1 Bouwvergunning clubhuis DEM afgegeven a.v. CHEQUE VAN f 3500 VOOR JUBILARIS D. KOGER Flinke prijzen voor DE SCHUILHOEK BIEDT PERSPECTIEF VOOR INITIATIEVEN VAN BEWONERS Dinsdagavond uitzending uit astmakliniek Davos xiöla Kennemer produkten De Vola is 'r voor geld Dat wist u toch! Politie-actie Overweldigende belangstelling bij Schiphol: voor receptie in Hoge Duin 256 verbalen E 1031 auto’s, I I KXjs TaiKi Diverse acties op komst SPONSORSLOOP OP ZATERRDAG Bloemenaanvoer Bijeenkomst over milieuconferentie BEVERWIJKSE BELDE MARCEL VAN DAM Ook echtgenote in zonnetje Henny van de Berg groeit als kool Aan Beverwijkse veiling gezet in Beverwijk bijzonder groot ■ü- to a* MB® jk iEL z< 4 BEVERWIJK I 8 t -*1 ■t* V "'L. IJMUIDER COURANT ZATERDAG 7 OKTOBER 1972 (Van een onzer verslaggevers) Minder juncties GA geldleningen financieringen Noem’t onze specialiteit. We doen 't immers al zo’n 50 jaar: Mensen van hoog tot laag sne[en gemakkelijk aan geld helpen. Uw verzekeringsadviseur weet dat ook. Tenslotte werken de meesten met ons samen. Bel ’m maar als er snel geld op tafel moet komen. Voor meer inlichtingen hebt u de keuze uit 14 kantoren. F( bezo Zuic land ging telei rotzi de I hoef Engi cast! kent gen. keui goec door lend door raap lang van de h hoor zijn niet gesti BEVERWIJK. Welke belangrijke plaats de heer D. Koger in de Be verwijkse gemeenschap inneemt is vrijdagmiddag duidelijk bewezen. Vele honderden kwamen naar de voor deze gelegenheid te kleine receptiezaal in het Hoge Duin in Wijk aan Zee om de Beverwijker met zijn gouden jubileum te feliciteren. De heer Koger namelijk was vijftig jaar verbonden aan het notariskantoor, eerst eigendom van notaris mr. A. Moens, daarna van notaris T. C. A. Bölger, die het kantoor na verloop van tijd overdeed aan notaris A. D. Th. Bruining. BURGERLIJKE STAND FM - ai jBlflililiinaSmij 1 ■tob:"' (Van een onzer verslaggeefsters) een fraaie doos bonbons. (Van onze stadsredactie) ADVERTENTIE (Van een onze verslaggeefsters) IS GEVESTIGD TE: AMSTERDAM (TEL. 020-1616 66) - ALKMAAR-BREDA-EINDHOVEN 'S-GRAVENHAGE-GRONINGEN - HAARLEM - HEERLEN - 'S-HERTQGENB08CH - HILVERSUM - NIJMEGEN - ROTTERDAM - UTRECHT EN ZAANDAM Bij de potplanten warene er ook uit schieters; zo gingen de bromelia’s tot tien gulden per stuk, terwijl ook de achmea duur was. Voor de cyclamens lagen de prijzen tussen 150 en 600 cent per stuk. In centr uitge word kionsi De een Nede tijd joen naar word meer en h eentr In zijn OVERLEDEN: A. van Kruistum, 66 jaar, gehuwd met M. de Boer. Me kunn mark alles kan bloen tuing voor paras een brekt en a mate: den. De heer Koger zei in zijn dankwoord: „Ik hoop in de afgelopen tientallen jaren iets te hebben bijgedragen tot het leefbaar houden van de Beverwijkse gemeen schap.” Hij deelde wel mede in de nabije toekomst „heel wat dingetjes (oftewel functies) af te stoten.” BEVERWIJK. Afgelopen woens dag heeft ombudsman Marcel van Dam een bezoek gebracht aan het met slui ting bedreigde Nederlandse sanatorium voor longlijders in Davos, waar mo menteel rond tachtig astmapatiënten worden verpleegd. Eén van de patiën ten is het 13-jarige Beverwijkse meis je Henny van de Berg uit de Zonne- bloemlaan. Filmbeelden van het bezoek van Van Dam worden dinsdagavond in het Vara-ombudsmanprogramma uit gezonden. Zijn plaats in de Beverwijkse gemeen schap werd wel het sterkst geaccentueerd door de overhandiging van een cheque door de heer Visser, voorzitter van het „actie-comité jubileumgeschenk Koger”. Een ietwat verbaasde en door het bedrag overdonderde heer Koger kan via de cheque een dezer dagen maar liefst 3500 bij de bank verzilveren. „Het was verkwikkend om te zien hoe veel reacties uit alle lagen van de Bever wijkse bevolking zijn gekomen”, aldus de heer Visser, die in de warme receptiezaal langdurig het woord voerde. HAARLEM. Het centrum voor inter nationale lezingen houdt woensdag 25 ok tober om 20 uur een bijeenkomst in restaurant Lion d’Or aan de Kruisweg. Prof. ir. L. J. Mosterman zal spreken over „De resultaten van de milieuconferentie in Stockholm”. De hoogleraar heeft deel uitgemaakt van de Nederlandse delegatie naar de conferentie. Den Haag. Provinciale Staten van Zuid-Holland vergaderen donderdag 19 oktober vanaf 10 uur en indien rrodig ook vrijdag 20 oktober vanaf 10 uur in de vergaderzaal van de Eerste Kamer aan het Binnenhof. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Onderlinge wedstrijden zullen voor de atletiekvereniging DEM het sluitstuk vormen van het zomerseizoen, dat voor de vereniging een bevredigend verloop heetf gehad. Het wedstrtfdbezoek heeft aan de verwachtingen voldaan, ter wijl de prestaties veelal van uitstekend gehalte zijn geweest. Het bestuur van DEM betreurt het enkel, dat de eigen baan geen belangrijke wedstrijden meer kan ver dragen ofschoon een kampioenschap of landenontmoeting zeker in het jaarlijkse pro gramma thuishoort. Ondanks alles zal het bestuur alles in het werk stellen om in 1973 een belangrijk sportevenement naar Beverwijk te krijgen. aannemer worden gegeven. De verschil lende akties verlopen intussen nauwgezet volgens schema. GEBOREN: Irma d. v. A. Kamps en H. H. Over- beek; Marjolijn S. d. v. W. C. Post en J. M. L. Broekman; Susan S. d. v. P. M. Vaane en A. M. C. Duiker; Michaël J. z. v. H. J. Bouwens en A. J. H. Put; Nienke W d. v. D. Berendes en en M. R. Deelstra; Bartholomeus A. z. v. M. J. Molenaars en M. A. B. J. B. van Roijen; Michel S J. z.v J. T. van den Outenaar en M. Olden burg; José z. v. Moyano Caballero en M. I. Garcia Atienzar; Monica M. d. v. J. F. van Stein en J. D. A. M. van den Brink; André J. z. v. A. van Huijssteden en G. J. A Steenbakker. overige twee kunnen voor velerlei doel- ners ook zelf met initiatieven komen aan einden worden gebruikt. Het is de bedoe- ket van mogelijkheden dat aan de wijkbe- ling van de Stichting, dat naast het pak- dragen. Henny was elf jaar toen zij na in Nederland reeds enige tijd in diverse kolonies te hebben verbleven naar het Zwitserse sanatorium vertrok. Vol gens de doktoren moet het meisje, wil ze volkomen van haar kwaal genezen, nog twee jaar in Davos blijven. Gaat het Nederlandse sanatorium eind van dit jaar inderdaad dicht, dan komt haar behandeling en die van haar medepa tiënten (opname in een particulier in stituut is een zeer kostbare zaak) in gevaar. Mevrouw G. A. Meijer-Kruizer, goede bekende van de familie Van de Berg, wees Marcel van Dam in mei van dit jaar schriftelijk op de problematiek die met een eventuele sluiting van het sa natorium gepaard gaat, en verzocht hem in één van zijn programma’s aan dacht te besteden aan de perikelen rond het Zwitserse centrum. Tevens schreef zij minister Stuijt van volks gezondheid en milieuzaken. Beide brie- 280 cent per kilc. Pronkbonen lagen tus sen de 70 en 110 cent per kilo. Bloemkool ging bij een afnemende aanvoer vlot weg tot 127 cent per stuk. De tomatenhandel heeft ook een vlot verloop waarbij de prij zen tussen 60 en 125 cent per kilo lagen. Prei is er wel heel veel. De prijzen zijn dan ook matig en varieerden van 22 tot 42 cent per kilo. Bij de verschillende koolsoorten is nu ook de boerenkool gekomen, zodat het koolpakket rond is. Hier betaalde men tot 30 cent per kilo; de andere koolsoorten gaan tot nu toe vlot van de hand. Sprui ten zijn nog niet duur. Het weer is nog te mooi om een ruimere vraag te krijgen. Bo ven de gulden gingen er nog niets weg. Er was deze week ook wat witlof aan de vei ling. Radijs en komkommers zijn nog da gelijks aan de markt terwijl de aanvoer van postelein minder gaat worden. De prijzen waren vrijdag andijvie 20-44, bloemkool 25-126, bospeen 42-76, breekpeen 6-25, boerenkool 17-28, groene kool 23-27, komkommer 15-42, knollen 6-38, prei 22- 40, pronkbonen 70-110, rode kool 12-24, sla 6-31, sperziebonen 165-245 snijbonen 150- 270, spruiten 45-86, tomaten 60-115, uien 35-45, waspeen 13-2. HAARLEMMERMEER. In de twee tunnelbuizen van Rijksweg 4, ter hoogte van Schiphol, hebben 212 leden van acht politiekorpsen vannacht een grootscheepse controle-actie gehouden. Tijdens deze monsteractie, die duurde van half twee tot half vijf, zijn 1031 voertuigen gecon troleerd. Er werden 331 overtredingen ge constateerd en 256 processen-verbaal op gemaakt. ven leverden wat vrijblijvende ont vangstbevestigingen op. Groot was de verbazing van me vrouw Meijer dan ook, toen plotseling een briefje van Van Dam bij haar in de bus rolde, met het verzoek telefo nisch contact op te nemen. Een mede werkster van de Vara-ombudsman ver telde haar, dat dinsdagavond in Van Dam’s programma haar onderwerp aan bod zal komen. Mevrouw Meijer: „Vorig jaar augus tus heb ik Henny een vriendinnetje van mijn twee licht gehandicapte doch ters opgezocht. Het is ongelooflijk als je ziet hoe dat kind vooruit gaat. In Holland bleef ze wat ieletjes, nu is ze in twee jaar tijd achttien centimeter gegroeid en holt de bergen op en af. Voor dit meisje en haar medepatiënten hoop ik, dat Van Dam de sluiting van de kliniek kan tegenhouden. Je kunt tachtig landgenoten toch niet zo maar, letterlijk en figuurlijk, laten stikken?” De receptie in het Hoge Duin kenmerk te zich door de aanwezigheid van honder den dames en heren uit alle geledingen van de burgerij. Of het nu de maatschap pelijke, sociale of culturele hoek betrof, dat maakte niet uit. Iedereen was er gewoon. Tussen de wijken Assumburg, De Die en De Maer verrijst het buurtcentrum „De Schuilhoek’’, eigendom van de Stich ting Jeugd- en Vormingswerk. Het buurt centrum aan de Van Bronckhorststraat sinds kort siert de naam de voor- en achtergevel zal begin volgend jaar worden opgeleverd. „De Schuilhoek” telt acht ruimtes: drie groepslokalen, een naast de ingang ge plande „aanloopruimte” met praatkuil in clusief garderobe en keukenbar, een staf- kamer, een sociëteitsruimte met bar, een grote zaal (onder andere geschikt voor filmavonden) en een handenarbeidlokaal dat ten .gerieve van bijvoorbeeld fanatieke brommersleutelaars op een binnenpleintje aansluit. Van de drie groepslokalen wordt er één ingericht voor het peuterspelzaalwerk; de Een ander belangrijk punt uit de afge lopen periode is, dat het bestuur op 29 september van het gemeentebestuur van Beverwijk de vergunning voor de bouw van het clubhuis heeft ontvangen. De ingediende plannen zijn aanvaard. Aan de financiële kant van de zaak kan nu alle aandacht geschonken worden. Als ook dit rond is, kan de opdracht aan de De heer D. Koger leest de cheque, die hij kreeg overhandigd door de heer Visser, voorzitter van het „actie comité jubileumgeschenk Koger". ONDERTROUWD: J. C. A. Dobbe en C. E. M. Horsthuis; P. M. J. de Graaf en V. J. M. Hoogeland; B. Bruinenberg en A. G. A. Grapendaal; R. H. Rison en M. Paasman; P. F. Wubbolts en A. J. M. Sprangers; A. J. Berghuis en M. H. J. Huijzendveld; C. G. van Ingen Schenau en W. H. M. de Vries; L. H. A. Wagter en E. A. B. Willers. GETROUWD: W. J. de Koning en H. C. E. Liefland; W. J. C. Traa en M. J. van Kempen; J. H. Koerirome en S. M. Grapendaal; N, P. van der Goes en M. A. Berkhout; J. H. Balke en H. P. Krook; F. P. W. Zoon en J. P. Kemper; P. H. Kleine en A. Vere- schildt; H. J. M. Mulder en W. D. Tromp; G. W. Korten en M. J. Wessels; H. van Leeuwen en E. Pluijlaar. vkaaiK uuvs ukjliukjuo. ,,U heeft uw man heel veel avonden gemist”, sprak wethou der Schipperus. „Ik moest wel”, ant woordde mevrouw Koger, die door haar man in goedgekozen bewoordingen werd aangewezen als de stimulerende kracht „achter jubilaris Koger.” Namens de afde ling Haarlem van de Bond van notaris klerken sprak tenslotte de heer Van Om meren. BEVERWIJK De bloemenveiling ken de deze week een bijzonder grote aanvoer. Het zijn nu voor een groot deel de buiten tros chrysanten die het leeuwendeel van de veiling voor zich opeisen. Met uitzondering van de chrysanten stonden de bloemen deze week hoog ge noteerd en werden er vooral in het begin van de week op prijzen voor de tijd van het jaar betaald. Anjers noteerden voor de meest uiteenlopende soorten en kwa liteiten van 43 tot 68 cent per stuk voor de eerste kwaliteiten en van 15 tot 42 cent voor de tweede sortering. Ook de rozen waren duur, want een gulden per stuk is niet mals. Fresia deed het niet minder en noteerde in het begin van de week ruim vier gulden per bosje. Van deze „dure” bloem was de veiling ruim voorzien, maar deze aanvoer woog niet op tegen die van de buiten tros chry santen. De prijzen voor de buiten tros va rieerden van 40 tot 145 cent per bos, de jaar rond tros gaat gebukt onder de druk van de buiten bloemen. De prijzen lagen in het begin royaal boven de twee gulden per bos, maar zakte later tot zelfs beneden de 1,80 per bos. Groot is de aanvoer van nerinen die in het midden van de week tot 73 cent per stuk kwamen. Er komen er al heel wat van buiten die rond de 40 cent per stuk noteerden. Voor de zaailingen betaalde men tot 145 cent per stuk. Nog steeds komen er goede partijen gladiolen die tot 235 cent per bos noteerden. Bij de irissen ging de prof Blauw tot vier gulden per bos. Voor de tulpen lagen de prijzen tussen de 40 en 50 cent per stuk. Wethouder P. J. Schipperus, die wegens het verblijf elders van burgemeester J. G. S. Bruinsma de gemeentelijke honneurs waarnam, maakte een toespeling op het solidair en solitair zijn van de heer Koger, hetgeen door de jubilaris in zijn dank woord als gevaarlijk werd ervaren. „U bent solidair in uw raadswerk. Uw kennis en wetenschap, vergaard in die 50 jaar op het notariskantoor én door zelfstudie, stelde u op basis van vrijwilligheid in dienst van de gemeenschap. Daar is ieder een u erkentelijk voor.” Wethouder Schip perus overhandigde mevrouw Koger een BEVERWIJK Ondanks het feit dat de aanvoer aan de groentenveiling voor de tijd van het jaar groot is waren de prijzen aan de hoge kant. Het zijn vooral de speci fieke produkten uit Kennemerland die duur zijn o.a. spinazie, sla, andijvie en bospeen. Hoewel Koning Winter deze week een lichte, aanslag pleegde op de vollegronds groenten werd deze voorlopig toch afge slagen er trad individueel wat schade op. Spinazie was vooral In het einde van deze week duur en kwam nog boven de gulden per kilo. Voor de andijvie betaalde men de hele week goede prijzen die tus sen de 20 en 50 cent per kilo lagen. Doordat de kassla, het nog af laat weten is de vraag naar natuursla groot wat dan weer in de prijs tot uitdrukking kwam. Naast de binnenlandse afnemers is er nog een ruime vraag voor export. De prijzen liepen op tot 41 cent per krop. Hoewel de aanvoer niet zo groot meer is komt er nog dagelijks bospeen, die tot 80 cent per bos noteerde. De aanvoer van bonen loopt snel terug en men is bij de snijbonen al weer op de kasbonen aangewezen die tot 270 cent per kilo noteerde. De sperziebo nen deden in het midden van de week nog Zo is op zaterdag 23 september de eerste ronde in de boekenmarkt gehouden, waardoor de kas van het bouwfonds rij ker werd. De tweede ronde wordt gehou den op zaterdag 2 december in het vrije tijdscentrum De Slof. De oudpapieraktie verloopt eveneens succesvol. Vermoedelijk zal aan het eind van het jaar de 100 ton binnen zijn. Ook de centenaktie heeft een bevredigend resultaat. Hoofdstuk is de aktievoering voor de maand oktober is de sponsorslpop, welke op zaterdag 14 oktober op het sportpark Adrichem wordt gehouden. De start van dit sportevenement is bepaald op twee uur. De kleine wielerronde dient als par cours. De a- en b-junioren trachten zo veel mogelijk sponsors te vinden die een bedrag per ronde willen inzetten, schrijf formulieren voor deze loop verkrijgbaar bij P. C. Bleeker. Voorts wil de vereniging tijdens bliksemaktie 1000 glazen met een afbeel ding van het nieuwe clubhuis aan het einde van deze maand aan de man bren gen. Bovendien kan de loterij binnenkort van start gaan; zowel de vergunning als de loten zijn binnen. Van 22 vrachtwagenchauffeurs is ont dekt dat zij de rijtijdenwet overtraden, dat wil zeggen dat zij buiten de voor hen wettelijk vastgestelde tijden reden, wat er in de praktijk op neer komt dat deze overtreders oververmoeid achter het stuur zitten. Een dronken automobilist reed in een van de tunnels een politiewagen van achteren aan. - f iifc- f7- •’.d; F -I»* I - -

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4