Amerika kritisch tegenover Olympische Spelen Samenwerking in oranjeploeg ver te zoeken BEHEERST DE TOEKOMSTRONDE Eland kon titel niet missen drie galoppades Henri B na Belgische zege m Cross des Nations IJZERSTERKE ZWITSERSE PLOEG GP van Europa voor H, Snoek Illi s Koeken winnaar in Den Bosch I - MAANDAG 18 SEPTEMBER 1972 UB (Van onze sportredactie) I Uitslagen 'Ja zondag op Duinidgt I Vooral Uli Sutter, een 25-jarige knaap uit BazBl, die debuteert in de Tour, dwong bewondering af met een perfecte klauter- partij. Dit leverde hem naast de dagprijs ook de gele triTl op, die op dat moment nog gedragen werd door zijn landgenoot Bruno Hubschmid. Nee, veel eer viel er voor het Nederlandse zevental niet te be halen in het eerste Tour-weekeinde, dat met spanning tegmoet werd gezien, maar waarin zich nog geen spectaculaire ver schuivingen in het klassement hebben voorgedaan. Daarom zou ’t ook voorbarig zijn om nu al te beweren dat het met de kansen op een Nederlandse eindzege ge daan is. Als beste geklasseerde kijkt Fedor den Hertog tegen een achterstand aan van 2 minuten en 40 seconden. Wispelturig als hij is, moet dit geen onoverbrugbarre kloof voor hem zijn, te meer daar er nog twee tijdritten (over 18 en 33 km) in het verschiet liggen. singen, die controversieel worden ge noemd. Op het puur sporttechnische vlak zijn de journalisten algemeen van me ning, dat Amerika heeft gefaald, vooral in de atletiek en het dameszwemmen. Officials en coaches van het Ameri kaans Olympisch Comité worden afge schilderd als belachelijke klungels, die er zelfs niet voor konden zorgen dat hun atleten op tijd aan de start ver schenen (de sprinters Hart en Robin son) of dat zij geen verboden medicij- NEW YORK. De „bloedige” Spe len van München hebben ook in de Verenigde Staten, een van de super machten op sportgebied, voor de nodige beroering gezorgd. De balans van de reacties, opgemaakt een week na de sluitingsceremonie, geeft aan dat de Amerikanen er over het algemeen wel voor zijn dat de Olympische Spelen blijven bestaan, maar dat volgens hen dit instituut en ook zijn „bijgebouwen” nodig modernisering behoeven. Deze tendens is af te leiden uit de Eland, met pikeur Jan van Dooyeweerd, is gistermiddag op een niet volledig bezet Duindigt op een vrij eenvoudige manier kampioen van Nederland geworden. De overwinning werd, zonder aan de prestatie van Eland af te doen, het paard toch min of meer in de schoot geworpen, nadat Henri Buitenzorg, Elands grote tegenstre ver, na drie gallopades uit de strijd werd genomen. In het prille begin van de 2600 meter lange koers viel van de trieste afgang van Wagenaars vedette nog niets te bespeuren. Integendeel zelfs. Henri Buitenzorg nam onverveerd de kop van het veertien dra vers sterke veld met op de tweede en derde plaats respectievelijk Habanera met Jan de Leeuw en Eland. Maar al in de eerste bocht maakte Henri zijn eerste gallopade. Het was echter nog niet werke lijk verontrustend en toen Eland lang zaam maar zeker naar voren schoof, dacht dan ook iedereen dat het grote spel tussen de favorieten om de eerste prijs van 15.000 gulden kon beginnen. Maar juist op dat moment ging Henri opnieuw in de fout en toen kort daarop de derde onregelmatigheid volgde, was in feite het kampioenschap van Nederland beslist. NORG. Op de modderige paden in de bossen rond Norg is, voor slechts 10.000 toeschouwers, een uitermate spannende strijd geleverd. De Belgen en de Zweden eindigden na twee manches van dertien ronden met een zelfde aantal punten. De totale lijden van de beide equipes moesten daardoor de beslissing brengen. De Belgen bleken de gelukkigen. Ze zegevierden met een voorsprong van 8,7 sec. Vanaf de eerste meters hebben de Zwe den en Belgen, alsmede de Nederlanders Karsmakers, Wolsink, Sigmans en Willems het karakter van de wedstrijd bepaald. Franske Sigmans voerde aanvankelijk met veel bravour het veld van 48 rijders aan. Hij moest uiteraard zwichten voor de aanvallen van de sterke Zweden Jonsson en Aberg, die in een moordend tempo over het moeilijke parkoers joegen. De overige drie Nederlanders behoorden tot de eerste tien. De kans op een zege voor eigen publiek werd nog vergroot toen de Belgen hun grote favoriet en veelvoudige wereldkampioen Joël Robert wegens een knieblessure moesten missen. De desillusie kwam echter in de tweede DICK YOUNG (New York Daily News): „Het is voorbij. Goddank. We mogen de hemel danken, dat deze Olympische Spelen geen Derde Wereld oorlog hebben veroorzaakt. Ik geloof niet, dat de wereld nog veel meer „verbroedering” zou hebben kunnen verdragen.misschien begrijpt u nu waarom de Spelen om de vier jaar worden gehouden. Dat is net lang ge noeg om de wonden te laten genezen. Laten we daarom blij zijn met de komende vier vredesjaren, voordat de Olympische Spelen weer uitbreken.” 1 Ook voor Schür, wat tegenvallend op de Puy de Dóme, en Kuiper is de situatie nog niet hopeloos. Maar willen de Neder landers in de komende week nog een voorname rol vervullen, dan zal er in de eerste plaats agressiever gereden moeten worden dan tot dusver. Bovendien lijken enkele renners er de dupe van te worden dat voor de wedstrijd uitdrukkelijk is gesteld dat iedereen voor zijn eigen kan sen rijdt. Kuiper en Schür bijvoorbeeld hebben zich wel vaak actief getoond, maar hun aanvallen werden door de overige Neder landers nooit beschermd. Zodoende heeft hun gezwoeg in de dagen die vooraf gingen aan de eerste zware bergrit niet mer opgeleverd dan de prestatieprijs. Na dat Kuiper hievoor al eerder in aan merking was gekomen, kon Frits Schür zaterdag dit zakcentje (65 gulden) incas seren. In de rit van Saint Yrieux naar Bort- Les-Orgues draafde hij in zijn eentje maar liefst 50 km voor de meute uit met Dat gold naast Den Hertog en Schür ook voor Van Dongen, die lange tijd in de kopgroep meereed, waaruit Schür eerder was ontsnapt. Met gemak overwon hij de twee enige cols (derde categorie), wat niet gezegd kon worden van de beide Limbur gers Langen en Koken. Met vele minuten achterstand bereikten ze de eindstreep en zochten met bedroefde gezichten hun ho tel op, want waren zij niet de renners die waren bestempeld als behoorlijke klim mers? Coach Middelink: „Ze zaten allebei erg in de put .Avonds heb ik een tijdje met ze gesproken, waardoor ze weer ’n beetje moraal kregen”. Dat is inderdaad geble ken. Vooral Koken reed zondag erg sterk. Hij ging er terecht van uit dat een vroege „Beter konden we niet” luidde de alge mene nabeschowing. Enigszins gelaten werden vervolgens de gele petten inge leverd, die de Nederlandrs een dag eerder als aanvoerders van het ploegenklasse- ment hadden veroverd. De Zwitsers na men ze begerig over. De ijzersterke ploeg van coach Oscar Plattner lijkt ze voorlo pig niet meer te willen afstaan. terwijl het er voor Hennie Kuiper somber uitzag ,toen hij over een gevallen Italiaan tegen het wegdek smakte. Met een ge zwollen elleboog bereikte hij Bort-les- Orgues, zonder iets op de hooggeplaatste renners te hoeven prijsgeven. Jan van Dooyeweerd steekt zijn zweep in de hoogte nadat hij met Eland als winnaar over de finish is gegaan. den, dat ze wellicht een regering (Willy Brandt) ten val brengen, dan zijn ze kilometers te groot. De Spelen zijn vernietigd door het gigantisme. Gigan tische kosten en gigantisch machtsver toon.” De meeste commentatoren sugge reerden voorts, dat de Spelen erop vooruit zouden gaan als het IOC alle nationalistische symbolen (vlaggen van landen, volksliederen, ceremonies proto- colaires) zou afschaffen. De afgetreden voorzitter van het IOC, Avery Brunda ge (zelf een Amerikaan) krijgt er in sommige hoofdartikelen en „columns” ook behoorlijk van langs. Men heeft een maximale winst van 2 min. 25 sec. op het peleton. Een manoeuvre, die aller minst de goedkeuring kon wegdragen van de Fransen, Zwitsers ende overige Nederlanders. De Nederlandse renners in het peloton hebben in elk geval geen poging gedaan de rooskleurig lijkende uitval Van Schür te ondersteunen. Sterker nog, vooral Den Hertog en Kuiper droegen vlijtig hun steentje bij in de achtervolging op hun landgenoot. Het wrange gevolg was dat Schür werd achterhaald door het opge jaagde en verscheurde peloton. De Fransen Martin en Beon waren het eerst bij hem, waarna Martin de Franse kampioen, alleen de resterende kilometers aflegde. Schür: „Martin demarreerde keer op keer toen hij bij me was. Ik kon hem niet houden, omdat ik met een langzaam leeglopend voorband reed”. Teleurstellingen waren er zaterdag ook weggelegd voor Cees Priem („Op de laat st col, 20 km voor de streep, werd ik ge lost”), Jacob Langen en Ben Koken, Dailey (GB) z.t„ 10. Roques (Fra-Rood) z.t„ 22. Den Hertog 4.15.58, 26. Schür 4.15.58, 50. Priem 4.18.08, 54. Koken 4.21.44, 59. Langen 4.22.54. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Sutter (Zwi) 2.35.51, 2. Villemiane (Fra-Rood) 2.36.18, 3. Schmid (Zwl) 2.36.41, 4. Martin (Fra-A) 2.36.46, 5. Koken (Ned) 2.36.55, 6 .Bourreau (Fra-A) 2.37.31, 7. Boishardy (Fra-Rood) 2.37.34, 8. Duchemin (Fra-B) 2.37.38, 9. Hubschmid (Zwi) 2.37.56. 10. Aigueparses (Fra-Rood) 2.38.12, 13. Den Hertog (Ned) 2.38.31, 17. Langen (Ned) 2.38.46, 23. Schür (Ned) 2.39.22, 25. Kuiper (Ned) 2.39.44, 52. Van Dongen (Ned) 2.42.01, 53. Priem (Ned) 2.42.49. Het algemeen klassement na de vijfde etappe Is: 1. Sutter 14 uur 25 minuten 4 seconden, 2. Hubschmid 14.26.49, 3. Duchemin 14.26.49, 4. Mar tin 14.27.10, 5. Aigueparses 14.27.25, 6. Osler 14.27.41, 7. Vollemiane 14.27.41, 8. D>en Hertog 14.27.44, 9. Schmid 14.28.04, 10. Tarsiguel 14.28.25, 14. Schür 14.28.35, 16. Kuiper 14.28.57 28. Van Dongen 14.31.41, 32 Koken 14.32.21, 41. Priem 14.34.02, 55. Langen 14.38.14. Het bergklassement na de vijfde etappe is: 1. Sutter 55 pnt., 2. Villemiane 34 pnt., 3. Koken 32 pnt., 4 Schmid 29 pnt„ 5. Martin 17 pnt. Ploegenklassement na vijf etappes: 1. Zwitser land 44 uur 43 minuten 57 seconden. 2. Frank- rijk-Rood 44.44.41, 3. Nederland 44.45.45. 4. Frank- rijk-A 44.45.58 5. Italië 44.48.23, 6. Frankrijk- West 44.53.00. was te veel voor Europees kampioen Steenken, die met "Simona” twee fouten maakte. Maar Simonetti en Snoek bleven opnieuw op nul staan, zodat een tweede Nu zou ook de gereden tijd mede beslissend zijn voor de rangschikking. Dit werd de dappere Chi leen noodlottig. In de haast wierp de zesjarige vosruln ’’Ataulfo” drie hindernis sen om. Snoek kon het daarna rustig aandoen. Hij behoefde zich nauwelijks meer om de tijd te bekommeren en la veerde de gemakkelijk springende ’’Faus tus” wederom foutloos rond. De landen wedstrijd van zaterdag werd in feite een flop. Door de vele afzeggin gen, die de zwaar beproefde organisatoren (het jubileumconcours bleek door de vele regenval trouwens toch onder een onge lukkig gesternte te vallen) direct na de Olympische spelen in München bereikten, bleven er slechts vier volledige equipes over. Tevoren stond vast, dat het voor de eerste plaats zou gaan tussen Olympisch kampioen West-Duitsland en Groot Brit- tannië, dat in Beieren vierd werd. Neder land en België zouden dan om het Brons mogen strijden. Er kwam zowaar aan het eind nog enige spanning. De Britten, met Robeson, Saywell, Smith en Broome, ein digden op 8,25 strafpunten. W. Duitsland (Ligges, Wiltfang, Schockemöhle en Steen ken) had op dat moment vier strafpunten. Toen Steenken als laatste een fout op de sloot maakte, hadden de Duitsers nog maar een marge van een kwart strafpunt. De Europese kampioen maakte verder geen vergissing meer, zodat de overwin ning toch bij West Duitsland terecht kwam. Nederland werd derde met 34 strafpunten, maar had met een beter totaal kunnen uitkomen als Heins in de tweede manche niet zwaar was uitgegle den en moest opgeven. ontsnapping wel eens beslissend zou kun- nen zijn, omdat de etappe kort was (88,5 km). Met het viertal Sutter, Villemiane, wfe Osler en Schmid is hij vanaf het begin op avontuur gegaan. w*. Tot de voet van de Puy de Dóme bleef de groep intact. In het pelo ton voelde niemand voor een slopende jacht, mdat iedereen enorm scheen op te zien tegen de laatste, beslissende klim. Toen, op de sterk hellende weg die tot 1465 meter hoogte reikt, ontspon zich het gebruikelijke gevecht van man tegen man. De Nederlanders waren hierin kansloos Tegen een krachtige demarrage van de Zwitsers Sutter en Schmid (Koken „Schmid liet een gat vallen voor Sutter, waardoor wij verslagen werden”) bleek Ben Koken niet opgewassen, al hand haafde hij zich goed. Opvallend kwamen ook Langen en Den «lij Hertog voor de dag. Zij wrikten zich los Mj|| uit het uiteengerafelde peloton en wisten het verlies nog enigszins binnen de perken te houden. Van de Nederlanders heeft Cees van Dongen waarschijnlijk het snelst de lastige klim afgelegd. Hij was na 40 km door een val (klapband) achterop geraakt, maar slaagde erin om op de Puy de Dóme nog 12 renners te passeren. Meer zat er voor hem en zijn ploegge noten eenvoudig niet in. sleutelpositie. Hun laatste optreden zou een graadmeter voor hun onderlinge krachtsverhouding zijn geweest, ware het niet dat de Grote Septemberprijs in Hil versum gesplitst was in twee afdelingen. In de eerste gaat Illya een vrij zekere nederlaag tegemoet tegen Hazleton B en in de tweele zal Ilina stukken beter voor de dag moeten komen om van Goldfinger te kunnen winnen. Veel zal het overigens niet uitmaken, omdat zij in de interland moeten aantreden tegen de Europese crack, de Belg Fideel. De tips: 1. Prijs van Belgrado: 1. Jessico Maire, 2. Keizerin, 3. Jolly Feet Outs: Karoline. 2. Prijs van Boedapest: 1. Lone ly Star, 2. Lady van Hovi, 3. Lord Faune Outs: Linos van Amstel. 3. Prijs van Boekarest: 1. Julius Caesar, 2. Katerina D, 3. Jacobus van A Outs: Jaslo. 4. Prijs van Lichtenstein: 1. Kwik Hanover, 2. Ida Roodnoot, 3. Iris Way Outs: Kaptein Six. 5. Grote September-prijs le afd.: 1. Hazle ton B, 2. Hercules V 3, Illya Kuryakin Outs: Dox van Rood en Noot. 6. Prijs van Ahtene le afd.: 1. Hermance, 2. Fandango, 3. Henny Dunst Outs: Hannie Judson W. 7. Prijs van Ankara: 1. Kinley’s Speed, 2. Jan de V, 3. Jasji Outs: Igor. 8. Grote September-prijs: 1. Goldfinger, 2. Frits W, 3. Ilina Outs: Ingrid Hanover. 9. Prijs van Athene 2e afd.: 1. Jacob R, 2. Ida S, 3. Isolde O Outs: Ina. 10. Prijs van Monaco: 1. Henriette Signal, 2. Giovanni, 3. Frisco H Outs: Hurry Up. DEN BOSCH. Kees Koeken heeft zaterdag de Ronde van Den Bosch gewon nen. De renner uit Achtmaal versloeg baanrenner Gerard Koel in de eindsprint. Koeken en Koel waren de actiefste renners in deze betrekkelijk vlakke koers in de regen. Frans Verbeeck (derde) en Harrie Jansen verspeelden een halve ron de van 1200 meter op het duo Koeken- Koel. Slechts 32 van de 57 renners finish ten. De uitslag was: 1. Cees Koeken (Acht maal) 100 kilometer in 2 uur 25 minuten en 18 seconden, 2. Gerard Koel (Hooger- heide)., op 600 meter: 3. Frans Verbeeck (Bel), 4. Harrie Jansen (Westzaan)., op 1100 meter: 5. Jos van Beers (Vosselaer), 6. Matthijs de Kpning (Scherpenzeel), 7. Jules van Lint (Bel) ,8. Gerard Vianen (Kockengen), 9. Jan Krekels (Born), 10 Jan van Katwijk (Oploo). van de De uitslag van de vierde etappe is: 1. Martin (Fra-A), 160 km in 4 uur 15 minuten 19 seconden (ihet bon. 4.14.59), 2. Edwards (GB) 4.15.36 (met bon). 4.15.26), 3. Thomazeau (Fra- West) 4.15.58 (met bon. 4.15.53), 4. Hubschmid (Zwi) z.t„ 5. Osler (It )z.t.. 6. Ogarato (It) zt„ 7. Van Dongen (Ned) zt„ 8. Kuiper (Ned) z.t„ 9. RED SMITH (New York Times): „Moeten de Olympische Spelen blijven bestaan? Moet Montreal over vier jaar hetzelfde proberen als München nu heeft gedaan? Mijn antwoord is: nee, tenzij het Olympische huis eerst gron dig wordt schoongemaakt. De wereld kan het zich niet veroorloven een der gelijk reusachtig evenement over te laten aan de uitgedroogde ivoren-to- renbewoners, die van deze Spelen zo’n ontzettende puinhoop hebben ge maakt.” Met vele anderen wil Smith, dat het IOC en de nationale Olympi sche comités bestuurd worden door rit. Wolsink, Karsmakers en Willems had den zo’n slechte start dat alle hoop op slag verloren ging. Het duel tussen de Zweden en Belgen beheerste daarna de wedstrijd. Met veel elan verdedigden de Zweden Jonsson, Hammergren en Aberg vervol gens hun posities tegen de aanvallen van de Belgen. Tot drie ronden voor het einde leek de eindzege voor het grijpen. De voorsprong bedroeg twee punten en de onderlinge afstanden tussen de rijders was van die aard, dat plaatswlsselingen onwaarschijnlijk waren. In de voor-laatste ronde viel echter de beslissing ten voordele van de Belgen. Toen de Brit Vic Eastwood uitviel schoof Rene Vandevorst, de derde Belg, een plaatsje op. De uiterst vermoeide Pierre Karsmakers moest de Belg even later laten passeren. Tot overmaat van ramp kwam de Zweed Jonsson te vallen wat hem vele en naar later zou blijken beslissende seconden kostte. Door deze drie omstandigheden kwamen de Belgen nog juist in punten gelijk en besliste de totale tijd juist ten gunste van onze zuiderburen de zich nu slechts in het voorste gelid te handhaven om na het uitkomen van de laatste bocht te kunnen toeslaan. De mer rie Habanera bleef tot dat moment aan de leiding. Achter haar had het veld zich steeds meer aaneengesloten en toen bij het uitkomen van de laatste bocht ook Habanera in de fout ging, maakte Eland ogenblikkelijk gebruik van het gat en daverde naar voren. Florissant, Gunnar Dear en ook Flamingo Six, de overgeble ven representant van stal-Wagenaar, zet ten nog verwoede aanvallen in, maar Jan van Dooyeweerd ving hen gemakkelijk op. Hij zegevierde in de redelijke kilometer- tijd van 2.21.7. Martin Pools heeft dit weekeinde bij koersen in Emmeloord en Groningen twee uitstekende overwinningen geboekt. Eerst won hij zaterdag in Emmeloord met Karo- la van Altena de strijd om de Begorria- prijs en gisteren, op de baan van Gronin gen, eindigde hij met Liselot Spencer als eerste in de koers om de Nanny D-prijs. Dinsdagavond (6.00 uur) maken verschei dene paarden, die in de draversinterland NederlandBelgië zullen uitkomen op Hilversum hun generale repetitie. Twee daarvan Illya Kuryakin en Ilina Want de prachtig dravende Eland hoef- bekleden in hun interland-onderdeel een ROTTERDAM Een instelling van wle-doet-me-wat heeft Hendrik Snoek zondag de overwinning in de strijd om de Grote Prijs van Europa, het slot-en hoofdnummer van 25e CHIO Rotterdam, barrage moest volgen, opgeleverd. De blonde student uit Munster had zijn concentratie niet al te hoog opgevoerd. Terwijl zijn concurrenten al driftig door voortdurende regenval in een dikke modderbrij herschapen par koers verkenden, hanteerde de wel van een grapje houdende Westduitse student de dirigerstok voor de huiskapel in de muziektent. De ontspannen benadering van Snoek, die eerder in het Kralingsebos al driemaal had gezegevierd, bleek later goed voor de hoofdprijs van vijfduizend gulden. Slechts drie van de negentien gestarte combinaties wisten foutloos over de glib berige vlakte en de negentien lastige sprongen te manoeuvreren. Eerst de za terdag juist 36 jaar geworden Chileense officier Americo Simonetti met ’’Araulfo”, even later ook de Westduitsers Harwig Steenken met ’’Simona” en Hendrik Snoek met ’’Faustus". Al voor de aanvang bleek een van de grootste favorieten,, de elegan te westduitser Gerd Wiltfang, te zijn af gevallen. Hij was gediskwalificeerd. Jury lid Jaap Rijks had hem op het inrijterrein betrapt op het gebruik van een (verboden) ijzeren barreerstang boven de opgestelde oefenhindernis. Een dergelijke staaf wordt bij het trainen wel gehanteerd om het paard te dwingen hoger te springen. Daar het dier zich daarbij echter gemakkelijk kan bezeren, heeft de internationale fe deratie de barreerstang bij springevene- menten tot verboden voorwerp bestem peld. De eerste barrage over zeven hindernis sen (waarbij een twee en een driesprong) De uitslagen van de gehouden koersen zijn: Elandprijs 2140 m.: 1. Klty van Ursem (C. Imming), 2. Khan du Coq d’Or, 3. Koly B. Winn 5.60 pl 1.90 2.20 10.20 kopp 7.80 trio 1920.00. Gunnar Dearprijs 2000 m met autostart: 1. Johannes Trlx (E Leeman), 2. Jungfrau W. 3. Intrepid Girl. Winn 5.70 pl 1.70 1.50 2.50 kopp 10.30. Gouden Speld prijs circa 2000 m.1. Run Home S (mej. M Dekkers), 2. Astrologer, 3. Dllisoitri. Winn 9.40 pl 2.20 3.70 1.80 kopp 11.30 trio 547.60. Produktendraverij 1 prijs 1500 m. met auto start: 1. Lummie Rodney (J. Oosting), 2. Lady, 3. Lido Buitenzorg. Winn 4.60 pl 2.50 1.80 5.00 kopp 8.30. Kampioenschap v Nederland 2600 m met au tostart: 1. Eland (J van Dooyeweerd), 2. Gunnar Dear, 3. Flamingo Six. Winn 4.00 pl 1.70 2.60 2.40 kopp 9.30 trio 128.00 St Legerprljs circa 2900 m: 1. Nancy (T Carter), 2. White Clover, 3. Sasquatch. Winn 4.80 pl 1.40 1.10 1.10 kopp 37.00. Gallant Way prijs 2120 m.: 1. Jaromir Gregor 'J Wagenaar jr), 2. Ike Buitenzorg, 3. Hullaba- oo. Winn 2.70 pl 1.60 4.30 5.50 kopp 6.00 trio 057.60. Comarlaprijs circa 2150 m.: 1. Matilde (J Smith), 2. Martine Rose, 3. Aitri. Winn 33.30 pl .30 1.70 1.70 kopp 12.80. Felixprijs 1600 m met autostart: 1. Geatonka J. Huiberts jr.), 2. Jonker Volann, 3. Goodwill. Winn 5.40 pl 1.70 kopp 10.50 trio 115 80. 115.80. Henn Buitenzorgprijs 2520 m: 1 Janco vd Lente (J de Leeuw), 2. Karoline N, 3. James Buitenzorg. Winn 12.10 pl 3.50 2.50 4.40 kopp 38.50. CLERMONT-FERRAND. De angst voor de Puy de Dome, de een zame kolos in het midden van Frank rijk, is terecht gebleken Terwijl de Zwitsers er een even koddige als im ponerende vertoning van maakten door de leiderstrui van de Tour de L’Avenir van ploeggenoot te laten verwisselen, kon tegelijk worden vastgesteld dat er onder de huidige Nederlandse topamateurs geen ras echte klimmers schuil gaan. Mis schien dat er een uitzondering moet worden gemakt voor Ben Koken, de 22-jarige nationale kampioen. Hij weerde zich op het steile pad naar de grijze wolken nog het best, zij het, dat ook Koken eerder dit jaar winnaar van het bergklassement in de Ronde van Engeland het duide lijk moest afleggen tegen het Zwit serse geweld. die de kranten en tijdschriften te ver werken kregen. Tegenover de nog enigszins milde publieke opinie staan de meningen van vooraanstaande Amerikaanse staats burgers, die de afschaffing van de Spelen eisen. De Democratische senator Mike Mansfield is een van hen. Hij vindt dat de Spelen „te politiek getint, te racis tisch, te anarchistisch, te moorddadig” zijn geworden. Vele sportjournalisten, wier „co lumns” in het gehele land worden gelezen gaan niet zover, maar consta- Deze tendens is af te leiden uit de teerden wel dat het zo niet langer jongeren, die meer gevoel voor de LARRY MERCHANT (in verscheidene ook behoorlijk van langs. Men heeft son> 01 aal Z1J §een veroouen meuicij- - enorme hoeveelheid ingezonden brieven gaat. realiteit hebben. bladen): „Als de Spelen zo groot wor- hevige kritiek op vele van zijn beslis- nen (Rick Demont) innamen. Raymond Martin winnaar vierde etappe.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13