HEARING JEUGDNOTA GING DE MIST IN Drs. Eiff niet eens met actie van fractiegenoot zaak van flats Logger UST uW gaven elkaar het ja-woord Te veel luisteraars Te weinig betrokkenheid Bromfietsster Heemskerkse verongelukt raad wil in voetbal op tv zien Stoutenbeek W ooncentr um zette jubilaris H. Rozeman in het zonnetje Eindstrijd bij IJmondvissers EHBO-CURSUS Marktberichten Reisduif reikte Vredesmarkt op Nielenplein prijzen uit jubileumvluchten J J O w® 7 IJMUIDER COURANT DINSDAG 26 SEPTEMBER 1972 In Uitgeest Kort IJmondnieuws Uitgangspunt Stuurgroep Onbevredigend fig- 1 Sfe s. Bui iS 9 (Van een onzer verslaggeefsters) en 6f (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Ter gelegenheid ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De fractievoorzitter van de VVD in de raad, drs. A. Eiff, deelde ons vanmorgen mede, niet achter zijn fractiegenoot J. P. Logger te staan in de zaak van de 320 „koude-flats”. De heer Eiff distantieert zich van het optreden van de heer Logger om die reden, dat „deze zaak niet in het politieke vlak behoort te worden getrokken”, aldus de heer Eiff. Raadslid Logger heeft inmiddels vragen gesteld over de zaak van de „koude flats” en de wijze, waarop de gemeente meende, de raadsleden van het overleg met het actiecomité op vrijdagavond weg te moeten houden. „De heer Logger heeft geen contact met de overige twee leden van de VVD-fractie gevoerd, toen hij zich achter het optreden van de PvdA’er Kaebisch en de CPN’er Berghuis schaarde”, zei de heer Eiff, die de zaak van de „koude flats” in de raads commissie wil bespreken en het niet eens is met de politieke druk van PvdA, CPN en Logger-zijde op het gemeentebestuur. Overigens deelde de heer De Beij van het actiecomité ons nog mede, dat tijdens het overleg op vrijdagavond niet is gesproken over f 75 vergoeding van de gemeente aan de bewoners. De hoogte van de compensatie wordt door de gemeente in overleg met ons bepaald, aldus de heer De Beij. - met „dood geboren kindjes” als resultaat, omdat de zaak niet leeft. En om dit „negatieve” verslag van de heaing men mag het ons verwijten toch een beetje in de positieve sfeer te trekken zouden we willen vragen: „Moet het in Beverwijk nu beslist a Itijd zo? Blijft men pas in het geweer komen als er iets af te breken valt en niet als de gelegenheid er is om met elkaar iets op te bouwen?” De heer W. Stoutenbeek sr huldigde jubilaris Rozeman met een langdurig overzicht van de activiteiten van de jubilaris in het verleden. Hij bood zijn bedrijfsleider een enveloppe met in houd aan. HEEMSKERK De EHBO-vereniging Christoferus start op 12 oktober een niéu we cursus, die bestaat uit 16 lesavonden, die gegeven worden door dokter Hazen berg. Instructrice is mevrouw Postma. Het cursusgeld bedraagd f 40. De lessen wor den iedere donderdagavond gegeven in het Wit Gele Kruisgebouw aan de Bachstraat 3. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch opgeven bij de volgende nummers: 36667, 34531 en 30693. Dameskapsalon (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. - „Een grote mate van ge lijkgerichtheid en respect voor elkaar zijn de belangrijke bestanddelen van onze langdurige samenwerking”, zo zei maan dagmiddag de heer W. Stoutenbeek sr. tijdens de receptie in Het Hoge Duin in Wijk aan Zee ter gelegenheid van het 40- jarig dienstjubileum van de heer H. Roze man bij Stoutenbeek Wooncentrum. Wat er ook op de pas verschenen jeugdnota valt af te dirrgen, het is een goed praatstuk; een goed uitgangspunt. Waar blijven dan de mensen die uren en dagen in de weer zijn met de jeugd, voor de jeugd, vaak met een enthousiasme waar men van omsuist- Het gaat om die mensen. Die merrsen moeten betrokken worden bij de jeugdnota. Zij moeten zeg gen waarmee ze geholpen kunnen worden. van de Vredesweek organiseert Wereldwinkel Heemskerk op zaterdag 30 september een vredesmarkt op het burgemeester Nielen plein. Vanaf ’s morgens 10 uur tot 's middags 5 uur zal in een aantal markt kramen door middel van woord en beeld de aandacht gevraagd worden voor het thema van de vredesweek: de macht van Europa. Na de sluiting van het huwelijk felici teert de heer De Rond kapelaan Ruy ter en kust mevrouw Ruyter haar moeder. DINSDAGS ZIJN WIJ GESLOTEN maar morgen kunt u ook zonder afspraak terecht voor uw haarver- zorging. Lange Nieuwstraat 181 - Tel. 111 66 Bedrijfsleider Rozeman en zijn echtge note zijn daar in het Hoge Duin danig in het zonnetje gezet door de tientallen re- ceptiegasten, die talrijke geschenken aan het echtpaar overhandigden. De heer Stoutenbeek, die de inzet en de werkijver van de jubilaris roemde, overhandigde namens de directie de heer Rozeman een enveloppe met inhoud. „Het moment is nu wel aangebroken om het estafette-houtje aan de jongeren over te geven. Zij hebben een goede coach nodig en die functie is je ongetwijfeld toevertrouwd”, aldus de heer Stoutenbeek. Namens het personeel sprak de heer W. Wagter de jubilaris toe en bood een barbecue set aan. BEVERWIJK. De hengelsportvereni- ging „IJmondvissers” heeft zondag haar achtste en laatste onderlinge wedstrijd gehouden in het Noordzeekanaal. De uit slag was als volgt. A-klasse: D. Alders 397 p., P. Put 307 p., J. Waterlander 178 p.; B- klasse: V. Loon 240 p., A. Verdiep 230 p., J. Lock 197 p., C-klasse: J. Alders 229 p., J. Spieker 90 p.; C. Bos 40 p. De eindstand in de onderlinge wedstrij den is de volgende. A-klasse: D. Alders 1833 p.; T. Kanon 1375 p., J. Geursen 1280 p., J. Waterlander 1239 p.; P. Put 1161 p.; B-klasse: P. Schoort 960 p„ B. Verdiep 907 p., J. Lock 622 p., V. Loon 461 p., J. Hoeben 450 p. C-klasse: J. Alders 1041 p., J. Spieker 235 p., M. Hilliger 156 p., C. Bos 152 p., H. Dekker 99 p. Voor het hengelconcours in Leidschen- dam op zaterdag 7 oktober kan men zich vóór 1 oktober opgeven bij T. Kanon, Lessestraat 10, Heemskerk. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Vanmorgen om kwart voor acht is de 50-jarige mevrouw C. J. van Assema-Hoek uit Uitgeest dodelijk verongelukt bij een verkeersongeval op de Geesterweg. Bij aankomst in het St. Jo- zefziekenhuis in Heemskerk bleek het slachtoffer aan haar verwondingen te zijn bezweken. De vrouw kreeg volgens de politie met haar bromfiets van een Uitgeester auto mobiliste, die verklaarde de bromfiets niet te hebben gezien. Wereld-cup. Voor de voetbalwed strijd AjaxIndependiente in het Ajax- stadion op donderdagavond zijn nog een beperkt aantal toegangskaarten verkrijg baar bij het VVV-kantoor aan de Deutz- straat in Heemskerk. BEVERWIJK. In de trouwzaal van Beverwijk is maandagmiddag het burgerlijk huwelijk gesloten tussen de 32-jarige Jan Ruijter, moderator van de Kritische Gemeente IJmond en de 22-jarige Louise (Lies) Maria de Rond uit Beverwijk. Het kerkelijk huwelijk wordt zaterdagavond tijdens de dienst van de KGIJ in de Vredevorskerk in Beverwijk ingezegend door de Amster damse studentenpastor Huub Ooster- huis. Bruid en bruidegom hadden kenne lijk de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer G. JVetich verzocht de huwelijkssluiting kort en krachtig te laten verlopen. De afspraak werd zon der dralen nagekomen, want binnen tien minuten was het gebeuren in de trouwzaal, bijgewoond door familiele den en talrijke vrienden en kennissen van het echtpaar, achter de rug. Als getuigen bij het huwelijk traden op de heer en mevrouw Thöne uit Beverwijk. Frans Thöne is een per soonlijke vriend van het echtpaar. De ambtenaar van de burgerlijke stand hoopte, dat voor beiden in het geza menlijk leven veel geluk en zonne schijn zou zijn weggelegd. De jeugd zélf moet eraan te pas komen. De „hearing” heeft als zodanig niet vol daan. Misschien daagt de jeugdnota on voldoende uit, is deze te theoretisch, te vaag, kan men zich er niet over opwin den. Waar men zich in Beverwijk wel over moet opwinden, is dat er een stuk goed en consequent jeugdbeleid van de grond moet komen. In dat opzicht ver dient de jeugdnota meer belangstelling in bredere kring. En vooral in uw eigen kring, als u zich in welke sector ook met de jeugd bezighoudt. Wie komt er met opbouwende kritiek, met goede ideeën en suggesties? Aanbevolen wordt door de Werkgroep oók het instellen van een Stuurgroep Jeugdwelzijn. Over de verhouding tussen Stuurgroep en Jeugdbureau wordt weinig gezegd. In die Stuurgroep zou men op „persoonlijke titel” zitting moeten nemen, dus niet namens een organisatie, maar wel met goede relaties in bijvoorbeeld de sectoren jeugdwerk, buurt- en clubhuis- werk, cultuur, sport, maatschappelijke dienstverlening, onderwijs, vormingswerk etc. Toen het punt „Jeugdbureau” al gepas seerd was en men sprak over de Stuur groep, vroeg iemand of men het misschien niet aan de Stuurgroep over zou moeten laten om te bepalen of er al dan niet een professioneel geleid jeugdbureau moet ko men- „Tja....”, was dan het antwoord en de discussie kabbelde weer verder, waarbij één der aanwezigen terugkwam op uit breiding van de staf van de BSCR met Winkeldiefstal. Een Heemskerkse huisvrouw is betrapt bij het stelen van sigaretten en een jongenstrui uit een su permarkt in haar woonplaats. Spreekuur. Wethouder ir. J. Camf- ferman van onderwijs en culturele zaken is woensdag verhinderd spreekuur te hou den. Klaverjasdrive. In het buurthuis De Zandkraai te Heemskerk begint op maan dagavond 9 oktober de eerste klaverjas drive van het seizoen. De aanvang is gesteld op half acht. Inbraak in school. Uit de Maarten Lutherschool aan de Wijk aan Duinerweg te Beverwijk hebben ongenode gasten een bedrag van ƒ40 gestolen. Voorts ver dwenen er een aantal pennen en een stopwatch. Men is de school via een raam in het dak binnen gedrongen. BEVERWIJK, 25 september. Groenten: andijvie 30 - 54, bloemkool 18 - 71, bospeen 37 - 56, breekpeen 13 - 22, groene kool 26 - 31, komkommer 15 - 38, knollen 15 - 36, kroten 18 - 20, prei 24 - 39, postelein 62 - 89, sla 15 - 32, spercibo- nen 50 - 180, snijbonen 85 - 200, prónkbo- nen 45 - 75, rode kool 17 - 23, tomaten 75 - 172, uien 36 - 43, radijs 13 -28,waspeen 14 - 33. BLOEMEN: anjers 10 - 36, trosanjers 120 - 240, asters 35 - 90, chrysanten 40 - 125, jaarrond 120 - 170, per stuk 20 - 40, dahlia 40, fresia 75 - 380, gerbera 28 - 41, gladiool 90 - 210, irissen 270 - 285, -leyl per tak 28 - 115, per kelk 16 - 33, Ifatrus 90, nerinen 40 - 70, crispa 32 - 38, roos 37 - 68, per tak 28 - 36, babyroos 7 - 23, tulpen per stuk 38 - 51. PLANTEN: achmea 670 - 760, begonia 35 - 165, bohelia 590 - 680, coleus 35 - 60, cyclamen 160 - 430, poinsettia 115 - 165, gloxinia 260 - 290, hedera 85 - 95, kalan- choë 55 - 75, potchysant 45 - 70, st. Paulsia 30 - 85. HEEMSKERK. Loco-burgemees- ter II. J- Roozen heeft de aanvangstijd van de raadsvergadering op donderdag avond in de Vryburcht wat ver vroegd. De raadsleden beginnen nu om zeven uur in plaats van om half acht aan de weinig punten tellende agenda en kunnen, althans t heoretisch - je weet het nooit in Heemskerk - ruim voor het begin van AjaxIndependien te weer op straat staan. In deze raadsvergadering worden on der andere de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid J. M. Nijssen (D’66) onderzocht. De heer Nijssen neemt de plaats in van de heer Van Klaveren. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Tijdens een feesta vond voor alle leden van de postduiven vereniging „De Reisduif”, welke in aan sluiting op de geslaagde receptie ter gele genheid van het 50-jarig bestaan werd gehouden in café Sport, zijn ook de prij zen voor de jubileumvluchten uitgereikt. Een van deze jubileumvluchten was voor de eigen leden; aan de tweede werd door zeven verenigingen deelgenomen. De uitslagen van de vlucht voor eigen leden was als volgt: 1 C. Castricum, 2 K. van der Reep, 3 J. van der Meij, 4 J. Welp, 5 B. van Vuuren. De jubileum- vlucht voor zusterverenigingen werd ge houden op 17 september. Behalve de orga niserende vereniging werd ook meegedaan door de verenigingen „Ons Genoegen”, „Het atoom”, „Luchtpost”, „Vliegende vleugels”, „Vitesse” en „De vredesduif”. Hier waren de uitslagen: 1 A. Six (Reis duif), 2 gebroeders Lotterman (Vredes duif), 3 C. Rietkerk (Ons Genoegen), 4 G. Grapendaal (Reisduif), 6 F. Vergonet (Reisduif). ,s Zowel de verenigingsvoorzitter, de heer Th. de Winter, als de voorzitter van de jubileumcommissie, stonden in korte toe spraken nog even stil bij de viering van het gouden bestaansfeest. enkele krachten, die zich speciaal met de jeugd gaan bezighouden: „Anders krijgen we weer een topzwaar bestuur (stuur groep) waar iedereen in moet zitten.” In het midden bleef hangen of dat eventuele jeugdbureau adviserend, of ook uitvoerend, dienstverlenend of begeleidend zou moeten werken en de interpretatie van die begrippen kan dan natuurlijk ook nog zeer yerschillend zijn. Veel tijd vergde een vertegenwoordiger van het plaatselijke speeltuinwerk, die moeilijk uit zijn speeltuin kon treden, daar verschillende beschouwingen over hield, waarmee de provinciale consulent van het speeltuinwerk het niet’ zo erg eens bleek te zijn, omdat hij het wel eens was met de aanbevelingen van de werk groep, waarop de plaatselijke bestuurder heel wat kritiek had geuit. Het lijkt nuttig dat zij eerst maar eens met elkaar gaan praten. Men ging verder in op wat details, maar veel leverde het allemaal niet op. Omdat eigenlijk niemand zo veel zei over de jeugdnota werd geconcludeerd, dat iedereen het met de beleidsaanbeve lingen eens was en daar zei dan ook weer niemand duidelijk ja of nee op. Wat de verslaggeving betreft zitten we met de moeilijkheid, dat dit verslag waar schijnlijk nogal „negatief” overkomt op de lezer(es). Daar kunnen we niet „omheen”, want de „hearing” verliep gewoon onbe vredigend. Er' bleef veel te veel in de lucht hangen. Men voelde zich er (nog) niet bij betrokken en men kan zich afvra gen of deze hearing op dit tijdstip en in deze vorm veel zin heeft gehad. Toch is de jeugdnota een bijzonder belangrijk beleidsstuk, waar veel meer mensen bij betrokken moeten worden, voordat er beslissingen worden genomen BEVERWIJK. Beverwijk kent jeugdproblemen. Welke stad niet? Beverwijk kent geen duidelijk jeugdwelzijnsbeleid. Dat is in 1969 al duidelijk onderkend. Toen werd besloten, dat er een jeugdnota moest komen. De opdracht van de werkgroep (onder auspiciën van de BSCR) luidde: „Het uitbrengen van een advies met j.etrekking tot de principiële houding van de gemeente inzake de jeugd- en jongerenbeleid”. Die jeugdnota is da nu eindelijk op tafel gekomen. De werkgroep zegt er zelf van: „Het heeft in feite erg veel moeite gekost om een lijn in de nota aan te brengen” en -.Het uiteindetlijke resultaat kan dan ook niet meer zijn dan een globaal beleids advies, dat op verschillende onderdelen uitgewerkt zal moeten worden”. Maandagavond werd dit toch belangrijke beleidsstuk tijdens een openbare hearing in Scheijbeeck ter discussie gesteld. Het verloop van die discussie en de belang stelling ervoor werpen de vraag op, of deze beleidsadviezen niet „te globaal” zijn gebleven en of die verdere uitwerking de Beverwijkers mogelijk pas zal gaan interesseren. Waarschijnlijk terecht merkte de directeur van de BSCR, de heer C. v. d. Aart op, dat als de werkgroep aan die concrete uitwerking was begonnen, men dan onmiddellijk het verwijt „autoritair” naar het hoofd had gekregen en dat is tegenwoordig een erg vies woord. Maar in deze'vorm weet men kennelijk niet zo erg goed raad met de nota. Aanwezig waren maandagavond slechts wat afgevaardigden van plaatselijke orga nisaties, merendeels beroepskrachten, bij voorbeeld uit het buurthuiswerk, enkele raadsleden, enkele toehoorders uit de meer ambtelijke sfeer, een vertegenwoor diger van de Sportraad, een provinciaal consulent van de Ned. Unie van Speeltuin- organisaties, vóór de pauze wethouder P. J. Schipperus, kortom, nogal wat „luiste raars”, géén jeugd en weinig mensen uit de grote groep waar het om gaat. Bij de behandeling van de nota sloeg men het „beschrijvende gedeelte” met een aantal principiële uitgangspunten over om direct over te kunnen gaan op de beleids aanbevelingen, die daar als het ware op zijn geënt- Aanbevolen wordt onder meer de in stelling van een professioneel jeugdwerk- bureau. Men plaatste er nogal wat vraag tekens bij. Niemand was enthousiast vóór of fel tegen. Die houding was kenmerkend voor de hele avond. Men zette wat kant tekeningen en daarmee is eigenlijk alles gezegd. Typisch de houding van: „We zien het allemaal nog wel.” „Moet nu per se een nieuw jeugdbureau worden gesticht. Kan de BSCR niet wor den uitgebreid met enkele beroepskrach ten, die zich speciaal met het jeugdwerk gaan bemoeien?”, was één van de vragen. Daar kwam dan een vaag antwoord op, waarmee men ook niet verder uit de voeten kon. Jb-J' Velen beperkten zich tot luisteren.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7