Kurhaus en Grand EIS: NIEUWE HOOFDREDACTEUR Hotel gaan dicht HUYSKENS MOET VERDWIJNEN Les uit Bredase Enka-affaire: BESLUITVORMING MOET VERANDEREN I i ■d l l S t t I I I i I I De Volo is V voor geld Dat wistu toch! Limburgs Dagblad verkocht aan Telegraaf Helft redactie wil vertrekken Geïrriteerdheid over opening door Van Thiel Veneco zal 650 mensen wegsturen Wetsontwero hogere AOW 4 ingediend DAF DOOR PROF. samen met Volvo W. ALBEDA In Scheveningen 130 man ontslag FUSIE DELTA- LLOYD-AGO VAN DE BAAN Minder straf voor Zware winstdaling Wall Street bij Van Ommeren dader van aanslag op Wallace I l nnlS®! geldleningen financieringen Wasserij DUYN ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1972 Ontslag Een paar voorbeelden? In handen: Terugbetaling: v/wnnmmfn fffgmtk Statische economie? Ook „ja” zeggen Actieve overheid 7///////(Z/TT/Z 12 maanden a 100, 24 maanden a 125, 24 maanden a 255, 36 maanden f 220, 36 maanden a 365, 48 maanden a 295, 36 maanden a 545, 60 maanden a 550, 36 maanden a f 905, 60 maanden a 625, weet dat ook. Tenslotte werken de meesten met ons samen. Bel ’m maar als er snel geld op tafel moet komen. VOOR GEZINSWAS en BEDRIJFS KLEDING in drie dagen retour. 1.063,30 2.499,10 5.050,— 6.037 Noem ’t onze specialiteit We doen ’t immers al zo’n 50 jaar: Mensen van hoog tot laag snel en gemakkelijk aan geld helpen. Uw verzekeringsadviseur 10.063,— 15.037,— ƒ21.952,— 25.006,— 24.952,— Instemming Onfatsoenlijk Voor meer inlichtingen hebt u de keuze uit 14 kantoren. (Van onze redactie economie) (Van onze medewerker in Den Haag) ADVERTENTIE /////////Z7///Zz77////77Z DEN HAAG. De Scheveningse hotels Kurhaus en Grand Hotel zullen eind ok tober worden gesloten. President-directeur R. Zwolsman van de exploitatiemaatschap- pU Scheveningen N.V., heeft dit vrijdag middag aan het personeel meegedeeld. Vrijdag Is aan het gewesteiyk arbeids bureau toestemming gevraagd om de ar beidsovereenkomst met de ongeveer 130 werknemers in vaste dienst te beëindigen. overgangsmaatregel naar vervangende werkgelegenheid. Het is geen blijvende mogelijkheid. Ook niet in een andere economische orde. Voorzover men het daar toch doet, zoals hier en daar in Oost-Europa en China schijnt te gebeu ren, leidt het tot een sterke overbe zetting in de bedrijven, een grote ver borgen werkloosheid, die voor de be trokkenen uitermate frustrerend moet zijn. De kosten worden uiteraard door de gemeenschap (de consument) gedra gen. De vakbonden, waarmee al eerder over leg is geweest, zijn van het besluit op de AMSTERDAM. De fusiebesprekingen tussen de twee verzekeringsconcerns Ago en Delta-Lloyd zijn met wederzijdse vol ledige instemming beëindigd. Het voortge zet beraad over een fusie heeft geleid tot de conclusie dat het in dit stadium van hun ontwikkeling de voorkeur verdient om eerst de integratie binnen de eigen concerns verder te voltooien. negatieve les zijn. Een schadelijke les bovendien, waaruit voor de betrokke nen alleen maar nadelen kunnen voortvloeien. Men zou er naar mijn gevoel meer van moeten leren. hoogte gesteld. Gevraagd is op korte ter mijn besprekingen te beginnen over de afvloeiing van het personeel. Volgens de heer Zwolsman is het niet mogelijk gebleken om de steeds groter wordende exploitatieverliezen van de twee hotels ongedaan te maken. Na alle in spanningen van zowel bestuur als mede werkers om sluiting te voorkomen, is aan de al geruime tijd durende onzekerheid met deze aankondigingen een eind geko men. De werkgeversorganisaties in het horecabedrijf en het gemeentebestuur van Den Haag zijn op de hoogte gebracht, aldus de EMS. Santa Fé Ind Can Pacific Illinois Cent. Penns Centr South Pac. AUied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brands Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup de Nem East. Kodak Gen. Electr Gen. Motor» Goodyear T. Am. Motors ten zijn benoeming tot directeur te aan vaarden. Hij zei verder: „Nu de beslissing is gevallen vertrouwen wij dat in alle bedrijfsgelederen de rust zal wederkeren en dat gezamenlijk constructief gewerkt zal worden aan onze toekomst.” Kort daarna ontstond de nieuwe rel over de benoeming van Huyskens. ROTTERDAM Aan de in moeilijkhe den verkerende nv Verenigde Nederlandse Confectlebedryven Veneco is surséance van betaling verleend. Er zullen in totaal 650 mensen moeten worden ontslagen. er werken 45 journalisten bij het Lim burgs Dagblad is nog niet bekend. Zij waren door ziekte, onbereikbaarheid of werkzaamheden niet in staat de in haast bijeengeroepen vergadering van de redac tie bij te wonen. De eenentwintig die nu al willen afvloeien hebben principiële be zwaren tegen het werken bij een krant van het Telegraaf-concern. ƒ10.052,— De bezetting van het Enka-bedrijf in Breda, die duurde van dinsdag 19 tot zaterdag 23 september, is van een bete kenis die ver uitgaat boven de directe gevolgen voor het AKZO-concern. Men kan in deze bezetting een nieuw symp toom zien van een nieuwe, meer mili tante houding van de Nederlandse vak beweging. Sinds 1970 een keerpunt bracht in de Nederlandse arbeidsver houdingen. doordat plotseling het aan tal stakingsdagen opliep tot het 15- voud van de jaren ervoor, is de rust nog niet weergekeerd. Ook 1971 en 1972 geven stakingscijfers te zien, die in belangrijke mate uitgaan boven die voor de gehele periode tussen 1960 en 1970. In deze ontwikkeling past de bezetting wei. Het heeft er de schijn van dat de periode van bijna volledige arbeidsrust van de na-oorlogse periode definitief voorbij is. De raad van commissarissen van het Limburgs Dagblad had ’s middags „met instemming” geconstateerd dat de meer derheid van de aandeelhouders had geko zen voor De Telegraaf. Het behoud van arbeidsplaatsen in Limburg en de identi teit van het Limburgs Dagblad hebben naar de mening van de raad duidelijk voorop gestaan bij het bepalen van de keuze. „De diversiteit in de nieuwsvoorziening blijft nu in Limburg gehandhaafd. Nu twee dagbladen hun lezers in een gezonde wedijver optimaal kunnen blijven infor meren, ligt hierin een extra garantie voor het eigen Limburgs karakter van het Limburgs Dagblad”, aldus een verklaring die na de aandeelhoudersvergadering werd voorgelezen door waarnemend directeur Drehmans, die inmiddels heeft laten we- IBM Int. Har» Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp Republic St. Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oid N.. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Brands Un. Incorp. Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M. Ik zou het een belangrijke winst vinden als de AKZO-directie en andere directies er de les uit zouden trekken dat zo’n belangrijk besluit niet kan worden genomen zonder op het hoogste niveau een vertegenwoordiging der be trokken te laten meebeslissen. De En- ka-affaire leert ons met andere woor den dat de structuur van de onderne ming, zoals wij die thans kennen, een verantwoorde manier van besluitvor ming in de weg kan staan. De nieuwe structuur der NV in Nederland kan hiertoe een mogelijkheid openen. Maar een internationaal concern als AKZO zou daarmee niet zijn gebaat. Neder landse commissarissen, een Nederland se ondernemingsraad en Nederlandse vakbonden kunnen moeilijk tneespre- ken en meebeslissen over bedrijfsbeleid dat zijn gevolgen in meerdere landen heeft. Gisteren 29% 15% WV, 3% 23% 29% 51% 18% 46’% 40% 18 28% 23 30% 72 24% 34% 165% 137% 66% 78% 29% 9% Het heeft niet zo erg veel zin zich af te vragen of een bedrijfsbezetting een legitiem middel is in de arbeidsverhou dingen. Mensen die het gevoel hebben dat zij ten onrechte maandenlang in een grote onzekerheid worden gelaten en dat er over hen wordt beslist zon der hen en op grond van maatstaven die zij niet kunnen beoordelen, laten zich door zulke overwegingen niet weerhouden. Toen de „externe deskun digen” hadden vastgesteld dat het plan weliswaar „bedrijfseconomisch door dacht en calculatorisch wenselijk was”, maar onvoldoende rekening hield met de sociale factor en er nog niets ge beurde (althans naar buiten toe), was het klimaat rijp voor een dergelijke actie. Dat de actie een beheerst verloop had en geheel zonder excessen verliep, is dan al heet wat. Het terugnemen van het plan dooi de AKZO-directie zagen de bezetters terecht als een grote overwinning en men kan zich hun vreugde, zoals die op de tv in de huiskamers kwam voorstellen. Maar nu verder. Is hier- Het exploitatieverlies op de twee hotels was volgens de heer Zwolsman opgelopen tot een miljoen gulden, waarvan zeven ton voor het Kurhaus en drie ton voor het Grand Hotel. „Het zag ernaar uit dat het verlies alleen maar verder zou oplopen en daarom hebben wij wel moeten sluiten”, aldus de heer Zwolsman. Het ligt nog steeds in de bedoeling van de EMS de hotels te verkopen. Volgens de heer Zwols man zijn daarover nog onderhandelingen gaande, al wil hij niet meedelen met wie. En daarmee kom ik op een andere uiterst belangrijke zaak. Een economie die zich ontwikkelt, met groei en dy namiek, zal nooit kunnen vermijden dat er naast bedrijven waar de werk gelegenheid groeit bedrijven zullen zijn met een inkrimpende werkgele genheid. Naast bedrijven die het goed gaat, zullen er altijd bedrijven zijn die slechte tijden doormaken. Terwijl effi ciency en een juiste planning der pro- duktie met het oog op de afzet worden beloond met winst en mogelijke ex pansie, worden gebrek aan efficiency en foutieve planning gestraft met ver liezen en bijgevolg inkrimping of zelfs gehele of gedeeltelijke sluiting van be drijven. In de Vredeskrant van zondag kwam een soort ganzebordspel voor, waarin kinderen spelenderwijs bekend werden gemaakt met de voor- en nadelen der verschillende economische systemen. Een nadeel van ons systeem van vrije ondernemingen, leer ik daaruit, is dat hier massale ontslagen mogelijk zijn. ..Vijf plaatsen achteruit” was de straf maat. O. zeg ik dan. Maar wat voor een economie wenst men dan eigen lijk? Een statische, altijd gelijkblijven de economie zonder groei en zonder De voordelen van een samenwerking tussen de beide concerns zijn duidelijk onderkend en de besturen hechten veel waarde aan een voortzetting van de be staande onderlinge contacten, aldus een gezamenlijke mededeling van de twee be drijven. In februari van dit jaar begonnen de verzekeringsconcerns Amev, Ago en Delta-Lloyd fusiebesprekingen. In mei trok Amev zich uit het beraad terug. Als de samenwerking tussen de drie concerns zou zijn verwezenlijkt, zou een verzeke ringsbedrijf zijn ontstaan met ruim 10.000 medewerkers en een jaaromzet van ruim f 2 miljard. AKZO 67.50-68.00gl (66.50). Hoogovens (74.30), Kon. Olie 120.60-121 20gl (121.80), Phi lips 54.2Dgb-54.40 (54.10), Uni lever 137.40 (137.40), KLM (112.00) Op 9 januari zal een crediteurenverga- dering worden gehouden. De Veneco-di- rectie hoopt dan voldoende bedrijfsmate» riaal te hebben verzameld om aan te tonen dat het bedrijf op beperkte schaal nog bestaansrecht heeft. Als bewindvoer der is aangesteld mr. IJ. W. Kranenburg uit Almelo. De produktie in Oudenbosch zal per 15 oktober worden stopgezet Hoe dat er zou gaan uitzien vond hij moeilijk te voorspellen. Van de 1100 werknemers, die Veneco voor kort telde, zullen er uiteindelijk niet meer dan 450 man over blijven. Al jaren wordt op grond van deze en soortgelijke redeneringen gepraat over de noodzaak van een „actief ar beidsmarktbeleid’'. Met deze term wordt bedoeld dat men de arbeids markt niet maar aan zichzelf mag overlaten. Dat betekent dat de over- DEN HAAG. De regering heeft vrij dag bij de Tweede Kamer ingediend het wetsontwerp tot een extra verhoging van 4 pet van de uitkeringen aan AOW en AWW. Deze verhoging zal ingaan per 1 januari en een verhoging van de premies van 0.5 percent van het premieplichtig Inkomen. heid in nauw overleg met het bedrijfs leven de ontwikkelingen op de arbeids markt moet volgen. Elke dreigende werkloosheid moet worden gesigna leerd en preventieve maatregelen moe ten worden genomen waar ontslagen dreigen of de groei der werkgelegen heid te gering is om alle schoolverla ters aan werk te helpen. Uit de ont wikkelingen in Zuid-Limburg weten we hoe omvangrijke programma’s daarvoor nodig kunnen zijn. Maar ook dat zo’n beleid binnen onzg economi sche orde wel op grote, maar niet op onoverkomelijke moeilijkheden stuit. Een dynamische economie vraagt dus om een actief arbeidsmarktbeleid, d.w.z. een actieve overheid. Maar een actieve overheid is niet ge noeg. De overheid kan voor vervangen de werkgelegenheid zorgen, ze kan voor her- en omscholing zorgdragen, zonodig verhuizing en of reiskosten vergoeden en (tijdelijke) loontoeslag geven aan mensen, die minder gaan verdienen in een andere baan. Maar daarmee is de zaak nog niet rond. Er moet ook de bereidheid zijn van de betrokken werknemers zich te laten omscholen, te verhuizen en een andere baan te accepteren. Zonder die bereidheid is ieder arbeidsmarktbeleid gedoemd te falen. Wanneer mensen de eis stellen en die eis met elk legaal of illegaal mid del kracht bijzetten de b estaande werkgelegenheid te behouden, de baan van nu te blijven bezitten, dan is er geen oplossing. Hoe verhoudt zich nu, dat is dan mijn vraag, de bedrijfsbezetting van de Enka tot de noodzaak van zo’n ar beidsmarktbeleid en tot de behoefte aan werknemers, die bereid zijn nu en dan van baan te veranderen? Indien men uit Breda zou leren, dat het genoeg is, „nee” te zeggen tegen een dreigende bedrijfssluiting, dan zou dit wel een zeer magere, maar ook zeer Gisteren 407% 36% 34% 53% 23 35 23% 37% 109% 4«% 08% 49% 81% 49% 36% 42% 9 12% 16% 29% 42% 37% 66% 33% Slotkoersen Eer gisteren 404% 37 34% 55 32% 34% 23% 37% 109% 49% 68% 50 80% 50% 36% 42% 8% 12 IS?', 2914 42 37% 66% 33% I Eenentwintig journalisten van het Lim burgs Dagblad hebben vrijdagmiddag verklaard dat zij van werkkring willen veranderen. Zij wensen in de nieuwe situatie niet meer aan de krant mee te werken en zullen een beroep doen op een artikel in de cao voor journalisten, die de ontslagprocedure regelt bij structuurwijzi ging die ingrijpend is en waarbij van de journalisten „in redelijkheid niet kan worden verlangd dat zij hun taken vorot- zetten”. Zes andere journalisten overwegen de zelfde stap, maar willen in het weekeinde nadenken voor zij een beslissing nemen. Drie journalisten hebben verklaard dat zij geen principiële bezwaren hebben om bij het Limburgs Dagblad te blijven werken. Het standpunt van vijftien mensen De vakbonden noemen het onfatsoenlijk dat thans zonder enige vorm van voor overleg 130 mensen op straat worden gezet, terwijl er over deze zaak de laatste maan den geregeld besprekingen zijn geweest. De door Zwolsman in een brief aan de bonden gemaakte opmerkingen dat dit harde besluit voor hen niet onverwacht zou komen, moet als onwaarachtig worden gekenschetst, gezien het overleg wat nog gaande is, aldus het communiqué. I Het lijkt mij ook belangrijk dat de vakbeweging zich bezint op haar rol met betrekking tot de massa-ontslagen. Die rol kan niet alleen negatief zijn. Voorkomen moet worden dat werkne mers alleen „nee” leren zeggen, hoe goed dat op zijn tijd ook is. Onder bepaalde voorwaarden zullen zij ook ..ja” moeten kunnen en durven zeggen. Tenslotte is het van het grootste belang dat ook de regering haar appa ratuur voor de begeleiding en de be sturing der arbeidsmarkt verder uit bouwt en vervolmaakt. Onder zulke voorwaarden mag worden verwacht dat de dynamiek van onze economie niet op de arbeidsmarkt wordt ge smoord. I Slotkoersen Eer gisteren 29% 19% 29»% 3% 42% 28% 29% 50% 18% 47% 40% 28% 38»/» 23% 30% 71 24% 33% 165»% 139 66% 781', 29% 9% DEN HAAG Er is bij een aantal Tweede-Kamerleden van PvdA en PSP geïrriteerdheid ontstaan over het voorne men van mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer, om vrijdag 13 oktober in Den Haag het ver nieuwde centrum van Morele Herbewape ning officieel te openen. i ‘F 1 De omzet in Wal] Street was 16.250 miljoen aandelen. Dow Jonescijfers: Industrie 953.27 (—1.88), Sporen 217.70 (—0.15), Nutsbedrijven 110.56 (onv.). A vond ver keer (met tussen haakjes de slotkoers van gis teren) ROTTERDAM 8 De resultaten over het eerste halfjaar 1972 bij PHS van Omme ren n.v. (o.m. tankvaart) hebben ten op zichte van dezelfde periode in 1971 een zware daling te zien gegeven. De geconso lideerde nettowinst in deze periode be draagt 5,4 miljoen (f 22,6 miljoen), ter wijl de afschrijvingen zijn gestegen tot 22 miljoen als gevolg van het toegeno men afschrijvingspotentieel door de ople vering van nieuwe bedrijfsmiddelen (le halfjaar 1971: ƒ20 miljoen), besloten is een interimdividend te declareren van 4 pet. (v.j. 9 pet). De deplorabele tramp- vrachtenmarkt heeft de teruggang veroor zaakt. In het tweede halfjaar worden betere resultaten verwacht. De regering is niet van plan het aandeel van het rijk in de kosten van AOW en AWW een bedrag van 28.4 miljoen deze keer bij te dragen. Dit is het gevolg van de moeilijke budgettaire situatie, al dus de memorie van toelichting bij het wetsontwerp. De premieverhoging is iets groter dan de sociaal-economische raad heeft voorgesteld. De regering vindt dit aanvaardbaar, omdat de verhoging van de uitkeringen een zeer hoge prioriteit moet hebben. Het bevriezen van de rijksbijdra- ge zal geringe gevolgen hebben voor de verhoging van de premie: enkele honderd sten van een procent (0.03) aldus de regering. EINDHOVEN DAF te Eindhoven en het Zweedse Voivo-concern zijn in princi pe overeengekomen per 1 januari een nauwe technische, financiële en commer ciële samenwerking aan te gaan op het gebied van personenauto’s. IS GEVESTIGD TE: AMSTERDAM (TEL. 020 -16 16 66) - ALKMAAR - BREDA - EINDHOVEN - 'S-GRAVENHAGE - GRONINGEN - HAARLEM - HEERLEN - 'S-HER- TOGENBOSCH-HILVERSUM-NIJMEGEN-ROTTERDAM-UTRECHT EN ZAANDAM Drs. H. Wiebenga, fractievoorzitter van de PSP, spreekt er zijn teleurstelling over uit dat Van Thiel de opening verricht. „Tegen Morele Herbewapening hebben wij grote bezwaren, en wij niet alleen. Het is een omstreden instituut. Aan de andere kant staat het mr. Van Thiel vrij om buiten zijn functie te doen wat hij wiL Daarom zullen wij geen nadere stappen ondernemen.” Drs. J. J. Voogd, fractielid van de PvdA, zegt verwonderd te zijn dat mr. Van Thiel de uitnodiging heeft aanvaard. „Er wordt over Morele Herbewapening nu eenmaal zeer verschillend gedacht, al geef ik toe dat mr. Van Thiel als Neder lands burger geheel vrij is in het nemen van dergelijke beslissingen. Ik zelf zou aan zo’n verzoek nooit voldaan hebben. Maar ze zouden het mij ook nooit vra gen.” Door verbouwingen is het pand van Morele Herbewapening aan de Haagse Amaliastraat geschikt gemaakt voor con ferentie- en scholingsruimten. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 UPPER MARLBORO. (AFP). Een uit drie rechters bestaande commissie van beroep heeft de gevangenisstraf van Ar thur Bremer, die in mei van dit jaar een aanslag op gouverneur George Wallace van de staat Alabama pleegde, met tien jaar verminderd. Bremer was tot 63 jaar gevangenis straf veroordeeld. Hij had om strafver mindering verzocht omdat hij vond dat het over hem uitgesproken vonnis gelijk stond met levenslang. Wallace overleefde de aanslag maar raakte aan zijn benen verlamd. De com missie heeft haar besluit niet gemotiveerd. ontwikkeling zou massa-ontslagen kunnen vermijden. Maar wie wil zo’n economie? Elke dynamische economie zal van tijd tot tijd bedrijven zien die in moeilijkheden komen. Moet men zulke bedrijven uit de staatskas subsidiëren? Dat kan, mits het tijdelijk is, als mee het incident gesloten? Natuur lijk niet. Bedrijfseconomisch juiste be rekeningen laten zich niet door een protestactie herzien. Geen concern, van welke grootte dan ook, kan zich een produktie veroorloven, waarvoor geen rendabele afzet bestaat. Tenzij er on verwachte ontwikkelingen zijn op de afzetmarkten, of er onverwachte resul taten komen uit gesprekken op Euro pees niveau, waartoe de Nederlandse regering het initiatief nam, moet wor den gevreesd dat de AKZO niet om een aantal pijnlijke beslissingen heen kan. HEERLEN Kort nadat de Holding maatschappij De Telegraaf gisteren door aanbod van het meerderheidspakket aan delen (2622 tegen 1218 voor Audet) offi cieel eigenares van het Limburgs Dag blad was geworden, heeft meer dan de helft van de redacteuren ontslag aangebo den. De gemoederen ter redactie werden extra verhit door de volkomen onver wachte benoeming van Pierre Huyskens tot hoofdredacteur. De Nederlandse Vere niging van Jouprnalisten heeft vrijdag avond in" telegrammen aan de directie en de raad van commissarissen geëist deze benoeming voor maandag 2 oktober 12 uur ongedaan te maken op straffe van harde acties. De NVJ acht de benoeming „in flagrante strijd met alle gedane toe zeggingen en gemaakte afspraken.” De journalistenorganisatie heeft de redactie opgeroepen om direct noch indirect op drachten van Huyskens te aanvaarden of uit te voeren tot 2 oktober 12 uur. Na het verstrijken van die termijn behoudt de NVJ zich alle rechten en verdere stappen voor „waarbij de meest harde acties niet zullen worden geschroomd”. Dit kan bete kenen dat het bedrijf wordt bezet. Ook de drie grafische bonden en de Unie BLHP hebben bij De Telegraaf ge protesteerd tegen het negeren van de inspraak bij de benoeming van Pierre Huyskens tot hoofdredacteur van het Limburgs Dagblad. De bonden eisen dat onverkort de gegeven garanties worden nagekomen. De bonden verklaren dat deze gang van zaken weinig vertrouwen geeft In het resultaat van het komende overleg, waartoe zij de directie van het blad en De Telegraaf al hadden uitgenodigd. De bon den zeggen de gang van zaken niet te zullen accepteren. Grond van een voorlopige overeen komst, die wai de details betreft nog moet worden uitgewerkt, zal Volvo voor 30 procent deelnemen in Van Doorne’s perso nenautofabriek DAF bv, waarin de ont wikkeling, beproeving, produktie en mar keting van DAF-personenaut’s is onderge bracht. Een en ander heeft de DAF- directie vrijdagmiddag in een communi qué meegedeeld. Omdat zowel Volvo als DAF in een eigen deel van de personenautomarkt werkzaam zijn en de produktieprogram- ma's elkaar aanvullen, zullen beide onder nemingen hun eigen identiteit volledig behouden, aldus de DAF-directie. Een ge coördineerd produktenbeleid zal het mo gelijk maken dat beide partijen van ei kaars technische kennis en specialisaties gebruik kunnen maken en deze verder verdiepen. Ook zullen beide partners vol gens DAF duidelijk baat kunnen vinden bij bundeling van kennis en ervaring op tal van andere gebieden van de automo bielindustrie.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 23