CONGRES OUD-KATHOLIEKE KERK Jeugdige J DUURT TOT ZATERDAG Beverwijkers bekenden Veertig theologen uit vier diefstal Actiecomité In tuinbouwgebied JONG EN OUD VOOR HOE DE DUIVEN VLOGEN bewoners in de kou Kachels voor „320 van „DE EVELAER” OPEN Oosterwijk” landen in „Kennemerduin” Haarlem-Noord IJmuiden HOOGOVENS IJMUIDEN Een uurtje praten over goed werk Hoogovens maakt het u gemakkelijk Haarlem Contactavond bewoners flats Maerelaan mavo M arktberichten Opening Willibrordus- A.R.-gesprek over kandidatenlijst Tweede Kamer H. Rozeman 40 jaar bij Stoutenbeek 6 gij I TJMÜIDER COURANT DINSDAG 19 SEPTEMBER 1972 Knip uit of noteer datum en plaats. Dinsdag 19 september, ’s avonds tussen 7 en 8 uur, in Restaurant Suisse, Rijksstraatweg 191 Hotel Royal, Kennemerlaan 93 i Eén uurtje of een half uurtje, hangt ervan af wat u wilt weten van Hoogovens. In een persoonlijk gesprek praten wij dan over de mogelijkheden, over de verschillende functies, waarvoor wij u kunnen opleiden, zoals smelter, havenwerker, bedieningsman, enz. Er zijn aantrekkelijke kansen. Ook al hebt u nog nooit in de industrie gewerkt. Wij informeren u over de aard van het werk, salaris, arbeids voorwaarden, enz. Redenen genoeg om even te komen. Waarom eigenlijk niet? Maximale leeftijd voor Indiensttreding 50 jaar. Restaurant van Aken, Baan 1/hoek Houtplein - ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Fol (Van een onzer verslaggevers) Doi (Van een onzer verslaggeefsters) M. De De harde noordoostenwind en de hou- BEVERWIJK Het nog niet kunnen gebruiken van de c.v.-installatie in de 320 flats rond de Luxemburglaan heeft geleid tot de oprichting van een actiecomité, dat verschillende activiteiten aan het voorbe reiden is. De uitslag was als volgt: Ph. F. Marti- nius 1, 2; C. Kleverlaan 3; A. van Leeu wen 4; A. Timmer 5; A. Koens 6; Metse- laar-Martens 7. De uitslag was als volgt: A. Six 1, 17; G. Grapendaal 2, 5, 7, 24, 28, 30, 31; C. Cas- tricum 3, 4, 9, 11, 14, 18, 20, 21, 26 27; N. Dekker 6; H. Pruimboom 8 19; J. Peereboom 10, 13; B. van Vuuren 12, 15, 22, 23; J. Schipper 16; C. Welp 25, 32; Th. de Win ter 29. Diezelfde nacht forceerde men een hou ten deur van het belastingkantoor aan de Koningsstraat. Verschillende bureaus wer den open gebroken en ook de post uit de bus werd open gemaakt. Vermist wordt tot nu toe alleen een bos sleutels. Ook bij de Metaalgieterij „De Nijver heid” aan de Koudenhorn werd na vernie ling van een ruit de zaak doorzocht, maar ook dat leverde niets op. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vier jeugdige Bever wijkers hebben t egenover de politie be kend, tien bundeltjes veren van goudfa- zanten te hebben gestolen uit een opslag plaats aan de Zeestraat. De waarde beliep in totaal ongeveer f 120. PLANTENachmea 690 - 720, begonia 45 - 155, cyclamen 250 - 470, hedera 85 - 95, potchrysant 55 - 75, St. Paulia 65 - 90. tak) 28 - liatrus 60 E ges klo clic sou pas tot een kloi de plai kloi der onz N dat enii mir het naa lekt van eigf dan hoe 200i I Jaa ner ste I klc rer ges aar klo hel de nai twi var hel de ten rise ik pat bu: mij kar WVVVVVVVWVVVWVVVVVVVWVVVVWVVVVWtAAWVVVt dac kiel kloi alti; Zo van naa gek E mal wil; pro han dig pen vér: voe die een in i nag tijd het kei- T ind' Dat daa mei Je is den „ad hee kle: klo kur kar kla dat BEVERWIJK. Rond de Luxemburg- laan blijven de bewoners van 320 ge- meentelijke flats nog enige weken in de kou zitten, omdat de centrale ver- warming niet tijdig is hersteld. Er is een aktiecomité gevormd. Inmiddels zijn bij verschillende flats plakkaten opgehangen via welke door wethouder P. J. Schipperus wordt meegedeeld, dat de gemeente een be perkt aantal elektrische kachels gratis ter beschikking zal stellen voor zieken,- bejaarden en gezinnen met babies. In „Kennemerduin” werd maandag avond het theologische congres v. d. oud-katholieke kerk geopend. Sprekers waren vicaris Koper van het Bisdom Haarlem (2e van rechts), en mgr. P. J. Jans uit Deventer (rechts). Voorts aan de professor P. J. Maan en pastoor T. Horstman uit Egmond aan Zee (geheel links). Dezelfde aanleiding tot de vrij langza me vlucht met noordoosten tegenwind en de onderweg door koude en regen met dreigende zware luchten, die bij de oude duiven viel op te merken, kenmerkte ook deze vlucht van de jonge duiven. Zelfs op de dag waarop men zelf het vijftigjarig bestaan vierde liet St. Caecilia geen verstek gaan. Het korps kwam toch ter gelegenheid van de opening een rond gang door het tuinbouwgebied maken en dat werd bijzonder op prijs gesteld. maar door gebrek aan een goede accom modatie kwam het werk twee jaren stil te liggen. Hoe men moeizaam geld en de vereiste vergunningen bijeen kreeg voor het nieuwe gebouw meldden wij onlangs reeds uitvoerig. De heer Van Eist bedank te speciaal de firma Seignette, die geheel pro deo de graafwerkzaamhedenn verricht te en de verbinding tussen het gebouw en de Luttik Cie voor haar rekening nam. Wethouder A. F. M. van Herpen noem de de eerste sociaal-culturele accommoda tie in het Heemskerkerduin een noodzaak en hij twijfelde er niet aan, of onder de bezielende leiding van mevrouw Kuyper zal het jeugdwerk floreren. De heer Van Herpen uitte veel waardering voor de wijze waarop de heer A. Timmer van de Gemeenschapsraad deze zaak, die aanvan kelijk nogal hopeloos leek, bij de provin cie heeft bepleit. Voor de eerste plaatsen bij de oude en jonge duiven wisselden de liefhebbers Kleverlaan en Martinius stuivertje, met respectievelijk 1 en 3 en 1, 2 en 3. Nederlanders, blijven tot en met 23 september in Wijk aan Zee. Het congres wordt ieder jaar gehouden en ditmaal waren pastoor T. Horstman uit Egmond aan Zee en professor P. J. Maan verantwoordelijk voor de organisatie ervan. HEEMSKERK De werkgroep wonen en werken van het wijkberaad De Maer- De Die belegt op 20 september een con tactavond voor de bewoners van de flats aan de Maerelaan. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de aula van de lagere school De Ark en begiht om acht uur. De heer Visscher bleek een zwak voor het duingebied te hebben, vanwege de grote solidariteit. Hij hoopte van harte, dat niet alleen de jeugd, maar ook de ouderen van het gebouw gebruik zullen maken, zodat het zich tot een buurthuis ontwikkelt. Als cadeau overhandigde hij een schemerlamp. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje’ komt op woensdagavond 20 september in de kerke- raadskamer van de Middelaarskerk aan het Moensplan bijeen om de volgorde van de kandidatenlijst van de Tweede Kamer te bespreken. De vergadering wordt ge combineerd met het afhandelen van een aantal huishoudelijke zaken, zoals het fi nancieel verslag, de bestuurs verkiezing en het jaarverslag van de kiesvereniging. De bijeenkomst begint om acht uur. Pastoor J. P. M. Alleman verheelde niet, dat er in de kringen van de jeugdlei ders nogal verschil van opvatting bestaat, maar hij sprak ten aanzien van dit ge- De oud-katholieke theologen werden in Kennemerdiun begroet door mgr. P. J. Jans, bisschop van Deventer en vicaris Koper van het bisdom Haarlem, als plaatsvervanger van mgr. Th. Zwartkruis. Mgr. Jans meende dat het niveau van het congres niet alleen de landsgrenzen overschrijdt, maar ook raakvlakken heeft met grenzen van de kerken onderling. De contacten van de r.k. kerk met de oud-katholieke kerk worden reeds jaren in goede verstandhouding onderhouden, aldus vicaris Koper. Vandaar ook dat het pastoraal Centrum van het bisdom van Haarlem zo graag medewerking verleent aan dit congres. Over de situatie in de Nederlandse r.k. kerk zei vicaris Koper, dat Nederland zich geenszins wil los scheuren van de moederkerk. „Deze vraag wordt in het buitenland vaak gesteld.” Hij maakte duidelijk dat er geen sprake is van een ontluikend schisma en dat de vernieuwingen in de Nederlandse r.k. kerk BEVERWIJK. Donderdag 12 oktober wordt de nieuwe Willibrordus-mavo aan de Dellaertlaan om drie uur officieel geopend door de inspecteur van het alge meen voortgezet onderwijs, de heer J. P. M. Richters. bouw goede verwachtingen uit. De pastoor overhandigde aan de voorzitter van het huisbestuur, de heer J. Koper, een kruis beeld voor het jeugdgebouw. Ook de heer Koper dankte voor alle medewerking. Namens de Heemskerkse Gemeen schapsraad sprak de heer J. J. Visscher, die het afwezig zijn van de heer Timmer wegens een blijde familie-aangelegenheid verontschuldigde. Tevens wil men gaan onderzoeken of het zin heeft op het juridische vlak iëts te gaan ondernemen en zo ja, hoe en wat. De bewijzen van het ongenoegen van de ongeveer 1200 bewoners van de bewuste flats stapelen zich op bij het actiecomité, dat het er niet bij wil laten zitten, want „stilzitten in de kou is dubbel ongerieflijk” meent het comité. uiteindelijk ontstaan en zijn ontstaan vanuit een poging het geloven een nieuwe vorm te geven. „Het is geen modever schijnsel of een vernieuwing om de ver nieuwing. Ook fouten, die zijn gemaakt, komen voort uit een vaste geloofsgrond. Men probeert de kerk zo te vemiewen, dat men weer meer te doen krijgt met het lijden van onze Jezus Christus”, zo sprak vicaris Koper In de nacht van zondag op maandag is er ook weer eens ingebroken bij de firma Tegel aan de Breestraat, door vernieling van een ruit aan de Koningsstraat. Uit de kassa werd 9,40 aan pasmunt meegeno men. Wethouder A. F. M. van Herpen opende het centrum door een ont brekende deur te tekenen. Zo werd er onder meer gedacht aan het organiseren van een protestdemonstratie om het college van burgemeester en wet houders duidelijk te maken hoe de bewo ners over de gang van zaken in deze kwestie denken. Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekeinde 57 jonge duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 233 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.50 uur. Een duif van Ph. F. Martinius be reikte als eerste het hok om 12.50.00 uur; de laatste prijsduif om 13.07.07 uur. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Wethouder A. F. M. van Herpen heeft zaterdagmiddag het nieuwe jeugd- en buurtcentrum „De Eve- laer” aan de Luttik Cie in het tuinbouw gebied geopend door een ontbrekende deur te schilderen op een door twee kinderen gemaakte tekening van dit ge bouw. Een nieuwe emailleeroven was het cadeau van het gemeentebestuur, dat me de werd vertegenwoordigd door loco-bu- gemeester H. J. M. Roozen. Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekeinde 27 oude duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 233 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.50 uur. Een duif van C. Kleverlaan bereikte als eerste het hok om 12.46.00 uur; de laatste prijsduif om 13-02.00 uur. de en regen, die de duiven onderweg hadden te overwinnen waren oorzaak van de vrij langzame vlucht aangezien het uurgemiddelde nog geen zestig kilometer bedroeg. Met deze laatste vlucht is het thans vrij zeker dat liefhebber C. Castri- cum, die nu weer met zijn duiven op de nummers 3, 4, 9 en 11 in de voorste gelederen eindigde het generaal-kampi- oenschap niet meer zal kunnen ontgaan evenals vorig jaar de hoogste plaats gaat bezetten. Op het congres in Wijk aan Zee spreekt vrijdagmorgen aartsbisschop mgr. M. Kok uit Utrecht over de dialoog met Rome. Professor H. Aldenhoven, theologisch hoogleraar aan de Universiteit te Bern houdt donderdagmorgen een inleiding over de oud-katholieke en orthodoxe kerkcontacten. Professor S. Kraft spreekt vanavond (dinsdag) over de oecumenische aspecten van de zielzorg, en de Westduit- ser W. Frei tenslotte geeft informaties over de onlangs gehouden vergadering van de Wereldraad van Kerken. BEVERWIJK. De noteringen van maandag 18 september aan de Beverwijk- se veilingen waren als volgt: GROENTEN: aardbeien 260 - 340, an dijvie 11 - 34, bloemkool 20 - 98, bospeen 21 - 52, breekpeen 27Vs - 34, groene kool 27 - 34, komkommer 15 - 31, knollen 18 - 49, prei 31 - 45, postelein 38 - 54, pronk benen 27 - 75, rode kool 16 - 18, radijs 32 - 38, sla 6 - 30, spinazie 20 - 40, sperzie bonen 65 - 135, snijbonen 70 - 185, tomaten 60 - 122, uien 28 - 32, waspeen 14 - 41. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De heer H. Th. Rozeman herdenkt op zondag 1 oktober het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst kwam van Stoutenbeek Wooncentrum. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt de heer Rozeman op maandag 25 septem ber in Het Hoge Duin in Wijk aan Zee een receptie aangeboden. De receptie duurt van 16 tot 18 uur. De uitslag was als volgt: C. Kleverlaan 1; Metselaar-Martens 2; Ph. F. Martinius 3. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 160 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.50 uur. Een duif van A. Six bereikte als eerste het hok om 12.41.50 uur; de laatste prijs duif om 12.59.58 uur. De heer G. G. Eist, voorzitter van het samenwerkend r.-k. jeugdwerk, bracht dank aan alle instellingen en bedrijven die bij de totstandkoming van het gebouw betrokken zijn geweest. Hij bracht i n herinnering, dat mevrouw P. Kuyper in 1968 met het jeugdwerk begon in een bollenloods. Zij verzamelde een groep van tweehonderd kinderen om zich heen, De jubilaris kwam als jongste bediende midden in de crisisjaren bij de firma Stoutenbeek in dienst. In de ontwikkeling Van deze firma heeft de heer Rozeman een belangrijk aandeel gehad. Met tome loze energie en zonder zichzelf te orrtzien Wijdde de heer Rozeman zich aan de ^'jtbouw van de zaak, die mede door zijn toedoen landelijke bekendheid verwierf. Met deze laatste officiële vlucht van het seizoen blijkt het dat de duivenlief hebbers vermoedelijk in verband met de toch wel verre van goede weersomstan digheden en bovendien koude en regen er weinig voor voelden om na in enkele zeer zware vluchten duiven te hebben verlo ren, een verder verlies niet hebben willen riskeren. Vandaar dat het aantal meegegeven vliegers aan de zeer lage kant is gebleven. Ook nu heeft de noordoosten tegenwind de duiven parten gespeeld want de afstand werd in ongeveer vier uren af gelegd; dus minder dan zestig kilometer per uur. BLOEMEN: anjer (per stuk) 16 - 36, trosanjer 90 - 260, aster 30 - 65, chrysant (per bos) 50 - 155, chrysant (jaarrond) 130 - 170, chrysant (per stuk) 20 - 45, dahlia 65, fresia 45 - 370, gerbera 38 - 51, gladiool 90 - 260, iris 190 - 260, lelie (per 155, lelie (per kelk) 18 - 26, 130, nerine 55 - 100, nerine crispa 28 - 36. roos (per stuk) 28 - 53, roos (per tak) 18 - 39. statice 40. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE In het conferentieoord „Kennemerduin” is maandagavond het veertiende theologische congres van de oud-katholieke kerken in Nederland, West- Duitsland. Zwitserland en Oostenrijk geopend. De veertig theologen, onder wie zes '-'X"

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6