Dracula9s dochters Gastheer troubadour leed Lief schouwburg agenda iï in I SUNA KORAT MET HJO Kees Rosenhart en het fenomeen chromatiek Herman Erbé: Eurythmie Kleine hut Waartoe Open huis Twijfe FILMS IN HAARLEM Senegal Kromolicky Mijko r 13 VRIJDAG 6 OKTOBER 1972 Kwartet Ronnie Bierman 2^ lem FRANS HALS I l tn r Bep Nooy Amsterdam /I r b A Herman en Hanneke Erbé. J. H. de In .De „Mac- hierbij te kunnen constateren „De CEES STRAUS. Breno Suna Korat UIT 9 9 wijzer behoorlijke carrière achter de rug. Het moest 13 jaar en tour- nées in vrijwel ieder wereld deel duren totdat Suna Korat begin van dit jaar in contact kwam met een Haagse impre sario die haar overhaalde in Nederland te komen zingen. nieuwste Waartoe met deze maar .Azen zijn 1 en 21.30 H. is OP DINSDAG 10 oktober kan men in de schouwburg vreselijk lachen om Ronnie Bierman, die een aangeschoten heilssoldate speelt in „De babysitter” van de Franse schrijver René de Obal- dia. Die heilssoldate komt met bijbelcitaten en al te gast bij een echtpaar dat op punt staat WAT MOET ER nog meer gezegd wor den van een ontspannende, leuke en ko mische film als What’s up doc, voor de zoveelste week in Luxor? Langer dan de meeste steden is Haarlem in staat dit slapstickverhaal met Barbra Streisand en Ryan O’Neal te aanschouwen. valdi Burghardt, kunst van kunstenaar gesproken woord over te brengen. OP DE CONCERTEN, die or ganist Kees Rosenhart op het Friedrichs-orgel van de Waalse Kerk wil geven, zal hij tele- kens aandacht vragen voor een of ander aspect van de muziek als klankfenomeen in combina tie met de artistieke, expressie ve en functionele intentie. G. de De en beelden HOEWEL IN ONS land vol strekt onbekend, heeft de Turkse coloratuursopraan Suna Korat op haar 38e jaar al een in hoeverre de toegepaste stem ming van het orgel met deze chromatiek werkelijk in over eenstemming is. P. ZWAANSWIJK. films. Dit keer is het „Dochters van Dracula” met graaf Karnstein (Damien Thomas) die zijn slagtandjes zet in de Weense Frieda (Madeleine Collinson). Frieda wordt prompt ook vampier. Oom Gustav (Peter Cushing) zorgt voor oprui ming. Op zondagmorgen de natuurdocu- mentaire Het oerwoud roept, met prachti ge opnamen over de Afrikaanse wildernis. ONDER AUSPICIËN van de Heemsteedse Kunstkring (tel. 284251) geeft het Nationaal En semble van Senegal maandag 9 oktober om 20.15 uur een op treden in de Stadsschouwburg te Haarlem. Deze folkloristische groep brengt een programma van dans, muziek en zang, waarmee een indruk wordt ge geven van wat er op gebied van volkskunst in deze Westafri- kaanse staat leeft. Theater Tingel-Tangel (N.Z. Voorburg wal): te.m. woensdag 11 oktober, dag. (beh. maandag) 20.30 uur: Kabaret Ivo de Wils: „De wortels van het kwaad”. ART GARFUNKEL, muzikale weder helft van Paul Simon, maakte een uit stapje naar de filmstudio’s. Met zoveel succes dat bioscoop Studio nog steeds Carnal Knowledge kan handhaven. Een verhaal over twee mannen, die gevolgd worden in hun liefdesleven vanaf hun middelbare schooltijd tot op middelbare leeftijd. Met een prachtige sfeertekening van het Amerikaanse milieu „waar alles bereikt is”. Voor de kinderen het overbe kende recept: Pippi langkous en De zotte wereld van Laurel en Hardy. WEINIG NIEUWS onder de zon. Dat parool zou kunnen worden meegegeven aan het programma dat de Haarlemse bioscopen voor de komende speelweek hebben afgeleverd. De films waarvan suc ces werd verwacht, zijn inderdaad gepro longeerd en wat er aan premières over bluft mag feltelyk geen al te grote naam hebben. De eerste maatregelen zijn erop gericht het de gasten fi nancieel niet moeilijk te ma ken. De toegangsprijs op de za terdagavonden als er betaalde artiesten optreden is verlaagd tot twee gulden en een pilsje kost nog maar 95 cent. Op maandag en dinsdagavonden is de Waag dicht, maar voor de rest van de week wil Herman er een gezellig café van maken, „waar alles mogelijk is, waar iedereen kan komen spelen of toespraken houden”. Op vrijdagavond 8 oktober gaat de Waag weer open; er wordt geen entree geheven en Herman heeft al zijn vrienden uit de folkwereld uitgenodigd DE HAMMER-STUDIO’S in Londen produceren aan de lopende band Dracula- dachten wiselde. Ze debu teerde in 1959 in de Opera van Ankara met een glansrol in Lucia di Lammermoor waar mee haar naam, althans in Turkije op één slag gemaakt was. In dat zelfde jaar kwam ze onder contract te staan bij de Londense impresario Gorlinsky die ook zangeressen als Callas en Tebaldi onder zijn hoede had. Het was vooral de invloed van Maria Callas, waarschijn lijk met Onassis op de achter grond, die ervoor zorgde dat Suna Korat in Italië geen voet aan vaste wal kreeg. Éénmaal los van Gorlinsky maakte de Turkse opnieuw een fout: ze koos Duitsland als springplank voor haar carrière. Geld en critici zorgden ervoor dat Suna Korat werd wegge schreven. Voor de derde keer doet ze nu een poging meer naam te maken in de theaters van de grote West-Europese steden. Want Ankara of Addis Abeba, Suna Korat kent die steden nu zo langzamerhand wel. Muziekinsiders zijn het er over eens dat zij een groot talent bezit. Wellicht is Haar lem het begin van de (Turkse) victorie. VOLGENDE WEEK donderdag begint de toneelgroep Centrum in Haarlem weer aan een serie voorstellingen van „Kwartet” van E. A. Whitehead. Men kent het verhaal? Twee jongens pro beren twee meisjes te versieren in de duinen. Eerst willen die grietjes niet en daarna willen de jongens niet. Kortom het lukt maar half en met een nare smaak in de mond maken de jongens dat ze wegkomen. De jongens hangen voortdurend de stoere bink uit. omdat ze menen dat de meisjes dat van hen verwachten. En de meisjes zitten zich voortdurend op te tutten en semi-maagdeliik te doen, omdat ze menen dat meisjes nu eenmaal moeten af wachten. Ieder speelt zijn rol, maar niemand heeft er lol in. Jules Hamel, Theo Pont, Mar- greet Heemskerk en Karin Ki lian maken op knappe wijze en met veel plezier dat rollenspel levensecht. Je kunt met de si tuatie begaan zijn, maar er te vens erg om lachen. HET AMSTERDAMS Volksto neel speelt zaterdag en zondag avond in de Haarlemse stads schouwburg „Op hoop van ze gen” van Herman Heijermans, het beroemde stuk over de Ne derlandse vissers die door de reders de zee werden opge stuurd op hoogverzekerde sche pen, die onherroepelijk zouden vergaan. Die uitbuiting van de bemanningen wordt vooral ge schilderd aan de hand van de ervaringen van de vissersvrou wen en weduwen. De oude Kniertje heeft man en twee zoons al verloren voor het stuk begint. Ook haar twee overge bleven zoons vergaan met het rotte schip „Op hoop van ze gen”. Toch komt zij niet in opstand. Stomgeslagen van el lende laat zij zich toch nog een pannetje eten in handen stop pen uit de keuken van de re der. De opstand wordt aan het publiek overgelaten. De actualiteit (het stuk ging in 1900 in première) is wat ver sleten, maar de karakters zijn menselijk en contrastrijk gete kend. De zaal leeft hardop mee Beppie Nooy heeft het gere gisseerd en haar moeder Bep Nooy speelt Kniertje bij wijze van afscheid. Verder zijn onder anderen te zien Johan te Slaa, Nelly Frijda, Andrea Domburg en Hetty Blok. Hij vindt het leuk om nu in Haarlem te werken. Hij zou er best willen wonen. „Een beetje rustiger dan Amsterdam; geen gepiel in files en je zit toch in tien minuten in Amsterdam”. Wat vindt Herman leuk aan een folkclub? „Je denkt dan: o, daar zit een of andere jongen met een gi- taartje te zingen van „He’s got the whole world in his hand”. Als ik dat idee ervan had, hoefde ik ook niet. Maar dat is het niet; folkclub is een om schrijving van een geheel waarvan alles kan. Er kan hier net zo goed cabaret gebracht worden als een Amerikaanse neger die blues komt zingen of als iemand komt spelen die de wereld gaat vernieuwen. Vol gende week zaterdag speelt een balkanorkest en zijn er Joego slavische hapjes. Jazz zie ik ook wel zitten en klassieke avonden gaan we ook doen. Maar we willen eerst even kalm aan draaien met za terdagavond een betaalde ar tiest en vrijdagavond een open podium, waar iedereen kan ko men spelen. Dan kunnen we meteen bekijken of er mensen bij zitten die we voor de zater dag kunnen contracteren”. Herman zelf is ook geen type voor alleen maar het gitaartje Hij bespeelt van alles: naast gitaar en gewone luit ook de 13 snarige knikhalsluit, een psal ter, de dwarsfluit. Hoe komt hij zo muzikaal? „Ik weet het niet. Als kind al kon ik nooit langs een muziekwinkel komen zonder te kijken. Nu nog: als ik geld heb moet ik iets kopen. Net als iemand die postzegels verzamelt. Alleen ik vind mu ziek leuk. Dat zegt me iets meer dan een suikerzakje”. JAC. HEYER Uruguay DE MISSTANDEN in Ameri ka zullen zaterdag 7 oktober om 20.30 uur aan de kaak wor den gesteld in de toneelvoor stelling „The New Uruguayan Theatre sings to America,” dat door dit Zuidamerikaanse thea ter in de Toneelschuur in de Smedestraat te Haarlem wordt gebracht. Regisseur en schrijver van het stuk is Juan Carlos Tajez die zelf een belangrijke rol speelt, bijgestaan door Mabel Gonzalez, Ana Camacho en Be- atriz Defeo. „Sings to America,” collage van tekst en zang, geïn spireerd door de actuele toe standen in Zuid-Amerika (in veel gevallen veroorzaakt door de „grote broer” uit Noord- Ameria), is het derde program ma van dit theater na Tupac Amaru en Genesis the Paradise. Credo van de groep in deze voorstelling: The New Uru guayan Theatre sings tot Ame rica because America is The New Man’s Land. ZOALS VIEL te voorzien, is The God father, in Nederlandse vertaling beter ge zegd De peetvader, in Cinema Palace zijn tweede week ingegaan. Marlon Brando speelt de titelrol in deze film waarmee een inzicht wordt gegeven in de gangster- praktijken van Amerika’s „nationale” mis daadsyndicaat de Mafia. In de nacht blijft The wild angels met Peter Fonda en veel ronkende motoren. Voor kinderen en ie dereen die jong van hart is, komt Heintje in de kindermatinees. Werner Jacobs re gisseerde Hurra, die Schule brent, ofte wel Het zal je kind maar wezen. Een pretentieloze film waarin niet alleen Heintje, het muzikale wonderkind uit (Belgisch) Limburg zingt, maar ook Peter Alexander. om te musiceren. Een druk programma belooft hij. Zater dagavond treedt hij zelf met zijn makker Luc de Bruyn op zoals ze al vaker in het afgelo pen seizoen in De Waag hebben gedaan. De Erbé’s hebben drie maan den de tijd om proef te draai en. Maakt dat idee niet zenu wachtig? „Nee, hoor. Het is een uitda ging. Als het niet lukt heb je tegen de bierkaai gevochten en als het lukt dan zitten we goed”. Erbé heeft in ’t Kloppertje gewerkt en vervolgens in de Folk Fair Port waar hij be drijfsleider was. „Dat loopt nu als een trein”. Ik heb er een jaar gewerkt en het is goed van de grond gekomen. Ik deed er van alles. Ik trad er op maar bracht ook drank rond en stond in de keuken”. MUZIEK EN TONEEL Concertgebouw (Van Baerlestr.): donder dag 5 oktober, gr. zaal 20.15 uur: abon nementsconcert. Zaterdag 7 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kamer orkest o.l.v. Szymon Goldberg, m.m.v. Alfred Brendel, piano. Werken van Mo zart e.a. Zondag 8 oktober, gr. zaal 14.15 uur: abonnementsconcert. KI. zaal 20. uur: Fiësta Gitana. Maandag 9 oktober gr. zaal 20.15 uur: Nederlands Theater Centrum. Het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. David Oistrach, viool en damesleden van het Ned. Kamerkoor en Collegium Musicum Amstelodamense. Werken van Andries- sen e.a. KI. zaal 20.15 uur: Zaidee Parkinson, piano. Werken van Schubert e.a. Dinsdag 10 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Theo Olof, viool. Werken van Haydn. KI. zaal 20.15 uur: Liedercyclus. Elly Ameling, sopraan, Daltin Baldwin, piano werken van Hugo Wolf e.a. Woensdag 11 okto ber, gr. zaal 20.15 uur: Alfred Brendel, piano. Werken van Schubert. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum (Stadhouderskade): t.e.m. 29 oktober „Vorstenportretten in houtsnede uit de 16e eeuw” en „Thorbecke als wetgever”, in de afdeling Ned. Geschie denis wordt in de zaal van de 19e eeuw extra aandacht geschonken aan de Ne derlandse staatsman Thorbecke. T.e.m. 29 oktober „Jacob Ernst Marcus, gra veur en tekenaar, 1774-1826”. Tot 7 januari „Vermeers Brief hersteld”. Per manente expositie: Oude schilderijen, beeldhouwkunst en Rijksprenterrkabi- net. Geopend dagelijks 1017 uur, zon en feestdagen 1317 uur. WIE IN SMALFILM is geïn teresseerd vrijdag 6 Haarlemse Smalfilm Liga komen in de clubzaal van het Jeugdhuis, Donkerelaan te Bloemendaal. De HSL houdt op die avond vanaf 20 uur open huis in de vorm van voorlich ting over smalfilmen in het al gemeen en wat de leden in het bijzonder maken. De toegang is gratis. DE CHRISTELIJKE Oratori um Vereniging Haarlem geeft dinsdag 10 oktober om 20 uur een kerkconcert in de Verlos- serkerk, Generaal Spoorlaan in Haarlem. Op het programma staan werken van Gabrieli, Buxtehude, Michael Haydn, Mozart, Pergolesi, Kromolicki, Müller Zürich, Hendrik An- HERMAN EN HANNEKE Erbé (23 en 22 jaar) zijn de nieuwe gastheer en gastvrouw in de Haarlemse folkclub De Waag. De vereniging, die de Waag exploiteert, heeft weer enige problemen achter de rug die deden vrezen dat de zaak voorgoed gesloten zou worden maar dankzij Herman Erbé, die in Amsterdamse folkclubs er varing opdeed, kan er vrijdag avond met frisse moed opnieuw begonnen worden. NA EEN SUCei^oxtUK op treden in haar eigen theatertje in Rotterdam, volgend op de première van 21 september jongstleden, is thans klein- kunsttheater Haarloheim aan de beurt voor een tweemalig optreden van cabaret In den Twijfelaar. Dit grappenmakers- trio brengt het nieuwe pro gramma In voorarrest. Het ca baret bestaat uit Louis Kockel- mann, Loes Vos en pianist Bert Nicodem, van wie ook de mu ziek is. Cabaret In den Twijfe laar treedt op in Haarloheim op zaterdag 7 en 14 oktober. DE TWEEDE PRIMIÈRE van deze week grijpt plaats in Roxy. Tepepa, ko- ning der revolutie, doet op bloederige wijze de tijden der Mexicaanse revolutie weerkeren. Met Orson Welles. In de nacht geen geweld, maar sex in Zweedse ste wardessen. Een titel die de liefhebbers van dit genre waarschijnlijk wel genoeg zal zeggen. uit te gaan. Maar het tweetal krijgt zo’n lol in de malle dia loog met de heilssoldate, dat ze thuis blijven en de gast een borreltje inschenken. Daar wordt ze al te vrij van en als ze het huis uitgebonjourd is, hebben man en vrouw in ieder geval elkaar wat beter leren kennen. Vooraf speelt hetzelfde drietal (naast Ronnie Bierman ook Luc Lutz en Lies Franken) „Spook voor twee vrouwen” van dezelfde schrijver. Echtge note en maitresse spreken daarin over hun beider man, die op datzelfde ogenblik op de weg verongelukt en als spook nog even terug komt om com mentaar te leveren op het ge sprek en zichzelf. De zich te Parijs afspelende stukken zijn geregiseerd door Arnold Gelder- man. - Een knusse foto van vrijwel alle spelers in „Op hoop van zegen" door het Amster dams Volkstoneel. Vierde van rechts Bep Nooy als Kniertje. Marlon toeg. 14 1. Dag. 14 en 20.15 HET ROBIJNEN BOOMPJE is de titel van een nieuwe voorstelling die zaterdagmiddag 7 oktober in poppentheater Mijko Peuzelaarsteeg 4 in Haarlem door het gelijknamige theatertje wordt gegeven. In dit verhaal heeft de oude eikeboom een zoontje gekregen dat een erg bijzonder boompje blijkt te zijn. Dat weet ook de baron die vader en zoon scheidt. Een aardmannetje zorgt ervoor dat de oude boom geholpen wordt. Woensdag 11 oktober het programma De Zilveren uil. Beide voorstellingen vangen aan om 14.30 uur. VERPAK (ZACHTE) PORNO in een licht doorschijnend papiertje en presen teer het als kunst. Noem het snoepje Blue Movie en je hebt een trekkertje dat het vele weken in de bioscopen kan uithouden. Zo ook met Frans Hals waar vele Haarlemmers nog steeds in groten getale aanschuiven voor fysieke aantrek kelijkheden als Carry Tefsen, of zo u wilt, Hugo Metsers. Alfred Hitchcock tekende voor een boeiende regie in De man die verdwijnen moest, die Frans Hals in de nacht ver toont. Met Cary Grant. De Kleine Komedie (Amstel): t.e.m. zater dag 4 november, dagelijks (beh. maan dags) 20.15 uur: „Wie is er bang voor Virginia Woolf” van Edward Albee met Kitty Janssen err André van den Heu vel. Nieuwe De la Mar Theater (Marnixstr.): t.e.m. 9 oktober, dagelijks 20.15 uur: „Zo’n meisje om in je binnenzak te stoppen”, blijspel van Hugh Herbert. Theater „De Brakke Grond” (Nes): t.e.m. zaterdag 14 okober, dagelijks (beh. zon dags) 20.30 uur: Amsterdams Toneel: „Thuiswerk-Mannenzaken”, eenakters van Frans Xaver Kroetz met Jules Croiset en Mart Gevers. Shaffy-Theater (Keizersgracht): donder dag 5, vrijdag 6, zaterdag 7, dinsdag 10, woensdag 11 oktober, 20.30 uur: Shaffy- zaal: Funhouse Revue. Vrijdag en za terdag 24 uur: Koepelzaal: try-out kab. „Honoloeloe” met o.a. Hessel van der Wal. Maandag: concertzaal 20.30 uur: Popconcert Stampeders Canada. Dins dag, zuilenzaal, 20.30 uur: Popconcert Albrecht Roser. Mickery Theater (Rozengracht): t.e.m. 8 oktober 20.30 uur: Hitler Dancers Traverse. Donderdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober, 's nachts: „For Syl via”. Klein Bellevue (Leidsekade): dag. ”7beh. maandag en vrijdag 6 en en zaterdag 7 oktober) 21 uur: De Sissies. Vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober, 21 uur: Ann Burton met Jacgues Schols, bas. John Engels, drums en Ken McCarthy, piano. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): t.e.m. 29 oktober „Lappendekens”, 19e- eeuwse lappendekens gemaakt door vrouwen van de kolonisten in het oos- teliik deel van de Verenigde Staten. T.e.m. 5 november „Atelier 10”, werk van 12 Nederlandse kunstenaars. T.e.m. 19 november tekeningen en foto’s van Pieter Engels. Permanente expositie: vijf generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verzameling schilderijen en tekeningen uit alle perioden. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.3018 uur en 1922.30 uur, zaterdagavond 9.3017 uur, zon- en feestdagen 1317 uur. Tri. penmuseum (Linnaeusstr.): tot eind december tentoonstelling „In het land van Ghor”, semi-nc maden in Afghanis tan. Geopend dagelijks 1017 uur, zon en feestdagen 1217 uur. SIETO HOVING’s programma heet Waarheen. Samen met zijn vrouw Marijke en Rob de Nijs als gast is Hoving met zijn ca baret op zaterdag 7 oktober in het Micro-theater in Beverwijk, Sieto Hoving’s cabaret is van ouds weer politiek getint. I Uitvoerenden zijn Maria Suchèl K sopraan, Bernard Bartelink or- R gel, het Noordhollands Koper- S kwartet en de Christelijke Ora- torium Vereniging. Dirigent is S* Piet Kiel jr. S VAN ANDRé ROUSSIN wordt dinsdag 10 oktober in de Stads schouwburg in Velsen diens eerste toneelstuk opgevoerd: De kleine hut. Het betreft hier een vrije productie onder regie van Bob de Lange die zelf ook meespeelt met daarnaast Paul Cammermans en Hetty Ver hoogt. Zo heeft hij voor het concert op zondagmiddag 8 oktober 17.30 uur composities gekozen waarin een ruime plaats is ge geven aan het verschijnsel der chromatiek. Rosenhart koos daartoe werken van de 17e- eeuwse componisten Scheide- mann, Scheidt, Bruna, Fresco- baldi, Francois Coupérin en Pa chelbel. Ook muziek van Johann Se bastian Bach, namelijk de fan tasie over het koraal „Schmücke dich, o liebe Seele” en de koraalbewerking „Jesus Christus, unser Heiland” wordt ten gehore gebracht. In zijn „Dictionnaire de Musi- gue,” uitgegeven in 1703, schrijft Sebastien de Brossard dat de chromatiek een van de drie genres is van de muziek der Antieken. Van het oude Griekenland dus. Weliswaar ging het hier om de wijziging van de toonhoogte met een hal ve toon, maar zij bracht tege lijk een andere toonsysteem, zelfstandig en aan vastgestelde toonsopvolgingen gebonden. Brossard vereenzelvigde de Griekse chromatiek met die van de muziek van zijn tijd, maar hield er geen rekening mee, dat er eigenlijk alleen maar sprake was van eer» ver rijking van de diatonische toonladder met tussengevoegde Dat gaat onder meer twee keer in Haarlem gebeuren en wel op vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober in het Concertgebouw. Aanvang 20.15 uur. Suna Korat wordt tijdens deze twee con certen begeleid door het Haar lems Jeugd Orkest onder lei ding van André Kaart, dat zich met de voortreffelijk zingende „stand-in” Renée van Haarlem gedurende vele weken op het programma van opera-aria’s heeft geworpen. Suna Korat studeerde aan vankelijk piano, maar haar stem werd door de Italiaanse zangpedagoge Elvira de Hidalgo zo gewaardeerd, dat zij van ge- halve toonsafstanden door alte raties van de stamtonen. Een verrijking was dit zeker. Vooral betekende de chroma tiek een uitbreiding van de ex pressieve mogelijkheden en een verdieping van de harmonische werkingen. In de 17e eeuw was verdieping nog beperkt, zij kreeg een indrukwekkende intensivering in de 19e eeuw met zijn geladen romantiek. Hoe het effect van de chro matiek was voor de oude orgel muziek zal Kees Rosenhart la ten horen bij de uitvoering van werken, waarin zij een functie als uitdrukkingselement, mede ter wille van de vergroting van de muzikale spanning en van de klankschoonheid, heeft ver kregen. Interessant zal het zijn DE NEDERLANDSE Vereni ging voor Eurythmie geeft woensdag 11 oktober een uit voering in de Haarlemse Stads schouwburg. Gebruikt worden teksten van de dichters Gerrit Achterberg en Adriaan Roland Holst en muziekdelen van Vi- Sjostakovitsj en Eurythmie de beweging, tracht "iziek BIOSCOPEN Alhambra (Weteringschans): John Finch in „Frenzy” toeg. 18 j. ma. dl. wo. do. en vr. 19 en 21.30 uui, za. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Bellevue Cinerama (Marnixstr.): Keir Dullea in „2001, a space Odyssey”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Calypso (Marnixstr.): Jean Yonne in „Laisse- aller, c’est une valse”, toeg. 18 j. dag. 13.45, 16, 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Peter Fonda in .Easy Rider", toeg. 18 j. dag. 14 (beh. za. zo. wo. rnldd) 19.15, 21.30 uur Centraal (Nieuwendijk): Seksuele afwijkingen", toeg. 18 j. Doorl.voorst. 13. 14.45, 16.30, 18.15. 20 en 21-45 uur. Cineac (Damrak): Robert Fedford in „Jeremiah Johnson”, toeg. 14 j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Heg. Breestr.): Ochtend en middag 9.30 11.30, 13.30, 15.30, zo. 11.30 enz. „Woody Wood pecker tekenfilm-festival”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur „Hoe vang ik een man?”, toeg. 18 j. City (Leidseplein): Rijk de Gooyer in „De Inbreker”, toeg. 14 j. Dag 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Bud Spencer in ,A troef’, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 uur. Du Midi (Apollolaan)John Finch in beth”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr.): Bud Spencer in „De vier vuisten van de duivel”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. ■Criterion (Roeterstr.)Bill Dean in „Family Life”, toeg. 18 j Dag. 14.15, 19.45, en 22 uur., zo 13.30, 15.45, 19.45 en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein): „Fritz the Cat”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.45 en 22 uur, zo. 13.45, 16.15. 19.45 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): Fernando Sancho in „De pistolero van Ave Maria” toeg. 14 j. Dag. 19.30 (beh. zo. wo.midd) 15.30, 19 15 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): Bernard de Vries in .Erica”, toeg. 18 j Dag. 11.30. 13.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtpleln): Lee Marvin in „Primecut”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21 45 uur, zo 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Jane Fonda in „Klute”, toeg 18 j. Dag. (beh. za. zo. wo.middag) 19 en 21.30 uur. Roxy (Kalverstr.): Barbra Streisand In „What'i up doc?” toeg. a.l. Dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): George Segal in „De brug bij Remagen”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Krlterion): Jean-Claude Brialy in ,,Le genou de claire”, toeg. 14 j. Dag. 14.15. 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk) .La vole lac- tee”. toeg 18 Dag. 19.45 en 22 uur zaterdag alleen 22 uur. Tuschinski (Reg. Breestr.) Marlon Brando In „De Peetvader” uur. De Uitkijk (Prinsengracht) Breno Mello in „Orfeu Negro' toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Stadsschouwburg (Leidseplein): donderdag 5 oktober, besloten voorstelling. Vrijdag 6 oktober, 20.15 uur: Com. Francaise „Tartuffe”. Zaterdag 7 oktober, 19 uur: Ned. Operastichting: Richard Wagner „Lohengrin”. Zondag 8 oktober, 13.30 en 20.15 uur: „Tocht naar het duister” van Eugene O’Neill. Maandag 9 oktober, 20.15 uur: Nat. Ballet, o .a. Première Sobald fünf Jahre vergehen-Tomas zewski, eerste reprise Suite en Blanc- Lifar”. Dinsdag 10 en woensdag 11 ok tober gesloten. S Carré (Amstel): t.e.m. 2 december, dage- lijks (beh. maandags) 20 uur: musical „Promotie! Promotie!” met Gerard Cox S e.a. wordt uitgenodigd oktober naar de te

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13