Progress won verrassend Carillon Boys: 6-1 MET VOLLEDIGE INZET KAN van VELSEN DE PUNTEN PAKKEN Zaalhandbalcompetitie Haarlem tegen AZ zonder geschorste Van Breevoort Hoofddorpse winst op Wilskracht verrassend HAARLEM -A.Z. ’67 werpt licht vooruit Zaalvoetbalcompetitie Stormvogels in theorie voor zwaarste taak Debuut Jane Mac op lange afstand Goede start van Nobels in anker-kader Baskettopper Lions-Raak Winterbaanseizoen Nieuwe opzet Borkorsaw van zesdaagse in Rotterdam Zes Batavieren in Duitse koers werd geopend wereldkampioen vlieg gewicht Koersen Nootdorp Damesprogramma 11 ZATERDAG JO SEPTEMBER 1972 (Van een medewerker) Bewijzen HAARLEM—R.C.H. - (Van een medewerker) (2), Tettero, twee JOOP BRAND COR VAN DER HART (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) in het kader van de interregional. waarvan reerd. Hoofddorp moest het stellen zonder pi vot Boudewijn Maat. Zelfs slaagde Hoofd dorp er in de 36-33 voorsprong halverwe- 4 4 2 2 0 23.30 16.10 23.07 17.86 9.10 111 123 74 108 62 Haarlem: Woude- C. Nobels A. Mol G. Klinkert J. Feeke G. v. d. Kuyl (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. Tot één der beste dra verijen van het opnieuw zeer uitgebreide dinsdagavondprogramma (6.00 uur) in Hil versum behoort ongetwijfeld de ruim 2900 meter lange Louis Boisot-prijs. Hoewel niet uitgeschreven voor de grote klasse schuilen er in het vijftien paarden tellen de veld uitstekende dravers. Een daarvan is Jane Mac (Martin Vergay), die voor de eerste maal over een dergelijk lange af stand wordt ingezet. Daar zij echter tot nu tot vrijwel al haar overwinningen door een briljant eindschot behaalde mag Jane Mac als de favoriete in dit zware nummer worden gesignaleerd. eindigde toen in In de derde klasse drie wedstrijden nog HAARLEM, Hoewel de eerste helft van de veldcompetitie handbal er nog niet eens op zit, werpt de zaalhandbalcompeti tie reeds zijn licht vooruit. Diverse vere nigingen zijn zich al druk aan het voorbe reiden om over een maand goed beslagen ten Lis te komen. Toch staan er ook voor komende zondag diverse interessante du els op stapel in de veldhandbalcompetitie. De dames van BATO gaan op bezoek bij IJmond 2 en zullen zeker geen gemak kelijke overwinning gaan behalen. Dames De Blinkert ontmoeten thuis Lijnden en hier is een voorspelling moeilijk te geven. VSV speelt thuis tegen KDO uit De Kwakel en heeft voor eigen publiek alle kans te bewijzen dat het qua voetbal zeker in de derde klasse thuishoort. Het verschil tussen de beide vierde klassers Wijk aan Zee en KIC komt het best naar voren bij het bekijken van de ranglijst. KIC staat trots en ongeslagen bovenaan met de volle winst uit drie wedstrijden, terwijl debutant Wijk aan Zee na even- BEVERWIJK/HILLEGOM. Progress kwam in de Beverwijkse sporthal meteen score van 6-1 op Carillon Boys tot zijn eerste overwinning in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie. Toen doelman Pirovano van de Boys na rust voor twee minuten op de strafbank moest, sloeg Progress met drie snel achter elkaar gescoorde doelpunten zijn slag. (Van onze handbalmedewerker) ROTTERDAM. Met populaire wed strijden is vrijdagavond de wielerbaan van het sportpaleis Ahoy weer in gebruik genomen. Voor 700 toeschouwers won de Schiedamse amateur Jan Breur een omni um, waaraan ook beroepsrenners (niet tegen betaling) deelnamen. De avond werd voorts opgeluisterd door een achtervol- gingswedstrijd tussen de amateurvedetten Henny Kuiper err Kees Priem. Zuiper die in München olympisch goud op de weg won, zegevierde gemakkelijk hoewel dit de eerste keer was dat hij een baanfiets bereed. De voornaamste uitslagen zijn: omnium amateurs profs le onderdeel, af valrace: ie rit 1. Klaas Balk, 2e rit: Jan Breur, 2e onderdeel: klassementswed- strijd: le rit 1. Ben ten Thije, 2e rit: 1. John van der Velde (VS), 3e onderdeel: rit over onbekende afstand: le rit: Jo van Rossum, 2e rit: 1. Cees Valentijn, finale (met de beste dertien renners): afvalrace: 1. Jan Breur, 2. Harry van Leeuwen, 3. Arie Moerman, sprint smateurs: 1. Klaas Balk, 14,10 over de laatste 200 meter 2. Peter van Doorn, achtervolging amateurs 1. Henny Kuiper, de 4 km in 5.06.0, 2. Kees Priem, op ongeveer zestig meter. ge de wedstrijd in de tweede helft nog te vergroten via de trefzekere spelers: Theo de Cock (7-5) en Ton Blok (1-8). DSS Epibrators, dat Basket Stars in Vlaardingen reeds versloeg was in Haar lem oppermachtig. In een uitermate spor tieve wedstrijd werkten de pupillen van coach Robin Dirks snel de 10-0 handicap weg om na een ruststand van 40-30 uit eindelijk te winnen met 89-47. De lange Haarlemse ploeg had in: Vervloed (0-16), Bruyn (14-6) en Hans van der Meyden (4- 10) de belangrijkste doelpuntenmakers. The White Stars bereikte eveneens de volgende ronde. Werd in Utrecht van B.V. Jullie met 59-53 gewonnen, voor eigen publiek was het krachtverschil groter. Henk Snel (14-5), Paul den Hertog (8-7) en oud-lnternational Frek Witte schoten De Sterren naar een 76-47 triomf. The Typhoons heeft tot ver in de twee de helft de winst voor het grijpen gehad tegen het Amsterdamse AGPS. Een 48-45 voorsprong ging in de laatste drie minu ten toch verloren. De numerieke minder heid bezorgde The Typhoons een kleine 51-48 nederlaag. Jan Eysker was met 10-6 topscorer. In de districts eerste klasse herstelde The Hawks zich van de neder laag tegen HOC en won met 52-44 van Racing Beverwijk. De resultaten van de overige gespeelde wedstrijden zijn: heren: DSS Epibratos 3-Levis Flamingos 3 67-48: DSS Epibra tos 2-Hoofddorp 2 46-41Onze Gezellen- Dios 50-27; The Typhoons 2-Akrides 3 0- 2; HCK-SDO 53-30; Sea Devils 2-Levis Flamingos 2 32-51. Dames: DSS Epibra- tos-Dios 29-9. Een gelijk spel zal beide ploegen welkom zijn. In de 2e klasse B gaat IJmond dames naar AVA in Alkmaar. Een overwinning behoort tot de mogelijkheden. KIC-dames gaan proberen de goede resultaten van de laatste weken te continueren, dit moet ten koste gaan van het thuis erge sterke Meteoor. In de 3e klasse ontvangt Concor dia Kolping, de uitslag zal niet ver van een puntenverdeling liggen. Bij de heren 11-handbal komt Snelwiek op bezoek bij Concordia. Ondanks enige goede resulta ten van Snelwiek zien wij weinig moei lijkheden voor Concordia, zodat zij ook na komende zondag ongeslagen blijven. Voor IJmond-heren blijft iedere wedstrijd moei lijk, ook tegenstander DWS zal de nodige problemen geven. IJmond 2 krijgt Attila 2 op bezoek hetgeen een te sterke tegen stander zal blijken. Concordia 2 gaat naar Ookmeer 2 en zal niet gerust zijn op de afloop hiervan. In de 7-handbalcompetitie 2e klasse zal Odin veel te kört komen tegen het onge slagen De Blinkert. In dezelfde klasse heeft KIC heren een goede winstkans tegen ZVM. BATO-heren moeten naar VZV en kunnen wederom 2 punten mee naar huis nemen. De Blinkert 2 krijgt het erg, zo niet te moeilijk tegen het bezoe kende Laren. Ditmaal interessanter dan ooit, omdat beide clubs, elk met 6 punten, gelijk staan met de FC UTRECHT (die volgende week naar Haarlem komt) en TELSTAR, die vandaag eveneens hun krachten met elkaar zullen meten. De inzet 4 punten! brengt de winnaars van beide wedstrijden in de dubbele cijfers en daarmee in een voorlopig riante positie. Geloof maar, dat er voo> geknokt zal worden! Als voorwedstrjjd aanvang 12 uur jeugdcompetitie eveneens een derby: A propos: veertien dagen geleden wonnen de jonge roodbroeken thuis met 9-1 van DWV! BANGKOK. De Thaise bokser Venice Borkorsaw heeft vrijdag in Bangkok de wereldtitel in het vlieggewicht (versie „World Boxing Council”) overgenomen van de Venezolaan Betulio Gonzalez. De titel houder gaf in de tiende ronde op. ROTTERDAM. De nieuwe zesdaagse in Rotterdam (van 18 tot en met 23 januari 1973) krijgt een volkomen nieuwe opzet in vergelijking met vorige jaren. Dit heeft wedstrijdleider van sportpaleis Ahoy, Peter Post, bekendgemaakt. Er zal niet meer op middagen worden gefietst vanwege de geringe publieke belangstel ling. De zes avonden krijgen alle zes een even zwaar accent en zijn volkomen ge programmeerd. Zeker is dat Patrick Ser- cu, Leo Duijndam en René Pijnen aanwe zig zullen zijn. Er is kans op dat Jan Janssen en Eddy Merckx zullen komen. Sportpaleisdirecteur Harry Hofmeester: „We moeten de kosten laten zakken en de bezoekersaantallen laten stijgen. We zijn dit jaar al tevreden als we financieel quitte spelen met deze zesdaagse”. In de beginfase gmg het gevecht tame lijk gelijk op, maar in de negende ronde sloeg Borkorsaw toe. Hij kwam keer op keer door het harde linkse en rechtse di- recten en sloeg zijn tegenstander drie keer in de touwen Gonzalez zwaar aangesla gen en bloedend uit de mond, kwam nog wel uit zijn hoek voor de tiende ronde, maar al spoedig werd hij weer zwaar ge troffen door een links-rechtse combinatie. De wereldkampioen trachtte zich door af klemmen op de been te houden, maar be reikte slechts dat Borkorsaw hem pijnlijk op het lichaam raakte Plotseling stak Gonzalez een arm op liep naar zijn hoek en kwam tenia met de mededeling dat hij opgaf. HAARLEM. Voor de eerste klas van de competitie damesvoetbal in de afdeling Haarlem KNVB zijn voor zondag weer vier wedstrijden vastgesteld. In de reserve klas worden twee partijen afgewerkt. Het programma luidt als volgt: RCH Ripperda (12.00), TZB—EDO (9.45), VSV— The Haarlem Girls (14.30). Zandvoort- meeuwenDCO (12.00). Reserve klas: RCH 2—DCO 2 (14.30), RCH 3—Ripperda 2 (14.30). NOOTDORP. De uitslagen van de vrijdag avond te Nootdorp gehouden draverijen zijn: Hoek van Hollandprijs (le afd.) 2380 m: 1. Kwik V (S. Hartman) 3.40.0, 1.32.4: 2. Kris Areta; 3. Josephlentje. Winn. 2,10 pl 1,20 1,80 2,10 kopp. 7.90 trio 226,20. Rijswijkprijs (le afd) 2000 m: 1. Jaap Hollan- dia (H. Pools) 2.54.9. 1.27.5; 2. Ivar Wilkes; 3. Jelle du Bois. Winn. 3,60 pl. 1,40 7,00, 2,00 kopp. 10,60. Criterium der Amateurrijders, 2380 m; 1. Iris B (T. Reedijk) 3.30.7, 1.27.8: 2. lo Hendrik; 3. Kaptein Six. Winn. 12,60 pl. 5,10 8,40 3,50 kopp. 16.10 trio 1971,30. Delftprijs, 2380 m: 1. Erota (mej. M. Venhoe- ve); 2. Istanbul; 3. Faxila J. Winn. 9,50 pl. 1.30 1,90 3.50 kopp. 15.30. Pijnackerprijs, 2000 m: 1. Idyl Hollandia (W. Duivenvoorden) 2.53.6, 1.26.8; 2. Isidore; 3. He- lianthus. Winn. 5.70 pl. 1,80 2,30 2.10 kopp 18,70 trio 544,40. Stompwijkprijs. 2000 m: 1. Goodwill (W. van Overveem) 2.49.6, 1.24.8; 2. Janky Buitenzorg; 3. Hanneke Tabor. Winn 5,10 pl 1.40 1,40 1.60 kopp. 7,70. Den Hoomprijs, 2000 m: 1. El Cid d’Aster (H. Pools) 2.51.9, 1.26.0: 2. Ida S: 3 Ilona. Winn. 4.70 pl. 2,— 2,2,10 kopp 5,80 trio 238.30. Rijswijkprijs (2e afd.) 2000 m: 1. Jumilla (J. van Dooyeweerd) 2.57.6. 1.28.8 2. In Petto; 3. Isabel G. winn. 2.80 pl. 1,20 1.30 1,90 kopp. 4,60. Monsterprijs 2000 m: 1. Karei Duke (G. Bos schieter) 2.52.5, 1.26.3: 2.Joan Hollandia; 3. Ja- nueska D. Winn. 8,80 pl 1.60 2,30, 1,70 kopp. 19.70 trio 259.90. Hoek van Hollandprijs (2e afd.) 2380 m: 1. Kittie S (P. Koppejan) 3.43.0, 1.33.7 2. Justis- sima; 3. Krachtpatser. Winn. 4,80 pl. 1,60 1,70 2.20 kopp. 11,90. Totalisator-omzet: 190.757. IJMOND Na de voortreffelijke resultaten van de IJmondse tweede klassers afgelopen zondag, biedt het programma voor zondag opnieuw een hoopvol perspectief. Velsen, dat na het onverwachte succes tegen EVC (een 21 overwinning in een uitwedstrijd) weer geloof in eigen kunnen heeft gekregen, ontvangt HRC uit Den Helder. Deze ploeg heeft een weinig succesvolle start achter de rug en als Velsen er in slaagt dezelfde inzet op te brengen als vorige week, zijn er volop mogelijkheden op de volle winst. Beverwijk ontvangt EVC, dat tot nu toe ook al weinig succesvol opereert. Als de Beverwijkse voorhoede weer het oude ritme te pakken heeft, kun nen de „Wijkers” aansluiting krijgen bij de middenmoot. Stormvogels speelt op papier de moeilijkste wedstrijd. Het Castricumse Vitesse ’22 komt naar Zeewijk en zal hoogst waarschijnlijk trachten daar in ieder geval één punt mee vandaan te nemen. HALFWEG. Door hun goede rijden In Viersen zijn zes renners van de Half- wegse wielerclub De Bataaf uitgenodigd om zondag 8 oktober in Duitsland deel te nemen aan een wegkoers in Kampen. De zes renners zijn: Piet de Vos, Ton Zuiker, Nico Vermeulen, Theo Noy, Nico Rinkel en John van Hensbergen. Het baankampioenschap van De Bataaf, dat op de nieuwe wielerbaan van Sloten zou worden gehouden, vond vanwege de ge ringe belangstelling onder de renners geen doorgang. de tips: 1. Leidens Ontzet-prijs: 1. Kapoer du Bols 2. Kinglet O 3. Jeunesse Royal Outs: Kalrolo D. 2. Burg. v.d. Werff-prljs: 1. Jaapjan Z 2. Kurdy Mars 3. Karper K Outs: Karei Duke. 3. Louis Boisot-prijs: 1. Jane Mac 2. Jamaica Boy 3. Hup Outs: Ilona Carbonari. 4. Prins Willem van Oranje-prljs: 1. Hornblower 2. Geatonka 3. Gert Jan Pluto Outs: Helios CH. 5. Jan ver der Does-prljs: 1. Hurry Up 2. Ivan Hollandia 3. Gyas Outs: Guit. 6. Unlversiteits- prijs: 1. Hanover Cavaljos 2. Hans 3. Henri van Wendy Outs: Ina. 7. Drie Oktober-prijs: 1. Inca 2. Idylle Miss 3. Jeannlne D Outs: Inn Sprook- jeshof. 8. Universitelts-prljs 2e afd: 1. Josje W 2. Hannie Judson 2 3. Ido van Alkestis Outs: Heidepark. 9. Jan van Hout-prijs le afd: 1. Jan Hollandia 2. Ineke 3. Icarus Outs: Korry Bui tenzorg. 10. Jan van Hout-prijs 2e afd: 1. Jade 2. Julius Caesar 3. Joffer Outs: In Petto. Stormvogels kan echter bewijzen dat het steeds beter in vorm komt en moet in staat zijn zich via de volle winst mee in de kopgroep te handhaven. De wedstrijd DEM-De Kennemers is al op 3 september gespeeld, en eindigde toen in een 2-2 gelijkspel. In de derde klasse heeft ADO’20 na drie wedstrijden nog geen De voetballers uit de badplaats krijgen zondag het Haarlemse Onze Gezellen op bezoek, dat in dezelfde droevige omstan digheden verkeerd. De verliezer van dit duel kan het voorlopig wel vergeten. Een favoriet is niet aan te wijzen, maar het spelen op eigen terrein kan een voordeel tje voor Wijk aan Zee betekenen. KIC speelt thuis tegen Schoten en heeft tegen de Haarlemmers zeker mogelijkheden zich ongeslagen aan de top van de ranglijst te handhaven. De beide eerstvolgende wedstrijden zullen beslissend zijn voor de vraag of HAARLEM zich voorlopig blijvend in de middenmoot van de Eredivisie zal weten te handhaven. Twee thuiswedstrijden achter elkaar met morgenmiddag als eerste de, iedere voetballiefhebber altijd weer sterk aansprekende streek- derby Reeds na drie minuten spelen kwam Progress door Van der Waal aan een 1-0 voorsprong. Nadat Keur voor rust een penalty had gemist, wist Loet Hoogerwerf in de tweede helft dan toch de gelijkma ker te scoren: 1-1. Door een strafschop van Beentjes kwam Progress weer op winst: 2-1. Toen keeper Pirovano van Carillon daarna voor twee minuten naar de kant moest Rookhuizen nam het zolang van hem over sloeg Progress met goals van Out, Van Velzen en De (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Behoudens The Ty phoons hebben de Haarlemse vertegen woordigers vrijdagavond een succesvolle serie bekerwedstrijden gespeeld. Grote verrassing van de avond was ongetwijfeld de winst van Hoofddorp op het één divisie hoger spelende Wilskracht. De Amster dammers, die een handicap van tien pun ten moesten overbruggen slaagden hierin niet en moesten volkomen onverwacht een 71-65 nederlaag incasseren. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Nu de dames-eredivisie in verband met de voorbereiding op de Europese basketbalkampioenschappen wat betreft de competitie stil staat, richt alle aandacht zich op de heren. Grote topper van het komende weekend, is het treffen tussen Lions en Raak/Punch in Zand- voort. Vanavond om half negen gaan beide ploegen uitmaken, wie voorlopig uit de directe top zal wegvallen. Aan de hand van de eerste resultaten moet Raak/Puneh favoriet zijn voor de zege. Lions voor het eerst in dit seizoen voor eigen publiek uitkomend zal echter het thuisfront niet willen teleurstellen. Boksen. De strijd om de Europese boks- titel in het lichtweltergewicht tussen kam pioen Roger Zami (Fra) en zijn uitdager Cemal Kamaci (Tur), die vrijdagavond zou worden gehouden, is uitgesteld. Sinds don derdagmorgen vallen er tropische regen buien in Istanboel. Aangezien de weers verwachtingen voor zaterdag ook slecht zijn, is de wedstrijd verschoven naar zon dag. Voetbal. Independiente, dat dinsdag geen oefenpartijtje tegen RVC mocht spelen, zal nu vanmiddag om 16.00 uur op het terrein van RVC tegen de Rijswijkse eersteklasser uitkomen in een vriendschappelijk duel. Autosport. De Zwitserse coureur Clay Regazzoni zal volgende week zondag in de grote prijs van de Verenigde Staten op Watkins Glen voor het laatst in een Fer rari rijden. Regazzoni heeft voor volgend jaar een contract getekend met BRM. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. In de eerste partijen van de voorwedstrijden van het kampi oenschap van Nederland anker-kader 47/2, (1ste klas), die worden gehouden in Café Hof van Holland te Haarlem, moest Gé v.d. Kuyl het hoofd buigen voor Jan Feeke uit Castricum en de Amsterdam mer Mol. De partij Feeke v.d. Kuyl start te traag, maar halverwege kregen beiden meer vat op het materiaal, wat de caram- bolage bevorderde. Feeke won in 21 beur ten, v.d. Kuyl kwam slechts 19 carambo les te kort. In de volgende partij had Mol tegen v.d. Kuyl twee beurten meer nodig om tot winst te komen. De tips: 1. Lucky Hanover-prljs: 1. King Fez t. Kemal Hagheweude 3. King v. Hiddum Outs: Koncorde. 2. Elsie-prijs: 1. Lucy Hollandia 2. Leo Arctic 3. Leo Buitenzorg Outs: Leitha. 3. Alglon-prijs: 1. Kastalides J 2. Ingo van Bonnl 3. Judy Outs: Importeur O. 4. Amatrlcekampi- oenschap IX: 1. Intreplde 2. Johannes Trix 3. Jolly Jumper Outs: Ida Roodnoot. 5. Bref Signal-prijs: 1. Hazleton B 2. Fluitlijster S 3. Francina Outs: Hoot Song. 7. Bllzzard-prijs: 1. Just in Time 2. Jaspis du Bois 3. Jury Outs: Geisha Double. 9. Lord Oran-prijs: 1. Jimmy Scotch 2. Kinley’s Speed 3. Klif Areta Outs: Iron Buitenzorg. 8. Amatricekamploenschap IX 2e afd: 1. Inorina N 2. Jungfrau 3. Intrepid Girl Outs: Judit Buitenzorg. 10. Aleord-prljs: 1. Kahinga 2. Ina Hollandia 3. Kristalprise Outs: Juliana Silk. Rennen. 6. Quel Rol-prijs: 1. Lady Wiepke 2. Master Tanner 3. Helhof Salut Outs: Gallantry. (Van een medewerker) HAARLEM. De ontmoetingen Haar- lem-AZ’67 en FC Utrecht-Telstar beteke nen zondag twee confrontaties tussen middenmoters met moeilijk voorspelbare uitslagen. Moeilijk tevens omdat alle vier clubs met probleempjes sukkelen. Haarlem zal het moeten doen zonder de geschorste René van Breevoort op het middenveld en tegenstander AZ’67 kan mogelijk niet beschikken over Blauw, Man en Zoetendal. Cor van der Hart kon dan ook nog geen opstelling bekendma ken. Zijn middenvelder Zoetendal liep tegen FC Utrecht een tik tegen de enkel Frank Man sukkelt met een kuitbles- doelman Blauw heeft een elle- Hart neemt de naar der Man-Suurendonk-Vonk-Doesburg-Stap- per-Hoogesteger-Zoetendal-Twisk-De Ja- ger-Vredenburg en Kist. Onder hen dus ook de donderdag in Jong Oranje gekozen aanvaller Adri Hoogesteger. op, sure en boogblessure. Van der volgende spelers mee Kooistra-Blauw-Mol-Van Vries volledig zijn slag. Beentjes voerde de winst nog tot 6-1 op. Ravij won in de eerste klas B na een 1-0 achterstand bij de rust Harsveld was de schutter toch nog met 2-1 van FC Fransen door treffers van De Vries en Kater. Verborst Boys zegevierde in dezelfde klas door goals van Bos (2), Bakker, Heidema en Aardenburg met 5-3 van Wilms Floet, waarvoor Oorthuizen (2) en Burger scoor den. Les Routes Boys 2 won met 3-2 van Carillon Boys 3 in de reserve klas B. In de Treslongsporthal in Hillegom won Bakker Zn. in de tweede klas C na een doelpuntenrijk duel met 9-5 van Vogelen zang. Met vier doelpunten was Schoen schutterskoning. De overige treffers wa ren van Van der Hulst Noordermeer en Schutte. Voor Vogelen zang schoten W. Hulsebos (2), K. Hulse- bos, Meyer en Mense raak. Gé Bosch bleef in dezelfde klas door een hattrick van Krozijnsky, twee goals van Waasdorp en een van Stroombergen met 6-2 baas over VBHB. De tegenpunten waren van Van Egmond en Van Biezen. In de res.- klas A eindigde BSM 2Kehnemerland 2 in een 3-3 gelijk spel en in de res.klas B zegevierde BSM 3 met een score van 11-8 over Ravij 2. Haarlem-trainer Joop Brand heeft ook zo zijn zorgen, door schorsing van René van Breevoort. Joop Burgers een mogelij ke vervanger, is eveneens geschorst we gens een overtreding in het B-elftal. Een groter probleem vormt de schotloosheid van de voorhoede. Dat manifesteerde zich vooral zondag tegen MVV, toen Fernandez en De Goede beiden een off-day hadden. Brand laat zondag vier spelers vroeger komen voor een gesprek. De trainer wil kost wat het kost een volledig gerepa reerd team in het veld brengen. Bert Jacobs van FC Utrecht kon ook al weinig zinnigs zeggen over de samenstel ling van zijn team voor de ontmoeting tegen Telstar. „Ik kamp met zoveel pro blemen, dat ik de opstelling pas zondag ochtend bekendmaak”, aldus Jacobs. „Van Stijn wordt vermoedelijk geschorst en ook over het meespelen van Hilde brand, Van Belzen, Cabo en Hulshorst heb ik nog geen zekerheid.” Jan Rab trekt met zijn vertrouwde selectie naar Galgenwaard. Alleen het meespelen van Paul van Egmond (dij beenblessure) is nog onzeker. Vermoede lijk treedt Telstar in de volgende samen stelling aan: Van der Meeren, Driesen, André, Van Essen, Bischot, De Vries, Bijl, Van Egmond, Bond, Van Kooten en Stout. Levi’s/Flamingo’s gaat de verre reis naar Groningen ondernemen om Donar te bestrijden. Voor de kampioenen een gele genheid om opnieuw tot een hoge score te komen. Haarlem Cardinals ontvangt za terdagavond om acht uur in eigen huis Fiat Stars. Een kleine nederlaag voor de mannen van Dick de Liefde mag tegen vedetten als Chestnut en Rowland al een eervol resultaat genoemd worden. Zowel vrijdag als zaterdag wordt in Haarlem het landelijk programma omlijst met een serie districts- en bekerwedstrij den. Vanavond in Haarlem ontmoet onder andere DSS Epibratos het Vlaardingse Basket Boys, terwijl APGS de tegenstan der is van The Typhoons. Hoofddorp ten slotte krijgt bezoek van het sterke Wils kracht. The White Stars, dat zijn eerste wedstrijd tegen BV Jullie met 59-54 won, kan via een tweede overwinning de vol gende ronde bereiken. Zaterdagavond zal in IJmuiden Exercitia de return tegen BV Amstelveen spelen. Daar de IJmuidenaren de eerste wedstrijd reeds met 80-48 verlo ren, zal men hier weinig hoop meer koesteren op het overleven van de eerste ronde. De dames van Exercitia ontvangen Real uit Ede. Een bekerwedstrijd waarvan met geen mogelijkheid een uitslag is te voorspellen, daar van de kracht van Real weinig of niets bekend is. enkel doelpunt gescoord. Het resultaat is, dat de Heemskerkers zonder één winst punt de last van de rode lantaarn moeten dragen. Een overwinning in de thuiswed strijd tegen SRC zou waarschijnlijk een ommekeer ten goede met zich brengen, maar die zege zien we nog niet direct zitten. VVB staat voor de lastige uitwed strijd tegen Victoria in Obdam. De goed gestarte Breesapers - 5 punten uit 3 wedstrijden - veroveren waarschijnlijk tenminste één punt. In het internationale hoofdnummer op Duindigt is woensdagmiddag (1.30 uur) een internationaal heroptreden te ver wachten van Hoot Song, die in zijn jonge jaren een van de grote rivalen van Henri Buitenzorg was. De hengst is nu sinds enkele maanden in training bij de gebroe ders van Dooyeweerd. Hoewel hij op grond van zijn vroegere klasse niet kans loos staat is het echter beter hem slechts als outsider te beschouwen. Voorts op Duindigt twee amatricedraverijen en slechts een ren voor tweejarige paarden, Lady Wiepke wordt geprefe- De derde wedstrijd. Nobels - v.d. Kuyl, werd door Chris Nobels in 13 beurten gewonnen. De basis voor deze zege werd gelegd in de 4de beurt door een serie van 92 caramboles. Voor de match tegen Jan Feeke, had Chris Nobels slechts 9 beurten nodig om tot winst te komen. Aanvanke lijk zat dat er niet in, want Feeke ging zeer goed van start, met in de vierde beurt een serie van 108 caramboles. Na 7 beurten was de stand 233 - 79 in het voordeel van Feeke. Toen kwam de ex plosie van Nobels, in de twee volgende beurten scoorde hij van 110 en 111 ca ramboles, voldoende voor de volle winst. Na deze partij volgde de Amsterdamse derby Mol - Klinkert. Klinkert speelde goed kader en met productieve series van o.a. 74, 51 en 66 caramboles wist hij in slechts 13 beurten de strijd in zijn voor deel te beslissen. De laatste partij uit deze reeks ontmoetingen, Nobels - Mol, werd een overwinning voor de Amsterdammer in 11 beurten, waardoor deze zijn moyen ne sterk zag stijgen. Zijn serie van 123 is ook zeker het vermelden waard. Nobels kon in deze ontmoeting niet in zijn spel komen, met als gevolg een danige terug gang in zijn „algemeen gemiddelde”. Na zes partijen is de stand: (gespeelde partij en, punten, moyenne en serie) 3 3 1 2 3 veel wedstrijden nog geen enkel winst punt heeft veroverd en ook slechts éénmaal het net van de tegenpartij wist te vinden.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11