Oefenwedstrijd Lasse Viren ontneemt Clarke voor Oranje ook record op vijf kilometer Ritzege en leiderstrui voor Hubschmid Straffen VIER NEDERLANDERS HANDHAVEN betaald voetbal ZICH IN EERSTE ECHTE ETAPPE Duitsers beheersten tweede Van Beers wint GP van Orchies dag van CHIO te Rotterdam Israëlische uitnodiging voor atleten Henri Buitenzorg krijgt het moeilijk Wereldrecord voor Puttemans UEFA-CUP- RESULTATEN Sercu voor Merckx Laatste wedstrijd van Jan Janssen Ajax stuurt telegram aan Independiente VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1972 m bh et s ■m mi t t» L Engeland, Spanje, Hongarije de KNVB drie Garderud wint voor Tapio Kantanen. Joor: BRUNO HUBSCHMID om Wan onze sportredactie) »i (Van onze sportredactie) NIORT De nationale Franse selectie, woensdag de sterkste in de jacht tegen het uurwerk, is de grote verliezer geworden van de tweede dag van de Tour de 1’Avenir. Het zevental van de sluwe coach Robert Oubron werd voornamelijk door de harde, gure wind volledig uit elkaar gerafeld op het eentonige traject tussen Merlin-Plage en Niort. Van het verdedigen van de leiderstrui, die een dag eerder was uitgereikt aan de volslagen onbeken de Claude Tollet is niets terechtgekomen, omdat tussen de 24 renners die als eersten het finishdoek in Niort bereikten slechts twee Franse „natio- nalen” schuil gingen. Tollet was daar niet bij. Het tricot werd nu een prooi van de pijlsnelle Zwitser Bruno Hubschmid, wiens ritzege zodoende extra werd beloond. De Zwitser zorgde daarmee voor een herhaling van zijn pres tatie van het vorig jaar. Een dag later ging hij toen ten onder in de gedenk waardige Den Hertog-show, die twaalf minuten voor de aankomst van de overige renners werd opgevoerd. een i voor KOOLSKAMP. Oud-wereldkampioen sprint Patrick Sercu heeft donderdag voor Tour de France-winnaar Eddy Merckx beslag gelegd op het kampioenschap van Vlaanderen op de weg. Zesdaagsevedette Sercu legde de 150 kilometer in Kools- kamp af in 3 uur 35 minuten en finishte één lengte voor Merckx. De derde plaats was voor Walter Godefroot op 1 minuut 30 seconden. De Nederlanders Jan Serpenti en Daan Holst werden zevende en negende. Een merkwaardige ziekte heeft de cou reur uit Oud-Gastel geveld. Van Dongen: „Tijdens een trainingsrit kwam ik langs een boomgaard waar met giftige bestrij dingsmiddelen werd gespoten. Daar heb ik toen wat van binnen gekregen, waarna ik me meteen ziek voelde”. DEN HAAG De uitslagen van de donderdagavond gespeelde wedstrijden in het toernooi om de UEFA-cup (eerste wedstrijd, eerste ronde) zijn: Open staan nu nog Hvidovre If Uk Helsinke (nog geen datum vastgesteld), Racing White CUF Barreirense en FC Porto Barcelona die beide op 20 sep tember worden gespeeld. Groep 5: Olympiakos Piraeus (Griek) Us Cagliari (It) 2-1 (1-0) Olympiakos Piraeus (Griek Us Cagli ari (It) 2-1 (1-0) Groep 7: Eskisehirspor (Turk) Fioren tina (It) 1-2 (0-1). Ook nu liggen de Nederlanders weer op de loer. De vier sterksten van de Neder landse ploeg, Kuiper, Den Hertog, Priem en Schür, konden door coach Middelink donderdag in het spoor van winnaar Hubschmid met een goedkeurend hoofd knikje worden begroet. Cees Priem bracht het er in het sprintgeweld het best af. Hij werd vjerde. Ook in de Produktendraverij twee gelijk waardige favorieten in Lies met de Noordhollander Leo Schoonhoven en Lady met de Limburger Sjeng Hendrikx. Lady heeft een lichte voorkeur. De St. Leger is het laatste klassieke treffen tussen de driejarige Volbloeds. Negen paarden wa gen zich over de extreem zware afstand van 2900 meter. Voor de Derby-winnaar Belangrijker was echter de totale pres tatie van de Nederlandse ploeg, want door de aanwezigheid van het topviertal in de kopgroep werd het dagploegklassement in de wacht gesleept. Daar kon bovendien nog de prijs voor de meest strijdlustige coureur aan worden toegevoegd, aangezien Hennie Kuiper hiervoor naar het erepodi um werd geroepen. Een tiental kilometers lang zorgde Kui per voor een van de weinige opmerkelijke verrichtingen in de vrij saai verlopen openingsrit. Hij ging er na 110 kilometer vandoor, samen met Tabourdet van de Franse b-ploeg. Kuiper nam de Fransman op sleeptouw, zoals hij later ook het tempo bepaalde toen Hubschmid, Duche- min en Boishardy zich bij het leidende duo aansloten. Het wereldrecord op de 3 km hindernis loop, dat in München door het langzame aanvangstempo met 8.22.0 in handen bleef van Kerry O’Brien, is dit seizoen dan toch nog gesneuveld. Veertigduizend dol en thousiaste Finnen waren er getuige van. Pekka Paivarinta, die, in München even als zijn landgenoot Ala Leppi-Lampi niet bereid bleek om zijn landgenoot Kantanen te steunen in het gevecht met de drie Kenianen Keino, Jipcho en Biwott, deed dat in Helsinki wel. Hij maakte het tempo en liep de eerste 1500 m in 4.11.2. Vijf honderd meter verder (2000 m in 5.38.9) nam Kantanen, die in München derde werd achter Keino en Jipcho, de leiding over. Anders Garderud in München reeds in de series uitgeschakeld volgde de Het feit, dat de Nederlandse delegatie in München door de massale moordpartij irr een gewetensconflict is geraakt, heeft in Israel diepe indruk gemaakt. Ons land vormde in dit opzicht een uitzondering. ROTTERDAM. De Duitsers, met in hun schaduw de Engelsen, beheersten de tweede dag van het internationale con cours hippique te Rotterdam. Met name Hendrik Snoek was bijzonder succesvol. Bastia en Atletico Madrid hebben don derdagavond in Ajaccio gelijkgespeeld (fl fl) in de eerste wedstrijd van de eerste ronde van het toernooi om de europese beker voor bekerwinnaars. den behaalde Eland het kampioenschap, vorig jaar onttroonde Henri Buitenzorg hem weer, hetgeen herinneringen opwekt aan de vijf kampioenschappen die Quick silver S en Jour de Java om en om wonnen. De 2600 meter lange afstand is beslist in het voordeel van Eland, doch daar tegenover staat dat in pure snelheid Henri Buitenzorg beter is. Jan van Dooye- weerd zal dan ook om te kunnen winnen Henri Buitenzorg moeten bestoken om hem de adem voor zijn eindsprint te ontnemen. Wouters van den Oudenweijer op de ope ningsdag, toen hij zegevierde in de Prijs van de Rijn door als enige foutloos door de barrage te komen. Nu de Duitsers - woensdag nog de grote afwezigen met uitzondering van Alwin Schockemöhle - op volle oorlogssterkte aantraden, viel er voor de overigen weinig eer te behalen. Ook niet voor de Engelsen, die in David Broome, Harvey Smith e n Ann Moore toch goede representanten in Kralingen hebben. Wel reikten zij in de Prijs van de Scheepvaart hoog, doch de eerste twee plaatsen met het grootste financiële ren dement (1500 en 1200 gulden) werden ingenomen door Duitsers: Ligges en Gert Wiltfang, d ie van de tien foutlozen de snelsten waren met respectievelijk 79.7 en 80.2 sec. Broome met Sportsman en Har vey Smith met Volvo bleven zo’n drie seconden bij hen achter. Viren erin zou slagen het wereldrecord van Clarke (13.16.6) te verbeteren. Gesteund door zijn landgenoten liep Viren de laatste 1000 m in 2 minuten en 26,2 seconden, waarmee hij tweetiende seconde onder het record van de Austra liër kwam. Bedford, die op een gegeven moment twintig meter voorsprong had eindigde in 13.30.0 als tweede en Juha Vaitainen, de Europese kampioen op de F en 10 km van 1971 (Helsinki) eindigde als derde in 13.35.4. TENNIS. Tom Okker behoort tot de weinige geplaatste spelers, die zich hebben gehandhaafd in de tweede ronde van het internationale proftoernooi van Montreal. De Nederlander zegevierde met 6-1. 6-4 over de Amerikaan Bob Lutz. In de kwartfinales van vrijdag komt Okker uit tegen Cliff Drysdale. De Zuid- afrikaan versloeg de Australiër Ken Rose- wall met 6-1. 6-2. was typisch Nederlands weer”. De rit werd trouwens ook op Nederlandse wijze beslist: ongeveer 25 kilometer voor het einde brak het rennersveld op twee plaat sen omdat verschillende renners op den duur niet bestand bleken tegen de klima tologische handicap. Drie Nederlandse renners werden er de dupe van. Ben Koken, Jacob Langen en Cees van Dongen zagen eensklaps enorme gaten voor zich vallen. Langen bleek tenslotte het meest gedupeerd. Hij kwam in de derde groep terecht, wat hem op een achterstand van meer dan drie minu ten kwam te staan. Langen: „Ik vond dat ik beslist niet zwak reed, maar ik kon het verschil eenvoudig niet goedmaken”. TENNIS. Voor de tenniswedstrijd tussen internationale clubs van Nederland en West-Duitsland, die zaterdag en zondag in Eindhoven wordt gespeeld, zijn de teams als volgt samengesteld: Nederland: Hor dijk, Laudin, Sanders en Schmitz. West- Duitsland Plötz, Kurucz, Bürgemeister en Mertens. JERUZALEM. De zes Nederlandse olympische deelnemers die zich uit solida riteit met de Israëli’s van de Olympische Spelen hebben teruggetrokken, krijgen een uitnodiging voor de sportevenemen ten, die in Israel zullen worden georgani seerd ter nagedachtenis van de elf in München vermoorde Israëli’s. Behalve de Nederlanders worden ook Noren, Denen, Japanners en anderen die zich solidair hebben verklaard met de Israëli’s uitgeno digd. Mogelijk zal aan een aantal van de gasten worden gevraagd deel te nemen aan de sportwedstrijden. De officiële uit nodigingen zullen pas worden verstuurd als de periode van rouw begin oktober is afgelopen. Tegen een voortdurend op volle snel heid jakkerend peloton viel echter weinig te beginnen en achteraf was Kuiper er, hoe vreemd dit ook mag klinken, eigenlijk helemaal niet rouwig om dat de vlucht op niets uitliep. Kuiper: „Het gaat momenteel erg gemakkelijk, maar ik wil de eerste dagen niet te gek doen, want anders heb ik straks iedereen op mijn nek. Bovendien zeggen de onderlinge verschillen momen teel nog niks. Als we in de bergen komen en vooral zondag op de Puy de Dome, wordt er met minuten gegooid”. Op het vinketouw zit ook Frits Schür. In het prille begin van de étappe onder scheidde hij zich twee keer bij enkele overigens onbeduidende schermutselingen. „Ik voel me veel beter dan het vorig jaar, toen ik bij het vertrek van de Tour de l’Avenir al niet in orde was”, aldus Schür. er. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Het Nederlands elftal zal vóór 19 november wanneer in het kader van de kwalificatie voor de wereld kampioenschappen tegen de Belgen ge speeld moet worden, nog een oefenwed strijd spelen. De KNVB heeft die oefen wedstrijd op 11 oktober gepland. De tegenstander van Nederland is nog niet bekend. Er worden momenteel onder- handelingen gevoerd met o a. Italië, Duits land, Engeland, Spanje, Hongarije en Zweden. Of het een uit- of thuiswedstrijd wordt is evenmin bekend. Doordat vele andere landen ook verwikkeld zijn in de voorronden voor de wereldkampioen schappen is het moeilijk voor een tegenstander te vinden. DEN HAAG. Op zaterdag 23 septem ber zal Jan Janssen afscheid nemen als wegrenner in de 17e ronde van Korten- hoef. Tien jaar geleden maakte Jan Jans sen in deze ronde van Kortenhoef zijn debuut als professional. Twee jaar later werd de op 19 mei 1940 te Nootdorp geboren Jan Janssen reeds wereldkampi oen op de weg bij de beroepsrenners in Sallanches. Daarna heeft deze gentleman onder de renners een viertal jaren geregeerd in dit aparte wereldje. In 1966 eindigde hij in de Ronde van Frankrijk als tweede achter de Fransman Lucien Aimar, maar werd win naar in een van de zwaarste klassiekers Bordeaux-Parijs. In 1967 begon hij met een triomf in de Ronde van Spanje en won dat jaar ook nog Parijs-Roubaix en Genua-Nice. Bovendien werd hij winnaar van de Super Prestige Pernod. Het jaar 1968 werd zijn grootste triomf- jaar met een overwinning in de Ronde van Frankrijk. Hij was daarmee de eerste Nederlander die in deze monsterrit zege vierde, een overwinning die hij in de laatste rit, een tijdrit, tot stand bracht. Als 32-jarige zet Jarr Janssen nu een streep onder een indrukwekkende carriè re. Voor Koken, die de sprint van de twee de groep won en Van Dongen nam het verlies geen verontrustende vormen aan, al bekende Van Dongen dat hij de nabije toekomst niet zonder zorgen tegemoet ziet. Van Dongen is tot de weinig bemoedigende ontdekking gekomen dat hij momenteel eigenlijk te weinig conditie heeft. „Dat komt omdat ik de vorige week drie dagen op bed heb gelegen en praktisch niet meer heb getraind”. DEN HAAG. De 'tuchtcommissie van de KNVB heeft deze week weer 18 spelers gestraft. De belangrijkste straffen zijn: AZ’67: Th. Vonk, een bindende wedstrijd alsmede een geldboete van 150 gulden wegens het ten val brengen van een tegenstander zonder de bal te spelen in d« wedstrijd Sparta—AZ’67 op 10 september. De Volewijckers: A. den Boer, een bin dende wedstrijd geschorst met een proef tijd van een jaar plus 125 gulden boete wegens het opzettelijk ten val brengen van een t egenstander, zonder de bal te spelen in de wedstrijd VitesseDe Vole wijckers op 10 september. FC Utrecht: F. J. van Stijn, een binden de wedstrijd geschorst met een boete van 200 gulden wegens het opzettelijk blokke ren van een tegenstander in de wedstrijd MVVFC Utrecht op 10 september. Go Ahead Eagles: L. van Marwijk, een wedstrijd geschorst met een proeftijd van een jaar, plus een boete van 150 gulden wegens het uitschelden cq op grove wijze met woorden beledigen van een der neu trale grensrechters in de wedstrijd FC Den BoschGo Ahead Eagles op 10 sep tember. C. K. Overweg, één wedstrijd geschorst plus een geldboete van 250 gul den, wegens het opzettelijk ten val bren gen van een tegenstander in de wedstrijd FC Den BoschGo Ahead Eagles op 10 september. Sasquatch is opnieuw het Engelse talent Frankie Durr geëngageerd, die de toren hoge favoriet opnieuw naar een zege kan rijden voor White Clover en Pallieter. - tel. in 15 ticu- :egen cties. teese tijen. Voor huis. DEN HAAG Independiente heeft van de voorzitter van Ajax, Jaap van Praag, een telegram ontvangen, waarin deze zijn leedwezen uitspreekt over het feit, dat er eventuele uitspraken zijn geweest die een beledigende strekking hebben gehad voor Independiente en het Argentijnse volk. ”Zo er uitlatingen zouden zijn gedaan, worden deze gerectificeerd. We garande ren u een even goede en vriendschappelijke ontvangst in Nederland als wij in Argen tinië van u hebben gehad”. Aldus de letterlijke tekst van het telegram. (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT. Met ruim 114.000 aan prijzen brengt Duindigt zondagmiddag (1.30 uur) een programma, waarin het ene topnummer na het andere volgt. De drie grote blikvangers zijn de Produktendrave rij 30.680) voor tweejarige dravers, de St. Leger 27.335) voor driejarige Vol bloeds en het Kampioenschap van Neder land voor dravers, die niet alleen om de landstitel maar ook om 31 mille zullen strijden. HELSINKI. Twee uur lang heeft Ta- pio Kantanen, de winnaar van de bronzen medaille in München in de veronderstel ling geleefd met Anders Garderud (Zwe den) wereldrecordhouder op de 3000 me ter steeple chase te zijn. Twee uur na afloop van de wedstrijden in het Olym pisch stadion van Helsinki besloot de jury de uitslag van de 3000 m steeple chase te wijzigen en Kantanen een tijd van 8.21.0 te geven. F C Groningen: H. Hovenkamp, een wedstrijd geschorst met een boete van 250, terwijl de voorwaardelijke straf is verlengd tot 1 januari 1973 wegens onbe suisd spel, waardoor een tegenspeler ge blesseerd is geraakt in de wedstrijd NACFC Groningen op 10 september. ORCHIES. De Nederlandse wielren ner Jos van Beers heeft donderdag de Grote Prijs van Orchies gewonnen, een wegwedstrijd over 198 kilometer in het noorden van Frankrijk. Van Beers, die de sprint won van een kopgroep van tien renners, legde de afstand af in 4 uur 28 minuten. De tweede plaats was voor Kees Koe ken, de derde en vierde voor de Belgen Peelman en Hermie. Ploegleider Pellenaars heeft voor de klassieker ParijsTours de volgende ren ners ingeschreven: Duyndam, Van Beers, Koeken, Harings, Krekels en Vianen. RENNEN 3. Gouden Spe t. Bebe-Boo Outs M quatch 2. White Clovei Stormklee 8. Comarla-prijs: Nanny 3. Ambition Outs: Fairie Night. Nauwelijks een kwartier na de 3000 m steeple chase konden de 40.000 toeschou wers opnieuw juichen voor een landge noot. Lasse Viren, die in München de 5000 en 10.000 meter had gewonnen het tweede nummer in de nieuwe we reldrecordtijd van 27.38.4 ontnam Ron Clarke ook zijn wereldrecord op de vijf km. De tips: 1. Eland-prijs: 1. Klaziena Germane 2. Khan du Coq d’Or 3. Karel Duke Outs: Kiry v. Ursem. 2. Gunnar Dear-prljs: 1. Jungfrau W 2. Intrepid Girl 3. Hannibal Spencer Outs: Izmir., 4. Produktendraverij L: 1. Lady 2. Lie» 3. Lady van Outs: Lummle Rodney, 5. Kampi oenschap van Nederland: 1. Henri Buitenzorg. 2. Eland 3. Flamingo Six Outs: Uriosis P. 7. Gallant Way-prljs: 1. Helen Carbonari 2. Jaro mir Gregor 3. Ilona Carbonari Outs: Ingrid Roodnoot., Felix-prijs 1. Jonker Volann 2. Her cules V 3. Gieteling S Outs: Goodwill. 10. Henri Bultenzorg-prijs: 1. Karin Hollandia 2. Joke Marian 3 Karoline N O”*- - !r d" Haire E. Wanneer de manifestaties zullen plaats vinden is rrog niet bekend; waarschijnlijk begin 1973. De Nederlanders, die worden uitgenodigd zijn de worstelaar Bram Kops, de atleten Jos Hermens, Bram Was senaar en Wilma van Gooi en de hockey ers Flip van Lidt de Jeude en Paul Litjens. Boss 3. ger. 1. Sas- Pallieter Outs: 1. Aitri 2. Quick Het was na de vele afzeggingen een duidelijke zaak: de strijd in Rotterdam zou uitsluitend gaan tussen de Duitsers en de Engelsen met mogelijk een incidenteel succesje voor de Nederlanders, Belgen, of anderen. Zo’n succes behaalde Harry Het wereldrecord op de 800 m, dat in Helsinki had „moeten” sneuvelen, bleef overeind. Pekka Vasala, Olympisch kam pioen op de 1500 m, liep weliswaar eer uitstekende tijd van 1.44.6, maar bleef daarmee drietiende boven het wereldre cord, dat met 1.44.3 op naam staat van Peter Snell (Nieuw Zeeland, 1962), Ralph Doubell (Austr., 1968) en Dave Wottle (V.S., 1972). Hij liet in elk geval merken volledig op zijn hoede te zijn, temeer daar het nog open vraag is wie over enkele dagen de rest van de ronde als kopman wordt aangewezen. Het is al wel duidelijk geworden dat dit een onderling gevecht gaat worden tussen Kuiper, Schür, Priem en Den Hertog. „Vooral de wind heeft het toch wel zwaar gemaakt”, vond Den Hertog. „Het Hij zegevierde met Shirokko zowel in het jachtspringconcours om de Prijs van de Kralingse plas als in het springconcours de Prijs van Erasmus, waarbij de ruiters vrij waren de volgorde van de te nemen hindernissen te bepalen. Voor de derde Duitse overwinning zorgde Fritz Ligges, die de eerste plaats bezette in de Prijs van de Scheepvaart, welk springcon cours tevens gold als kwalificatie voor de grote prijs van Europa, die zondag wordt gereden en waarvoor een totaal prijzenbe- drag van ruim achttien duizend gulden beschikbaar is, waarvan vijfduizend voor de winnaar. Vasala, die een week voor aanvang van de Olympische Spelen met 1.44.5 een nieuw Europees record liep, was veel te sterk voor Dave Wottle. De Amerikaan, winnaar van het goud op de 800 meter in München, eindigde met drie seconden achterstand als tweede. Dit Kampioenschap wordt een eerste seizoenconfrontatie van Henri Buitenzorg en Eland, die in de afgelopen maanden regelmatig in de lappenmand hebben ge zeten. Beide cracks hebben gezien hun recente resultaten de juiste vorm weer te pakken en zullen dan ook zonder meer in het kapitale veld van veertien paarden de lakens kunnen uitdelen. Twee jaar gele- De 23-jarige Finse politieman had ook nu voor een groot gedeelte het record te danken aan het tempowerk van de En gelsman Dave Bedford. De excentrieke Brit, die voor München had aangekondigd het goud op de 5 en 10 km te winnen maar in werkelijkheid geen rol van bete kenis speelde, zorgde voor een zeer hoog aanvangstempo: 1000 m (2.36.6), 2000 m (5.18.6) en 3000 m (8.00.3), met nog drie ronden (1200 m) voor de boeg de 4000 m ging in 10.43.6 passeerde Viren de Engelsman. Op dat moment was de wed strijd beslist. De vraag bleef alleen of Uitslagen Herman De uitslag van de tweede etappe is: 1 Hubschmid (Zwi), 144 km in 3 uur 18 min 32 sec (met bon. 3.16.12), 2 Holik (Tsjech) z.t. (met bon. 3.18.22), 3 Thomazeau (Fra) z.t. (met bon 3.18.27), 4 Priem (Ned) z.t., 5 Helion (Fra) z.t., 6 Veilleimiane (Fra) z.t.. 7 Osler (Italië) z.t., 8 Kuiper (Ned) z.t., 9 Talbourdet (Fra) z.t., 10 Corbeau (Fra) z.t., 12 Schür (Ned) z.t., 22 Den Hertog (Ned) z.t., 23 Koken (Ned) 3.18.59, 39 Van Dongen (Ned) z.t., 60 Langen (Ned) 3.21.51. Het dagploegenklassement van de tweede etappe is gewonnen door Nederland. Na de tweede etappe is het algemeen ploe- genklassement1 Frankrijk A 11 uur 19 minu ten 21 seconden 2 Nederland 11.19.30, 3 Italië 11.19.38, 4 Zwitserland 11.21.26, 5 Groot-Brittannle 11.21.29, 6 Frankrijk B 11.21.31. Puntenklassement na de tweede etappe: 1 Hubschmidt (Zwi) 30 punten, 2 Holik (Tsjech) 23, 3 Thomazeau (Fra) 17, 4 Priem (Ned) 14, 5 Kuiper (Ned) 13. Fin als een schaduw en passeerde hem vlak voor de eindstreep. Aanvankelijk kregen Garderud en Kantanen beiden 8.20.8, waarmee zij 1,2 seconden sneller waren dan Kerry O’Brien die op 5 juli 1970 in Berlijn 8.22.0 had gelopen. KOPENHAGEN. De Belgische at leet Emiel Puttemans heeft donderdag- gavond tijdens wedstrijden in Aarhus (Den.) het wereldrecord op de 3000 meter verbeterd en gebracht op 7 mi nuten 37.6 seconden. Het oude record stond sinds 27 au gustus 1965 op naam van de Keniaan Kipchoge Keino met een tijd van 7.39.6. De 24-jarige Belg, bij de Olympische Spelen van München tweede op de 10.000 meter achter de Fin Lasse Viren in 27.39,6. verbeterde zijn eigen Euro pese record, dat stond op 7.39,8. De ontwikkeling van het wereldre cord 3000 meter is: 7.49,2 Michel Jazy (Fra) 1962, 7.49,2 Michel Jazy 1965, 7.46,0 Siegfried Herrmann (O-Dl) 1965, 7.39,6 Kipchoge Keino (Ken) 1965, 7.37,6 Emiel Puttemans (Bel) 1972.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 23