Veel voldoening in halve Kerst de Jong (Brillé) inviteert eeuw notariswerk alle Velsense vrienden op receptie Dienstbaar aan gaat feesten NORMAMELE PRIJZEN De Ark Ontdek een wereld van smaak met n MEUWSENl MODE'S™’ „De Mixers” bij Sj gemeenschap I m ^4? VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND GOUDEN JUBILEUM VAN D. KOGER Boottocht voor mmdervaliden Arrow Faillissementen Dierenbescherming houdt collecte I t) S f "LS VQtd</ r a Speelgoed gevraagd 8 VELSEN 9 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1972 Oude liefde Raadslid Velsen-Noord 1 de de lei an lig is- ijd igt Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op vrijdag 6 oktober van 17 tot 18.30 uur recipieert de heer D. Koger in „Het hoge duin” in Wijk aan Zee ter gelegenheid van het feit, dat hij op 22 september gedurende vijftig jaar verbonden was aan het notariskantoor van wijlen de notarissen mr. A. Moens en T. C. A. Bölger en de huidige notaris A. D. Th. Bruijning. De jubilaris, die op 8 juli van dit jaar de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, heeft in zijn werk zoveel voldoening gevonden, dat hij er voorlopig niet aan denkt met wer ken te stoppen. Vold oening Velsen-IJ tnuid en Hoewel de heer Kerst de Jong (bij tallozen in Velsen nog altijd bekend als Brillé), zich al geruime tijd geleden in Amsterdam heeft gevestigd, kan hij zijn oude woon plaats toch maar steeds niet ver geten. Hij duikt dan ook geregeld weer in deze gemeente op, hetzij voor een gezellig spelletje klaver jas en een damavond bij de dam club „IJmuiden”, of als fervent Telstar-supporter op de tribune van het sportpark „Schoonenberg”. Maar ook in Velsen kunnen velen zich de naam Brillé nog altijd uit stekend herinneren, omdat hij de man is geweest die hier een respec tabel aantal druk besproken stunts voor zijn rekening wist te nemen. Hij heeft hier niet alleen de kran ten, maar ook de televisie mee „ge haald”. BURGERLIJKE STAND Beverwijk Vlieg nu 7,5% voordeliger! Wijk aan Zee MS n i naar I ADVERTENTIE ADVERTENTIE teen De Burberrys' i Plug, 65 jr. echtgenoot, van LUI u.!-- jr., weduwe van L. H. Vandewalle, Radar- straat 40, IJmuiden- DONDERDAG 28 SEPTEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge taties naar andere functies en betrekkin gen bleven echter zonder resultaat, zodat hij toch bleef hangen. D. KOGER 50 jaar notariswerk WOENSDAG 27 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45' volwassenen 19-21 uur. DONDERDAG 28 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15 -21.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Easy, Populierenlaan 41. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Haarlem, Grote Houtstraat 32 Amsterdam, Damrak 87 de Clercqstraat 46 - donderdag koopavond 84A93 irbruik 12,3% r Hij kreeg ander en meer interessant werk opgedragen, waardoor zijn belang stelling voor het vak langzamerhand ont waakte en hij na verloop van tijd tot de verheugende ontdekking kwam, dat het op een notariskantoor niet alleen maar een „dooie materie’ ’is. Met name het feit, dat hij niet alleen met dor-zakelijke aan gelegenheden te maken kreeg, maar ook met mensen onder allerlei omstandighe den, deed hem steeds meer voldoening in zijn werk krijgen. Een welkome onderbreking in de dage lijkse sleur vormde voor de jonge Koger het vervullen van zijn militaire dienst plicht. In deze periode werd voor hem het oude gezegde „Oude liefde roest niet” bewaarheid; hij kwam namelijk bij de koninklijke marine terecht, waarbij hij negen maanden diende. Hoewel de zeemi- licien ook voor de militaire dienst niet veel voelde en daardoor onder meer vaak heftig ageerde tegen het afblaffen door officieren, kwam hij eerst veel later door zijn conduitestaat, welke hij bij toeval in handen kreeg, tot de verbazende ontdek king volgens zijn meerderen toch over militaire eigenschappen te beschikken. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 uur. In de jongerensociëteit „De Ark” aan het Kerkplein in Velsen- Zuid zal zaterdag 30 september de eerste dansavond van het nieuwe winterseizoen worden gehouden. Men heeft hiervoor de all-round band „The Mixers” uit de Zaanstreek geëngageerd. Het programma wordt vrijdag 6 oktober iets serieuzer voortgezet, omdat deze avond in het teken is geplaatst van de „Youth for Christ”, De beweging werd bijna dertig jaar geleden in Amerika gesticht, met de bedoeling het evangelisatiewerk onder jongeren te bevorderen. Doordat de peuterspeelzaal ”Zee- en Duinwijk” in hetzelfde gebouw de be schikking zal krijgen over een extra- zaal, kunnen weer zestien peuters van de wachtlijst worden af gevoerd. Het thans aanwezige speelgoed is echter slechts berekend op het huidig aantal peuters en de bestaande ruimte. Van daar dat de commissie gaarne in het bezit zou worden gesteld van enig, nog in goede staat verkerend speelgoed waarbij vooral behoefte bestaat aan zogenoemd ’’rollend materiaal”, zoals middelgrote driewielers, tractoren, kar- ■en, stepper) (geen kleine houten) en poppewagens. De commissie zal het daarom bijzon der op prijs stellen indien zij, die over enig voor hen overtollig geworden speelgoed beschikken, dit bij de peuter speelzaal aan het Zeewljkplein willen afgeven. De openingsuren zijn dagelijks van 9 tot 11.30 en van 13.30 tot 16 uur, In 1955 dook de heer Koger definitief de politiek in en volgde hij de heer N. Passchier op als lid van de Beverwijkse gemeenteraad. Ook het raadswerk heeft hem altijd geboeid, omdat ook dit in het belang van de gemeenschap gebeurde. Hij kan zich echter niet aan de indruk ont trekken, dat de sfeer in de vergaderingen van de raad in de huidige tijd minder prettig is dan in de tijd, toen hij pas raadslid was. Men was het in die tijd ook beslist niet altijd met elkaar eens, maar de onderlinge verhoudingen waren zijn mening toch minder scherp. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Openbare Bibliotheek Velsen. Centrale bibliotheek, Plein 1945 IJmuiden, 19-21 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96 IJmuiden-oost, 19-21 uur. Boksclub De Ring, boksles en conditie training van 19.30 u tot 21.30 uur in gymzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zee- erweg, IJmuiden. Asterix, Lariksstraat 1, IJmuiden-oost, 20 uur Unctad-rollenspel. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. Ook in het vakbondswerk is de heer Koger lange tijd actief geweest. Hij maakte gedurende 33 jaar deel uit van de bond van notarispersoneel en bekleedde ongeveer zeven jaar lang de functie van landelijk voorzitter. Dit is onder meer de aanleiding geweest, dat de heer Koger in 1965 benoemd werd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. Het Zal de gouden jubilaris op 6 okto ber zeker niet aan de nodige belangstel ling ontbreken. Deze stunts bestonden onder meer uit de door hem gecreëerde „Joffer Opbouw”, die destijds het herstelde winkelcentrum aan de Kennemerlaan kwam openen en de organisatie van een internationaal damtoemooi, waar hij niemand minder dan de toenmalige wereldkampioen Rei chenbach voor wist te strikken. Ook de Nederlandse wereldkampioen Springer werd bij wijze van spreken in Velsen door Kerst de Jong eenmaal naar het dambord geleid. Voorts spreekt men nog wel eens van zijn geslaagd initiatief voor een wandel- mars door Stormvogelssupporters naar het Ajaxterrein in Amsterdam, in de jaren dat voor beide clubs het voetbalkampi oenschap op het spel stond. Trouwens, Brillé is het organiseren van e e i t De heer Koger werk in Santpoort gebo ren en trok op 3-jarige leeftijd met zijn ouders naar Wijkeroog. Als jonge knaap had hij een voorliefde voor de zee en wilde hij machinist worden op de grote vaart- Hij deed zelfs toelatingsexamen voor de ambachtschool. Zij moeder stak echer een spaak in het wiel en verbood haar enige zoon naar zee te gaan. De keuze viel toen op een kantoorbaan, al wist hij bij lange na niet in welke richting het te moeten zoeken. Het was een kennis van zijn ouders, die hem wees op een advertentie, waarin voor het kan toor van notaris Moens een jongste be diende gevraagd werd. In overleg en sa menwerking met een leraar van de han- delsavondschool werd een sollicitatiebrief geschreven met het gevolg, dat de jonge Koger als vijftienjarige knaap in dienst trad van het notariskantoor aan de Bree- ztraat. Dit kantoor was gevestigd in de vroegere horlogezaak van Bottrop, tegeno ver de Agathakerk. In eerste aanleg vond de jonge notaris klerk het maar een vrij droge en saaie boel. Hij was dan ook beslist niet van plan zijn verdere levensdagen op dit „muffe” kantoor te slijten. Enkele sollici- Door de afdeling Velsen en omstre ken van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren zal in deze gemeente de jaarlijkse collecte ditmaal worden gehouden van maandag 2 tot vrijdag 7 oktober. Hiervoor komt de afdeling nog enige collectanten en col- lectrices tekort, zodat het bestuur een dringend beroep doet op een aantal dierenvrienden, om zich voor deze in zameling beschikbaar te stellen. Men kan zich hiervoor aanmelden bij de beheerder van het Kerbert-asiel aan de Heerenduinweg. Wan r--. - Gedurende 38 jaar verrichtte de heer Koger, die in 1947 tot procuratiehouder werd benoemd, zijn werkzaamheden in het kantoor aan de Breestraat onder de notarissen Moens en Bölger, die beiden plotseling overleden, en notaris Bruijning. In 1960 werd het kantoor verplaatst naai de Zeestraat. Na zijn huwelijk in 1935 begon de heer Koger zich mede door zijn werk in té zetten op maatschappelijk en sociaal ge bied om daardoor dienstbaar te zijn aan de gemeenschap. Onder meer was hij gedurende 15 jaar voorzitter van de BSCR, afdelingsbestuurslid van de NCRV en was hij lid van de kiesvereniging, de statencentrale en de kamercentrale. Hoe wel hij tijdens de oorlog niet actief in het verzet bezig was, had hij hiermee toch wel het een en ander te maken. fantelijke intocht op een oude brandweer wagen, plus een ontvangst door het ge meentebestuur, waar heel Velsen sloor op zijn kop werd gezet. En van meer recen te datum is zijn landelijke actie voor brillen voor een Pools muziekkorps, waar 1 hij de bejaarde dirigent speciaal uit War- voor peuters schau voor liet overkomen. Een en ander r werd door de NCRV op het beeldscherm gebracht. Deze actie wijst reeds enigszins op het beroep van de heer De Jong: opticien. Hij had een bekende zaak aan de Kennemer laan, welke hij later voor een soortgelijk bedrijf aan de Willemsparkweg in Am sterdam verruilde. Inmiddels is de heer De Jong vijfenvijftig jaar als opticien werkzaam, waarvan veertig jaar geheel zelfstandig. Zelf heeft hij berekend in die tijd ongeveer tachtigduizend klanten van een nieuwe bril te hebben voorzien. De heer De Jong wil dit jubileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan, zodat hij ai zijn Velsense vrienden en bekenden inviteert hem zaterdag 30 september in Amsterdam te komen opzoeken. Het adres is Willemsparkweg 13 en van 16 tot 19 uur staat hier voor een ieder een hapje en een drankje gereed. Het echte Amster damse pierement zal hierbij evenmin ont breken. En wat Velsen betreft heeft Kerst de met uitzondering van de woensdagmid- Jong nu alweer plannen om straks het dag. mengd zwemmen: 6.30-8 uur; 12.15-13.15 uur 16.45-18 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96 IJ- muiden-oost, 15.30-17.30 uur; uitleenpost Breezicht, Keizer Wilhelmstraat, oud-IJ- muiden. 15.30-17.30 uur; filiaal IJmulden- west, Zeewijkplein, 19-21.30 uur. Koetshuis Beeckestijn, Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, 12 uur: mr. H. van Riel over „Het Nederlandse bedrijfsleven en het politieke bedrijfspatroon”, voor Nederlandse Maatschappij voor nijverheid en handel. Stadhuis. Plein 1945, IJmuiden, 19.30 uur: openbare gemeenteraadsvergadering. Na zijn diensttijd wilde de gewezen marineman eigenlijk naar een handels- kantoor. Hij stuurde sollicitaties naar Phi lips en Shell voor uitzending naar In- dië), maar ook hier boekte hij geen suc ces. Het gevolg was, dat hij een aanbod van notaris Moens om weer terug te komen maar aanvaardde. OVERLEDEN T. Koeman, 86 jr., Broek, van L—- (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft In staat van faillissement ver klaard: J. Buis, wonende in IJmuiden, Keet- In Zeewijk zijn op een bepaald adres nog kaarten verkrijgbaar voor de voetbalwedstrijd Ajax Independiente, volgens de hierbij afgebeelde „raamadvertentie" te gen „nornamele prijzen". Wij zijn hierdoor wel nieuwsgierig gewor den naar het aantal guldens dat onder dit begrip wordt verstaan. Ja, Riedel maakt uw vliegvakantie heerlijk voordelig. Drink Riedel Sinas. Cassis, Cerise, Citroen of welke smaak ook en u krijgt 7,5% korting op alle Neckermann reizen binnen Europa en Noord-Afrika. Verdere informatie over dit Riedel/Neckermann vakantieplan vindt u achterop elke I EL IStes Door het comité „Autotocht Minder - validen” uit Velsen is weer een boot tochtje georganiseerd, dat dinsdag 17 oktober met de „Bep Glasius” van de ,NACO” uit Alkmaar zal worden ge houden. Hier zfjn voor de deelnemers sen kopje koffie, een drankje en een koffiemaaltijd bij inbegrepen. Gelet op ie beperkte plaatsruimte is deze tocht alleen bestemd voor mindervallden en dus niet voor begeleidende familiele den. Hiervoor kan door gegadigden een formulier worden aangevraagd bij de volgende adressenSANTPOORT- ZUID, kantoor "Mellona”, Bloemen- daalsestraatweg 147; SANTPOORT- NOORD, firma Nieuwstraten, Hoofd straat 196; VELSEN-NOORD, J. Win kel, Heirweg 17; IJMUIDEN, bureau G. G. D., Spaamestraat 4; de heer S. S. Heins, Abelenstraat 1; bejaardencen trum ”De Moerberg”, Zuiderkruisstraat 74 en firma Kloosterhuis, Wilhelmina- kade 26. Deze formulieren dienen voor vrij dag 7 oktober weer bij dezelfde adres sen te worden ingeleverd. C, AS® 1 Aan de Rijksuniversiteiten in Utrecht en Leiden slaagden deze week drie zoons van ds L. Brink uit Velsen-Zuid vóór hun respectieve examens. Dit zijn W. E. Brink (doc toraal wis- en natuurkunde), H. J. Brink (candidaatsexamen rechten) sn C. W. Brink (artsexamen). GEBOREN A. C Gerkema-Westra, z., Hercules straat 41, IJmuiden; J. de Groot-Advo- kaat, d„ Kingsford Smithstraat 86. Bever wijk; M. Sliggers-Plugge, d.. Orionweg 215, IJmuiden; M. W. Luster-Reijnen, d., de la Reystraat 11, IJmuiden; L. M. Men- drik-Boer. z„ Bellatrixstraat 231, IJmui den; F. van der Toorn-de Gelder, d., Langevlak 27, IJmuiden; S. Groen-Beers, z„ Verbrande Vlak 19, IJmuiden; E. J. A. M. Wigchert-van Warmerdam, d., Hage- lingerweg 273, Santpoort. berglaan 132, Rechter-commissaris: Mr. J. D. Vink, curator: Mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur in IJmuiden, Zee weg 278. Wegens gebrek aan baten zijn bij von nis van de rechtbank 26 septembrer 1972 opgeheven de faillissementen van: Theodorus Bernardus van Geldorp. wo nende in Santpoort, gemeente Velsen, Hoofdstraat 170. uitgesproken d.d. 31 au gustus 1971, curator Mr. J. W. Crefeld In IJmuiden; Cornells Bakker, wonende in Zaandam, Perim 121, uitgesproken op 29 februari 1972, curator Mr. C. J. Doorenbos te Wormerveer. an, 86 j»., weduwe van E. Dive», Leeuwenstraat 1, IJmuiden; J. M. Dobbelaar, 64 jr., echtgenoot van D. Kooiker, Vareniusstraat 21, IJmuiden; J. J. Dirven, 75 jr. echtgenoot van H. C. Meijer, Corantijnstraat 11, Santpoort; D. Plug. 65 jr. echtgenoot van S. Rieke, Satumusstraat 16. IJmuiden; L. Fauck. <4 jr., weduwe van L. H. Vandewalle, Radar- WOENSDAG 27 SEPTEMBER De Schouw. Bleijenhoevelaan, 20 u. Bij eenkomst Kring Kennemerland Stichting Geologische Aktiviteiten. Opticien Kerst de Jong aan de slijp- -- steen in zijn Amsterdamse zaak. optochten nimmer uit de weg gegaan, gouden jubileum van de damclub „IJmui- rnrriilin zoals toen de damclub „IJmuiden” onder den” op grootse wijze te gaan vieren. Hij 1 ClIlllllVX UI zijn leiding tweemaal het kampioenschap kijkt daarom reeds uit naar enige spon- van Nederland behaalde. Hij versierde sorS; die een internationaal toernooi mo- voor het zegevierende tiental een triom- gelijk zullen maken. weduwe van '4-i

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9