Rommelmarkt om kosten te dekken ODIN NAM NOODKANTINE OFFICIEEL IN GEBR UIK NIEUWE AMBULANCE VOOR INVALIDEN HULPVERLENING Vervoer van invaliden nu ook in IJmond-noord Openbare vergadering in Tuinverse groenten vindt nu gretig aftrek Verkiezing Dorpsraad in Wijk aan Zee Sportinstuif vandaag begonnen in „De Zon” Tuinder gevangen „bijenkorf" VERENIGINGSNIEUWS MEISJES 100 UIT DE IJMOND Nieuwe kleedruimte aan Hoflaan voor sport Directe hulp Nieuw seizoen Beverwijk AAN VEILING BEVERWIJK Mes gaat niet in subsidie Aan bloemen geen tekort in -I „De Zandkraai” IN SPORTHAL in BEVERWIJK ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1972 IJMUIDER COURANT (Van een onzer verslaggevers) - BURGERLIJKE STAND Bel AKTIE '68: IJMUIDEN Een fonkelnieuwe ambulance-auto moet volgende week zaterdag door IJmuiden gaan rijden. Begeleid door drie muziekkorpsen uit Haarlem en Heemstede en geflan keerd door heuse dansmariekes, die de auto met linten door de straten zullen helpen, zal de burgerij kennis kunnen nemen van de nieuwste aan winst van de Stichting Invaliden Hulpverlening: Een kanariegele Ha- nomag. Tonnen oude kranten zijn er door steeds ijverige mensen ver zameld om de auto te kunnen betalen en weer of geen weer werden ze bij de lezers opgehaald. V elsen-IImuiden Beverwijk Heemskerk Klankbord WIJK AAN ZEE. In de afgelopen maanden heeft de werkgroep Dorps raad in oprichting een voorstel uitgewerkt over doel, taken en samenstel ling van de op te richten Dorpsraad. Dat voorstel wil men nu gaan bespreken tijdens een openbare vergade ring op vrijdag 29 september in café De Zon (aanvang 8 uur), waarvoor alle bewoners van Wijk aan Zee per huis-aan-huis te verspreiden circulaire worden uitgenodigd. Kandidaten V elsen-N oord 'S' w* I 1 Telefoon31 31 70 - 31 31 00. vrijdag, zaterdag of zondag van ’s morgens 9 uur tot ’s avonds 8 uur. ken wel in prijs teruggelopen. Er werd nu tot 70 cent per stuk betaald. Wel sprak de wethouder de hoop uit, dat ODIN het volgend seizoen zal promo veren en zegde hij toe. dat er in de sub sidie voor de sport het komende jaar niet het mes gezet zal worden. Een volgende stap is dan het opstellen van een lijst van kandidaten. Een korte beschrijving van de persoon in kwestie Vanuit de BSCR werd de stafmedewerk ster led Guinee voor organisatorische be geleiding toegevoegd. De auto is zo ingericht dat er twee brancards langs de zijwanden van de auto worden opgevouwen, terwijl er daarnaast nog ruimte overblijft voor drie patiënten in rolstoel. Want het is de stichting vooral te doen de gehandicapte medemens van dienst te zijn. Zo zorgt zij voor vervoer wanneer een gehandicapte een beroep op de stichting doet. Een beroep dat nimmer tevergeefs wordt gedaan, want altijd is er wel iemand die onmiddellijk klaar staat. in de zeven jaar van haar bestaan hebben opgehaald, zal de gelukkige eigenaar wor den van een glimmend nieuwe fiets. voor klaarmaken van orders ca. 4 weken. Ruim 150,netto per week. V C e b v I V 1. E d k a v z V d n d p V t I e b I s V r li v e a ■v r li s A 1 a r c ADVERTENTIE 11 h a v s I d t< h b De nieuwe ambulance is voorzien van een royaal ingerichte verbandtrommel, een zuurstofapparaat met afzuiginstallatie, de kens en voor de rolstoelpatiënten op de vloer van de auto veiligheidssluitingen. Veiligheid voor alles, daarom zijn er ook nog twee brandblusapparaten in de auto aangebracht, terwijl de binnenbekleding van de wagen geheel brandvrij is. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Stichting Invalt- den-Hulpverleningsdienst gaat met ingang van 2 oktober het arbeidsgebied uitbrei den tot Beverwijk, Wijk aan Zee en Heemskerk. Uit de drie gemeenten bereik ten de Stichting herhaaldelijk verzoeken om hulp voor het vervoer van invaliden en langdurig zieken. Geen spreekuur. Loco-burgemeester H. J. M. Roozen van Heemskerk is verhin derd op de dinsdagmiddagen 26 september en 3 oktober spreekuur te houden. Aan het geheel is een leuke prijsvraag verbonden. Degene die kan raden of het dichtst bij de oplossing is hoeveel ton aan kranten de mensen van de Stichting Bij verrassing gingen de tomaten in het midden van de week zo ongeveer met een gulden per kilo omhoog. Men zag bij een behoorlijk aanbod van koude kas tomaten de prijzen aantrekken tot 178 cent per kilo. De grote drie bij de bladgroenten, de andijvie, sla en spinazie konden vrij vlot verkocht worden. Andijvie neemt momen teel een ruime plaats in. De prijzen bewo gen zich tussen de 10 en 30 cent per kilo. Nu het zomerseizoen voorbij is, neemt de vraag naar sla af. Ook de aanvoer loopt terug wat voor de tijd van het jaar begrijpelijk is. De prijzen varieerden van 6 tot 24 cent per krop. Voor de spinazie liep de markt weer op en kwam tot 51 •ent per kilo. Bloemkool i« vergeleken met vorige wa- rad van avontuur zijn, grabbelton, ring- gooien en allerhande andere spelevene- menten. Het aantal prijzen dat de Stich ting reeds van de plaatselijke midden stand heeft binnengekregen, loopt al tegen de tweeduizend. En nog blijft het binnen stromen. Terwijl wij informatie inwinnen komt er bericht dat er uit Haarlem vijf manden met levensmiddelen kunnen wor den opgehaald, zomaar spontaan. Op de Fancy Fair zullen ook stands ko men van de Algemene Nederlandse Inva liden Bond (ANIB) en een stalletje waar men zich als donateur kan opgeven. De EHBO zal er demonstraties geven. maakt het voor de Wijk aan Zeeërs ge makkelijker een keuze te maken. Er kunnen maximaal 15 kandidaten ge kozen worden, overeenkomstig het aantal leden dat de dorpsraad telt. De lijsten wor den in gesloten envelop opgehaald. Naar verwachting zal einde oktober de verkie zing een feit zijn, zodat de dorpsraad be gin november kan gaan werken. De werkgroep dorpsraad i.o. bestaat uit de volgende personen: de dames M. v. d. HoeveSchipperheijen, S. Langewisch Klein en M. v. d. Lindenv. d. Meij en de heren H. Burning, J. Langewisch, M. C. Poldner, J. Rooker, P. J. Schelvis en A. Verhagen (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De zaterdagmiddag- instuif in het buurthuis ,,De Zandkraai” draait weer. Deze week maken de kinde ren kijkdozen van leze schoenendozen. Volgende week maken zij een dierentuin van zelfgemaakte dieren (van ribkarton) en voor zaterdag 7 oktober staat er een filmmiddag op het programma. Alle jon gens en meisjes van zes tot twaalf jaar Zoiets alleen met oude kranten verdie nen is vrijwel onmogelijk, het put de re serves uit en daarom heeft de Stichting Invaliden-hulpverleningsdienst voor het eind van deze maand zaterdag 29 en zondag 30 september een rommelmarkt, Fancy Fair, georganiseerd. Garage Storm vogels in de Kalverstraat zal de auto’s op die dagen elders onderbrengen, want de garageruimte wordt rommelkermis, ten bate van zieken en invaliden. Er zal een (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Door een grote mate van zelfwerkzaamheid van een aantal leden heeft de afdeling voetbal van de Heemskerkse sportvereniging ODIN op het nieuwe complex aan de Hoflaan nu een prachtige accommodatie van acht kleedlokalen met elk materiaalkamer en een EHBO-zaal. Tevens heeft de vereniging mede door het noeste werken van enkele leden thans de beschikking over een noodkantine aan de Hoflaan. Zonder enig officieel vertoon zjjn de beide lokaliteiten vrijdagavond in gebruik ge nomen. Ondanks het reeds nu bereikte blijft ODIN hard werken aan de realisering van een nieuwe kantine. Dit zal echter niet eerder kunnen dan over in het gunstigste geval twee jaar. Het vervoer van revalidatiecentra of de woning van de invalide en zieke naar een adres in de provincie of elders in Neder land, geschiedt met een nieuwe, onlangs aangekochte ambulance en wordt bekos tigd uit de opbrengst van oude kranten en dergelijke. Het vervoer wordt geheel ver zorgd door vrijwilligers. De Stichting wil in Beverwijk, Heems kerk en Wijk aan Zee echter over een voldoende aantal chauffeurs beschikken voor de ambulance, of, in het uiterste geval als de ambulance „en route” is, een gehuurde auto. Wie interesse heeft in dit vrijwilligerswerk kan zich in verbinding stellen met de heer Koks, Lingestraat 1 te Beverwijk. De Stichting werkt momenteel plannen uit voor een regionalisering van het ver voer en probeert in Amsterdam, Haarlem en Alkmaar eenzelfde stichting op te richten. MAANDAG 25 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 u. zorging in Beverwijk en op de voorgrond, arbeidzaam zwoegend in de rulle zandgrond, een tuinder, die geen oog heeft voor het bijen korfachtige effect achter zijn rug. Maar wat zou hij ook: hei is tijd om zijn grond gereed te maken voor het ontvangen van duizenden bollen. zijn welkom, van twee tot vier uur. De kinderclubs zijn inmiddels ook van start gegaan. Er kunnen nog een aantal kinderen geplaatst worden. Op maandag is er nog plaats voor jon gens in de leeftijd 10-12 jaar. Verder is er op maandagmiddag nog een club voor jongens en meisjes, leeftijd 8-10 jaar Prijs: ƒ2.50 per maand. Op woensdag van vier tot half zes voor jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. Even eens ƒ2.50 per maand. Alle jongens van 6 tot 16 jaar kunnen zich opgeven voor een judoclub op donder dag tussen vier uur ’s middags en tien uur ’s avonds. Indeling naar leeftijd. Verdere inlichtingen bij de „Zandkraai”. Bij wijze van experiment is er dit jaar een speeljaar voor kinderen. De opzet lijkt veel op de lessen bewegingsexpressie: ook hier staat het bewegen centraal. Maar af en toe wordt gebruik gemaakt van al lerlei materialen, b.v. muziekinstrumen ten. Of wordt er toneel gespeeld. Met de kinderen samen wordt elke keer het pro gramma voor die middag uitgedacht en uitgevoerd. Het speeljaar is zowel voor jongens als meisjes, elke woensdagmiddag van vier tot vijf uur. Kosten: ƒ4.- per maand, leeftijd 9-12 jaar. Opgeven voor een kinderclub kan elke dag na schooltijd bij de kinderstaf. Maandag 25 september Cultureel Centrum, 19 uur: ruilavond postzegelvereniging „IJmond”. Velserbad: Briostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 uur en 16.40-18 uur. Zondag normaal geopend, geen zwemwedstrijden. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, vol wassenen en tieners, 14.30-17.30 u. en 19- 21.30 u„ Centrale jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg 96, Santpoort- Noord, Wüstelaan 79, volwassenen, tieners 14.30- 17.30 u. en 19-20.30 u.; filiaal Vel- sen-Noord, Wijkerstraatweg 177, volwas senen, tieners en jeugd 14.30-17.30 ud filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein, vol wassenen, tieners en jeugd 14.30-17.30 uur. NVSH Depot, bibliotheek en inlichtin gencentrum, geopend van 19.30 u. tot 20.45 uur in de benedenzaal 3 van gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. De Ring, Boksles en conditietraining, 19.30- 21.30 uur in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. De Kelder, Hilbersplein. 20 u. tienersoos, Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 24 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 u. Vrije Evangelische Kerk, Van Riems- dijklaan 1. 17. u. afscheid ds. D.W. Veld kamp. De Uitwijk, Arendsweg. 20 u. jeugdso- citeit Biebbieb. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 25 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Huize Scheybeeck, Velserweg. openbare hearing over jeugdnota. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20-23 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15- 17.30 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-17.30 u. Op de hoek van de Maerten van Heemskerckstraat-Jan Ligthart- straat en Breedslaglaan in Heems kerk zag onze fotograaf dit beeld van het nieuwe Heemskerk, dat bouwt aan een zekere toekomst. Op de achtergrond de in aanbouw zijnde bejaardenflat van de Inter kerkelijke Stichting Bejaardenver- - 4 In de bonensector is men wat aanvoer betreft weer over het hoogtepunt heen. Men kan het aan de kwaliteiten wel zien, de prijzen zijn nog steeds redelijk. Er is een kans dat de prijzen zowel voor de snij- als sperziebonen omhooggaan nu het aan bod gaat afnemen. In de aanvoer van win- terprodukten zit een vooruitgang. Men ziet al wat meer winterpeen terwijl ook de uien wat ruimer aan de markt komen. Voor beide „hutspot”-artikelen is veel animo met goede prijzen. De aanvoer van prei is vrij groot. Met prijzen die men in lange tijd niet kende; van 26 tot 35 cent per kilo. Voorzitter D. Bruggenkamp dankte de woordvoerder van VVB voor de vriende lijke geste en verzocht wethouder Van Beek de dank van ODIN aan het gemeen tebestuur te willen overbrengen voor de directe hulp, welke altijd op prettige en amicale wijze wordt gegeven. Van de kleedruimte is de eerste helft volledig gereed en wordt de laatste hand gelegd aan het tweede gedeelte. Elk ge deelte bestaat uit vier kleedkamers met douche en toilet, dre scheidsrechterska- mers, een materiaalhok en een EHBO-ka- mer. Het oorspronkelijke plan was een ruimte te creëren met 16 kleedkamers, maar dit bleek geen haalbare kaart te In de doelstelling staat de leefbaarheid van Wijk aan Zee centraal. De werkgroep formuleerde als doel: „Het signaleren van vraagstukken die samenhangen met de leefbaarheid van Wijk aan Zee, waarbij de bevolking zoveel mogelijk betrokken en gestimuleerd wordt, bij voorkeur door middel van overleg en samenwerking.” Als taken ziet men: coördineren, stimu leren, informeren en adviseren. zijn. De kleedruimte grenst aan het met gravel verharde trainingsveld, waarop bin nenkort drie lichtmasten met speciale ar maturen zullen komen. De prijzen waren vrijdag: andijvie 11- 38, bloemkool 20-75, bospeen 25-49, breekpeen 16-27, groenekool 24-29, kom kommer 15-38, knollen 7-36, prei 20-33, postelein 76-88, pronkbenen 35-60, sla 6- 27, spinazie 30-52, sperziebonen 70-145, snijbonen 75-205, tomaten 78-160, uien 21- 43, waspeen 14-36. BEVERWIJK. Over de aanvoer heeft men aan de bloemenveiling geen reden tot klagen. Woensdag was er zelfs zulk een „explosie” van bloemen, dat men ge bruik moest maken van de nieuwe neer- zethal, die ruimte moest geven aan een kleine honderd karren met bloemen, daar beide andere hallen vol stonden. De prijzen zijn redelijk te noemen. Voor al de kwaliteitsprodukten springen heel goed met de prijzen naar voren. De aanvoer van buitenchrysanten gaat dagelijks ruimer worden. Een bos goede buitentros bracht tot 155 een op, de jaarrond varieerde van 120 ot 175 cent per bos. De geplozen chrysanten gaan heel vlot weg tot 50 cent per stuk. Er was veel vraag naar anjers die tot 40 cent per stuk kwamen. De trosanjers varieerden van 140 tot 240 cent per bos. De prijzen van de rozen gaan omhoog. Er wend al weer tot 70 cent per stuk be taald, terwijl de babyroosjes van 8 tot 24 cent per stuk noteerden. Er is veel vraag naar fresia’s, die deze week in prijs op liepen tot 400 cent per bosje. Voor de gladiolen blijft de belangstel ling onverminderd voortgaan: een bos Nw. Europa kwam tot 260 cent. Bij de lelies lo pen de soorten en vooral ook de kwalitei ten heel erg uit elkaar wat men dan weer in de prijzen tegen komt, die van 38 tot 145 cent per stuk lagen. De aanvoer van nerinen gaat door, met vrij ruime partijen die van 50 tot 70 cent per stuk noteerden. De aanvoer van potplanten wordt weer groter. De aanvoer werd verrijkt met de poinsetia, de kerstster, die tot 230 cent per stuk noteerde. BEVERWIJK Een sportinstuif biedt mensen de gelegenheid actief bezig te zijn met een door hen gewenste sport- vorm. zonder dat zij de verplichtingen moeten aanvaarden, die verbonden zijn aan het beoefenen van een sport in ver enigingsverband. Een ieder weet dat er zich grote veranderingen in het beoefe- ningspatroon aan het voltrekken zijn. Verkorting van werktijden, verhoging van de levensstandaard waaraan dan ge koppeld kan worden de enorme toena me van het gemotoriseerde verkeer, hebben b.v. tot gevolg gehad een veran dering in het bestedingspatroon van de beschikbare vrije tijd. In deze categorie mensen ontwikkel den zich o.a. de zgn. recreatie-sport: het beoefenen van sport in willekeurig ver band. Deze mogelijkheden doen zich vooral voor in de zomermaanden. De re creatie-sport wordt dan ook vooral bui ten beoefend. Een geheel anders gemotiveerde groep mensen, die de sportinstuif bezoekt, zijn degenen, die nooit actief in de sport zijn geweest en die nu, om welke reden dan ook bewegingsarmoede, te dik wor den, angst voor hart- en vaatziekten, ge zelligheid, het zoeken naar sociale con tacten wel wat willen gaan doen. Het ligt dan ook in de bedoeling iedere zaterdagmorgen in de sporthal tussen 9.00 en 10.30 uur een dergelijke sportinstuif te organiseren voor volwassenen; de toe gangsprijs bedraagt 1.50 per persoon. De eerste keer, dat dit zal plaatsvinden is vandaag. Daar voor de begeleiding van de sport- instuiven uiteraard sporttechnische des kundigen vereist zijn, hoopt de heer Schaap, bedrijfsleider, tot een goede sa menwerking te kunnen komen met de Beverwijkse sportverenigingen, gebun deld in de Beverwijkse Sportraad. Bij de bouw van de nieuwe kleed ruimte is rekening gehouden met mo gelijke ongevallen. Van de goed ge outilleerde EHBO-kamer hoopt ODIN echter zo min mogelijk gebruik te maken. GEBOREN: Sandra d.v. J. H. van der Vlugt en W. L. M. Olijhoek, Erwin z.v. H. Bosma en H. Schelvis, Anita d.v. F. Verhoef en J. M. Pirovano, Karin d.v. P. J. Schweitzer en J. W. A. Smits. ONDERTROUWD: P. J. Zwart en B. Klein, J. M. M. de Groot en C. Bakkum, W. Bakkum en G. W. Quax, L. B. Molenkamp en F. J. H. Talsma, J. T. M. Starink en A. H. M. de Goede, J. M. Kwaak en W. van Doesburg, W. P. J. Meijer en J. A. M. Loos. GEHUWD: G. A. F. M. de Wijs en J. E. G. Falter, H. Pietersen en C. J. Nijman, J. C. H. Slotemaker en A. C. M. Schoen, G. Morée en A E. G. M. Bijl. OVERLEDEN: J. M. Goes, 86 jaar, geh. gew. m. A. F. van de Kamer, J. C. van de Wakker, 84 jaar, ongeh., D. Lokhorst, 70 jaar. De noodkantine is gemaakt van twee kleedlokalen, welke voorheen door ADO'20 werden gebruikt en door het gemeen tebestuur aan ODIN in bruikleen zijn ge geven. Vier weken hard werken hebben van de voormalige kleedkamers een bij zonder sfeervolle kantine gemaakt, waar in het goed toeven is. Het meubilair en de vloerbedekking zijn uiteraard nieuw aangeschaft door de Heemskerkse voet- balverenigng. Een doelmatige en goede verlichting maken van het geheel een ge zellig clublokaal. Helemaal zonder uiterlijk vertoon bleef de ingebruikneming toch niet. Met een korte toespraak bood een vertegenwoordi ger van VVB aan de voorzitter van ODIN een aantal ballen aan. Wethouder H. G. van Beek sprak er namens het gemeente bestuur zijn vreugde over uit, dat ODIN voorlopig had afgezien van de bouw van een gloednieuwe kantine en genoegen had genomen met deze noodlokalitet, waarvan de vereniging hopelijk niet al te lang ge bruik zal behoeven te maken. De heer Van Beek zei met lege handen te zijn ge komen, omdat er bij het gemeentebestuur „geen net met ballen meer afkon” gezien de investering in het complex van ruim vijf ton en de jaarlijkse lasten van ƒ110.000.-. In het algemeen zal de Doprsraad in spraak moeten hebben in plannen, die voor Wijk aan Zee van betekenis zijn. De Dorpsraad wil ook zijn een „klankbord” voor bewoners, instanties en overheid. De werkgroep heeft gezocht naar een vorm, waarbij de bewoners kunnen mee beslissen over de samenstelling van de Dorpsraad. Een verkiezingsprocedure, waarbij personen vanaf 18 jaar zich kan didaat kunnen stellen en hun stem uit brengen acht men de meest democratische wijze van samenstellen. In het algemeen zou het wenselijk zijn dat degenen die zich kandidaat stellen be langstelling hebben voor de problemen van Wijk aan Zee, verschillende leeftijdsgroe pen en sektoren vertegenwoordigen en verspreid wonen over het dorp. De kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek waarin nog eens besproken wordt wat de dorpsraad gaat doen, en hoe zij hieraan mee kunnen werken. 20 u. BEVERWIJK. Door het zachte na jaarsweer blijft de grote stroom van verse bladgroenten maar door gaan. Iedere dag opnieuw staat de grote veilinghal vol met een keur van produkten. De tuinverse groenten vindt nog steeds een ruime af zetmarkt, al schommelen de prijzen dan wel eens heen en weer. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Burgemeester Nielenplein. 20 u. taptoe St. Ceacilia. Progrcss-Sociteit, Const. Huijgens- straat. Geopend van 20 tot 2 uur. Donkey Shot, A. Verherenstraat. Geo pend vanaf 20 u. ZONDAG 24 SEPTEMBER Terrein achter café Nijman, Kerkweg. 14 u. mars- en drumwedstrijden. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Donkey Shot, A. Verherenstraat. Geo pend vanaf 20 u. MAANDAG 25 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20 tot 1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk weg 45: Volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6