwandeltocht voor jongens en meisjes, 9 juni een luilak- rit voor jongens en meisjes en eveneens in juni micro-korfbal in de sporthal. Voorts wordt elke dinsdag van 16 tot 17 uur basketball- of badmintoinstructie ge geven in de sporthal en/of sportlokalen. elders in Beverwijk. Voor dit alles is een ontwerp-kostenbegroting gemaakt van f 3675. Dit bedrag wordt door de gemeente als subsidie verstrekt. Het dagelijks bestuur van de Commissie bestaat uit: voorzitter D. Kaart, secretaris G. H. van Geffen (gemeente), penning meester W. H. Geurts (gemeente), N. G. Buntsma en C. Eyman (Beverwijkse Sport raad), D. Schaap (bedrijfsleider sporthal), G. J. Bleyenberg (gymnastiekleraar) en F. Zuyderwijk, voorzitter tafeltennisvereni ging Rapidity. Phoenix/Aral en V.C.Kennemerland be hoeven zich geen zorgen te maken over de financiële consequentie van dit week einde voor de clubkas, want de Bever wijkse Sportraad hoopt met een eenmalige subsidie van ongeveer 3500 het sportpro gramma geldelijk rond te krijgen. De besturen van de verenigingen zien in dit sportprogramma een geweldige kans het volleybal groots en aantrekkelijk onder de aandacht van een breed publiek te bren gen. Dit te meer, daar de laatste nieuw tjes op volleybalgebied van München, de training op hoogniveau, het coachen van teams en individuele sportlieden, een wedstrijd tussen twee teams op eerste divisie-niveau, de kwaliteit van het pro gramma waarborgen. V.C.Kennemerland kan nog wel wat leden gebruiken. Men bezit namelijk ongeveer 80 leden. Phoe nix/Aral bevindt zich duidelijk in een ietwat rooskleuriger positie, want deze vereniging is met 200 leden een van de grootste van Noord-Holland-Nooid. De voorzitter releveerde deze feiten in zijn openingstoespraak, waarin hij met genoegen constateerde, dat er acht leden in de zaal aanwezig waren, die van de oprichting af lid zijn Directeur S. W. van Tuinen gaf een toelichting op de jaarcijfers en hij stelde vast, dat er in zo’n prettige verstandhou ding tussen bestuur, directie en personeel kan worden gewerkt. De heer Van Tuinen tekende aan, dat de medewerkers op de kredietafdeling een drukke tijd achter de tug hebben in verband met de financie ring van ruim 200 eigen woningen in ”De Die”, waar ook de assurantiegroep veel bemoeienis mee had. ”In de achter ons liggende jaren heeft vooral een goede opvang van de nieuwe cliënten bijzondere aandacht gekregen. In de komende jaren zal het vooral de kwa liteit van onze dienstverlening zijn waar het accent op moet liggen”, aldus direc teur Van Tuinen, die in dit verband als een belangrijk punt het menselijk contact van de bankfunktionaris ten opzichte van de cliënt naar voren bracht. De jaarstukken werden door de leden onveranderd goedgekeurd. Ook gingen de leden akkoord met het bestuursvoorstel om het aantal bestuursleden terug te brengen tot drie. Het bestuurslid C. Jon- gejans was aftredend en niet herkiesbaar in verband met zijn leeftijd. In verband met de te realiseren fusie met de plaatse lijke Boerenleenbank, die er toe zal leiden dat de besturen van beide banken zullen samensmelten, achtte men het nu niet zinvol een nieuw bestuurslid te benoemen. Tegen de tijd dat dit nieuwe bestuurslid een beetje zou zijn i ngewerkt komt er toch een nieuwe berstuursverkiezing als gevolg van de fusie. Als lid van de Raad van Toezicht werd de heer J. H. Schoen herkozen. Als voorzitter van de Contactcommissie, die de fusie van de beide banken plaatse lijk voorbereidt gaf de heer J. Vosselman Bosch een uiteenzetting over de stand van zaken. Opnieuw benadrukte hij dat de belangen van het personeel van beide bankinstellingen bij de fusie zeer zwaar zullen wegen. De zaal overziende maakte hij even de kanttekening dat een bank BEVERWIJK. De werkgroep jeugd nota van de BSCR houdt op maandag 25 september in Huize Scheybeeck een open bare hearing ter bespreking van de nieu we jeugdnota. Gespreksleider is de heer K. van der Waals, bestuurslid van de BSCR. De inhoud van de nota heeft betrekking op de situatie van de jeugd in het alge meen en het jeugdwerk in Beverwijk. Er worden concrete aanbevelingen in gedaan voor een nieuw deze gemeente. waarnemend- Hutter de vergadering sluiten. Voorzitter H. Maas was wegens ziekte verhinderd de vergadering te leiden. Phoenix-Aral telt nu ongeveer 200 leden. De aanwezigen kregen deze vergadering nog de jaarverslagen voorgeschoteld van beide volleybalverenigingen. De bestuurs leden J. Krak en W. Wegenwijs maken geen deel meer uit van het nieuwe be stuur. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: H. F. Maas, voorzitter, C. Hutter, secretaris, D. Bruin, penningmeester, me vrouw N. te Pas-Groot Wassink en mej. L. Kramer, leden. Mej. N. Kooper is voorzit ster van het jeugdbestuur. De contributie wordt verhoogd. Senioren gaan nu f 75,- per jaar betalen, terwijl de contributie voor de jeugdleden op f 30,- is gebracht. De hoge zaalhuren zijn de oorzaak van deze contributieverhoging. BEVERWIJK. De eerste vergadering van Phoenix-Aral na de fusie tussen de clubs DEM en Phoenix is bijzonder snel verlopen. Na tien minuten waren alle agendapunten afgehandeld en kon de voorzitter, secretaris C. De werkgroep stelt zich voor om de nota ter discussie te stellen, deze discussie in een verslag vast te leggen en beide, voorzien van een commentaar van de werkgroep, aan B. en W. toe te zenden. Voor de hearing, die om acht uur begint, zijn uitgenodigd organisaties en personen die zich in Beverwijk met het jeugdwelzijn bezig h ouden en de leden van de gemeenteraad. Wilhelminastraat, Jan van Kuikweg. Laan van Assumburg, Beethovenstraat en op nieuw Bachstraat. Als u op deze wegen rijdt heeft u voorrang en dient het verkeer, dat van elders komt, u vrije doorgang te verlenen, of u nu op de fiets, bromfiets of met de auto rijdt. „Het zal nog wel een paar weken duren aleer iedereen op de hoogte is van de nieuwe situatie in onze gemeen te”, aldus adjudant Ockel vanmorgen. voorstelling wordt werking met het buurthuis ten. De film f toégaukelij ns en meisjes van 14 jaar en ouder. De entreeprijs is 1. Ploeg, voormalig trainer van het Neder lands herenvolleybalteam een causerie over volleybaltraining en coaching in vrijetijdscentrum De Slof aan het Raam veid. Zaterdag: om 10 uur volleybaltoernooi voor jongens en meisjes van 11 verenigin gen uit Heemskerk, Castricum, Assendelft. Zaandam, Beverwijk, Uitgeest, Oostzaan, Wormerveer en Krommenie. Om 14 uur een demonstratiewedstrijd tussen HVS-heren (Haarlem) en Octopus (Zaandam). Frans van Dusschoten ver zorgt hierbij het wedstrijdcommentaar. Om 16 uur begint de poging tot verbete ring van het werelduurrecord volleybal door de herenploeg van V.C. Kennemers. Zondag: half tien ’s morgens begint het volleybaltoernooi voor dames en heren. Deelname door VCY uit IJmuiden, Nie- derbieber uit Duitsland, HVS uit Haarlem. Phoenix/Aral uit Beverwijk. The Smash uit Castricum, Odin uit Heemskerk, Wem- mel uit België, Diekirch uit Luxemburg KROVO uit Krommenie, VCK uit Bevei wijk en Molenwiek uit Heemskerk. Om 16 uur kan, als de recordpoging va het team van V.C.Kennemerland slaag' de huldiging van deze herenploeg ve' wacht worden. Het uurrecord staat nu c bijna 15 uur. De recordpoging is ond' steund door diverse Beverwijkse rnidch standers. Disc-jockey Rob de Waal tijdens de recordpoging achter de draai' fel gaan zitten om de sne'ers op w' muzikaal „oppepmatermal” te vergasten en een bandje, Relation geheten, zal hier aan wat live-muziek toevoegen. - Donderdag september, ’s avonds half acht, draait in de grote zaal van het buurtcentrum De Mel de film „Baas in eigen fabriek.” De gehouden 'n samen- nersta- De grote knelpunten in de voorrangs ring doen zich, zoals was verwacht, voor bij de Marquettelaan-Bachstraat en de Maarten van Heemskerckstraat-Karshoff- straat, waar de politie met hand en span diensten het verkeer begeleidde. Overigens deden zich vanmorgen half acht problemen voor bij het verwijderen van de bekende witte stickers (m.i.v. 12 sept.) op de tientallen verkeersborden, die de voorrang of het naderen van een voorrangsweg aangeven. De stickers lieten zich niet zo een- twee- drie verwijderen en het personeel van Openbare Werken moest er branders aan te pas laten komen om het papier van de borden te verwijde ren. Ook het aainbrengen van de haaietan- den op wegen, die op een voorrangsweg uitkomen, schiep moeilijkheden. Het weg dek was te nat om de rubbertanden op het wegdek te plakken. De werknemers het betreffende bedrijf kunnen pas aan de slag als het weer wat opklaart en het wegdek is gedroogd. Voor de goede orde; de ring ziet er als volgt uit: Bachstraat, Ridder Arnoudlaan, Carel van Manderweg, Karshoffstraat, Kon. Phoenix/Aral en V.C.Kennemerland willen met het volleybalweekeinde op 15, 16 en 17 september in de sporthal en De Slof de sport onder de aandacht van een breed publiek brengen.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4