ER EENS VAN B. W. OP BEZOEK BIJ BRANDWEER a BEVERWIJK VERGRIJST Afname van bevolking bepaalde m wijken heel hoog Alphenaar lange mannen maten KOMEN” Raadslid C. Berghuis over eis tot aftreden van wethouder Klomp: „HET MOEST |ip|f Leerlingen vormingscentrum pleegden pseudo-overval om foto-reportage te maken W. F. Cyrus directeur in Velsen Groep van 45 jaar en ouder wordt steeds groter is a. allround eerste confectie modeverkoper b. aankomend verkoper I vJ\tmniBnaeile Boeken van JAN DE HARTOG PIANO’S: St. Joseph nu ook in wijk Meerestein Politie snel Banketbakkers 2 overtuigd van onschuld maandagmorgen dicht Sans Atout begint maandagavond weer met bridge r Uitgaven van Elsevier, bij elke boekhandel 1 J VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1972 4 (Van een onzer verslaggevers) Motie Cr own-V an Gelder (Van een onzer verslaggevers) Onderwijs Geboorten T oename 1 zie pag. BEVERWIJK Het advies van de CPN-fractie aan wethouder A. Klomp om zijn wethoudersfunctie beschikbaar te stellen is in Beverwijk inge slagen als een bom. Geruchten als zou een of meerdere fracties in de ge meenteraad al geruime tijd met een motie van wantrouwen tegen wethou der Klomp in de hand door het leven zijn gegaan werden heftig tegenge sproken. KRUISWEG 47-49 HAARÜEM TEL. 023-320244 I ll Bejaarden Verkenners en welpen BEVERWIJK Uit een nota van het Sociografisch Bureau van Beverwijk en Heemskerk en om geving komt heel duidelijk de ver grijzing van de Beverwijkse bevol king naar voren. Volgens het bu reau neemt het aantal personen tot 44 jaar in het algemeen af, terwijl het aantal personen van 45 jaar en ouder niet onaanzienlijk toeneemt. De huidige leeftijdsopbouw van Beverwijk geeft de indruk, dat de natuurlijke groeikracht van deze gemeente, anders gezegd de demo grafische groeikracht, minder wordt. Ml 1 ADVERTENTIE G ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) f 16,90 f 17,90 f 17,50 f 17,50 (Van een onzer verslaggevers) f 12.90 f 9,90 f 9,90 f 9,90 f 8,50 1 7,90 f 9,90 ft voor exclusieve herenmode vraagt met spoed: f 7,90 f 7,90 f 8,90 f 8,90 f 8,90 wantrouwen tegen wethouder Klomp in te dienen, of te ondersteunen als de motie door een andere partij wordt opgesteld. Hoezeer ik ook de persoon Klomp acht, hij is niet geschikt om de zware wethou- derstaak goed te volbrengen. Persoonlijke rancunes bezit ik in het geheel niet. Dit wil ik wel duidelijk stellen”, zo zegt de heer Berghuis. Daar verklaarden de jongemannen dat zij van hun vormingsleider opdracht had den gekregen een fotoreportage te maken van hetgeen hun bezighield. Zonder dat hun leraar vroeg wat zij gingen doen en zonder dat zij zich bewust waren van de eventuele consequenties besloten zij een reportage te maken van een bankoverval, met alle gevolgen vandien. Op het politiebureau waren de jongens echter wel in staat enkele rechercheurs van hun onschuld te overtuigen zodat het drietal na korte tijd naar het vormings centrum in Velsen-Noord werd terugge bracht. Er is geen proces-verbaal opge maakt. De club telt momenteel 66 leden. Het maximum is nog niet bereikt, zodat iedere maandagavond in zaal Promenade belang stellenden welkom zijn bij de oudste Be- verwijkse bridgeclub. Sans Atout heeft dit jaar de volgende kampioenen kunnen hul digen: groep 1: J. Kools-J. Beers, groep 2: J. den Heijer-W. Stienstra en groep 3: J. de Lugt-C. Nahuijsen. he R( l 3310,- 3325,- 3260,- 3290.- m< Cr ke ee av Enige bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling. Uw schriftelijke sollicitatie, eventueel vergezeld van een mondelinge toelichting, verwachten wij gaarne aan het adres: Grote Houtstraat 59, Haarlem, tel. 32 19 65; na 18.00 uur 28 78 95 of 32 37 04. se va ha de ox vc de ,io H w Zi gedachtenwisseling naderhand uitgewerkt tot nieuwe besprekingen en bepaalde re sultaten zal leiden. Het nieuwe instructie- lokaal, de vernieuwde slaapzaal, garage en het materieel zijn bezichtigd in bijzijn van de bevelvoerders en stafleden der brandweer. Voorts is een bezoek gebracht aan het oefengebouw, dat zoals bekend mag worden verondersteld, enig in Neder land is. BEVERWIJK. In navolging van de supermarkten sluiten nu ook de banket bakkers in Beverwijk op maandagmorgen hun winkels. De broodbakkers volgen de banketbakkers niet en blijven dus op maandagmorgen geopend. B. en W. stellen de voor het verzoek van de banketbakkers in te willigen. De Beverwijkse Onderne mers Centrale en de Kamer van Koop handel hebben in deze gunstig geadvi seerd. Fractie-voorzitter C. Berghuis van de C.P.N., donderdagmiddag, toen hij de be wuste brief bij het Stadskantoor had af gegeven: „Het moest er eens van komen. De CPN’er meent, dat de wil bij wet houder Klomp om zijn taken naar beho ren aan te pakken wel aanwezig is, maar capaciteiten mist om dit in daden om te zetten. „Zijn arbeid is niet langer verant woord voor de gemeente Beverwijk, maar evenzeer voor de persoon van de heer Klomp zelf, want zijn taak als wethouder gaat zijn krachten te boven en dat zal zijn gezondheid aantasten.” VELSEN-NOORD. Banken en post kantoren moeten sinds de enige weken geleden gepleegde overvallen in IJmuiden en Oud-Velsen ook nog rekening gaan houden met pseudoberovingen die uitslui tend dienen ter instructie van schoolleer- lingen. Gistermiddag omstreeks half één zagen de employés van het postkantoor aan de Wijkerstraatweg plotseling drie jongemannen binnenstappen. Toen een van de knapen zei: „Dit is een overval” De heer Cyrus studeerde in 1949 af als Chemical engineer aan de State University in Oregon, waarop hij in 1950 in dienst trad bij Crown Zellerbach. De laatste vijf jaar was hij top-manager van enkele grote Crown-Zellerbach-vestigingen. Zijn komst naar Nederland medio september betekent voor de heer Cy rus een weerzien van Europa, omdat hij hier gedurende de tweede wereldoorlog reeds twee jaar verbleef. De nieuwe divi- sie-directeur Is 48 jaar, hij is gehuwd en heeft twee kinderen. De kinderen van het licht (eerste deel van de grote vierdelige romancyclus Het Koninkrijk van de Vrede) Hollands glorie, 38 ste druk Gods Geuzen, 14 de druk Stella - Mary - Thalassa, 2 de druk Het ziekenhuis, 10 de druk De inspecteur, 8 ste druk De kapitein, 7 de druk De kleine ark, 3 de druk (met foto’s uit de film) De kunstenaar, 3 de druk Herinneringen van een bramzijgertje, 2 de druk De wateren van de Nieuwe Wereld, 2 de druk als F. R. Eckmar de detectives: Een linkerbeen gezocht Ratten op de trap Drie dode dwergen De maagd en de moordenaar Spoken te koop Beverwijk heeft nu 3542 personen van 65 jaar en ouder binnen de stadspoorten. De groep bejaarden in Beverwijk nam van 67 tot begin 72 met 16.7 percent toe. Het aantal jonge bejaarden is niet belang rijk toegenomen terwijl ook de groep oude bejaarden in de leeftijd van 75-79 jaar is toegenomen. Vooral de relatief sterke toename van oudere bejaarden in casu de groep van 75-79 jaar zal de druk op verzorgingste huizen en verpleegtehuizen vergroot heb ben, terwijl de jonge bejaarden ofwel de groep van 65-69 jaar zeer waarschijnlijk een groeiende behoefte aan aangepaste woningen of bejaarden woningen te weeg heeft gebracht. Zou in de toekomst deze tendens zich voortzetten, dan zal met na me de sector bejaardenzorg nog verder onderzoek en een aangepast beleid vergen. Overigens zal vandaag de foto die door een van de leerlingen werd gemaakt worden afgedrukt. de Nederlandse schrijver van wereldfaam dering van woningen, mede de daling van het inwonertal hebben veroorzaakt. Dit zijn de belangrijkste gegevens uit de nota van het Sociografisch Bureau. Morgen komen wij met een tweede en laatste uittreksel uit de berg cijfers en statistieken, die in de 22 pagina’s tellen de nota zijn opgenomen. BEVERWIJK. In zaal Promenade aan de Meerstraat heeft bridgeclub Sans Atout onder leiding van voorzitter Ph. van Groningen de jaarvergadering gehou den. Sans Atout is eigenlijk een witte raaf in het verenigingsleven, want uit het fi nancieel verslag bleek heel duidelijk, dat de club geen contributieverhoging behoef de toe te passen om de kostenstijgingen te kunnen volgen. INBRAAK. Bij een autohandelaar aan de Alkmaarseweg werd in de nacht van donderdag op vrijdag een bedrag van duizend gulden gestolen uit een niet afge sloten bureaula. De lichtelijke vergrijzing van de Bever wijkse bevolking wordt gestaafd aan de hand van deze cijfefs: het aantal perso nen van 0-44 jaar Is afgenomen van 30.960 per 1 januari 1967 tot 28.318 per 1 januari van dit jaar Het aantal personen van 45 jaar en ouder nam in deze periode toe met 1005 personen (van 10.996 tot 12.001). Deze toename werd bovendien voor meer dan de helft bepaald door de toename van 65-plus- sers. Deze leeftijdsgroep nam in dezelf de periode toe met 508 personen tot 3542 thans. Het is iedereen duidelijk, dat het zo in Beverwijk niet langer kan. „Met dat woordje „zo” bedoelt de heer Berghuis een „pakket van zaken, die zich in het verleden rond de figuur van wethouder Klomp heeft afgespeeld en nog spelen”. Het college van burgermeester en wet houders alsmede de gemeentesecretaris hebben donderdagmorgen een routine- werkbezoek gebracht aan de brandweer kazerne, waar commandant J. W. de Jong een uiteenzetting heeft gegeven over de gang van zaken en de vernieuwingen welke zijn aangebracht. Alle belangrijke onderwerpen en vraagstukken zijn hierbij aan de orde gekomen, hetgeen ongetwij feld tot gevolg zal hebben dat deze eerste Met de komende begrotingsdebatten in december in het verschiet ziet de heer Berghuis moeilijkheden verrijzen. „De CPN gaat de debatten verscherpen en schrikt er niet voor terug een motie van De schrijnende gebeurtenissen op het plein en in het Stadskantoor woensdag middag heeft bij onze fractie in de ge meenteraad de al geruimte tijd tot de rand toe gevulde emmer met water doen overlopen,” zegt hij. De afname in het gebied rond de Bree- straat is veroorzaakt door een niet ge ringe sloop van woningen, terwijl ook gezinsverdunning en bestemmingsveran- Zowel bij de mannen als de vrouwen neemt het aantal personen in de leef tijdsgroepen 30-34 jaar, 35-39 jaar en 40-44 jaar af. Enige samenhang met vermindering van het aantal 0-19 jari gen is dan ook aanwezig. Nu is met name het aantal vrouwen van 25-44 jaar mede bepalend voor het aantal geboorten en juist deze leeftijdsgroep van vrouwen is in de afgelopen vijf jaar in Beverwijk niet onaanzienlijk verminderd. BEVERWIJK. De verkennersgroep St. Joseph gaat nu ook in de wijk Mee- restein met een afdeling verkenners en welpen starten. De eerste bijeenkomst is op woensdagavond 27 september in de Grenspost, naast de Apostelkerk. Van 4 oktober af zal dan iedere woens dagavond De Snip, het speeltuingebouw aan de Geijsendorferstraat, beschikbaar zijn voor de clubavonden. De welpen beginnen om 18 uur en eindigen om 19.30 uur. De verkennersafdeling komt van half acht tot kwart over negen bijeen. Het lidmaatschap voor beide groepen bedraagt f 3 per maand. De eerste clubavond begint maandag 25 september, tijdens welke tevens met de selectiewedstrijd wordt gestart. Deze be staan uit drie series van zes avonden, waarna gedurende 12 avonden om het clubkampioenschap wordt gespeeld. king in de periode '67-begin ’72 met 3.7 procent afgenomen (41.885 per 67 en 40.319 per begin 72). De bevolkingsafna me in bepaalde Beverwijkse wijken is heel hoog. Z verloor het gebied Bree- straat en omgeving rond 18 procent van zijn inwonertal, terwijl het gebied Arendsweg-Wijk aan Duinerweg maar liefst 13 procent van het aantal bewo ners zag vertrekken. VELSEN-NOORD. In „De Een dracht”, de bedrijfskrant van Van Gelder Papier n.v. in Velsen-Noord wordt meege deeld dat op verzoek van de raad van bestuur door Crown Zellerbach tüdeljjk ofschoon wel voor langere duur de heer W. F. Cyrus ter beschikking is ge steld voor het vervullen van de vakature directeur Papierdivisie. De heer Cyrus zal tevens de leiding op zich nemen van Crown - Van Gelder Papierfabrieken n.v. in Velsen. ontstond vreselijk paniek, waarbij het niet opviel dat een van de jongens snel een foto maakte. gewend zelfstandig te werken in eerste klas zaak. Omgang met cliënten dient overeenkomstig te zijn. Candidaat moet bereid zijn te assisteren bij de inkoop en dient derhalve een ruime blik te hebben op het modebeeld in onze branche. Hoewel de drie knapen, leerlingen van het Alfons Ariëns-vormingsinstituut on middellijk uitlegden dat het hier een pseu do-overval betrof, waarbij het de bedoe ling was foto’s te maken, werd de politie opgebeld, waarna het drietal werd ingere kend en tenslotte op het hoofdbureau belandde. 110 Harmonie 114 K Gavotte 3220,- Chidori 3205,- Mikado 3730,- 104 E 4125,- 108/5 4365,- gebruikte piano’s op aanvraag. Enige andere merken uit onze collectie: Bechstein Ibach - Blüthner - Bentley - Zeitter Winkelmann Berghuis kritiseert de houding van wet houder Klomp voorts met: „Hij gaf nietszeggende antwoorden op vragen van de bewoners van de flats. Zelfs in de aanhang van de VVD is men ontsteld over de lichtvaardige houding, waarmee de wethouder de flatbewoners is tegemoet getreden.” De piano is een goede vriend voor uw gehele leven. Een goe de piano is zo geconstrueerd dat hij tenminste 50 tot 60 jaar meegaat. Dat is in deze tijd van moderne produktie- methoden een unicum. De prijs voor een goede piano met volledige klavieromvang begint momenteel bij ca. 3000,-. Alleen de goede in strumenten in deze prijsklasse hebben een lange levensduur en geven u langdurig onge stoord muziekgenot. Wij geven op deze instrumenten dan ook vijf jaar garantie. Wij noemen hieronder enige instrumenten uit onze collec tie: Merk Yamaha Zimmermann Förgter Volgens de nota van het Sociografisch Bureau is de totale Beverwijkse bevol- Op 16 januari 1972 telde het basisonder wijs in Beverwijk 4298 leerlingen. De gemeente telt thans 4304 zes tot en met 11-jarigen. Het sociografisch bureau ver wacht dat het aantal leerlingen voor het basisonderwijs tot 1978 zal afnemen naar 3822 leerlingen, een afname dus van bijna 500 leerlingen door opschuiving in de leeftijdsopbouw. De wijken waar het aan tal leerlingen voor basisonderwijs het meeste zullen afnemen zijn de wijken Vondellaan e.o., Arendsweg, Wijk aan Duinerweg en Oosterwijk-Zwaansmeer. De hoogste concentraties van 0-5 jarigen en 6-11 jarigen vindt men in de wijken Meerestein, Warande en Oosterwijk- Zwaansmeer. Het bureau meent, dat niet de daling van het geboortecijfer oor zaak hiervan is, maar veel meer de mi gratie van jongeren uit Beverwijk. Het enige groeigebied van formaat was het gebied Oosterwijk-Zwaansmeer waar de bevolking met 20 procent toe nam. Ook het gebied Warande gaf een bevolkingsgroei te zien van bijna elf procent. Dit alles heeft te maken met de sinds 1967 groter wordende woning voorraad in bedoelde wijken en een relatief gezien jonge leeftijdsopbouw en dus relatief veel geboorten. Type Prijs Hyaku 3095,- 105 3160,- Akademik Förster Romantik Petrov Petrov Hermann Yamaha Yamaha Schimmel Schimmel Prijzen van

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4