Eef Dolman biedt aan: prof koers voor f1500 STERKE NATIONALE PROFPLOEG SEIZOEN UTOPIE OOK VOLGEND Jan Mulder: Blessure een psychische kwestie fi. Georgiër temperamentvol als een Zuideuropeaan V Katsjalin, trainer Dynamo: Liverpool begon met winst: 2-0 Weimar terug in a-team tqi „Geen Spelen van Den Haag in Montreal” o wi 3q Koersen Hilversum ter li’ I ■F 20 21 1 fa Duin t.. QDpOOll ihan 00Ü IDD ff WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1972 Senator Mansfield: Gitane Benelux zzz^Z£ZZZZzzzzzzzzzzzz/zzzz/////////////////////////////////////77w7ww/77777w7777777w^www777w/7777777/7/7w/7w7/7/w7/w^^^waI /////////////////////Z 7//////, zzzzzz^vtz/t///////////// 1 ne on ;er Jij de de a. a ^lODÖIÖÖ tctaisnnnr’r- xËc 9 ♦‘—lOQDWUZ ■’«iiDHOODDl ^iBODDDbi (Van onze sportredactie) t de (Van onze sportredactie) 3. Kaptein Norton; 2. De tototips van Jan Mulder luiden: Groningen tegen de THEO KLEIN i t t f 3 J r 2 3 1 3 1 3 2 1 1 1 1 1 1 LIVERPOOL Liverpool heeft dinsdag avond op eigen terrein de eerste wed strijd in de eersteronden van het toer nooi om de UEFA-cup tegen Eintracht Frankfurt gewonnen met 2-0, rust 1-0. De doelpunten kwamen op naam van Kevin Keegan en Emlyn Hughes. Er waren 33.380 toeschouwers. hoger niveau staat dan men misschien wel beseft, heb ik in 1967 al ervaren, toen ik met ons nationale elftal in Rotterdam met 3-1 verloor”. Het was overigens in die interland, dat FC Twente’s Theo Pahlplatz zijn debuut maakte. AZ—MVV HaarlemSparta AmsterdamExcelsior Go Ahead EaglesDen Haag PSV—FC Den Bosch NECFC Twente FeyenoordAjax GroningenTelstar FC Utrecht—NAC Roda—HVC Wageningen—Helmond Sport CambuurSVV VolendamFSC 3 m: 1. Igor M (H. Idylle Miss; 3. Ilona Toen hij in de gaten kreeg dat wij ai met een andere ploeg onderhandelden werd hij woedend. Het is zelfs zo ver gekomen dat mijn ploegmaats me een keer terug pakten bij een ontsnapping”. De renner uit Kockengen smaakt nu het genoegen van zijn juiste beslissing. Samen met Zoetemelk en Duyndam mag hij vanaf 1 januari proberen om Gitane op een hoger plan te brengen. Rolink later: „Ik kan mij wel begrij pen dat hij die kreet ventileert. Deze jongen wil alsmaar zo snel mogelijk voetballen. Hij is bijna niet tegen te houden. Hij zit gewoon te springen om zo snel mogelijk het veld in te mogen. Ik wil dat helemaal niet. Ik wil eerst dat die knie voor honderd percent genezen is. Ik heb geen haast. Mulder volgt momenteel alweer een aangepas te training”. Mulder zelf echter weer: „Over vier vijf dagen kan ik wel weer normaal met trainen beginnen”. landse formatie, misschien als het nodig is versterkt met enkele buiten landers. Zo hopen we een ploeg te kunnen creëren die wellicht goed genoeg tal zijn voor de Tour de France”. moeten knokken. Zij zouden wijzer moe ten zijn. Merckx heeft de anderen net zo goed nodig.Ik ben vaak niet van start gegaan als ik zag dat Merckx er in een criterium bij was. Als alle coureurs dat zouden doen, dan kon de grote Merckx alleen rijden. Eens kijken of er dan publiek komt. Het is logisch dat een man als Merckx voor zijn prestaties betaald wordt. Maar niet met zulke bedragen. Er blijft voor de anderen niets over. Dat willen wij in onze koersen kostte wat het kost voorkomen”. Eef Dolman, actief bestuurslid van de Vereniging van Beroepswielrenners, ziet in die duisternis nog één theoretisch licht- punje. „Het is volgens de reglementen mogelijk dat een prof voor twee merken rijdt. Dat gebeurt in Zwitserland ook wel. We zouden alle Nederlanders voor de Tour dus nog samen kunnen brengen”, aldus de oud-FIandriaan, die zich echter tegelijkertijd realiseert dat dit plan in de praktijk vrijwel onuitvoerbaar zal blijken te zijn. De dramatische triomf over de Verenig de Staten in de olympische finale van zaterdagavond zal de belangstelling alleen nog maar doen toenemen. „Ik laat de jongens graag basketbal spelen”, zegt Katsjalin. „Al was het alleen maar ter afwisseling van de toch vaak wat eentoni ge voetbaltraining. En per slot van reke ning is het nog van belang ook om de sprongkracht op te voeren”. Welke woor den de glimlachende instemming krijgen van David Kipiani (21), Dynamo’s boom lange linksbuiten, die als tolk fungeert. Voor Gavrili Katsjalin had de ontmoe ting van afgelopen zondag met Lokomoti- va (2-2) overigens nog een traditioneel tintje. De Moskouse spoorwegclub immers was in het begin van de jaren ’50 het vertrekstation van zijn glorierijke trai nersloopbaan. Korte tijd later al werd hij benoemd tot bondscoach van de Russische voetbalbond, een functie die hij tot en met het toernooi om het wereldkampioen schap 1970 heeft bekleed, met uitzonde ring vair één seizoen, zijnde het jaar 1964 <in de Sovjet-Unie strekt het voetbalsei zoen zich in tegenstelling tot wat bij ons het geval is uit over het kalenderjaar). De opmerkingen van senator Mans field hebben twijfels doen ontstaan of het Amerikaanse congres bereid azl zijn 15 miljoen dollar beschikbaar te stellen voor de Olympische winterspelen, die in 1976 in Denver worden gehouden. Nog deze week zal het Amerikaanse congres moeten beslissen over de sub sidie voor Denver. De Australische miljoenenstad Syd ney heeft zich inmiddels kandidaat ge steld voor de Olympische Spelen van 1988. Dit heeft burgemeester William McDermott dinsdag verklaard. Hij stelt zich voor eventueel soortgelijke acco- modaties te laten bouwen als in München. De loco-burgemeester en de stadsarchitect van Sydney, die in München te gast waren, toonden zich zeer enthousiast over de olympische bouwwerken in de Beierse hoofdstad. t Eef Dolman, hier bij zijn overwinning in de ronde van Sittard, is ook buiten de koers een actief renner. nen. Hij loopt tenslotte (zijn volgende grap) financieel op zijn laatste benen. Als wij hem vertellen dat wij het formulier niet eens inleveren vindt hij dat ook wel best. Daarna is het ge sprekje snel afgelopen. Het wordt alle maal iets te landerig. Het is na de ontwikkelingen van de afgelopen maanden ook wel te begrijpen, hoewel Mulder misschien beter onmiddellijk had kunnen zeggen niets voor een gesprekje te voelen. Hij stemde, zo vriendelijk was hij tenslotte weer wel, echter onmiddellijk toe om zijn toto- prognose te geven. En daar ging het tenslotte om. MAC tl-Sport Mulder wil vervolgens nog wel even ingaan op het feit hoe zijn aanpassing in het „geldbewuste” Ajax-milieu is verlopen. Heeft er geen moment hoe miniem dan ook bij sommige spelers de stemming geheerst van: daar heb je de „dure” jongen, die nog geen wed strijd heeft kunnen voetballen? Mul der: „Ik ben bij Ajax erg sympathiek ontvangen. Onmiddellijk in de groep opgenomen ook. Van die kant zijn er echt geen problemen”. De VVBW spreekt daar over met de KNWU, de amateursponsors en de SBB. De opzet is iedere renner die zijn best wil doen brood op de plank te geven. Dol man: „De prijzenschema’s moeten worden aangepast. Het is nu zo dat de eerstaanko- menden in verhouding veel te veel op strijken. Daardoor krijg je combines, hele ploegen die voor de eerste prijs gaan rijden, om hem dan te verdelen. Eddie Merckx is op het ogenblik het meest extreme geval. Hij komt aan de start voor zo’n 8000 gulden, terwijl alle overige ren ners in het veld samen om 3000 piek wat) aan hun trekken te laten komen. Het zijn juist die kleintjes waar de VVBW, en de laatste weken in het bijzon der bestuurslid Eef Dolman zich zorgen over maken. Vorig jaar reeds werd met medewerking van de KNWU een Stichting (SBB) opgericht met als voornaamste doel de sportieve zaken (door middel van ma nager Derksen) en de zakelijke kant (door middel van een landelijk sponsorpakket) van de bestaande profcriteria te coördine ren. Het rendement van die koersen moet daardoor omhoog waarmee de continuïteit wordt gewaarborgd; ook een vorm van werkverschaffing voor de coureurs. „Er zijn op die manier dit seizoen 34 wedstrijden gehouden”, aldus Dolman, „daarvan waren er 14 opgezet door Het Vrije Volk. Wij vinden dat de SBB zich nog te veel op de bestaande wedstrijden heeft gericht. Ik voel zelf veel voor het systeem van Het Vrije Volk; koersen zonder startgelden, zonder entreegelden, (Van onze sportredactie) TBILISI. Totdat een Nederlands aandoende plensbui het zanderige veldje volledig onbespeelbaar maakt, staat hij opgewekt te scheidsrechteren bij een par tijtje basketbal. Een kleine grijze man, die later een uiterst beminnelijk gespreks partner blijkt, Gavrili Dmitriewitsj Kats jalin, chef-trainer van Dynamo Tbilisi. Zijn spelers geven zich vol overgave aan de basketballerij, met voetbal en worste len de populairste tak van sport in de Sovjet-Unie. Hij is een van de weinige gelukkigen. Het grootste deel van ons nationale wie- lerpeloton staat momenteel nog werkloos op straat. Matthijs de .Koning, met Zoete melk, Dolman en Janssen ontslagen bij Flandria, zegt: „Er is nog geen reden voor paniek. Vorig jaar om deze tijd had ik ook nog niet getekend, maar ik moet wel toegeven dat het er dit keer wel somber der uitziet. Ik ben toch wel bang dat ik werkeloos zou kunnen worden. Voorlopig hoop ik nog op Ton Vissers”. Zoals gewoonlijk wordt er in de tijd dat de grote bedrijven hun reclamebudget ten samenstellen druk gespeculeerd. „Sponsors” rijzen als paddestoelen uit de grond, maar als het werkelijk op onderte kenen aankomt geven de meesten niet thuis. Een serieuze gegadigde is nu nog steeds Frisol, bezitter van een sterke ama- teurploeg. Deze sponsor zou onder leiding van Piet Liebregts een tien man sterke profformatie (drie routiniers en zeven nieuwelingen) op de been willen brengen. Bij de voorbereidingen is er echter een kink in de kabel gekomen. Liebregts werd door de KNWU uit de koers genomen omdat hij als jurychauffeur het zoontje van zijn baas had meegenomen. Een kwestie die hem niet direct in zijn ploegleiderschap remt, maar die voor de heer De Vries, directeur van Frisol toch reden genoeg was om gedurende de behandeling van deze zaak door de sportcommissie een afwachtende houding aan te nemen. De Vries: „Ik ben nog steeds gepikeerd omdat men Liebregts uit de koers heeft 'gezet. Dat ging zomaar zonder enige verklaring. Als Liebregts geschorst wordt dan gaat de wielerploeg sowieso niet door. In het gunstigste geval beslissen wij na de Tour de 1’ Avenir. Het hangt dan helemaal af van de beslissing van Priem en Den Hertog”. bij Ajax nogal tegenstrijdig gerede neerd over uw blessure. Volgens Ko vacs is de blessure honderd percent genezen, volgens dokter Rolink is dit nog niet het geval. Wat is uw mening? Mulder: „Daar kan ik niets over zeg gen. Daar zult u inderdaad bij de dokter voor moeten zijn”. Er waren enkele coureurs (Vianen en etappewinnaar Duyndam) die Pellenaars woord niet zo nauw namen en alvast voor hun eigen toekomst gingen zorgen. Via nen: „Al tijdens de ronde spraken we met Gitane. Ik wilde zelf niet het risico lopen dat de Pel zijn 'woord niet na zou komen. BUSSUM. Eén zaak wordt tijdens het telefoongesprekje met Jan Mulder wel duidelijk: zijn knieblessure komt zo langzamerhand zijn keel uit. Mul der, die zojuist weer een interview onder ogen heeft gekregen dat een tendens uitstraalde waarmee hij het duidelijk oneens was, is momenteel weinig spraakzaam. Hij geeft toe dat hy het vervelend vindt om weer als de vervelende jongen over te komen die altijd maar zeurt. Te meer omdat zijn buurvrouw, die er naar zijn zeggen best mag wezen, hem dan weer boos aankijkt. Maar los van alle wrange „grappen” is het duidelijk dat Mulder er genoeg van heeft om nog langer alleen maar te boek te staan als de „inzet” van het tot bela chelijke proporties uitgegroeide miljoe nensteekspel tussen Ajax en Feye noord. Ook als de voetballer, die daar na nog geen enkele gelegenheid heeft gekregen om aan te tonen waarom hij eigenlijk naar Amsterdam is gekomen, namelijk om gewoon te voetballen. Het gesprek verloopt in eerste in stantie dan ook als volgt: „Er wordt Het devies van Dolman is duidelijk: liever een aantrekkelijk gevecht door een groep coureurs die misschien iets langza mer fietsen, dan één duurbetaalde vedette (of een combine van renners) die de wedstrijd beheerst en het publiek niet de strijd geeft waar het voor gekomen is. KNWU-sportcommissielid Förster, speciaal belast met profzaken: „We gaan over dit plan praten, Daarbij moeten we bedenken dat er lang gestreden is om de wielrenne rij als beroep erkend te krijgen.Nu dat gebeurd is zal de KNWU er op toezien dat coureurs hun vak op een behoorlijk ni veau uit moeten kunnen oefenen. Ik heb al gehoord van plannen dat profs truitjes van plaatselijke sponsors zouden willen accepteren. Op dergelijke initiatieven zou ik niet te snel in willen gaan”. (Van onze sportredactie) HAARLEM Ondanks nieuwe initiatieven van de wielerfabriek Gazelle en Frisol, die volgend jaar profploegen op de been willen brengen, ziet de toekomst er voor de Nederlandse beroepswielrennerij bepaald niet roos kleurig uit. Het eerste jaar zal er van de nieuwe merkenploegen zeker nog geen grote internationale daden te verwachten zijn. De Nederlandse fietsers met enig aanzien in het buitenland (Karstens, Tabak, Duyndam, Zoete melk en Vianen) zijn reeds in „vreemde” dienst getreden, terwijl Neder lands enige Tour de France-w’innaar Jan Janssen nu definitief besloten heeft om er mee te stoppen. De coureur uit Putte heeft nog slechts één koers, de ronde van Kortenhoef, op zijn programma staan. Hij is serieus van plan op één of andere manier toch bij de wielersport betrokken te blij ven, maar in welke functie dat zal zijn kan hij nog niet zeggen. Dus blijft er nog maar één renner, Wagtmans, over die zijn ervaring als kopman in dienst kan stellen van een zo Nederlands mogelijke jonge ploeg. Gazelle scout Ton Vissers: „De sponsor staat erop dat Wagtmans in ieder geval aangetrokken wordt. Verder blijft Gazelle, als alles doorgaat, een Neder- HILVERSUM De uitolagen van de dinsdag avond In Hilversum gehouden koersen zijn: Prijs van Oslo 2000 m: 1. Jan Hollandia (R - .24.5; 2. Kaptein Norton; 3. Win 00 pl 2.60 1.50 kop 11.50 (Van onze sportredactie) MOSKOU. Toch een grote verrassing in de opstelling van FC Den Haag. Op een persconferentie, dinsdag na afloop van de training gehouden in het Leninstadion, ont hulde trainer Evert Theunissen zijn be sluit om Kees Weimar weer in het team op te nemen. Ook Welmar zelf was er door overdonderd. Hij was er door de trainer nog niet eerder van in kennis gesteld. Weimar zal na een afwezigheid van meer dan een half jaar in FC Den Haags hoogste formatie uitgerekend in de Europa-Cupwedstrijd tegen Spartak Mos kou zijn oude, vertrouwde plaats als voorstopper innemen. Daarmee is het duo Mansveld-Weimar in ere hersteld. Woudstra) 2.50.8 1.24.6; 2. Julius Caesar; 3. Jaslo. Win 8.20 pl 2.80 2.10 7.10 kop 3.10 trio 1712.00. Prijs van Helsinki (eerste afdeling) 2000 m: 1. Ingrid Hanover (J. de Boer) 2.45.6 1J22.8; 2. Funny Boy; 3. Feny Hollandia; Win 4.90 pl 2.00 3.80 1.90 kop 14.30. Prijs van Praag (eerste afdeling) 2000 m: 1. Jane Mac (M. Vergay) 2.47.2 1.23.6 2. Gr.avln v.d. Golf; 3. Goalgetter. Win 2.10 pl 2.10 9.80 4.00 kop 4.70 trio 4781.80. H. van Wickevoort Crommelin memorlalprljs 2400-2450 m: 1. Jojo Buitenzorg (Jan V. Dooye- weerd) 3.19,3 1.22,2; 2. Keen Speed; 3. Karin. Win 1.90 pl 1.30 1.50 1.10 kop 2.60. Prijs van Moskou 1600 m: 1. Henry Belwin (B. van Klaveren) 2.08,1 1.20,1; 2. Ido Hanover; 3. Godfried van S. Win 3.90 pl 2.80 2.60 3.50 kop 8.30 trio 314.90. Prijs van Helsinki (tweede afdeling) 2000 m: 1. Goldfinger (A. Niemeyer) 2.45.2 2.21.1: 2. Hazle ton b: 3. Hornblower. Win 48.10 pl 2.80 1.60 1.50 kop 45.20. Prijs van Praag (tweede afdeling) 2000 m 1. Jachtvazant S (B. de Jong) 2.46.8 1.23.4; 2. Ida Roodnoot; 3. Judy Buitenzorg. Win 4.30 pl 2.- t.90 2.80 kop 15.90 trio 407.40. Prijs van Kopenhagen 2440 m; 1. Kimelak (P. Zandt) 3.34,5 1.27.9; 2. Karel Volann; 3. Kiry van Ursem. Win 9.20 pl 2.20 2.10 3.20 kop 16.80. Totalisatoromzet (386.921. Toch heeft hij erg veel pech met blessures. In België zat hij ook wel eens aan de kant. Mulder (lichtelijk sarcastisch): „Voetbal is een hard spel zoals u misschien weet”. En enkele seconden later weer: „De scheidsrech ters kunnen daar natuurlijk veel aan doen. En die zijn in België een stuk slechter dan in Nederland”. Vervolgens wil Mulder een schrifte lijke bevestiging dat hij de helft van de prijs krijgt als wij deze toto win- Komt de Frlsol-formatle tot stand, dan zal het echter, evenals Gazelle, geen echte grote equipe worden. Liebregts: „Wij den ken meer aan een ploegje voor de Bene lux. Wij zullen geen grote rondes rijden". Hoewel het bijna niet in het nieuws is gekomen, was Nederland dit seizoen toch al een tweede profploeg, Wybert, rijk. De coureurs van de dropfabrikant concen treerden zich echter, onder aanvoering van Harm Ottenbros, helemaal op de criteriums. Of Wybert volgend jaar op deze basis door zal gaan is nog niet beslist. Wat op het ogenblik wel al vast staat, is dat de schaarse vaderlandse klas- seprofs volgend jaar opnieuw versnipperd over meerdere ploegen zullen rijden, waardoor de aantrekkingskracht voor een grote sponsor van een puur Nederlands team weer aanmerkelijk verminderd is. HAARLEM. Achter de schermen van het vaderlandse wielerwereldje wordt mo menteel druk vergaderd over mogelijke oplossingen voor dreigende werkeloos- heidsproblemen. Het is niet de eerste maal dat het overgrote deel van de Nederlandse coureurs zonder werkgever kan komen. Er was al eens paniek na het wegvallen van Televizier en het overlijden van Wil lem II en Caballero. Maar steeds kwamen er weer nieuwe gegadigden die de hardste klap opvingen. De situatie is nu echter ernstiger dan enkele jaren geleden. Het is intussen voor iedereen vast komen te staan dat men in Nederland niet over de mogelijkheden beschikt om de sterkste coureurs samen te brengen in een op internationaal niveau meetellende natio nale formatie. Op Rini Wagtmans na hebben de sterk- sten nu al voor buitenlandse formaties getekend, zodat er voor nieuwe Neder landse sponsors slechts mindere renners voorhanden zullen zijn. Van de ploegen die eventueel uit deze coureurs gevormd worden zijn in de grote internationale wedstrijden niet de successen te verwach ten, die de wielersport bij het thuisfront zou kunnen stimuleren. En dat is toch een bittere noodzaak om ook de kleintjes onder broodrijders (en dat zijn er nogal WASHINGTON De Olympische Spelen van 1976 moeten volgens de democratische Amerikaanse senator Mike Mansfield worden afgezegd. „De Spelen zijn te politiek, te racistisch, te anarchistisch en moorddadig gewor den”, aldus Mansfield dinsdag op een persconferentie in Washington. In dat jaar 1964 was Katsjalin werk zaam bij Dynamo Tbilisi en het resultaat is nu nog duidelijk af te lezen op het grote „scorebord” bij het hoofdgebouw van het sportcentrum. Daarop staan alle eindklasseringen van het eerste elftal ver meld sedert de club in de hoogste liga uitkomt. Achter 1964 staat een helderrood cijfer 1. Opmerkelijk is dat Dynamo nim mer een tiende plaats of lager bezette. „Deze club heeft op mij altijd al een grote aantrekkingskracht uitgeoefend”, laat hij nu Weten. „Kijk, het Georgische voetbal verschilt wezenlijk van dat in de rest van de Sovjet-Unie. Het is tempera mentvol als in Zuideuropese landen, Italië en Spanje bijvoorbeeld, met dit verschil dat er bij voorkeur nog op de aanval wordt gespeeld. De technische kant van het spel vervult een hoofdrol bij voorbereiding zowel als uitvoering. In de meeste andere delen van de Sovjet-Unie zijn het juist de fysieke kwaliteiten van de spelers die naar voren worden gehaald en dat ligt mij niet zo”. Katsjalin zelf is de afgelopen weken niet op reis geweest, wat wil zeggen dat hij niet naar Nederland trok om FC Twente aan het werk te zien. Hoewel de Russische competitiepauze toch ideale mo gelijkheden bood, zegt de marr die bij Dynamo alleen bevel over het eerste team heeft (maar ik ga ook dikwijls bij de junioren kijken”) dat hij geen tijd heeft gehad om drie of vier dagen naar Neder land te gaan. „Vandaar dat ik ook niet erg veel van de spelers van FC Twente af weet. Maar wat wel vaststaat is dat de ploeg achter Ajax en Feyenoord de derde van het land is. Dat het Nederlands voetbal op een veel Men noemt het een moeizaam pro ces. Mulder: „Dat kunnen we wel zo stellen, ja. Dat is erg mooi geformu leerd. Ha, ha”. En dan enkele seconden later: „Die hele blessure is een psychi sche kwestie". towtom S-5V.V. 8 maar met enkele grote sponsors. Op die manier zouden wij voor 1500 gulden een complete beroepsrennerswedstrijd aan kunnen bieden. En als het betreffende comité of de organiserende club actief is, dan is het zelfs vrijwel zeker mogelijk dat zij er zelf zelfs nog met winst uitko men”. Dat optimisme wordt zeker niet gedeeld door Kees Pellenaars, na twee jaar Goudsrrrit-Hoff definitief ploegleider-af. „Ik begin er niet meer aan”, aldus de Pel die aan zijn laatste seizoen een door zenuwen gepijnigde galblaas overhield, „het laatste jaar was het plezier er voor mij toch al af. De mentaliteit van de renners van tegenwoordig ligt mij niet. En dan altijd die angst voor de doping controle. Je weet nooit of een van je renners gepakt zal kunnen worden omdat je zelf niet weet wat ze nemen. Eigenlijk had ik door willen gaan tot mijn zestigste. Ik had volgend jaar als de Tour in Nederland start afscheid willen nemen, maar daar heb ik toch maar vanaf ge zien”. Het Rotterdamse Sparta heeft in Ren nes de vriendschappelijke wedstrijd tegen de club van die naam, die uitkomt in de Franse eerste divisie, verloren met 0-1. De eredivisieclub FC heeft dinsdagavond op eigen terrein de vriendschappelijke wedstrijd Westduitse Bundesligavereniging Hanno ver ’96 verloren met 1-2. Bij rust stonden de Groningers reeds met 0-2 achter. Het scoreverloop was: 7. Denz 0-1, 9 Beichle 0-2, 65. Fransen 1-2. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 1500. Kees Weimar door zijn studie aan de universiteit in Amsterdam voor leraar ge ografie niet in de gelegenheid regelmatig met de a-selectie mee te trainen was meegegaan in de veronderstelling als wis selspeler op de bank te moeten blijven zitten en slechts in noodgevallen actief te worden. Ook voor Kees Weimar zelf kwam zijn verkiezing daarom geheel on verwacht, ofschoon hij dit seizoen in het b-team vooral de laatste weken heeft gedemonstreerd in een voortreffelijke vorm te verkeren. Ongelukkig toeval is echter dat Weimar zich juist tijdens de heenreis heeft gebles seerd. Bij het optillen van de grote, rieten mand met schoenen, shirts, trainingspak ken e.d. een karwei dat bij FC Den Haag per traditie door de wisselspelers dient te worden opgeknapt verdraaide hij zijn linker ktïie, de knie waaraan hij reeds twee maal is geopereerd. Dokter Van Rompu: „Er zit vocht in”. Niettemin zal Weimar zijn rentree kunnen maken, al zal zijn knie ongetwijfeld van een lichte bandage worden voorzien. De opstelling van Weimar betekent overigens niet, dat nu De Zoete zijn plaats zal zijn kwijtgeraakt. De Zoete bekleedt in Theunissens concept een positie als extra verdedigende middenvelder. FC Den Haag zal vanavond tegen Spartak met twee spitsen opereren: Bregman en Rood nat. De Noor Fuglset is naar de zijlijn verwezen. De opstelling luidt: fhie; Mansveld; Wijngaarde, Weimar, Korevaar: Advocaat. De Zoete, Kila. Berg; Bregman en Roodnat. Spartak Moskou kan rekenen op zijn Münchngangers Lowtschew en Olschansky. Pellenaars heeft de laatste twee jaar aan den lijve ondervonden dat alleen een team met alle Nederlandse renners enige kans heeft op een redelijke plaats tussen de grote internationale merken. Mede daardoor kwam het tijdens de laatste Tour de France tot een conflict tussen Pellenaars en zijn werkgever. De Braban der speelde daarbij een gevaarlijk spel. Hij besefte dat Goudsmit-Hoff door zijn houding van voortzetting van de ploeg af zou kunnen zien, waardoor dertien ren ners op straat zouden komen te staan. De Pel stelde de coureurs in die woelige dagen gerust door ze wijs te maken dat hij voor een nieuwe sponsor zou zorgen. Nu puntje bij paaltje komt trekt hij zich echter terug en laat hij de coureurs aan hun lot over. Koster) 2.48.9 1.24.5; Johnny Fibber. 1 trio 247,60. Prijs van Wenen 2040 Dassen' 2.53.6 1.25.1; 2. Carbonari. Win 2.70 pl 1.30 1.30 kop 3.00. Prijs van Stockholm 2040 m: 1. Krlstalpris (K. 1. Igor V tl

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 21