Zandvoort kan FIA-licentie niet missen Ontslagen op komst bij Rokado-wielerploeg GEEN VERRASSINGEN IN STRIJD OM DE NATIONALE RACETITELS Zwart Wit (tegen de toto) op formulier Machtsvertoon Merckx in aanloop tot record-poging Ella Hoogendoom nieuwe kampioene op vijfkamp BEROEPSWIELRENNERS KREGEN LANGS ER VAN Inez winnaar van vier kilometer Schaatsprofs niet op baan van Inzell afgewezen „Plan Dolman” ■b t kw 13 l JJj|j wr. f L MAANDAG 9 OKTOBER 1972 Onhoudbaar Uitslagen saE V'\.1 feWLE 4 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) CEES STAM 55 (Van onze atletiekmedewerker) jen (Van onze sportredactie) anderhalve rt- itto ARNHEM. Onder voor atletiek idea le weersomstandigheden werd zaterdag op Papendal bij Arnhem gestreden om het Bijvoorbeeld in Groep II tot 1300 cc waar Wim Boshuis in zijn gretigheid om zijn grote concurrent Hans Deen op een onoverbrugbare achterstand te zetten, zo snel van start ging dat hem dat al in de eerste de beste ronde een gebroken kop- pelingsplaat opleverde. Deen, die alleen maar bij de eerste vier hoefde te finishen om zeker te zijn van zijn kansen, reed met zijn Alfa naar een onbedreigde natio nale titel. Imco v.d. Wal (LAT) heeft in Leeuwarden twee nationale jeugdrecords snelwandelen verbeterd. De Fries legde de 5 km. af in 27 min 18.6 sec. Het oude record stond met 28.56.0 op naam van Pier Bruining (LAT). Van de Wal wandelde daarna door tot hij het halve uur had volgemaakt. In dertig minuten legde hij een afstand af van 5431,30 meter, wat ook een nieuw jeugdrecord betekende. Het oude stond met 522.50 meter sedert vorig jaar april op naam van Bruining. zo’n suprematie tegenover de concurrentie hadden getoond, dat deze laatste wedstrijd voor deze coureurs nauwelijks nog rele vant was. DEN BOSCH. Terwijl verschillende groeperingen zich inspannen om de be roepswielersport in Nederland op te krik ken, blijken de professionele coureurs zelf druk bezig er de werkzin bij hun belan genbehartigers uit te halen. Die beijver- aars verenigden zich begin dit jaar in de SBB (Stichting Bevordering Beroepswie lersport) met als eerste doel het scheppen van zekerheden voor criteriums. Toen de genen die zich daarvoor inspanden hun ervaringen van het eerste seizoen uitwis selden op een dit weekeinde in Den Bosch gehouden vergadering, kregen de beroeps renners er flink van langs. nare ervaringen op (ook de goedwillen de profs zelf) dat de KNWU besloot de garantie-som om te zetten in contractgeld waarmee tevens de organisatie-verplich- ting om elke Nederlandse prof te laten deelnemen, verviel. Over de organisatorische aspecten van de SBB-werkzaamheden toonde voorzitter Förster zich niet ontevreden, maar after all wilde de heer Gosewehr wel kwijt dat het reclamepakket (nu e en totaalbedrag van f 23.500) behoorlijk zal moeten groei en wil de inspanning van het werk nog verantwoord zijn en bij de belans van 7 toegewezen wedstrijden stond het gezicht van Jan Derksen allerminst vrolijk. „Ge matigd tevreden”, omschreef Eddy Beu gels de gevoelens van de Vereniging van Beroeps Wielrenners. Meer dan dat kon het inderdaad moeilijk zijn. Voor de zesdaagse van Berlijn zijn twee volledig Nederlandse ploegen ge contracteerd. René Pijnen rijdt met Leo Duyndam en Cees Stam vormt een koppel met Leijn Loevesijn. Verder rijdt als vijfde Nederlander Gerben (Van onze sportredactie) bouwde minuut DEN BOSCH De Stichting Bevor dering Beroepswielersport heeft „het plan-Dolman” afgewezen. Het bestuur vond de opzet van een wedstrijdenserie die Evert Dolman samen met de heer Den Hollander maakte, al te idealis tisch. „Dat programma bevatte een zo groot aantal wedstrijden dat het ons als onmogelijk voorkwam die organisa torisch te klaren. We hebben het plan- Dolman daarom niet opgenomen in ons SBB-werk. Wel kunnen de heren Den Hollander en Dolman rekenen op onze medewerking als ze die ergens voor nodig hebben”, aldus KNWU’s sport- commissielid J Förster, voorzitter van de SBB. t r t del en ;e- :ke ser de de ten het ran er in ja- het dt ege ten aal ve- ale 35 ni- ?e- ge- de ol- 3. eld k- ide ien Ike »en w- oor el- or- nu op 8, Vi- es- m- Karstens met de Belg Theo Verschue- ren. Piet de Wit rijdt niet in Berlijn. De Wormer beroepsrenner start wel in de zesdaagsen van Dortmund, Frank furt en Munster. De eerste twee met Cees Stam als ploeggenoot, de laatste met Leijn Loevesijn. In de strijd om de Super Prestige Pernod heeft Eddy Merckx zijn voor sprong op de „concurrentie” weer aan merkelijk vergroot door zijn zege in de Ronde van Lombardije. Merckx totali seerde 438 punten. Poulidor volgt met 185 punten en Guimard met 113 pun ten. Zoetemelk staat elfde met 85 pun ten. Derde in dit gezelschap werd Mieke van Doorn van De Spartaan met een totaal van 3619 punten. Mieke liep de 100 meter horden in 14.9 seconde en bij het ver springen noteerde men voor haar een afstand van 5.39 meter. Kogelstoten was helaas zwak en hier kwam zij niet verder dan 8.30 meter. Bij het hoogspringen werd zij derde met ook voor haar een hoogte van 1.65 meter. Op de 200 meter kwam zij uit op 26.3 seconde. Naast Akersloot, Dijkstra en Deen ver scheen ook Han Tjan op het ere-platform. Saillant detail bij deze zege was dat voor het eerst een Nederlandse fabriek, de naam van Tjan is onverbrekelijk verbon den aan een D 55, ook een nationale titel in de wacht sleepte. Tjan wiste zich echter wel de transpiratie van het voor hoofd, want Ton Strous had Tjan met zijn Fiat 128 achttien ronden lang zo verschrikkelijk opgejaagd, dat hij tenslot te met een opgeblazen motor vanuit het bos de wandeling naar de pitch moest maken. Het lag in de Groep II ook nog in de bedoeling dat Bob van der Sluis, de man die na een ineident met Toine Heze- mans vorig seizoen voor één jaar door de NAV werd geschorst, gisteren op Zand- voort zijn rentree zou maken. Nota bene met een wagen van Toine Hezemans, die iemand er in ZANDVOORT. Voordat er dit week einde op het circuit van Zand vort tij dens de slotraces van de Nederlandse Autorensport Vereniging ook maar één startvlag gevallen was, waren er al drie van de in totaal zeven nationale titelhou ders, die dit seizoen heeft opgeleverd, bekend. Hoewel Akersloot dit jaar toch veel moeilijkheden met zijn Escort heeft ondervonden was hij al tijdens de laatste races onbereikbaar voor de concurrentie geworden, terwijl ook Theo Kinsbergen, bij de Sportscars boven 1300 cc en Rob Dijkstra in de kleinste klasse van de toerwagens Groep II, eerder dit seizoen al INZELL. De Westduitse schaatsbond wil de profschaatsers van de internationa le speedskating league weren van de kunst ijsbaan in Inzell. Dit geld voor wed strijden en trainingen. Eerder zijn ook de banen van Davos en Grenoble voor de professionals taboe verklaard. Als ik in een van die koersen betrokken raak bij een valpartij is alle gepraat over mijn kansen zinloos geworden. Laten we maar afwachten tot tegen die tijd”. De kans is verder niet uitgesloten, gezien de reorganisatie bij Rokado, dat Harrie Jansen, die een tweejarig con tract heeft, wordt uitgekocht. Piet de Wit, bij Rokado onder contract tot eind 1973, kon ook geen bijzonderheden geven. „Ik heb een contract tot 31 december 1973 afgesloten met directeur Kahl en heb niets gehoord of mijn contract wordt afgekocht”. Zoals de zaken er thans voorstaan lijken alleen Karstens en Scheepers zeker van een nieuw contract bij Ro kado. Dat zal dan 20 oktober zijn, drie dagen na de grote sluitingukoers in Jan Janssens woonplaats Putte, op de Nederlands-Bel- gische grens. Pas in Mexico gaat Merckx beslissen over de datum waarop hij pro beert het uurrecord te verbeteren. Vol gens de verwachtingen zal dat rond de 25e oktober zijn, want op 29 oktober moet Eddy Merckx een contract afwerken in het sportpaleis van Gent. De uitslag van de ronde van Lombar dije: 1. Merckx (Belg) 6.45.54, 2. Guimard (Fr) op 1.27, 3. Gimondi (It), 4. Verbeeck (Belg), 5. Houbrechts (Belg), 6. Zoetemelk (Ned), 7. Delisle (Fr), 8. De Gheest (Belg), 9. Bitossi (it), 10. Dancelli (It), 11. Goesta Petterson (Zweden), allen op 1.27. HAARLEM. Met de zesdaagse van Berlijn (start op 12 oktober) voor de boeg, lijkt de toekomst er v oor een aantal Duitse baanrenners niet erg rooskleurig uit te zien. Dieter Kemper, Wolfgang Schulze, Wilfried Peffgen, Sigi Renz en Klaus Bugdahl komen namelijk voor 1973 niet meer in aan merking voor een nieuw contract. Ro kado, bij monde van de nieuwe Belgi sche ploegleider Lomme Driessens, kon de geruchten bevestigen nog ontken nen. Rob Dijkstra verscheen daarom maar in zijn dagelijkse kleren op het ere-podium, omdat hij vanwege onvoorziene panne aan zijn Abarth zondag niet eerrs meer aan de start verscheen. Ook Akersloot kwam zijn beker in ontvangst nemen. Ook dat gaf een enigszins drukke situatie bij de prijsuitreiking, aangezien de Haar lemmer gistermiddag moest buigen voor het grotere Capri-geweld van Nico Chio- takis. Het deed ook allemaal erg weinig ter zake. Belangrijker was dat de racer in de categorieën waar nog strijd verwacht mocht worden, omdat juist in deze laatste wedstrijden het merendeel der titels op verschillende coureurs lag te wachten, het grote gevecht uitbleef. MS ALKMAAR. De Vier Kilometer van Alkmaar, de extreem lange draverij waarmee gisteren het draverijseizoen in de kaasstad werd besloten, heeft een ver rassende overwinning opgeleverd voor Inez met Mees Dapper op de sulky. Inez had als snelste in het elf stayers sterke veld iets meer dan zes minuten en vier entwintig seconden nodig voor deze dra verij die in feite niet vierduizend meter, maar 4420 meter lang is. Als tweede en derde eindigden respectievelijk Flevo en Fletcher D. Daags erna was bestand tegen zijn in Barcelona een race moest rijden en derhalve niet op Zandvoort aanwezig was. Moeilijkheden met de motor van de Alfa hielden van der Sluis ook in deze laatste wedstrijd van het seizoen aan de kant. Nederlands kampioenschap meerkamp bij de dames. De afwezigheid van enkele serieuze titelkandidaten maakte de strijd om de titel volkomen open. Kampioen van Nederland werd Ella Hoogendoorn van PAG uit Rotterdam. Zij won de 100 meter horden in 14.6 seconde en ook het kogelstoten leverde haar een eerste plaats op met 10.94 meter. Het verspringen bracht zij eveneens op haar naam met 5.78 meter. Het hoogspringen werd door haar beëindigd met een sprong van 1.62 meter terwijl de 200 meter werd gelopen in 25.7 seconde. De titel werd veroverd met een totaal van 3943 punten. Eén van de vele crashes tijdens de slotraces van de NAV op Zandvoort. Hier gaat Hans Velthuyzen in de race voor toerwagens Groep I in de Tar- zanbocht over de kop. ren ook de auto’s die ai dan niet compleet even vrolijk hun wedstrijd weer voortzet ten. De enigen die zich niet van hun crash herstelden waren Arie Luyendijk, zoon van Europees kampioen Jaap, en Ruud Kuysten. Winnaar en tevens nationaal kampioen werd Jelle Hingst. In zijn aanloop naar Mexico, voegde de Belgische vedette dit weekeinde dus twee overwinningen toe aan zijn totaal dat daarmee op viererrveertig eerste prijzen in dit seizoen kwam. Zijn triomf aan het Como-meer, waar de ronde van Lombar dije eindigde, was zij ntweede achtereen volgende. Het werd, voor de zoveelste keer in zijn carrière, een indrukwekkend staaltje van machtsvertoon. Op vijfenvijf tig kilometer van het einde maakte Merckx zich los iut het tot achttien man (van de 158 vertrokken renners) geredu ceerde pelotonnetje dat geen enkel ver weer had tegen zijn demarrage. In de kilometers naar einddoel Como Merckx ongeveer voorsprong op. De jongste van het gezelschap was de zeventienjarige Haarlemse Anja Smits van Atmodes, die voor het eerst aan de strijd bij de dames mocht deelnemen en zij deed dit goed door direct op de tweede plaats beslag te leggen met een totaal van 3734 punten. Zij verbeterde het door haar vorige week behaalde clubrekord opnieuw met 96 punten en bovendien nog persoon lijke rekords op de 200 meter en het verspringen. Op de 100 meter horden noteerde zij een tijd van 15.5 seconde, bij het kogelstoten kwam zij tot 10.09 meter. Bij het verspringen kwam zij op een tweede plaats met 5.55 meter terwijl het hoogspringen haar een overwinning ople verde met een sprong van 1.65 meter. Op de 200 meter kwam zij uit op een tijd van 26.1 seconde. Resteert de publieke belangstelling. Ook tijdens de slotraces, ’t weer was toch ide- zette, de dalende tendens zich met zo’n vier duizend toeschouwers voort. Dit jaar is sterker dan ooit gebleken dat Zandvoort toch maar moeilijk buiten zijn internatio nale licentie van de FIA, waarmee bij voorbeeld een Grand Prix kan worden georganiseerd, kan. Het gebrek aan wer kelijk internationale toppers, een vier- uursrace voor toerwagens is geen ade quate vervanging voor een Grand Prix, en het gemis aan publiciteit dat daaruit voortvloeit heeft de Nederlandse Autoren sport weinig goed gedaan. Gezien een nieuwe baan een moeilijk haalbare zaak blijft moet Zandvoort worden opgekanpt. Is dit niet mogelijk dan ziet de toekomst er weinig rooskleurig uit. BRUSSEL Terugblikkend op een weekend vol overwinningen (hij won de ronde van Lombardije, een bergrit in Lausanne en daar later ook de tijdrit zodat hij eerste werd in het algemeen klassement van de wedstrijd "Dwars door Lausanne”), durfde Eddy Merckx nog steeds niets definitiefs te zeggen over zijn uurrecord-poging. Voorzichtig als altijd waagde hij zich ondanks zijn grote vorm-demonstratie (afgelopen week won hij ook de zware ronde van Emilia) niet aan een prognose over de aanval op Ritters werelduurre cord. De immer bedachtzaam pratende Merckx wilde alleen kwijt dat hij die poging na een seizoen van wikken en wegen zeker wil ondernemen, dat Mexico City de plaats is waar hij het probeert, „maar verder”, aldus Eddy Merckx, „is er op dit moment niets van te zeggen. Er kan voor die tijd nog van alles gebeuren. Ik heb nog een stuk of acht cntracten af te werken. official J. Förster keiharde straf-sugges- ties toe maar de juridische onmogelijk- wees terecht op de juridische onmogelijk heid sporters in hun beroep aan te pak ken zoals de vergadering wilde. Het enige wat hij kon doen was opmer ken dat hij de zorgen deelt en dat deed ook oud-renner Eddy Beugels als voorzit ter van de Vereniging van Broeps Wiel renners. „Ik weet het”, viel Beugels de mopperdende comité-,leden bij, „de men taliteit is fout. Op onze laatste vergade ring hebben we de renners duidelijk ge maakt dat ze tegenover publiek en orga nisatie een andere houding moeten aanne men. Maar”, riep Beugels de handen ten teken van wanhoop geheven, „wat doe je eraan? We kunnen moeilijk met een stok langs het parcours gaan staan om ze op hun donder te geven, ook al verdienen ze dat. Ik hoop alleen dat u niet wilt gene raliseren. Ze zijn niet allemaal zo. Maar ik geef toe dat het verschijnsel ontmoedi gend is, zo ervaren wij van de VVBW het tenminste ook. De coureurs hebben ge woon geen oog voor hun eigen belang” Voegt men bij die algemene kritiek de gegevens dat de comité’s toch al niet zo warm lopen voor het SBB-werk (van de 32 aangeschreven organisaties waren er slechts 14 vertegenwoordigd op de verga dering), dat coördinator Jan Derksen van slechts zeven comité’s het managerswerk kreeg toebedeeld en dat reclame-adviseur Gerard Gosewehr er een bedrag aan over hield (bruto nog geen vijf mille) dat in geen verhouding stond tot het werk dat hij moest opknappen, dan is het duidelijk dat de profs hun leven snel moeten bete ren wil hun belangengroep zich nog in spanningen getroosten. De „kleintjes” heb ben zichzelf in elk geval al de das omge daan want het sociale plan om de minsten van de minderen in elk geval startgele- genheid te geven en dat tegen een vaste vergoeding van 50 kwam te vervallen. Met dat systeem deden de partijen zoveel Uitslagen „Dwars door Lausanne”, eer ste rit (wedstrijd over 5150 meter): 1. Merckx 10.59,0, 2. Zoetemelk 11.04,0, 3. Lasa 11.05,0, 4. v. Impe 11.10,0, 5. Thevenet 11.12.0, 6. Fuente 11.16.0. Tweede rit indivi duele tijdrit: 1. Merckx 11.11.0, 2. Theve net 11.32.0, 3. Fuente 11.43.0, 4. Zoetemelk 11.44,0, 5. Lasa (11.44,0, 6. v. Impe 11.50,0. Totaalklassement: 1. Merckx (Belg) 22.10.0, 2. Thevenet (Fr) 22.44.0, 3. Zoete melk (Ned) 22.48,0, 4. Lasa (Spa) 22.49,0, 5. Fuente (Spa) 22.59,0 6. v. Impe (Belg) 23.00. Irr de Formule Ford toonde de als een komeet omhoog geschoten Roelof Wun- derink dat hij toch wel over evidente racekwaliteiten beschikt. Lang zag het er naar uit dat Henry Schouwink voor een verrassing zou zor.en, maar enkele ron den voor het einde, iets waar Wunderink doorgaans toch erg veel plezier in heeft, deed zich weer de stereotiepe situatie voor dat Wunderink de rest van het summiere startveld (negen wagens) niet eens de gelegenheid gaf om ook maar in zijn slipstream te blijven. De Formule Vee leverde ook gistermid dag het bekende gooi- en smijtwerk op. Legio waren de crashes, even talrijk wa- DEN HAAG. De wedstrijd voor de nationale bekercompetitie tussen de zater- dag-kampioen Zwart Wit ’28 en Volendam is op zaterdag 28 oktober. Zwart Wit '28, dat om principiële redenen niet op zondag speelt en ook afwijzend staat tegenover de sporttoto, heeft met enige verbazing kennis genomen van het feit, dat de ontmoeting Zwart Wit’28Volendam als tweede wedstrijd voorkomt op toto 13. De zaterdagclub zal hiertegen geen actie on dernemen. Wij tillen er niet zwaar aan, aldus het bestuur. We hebben er geen voordeel van. Maar ook geen direkt na deel. er evenmin kracht toen Lausanne twee ritten verreden werden voor de plaatselijke ’’grote prijs”. Wéér kwam hij alleen over de streep en dat na een zware koers van vijf kilometer over bergachtig terrein. In de tijdrit moesten de concurrenten andermaal ervaren over welke grote klasse Merckx beschikt. Eddy Merckx geflankeerd door Raymond Poulidor (links) in actie tijdens de ronde van Lombardije. Op vijfenvijftig kilometer van het ein de maakte Merckx zich los van zijn concurrenten en won. Uitslagen: Sportrenwagens en prototypes: (12 ronden, 50.3IS km) boven 1300 cc: Henk Bosman met Chevron BMW 18.44 (gem. 161.096 km. u); tot 1300 cc. 1. Tim Koopman met Royala Alfa 11 ronden gem. 144.809 km. u. Toerwagens Groep I: (15 ronden, 62.895 km); tot 7000 gulden: 1. Frans de Vos met Simca Rallye 1 31.18.7 (gem. 120.520 km. u.). 7000-8500 cc: 1. Rik van Kempen Fiat 128 rallye 31.10.4 (gem-121.055 km. u) toerwagens Groep I (15 ronden, 62.895 km). 1400-18000 gulden: l.Huub Vermeulen met Opel Commodore gse 28.02.7 (gem. 134.558 km. u). 11000-14.000 gulden: 1 Rlen Frankenhout met Opel Manta 28.43.3 (gem 131.387 km. u). 8500-11.000 gulden: 1. Fred Frankenhout met Opel Ascona 1900 s 29.20.2 (gem. 128.633 km. u). Formule Fordrace: (12 ronden 50.316 km) Toerwagens Groep II (20 ronden, 83.860 km); boven 1300 cc: 1. Nico Chiotais met Ford Capri 32.54.2 (gem. 152.935). 1150-1300 cc: Hand Deen Alfa Romeo 1300 gta 18 ronden gem 142.807 km. u). 1000-1150 cc: 1 Hans Tjan met DAF marathon 18 ronden (gem. 134.175 km. u) 2. Formule Vee-1300: (20 ronden, 83.860 km) J. Jelle Hingst met Kaimann MK bell 34.18.3 (gem. 147.672 km. u). In niet altijd even diplomatiek gekozen woorden, maar in elk geval wel duidelijk met zijn recht-uit-het-hart komende toe spraak, sloeg Kortenhoefs wielerorganisa- tor Pos een discussie los die de houding van de prof-coureurs vernietigde. „We zitten hier wel te praten over de bevorde ring van de beroepswielersport”, sprak de heer Pos met van emotie trillende stem”, maar laat de renners er zelf eens wat aan doen. Wat wij opbouwen, breken zij af. Ik ben het beu”. En hij bleek niet de enige want met applaus onderschreef de verga dering wat de hr. Pos zoal opnoemde aan negatieve punten over de profs: ze span nen zich op de criteriums onvoldoende in, ze klagen openlijk over te late startgelden maar waar halen ze dat recht vandaan als ze er niet voor werken en ze klappen zoveel uit de school dat het publiek erg bedenkelijk gaat doen over de beroeps wielersport. Vooral dat laatsteaspect bleek iedereen zwaar op de maag te liggen door de recente voorbeelden van Jan Janssen en Harm Ottenbros die in een televisie-uitzending vertelden wat er zoal „te koop” is in een koers. De vertegen woordigers van de wielercomité’s vonden elkaar in algemene toorn en wierpen de achter de bestuurstafel zittende KNWU- Opvallend was het hernieuwde falen van de Franse import Vad. Bij zijn eerste optreden in ons land, op Duindigt, braken de leidsels. Gisteren bleef dit onfortuin pikeur Sierdsma bespaard, maar dat bete kende toch niet dat Vad kon imponeren. De uitslagen van de zondag te Alkmaar gehouden draverijen luiden: Alkmaars ontzet- prijs 2380 m: 1. Karola van Gonny (R. Berk hout), 2. Koly B, 3. Karate. Winn 4.90 pl 1.40 2.20 1.60 koppel 4.- trio 165,10. Willem van Oranje-prijs 2040 m: 1. Johnny Fibber (M. v.d. Togt), 2. Joan Hollandia, 3. Karei Duke. Winn 5.60 pl 1.80 2.- 2.20 koppel 23.70. Victorieprijs 2040 m: 1. Hup (B. Dapper jr.), 2. Jan Pom B, 2. James Hagheweyde. Winn 4.30 pl 1.80 2.10 3.10 koppel 6.10 trio 261,30. Slultingsprijs 9040 m le afdeling: 1. Justiana Hanover (P. Koppejan), 2. Jacob Areta, 3. Isidore. Winn 4.60 pl 1.60 2.30 2.10 koppel 23.-. De Vier Kilometers van Alkmaar 4420 m: 1. Inez (B. Dapper jr.),2. Flevo, 3. Fletcher D. Winn 6.10 pl 2.20 4.50 3.50 koppel 19.20 trio 1.471 80. Slultingsprijs 2040 m 2e afdeling: 1. Ideal Dear (S. Hartman), 2. Hilma, 3. Idyl Hollandia. Winn 2.30 pl 1.40 1.80 1.70 koppel 8.30. Alva-prljs 2380 m: 1. Junibes B (M. Pools), 2. Horse L, 3. Idylle Miss. Winn 7.10 pl 2.70 4.60 1.80 koppel 7.60 trio 946,80. Nassauprijs 2040 m voor amateurrijders1. Hyac’nt (W. Paardekooper), 2. Hannie Gregor, 3. Fille d’Unique. Winn 4,20 pl 1.60 1.60 2.40 koppel 5.90. Vestlngprljs 1700 m: 1. Henriette Signal (P. Strooper), 2. Janky Buitenzorg, 3. Hansi Buiten zorg. Winn 4.30 pl 1.30 1.50 1.70 koppel 7.90 trio 50.90. Geuzenprijs 2380 m: 1. Kitty G (P. Seges), 2. Joffer, 3. Idool L. Winn 5.90 pl 1.40 1.10 koppel 4.30. Totalisator-omzet 397.023. SC Cambuur heeft aan Heerenveen me dewerking gevraagd om de Friese topper tussen beide clubs, die voor zondag 5 november op het programma staat te ver schuiven naar vrijdagavond 3 november. Dit om de Friezen, die zondag om princi piële redenen niet naar voetbal gaan kij ken, tegemoet te komen. Heerenveen ging in principe akkoord, maar vroeg tweedui zend gulden voor loonderving. De spelers zouden immers vrijdagmiddag niet kunnen werken. Hierop is Cambuur niet ingegaan, zodat de wedstrijd blijft vastgesteld op zondag 5 november. i tót

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13