agenda Computercentrum tijdelijk in oud-Libellegebouw HAVENBERICHTEN In Spanje ruim 4000 arbeiders ontslagen Surinamer in Amsterdam Terneuzen is wet vervuiling water voor MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE lange mannen maten special sizes zelfs langer dan 2.18 meter lammerts G-G dood gescho ten DOUWMA I DOUWMA INTERGEMEENTELIJKE TOUWTREKKERIJ OVER HUISVESTING VOORLOPIG AFGELOPEN Velsen-IJmuiden Heemskerk Salarissen In en om Haarlem Grenspolitiekorps in Bondsrepubliek moet terrorisme Vanavond begint de herfst bestrijden personeel van reinigingsdienst nu opgetrokken Ford ontbiedt Beverwijk 900.000 wagens voor inspectie VRIJDAG 22 SEPTEMBER 7 1 972 6 B. EN W.: Uitbreiding Verordening gewijzigd i Voor moderne COIFFURES dameskapsalon NOOY mEn-FiT (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Het Centrum voor Automatisering Noord-Holland zal de komende jaren worden gehuisvest in een gedeelte van het Spaarnestad- complex aan het Nassauplein in Haarlem, dat eind oktober leegkomt. Met deze beslissing, die donderdag op een extra-bestuursvergadering speciaal gewijd aan de huisvesting van het Centrum werd genomen, komt voorlopig een einde aan de intergemeentelijke touwtrekkerij om het computercentrum binnen hun grenzen te halen. u. r te u.: Tel. 25 46 79 I ADVERTENTIE i in Tel. 25 46 79 Toevallig bevonden zich juist twee sur veillerende rechercheurs van het bureau Warmoesstraat op de Nieuwmarkt. Dezen konden de Surinamer zonder moeite ter stond inrekenen. De eenheid zal bestaan uit 188 man en krijgt de vorm van een „Vliegende Briga de” die onverschillig in welk deel van de Bondsrepubliek ingezet kan worden. Het korps wordt toegerust met helikopters die radar aan boord hebben. De leden krijgen de modernste wapens en apparatuur. Tot de oprichting van de eenheid is besloten door de begrotings commissie van de Bondsdag. Groene zus- TERNEUZEN. Terneuzen gaat de al gemene politieverordening wijzigen, waar door het mogelijk wordt watervervuilers van de Westerschelde en andere rijkswa- teren strafrechtelijk te laten vervolgen. Vrijdag gearriveerd: Baus, Cont; Plat; Jean Schneider, Boulogne, Umuiden; MOSKOU (UPI-AFP). De Sovjet unie en de VS hebben gisteren in Moskon een overeenkomst inzake milieubescher ming ondertekend, waaronder beide lan den gaan samenwerken bij ongeveer der tig dampagnes tegen milieuvervuiling. Gen. Cronjéstr. 38 - 44 HAARLEM (Van onze weerkundige medewerker) Prinsengracht 458, (naast de Uitkijk), A’dam 020-226339 Gen. Cronjéstr. 38 - 44 HAARLEM Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Tel. 1 50 20 Tegen de aankoop van het voormalig Libellegebouw (en daarmee de keuze voor Haarlem als tijdelijke vestigingsplaats) bleven ook donderdagmiddag de bezwaren nog recht overeind. De kritiek spitste zich toe op een post van anderhalf miljoen gulden voor „bouwkundige voorzieningen”, die in de betrokken nota niet was gespeci ficeerd. Verschillende vertegenwoordigers van Noordhollandse gemeenten vroegen zich af of deze kosten niet konden wor den teruggedrongen of over een groter aantal jaren uitgesmeerd. Maar (bijna) iedereen ging akkoord, toen voorzitter Th. Laan meedeelde dat een flink gedeelte van deze post bij de toekomstige verkoop waarde kan worden toegevoegd. Het ge bouw zelf kost circa één miljoen gulden. De beschikking over nieuwe huisvesting was hard nodig geworden in verband met de komst medio 1973 van een nieuwe computer. De beide huidige vestigingen van het Centrum, het gebouw van Beta lingsverkeer en Belastingen aan de Jaco- bijnenstraat in Haarlem en het gebouw van het gemeentelijke energiebedrijf in Hilversum, leenden zich niet voor de noodzakelijke uitbreiding. Een tiental gro tere en kleinere Noordhollandse gemeen ten boden daarop bestaande gebouwen of grond voor nieuwbouw aan. Met name vertegenwoordigers van Zaandam en Den Helder (de gemeenteraad aldaar heeft zich tegen vestiging in Haarlem uitgesproken) herhaalden hun aanbod donderdagmiddag en stemden tegen de tijdelijke huisvesting in Haarlem. Ondanks dat kan er nu na een aanloopperiode een begin worden gemaakt met de uitbouw van de compu terservice aan de in de CVA deelnemende Noordhollandse gemeenten. Vanavond om drie minuten over half twaalf is het met de zomer gedaan, want op dat tijdstip begint officieel de kalen- der-herfst. Het is het tijdstip waarop de zon weer recht boven de evenaar staat. Er was gisteren in ons land sprake van een nazomermiddag, waarbij het kwik Limburg nog tot bij 20 graden steeg. Een zwak front van Engeland komt geleidelijk naar de Noordzee met af en toe wat bewolking in het kustgebied. Het kan echter in ons land eind september nog warm zijn. Vorig jaar werd in Lim burg nog een temperatuur van 26 graden gemeten. Donderdag gearriveerd: Mercurius, Ant werpen: Thuringia, Antwerpen; Cima de Villa, Avilla, IJmuiden; Rokita, Boston; Birling Leith; Atlantis, Boston, IJmui den; Walenburgh, Gevle, Beverwijk; Boe kanier, Londen; Amstelstroom, Hull; As perity, Portsmouth; Zanstroom, Felixtowne Rolf Behrmann, Londen; Karin Lehmann, Archangel, Zaandam; Netloyd Niger, Bre men. B. en W. van Terneuzen lopen met deze maatregel vooruit op de landelijke uitvoe ring van de wet verontreiniging opper vlaktewateren. Het college vindt.dat de overheid zo’n maatregel al veel eerder had moeten nemen. Momenteel lozen nog meer dan de helft van de gemeenten op Walcheren ongezui verd op de Westerschelde. De gemeente Goes is bezig met de aanleg van een 6 8 kilometer lange rioolpersleiding naar de Westerschelde. Aan zuivering wordt wel gedacht, maar stappen in die richting zijn om financiële redenen nog niet gezet. BONN (AFP). De Bondsrepubliek heeft binnen het politiekorps dat met de grensbewaking is belast, een speciale een heid opgericht die terroristenaanslagen moet proberen te verijdelen. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Rie de Boer (houtsneden en gouaches): geopend tot 30 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.31» uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Boy Mathiesen, Hull; Faience, Londen, Over seas Traveler, Hampton Roads; Nieuwland, Antwerpen; Sloman Valencia, Hamburg IJmuiden; Joan-C, Whitby, IJmuiden, Ne- mel, Dagenham; Elation, Greenwich, IJ muiden; Salorges, Rouen, IJmuiden; Rue stringen, Londen, IJmuiden; Frio Carier, Fowey, Velsen; Martha Frieseke, Londen IJmuiden; Christine Sailor, Oslo; Port An- Shilor Teesport; Baltiqe, Oslo: Port Anto- tonio, Sagunto, IJmuiden; Sir Winston Churchill, Noordzee; Fionia Esbjerg, IJ muiden; Kormoran, Felixtowe; Ara, Kemi, Zaandam; Haithaou, Boston; Jankairs, Kingslynn, Maasbank, Rotterdam. Zaan dam; Adda, Sekaroe. Donderdag vertrokken: Hektor, Brake, Sumbawa. Antwerpen; Basalt, Flixbo- rough; Kormoran, Bremerhaven; Joan-C, Londen, IJmuiden, Grieg, Lubeck; Medon, Hamburg; Goslar, Cristobal; Lycaon, Da kar; Achilles. Curacao: Dutch Sailor, Ant werpen; Ruestringen, Londen, IJmuiden; Martha Frieseke, Londen, IJmuiden. Is dit staafje afwezig, dan loopt men gevaar de macht over het stuur te verlie zen. Ford heeft totaal vijf fouten ontdekt in auto’s, die tegen het einde van het model jaar 1972 en in het begin van het model jaar 1973 zijn gebouwd. VIGO (AFP/UPI). Ruim 4000 arbei ders. werkzaam bij verschillende bedrij ven in Vigo (Noordwest-Spanje), zijn gis teren ontslagen omdat zij hadden ge staakt- HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484; van zondagmorgen 9 uur tot zondaga vond 24 uur: J. M. Hazenberg, Hannie Schaftstraat 3, Heemskerk, tel. 32476. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschu wen. Dierenarts. Zie IJmuiden. Apotheek. Zie Beverwijk Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster M. Ruiter, Diepenbrock- straat 102, Heemskerk, teh 32644. Een tijdlang was gedacht aan het oude Fluorcomplex als huisvestingsplaats. In dit complex dacht men voor de komende periode van vijf jaar voldoende ruimte te hebben voor het Centrum, maar onlangs kwam vast te staan, dat het gebouw te weinig ruimte bood, mede door de uitbrei ding van de Provinciale Planologische dienst. Zij legden het werk neer uit solidariteit met de 3000 arbeiders van de Citroën- fabrieken in deze stad, die op 9 september in staking waren gegaan om kracht bij te zetten aan hun eis tot verkorting van de werkweek van 48 tot 44 uur. Bij de stakingsgolf waren totaal 15.000 arbeiders betrokken van wie een deel het werk gisteren hervatte. Toen 2000 arbeiders gistermiddag voor het Citroën-bedrijf betoogden, joeg de po litie hen uiteen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeente Bever wijk heeft begin van deze maand de financiële afwikkeling rond gemaakt inza ke de achterstelling irr betaling van het personeel van Openbare Werken. Sedert de realisering van de integratie van de toongroepen in de salarisschalen heerste onder het personeel van de reini gingsdienst onrust over het niet direct op- trekkerr van de salarissen. B. en W. heb ben op 25 augustus het personeel ingelicht over de komende uitkering van het tekort betaalde. Dit antwoordden B. en W. het raadslid C. Berghuis, die vragen over deze zaak had gesteld. De oorzaak van het uitblijven van het optrekken van de salarissen wijt het college aan het overleg binnen het IJmondgebied tot een harmonisatie van ar beidsvoorwaarden te komen. Het uitwisse len van de benodigde gegevens, zowel schriftelijk als mondeling heeft de nodige tijd gevergd”, aldus B. en W. los; Bredstede, Dublin; Theodora A.S., Vi go; Merc Astra, Grimsby; Eemland, Bre men; Widor, Noordzee; Criole, Dagenham; Tor Belgia, Gothenborg; Neas Parkgate, Tubarao; Merweborg, Merikarvia; Gemali, Duinkerke Interpid Colocotronis, Puerto Ordaz; Nieder Mehnen, Poole: Huelva, Casa Blanca; Sea Exlplorer, Cont Plart; Jela Topic; Sint Vincent; Gunda. Skog- hall; Diabas, Flixborough; Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ho man Valencia, Gartagena; Maasbank, Rot terdam; Christine, Berwick; Bremervorde, Great Yarmouth; Anita Von Bargen Flix borough; Trident Rotterdam; Bilbao; Hai- thabu, Flixborough; Memel, Dagenham; Rovilc, Boston: Birling, Grimsby; Wil lemskerk, Bordeaux; Helga S, Aalborg; Asperity, Southshields; Nordfjord, Ar changel; Amstelstroom, Hull; Port Ande- nio, Tampa; Boy Mathiessen, Flixborough; Nithras, Rotterdam; Aboisso, Hamburg; Arabian Seahorse, Cont Plat; Lieselotte Flint, Kopenhagen; Friearscrake, Gent; Alderney Corier, Londen: Sant Nicolaos, Antwerpen; Jarr Kahrs, Hamburg; Zaan- stroom, Felixstowe; Atlantis, Hamburg; Gemali, Kobe; Fionie, Odensee; Salorges, Basse Indre; Vrijdag vertrokken: Afiena, Dunhall; Walenburgh, Rotterdam; Solent, Liposto; Telnes, Simonsvik, IJmuiden; Tor Belgia, Gothenburg: Bretstedt, Cork; Apollo; met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Biillerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: mevrouw J. H. M. Kruidenberg-van Saase, J. W. Verloskunde. Zie Beverwijk. eigen praktijk: mejuffrouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Beverwijk, tel. 24161; vrij: mevrouw I .A. M. Skotarczak-van der Klaauw. SANTPOORT Arts. H. Strik, Hoofdstraat 165, telefoon 378310. Apotheek. Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 378284. Voor verloskundige. wijkverpleging, tandarts en dierenarts zie onder IJmui den. Voorlopig, omdat donderdag nadrukke- Hjk werd bepaald, dat het hier om een tijdelijke oplossing gaat. Een onafhanke lijke instelling gedacht wordt aan het Nederlands Economisch Instituut zal namelijk gevraagd worden een objectief rapport uit te brengen over een definitie ve vestigingsplaats. Men wil hiermee wachten gezien de snelle ontwikkelingen op het gebied van automatiseringstechnie- ken en de te verwachten uitbouw van het huidige Centrum, waarvan bijvoorbeeld het aantal personeelsleden in de komende jaren zal worden verdubbeld. Donderdag arriveerden in IJmuiden: Rotherwick Castle. Duinkerken; Ecpecta- tion. Duluth: Afiena. Londen; Lenny, Antwerpen; Arion, Skage; Sheratan; Mi- Kennemerlaan 36, IJmuiden 02550- 14453 IJMUIDEN Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondag 24 uur; R. J. Hauer, Genestet- laan 4, Driehuis en tei 14203, F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel 10035. Apotheek, Apotheek Kuijlman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige. Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor opbellen 008 (Boodschappendienst) om te vernemen wie de dienst waarneemt. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor de dienst gedurende het weekeinde bel len: 02550-15645. Wijkverpleegster Het Groene Kruis. Zuster C. Meijer. Scheiberglaan 134, tel. 15005 en zuster Z. A. Groen, Kruisberg- laan 151, tel. 10896. Tandarts. Zaterdag en zondag van 17 u. tot 17.30 uur (uitsluitend voor spoedge vallen). F. C. M. Hamanss, Vondellaan 27, Beverwijk, tel. 02510-23017. Dierenarts. De dienst voor zieke huis dieren wordt waargenomen door de die renarts. H. J. Nederhorst, Wagenweg 46, Haarlem, tel, 023-315301. President Nixon en partijleider Brezn- Jev waren op hun bijeenkomst in mei overeengekomen „met een samenwer kingsprogramma te beginnen voor be scherming en verbetering van de omge ving van de mens”. De Sovjet-Unie, die haar proeven met de supersonische Toepolev 144 voortzet, gaat samenwerken met het onderzoek van de Amerikaanse regering naar de vervui ling van de hogere lagen van de atmo sfeer BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19. en 21.30u.:„John Wayne en de cowboys”, 23.30 u: „Ik een vrouw”(II) Luxor Theater (Breestr.), 19 en 21.15 u.: .,D« vier vuisten van de duivel”. BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 u„ zaterdag 19 u. en 21.30 u.: Louis de Funes in „De bedrieger bedrogen’’. TENTOONSTELLINGEN Noordelijk Koetshuis Beeckestijn. 20 uur: pia norecital Jan van Wijn. Museum Beeckestijn; Rijksweg, Velsen-Zuid, dagelijks van 14 u. tot 17 uur; noordelijk Koetshuis, expositie Dirk Jan Kibbeling. Pieter Vermeulen Museum, in gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, tijdelijk gesloten. Stadhuis Velsen. Plein 1945. IJmuiden. alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Fakken. Plantinga, Pemot, Reddingius, De Ruiter. Rolink, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door C. Versélewel de Witt Hamer. Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 23969. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door K. K. Visser. Zeestraat 96. Beverwijk, tel. 23450. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek. Hommes, Kerster, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 33586. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Riet, Norwich, Ekenis, Flixborough; Nord- atlantic, Kingslynn, IJmuiden; Rijn stroom, Shoreham; Tor Hollandia, Go thenburg: Willmary. Great Yarmouth; Elisa Johanna, Halmstad, IJmuiden; Bu guruslan, Tuapse; Helmut Feldtmann, Glasgow; Kattenturm, Cont Plat; Mercur, Stavanger; Faience, Flixborough; Inge Kruger, Rotterdam; Christian Mathiesen, Flixborough; Otto, Bremen; Jonsborg, Harlingen; Helena Oldendorff, Lulea, IJ muiden; Alfred Everard, Hull; Port Briac Antwerpen; Nieuwland Rotterdam; Prin senbeek Mantyluoto. AMSTERDAM Om nog onbekende redenen heeft een 26-jarige eleetricien uit Suriname vannacht op de Nieuwmarkt in Amsterdam zijn 27-jarige landgenoot Ge orge Ceder met een revolver neer gescho ten. Het slachtoffer werd na het fatale schot door voorbijgangers naar het Bin nengasthuis gebracht waar hij enkele uren later bezweek. DETROIT. Ford Motor Company heeft 900.000 personenauto’s en lichte vrachtwagens van het modeljaar 1972 voor inspectie teruggeroepen in verband met een mogelijk defect aan de stuurin richting. De dealers zullen onderzoeken of een klein staafje bij de fabricage al of niet is aangebracht in de stuurinrichting. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Vis voor vier". Theater Haarloheim (Smedestr. 23). Zaterdag 20.30U.Kabaret Peter de Jong uit Leiden. MUZIEK Haarlemse Jazzclub (Gr. Heiligland 47 21.30u.: Sidewalk Hot Jazz Orchestra. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, en 19.30U.: „Gejaagd door de wind”, 14 j. Zaterdag en zondag 13.30 u.: „De Robins en het robot- complot”. a.l. Vandaag en morgen nachtvoor- stelling. 24.00U.: „The wild angels” 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15U. tevens zondag 14.U.: „Blue Movie", 18 j. Van daag en morgen nachtvoorstelling 23.30 u.: Little big man”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: „The burglars”, 14 j. Zondag 11.00 u.: „Het oerwoud roept”, a.l. Luxer (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u. tevens zondag 16.15 u.: „What’s up doc”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30 19 en 21.15 u. (aanvang zaterdag 13.30 u.): ,,’ri Dollar voor een lijk”, 18 j. Vandaag en morgen nachtvoorstel- lïng 24.00U.: „Liefdesvariaties”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 20.00u.: „Angélique”. 18j. Zaterdag 14.15 u. zondag 14 en 16.15 u.: „Pippi Langkous”, a.l. Zondag 11.00 u.: „De zotte wereld van Laurel en Hardy”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63) perma nente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw Prentenkabinet: tentoonstelling moderne kunst met o.a Jan Toorop, Jan Sluyters, P, Mondri aan, Herman Kruyder. Leo Gestel. Geopend ma. t„ za. 10-17 uur. Teylers Museum (Spasme 16). Tentoonstelling van grafisch werk van Jacques Callot, Perma nente tentoonstelling van schilderijen, tekenin gen, fossielen, mineralen en historische natuur kundige Instrumenten. Geopend dl. t.m. za. 10- 12 uur. 1ste zondag v.d. maand 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Spiegel van voorbije vroomheid”, bid- en devotieprentjes vanaf 17de eeuw. Tot en met 3 dec. Permanente tentoonstelling oude en religieuze kunst. Geopend di. t.m. za. 10-12 uur en 13.30-17 uur. Zo. 14-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Neder landse schilderijen grafiek. Wandkleden en kleinplastiek. Di. t.m. vr. 13-17 u. zat. 11-17 u. do.-avond 20-22 uur. Cruqulusmuseum (bij Ringvaart, Haarlemmer meer). Oudhollandse molens maquette water standen stormramp 1853, oud stoomgemaal etc. Geopend ma. t.m. vrij. 9-16 uur. Za. 9-12 uur. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling uit eigen bezit, nieuwe figuratie. Geopend dag. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Vleeshal (Gr. Markt). Eerste etage tentoon stelling met als kern Cobra met werk van o.a. Karei Appel, Corneille. Constant. Begane grond tentoonstelling kinetische objecten en abstracte kunstwerken uit bezit Frans Halsmuseum en gemeente Haarlem. Dag. geopend 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Informatiecentrum (Gr. Houtstr. hoek Gr. Markt) Jubileumtentoonstelling werk van leer lingen van de Rudolf Stelnerschool. Dag. geo pend 10-12 uur en 14-17 uur. Tot en met 23 sept. Galerie El Lotus (Pieter Kiesstraat 33). Ten toonstelling realistische schilder Roland Lad- wich, tevens Jan Haams met keramiek. Dag geopend beh. maandag 10-17 uur. Tot en met okt. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. de ruimtevaart, astronomie, geologie etc. Dag. geopend 12-17 uur. Elke avond beh. zat. en zon. 19.30-22.00 uur. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg. Overveen). Eretentoonstelling van werk van Jos Hoogwout. Dag. 14-17 uur. Tot en met 23 sept. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie van de schilder Anton Rooskens en de beeldhouwer Jan Dokter. Dag. geopend 13-1? uur. Tot en met 28 sept. Galerie Judasoog (Westkolk, Spaarndam). Ex positie olieverfschilderijen, aquarellen. Léon Spierenburg: plastieken, batikwerk Gerda Spie renburg; Sieraden Anita Schutz; Aquarellen Piet de Ridder en weefwerk Jeanette Plas. Geopend za. 14-17 u. zo. 10-17 u. DIVERSEN Jeugdhuis Deining (Ripperdastraat 13a). Zater- dag 14.00 u.: Ruilbeurs voor verzamelaars. Poppentheater Meriijn (Hasselaersplein 35). Zaterdag 14.30 u.: Het sprookje van de zon. Poppentheater Mijko (Peuzelaarssteeg 4) Za terdag 14.30U.: De bloementuin. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedge vallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zon dagdienst in de periode van vrijdag 22 september 17.30 uur tot vrijdag 29 sep tember 17.30 uur: apotheek Van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 23820. Van vrijdag 17.30 uur tot maan dag 8 uur is tevens geopend de Heems kerkse apotheek, Kerkweg 11, Bever wijk, tel. 33550. Dierenrarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Stichting Samenwerkende Kruisverenigingen. Weekenddienst: ter R. van Vliet, Stumphiusstraat 35, Beverwijk, tel. 25027. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10. Beverwijk. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster J. Grootjes, Pelikaanhof 112, Beverwijk, tel. 34022. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruljsdaelstraat). 20 „Ben Hur”. MUZIEK Dr. Prinsenhal (Maerelaan). 20. u gala-concert ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van St. Caecilla. ’i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7