Ook in Zeewijk voor gehandicapte burgers aangepaste flats Plannen voor bejaardentehuis, scholen en beplantingen Bevolking moet aanplant ontzien N.S.-station in Zeewijk L. 7 ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1972 (Van een onzer verslaggevers) De blokken IJMUIDEN zo- garages gering is. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Elders op deze pa- genoemde driehoog-flats tellen zo als men kan zien voor de helft vier nieuwe wijk verricht moeten worden. Deze betreffen de beplanting, de bouw van scholen en de realisering van een bejaardentehuis. gina’s schreven wij over de verdere werkzaamheden welke nog in de r-.-' bouwlagen. De helft van de begane grond verdieping is namelijk aange wend voor flatwoningen en de andere helft voor opbergboxen. Bij de plan ning van de driehoog-flats namelijk bleek, dat men het aanvankelijke plan om naast de opbergboxen op de begane grond garageboxen te bou wen, moest laten varen. De ervaring had geleerd, dat de animo voor die Srn B-TX .1 w Wjlw L 1 --irtE (Van een onzer verslaggevers) Waarschijnlijk in afwachting van de finitieve bouw, is er achter de flats aan de Scheiberglaan een hoekje uit de wind gecreëerd, waar de Zeewijk-peutertjes on der leiding van juf heerlijk kunnen spe len. De winkels op het Zeewijkplein dra gen een speels karakter, ook al door de grillige vorm van de daken. werd, heeft de gemeente niet geaarzeld de nodige veranderingen aan te brengen. Tel kens aangepast aan de wensen en voor schriften zoals die er waren van geval tot geval. Voor dit doel is een commissie samen gesteld, waarin zitting hebben de Provin ciale revalidatie-arts, de directeur van de GGD, de Revalidatiedienst van het Zee- wegziekenhuis, de chef van de afdeling Volkshuisvesting en de directeur van de Woningstichting Velsen. In arre moede is het plantsoenbedrijf ertoe overgegaan hekjes te plaatsen als tijdelijke maatregel om alles wat nieuw aangeplant is te beschermen. Een kostbare zaak, welke echter voor rekening van de gemeente komt en dus uiteraard ook weer door de gemeentenaren opge bracht moet worden. Per geval is er voor zo’n 20 mille per woning in veranderd, doch dat geldt ook voor de elders in de gemeente aangepaste woningen. „Veel geld weliswaar, maar het geeft tenminste de voldoening mensen echt goed te kunnen helpen”, is de reactie van wethouder Ockeloen. Hij merkte op, dat het ondoenlijk is een willekeurig aan tal woningen aan te passen voor gehandi capte burgers, daar de aanpassingen nu eenmaal van geval tot geval verschillen. In verscheidene gemeenten in ons land is dit wèl gedaan en zit men met het probleem er niet de juiste bewoners voor te kunnen vinden, dan wel deze huizen weer te moeten herinrichten. Voor het gemeentebestuur betekende dit een andere oplossing te moeten zoeken. Het vormde geen ernstig probleem. Beslo ten werd de flats een meter hoger te maken en in plaats van garageboxen flat woningen gelijk de andere te maken. Woningen, die mede door hun ligging op de begane grond ideaal ingericht kunnen worden voor gehandicapte bewoners. Een andere zaak welke de gemeentebe stuurders bezighoudt is de scholenkwestie. In dit geval een openbare school in ooste lijk Zeewijk. Onderzocht wordt de moge lijkheid om één complex te maken van een kleuterschool en een openbare school met daarbij een ruimte voor sociaal-cul- turele voorzieningen. niet een hoog gebouw te realiseren, doch zo'n 90 eenkamer-flatjes met eigen keu kentje en doucheruimte. En zonder een verzorgingstehuis. Gebouwd zal worden in de woningwetsector teneinde het voor de toekomstige bewoners betaalbaar te hou den. In Zeewijk zijn overigens van deze etagewoningen zeven stuks aangepast van de 75 welke men op die manier extra heeft kunnen bouwen. Voorts is het gemeentebestuur bezig plannen te ontwikkelen met betrekking tot de bouw van een bejaardentehuis op de hoek van de Kruisberglaan en de Bellatrixstraat. Het is de bedoeling hier - Het Zeewijkplein, ommuurd als be scherming voor binnenwaaiende winden Het publiek kan er winkelen en wandelen en als het al gaat regenen, geen nood, want onder de honingraatachtige padde stoelen zit je droog. Verder zijn er in dezelfde vorm bloemperken gepland en er is een praatkuil in het centrum van het plein. Wanneer iedereen zijn best doet de jonge aanplant in Zeewijk te ontzien, kan men over drie tot vier jaar hier een bijzonder fraaie wijk hebben zo werd ons van de zijde der gemeente verzekerd. Een overzicht van Zeewijk, waarop rechts weer de Sterflat, vooraan enkele eengezinswoningen en driehoogflats en ge heel achteraan een twaalfhoogflat. IJMUIDEN. Zeer belangrijk voor de Zeewijkbewoners zijn de plannen van de Nederlandse Spoorwegen om de spoorlijn naar IJmulden door te trek ken naar Zeewijk en daar een eindsta tion te bouwen. Op het investeringsprogramma van de Spoorwegen staat reeds enige tijd vermeld de realisering van zoals NS het willekeurig noemt het station IJmuiden-Pleiaden. Is het er eenmaal, dan zal de naam naar alle waarschijn lijkheid gewijzigd worden in IJmui- den-Zeewijk. Het voornemen is dit station binnen enkele jaren te verwezenlijken. Als plaats is aangewezen het terrein ten westen van de Orionweg, ongeveer ter hoogte van de plek, waar de Raafstraat op de Orionweg uitkomt. Voor wat de beplanting betreft kan zonder meer gesteld worden dat de ge meentelijke plantsoenendienst hier heel wat tijd en moeite aan spendeert om dikwijls te moeten constateren, dat de bewoners er bepaald weinig mee op heb ben. De jeugd ravot er door jonge aan plant heen of staat er in te spitten, bewoners laten hun honder uit met als gevolg, dat de jonge aanplant totaal ver nield wordt door de viervoeters, die er hun behoefte tegen doen en dat alles zonder dat ook maar één groot protest wordt aangeheven van de zijde der andere bewoners. Voor de ouders van kinderen in deze wijk ligt op dat gebied een zeer belangrijke taak weggelegd. Waar dit nodig was en aangevraagd Er is in Zeewijk kwistig rondge strooid met speelplaatsen voor kinderen. Vooral de „Robinson” speelplaatsen met veel houten speelobjecten zien er voor de jeugd aantrekkelijk uit. jfh Tot slot is er dan het bekende plan tot doortrekking van de Heerenduinweg naar het strand, hetgeen uiteraard voor de Zeewijkbewoners evenzeer van belang is. Het reeds aangelegde voetpad voorziet in een grote behoefte, omdat men nu door een fraai natuurgebied naar het strand kan wandelen. De gemeente hoopt mei het verlengen van de Heerenduinweg binnen afzienbare tijd te kunnen beginnen, echter tot op dit moment vormt de finan ciering ervan nog een probleem daar de kosten meer dan 2 miljoen bedragen. WWV’'4- u |?<s' Xï- ‘-W:

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7