Nieuwe woningblokken UST Velsen-Oost GOUDEN RAIFFEISENBANK HAALT HET DIAMANT NIET Nu feest straks fusie Verbolgen vaders en Flierefluiters voor Haarlemse politierechter '1 hoe heet uw baby? Halve eeuw van spectaculaire groei in Reünie werd leuk feest Ubent de mooiste Permanente behang show inanneqiii r". dM Pensionprijzen voor bejaarden- huizen verhoogd upM i j| Xl idp-Klop 9 DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1972 Macht (Van een onzer verslaggevers) FLIEREFLUITERS HAARLEM In plaats van de zogenoemde „Praatkuil” in IJmuiden aan zijn oorspronkelijke bestemming te laten beantwoorden, het houden van een genoeglijke conversatie dus, waren hier op een zondag in februari drie boze mannen met elkaar op de vuist gegaan. Dit trio bestond uit twee in de omgeving wonende vaders en een voorbijganger, die enige verniel zuchtige jongens had aangetroffen op een bouwwerk, waar hij toevallig zelf werkzaam was. De man had de kinderen weggejaagd, hetgeen ver moedelijk met het uitdelen van enkele klappen gepaard is gegaan, waar door twee gealarmeerde vaders kort daarop even verhaal kwamen halen. Als gevolg van dit alles ontmoetten zij elkaar woensdagmorgen opnieuw, maar nu voor de Haarlemse politierechter, mr. J. D. Vink, omdat zij door de voorbijganger wegens mishandeling waren aangeklaagd. Zelf fungeerde hij op deze zitting als getuige. En Klop-Klop kan niet mislukken. Ook dat is altijd raak. Dik worden? Niets ervan. Klop-Klop is calorie-arm. U kunt’m dus raken zoveel u wilt. Voorraadje in de kast? Uitstekend. Dan grijpt u nooit mis. ’n Toetje, ijs, vruchten, gebak, koffie? Zo’n feestelijke Klop-Klop garnering is altijd raak. Maar ook voor hartige dingen (b.v. fonduesausjes) is Klop-Klop voortreff elij k Klaarmaken? In 4 minuten gebeurd. Sociaal In Europa's grootste stalen- boek, 700 dessins geplakt op f 750 m2. BAKKER’S^fjBEHANG BEVERWIJK De Coöperatieve Raiffeisenbank Heemskerk heeft woensdagmiddag het vijftigjarig be- «taan gevierd met een receptie bij Nijman. Als waarnemend voorzitter kon de heer J. Vosselman Bosch een grote schare relaties welkom heten. Er was alle reden om dit gouden feest te vieren, want het zestigjarig be staan zal men waarschijnlijk niet be reiken. Per 1 januari 1974 althans dat is de streefdatum zullen plaat selijk de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank volledig zijn ge fuseerd en dan wordt het één RABO- bank. De zusterbank vierde nu al een beetje het feest mee, want ook bij de Boerenleenbank wapperde woensdag de vlag ter ere van de Raiffeisenbank. SÖIlilMÉil kJ O' i BS - W i feiOiw, a ADVERTENTIE DAMESKAPSALON (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Zie de leuke recepten op elk zakje. ADVERTENTIE ADVERTENTIE 2 zakjes per pakje. Na te hebben geconstateerd dat Raiffei senbank en Boerenleenbank als RABO- bank de grootste bankinstelling van Ne derland worden ging de heer Kerkmeester even nader in op de structuur van deze „machtige” bank, die geen gebundelde „grootmacht” in economische zin zal zijn. Alle plaatselijke banken zijn autonoom en de opbouw van de gehele organisatie is zeer democratisch. „Geen machtsconcen tratie aan de top, maar wel een breed draagvlak aan de basis”, aldus de heer Kerkmeester, die, sprekend over het be grip inspraak tot de conclusie kwam, dat de coöperatieve opzet eigenlijk zo verras send modem is. Hij bood het plaatselijk bestuur een geschenk onder couvert aan. te bestemmen in de personeelssfeer. Vervolgens sprak de heer C. Beentjes als voorzitter van de Heemskerkse Boe- Natnens de Coöp. Centrale Raiffeisen bank in Utrecht onderscheidde onderdi recteur H. J. Kerkmeester voorzitter H. v.d Kolk met de medaille van verdienste. „Zo waar als de zon schijnt edelachtba re, wist ik niet dat er gestolen waar op mijn auto lag,” betoogde daarop een wel bespraakte 68-jarige koopman uit IJmui- den, die ervan werd beschuldigd een par tijtje koffie en thee te hebben afgenomen van een, hiervoor wegens diefstal reeds eerder tot een boete van vijfhonderd gul den veroordeelde magazijnbediende. De koopman had voor deze zitting ook nog een mysterieus pakje meegebracht, met de inhoud waarvan hij wilde bewijzen vol doende te verdienen om niet als heler behoeven te fungeren. De magazijnbediende, ditmaal als getui ge stelde echter vast dat de koopman wel degelijk had geweten waar hij zich toen mee wenste in te laten, waarop mr. Vink Ook zonder afspraak kunt u terecht voor uw haarverzorging. Lange Nieuwstraat 181 Telefoon 1 11 66 Grote HoutsVaat 26-30 Haarlem HEEMSKERK. De reünie van oud- leden van het fanfarekorps St. Caecilla in het repetitielokaal aan de Marquettelaanis een geslaagd evenement en een gezellig feest geworden. Ruim vijftig oud-leden, waarvan er een met verlof uit Nieuw- Zeeland over was, hebben maar al te graag gevolg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur om aanwezig te zijn. Aan de noordzijde van de te bebouwen oppervlakte zijn twee L-vormige blokken etagewoningen ontworpen, waarvoor de plannen afkomstig zijn van de dienst volkshuisvesting in de woningsector. Dit plan omvat een lange vleugel van een bouwblok, bestaande uit vier woonlagen en een korte vleugel met drie woonlagen. Het westelijk blok telt dertig en het oostelijk blok tweeëndertig woningen, ter wijl voor bijzondere doeleinden hier nog Klop Klop altijd raak. een aparte ruimte is ontworpen, waarv de bestemming nog nader dient te wor bepaald. De uitvoering van dit plan is voortzetting van de bouwstroom, die tl aan het Burgemeester Weertsplantsoe Santpoort wordt uitgevoerd. Ten einde deze plannen te kunnen uit voeren, heeft het college de gemeenteraad verzocht de vereiste machtiging te verle nen. waar donderdag 28 september over zal worden beslist. De officier eiste voor hun daad een boete van honderd gulden, welk bedrag door de politierechter werd gehalveerd. „Nu zullen we om dit te betalen waar achtig nog moeten werken”, merkte een hunner op, terwijl zij de rechtzaal glimla chend verlieten. sprak de heer H. J. Kerkmeester, onderdi recteur, die zich na zijn waardering te hebben uitgesproken voor de spectaculaire ontwikkeling van de Heemskerkse bank, speciaal richtte tot de heer H. v.d. Kolk, die een kwart eeuw geleden in de raad van toezicht werd gekozen, in 1952 werd benoemd tot bestuurslid en secretaris en die later de voorzittershamer opnam, die hij nu nog hanteert. Namens de Centrale Bank verraste hij de heer Van der Kolk met de medaille van verdienste. „De Raiffeisenbank is altijd typisch een plaatselijke bank geweest. Dat éénderde van de Heemskerkse bevolking haar spaargelden aan de Raiffeisenbank toe vertrouwt, achtte de heer Kerkmeester een bewijs van het feit, dat deze bank zich diep heeft geworteld in de plaatselij ke gemeenschap en dat men relaties heeft in alle geledingen van de burgerij. Er heerste een bijzonder goede stem ming in de met kleurrijke bloemstukken versierde zaal van de oude Bachschool. Onder het genot van een hartige hap, en wat geestrijk vocht werden talloze herin neringen uit het verleden opgehaald. Dit werd nog sterker, toen de heer Rozemeijer een serie dia’s vertoonde van oud-Heemskerk van twintig en nog meer jaren geleden. renleenbank, die zijn speech kernachtig begon met: „Wij zijn 48 jaar felle concur renten geweest”. „Maar nu we toch sa mengaan kunnen we wel zeggen, dat we groot respect hebben voor de wijze waar op uw bank zich heeft ontwikkeld tot de huidige omvang. Uw jaarcijfers houden dat compliment in. „Straks zitten we toch samen om één tafel”, aldus de heer Beentjes en hij bood daarom nu maar vast namens de Boerenleenbank een glas servies voor de bestuurstafel aan. Uit de woorden van de heer S. Kralt bleek, dat de Heemskerkse Raiffeisenbank een gewaardeerd lid van de Ring van banken in de Bloembollenstreek i s. De heer H. J. Velzenboer, die de zusterban- ken in Uitgeest en Assendelft vertegen woordigde, bood een grote palm aan. „Staat misschien aardig op uw afdeling reisadviezen”. De heer N. J. Rijs, voorzitter van de personeelsvereniging, noemde het jubi leum van de bank ook een „Van Tuinen- jubileum”. Hij noemde de onderlinge sfeer onder de prettige en menselijke leiding van de huidige directeur van Tuinen opti maal. Het personeel had als jubileumca deau een grote pentekening laten vervaar digen door de Beverwijkse kunstenaar Jan van Schorel, die de vlucht die de bank heeft genomen illustreerde. Loco-burgemeester H. J. M. Roozen fe liciteerde raad van toezicht, bestuur, di rectie en personeel namens het gemeente bestuur. Hij benadrukte het sociale ele ment in de Raiffeisenbank, het bevorderen van het welzijn in het eigen werkgebied en naar zijn overtuiging heeft men die doelstelling hier waar gemaakt, onder meer door met nadruk het sparen te stimuleren, het eigen woningbezit te be vorderen, door de kredietverlening en in de laatste tijd met een uitgebreid dien stenpakket. „U bent nu verloofd met de Boerenleenbank. Het zal wel een trouw partij worden en het gemeentebestuur wenst u een gelukkig huwelijk”, aldus de heer Roozen. Namens de Centrale Bank in Utrecht ■r. VELSEN Wanneer tijdens de ge meenteraadsvergadering van donderdag 28 september het voorstel van B. en W. zal worden aangenomen, zal men in Velsen met ingang van 1 januari 1973 ook de tarieven van de drie gemeentelijke bejaar dentehuizen herzien. Ondanks de pogingen de kostenstijging door een doelmatig be leid zoveel mogelijk te temperen, kan volgens het college het optrekken van de tarieven toch niet achterwege blijven. De voorgestelde prijzen luiden als volgt, waarbij de huidige bedragen tussen haak jes zijn vermeld: 1. Het tehuis voor bejaarden Breezicht, IJmuiden 105 flats voor een persoon ƒ875 p.m. (ƒ765); 4 flats voor twee personen 1500 p.m. 1305), 7 flats voor twee personen (groter type) 1510 p.m. 1315). II: Het tehuis voor bejaarden W. F. Visserhuis, IJmuiden: 9 eenpersoonska mers (hoofdgebouw) 765 p.m. 650), 6 eenpersoonskamers (ex tweepersoonska mer) f 840 p.m. 710), 50 eenpersoonska mers (paviljoen) 900 p.m. 765), 15 eenpersoonskamers 315 p.m. 1120). III: Het tehuis voor bejaarden aan de Kanaalstraat 236. IJmuiden: 23 personen a 1050 per maand 870). VELSEN. In het bestemmingsplan Velsen-Oost werden destijds 228 woningen geprojecteerd, waarvan inmiddels 31 een gezinswoningen tot stand zijn gekomen. Daarbij bestaat een belangrijk deel van de ontworpen bebouwing nog uit 127 een gezinswoningen. waarvan de bouw, In op dracht van de stichting „Eigen Woningbe zit Velsen” ook reeds is gegund. de vraag wilde zien beantwoord wie van hen nu eigenlijk loog. „Dit moet u uitma ken. edelachtbare.” repliceerde de koop man, hetgeen voor de officier van justi tie weinig problemen bleek op te leveren. Volgens hem was er wel degelijk van heling sprake geweest, zodat hij twee maanden gevangenisstraf eiste. Ook de politierechter achtte medeplichtigheid ruim voldoende bewezen en hoewel de reputatie van beklaagde nu niet bepaald gunstig kan worden genoemd, verving hij de geëiste hechtenis toch door een voor waardelijke. Wel veroordeelde de politie rechter hem tot een boete van tweehon derdenvijftig gulden. De koopman nam kennelijk opgelucht met dit vonnis genoegen, alleen drong hij er bij de politierechter nog op aan dat deze met de inhoud van het meegebrachte pakje zou kennismaken. „Kijken kost immers niks,” stelde hij vast, doch mr. Vink toonde zich niet in het minst nieuwsgierig. Vandaar dat de inhoud een mysterie is gebleven. Want wij hielden rekening met as ma ten, UW lijnen, uw wensen. Daarom kan geen mannequin de mode zo mooi tonen als het u. staat. Kom nu kijken met hoeveel talent de nieuwe najaarsmodellen ontworpen zijn. Afgestemd, op u! Tegenover de politierechter verklaarden de vaders dat zij zich door hun opponent bedreigd voelden, omdat hij bij hun komst direct met een grote tegel begon te zwaai en. Dit werd door de mishandelde ten stel ligste ontkend, vooral omdat hij de beide mannen nog had voorgesteld het conflict rustig uit te praten. Inplaats daarvan wa ren zij hem onmiddellijk te lijf gegaan, waarbij hij enige rake klappen had moe ten incasseren. Als bewijs hiervoor legde getuige de politierechter een kleurenfoto voor, waar zijn grote oogverwonding op was afgebeeld. Bovendien had het ge vloeide bloed een deel van zijn kleding vernield, zodat door hem ook nog een eis tot schadevergoeding was ingediend. Gen. Cronjéstraat 135, tele- J toon 023-255432, Herensingels Hoek Amsterdamstraat, tele- foon 023-322377 Er is altijd wel parkeerruimte e* in een straal van 100 m. 9 Daarop was het de beurt aan twee hip geklede en gekapte broers van dezelfde leeftijd uit Zandvoort, die ervan werden beschuldigd zich in hun woonplaats we derrechtelijk de inhoud van enige karton nen melk te hebben toegeëigend. Zij toon den zich niet in het minst door de statige rechtzaal geïmponeerd en leunden, na op verzoek van de parketwacht hun branden de sigaretten te hebben gedoofd, vertrou welijk op het beklaagdenbankje. Hun houding noopt e de officier van justitie tot de vraag, of zij wellicht te lui waren om te staan, waarna zij tegenover de politierechter vlot bekenden de karton nen melk te hebben leeggedronken. „Wij hadden wel dorst, maar geen geld”, gaven de beide Flierefluiters toe, die ook het antwoord schuldig bleven op de informa tie van de politierechter, op welke manier zij de kost verdienden. „Ik zie het al, constateerde de officier van justitie, „deze knapen worden alleen van het woord werken al moe”, hetgeen door de melk- drinkers breed glimlachend werd be taamd. Spaar met Ardita voor baddoeken met ingeweven de naam van uw baby (broert je of zusje mag ook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita - kuikenzacht. Ardita Extra - nóg zachter. De betere luier H F(] j f (1 bij uw kruidenier vL-/ W t l ta. unicura nv, Amsterdam postbus 1384 P.S. Klop-Klop kan ook fijn worden gemixt dóór veel gerechten. ’n ZNZ produkt De officier van justitie, mr. G. J. F. van der Valk Bouman meende ook in dit geval weer van een emotionele zaak te mogen spreken, welke bij de betrokkenen enigszins uit de hand was gelopen. Hij wilde zich in verband met de vernielingen dan ook niet bezighouden met de vraag, in hoeverre de ouders bij hun opvoeding tekort waren geschoten, omdat hij het in zekere zin nog kon waarderen dat de vaders voor hun kinderen in de bres waren gespronken. Toch kan het „eigen rechtertje spelen” nimmer worden getole reerd, vooral omdat de officier mishande ling bewezen achtte, hetgeen hem ertoe bewoog tegen beide verdachten een boete van tweehonderd gulden te eisen. De poli tierechter vonniste conform, alleen wenste hij de verlangde schadevergoeding aan een nadere beschouwing te onderwerpen, omdat het hem niet uitgesloten leek dat hierop voor werkverzuim teveel in reke ning is gebracht. Door B. en W. van Velsen worde stichtingskosten van het plan tot de van de tweeënzestig etagewoninger raamd op ongeveer 3.500.000. w Inbegrepen de kosten voor de gror bijzondere ruimte, de centrale vei ming, waarbij voor elke woning een ketel zal worden aangelegd en de liftin- stallatie. Na voltooiing zal de woning stichting het geheel in beheer kunnen nemen. Dat zou men vijftig jaren geleden nau welijks voor mogelijk hebben gehouden, want destijds kwam de Raiffeisenbank als het ware voort uit een afsplitsing van de Boerenleenbank en dat ging toen plaatse lijk niet zonder een strijd, waarin de toenmalige pastoor zich duchtig weerde. De jubileumviering van nu was. zo meldde de heer Vosselman Bosch, vooral bedoeld om de pioniers uit 1922 en al degenen, inclusief directie en personeel, die zich daarna hebben ingezet om de Raiffeisenbank te maken tot wat zij nu is, te eren. In 1922 telde Heemskerk maar 3800 Inwoners. In 1923 werden in totaal slechts vier voorschotten verleend van 1000,-, 40,-, 500,- en 800,- en dat was dan voor de aankoop van vee, mest en be- drijfsbenodigdheden. De heer Vosselman dook even in de historie. Tot 1947 was de bank gevestigd in een zijkamer van de toenmalige kassier, de heer P. van Tuinen, de vader van de huidige directeur, die dus nu vijfentwintig jaar aan de bank is verbonden, hetgeen op 18 oktober zal worden gevierd. Dank bracht de heer Vosselman Bosch aan het gemeentebestuur, dat bij alle bouw- en verbouwaktiviteiten veel mede werking verleende. Spreker achtte het niet uitgesloten, dat men binnenkort weer om de tafel moet gaan zitten, omdat de beschikbare ruimte al weer te klein is geworden. Van welke betekenis de bank thans in Heemskerk is werd nog onlangs cijfermatig gepubliceerd. De voorzitter herhaalde nu nog even de belangrijkste H jaarcijfers, waarop men terecht trots kan zijn. Dank bracht de heer Vosselman ook aan de Centrale Bank. L. ''ITJ- 'l' J

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9