Thea Kernactiviteiten agenda To neelsch uur uitgebreid FILMS IN HAARLEM Ruim baan voor shows in Concertgebouw Fa. B. ENGELENBERG I u t Hot Jazz Amsterdam In en om Haarlem Haarloheim Cantorij Filmfestival Engelen Chopin Matinees Danzi Angélique Galaconeert Bollenstreek Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk 15 14 Muziek en toneel )1 53 37 3. M. SCOTCH PLAKCREPE OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN T'entoons tellingen Bioscopen DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1972 I- SCHOUWBURG MUZIEK BIOSCOPEN angels’ 14 j. TENTOONSTELLINGEN van i 9 I CEES STRAUS VOLKSUNIVERSITEIT En de theaterwerkgroep? DIVERSEN Gemeente- A klauwen van Dracula. Ochtend 7.30 9.30: Hoe vang ik een man? TENTOONSTELLINGEN 7.00 9.30 uur. De De muziekworkshop? DIVERSEN behalve BIOSCOPEN 16 TENTOONSTELLINGEN magnificent seven. 9.45. K. Baart last picture 19 en 21.30 u.: 21.15 u.: en ADVERTENTIE 20 u.: UIT- Hans nieuw Deze kleurrijke en wervelende show verhuist nu ter zelf der het Dan krijg je slechte contacten met de overheid.” Wat houdt de Witte Bio scoop in? Reden voor de heren P. Lohr en K. Baart, beiden betrokken bij de directie van het Concert gebouw, om met gepast opti- het in Stadsschouwburg (Wilso'nsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Vis voor vier”. Haarlemse Jazzclub (Gr. Heiligland 47). Vrij dag 21.30 u.: Sidewalk Hot Jazz Orchestra. Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). „Ben Hur”. City Theater, donderdag 20 u: „Vernitigings- commando’s, vrijdag 20 u: Louis de Funes in „De bedrieger bedrogen”. Noordelijk Koetshuis Beeckestljn. vrijdag 20 uur: pianorecital Jan van Wijn. Studio K (boven Kriterion) Les histoires extra- ordlnaires. Dag. 2.15 7.30 9.45; zo 2.00 4.15 7.30 alle i te De Dag. 2.15 7.15 9.45 ;zo „Een Jozeph 9 tn 9 9 wijzer Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 V.1UC11, vrijdag) tijd naar de Stadsschouwburg. „Brasiliana” is een creatie van Miéco Askanasy en laat ons dansen zien op het ritme van de bossa nova, samba, chprro en batucada. Op de foto enkele danseressen van het 45 leden tellende gezelschap. Het resultaat is dat het Concert gebouw in staat zal zijn naast concerten ook muzikale shows te geven. Rialto (Ceintuurbaan) In de klauwen van Dra cula. Dag. 2.00 (beh. za.zo.wo.) elke avond 7.15 9.30. Roxy (Kalverstraat) Klute. Dag. 1.30 4.00 7.00 9.30 uur. Vlaar. In eerste instantie wordt niet aan een produktie gewerkt. Misschien wordt er gezocht naar integratie binnen projek- ten van andere workshops. We wachten de ontwikkeling af.” Petrakerk (Limburglaan 3, Heemstede) Vrij dag 20.00 uur: Portret van Joegoslavië door P. Domlnicus (lezing met dia’s). The movies (Haarlemmerdijk 161 Chinese Film- week. Dag. open 7.45 en 10.00 en zaterdags alleen 10.00 uur. misme het komende seizoen te gemoet te treden. De heer Lohr: „We gaan nu het pro gramma van eisen verder uit werken. Daarbij concentreren we ons op drie hoofdpunten: verbetering van de huisvesting van het orkest, een aantrekke lijkere entree en verbetering van de accommodatie voor het publiek.” Kasteel Keukenhof (Lisse) Oude kunst- en antiekbeurs. Dag. geopend 14-22 uur. Za. en zo. 11-22 uur. 16 sept. t.m. 24 sept. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Rle de Boer (houtsneden en gouaches); geopend tot 30 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30, uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Frans Lommerse (links) en Hans Folkertsma ontvangen bezoekers aan de bar van de Toneelschuur. „gun W één. Best een aardige film voor wie van historische avonturen, mooie kostuums en geniepige intriges houdt. Met de lange lokken van Michèle Mercier. In Roxy de tweede aflevering in de serie spaghetti-westerns „Een dollar voor een lijk”. kelijks een toegestuurd, komt Simon de opening. In de Filmschuur leeft het initiatief om te komen tot een video-workshop. Uit het be drijfsleven zijn reeds toezeggin gen gedaan om met video-ap- paratuur te mogen werken, voegt Folkertsma er aan toe. TECHNISCHE PROBLEMEN hebben ervoor gezorgd dat de voorstelling van Natascha Emanuels met het cabaret „Zeg het met vrouwen” zaterdag 23 september in Haarloheim niet door zal gaan. Daarvoor in de plaats geeft de Leidse cabare tier Peter de Jong een extra optreden, waarbij hij weer be geleid zal worden door gitarist Donald ten Hooven. Verwacht wordt dat „Zeg het met vrou wen” aan het eind van seizoen een voorstelling Haarloheim zal geven. „DE TONEELSCHUUR wordt «teeds verder uitgebouwd tot een servicecentrum voor ex pressie. Wij zijn nu bezig een groep te formeren van deskun digen die op iedere vraag op theatergebied, of laten we zeg gen op gebied van de totale expressie, kunnen ingaan.** leven) Dag, 2.15 7.45 10.00; zo 1.30 3.45 7.45 10.00. Leidseplein theater Leidseplein) Fritz the cat. Dag. 2.45 7.45 10.00 ;.zo 1.45 4.15 7.45 10.00 Parisien (Nieuwendijk 69) Ginger. Dag. 11.30 1.3» 3.30 5.30 7.30 9.30 ;zo 1.30 enz. OMDAT HET VIJFTIG jaar geleden is dat fanfarekorps St. Caecilia werd opgericht, zal ter herdenking van dit feit een ga laconcert door het korps wor den gegeven. Dat gebeurt op vrijdag 22 september in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk. Aan vang 19.45 uur. Mederwerking verleent het Volendams Opera- koor onder leiding van Piet de Reuver. Solisten zijn Renée van Haarlem sopraan, Robert Bruins tenor en Nico Schaap bariton. Kennemer Theater (Zeestraat). „John Wayne en de cowboys”. Luxor Theater (Breestraat). 19 „De vier vuisten van de duivel”. Luxor (Nieuwendijk) Maciste, zoon van Hercu les. Dag. 1.30 (beh. zo.wo.mtdd) 3.30 7.15 9.30 uur. Museum Beeckestljn, Rijksweg. Velzen-Zuid. dagelijks van 14 u. tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis; expositie Dirk Jan Kibbeling, zelfde openingsuren. Pieter Vermeulen Museum, gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, tij delijk gesloten. Stadhuis Velsen, Plein 45, IJmuiden, werkdagen (maandag tot en met bezichtigen van 10 u. tot 12 uur. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: tentoonstelling moderne kunst met o.a. Jan Toorop Jan Sluyters, P. Mondri aan, Herman Kruyder, Leo Gestel. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstelling van grafisch werk van Jacques Callot, Perma nente tentoonstelling van schilderijen, tekenin gen, fossielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend di. t.m. za. 10- 12 uur en 13.30-17.00 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid”, bid- en devotieprentjes vanaf 17de eeuw. Tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling oude en relgieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12 uur en 13.30-17 uur. Zo. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Neder landse schilderijen grafiek. Wandkleden en kleinplastiek. Di. t.m. vr. 1317 u. zat. 11-17 u. do.-avond 20-22 uur. Cruquiusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer). Oudhollandse molens maquette water standen stormramp 1953 oud stoomgemaal etc. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling uit eigen bezit, nieuwe figuratie. Geopend dag. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Vleeshal (Gr. Markt). Eerste etage tentoonstel ling met als kern Cobra met werk van o.a. Karei Appel, Corneille, Constant. Begane grond tentoonstelling kinetische objecten en abstracte kunstwerken uit bezit Frans Halsmuseum en gemeente Haarlem. Dag. geopend 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Informatiecentrum Frans Halsmuseum (hoek Gr. Markt-Gr. Houtstraat). Jubileumtentoonstel ling werk leerlingen Rudolf Steeinerschool uit Haarlem. Tot en met 23 sept. Dag. geopend 10-12 uur en 14-17 uur. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstraat 33) Ten toonstelling realistische schilder Roland Lad- wich, tevens Jan Haams met keramiek. Dag. geopend beh. maandag 10-17 uur. Tot en met 8 okt. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. de ruimtevaart, astronomie geologie, etc. Dag. geopend 12-17 uur. Elke avond beh. zat. en zon. 19.30-22.00 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen). Eretentoonstelling van werk van Jos Hoogwout. Dag. 14-17 uur. Tot en met 23 sept. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van de schilder Anton Rooskens en de beeldhouwer Jan Dokter. Dag. geopend 13-17 uur. Tot en met 28 sept. Nöggerath (Reg. Breestraat) A clockwork oran ge. Dag. 1.30 4.00 7,00 9.30 uur. RONDRAZENDE JONGENS op motoren kunnen als ze kwaad willen voor een hoop moeilijkheden zorgen. In de Verenigde Staten bestaan ver schillende van dit soort groep jes die het de eerzame burger man knapjes lastig kunnen ma ken. Peter Fonda, zoon van be roemde Henry en broer van nog beroemdere, Jane, is één van die motorrijders in „The Wild Angels”, die Cinema Pala ce in de nacht vertoont. Frans Hals houdt aan met „Little Big man” waarin Dustin Hoffman voor een bijzonder goede rol zorgt onder regie van Arthur Penn. In Roxy tenslotte „Lief desvariaties”. De Uitkijk (Prinsengracht) The last picture show. Dag. 2.00 7.00 9.30; ZO. 1.15 3.45 7.00 9.30 uur. en shows komen die liggen op de grens van muziek en thea ter.” Voorbeelden daarvan zijn populaire musicals als Hair (eind oktober) en Godspell (waarvoor onderhandelingen worden gevoerd). Ook op het gebied van dans en theater wordt een afwisse lend programma geboden, dat variëert van de Bayanihan Dancers van de Filippijnen (za terdag 30 september) tot Fiësta Gitana (half oktober). Dat houdt overigens niet in dat er afbreuk aan het zuiver muzikaal pakket zal worden gedaan. Zo is er een serie van acht koffieconcerten op de zon dagmorgen, onderbroken door een theeconcert op Nieuwjaars dag 1973. Het Amati-kwartet zal gedurende zes dinsdagavon den een Haydn-Bartok cyclus vertolken. In maart komt het duo Otten. En nog een opmer kelijk concert zal vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober plaats heb ben. Dan geeft de Turkse colo ratuursopraan Suna Korat met het Haarlems Jeugd Orkest on der leiding van André Kaart een opera-programma met aria’s van Bellini, Rossini en Verdi. Ook de popliefhebbers hoe ven niet langer koude en regen te trotseren. De resultaten van vorig jaar hebben aangetoond, dat, mits de popconcerten in bredere vorm worden gegeven van een zeker succes kan wor den gesproken. Daarnaast zal ook aan de free jazz aandacht worden geschonken. De toe gangsprijzen zullen zo laag mo gelijk worden gehouden. 1.30 en 7.30 uur. Flora (Amstelstraat) De vier vuisten van de duivel. Dag. 2.30 7.30 9.45; zo 1.30 3.45 7.30 9.45. Kriterion (Roetersstraat) Famllyllfe(Verscheurd Tenslotte de voorstellin gen in het Schuurtheater? PIANIST JAN WIJN, die vo rige week donderdag met het NPO veel succes oogstte zal vrijdagavond 22 september de eerste kamermuziekavond ver zorgen in het Noordelijk Koets huis van het landgoed Beecke- stijn. Hij speelt werken van Haydn, Liszt, Ravèl en Chopin. Aanvang 8 uur. CINEMA PALACE geeft de liefhebbers van „Gejaagd door de wind” nog een week respijt voordat dit spektakelstuk defi nitief wordt afgevoerd. Een film in de Haarlemse bioscopen die niet als enige deze week geprolongeerd wordt. Dat is immers ook het geval met RIJKSMUSEUM (Stadhouderskade): T.e.m. 29 oktober „Vorstenportretten in houtsnede uit de 16e eeuw”. T.e.m. 29 oktober „Thorbecke als wetgever”; in de afdeling Nederlandse Geschiedenis wordt In de zaal van de 19e eeuw extra aandacht geschonken aan de Nederlandse staatsman Thorbecke. T.e.m. 29 oktober „Jacob Ernst Marcus, graveur en tekenaar, 1774-1826". Permanente expositie: Oude schilderijen, beeldhouwkunst, kunstnij verheid, vaderlandse geschiedenis, Aziatisch» kunst en rljksprentenkabinet. Geopend dage lijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Tot me dio september zomertentoonstelling eigen col lectie: overzicht van Nederlandse en buiten landse schilder- en beeldhouwkunst van 1850 tot heden, o.a. werken van Van Gogh, Appel Picasso e.a. T.e.m. 29 oktober „Lappende kens”, 19e eëuwsé lappendekens gemaakt door vrouwén van kolonisten in het oostelijk deel van de Ver. Staten. T.e.m. 5 november „Atelier 10”, werk van 12 kunstenaars. Per manente expositie: Vijf generaties (Beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verzameling schilderijen en tekeningen uit alle perioden. Geopend maan dag t.e.m. vrijdag 9.30-18 uur en 19-22.30 uur. Zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13- 17 uur. TROPENMUSEUM (Linnaeusstr.)Tot eind de cember tentoonstelling „In het land van Ghor”, semi-nomaden In Afghanistan. Geo pend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 12-17 uur. Raadhuis Bloemendaal: 19.30 raadsvergadering. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2). Dinsd. 10-12 u. vrijd. 14-18 uur spreekuur. Bowlingcentrum (t.o. Honkbalstadion) Dag. geopend 13.00-02.00 uur. Zat. en zo. 11.00-02.00 u. jeugdbowlen iedere za. en zo. 11-13 uur. Thljsse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Plan ten- en vogeltuln dagelijks 9-17 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetll” (Vogelen- zangseweg bij „Oase"). Tentoonstelling over het insektenleven geopend zo 11-17 u. Elke zond. 13 u.: Natuurwandeling o.l.v. gids. Bezoekers Centrum „Van vloedlijn tot bln- nenduin” (Ingang Koevlak Zeeweg, Overveen) Alles wat leeft In de Noordzee, op het strand en in de duinen. Geopend 9-17 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dag. diner-dansant met het orkest Toni Damon. Dolfirama (Zandvoort), dagelijks 10.30, 12, 14 en 16 uur. Di. vrijd. zat. avondvoorstellingen 21 Bowllngcentnim (Burg. v. Fenemaplein, Zand voort). Dagelijks 14.00 uur. Laterndl (Diaconiehuisstraat 1, Zandvoort). Dagelijks behalve maandag 20-03 u. orkestmu ziek. Le Perroquet (bij station van Zandvoort), dagelijks optreden zigeunerorkest. september het vokaal en in strumentaal ensemble van de Amsterdamse Cantorij in „Das jüngste Gericht” van Buxtehu de. Het concert wordt gegeven in de Waalse Kerk, Oude Zijds Achterburgwal 157 te Amster dam. Solistische medewerking wordt verleend door de sopra nen Adinda de Nijs en Maike Suurmont, de bas Floris Rom- merts en voorts Marijke Smit Sibinga clavecimbel en Ton Koopman orgel. Aanvang 20.15 uur. Folkertsma: projekt van LOUIS MOL leidt zondag 24 en kers). meeste voor Barbra Streisand. wordt er niet gezongen „What’s up doc”. In Studio een „gouwe-ouwe”Angélique deel Dinsdag 26 september organi seert Stichting Cat Jazz Haar lem het eerste concert in het nieuwe seizoen. Het wordt de merikaanse tenorsaxofonist Dexter Gordon die momenteel op toernee door ons land is. Hij wordt begeleid door het trio Rein de Graaff. Gordon woont sedert 10 jaar in Kopenhagen, de stad die hij als uitvalsbasis gebruikt voor zijn Europese toernees. Hij is sinds zijn come back in 1960 het bebob-idioom trouw gebleven, al zijn er ook invloeden van Sonny Rollins en John Coltrane te merken. SIDEWALK HOT JAZZ OR CHESTRA heet het Duitse 10- mans orkest dat vrijdagavond 22 september om 21.30 uur een concert in oude stijl in de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 47, zal geven. Deze formatie speelt in de stijl van de grotere bands uit de jaren twintig en heeft door het geven van een reeks concerten in Ne derland vrij snel naam gekre gen. Frans Lommerse: „Zaterdag wordt de vaste speelavond. Naast de stukken van Centrum komt in oktober de Mickery- produktie „For Sylvia”, gevolgd door Appel (de toneelgroep van Erik Vos) en „Going Home” door het Amsterdams Toneel Op 7 oktober „New Uruguyan Theatre sings to America”. Waarschijnlijk gaan we mee draaien in het circuit van de Theater Unie. Dat is wellicht ook het geval met Mickery, terwijl we met het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel (NCA) in contact staan in ver band met de oprichting van een circuit voor amateurgroepen die kleine zaalprodukties bren gen.” WEINIG VERRASSINGEN bij de matinees en kindervoor stellingen. Studio prolongeert „Pippi Langkous” en „De zotte wereld van Laurel en Hardy”, terwijl in Lido nog eens een vertoning wordt gegeven van de natuurdocumentaire „Het oer woud roept”. In Cinema Palace „De Robins en het robotkomplot”, een spannende avonturenprent van Nederlandse makelij. Helaas hebben technische moeilijkheden verhinderd dat .Brasiliana” zondagavond 24 september in het Concertge bouw zou worden opgevoerd. „Blue Movie” in Frans Hals. U' weet wel die film over een jongeman die zoveel aantrekke lijke vrouwen in zijn Bijlmer- meerder flat stopt. Met Hugo Metsers. Lido laat Jean Paul Belmondo de gekste toeren uit halen in „The Burglars” (Inbre- In Luxor komen de kijkers waarschijnlijk Barbra Streisand. Al er niet gezongen in Aan het woord zijn Frans 'Lommerse en Hans Folkertsma, beiden betrokken bij de Haar- ■-lemse Toneelschuur die op het punt staat het vijfde seizoen in te gaan. Met een programma dat nog meer gevuld zal zijn •inet workshops, projekten en cursussen, dan ooit voorheen het geval was. Een kleine keu ze wat er dit seizoen zoals te doen Is: hatha-yoga cursussen, .projekten voor creativiteitsont- ■wikkeling, een „Witte Bioscoop” tal van jeugddagen, een mime- workshop, jazzballet en de peu- ierspeelplaats. Hans Folkertsma: „Meer dan 80 procent van de activiteiten •in de Toneelschuur ligt in de sfeer van het theatergebruik. Er is duidelijk een accentver schuiving te zien: steeds meer ouderen raken geïnteresseerd in wat er in de schuur gebeurt. Je -ziet dat sterk bij de yoga-cur- sussen, waaraan voornamelijk mensen van boven de twintig meedoen. Er blijft natuurlijk een grote groep van jongeren, die echter gemiddeld in leeftijd hoger wordt.” De Toneelschuur maakt nog een andere evolutie door. Frans Lommerse: „Gegroeid vanuit het amateurtoneel werd de To neelschuur eerst een actiecen trum. Na de actie is de discus sie gekomen, maar van daaruit streven we er naar om tot een volledig service centrum te ko men. We gaan ons nu ook meer richten op Haarlem. Er is ruimte en (een beetje) geld.” Dit is het eerste jaar dat de Toneelschuur met een begro ting werkt. Tot eind 1972 kreeg de Schuur de beschikking over 25 duizend gulden van de ge- meente alsmede subsidie van de provincie en een bedrag van tweeduizend gulden van het Anjerfonds. Met dat laatste geld kon een geluidsinstallatie voor het theater worden aange schaft. Andere voorzieningen die door middel van de subsi- diepot mogelijk werden: het theater werd geheel zwart ge schilderd, de Spiegelzaal kreeg een nieuwe spiegelwand en be lichting terwijl de bar ingrij pend werd veranderd. Het re sultaat is erg gezellig, niet in het minst door de Chinese mat ten die deze foyer een intiem karakter meegeven. Helaas krijgt de Toneel schuur geen rijkssubsidie. „Het nadeel is dat we daardoor geen vaste kracht kunnen krijgen. Er gaat nu te veel werk in de avonduren zitten. Terwijl over- dags op verschillende bureaus beslissingen worden genomen, moeten wij het in onze vrije tijd afdoen. Op die manier Rembrandtplein theater (Rembrandtplein) blinde scherpschutter.--- 1.30 4.00 7.15 9.45. Cinema Palce (Gr. Houtstr. 111) 15.30 en 19.30 u.: „Gejaagd door de wind”, 14 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 24.00 u.: „The wild angels”, 18 j. Zaterdag 13.30 u.: „De Robins en het robotcomplot”, a.l Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „Blue Movie”, 18 j. Vrijdag en zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „Little big man”. 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „The burglars”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u.: „What’s up doc”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u. (aanvang zaterdag 13.30 u.): ,,’n dollar voor een lijk”, 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstel ling 24.00 u.: „Liefdesvariaties”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 20.00 u. tevens vrijdag 14.00 u..Angélique”, 18 j. Zaterdag 14.15 u. „Pippi Langkous”, a.l. Daartoe wordt een acht me ter lange zgn. lichttrek aange bracht, die van een groot aan tal spots wordt voorzien en te gen het plafond wordt ge plaatst. Omdat een show gor dijnen nodig heeft, zullen ook die permanent worden aange bracht. Een karweitje dat vroe- gef voor iedere voorstelling apart moest worden gedaan. Menig toneelknecht is toen waarschijnlijk met knikkende knieën de hoge ladders opge klommen, omhoog via sporten die in de winter glibberig van sneeuw en ijzel waren. Want de weg naar de gordijnrails liep buitenom over het dak. Voor het volgende seizoen staat een nieuwe geluidsinstal latie op het werkprogramma. Een installatie waarvan er dan 2 in Europa zullen zijn: die van het Concertgebouw en van de Haarlemse popformatie Eksep- tion. De geluidsapparatuur in de Tuin- en Bovenzaal is nog voor dit nieuwe seizoen gereed gekomen. Frans Roozen (Vogelenzangseweg). Vogelen zang. Zomershow met lelies en zomerbloemen In kas en showtuln. Dagel. geopend 8-17 uur. Van Grieken (Vogelenzangseweg, Vogelen zang) bloemenshowtuin met exotische vogels. Dagelijks van 8-17 uur geopend. Treslong (Hillegom). Dagelijks, maand, diner-dansant. Linnaeushof, Bennebroefc. Groot recreatiepark met bloemen en ontspanning o.a. midgetgolf, speeltuin, bootjes, minispoorbaan en klnderpa- radijs dag. geopend 9-18 uur. FRANS VESTER fluit, Mar jan Mosler hobo, Piet Honingh klarinet, Brian Pollard fagot en Adriaan van Woudenberg hoorn, vormen tezamen het Danzi-kwartet. Vrijdag 29 sep tember om 8 uur speelt dit kamerorkest in de Bakenesser- kerk werken van Danzi, Pierné, H. Andriessen, Haydn en Rei- cha. Dit concert wordt georga niseerd door de Volks Universi- teit. De toegangsprijs bedraagt voor iedereen zes gulden. HET JAARLIJKSE FESTI VAL voor amateurfilmers, ge organiseerd door het district NH’63 van de Nederlandse Or ganisatie van Amateurfilmclubs (NOVA), wordt zondag 24 sep tember in restaurant Het Wa pen van Heemskerk te Alk maar gehouden. Aanvang 10 uur ’s morgens. Op deze dag worden 20 films vertoond en gejureerd. Zowel Filmclub Vel sen als Filmclub IJmond Dub- bel-acht hebben films ingezon den. Uiteraard wordt iedere amateur-filmer uitgenodigd te gen een laag bedrag een kijkje te komen nemen. Royal (Nieuwendijk) The Dag. 1.30 3.45 7.00 9.30 uur. Frans Lommerse: „Stoelgang (in het land der blinde. wordt zaterdag 23 september om half negen nog één keer in Schuurtheater komen er nog voorstellingen in het waarna aan een werken.” Lommerse schrijft thans aan een tweede stuk, dat hij de werktitel „De Heks” heeft ge geven. Het wordt „een kijkspel met een absurdistische inslag” dat hij tegen het einde van dit jaar hoopt af te krijgen. „Waarschijnlijk werkt de thea terwerkgroep voordien nog aan een andere produktie. Van Ta tiana Brinkman, een leerlinge uit de laatste klas van de The aterschool in Amsterdam.” De theaterwerkgroep bereidt ook „doe weekends” voor. Een heel weekeinde lang zullen de deelnemers zich verdiepen in een bepaald thema. De onder werpen zullen per weekeinde gepland worden. NIJVERE TIMMERLIEDEN en technici werken thans aan een aantal verbouwingen in wat officieel heet de ge meentelijke Concertzaal, ofte wel de grote zaal in het Con certgebouw. Tuschinski (Reg. Breestraat) What’s up doet Dag. 2.15 7.00 9.30 uur; za.zo. 1.30 3.45 7.00 9.30 uur. gespeeld, er nog enkele in het land, de theaterwerkgroep nieuw projekt gaat Aanpassingen die hoognodig zullen zijn, want het Concert gebouw zal in het seizoen 1972- 1973 intensiever gebruikt wor den. De heer Baard: „We gaan dit seizoen in van het muzikaal pakket naast het aantal concer ten dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest biedt. We zullen met voorstellingen Alhambra (Weteringschans) Frenzy. Dag. 2.15 7.00 9.30 uur; zo. 1.30 4.00 7.00 9.30 uur. Bellevue Cinerama (Mamixstraat 400) 2001, space Odyssey. Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Calypso (Mamixstraat) Vechten tegen de bier kaai. Dag. 1.45 4.00 7.30 9.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan) Buck- De priester en de duivel. Dag. 2.00 (beh.za.zo.wo.midd) 7.15 9.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67)o_ stier. Doorl.voorst. dag 1.00 2.45 4.30 6.15 8.00 9.45. Cineac Damrak In de klauwen van Dracula. Dag. 9.30 11.30 1.30 3.30 5.30 7.30 9.30; ZO 1.30 enz. Cineac (Reg. Breestraat) Woody Woodpecker tekenfilm-festival. Ochtend en middag 9.30 11.30 1.30 3.30 Zondag 11.30 enz. Elke avond 5.30 7.30 9.30: Hoe vang ik een man? Cinetol (Tolstraat) Blue movie. Elke avond 7.45 10.00; do.vr.ma.di.middag 2.15. City (b.h. Leidseplein) De Inbrekers. Dag. 2.15 7.00 9.30 uur; zo 1.30 4.00 7.00 9.30 uur. Corso (Kalverstraat) Azen zijn troef. 1.30 3.45 7.00 9.30 uur. Du Midi (Apollolaan 4) De tien geboden. Dag. De maagd en de Lommerse: „Iedere vrijdaga vond om half twaalf willen we films vertonen die in Haarlem niet in de normale bioscopen draaien. Dat kunnen CRM- underground- of andere cultu rele films zijn. We willen er beslist geen bioscoop van ma ken. De voorstellingen moeten een besloten karakter dragen, anders wordt de filmhuur door bepalingen van de Nederlandse Bioscoop Bond te duur. Maar iedereen kan voor twee gulden per seizoen lid worden en een filmavond kost drie gulden. De Witte Bioscoop start op 13 ok tober met een programma van drie hoofdfilms. De titels zijn nog onbekend, maar wie lid wordt krijgt ter zijner tijd we- informatie-stencil Waarschijnlijk van Collem voor Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 21 sept. kl. zaal 20.15 uur: Maison Descartes. Jean Mlcault, plano. Werken van Bach e.a. Vrijdag 22 sept. gr. zaal 20 uur: Nat. Phllip- pijnse Dansgroep .Bayanihan Dancers". Kl. zaal 20.15 uur: Theo Olof, viool. Werken van Bach. Zaterdag 23 sept., gr. zaal 20.15 uur Het Nederlands Kamerorkest o.lv. Erich Lelns- dorf. Werken van Mozart. Gr. zaal 24 uur: Rod McKuen. Kl. zaal 20.15 uur: Kunsttien- daagse. George van Renesse, piano. Werken van Schubert e.a. Zondag 24 sept. gr. zaal 20.15 uur: Curved Air. Kl. zaal 20.15 uur: Kunsttiendaagse. Willem Brons, piano. Wer ken van Bach e.a. Maandag 25 sept. gr. zaal 21 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, m.m.v. Kees Olthuis, plano. Kl. zaal 20.15 uur: Tibor de Machula, violoncel. Werken van Bach. Dinsdag 26 sept. kl. zaal 20.15 uur: Guarnerl-trio. Werken van Fauré e.a. Woensdag 27 sept. kl. zaal 20.15 uur: Musica da Camera. STADSSCHOUWBURG (Leidseplein): Donder dag 21 sept., 20.15 uur: Amsterdams Toneel: première „Tocht naar het duister” van Euge ne O’Neill. Kunsttiendaagse: vrijdag 22 sept., 20.15 uur: Nederlands Dans Theater. Zaterdag, 23 sept., 19 uur: Ned. Operastichting: Richard Wagner „Lohengrin”, m.m.v. het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zondag 24 sept. 13.30 en 20.15 uur: Amsterdams Toneel Tocht naar het duister” van Eugene O’Neill. Maandag 25 sept., 20.15 uur: Haagse Comedle: „Ter ere van” van David Storey. Dinsdag 26 sept., 19 uur: zie zaterdag. Woensdag 27 sept. 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe: „De drie zus ters” van Anton P. Tsjechow. CARRé (Amstel): T.e.m. 2 december, dagelijks (beh. maandags) 20 uur: Musical „Promotie f Promotie!” met Gerard Cox, Trudy Labij e.a. De Kleine Komedie (Amstel): Kunsttiendaagse: vrijdag 22 en zaterdag 23 sept., 20.15 uur: „Twee op de wip” van W. Gibson met Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. Zondag 24 en maandag 25 sept., 20.15 uur: Hoofdstad Operette: ,,Im weissen Rössl” van Ralph Benatzky. Dinsdag 26 sept. t.e.m. zondag 1 oktober, dagelijks 20.15 uur: „Wie is bang voor Virginia Woolf” van Edward Albee. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.Don derdag 21 sept. 20.15 uur: Neerlands Hoop in Panama met Freek de Jonge en Bram Ver meulen. 22 sept, t.e.m. 9 oktober, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „Zo’n meisje om in je binnenzak te stoppen”, blijspel van Hugh Herbert. THEATER DE BRAKKE GROND (Nes): Don derdag 21 sept., 20.30 uur: Toneelgroep Cen trum: „Jarig in plastic” van John Kane en „Verschuivingen II” van Gerben Hellinga. Kunsttiendaagse: Vrijdag 22 en zaterdag 23 sept., 20.30 uur: Toneelgroep Centrum: „Jarig in plastic” van John Kane en „Verschuivin gen II” van Gerben Hellinga. Dinsdag 2» t.e.m. zaterdag 30 sept., dagelijks 20.30 uur: Amsterdams Toneel: „Thuiswerk-Mannenza- ken” éénakters van Frans Xaver Kroetz. SHAFFY THEATER (Keizersgracht): Donderdag 21 sept., zuilenzaal, 20.30 uur: Toneelgroep Appel' „Op leven en dood” door Peter van der Linden en Carol Linssen. Donderdag 21 sept., Shaffyzaal, 20.30 uur: Funhouse Revue. Kunsttiendaagse. Vrijdag 22 t.e.m. zaterdag 30 september, shaffyzaal, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: Funhouse Revue. Vrijdag 22 en zat. 23 sept., zuilenzaal, 20.30 uur: Toneelgroep Appel: „Op leven een dood” Vrijdag 22, zaterdag 23 sept., koepel zaal, 24 uur: try-out kabaret „Schmulewlcz Salade”. Maandag 25 dinsdag 26 sept., kon- sertzaal, 22 uur: actueel muziektheater. KLEIN BELLEVUE (Leidsefcade)T.e.m. 1 okto ber, dagelijks (beh. maandags) 21 uur: Fla mencogitarist Paco Pena en zijn ensemble.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 15