Theologisch congres in Wijk aan Zee in I Vietnam centraal in dienst van K.G.IJ met recital OPERETTEKOOR op MET NIEUWE NUMMERS Heemskerks bezoek aan partnerstad Bedrijfsmuseum Hoogovens Pianist Jan Wijn Eerste lezing van NCVB „Beeckestijn Annette Rootjes uit Velsen „kaasmeisje” in München Ochtendung Politie tevreden gedraging over verkeer op voorrangsnng studie Op zaterdagavond in Vredevorstkerk: Voorlichting over beroepskeuze Paspoort kopen en FILMVOORSTELLING Statenlid H. Smits overleden Jongeren kunnen weer Cultureel Brug bij Baandert eind september in gebruik BEJAARDENBOND iie s s 3. - m i ZAAL r 1 1 I 6 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1972 /JMUIDER COURANT 7 OUD-KATHOLIEKE I PRIESTERS UIT VIER LANDEN: 95 Wijziging verkeersstromen iter. us n ort ne, at f a,-"'■ƒ11 g „V „DE POORT VAN VELSEN" I ‘J1,1 II' "ül RiiÈiï ----- - *«**^7«^»*!*^g^*^ i *1 ■b (Van een onzer verslaggevers) p (Van onze stadsredactie) W*****V**V***WV*A*A/WWWWWWWVWVWV' HAARLEM. In het Lucasziekenhuis In Amsterdam is vanmorgen overleden de Deze dienst van de KGIJ is een proef- dienst, voorafgaande aan die op zondag 29 oktober. Alle parochies en gemeenten in ons land namelijk zijn gevraagd om op die datum een Vietnam-zondag te houden. In de brochure, die eind september wordt verzonden aan de 20.000 voorgangers in Nederland, leggen Huub Oosterhuis, Jan Ruyter en Anton Dronkers, verantwoor ding van deze Vietnam-zondag af. Het drietal schrijft: „Een van de rede- herinnerde aan de oergeschiedenis van ons land, het ontstaan uit de zee van zand banken, later duinen, die als zoetwaterre- servoir dienst doen. Over dit waterwin gebied werden de aanwezigen uitvoerig ingelicht. De verdroging d oor verzilting werd tegengegaan met het gevolg dat het fraaie duingebied vol leven is en onder andere vogels die verdwenen waren wee> een broedplaats hebben gevonden. Door middel van fraai kleurendia’s kregen de aanwezigen een prachtige indruk van het leven van flora en fauna in dit gebied. Op de foto Annette Rootjes in func tie. De veertig congresleden worden maan dagavond 18 september toegesproken door vicaris Koper van het bisdom Haarlem en de oud-katholieke bisschop van Deventer, mgr. P. J. Jans. Het Pastoraal Centrum van het bisdom van Haarlem neemt ook deel aan het congres en verleent met name bij de groepsdiscussie assistentie. Tijdens het congres komen verschillende onderwerpen aan de orde, zoals de ver houding tot de r.k. kerk, de oecumenische perspectieven en de ontwikkeling van de oud-katholieke kerk. voor uw BRUILOFTEN RECEPTIES, PARTIJEN •n VERGADERINGEN. Die directe hulpverlening krijgt in de dienst van de KGIJ op zaterdagavond gestalte in een collecte, waarvan de op brengst ten goede komt aan de actie ..Boten voor Vietnam”. Na de dienst wordt een diaserie vertoond over de elektroni sche oorlogsvoering in Zuid-Oost-Azië. Tevens is er gelegenheid om met de beide sprekers te discussiëren. Burgemeesters, wethouders en raadsleden en besturen van de politieke partijen in de IJmond zijn uitgenodigd de dienst en de discussie bij te wonen. VELSEN-NOORD. Na in mei het oude seizoen te hebben afgesloten kwam de afdeling Velsen-Noord van de Neder landse Christen Vrouwenbond dinsdag avond voor de eerste maal in het nieuwe verenigingsjaar in gebouw De Meerpaal bijeen. Mevrouw T. Vriesema-Noordijk, presidente, kon bij deze eerste keer al een verheugende belangstelling van de leden constateren en hoopte dat deze ook in alle volgende vergaderingen zou mogen blij ken. Deze week is ook de tweeëntwintig- jarige Annette Rootjes uit Velsen-Zuid weer in haar woonplaats teruggekeerd, nadat zij tijdens de Olympische spelen in München als Hollands „kaasmeisje” had gefungeerd. Zij behoorde aldus tot het korps van dertig Nederlandse jon gedames dat door het Nederlands Zui- De nieuwe serie concerten in het noordelijk koetshuis van „Beeckestijn”, georganiseerd door de Velsense kunst kring „Voor Allen”, wordt visdag 22 september met een pianorecital ingezet door Jan Wijn. Hij speelt werken van Josef Haydn, Franz Liszt, Maurice Ra vel en Frederic Chopin. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Naar verwacht wordt zal de nieuwe brug in de Jan van Kuik- weg bij de Baandert in de laatste week van september gereed komen. De verkeersstromen zullen zich dan an ders door dit deel van Heemskerk gaan bewegen. Velen die nu over de Tolweg rijden zullen dan de verbinding Jan van Kuikweg-Baandert kiezen naar bij voor beeld Uitgeest en Haarlem, maar hoe die verkeersontwikkeling precies zal zijn valt niet te voorspellen. Daarom wil het college van B. en W. onmidddellijk en regelmatig verkeerstel lingen houden om cijfermateriaal bij de hand te hebben, dat eventueel de noodza kelijkheid van verdere verkeersmaatrege len kan aantonen, opdat men tijdig die maatregelen zal kunnen nemen. Het is bij voorbeeld niet ondenkbaar, dat er in de toekomst een verkeerslichten installatie moet komen op de hoek Jan van Kuikweg-Baandert Voor de eerste avond had men de heer E. Kortenoever van het Provinciaal Land goed Noord-Holland uitgenodigd om te vertellen over „wat leeft en heerst in het Noordhollandse duinreservaat tussen Wijk aan Zee en Schoorl”. De heer Kortenover, Inleiders zijn dr. H. van der Kwaak en drs. A. W. van der Ham, die respec tievelijk zullen spreken over „Moge lijkheden en moeilijkheden na het HA- VO-eindexamen” en „Praktische advie zen bij keuze van beroep of studie”. Na deze spreekbeurten wordt er gelegen heid gegeven voor het stellen van vra gen, welke zullen worden beantwoord door een forum, bestaande uit de heer K. J. Terpstra, adviseur voor studie- en beroepskeuze; de heer J. W. P. M. Lichthart, jeugdconsulent bij het ge westelijk arbeidsbureau „IJmond”, dr. H. van der Kwaak, schoolmentor en schooldecaan en drs. A. W. van der Ham, schooldecaan. Op de tafels in de zaal ligt een aantal boeken, studiegidsen en brochu res over deze onderwerpen ter inzage, waar tijdens de pauze gelegenheid voor zal bestaan. De voorlichtingsavond be gint om 19.45 uur. nen om juist op 29 oktober bijzondere aandacht te schenken aan de nog steeds voortdurende oorlog in Zuid-Oost-Azie is de presidentsverkiezing in de Verenigde Staten. Wij zijn ervan overtuigd, dat bij deze verkiezingen de beslissing valt of de oorlog wel of niet op korte termijn zal worden beëindigd. De tweede reden is, dat in november ook in ons land verkiezingen worden gehouden. Het is dringend nood zakelijk, dat politieke partijen nu ondub belzinnig hun standpunt t.a.v. de oorlog in Vietnam laten blijken en tevens welke concrete stappen zij zullen doen om te trachten aan deze oorlog een einde te maken. De derde reden is, dat wij van harte instemmen met het besluit tot het instellen van een opbouwprogramma voor Vietnam, genomen door het Centrale Co mité van de Wereldraad van Kerken; met het oecumenisch getuigenis van de Natio nale Raad van Kerken in de VS; met de brief van de Nederlandse Raad van Ker ken aan deze Raad van Kerken van de VS. De vierde reden is, dat wij van mening zijn, dat er voor ons als leden van vele kerken taken liggen op het terrein van politieke stellingname en directe hulpverlening”. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. In het conferentie centrum „Kennemerduin” in Wijk aan Zee wordt van 18 tot en met 23 septem ber een internationaal theologen congres gehouden van oud-katholieke kerken uit Nederland, Oostenrijk, Zwitseland en Duitsland. Een dergelijk congres wordt eenmaal per jaar gehouden. Vorig jaar kwamen de oud-katholieke theologen in Oostenrijk bijeen. Aan het congres in Wijk aan Zee nemen waarschijnlijk ook priesters uit Polen deel. Nu de vakantieperiodes weer zijn beëindigd zal het Bedrijfsmuseum van Hoogovens, gevestigd aan de Bessemer- straat in Velsen-Noord, weer op de ge bruikelijke uren warden geopend, na melijk elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur. Dit betreft zowel de af deling archeologische bodemvondsten, als de tentoonstelling „In en om de Breesaap”. Jan Wijn, Amsterdammer van ge boorte, studeerde bij Cornelius Berk hout aan het Amsterdams Conservato rium, waar hjj in 1955 zijn diploma als solist behaalde. In 1960 verwierf hij de eerste prijs op het internationale pianoconcours in het Spaanse Orense, waarmee Jan Wijn een begin maakte met zijn opmerkelijke carrière. Hij gaf reeds in vele landen concerten, waar hij optrad met recitals of als solist bij een orkest. Verwacht mag worden dat ook hi de intieme sfeer van „Beecke stijn” een pianorecital van Jan Wijn volledig tot zijn recht zal komen. BEVERWIJK. De dienst van de Kri tische Gemeente IJmond op zaterdaga vond in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden staat geheel in het teken van Vietnam. Tijdens deze dienst, die om kwart over zeven begint, spreken Jan Boonstra en Maarten van Dullemen, me dewerkers van het Vietnam-bulletin, in kort bestek over de geschiedenis van de oorlog in Vietnam en zal tevens de vraag worden beantwoord: Waarom vecht Noord-Vietnam tot het uiterste door. De heer Smits werd geboren op 5 au gustus 1905 in Amsterdam. Hij was aktief irl. de vakbeweging en na de oorlog was heer H. J. C. Smits, lid van Provinciale Staten van Noord-Holland voor de KVP. De heer Smits is 67 jaar geworden. Een niervergiftiging was de oorzaak van zijn overlijden. Dinsdagmiddag tegen vijf uur ver dween de laatste, noeste arbeider van de voorrangsring en kon de gemeente Heemskerk zich vergenoegd in de handen wrijven: de toch wel met enige spanning tegemoet geziene dag van gisteren was achter de rug. Per soneel van gemeentewerken was van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat bezig op de diverse kruisingen nieuwe wegmarkeringen aan te brengen en niet meer ter zake doende aanwijzin gen te verwijderen. Het wegmar- keringsbedrijf bracht op de geplande wegpunten grote gevarendriehoeken aan. De politie van Heemskerk toonde zich vanmorgen bijzonder tevreden over de gang van zaken op de voor rangsring en daarop uitkomende krui singen. Er viel slechts een kleine aan rijding te noteren van een man, die geen voorrang verleende, heems kerk paste gisteren goed op”, zei het korps in koor. Vandaar dat het koor enkele nieuwe nummers in studie heeft genomen, waarbij het bestuur er gaarne de aan dacht op vestigt dat de leden bij de Stedelijke Muziekschool, onder leiding van de heer André Kaart binnenkort weer eenvoudig muziekonderricht kun nen krijgen. Deze cursus, onder meer bestaande uit notenlezen en ademha- lingstechniek, neemt begin oktober een aanvang. Zangliefhebbers die het lidmaatschap van „Animo” overwegen, wordt ver zocht te komen kennismaken op de repetities, welke onder leiding van di rigent Piet de Reuver iedere donderdag avond van 20 tot 22 uur worden gehouden in „De Harmonie” aan de Groenelaan in Beverwijk. Nadere in lichtingen bij de secretaresse, mevrouw M. W. J. P. Post-Tolhuisen, Willem van Velsenstraat 17, Heemskerk, telefoon 02510-36649. hij twintig jaar districtsbestuurder van de textielbond St. Lambertus en zestien jaar vice-voorzitter van het NKV-bestuur in Amsterdam. Hij heeft voorts twaalf jaar deel uitgemaakt van de gemeenteraad in de hoofdstad, tot aan de vorige raadsver kiezingen. Sinds 6 juli 1954 was de heer Smits lid van Provinciale Staten. Van 1958 tot en met 1966 was hij lid van de provinciale commissie voor de gezondheidszorg en vanaf 1962 behartigde hij ook provinciale onderwijszaken en sinds 1966 maakte hij deel uit van de commissie personeelsza ken. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Heemskerkse partnerstadje Ochtendung in Duitsland, waarmee reeds vele jarerr relaties worden onderhouden, gaat eind september het 85- jarige bestaan van de zangvereniging Ein tracht vieren en men wil er een internati onaal tintje aan geven. Heemskerk is uitgenodigd en zaterdag 30 september vertrekken er twee bussen uit Heemskerk naar Duitsland, met onder meer een koor, dat is samengesteld uit de Stem des Volks en het r.k. Gemengd Koor, de wethouders Petersen, Van Her pen en Roozen, die het gemeentebestuur vertegenwoordigen en een vertegenwoor diger van de Heemskerkse Gemeenschaps raad, met hun echtgenoten. Zondagavond is men weer terug in Heemskerk. DEM-goud 1972. De receptie van het gouden DEM wordt zaterdag 30 september in hotel „Kennemerduin” in Wijk aan Zee gehouden. Deze bijeenkomst van de 50- jarig bestaande voetbalvereniging begint om half drie en eindigt om vijf uur. De afdeling IJmuiden van de Alge mene Bond voor Bejaarden stelt haar leden in de gelegenheid woensdag 11 oktober, des middags om 14 uur een bioscoopvoorstelling in het City theater aan de Kennemerlaan te bezoeken. Vertoond wordt de kleurenfilm „De verknipte melkboer”, een klucht met de Engelse komiek Norman Wisdom in de hoofdrol. Kaarten hiervoor zijn reeds nu bij de bekende adressen ver krijgbaar. Het winterprogramma van de afde ling vermeldt voorts een cabaretmid- dag op dinsdag 14 november in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan, terwijl in hetzelfde gebouw dinsdag 19 december een kerstmiddag zal worden gehouden. Het ligt hierbij in de bedoeling alle actieve leden, zoals propagandisten en bodes een surprise uit te reiken. Bovendien laat het bestuur bekend maken dat in het laatst van november een ledenvergadering wordt uitgeschre ven, waarvoor onder meer de beschrij vingsbrief voor het te houden bonds- rongres op de agenda zal worden ge plaatst. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bij de BSCR aan de Velserweg en de Gemeenschapsraad Heemskerk aan de Kerkeweg zijn weer Cultureel Jongeren Paspoorten te verkrij gen. Tegen betaling van 4,50 kan men irr het bezit komen van dit paspoort, dat recht geeft op reductie op de toegangs prijzen van vele culturele evenementen. Met een CJP wordt de prijs van een toegangskaart voor een theatervoorstelling en een concert over het algemeen gehal veerd. Rijksmusea en bijna alle gemeente lijke en particuliere musea kan men gra tis binnenstappen e n voor popconcerten worden steeds meer CJP-reducties toege staan. Met bibliotheken bestaan voorts overeenkomsten. Een CJP is bestemd voor jongeren van 15 tot en met 25 jaar. Het operettekoor van de gemengde zangvereniging „Animo” uit Beverwijk mocht reeds een aantal uitnodigingen ontvangen om aan enigo concerten me dewerking te verlenen. Onder meer voor een concert op donderdag 26 ok tober in de Grote Kerk in Beverwijk en het Hoogoven kerstconcert op don derdag 21 december in de Regina Cea- likerk. Zij mediteerde voorts over Numeri 13 en 14 om daarin de tijd met verwarring en onbegrip te schetsen die de wereld ondermijnt. Ook het gebeuren in München werd hierbij betrokken. kers ruim twintigduizend liter bier wordt uitgeschonken. Donderdag 21 september wordt i n het gebouw van de Professor mr. S. Vissering-scholengemeenschap aan de Tolsduinerweg in Velsen-Zuid een voorlichtingsavond gehouden, die speci aal is bestemd voor de eindexamen kandidaten HAVO en hun ouders of verzorgers. Het ligt in de bedoeling hier een aantal problemen over een eventueel verdere opleiding te bespre ken, zoals militaire dienst, beurzen, studiekosten, psychologische testen en werken in het buitenland. Voor groepen zal na telefonische af spraak (02510-94159 of 91022) ook een bezoek op werkdagen op andere uren mogelijk zijn. velbureau naar deze oude Beierse stad was uitgezonden, om in het beroemde Münchener Hofbrauhaus de bierdrin kers een stukje „Hollandse kaas uit het vuistje” te presenteren. Voor deze attractieve opdracht had den zich niet minder dan ongeveer duizend sollicitanten bij het Neder lands Zuivelbureau aangemeld, zodat men hier in staat was een strenge selectie toe te passen. Op grond van haar veelzijdige talenkennis behoorde ook Annette Rootjes tot de weinige uitverkorenen, die Nederland op dit gebied in München mochten vertegen woordigen. Hiervoor was in het Hofbrauhaus een decor van Zaanse gevels aangebracht, dat door een schat aan Nederlandse bloemen werd omge ven. Annette Rootjes die na haar oplei ding op het gymnasium en een lang durig verblijf in Frankrijk het beroep van Europees secretaresse heeft geko zen, kan terugzien op een „geweldig leuke” tijd in München. Wel heeft zij in het begin nogal enigszins vreemd tegen de bierzwelgende Duitsers aange keken. Hetgeen overigens geen wonder is als men weet dat in het Hofbrau- haus dagelijks aan tienduizend bezoe- ’"W PLEIN 1945-4 IJMUIDEN Telefoon 1 56 51 - 02550 S l -a 1 u irdrs HBM

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7