LUIDSPREKERS agenda BERNINA A 98 ct. Sanatogen V erbetering rijksweg 4 Schiphol- Burger veen in nieuwe begroting w. I“GEH Naaimachine Pantserwagens op Schiphol Bom doodt man in ambassade van Israel V-D Duiker vermist tijdens NAVO- ALLEEN WOENSDAG: Stadspostbode in Leeuwarden misleidt PTT Gekookte BIETJES JAMES GRIEVE In Ulster maar SLAVINKEN drie partijen 2.50 Gevangenis- straf geëist tegen bestuur van VVDM Geschrapte WORTELTJES BOEKHOUDEN MIDDENSTANDS EXAM. ’73 oefening I vóór overleg Ik heb weer overal plezier in... V Met eigen zegel ‘i 4 Bedrijfspersoneel gevraagd Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Lessen-Clubs Auto's-Motoren-Scooters T( Diversen 1 Onroerende goederen aangeboden xt-VOETj? SfWwi VROOM DREESMANN GEHAKT, halfom half soo ^2.48 DINSDAG 19 SEPTEMBER 1972 Te koop aangeboden Extra beveiliging üaüuU. DE 1% kg DE GEHELE WEEK IN ONZE SMICKELBARx GAMO- IJMUIDEN M. A. Smit erts voor ziekten van hart en bloedvaten AFWEZIG „A nti-groetdag” 500 gram 2.98 500 gram 35 ct. 500 gram 25 ct. I) 1 in de ouderdom van 78 jaar. (Van een onzer verslaggevers) Vertrek van Bloemstraat 15.00 uur. Kapitein A. BROEK 1% lesuur per week. Aanvang 21 september. u.: Inst. L. doet t MRiWVVWVVVWVWVVWMAMMi (AP). (Van onze correspondent) met koffie of melk incl. Nieuw- Direktie en personeel N.V. Bureau Wijsmuller. AUTOMATERIALEN SCHIPHOL. De Koninklijke Mare chaussee heeft op Schiphol twee van haar grote pantserwagens ingezet. De met zwa re mitrailleurs bewapende voertuigen be wegen zich voort op rupsbanden van rub ber. Zij worden speciaal gebruikt voor de beveiliging van vliegtuigen van El Al en van de Lufthansa. Gelegenheid tot condoleren woensdag 20 sep tember a.s. van 19.00-20.00 uur in het Uitvaart centrum. De begrafenis zal plaats hebben donderdag 21 september a.s. op de begraafplaats „Westerveld” te Driehuis na aankomst van trein 15.26 uur halte Driehuis-Westerveld. In dankbaarheid gedenken wij het werk, dat hij voor onze maatschappij heeft verricht. IJmuiden, 15 september 1972. Moeder is opgebaard in het Uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Bezoek aldaar van 19.00-20.00 uur IJmuiden, 18 september 1972 Bloemstraat 102 Zeer tot ons leedwezen geven wij u kennis van het overlijden van Heden nam God van ons, na een geduldig ge dragen lijden, onze lieve moeder en oma D0ELSTRAAT35 HAARLtM H I JAAR TELEF 311712 De voordeligste aankoop van Uw leven. A. J. te Loo K. te Loo-Groenendijk Herman Hema Haarlem, Kruisstr. 51 heeft plaats voor enkele verkoopsters in div. afd. Tel. 320360 (023). het De De duiker werd het laatst gezien op ongeveer 18 km uit de kust, tijdens een actie ten zuidoosten van Berry Head nabij Torquay, waarbij exercitiemijnen werden gelegd. Men heeft tevergeefs naar hem gezocht. LONDEN (Reuter) Een functionaris van de Israëlische ambassade in Londen is vanmorgen gedood toen een pakje met een truc-bom, dat hij wilde openen, ex plodeerde. Het pakje was door de post bezorgd. LENA TE LOO geboren Van der Duin Alles voor uw auto van bumper tot bumper. Zoek niet langer: Wat geeft T GAMO heeft *t PARALLELWEG - BEVERWIJK WTLLEMSBEEKWEG - IJMUIDEN V verl dee eve: niel tiek wee kan toni Hie per schi ven ken dec van 20 sept. tot 10 okt. Waam. inlichtingen Rode Kruis Ziekenhuis Beverwijk Tel. 02510-28444 3-zits bankstel en salontafel Tel. 023-378571. Z ber’ van wel bal! ver ontl we gev hee: doo «eg; V ver dat kar een teui sou Iers wei K het Sta ver voc we gez stel de bin kan V niei don met den de de lich de ten han lijk X hie de de stel ter ter’ gnj ver bui hee hie: wai „D< ton ingi var retl 1% lesuur per week. Aanvang 26 september. .AAAAAAAAAATVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/^X wv Edelstenen, mineralen,kris tallen en fossielen, ruw en geslepen, ook voor zelfslij- pers. Galerie Kunst voor U. Warmoesstraat 16, Haar lem. Autofinanciering, auto wa- mals prijs 1300 voor 595. zonder keuring norm, pre mie; motor- en bromfiets verz. Ass.kant. Kroes Zijl- weg 46 Haarlem. Tel. 023- 314507 Ook ’s avonds. TORQUAY (Engeland) (AP). —Een duiker van de Belgische marine is giste ren in de zee voor de zuidkust van Engeland verdwenen tijdens de „Strong Express” NAVO-oefeningen. De duiker deed als kwartiermeester dienst aan boord van de Belgische mij nenveger Van Haverbreke. Voor rijksweg 1 (Amsterdam-Twente) is 11 miljoen uitgetrokken voor verdubbe ling van de rijbanen tussen Amsterdam en Hoevelaken en de afbouw van de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal. Voor rijksweg 2 (Amsterdam-Eindhoven) is vier miljoen gereserveerd voor de verbreding van Abcoude-Oudenrijn tot tweemaal drie rijstroken. Voor rijksweg 3 (Amsterdam- Alphen-Rotterdam-Oost) is 12 miljoen uit getrokken voor de verbinding tussen Am- wTj flkl ^TProsp. op aanvraag I I 111 I Oude Gracht 71 I I Haarlem - Telef. 32 18 95 De heer Schalekamp: „Komt u maar eens kijken in Leeuwarden als u wilt Ik heb vele brieven aan mijzelf en andere adressen gestuurd met deze ze gel, vanuit allerlei plaatsen. Ze rollen er door als rijpe appels van een boom. Ik lach me gek, dit is de mop van het jaar." T.k. aangeb. Renault R16, nov. ’69 i.z.g.st. zwart lede ren bekleding kleur rood. ƒ3850. Tel. 02510-33400. Voor uw TV-reparaties ook ’s avonds Radio en TV D. de Vries, Steenbokstraat 9, IJm. Tel. 16244. Weg. overcompleet: z.g.a.nw. 3-zits bank (klas siek model) met losse kus sens. Bosbeeklaan 2, Sant- poort-Nrd. Tel. 023-377159. Techn. Dienst Hoek rep. 46 merken wasautomaten o.a. Bico, Candy, Castor, Erres, Edy, Rep. met 2 mnd. ga rantie. Voor betaalbare 48- uurs Service tel. 023-313533 dag en nacht bereikbaar. die meer dan 45 jaar bij onze maatschappij werkzaam is geweest. voor Haarlem en omgeving Tel 023-317313 023-32 74 67 Revisiebedrijf voor startmotoren, dynamo’s en regelaar. Ruilstartmotoren en ruildynamo’s uit voorraad lever baar. AAJA Car Electronic H’lem. AAJA Car Electronic H’lem. Papentorenvest 42a, telefoon 322290. Zaterdags geopend. Uw TV defect? Bel 10849 ook ’s avonds en wij komen direct. W. F. Harrems, Steenbokstr. 17 IJm. BELFAST (AFP) William Craig, lei der van de extremistische protestantse Vanguard-beweging zal niet deelnemen aan de ronde-tafelconferentie over de toe komst van Noord-Ierland, die maa idag in Darlingon begint. Hij zou optreden als „adviseur van de Unionistische Partij”. Financieringen, persoonlij ke leningen en alle verze keringen. Ass.kant. Kroes. Zijlweg 46 Haarlem, tel. 023-314507. Ook ’s avonds. natuurlijke eiwitten I en vitaminen voor I nieuwe levenskracht. Knikkertijd: zakje glazen knikkers inh. 50 stuks voor 50 cent in de speelgoedafd. van Loendersloot, Nieuwstraat IJmuiden. sterdam en Amstelveen. Voor rijksweg 4 (Amsterdam-Ypenburg) is de reeds genoemde 11 miljoen voor de verbetering ten zuiden van Schiphol ver meld. Voorts een miljoen voor de afwer king van het deel tussen Amsterdam en Schiphol. Voor rijksweg 5 (Amsterdam- Haarlem) zijn dit jaar geen bedragen vermeld, wat betekent dat de werkzaam heden ten westen van Halfweg dit jaar gereed moeten zijn. Een aantal bedragen is genoemd voor rijksweg 6 (Velsertunnel- Amstelveen-Lelystad-Groningen). Voor de afbouw tot de Utrechtseweg en grondaan koop bij Muiderberg is in totaal 33 mil joen opgevoerd. Bijna al deze wegen sluiten aan op rijksweg 10 (ringweg Amsterdam), die op verscheidene punten volop in aanleg is. Voor 1973 wordt het voor deze weg belang- rijker geacht eerst te zorgen voor de verbinding tussen de rijkswegen 1 en 2 in plaats van de aansluiting Europaboulevard rijksweg 2, omdat rijksweg 6 in aanleg is, „zodat in 1974 een goede verbinding bestaat tussen de rijksweg en 4 en 2” ten zuiden om Ouderkerk heen. De flessehals over de baileybrug aldaar moet dus nog twee winters mee. CBS-Artone Grammofoonplatenbedrijf heeft nog plaats voor enkele jongelui, die opgeleid willen worden tot grammofoonplatenperser. Min.leeftijd 18 jr. Wij werken in wekelijks wisselende 3-ploegendienst, resp. van 7-15, 15-23 en 23-7 uur. Voor actieve jongelui is dit een goede baan met hoog Ipon. Pers. soil, aan onze personeelsafde ling, Nijverheidsweg 30-36. Haarlem (Waarderpolder). Tel. 023-327055. Wasserij Hoek en Vaart kan nog enkele nettemeis- jes plaatsen voor eenv. en lichte werkz. Goed loon. Prettige werkkring en ver goeding van reiskosten. Aanm. dagel. van 8 tot 16 uur. Bl’daalsestraatweg 17, S’poort-Z. Vlak bij station en bushalte. Tel. 023-370050. Platenhuis Pastor Barteljo- risstr. 42 Tel. 23-310865 vr. verkoopster, aank. verkoop ster grammofoonplaten. Min. Ift. 18 jr. Enige kennis moderne talen gewenst. Soil, na telef. afspraak. Wandtegels 15/15 wit en ivoor v.a. 7,75 p.m2 15/15 div. kleuren v.a. f 12,50. p.m2 10/20 div. kleuren v.a. 15. p.m2. Lijm en voegwit bij v.d. Meij de Bie, Kl. Houtstraat no 1 t.o. de Anegang tel. 323994. 5 autorijlessen voor 27,50. Vervolg- en losse lessen ƒ9,75 BTW inbegrepen. VW Autorijschoolcombinatie De Centrale,H’lem: Kouden- horn 14. Tel. 321845 IJmui den: Kon. Wilhelminakade 25. Tel. 14782. ANWB-Bondsrijschool Driehuis. Gedipl. Vamor- instructeur. Da Costalaan 53, Driehuis. Tel. 14318. Ralston verf en witpasta verfbeits met zilverzegels. Drog.- en verfh. T. M. Ritskes, Fr. Naereboutstr. 66, IJm. Tel. 15207. Aanvankelijk verklaarde de ambassade, dat de man een shock had opgelopen, daarna werd gezegd, dat hij een buikwond had. Volgens Scotland Yard overleed het slachtoffer toen hij aankwam in het zie kenhuis van St. George, dat enige kilome ters van de ambassade staat. Het Zwitsers top fabrikaat gaat Uw verdere leven mee dus: Boumans (Breestraat 122). Expositie Boer (houtsneden en gouaches); geopend tot 30 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. LEEUWARDEN., Stadspostbode” J. A. Schalekamp in Leeuwarden, heeft pret: hij plakt keurig PTT-zegels ter waarde van 35 cent op zijn brieven (een van vijf en de blauwe met de tekst „Er is meer dan voorheen in de wereld te doen”), maar hij plakt even rustig zijn eigen „Postzegel” van 15 cent met de tekst: „Er is meer dan voorheen aan de PTT te voldoen, 1919 Schalekamp 1972, Nederland” met een aanvulling van een echte postzegel van vijf op een brief. Dat gaat uitstekend. Uw persoonlijke lening is ons geheim. De tientallen persoonlijke leningen, die wij dagelijks verstrekken, worden helemaal schriftelijk afgehandeld. U kunt met ons telefoneren of schrijven. U krijgt ons niet te zien. Want geld lenen is een kwestie van wederzijds vertrou wen. Uw aanvraagformulier dat wij u in een blanco envelop toesturen, geeft ons alle informatie, die nodig is. Als u gehuwd bent of in loondienst beschikt u over enkele dagen over het gevraagd bedrag van 1000 tot 10.Ó00. Aflossing in 12 tot 48 maanden. Wettelijke tarieven. Geen informatie bij werkgever, bankrelatie of buren. Geen kosten. Bel met of schrijf aan Financie- ringskantoor E. J. Möller, St. Catharinastr. 1, Eindhoven. Tel. 040-66633 of 25472, na 19 uur 04105-3039 (Door de gemeente Eindhoven toegelaten financieringskantoor).. Stukadoor heeft tijd besohikbaar voor keuken, badka mer, wit- of reparatiewerk. Zeer goede referenties aanw. Tel. 371534. Sint Nicolaas overzee. Be stel uw pakket vroegtijdig maar op zijn laatst voor Australië en Nieuw Zee land tot en met 23 sept; Rep. v. Zuid Afrika en Su riname tot en met 14 ok tober; Canada, Amerika, Ned. Antillen en West Eu ropa tot enmet 21 okt. Ha zenberg, Lange straat, IJmuiden. Van 1ste eigen. Renault R 6 ’70, 25.000 km met trek haak. Elk desk onderzoek toegest. ƒ3650. Tel. 02510- 33400. Weg. opening postagent schap is de salon tot don derdagmorgen 10 uur ge sloten. J. Prince-zonen Pla netenweg 62 IJmuiden. Op veler verzoek vrijdag en zaterdag onze bekende erwtensoep Slagerij Blaauw, Wijk aan Zeeër- weg, 31, IJmuiden-O. Telef. 15717. 12 uurtje: soep van de dag, brood kroket Het ziet er inmiddels naar uit, dat slechts rie van de zeven partijen, die de Britse staatssecretaris voor-Noord-Ier- land William Whitelaw had uitgenodigd, aan de ronde-tafelconferentie zullen deel nemen. Het zijn de Unionistische Partij totdat Engeland in maart Ulster 'onder direct bestuur van Londen plaatste, waren de Unionisten aan de regering en twee kleine partijen, de „alliantie”-groep en een Labour-groep. Bankstellen direct van fabr. Zeer fraai uitgevoerd in div.kleuren, 5 jr. garan tie op 't binnenwerk. Nor male prij f 1300 voor 595. Informatie Parian, A’dam. Tel. 020-421550. HAARLEM. Voor de afbouw en ver betering van wegen in het noordwestelij ke deel van de randstad is op de begro ting van verkeer en waterstaat 144 mil joen gulden opgevoerd. Een deel hiervan had reeds vorig jaar op de begroting moeten komen, maar door minister Drees’ temporisering van de wegenbouw werden zij daarvan voortijdig afgevoerd. Hiertoe behoort onder meer de voorgenomen ver betering van rijksweg 4 tussen Schiphol en Burgerveen waar de drie hoge viaduc ten moeten verdwijnen en de rijbanen moeten worden verbreed tot tweemaal drie rijstroken. Hiervoor is op de huidige begroting 11 miljoen opgenomen. Talens-materialen alles los verkrijgbaar alleen ver koop. Vrije tijd-centrum Oosterduinplein 4 hoek Marktplein IJmuiden. BIOSCOPEN City Theater, dinsdag en woensdag 20 u. „De nachten van Dracula”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckesteijn en Felison (expositie Dirk Jan Kibbeling), Beeckesteijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, dagelijks geopend van 10 u. tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, tijdelijk gesloten. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden is op alle werkdagen te bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet la vermeld Dit vertraagt de doorzen ding ervan of maakt deze ónmogelijk. Vermeldt daarom steeds duidelijk op de enveloppe het nummer van de ad vertentie waarop uw brief reageert Dit is in uw eigen belangt flMMHMHRMMBMRaaMMaaaMMRMMBHMMMMHKu VERSCHIJNEN DAGELIJKS IN MEER DAN 12.000 GEZINNEN f 0.60 per regel met een minimum aantal te be rekenen regels van 5 (2 koloms annonces 1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 5). Voor advertenties onder nummer wordt ƒ1.50 in rekening gebracht. Bij afgifte aan loket en contante betaling f 0,50 korting per advertentie. Woensdag krokettendag. Onze heerlijke vleeskroket- ten 30 ct. Snackbar Smul, Kompasstr. 38 IJm. Tel. 11857. Kantoorruimte aangeb. op 1ste stand in Haarlem- centrum. Zeer mooie gr. zaal, Br, GL 4054, De Kijkgrijp vr. voor haar Super Markt aan de Bloe- mendaalsestr.weg te Sant poort een medewerkster v.h. verpakken en prijzen van vers vlees en verkoop sters v.d. afdelingen tabak, brood, Non Food, en vlees waren voor hele of halve dgn. Aanmelden bij de be drijfsleider de Hr. Feyn. tel. 023-376970. en dat is heerlijk, als je wekenlang zo lusteloos en nerveus bent geweest. Wel gezond, maar toch steeds prikkelbaar en tobberig. Zelfs mijn beste vrien din kreeg er genoeg van. „Zeur toch niet zo. - zei ze - Neem liever Sanatogen. Dat is een zuiver produkt met de eiwitten en vitaminen die een mens nodig heeft". Wat ’n geluk dat ik haar raad heb opgevolgd! Ik voel me fantastisch en iedereen zegt dat ik er veel jonger uitzie. Sanatogen is er ook voor u. Om u weer fit te maken en te houden. Ga dus vandaag nog naar een apotheek of drogist en koop een kuurverpak- king Sanatogen. Het is fijn om weer overal plezier in te hebben. Toploon. Verkopers(sters). U bent tussen de 18 en 27 jaar? U bent direct vrij? U houdt van afwisselend werk? Dan kunt u f 1200 per maand verdienen in vaste dienst met goede sociale voorzieningen. U zult uw werk doen in een team van enthousiaste buitendienstmede werkers. Heeft u interesse? Kom dan hedenavond tussen 19.30 en 21 uur naar café-restaurant ’t Heerenheck, Houtplein Haarlem en gelieve te vragen naar de heer Van Velsen (geen tel. inl.). Merck Sharp Dohme B.V. vraagt voor haar moderne geneesmiddelen-verpakkingsafdeling enige meisjes. Leeftijd 18-30 jaar. Werktijden 08.00-17.00 uur met onderbreking door de gebruikelijke pauzes. Sollicitaties alleen na tel. afspraak. Tel. 319330 toestel 2251. Merck Sharp Dohme B.V. vraagt voor een spoedige indiensttreding een magazijnbediende voor de afdeling expeditie. Leeftijd 19-25 jaar. Sollicitaties na tel. af spraak. Telefoon 023-319330 toestel 2251. Wij vragen voor onze gezellige speelgoedafd. een vrien delijke le verkoopster, die met het vak bekend is. Zij krijgt de verantwoordelijkheid over de gehele speelgoed afd. en haar salaris is hiermede in overeenstemming. Kom eens praten met Loendersloot N.V., L. Nieuwstr. IJmuiden. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: .,Wat zien ik”. Luxor Theater '(Breestraat) 19 en 21.15 uur: ,,De vier vuisten van de duivel”. TENTOONSTELLINGEN Galerie van Rie de Secretaresse gevr. i.b.v. steno-Engels, part-time. Jaeco Nederland, Enge- landlaan 145, Tel. 324725. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 „The Burglars". Hoogovens IJmuiden vr. meisjes van 17 tot 25 jr. ter opleiding tot kwaliteitscon- troleuse bij het vertin- ningsbedrijf. Geen lopende handwerk. Dagdienst: 's za terdags vrij. Goede salaris en arbeidsvoorw., vrij ver voer. Inl. Personeelsvoor ziening, Hoofdkantoor 2, Wenckebachstraat, Velsen- Nrd. (maandag t.m. vrijdag van 8.30-17.00 uur) telefo nisch 02510 (Beverwijk) 94000. ARNHEM. De auditeur-militair bij de Arnhemse krijgsraad, mr. J. H. Bekke ring, heeft vanmorgen drie maanden ge vangenisstraf, waarvan een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist tegen zeven hoofdbestuursle den van de VVDM voor leiding bij de anti-groetdag oo 1 augustus. Het aanzetten tot weigeren van de groetplicht). De actie, had tot titel de „Zeg maar dag met je handje” en „Groeten uit de kazerne.” Sedert de gebeurtenissen in München neemt Schiphol geen enkel risico met de Duitse toestellen. Deze mogen niet meer in de buurt van de pieren komen, maar worden naar het zogenoemde bufferplat form gedirigeerd, waar zij op een afstand van enkele honderden meters van stationsgebouw worden geparkeerd, passagiers worden zoals vroeger per bus aan- en afgevoerd. Als de machines ge parkeerd staan, posteren de pantserwa gens zich voor en achter het toestel. Als er gelijktijdig machines van de Lufthansa en El-Al op Schiphol staan, krijgt elk vliegtuig de bescherming van één van de voertuigen. Deze bescherming is een extra-beveili- ging naast de reeds uitgebreide bewaking die op Schiphol al enkele jaren wordt uitgevoerd door de rijkspolitie. k W’

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4