Ik heb geluk gehad bij de auditie Onnavolgbaar gegoochel met stoffen en In de vishal UST kleuren Cornel Wijker uit IJmuiden speelt Disney on Parade” I s •ft I Danseresje begon carrière in de Brulboei: Examens Haar modejournaal MAX HEYMANS' HERFST- EN WINTERCOLLECTIE Officieel bezoek Vergadering van Britse mijnenveger Boerenleenbank aan IJmuiden in Terpsichoré Ziekendag in Goede Raad Kerk Havenberichten lam Kg I KEIHARD O' Kg® 1 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1972 IJMUIDER COURANT 99 Exc/usieve couture (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Vanmiddag is in de Rotterdamse Ahoyhal het doek op gehaald voor het IJmuidense danseresje Cornel Wijker uit de Oranjestraat, die een van de hoofdrollen speelt in de nieuwe Amerikaanse „Disney on Parade”-show. Als „Alice in Wonderland” danst en speelt zij avond aan avond voor het voetlicht, omgeven döor de talrijke bekende figuren uit dit wereldberoemde verhaal, zoals het Witte Konijn en natuurlijk Tweedle- Dee en Tweedle-Dum. Deze Disney-show heeft in Londen bij de première al bijzonder veel belangstelling gehad en het ziet er naar uit dat dit ver- maakcircus ook in Nederland succes zal oogsten. De twintigjarige Cornel Wijker schijnt nauwelijks onder de indruk te zijn van het feit dat zij bij dit theaterevenement zo’n belangrijke rol speelt. Op haar kamer vertelt ze een beetje verlegen hoe ze aan haar contract is gekomen. „Ik studeerde op de Amsterdamse Balletacademie van Nel Roos en daar hoorde ik dat er voor Disney on Parade een auditie werd georganiseerd. Zonder enige ver wachtingen heb ik daaraan meegedaan en ik was werkelijk verbaasd toen ik hoorde dat ik met zes anderen was aangenomen. Later zijn we naar Ge neve gevlogen, waar de repetities zijn gestart. De première had in Londen plaats op 27 juni. Ik weet wel dat we allemaal vreselijk zenuwachtig waren. Maar de show is daar een groot succes geworden met veel lovende recen- ties”. MAX HEYMANS HEEFT en dat zal voorlopig nog wel zo blij ven ook een onverwoestbare en enigszins magische naam in ons Nederlandse haute-couturewereld- je. Naar mijn idee niet ten onrech te. Al mogen zijn creaties het ene seizoen wat meer oh’s en ah’s aan de verbaasde toeschouwers ont lokken dan de andere, Max blijft nu eenmaal de onnavolgbare mode- artiest, die op geraffineerde wijze met stoffen en kleuren weet te spelen. Een eigenschap, die hij bij de presentatie van zijn herfst- en wintercollectie weer voor de volle honderd percent wist waar te maken. ||p 4® ■W IK k (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE wist Dameskapsalon Modehuis IJmuiden Ook zonder afspraak kunt u terecht voor uw haarverzorging. Japon met jasje van een zuiver wollen double-face uit de couturecollectie van Max Heymans. IJMUIDEN, Aan de dinsdagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 248 kisten en 661 premiekisten schelvis; 13 kisten en 70 premiekisten wijting; 180 kisten kabel jauw; 77 kisten koolvis; 1180 kisten en 132 premiekisten haring; 11321 kisten en 1521 premiekisten makreel; 27 kisten di versen; 255 stuks stijve kabeljauw. pjein 1940-1945 or. 48 DE TWINTIGSTE collectie van Max Heymans was weer een waar feest voor het oog en voor degenen die in de buurt van de meester waren gezeten, BEVERWIJK. De algemene vergade ring van de Boerenleenbank te Beverwijk wordt op donderdag 14 september gehou den in Huize Terpschigoré aan de Zee straat. De heer J. J. Doodeman treedt af als lid van het bestuur wegens het berei ken van de 70-jarige leeftijd. Door de Raad van Toezicht wordt de heer C. J. W. Kuys, wonende aan de Wijk aan Duirrer- weg 13, kandidaat gesteld. Overigens zal er ook een nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht moeten komen, want on langs is de heer G. J. de Wit overleden, die 15 jaar als voorzitter van de Raad heeft gefungeerd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Aan het Ichtuscollege slaagden na herexamen voor HBS-A: Arie Hogendoorn en Marijke Molendijk in Be verwijk en Janneke Korf en Kees Visser in IJmuiden. Voor het HBS-B diploma slaagden Pieter van Duyn en Eddy Kop pelaar in Beverwijk alsmede Anton Buur man, Peter Jansen, Riny Kord en Ina Ras in IJmuiden. Uit de Collection Diffusion van Max Heymans is dit geruite tweedpak, dat werd gecompleteerd door een gestreepte tricot jumper in dezelfde kleurstelling. Deze fraai belijnde mantel is even eens een couturemodel uit de herfst- en wintercollectie van Hey mans. Cornel zegt dat het in Alice in Wonder land drie en twintig minuten keihard werken is en ze is eigenlijk blij dat ze naast het dansen en spelen niets hoeft te zeggen, want alle stemmen zijn op de band ingesproken zodat zij van de play- back-techniek gebruik maakt. Zoals gisteren reeds gemeld draait „Dis ney on Parade” van 13 tot en met 24 september in Rotterdam en van 26 sep tember tot en met 1 oktober in Gronin gen. Daarna vertrekt de caravan compleet met reizend toneel honderden kostuums en vanzelfsprekend de tientallen mede werkers naar West-Berlijn, Rome, Milaan, Marseille, Zürich, Kopenhagen, Goten borg en Helsinki, in welke laatste plaats het Europese toernee zal worden beëin digd. „De show komt dan waarschijnlijk in Tokio, maar ik weet niet of ik meega. Ik ben namelijk een beetje bang dat je na zo’n jaar zoveel routine hebt opgedaan, dat de artistieke prestatie minder wordt. Er bestaan in Amerika plannen voor drie nüeuwe shows, namelijk Mary Poppins, (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Engelse mijnenveger HMS Chawton zal op maandag 18 sep tember een officieel bezoek brengen aan IJmuiden. Het schip, dat onder commando staat van luitenant ter zee le klasse S. Taylor, zal ligplaats kiezen in de Vissers- haven, nabij de aanlegplaats van de red dingsboot. De mijnenveger maakt deel uit van het Royal Navy Fishery Protection Squadron. De bemanning bestaat uit zes officieren, vijf onderofficieren en vijfentwintig man schappen. Een selectie daaruit zal dins dagmiddag om drie uur aantreden om in het sportpark Schoonenberg een partijtje te voetballen tegen een elftal van de Velsense politie. Jeugddienst. In Heemskerk begint zondag in de kerk aan het Kerkplein de eerste jeugddienst van het nieuwe seizoen. Om 19 uur spreekt ds. J. Veenendaal uit Haarlem over het thema „de brug is er nog”. Het combo onder leiding van Nico bekroonden het geheel. Heel apart was een vrij langharig velours imprimé pakje met plooirok. Het dessin was geleend van een katachtige diersoort. BIJ DE GEKLEDERE japonnen zag ik peilloze decolletés. Draperieën en meterswijde rokken maakten avondja ponnen van zijden mousseline en or ganza tot sprookjesgewaden .Zeer wij de lange broekrokken kregen een pla stron als bovenstuk. En wat zou u denken van iets dergelijks in een paars tintje en dan nog gecompleteerd met een kort gestreept jasje van brokaat. Edoch, misschien voelt u meer voor een lange, zuiver zijden witte redin gote met kraag en manchetten van nerts. Het interieur van deze mantel is paars evenals de bijpassende japon, die me daar een V-decolleté had tot aan het gedrapeerde taillestuk. Over diep gesproken! „Doodchique”, zal Max on getwijfeld hebben gedacht toen hij dit ontwerp op papier had gezet. En eer lijk is eerlijk, hij heeft weer gelijk. VOORNAAMSTE KLEUR van Hey mans’ twintigste in zijn huis getoonde collectie was „Le violet de Paris”. Voorts zwart en vanzelfsprekend wit in combinatie met violet, nègre en verder wat Max maar in zijn kleurge- voelige vingers krijgt. BEHALVE DE bijzonder fraaie cou- ture-modelleri werden er enkele niet minder mooie ensembles uit de confec- tie-collectie voor het volgend voorjaar getoond. Bij deze zogenoemde Collecti on Diffusion was onder andere een rok en mantel van prachtig katoen te be wonderen in wit met zwarte motieven. De mantel had korte mouwen hetgeen in combinatie met een jumper of blou se met lange mouwen een zeer apart effect opleverde. Composé-stoffen wer den verwerkt in een japon met kort jasje. Van beige jersey werd onder meer een mantel met bijpassende rok, gecompleteerd met zijden blouse, ge toond. „Disney on Parade” draait, zoals de naam al doet vermoeden, rond de bekende figuren die de Amerikaan Walt Disney tijdens zijn leven creëerde en tot wereld beroemde persoonlijkheden maakte door middel van stripverhalen en tekenfilms. In de show zijn acts opgebouwd rond onder meer Mickey Mouse en Donald Duck, de hond Pluto, Junglebook, Peter Pan en natuurlijk Alice in Wonderland. Cornel danst en speelt hierin nadat zij als het doek opgaat in een wonderlijk en kleurrijk bloememlandschap al zwevende terechtkomt. „Die bloemen zijn werkelijk fantastisch en tot verrassing van iedereen komen ze tot leven als ik een paar passen gemaakt heb. Overigens zijn die bloemenkostuums door de grootte en alle pracht en praal vreselijk zwaar en ik ben blij dat ik een van de lichtste kostuumpjes uit heel de Voordat Cornel voor deze rol werd gecontracteerd hal zij geen enkele theater ervaring. Zjj begon haar carrière bjj het buurthuis de Brulboei aan de Kanaal straat, waar zij als kind haar eerste balletlessen kreeg. Na de lagere school volgde zij de vooropleiding van Nel Roos in Amsterdam en nadat zij haar mulo- diploma had behaald, werd rij op de Balletacademie ingeschreven. „Ik weet niet waaraan ik het te danken heb dat ik nu voor deze show ben aangenomen, maar het zal wel een kwestie van veel geluk zijn geweest,” zegt ze bescheiden. Aangekomen schepen 12-09-72: Amstelstroom, Huil; Zaanstroom, Felix- towe; Falkenberg, Karlstad, Zaandam; Jo an C, Londen, IJmuiden; Oriole, Dagen ham; Katsala, W.Afrika; Anita y. Bargen, Flixborough; Installer 1, Esmatalas; Tim- ca, Hamina, Velsen; Brightling, Flixb- rough; Alderney Courier, Rochester; Sal- singer, Bremen, IJmuiden; Wolanda, Til bury, IJmuiden; Seelöwe, Boltsla; Jota, Archangel, Zaandam; Karin Winkler, Hamburg: Gazelle, Boston, Zaandam; Tor Anglia, Gothenburg; Eenvov Palm, Le Havre; Oabrador, Rotterdam, IJmuiden; Dintelborg, Goole; Brandon, Londen; Lin da, Tyne. eveneens een feest voor het oor van wege de begeleidende dolkomische commentaren. Prijzen in guldens, per 50 kg: schelvis I 75-51, schelvis 2 64-47, schelvis 3 57-26, schelvis 4 51-34, wijting I 41-27,50, wijting II 38 28, kabeljauw I 105-65, kabeljauw 2 155-81, kabeljauw 3 100-70, kabeljauw 4 102-92, kabeljauw 5 70-42, koolvis I 77, koolvis 2 60, koolvis 3 65-57, koolvis 4 63- 42, tarbot 320, tongschar 152-113, haai 70- 51, poontjes 29-23, haring 57,50-23,50, ma kreel 74-20.50, schol 4 35. Besommingen: KW 3 ƒ18.100, KW 32 f 17.700, K W 42 10.300, KW 66 218 21.800, KW 74 660, KW 81 26.200, KW Sneeuwwitje en Donald Duck en ik hoop dat ik daarin een rol kan dansen en spelen. Maar voorlopig ben ik nog heel tevre den met het leven dat ik nu leid. Het is fijn om zoveel mensen, jong en oud, aan het lachen te brengen in deze twee en een half uur durende show. Daarnaast vind ik het nog aantrekkelijk rond te reizen, van stad tot stad, en telkens weer kennis te maken met een heel ander publiek, dat zich toch altijd weer wil laten vermaken door deze vrolijke creaties van Walt Dis ney”. show heb. jurkje.” Een van haar tegenspeelsters is het Witte Konijn dat met zijn zenuwachtig geroep „Steeds te laat” voortdurend over het toneel rent en tussen het publiek gaat zitten. Alice die het beest wil pakken, mist het beest telkens op een haar. Ook de vlinders met hun levensgrote vleugels stelen de show en een ander onderdeel is het spel met de kaarten. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Woensdag 20 septem ber is in de kerk van O. L. Vrouw van Goede Raad aan de Arendsweg de jaar lijkse ziekendag voor alle zieken van Beverwijk, Velsen-Noord en Wijk aan Zee. Het comité ziekendag heeft produk- tieleider Victor Conselman gevraagd een aantal artiesten voor deze dag te contrac teren. Namens „Artiestenpallet” komen de volgende zangers en zangeressen naar de kerk: The Twinnies, accordon-duo, Rom Molemaker, gitaar, Maria Maatman- Kamphuis, voordracht en Lenada, zange res. Zij maakte vorig jaar deel uit van de televisiezangploeg van Knokke. De ziekendag begint ’s morgens 9 uur met een Eucharistieviering door pastoor G. G. M. Groot. Na de toespraak door de rector van Heliomare. W. Randag en een lunchpauze start om twee uur artiestenpal let. Om vier uur wordt de dag besloten met onder anderen een optreden van het koor van de Margrietschool. Vertrokken: Katrin Schulte, Gdynia, IJmuiden; Bor kum, Trömso; Christine Mathiesen, Flix borough; Dzjerjinak, Zwarte Zee; Tor Pa- risia; Kopenhagen; Pamela C, Londen, IJmuiden; Cellona, Riga; Visten, Gent; Belona, Hamburg, Beverwijk; Otto River, Antwerpen; Oriole, Dagenham; Prinsen- borg, Delfzijl; Berwald, Le Havre; Saint Louis, Vlissingen; Dona, Bremen; Athena, Bremen; Age Andreassen, Noordzee, IJ muiden; Jean E, Londen; Bremervorde, Great Yarmouth; Amstelstroom, Hull; Hondsbosch, Rochester; Rosemary Ever- hardt, Flixborough; Anette Bos, Antwer pen; Ostara, Stockholm; Bischoff stein, Cristobal; Zaanstroom, Felixtowe; Zaiere, Bremen; Zaanland, Santos; Kroonborg, Delftzijl; Joan C. Whitby; Anita von Bar gen, Flixborough; Saint Tropez, Cadiz; Ca dence, Gravesend; Brightling, Grimsby; Melusine, Cleveland; Orion, New Orleans; Oltul, Lules; Aangekomen schepen 13-09-72: Boreas, Rotterdam; Ganymedes, Antwer pen; Werrastein, Antwerpen; Garm, Rau- ma; Spaarnekerk, Rotterdam; Diorit, Flix borough; Constance, Stettin; Rijnstroom, Shoreham; Albert V, Felixstowe; St. Marc, Bres; Ali Damhof, Sussex; Vertrokken: Karin Winkler, Flixborough; Minerva II, Bremen: Riet, Londen; Emsland, Sol- vesborg; Waszawa, Hamburg; Mynias, Hamburg. een gewoon groen katoenen OP INGENIEUZE wijze verwerkte Heymans de fraaiste wollen stoffen tot pakjes met allure, niet in de laatste plaats door de prachtige zijden blouses en dito interieurs. Let wel, bij deze creaties spreke men natuurlijk niet over de voering, doch houde het met interieur op het juiste niveau. Kimono mouwen komen we tegen in pakjes en mantels, evenwel zo slank gesneden dat ze aan het geheel een zeer elegan te belijning geven. De jasjes van de tailleurs en op de jurkjes zijn veelal kort. Een beeldschoon wit skipak werd verfraaid door een blouse en interieur van dunne gedessineerde wollen jersey. Om het hoofd een nauwsluitende band van dezelfde jersey met een klein wit hoedje daar bovenop. Of een sneeuw landschap nou het juiste decor voor dit fraaie ensemble is waag ik te betwijfe len. Wellicht is er hier of daar nog een groepje groene sparren op te snorren om het geheel recht te doen wederva ren. MAX HAD OOK dit keer weer kwistig gebruik gemaakt van prachtige tweed stoffen voor zijn mantels met japonnen of rokken. Effen bovenstuk jes, respectievelijk blouses en inte rieurs, verfijnden de ensembles. Zeer grote hoeden of nauwsluitende kanies Lange Nieuwstraat 181 Telefoon 11166 J -iwirwv», kJVll UI J ZjI.TUU, V 1-1 3.090, V L110 1.400, IJM 36 27.400. Ravensteyn verleent aan deze dienst zijn medewerking. - L Li® a ’J r -iSB djl - I*

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5