Haarlem Cardinals deed het beter: 108-68 LEVI’S LIET WEINIG HEEL VAN TEGENVALLEND LIONS: 109-59 Damesreserves van Bekkerveld horen eigenlijk in de eredivisie thuis DSK net langs Terrasvogels: 1-0 s Race tussen Spaarnwoude en Spaarnestad duurt voort HMS voelt zich in eerste klasse uitstekend thuis Die Raeckse - na attractief volleybal - ten onder Childress nog zonder club Blauw Wit korfbalde naar winst Paard won een miljoen Zwakke start van damesbasketbal- team Ai p G G N Ajax prolongeerde hoofdklasserschap (Van onze honkbalmedewerker) a Levi's MAANDAG 9 OKTOBER 1972 14 T eleurstellend HL 4WWWWVWlAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMJ*AAAAA«JlAMAAMM»MMAMMMMj»»..l.«.«^.»M...»««nnw<........^^^^^^^^^^HHnfVWVtfVWXlHnftfVWlfWWVVinflHftfVXlfVVWftnnrtfTlffHnnnflfMI (Van onze basketbalmedewerker) Smith (15) weert de aanval van Jones af. (Van onze sportredactie) toe- (Van onze volleybalmedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) om (Van onze handbalmedewerker) eerste klasse: Stand in de Stand in de tweede klasse: Een grote verrassing in de tweede klas- ^EF ZANDVOORT Het eerste tref fen tussen Lions en Levi’s-Flamingo’s is zondagavond in de badplaats ge ëindigd in een overduidelijke 10959 overwinning voor de titelhouders uit Haarlem. Transol R/Z kreeg zondag avond in eigen huis de eerste neder laag te incasseren. Raak-Punch, dat vrijdagavond Racing Agon reeds met 14864 van het veld speelde, won in de Maasstad met 7879. Een dag eer der nog had Transol R/Z met 108 68 van ASVU gewonnen. Min of meer verrassend was de overwinning van het zwak geachte Racing Agon over het Groningse Donar. Na een reeks van zware nederlagen bleven de Am sterdammers ditmaal met 7160 aan de goede kant van de score. Al deze resultaten hebben tot gevolg, dat Haarlem Cardinals met Donar thans puntenloos de laatste plaats deelt. 5-5 5-4 5-4 5-3 5-3 5-0 5-9 5-9 5-8 5-8 5-6 5-5 de nu wedstrijd verloor, de kiezen op elkaar klemmen en beseffen dat het in de twee de divisie aan alle opponenten gelijkwaar dig is. 3-5 5-4 5-3 5-2 5-1 5-0 Ii de her mos ma; uite plos red doe ver Spaarnestad Spaarnwoude DSK Concordia DIO SVIJ Waterloo DIOS De Brug NAS Terrasvogels Alliance BSM EHS Geel Wit Spaarnevogels DSB EHS THB VI. Vogels TZB Heemstede Schalkwijk CBS 1 uit: HG BW een HG var ma tijd doe SC wa, de vel Me wei ont V auti op 1 Yor Sta Tyi po ee he ve no te; ge vu ter va va Na da lev rei da: BD SC ces kw vo< we ste BW we dat H hee van laa; Plot voo Njo disc den Krs voo DW Bei: ziel wer de E de cro Aal 1 Nw 2— net 2. kw; SDI 3 hoe 4 uur 5-9 5-9 5-7 5-6 5-5 5-5 Aangezien de voetbalafdeling van Ajax de honkbalafdeling heeft afgestoten zal Ajax volgend seizoen onder de naam „Amsterdam” in de hoofdklasse uitkomen. Amsterdam zal zijn thuiswedstrijden spe len op het OWO-terrein. HAARLEM De laatste beslissing in de honkbalhoofdklasse is zterdag ten gun ste van Ajax gevallen. In de beslissings wedstrijd in Hilversum lukte het de Am sterdamse vereniging om UW na een moeizame strijd op 6-4 te houden. Ajax prolongeerde daarmee het hoofd klasserschap. VARNA. Het Nederlandse basketbal team heeft zondag in de Bulgaarse stad Varna de eerste wedstrijd voor het Euro pees kampioenschap voor dames tegen Frankrijk met 37-64 verloren. Bij de rust stonden de Francaises met 32-18 voor. Het was een duel voor poule b. De topscoor- sters voor Nederland waren: Carla de Liefde 15, Janny van Hem 8 en Gerda Schouten 8 punten. De herenploeg van OVRA lijkt in de tweede divisie nog niet helemaal z’n draai te hebben gevonden, maar in een periode van aanpassing aan een hoger niveau is verliezen geen schande. Zaterdagmiddag was AV’40 uit Delft een tegenstander van een iets zwaarder kaliber, met lange spe lers, die de netverdediging van OVRA nogal eens voor problemen stelde. De veld verdediging maakte de zaak dikwijls nog wel goed, maar in de slagwisselingen die daaruit ontstonden, trokken de Haarlem mers meestal aan het kortste eind. Zeker in de eerste set was dat het geval, toen OVRA op 13-13 de juiste voortzetting miste en mt 14-16 verloor. De inmiddels gearriveerde Trompetter zag daarop zijn pupillen de tweede set met 11-15 verliezen en hoewel OVRA zich via 15-8 in de derde set nog kansen schiep, maakten de Delftenaren met 9-15 aan alle twijfel een einde. Juist echter in deze fase moet OVRA, dat twee seizoenen vrijwel geen of stoot de wedstrijd op. Het vertrek van Tuinstra met vijf per soonlijke fouten versnelde de Zandvoortse afgang. Kip, die zijn defensieve taak voor de aanval inruilde werd toen de nacht- beide treffers waren van Van Eeden) in de tweede helft wat terugnam. Eén mi nuut voor rust drukte Lensen het verschil tussen DSK en Terrasvogels uit in een doelpunt, wat het enige zou blijven, ook al omdat Terrasvogels in de tweede helft enkele fraaie kansen liet liggen. Met twee doelpunten toonde Koelman zich voor Alliance opnieuw een trefzekere spits maar zijn inbreng alleen was niet voldoende om DIOS in moeilijkheden te brengen, dat na rust door Opdam, Schra- ma en Vermeulen toesloeg. Toen Visser in de tweede helft een 2-1 achterstand egali seerde leek daarmee voor NAS een gelijk spel weggelegd maar een beoordelingsfout van de NAS-doelverdediger op een schot van Geertsema betekende 3-2. Zoals ook in de rangschikking tot uitdrukking komt ligt er weinig krachtsverschil tussen Wa terloo en Concordia. Oud en Slobbe scoor den voor Concordia. Van der Linden en Aardenburg tekenden voor de Waterloo- treffers. Ook het tweede garnituur van Levi’s was nog te sterk voor Cardinals, dat de tweede helft inging met een 53-27 achter stand. Voornamelijk door Kees Amama (4-12) en André Hoefakker (11-10) kon Cardinals nog enigszins bijblijven. Levi’s met een opnieuw teleurstellende David son, kon pas vlak voor tijd voor de vierde achtereenvolgende maal de honderd pun- ten-grens passeren. Dankzij Smith (12-8), Akerboom (9-12) en Ombre (10-6) zege vierde Levi’s met 108-68. HAARLEM. In de eredivisie dames zijn er reeds na de tweede competitiedag tekenen, die erop wijzen, dat de strijd om het landskampioenschap een aangelegen heid gaat worden tussen Detry Haag en Bekkerveld. De Haagse titelverdedigsters hadden het zaterdag echter beslist minder Lee vrijwel volledig uit, terwijl Harry Kip als een keizer onder de basket heer ste. Iedere Zandvoortse doelpoging, die geen treffer opleverde betekende steeds weer balbezit voor de uiterstgeconcen treerd spelende titelhouders. Het blok van Delta Lloyd (Veldhuis en Trompetter) blokkeert een smash van Kortland van Libanon. gemakkelijk dan hun Limburgse rivalen. In Utrecht maakte Athlon het Haagse leven nogal zuur want 13-15 en 14-16 In de tweede en derde set geven niet bepaald een overwicht aan. Minder op het fortuin aangewezen was Bekkerveld, dat in Heer len NDI Valuas in drie sets volledig kansloos liet. Debutante Energo uit Beers boekte de eerste winst ten koste van Valbovol, dat er in een vijf setter toch niet helemaal puntloos afkwam. Komend weekend zal alle aandacht zich gaan richten op het treffen tussen Raak en Levi’s. se was het gelijke spel (1-1) dat koploper Nieuw Vennep werd afgedwongen door Schalkwijk, dat in Philips zijn schutter had. Voor Nieuw Vennep scoorde De Groot. BSM staat nu gelijk met Nieuw Vennep omdat Elsgeest in de laatste mi nuut van de wedstrijd tegen DSB raak schoot. Heemstede veroverde door treffers van Schoo en Van Klooster de eerste punten op CBS dat niet verder kwam dan een doelpunt van Van Kampen. Koelemlj- er hielp Vliegende Vogels aan een zege op EHS door zowel voor als na rust te scoren. Die Raeckse wm een niet veel beter lot beschoren, maar dat lag toch wel iets anders. Tegenstander Bekkerveld 2 hoort eigenlijk in de middenmoot van de eredi visie thuis, maar in de hoogste afdeling kunnen nu eenmaal geen twee teams van één club worden ondergebracht, zodat het regelmatige kampioenschap van de Heer- lense reserves in de Zuidelijke hoofdklas se tot dusver vruchteloos is gebleven, uiteraard tot vreugde van onder meer Valuas en Energo, die als no’s twee de promotierechten kregen. Als dan boven dien nog twee ervaren krachten uit de basisformatie, Henriëtte Geraedts en Karin Hendriks, sleutelposities gaan bezetten, dan is het niet verwonderlijk dat die en Hellas bleven beide onder aan d« ranglijst, door respektievelijke nederlagen tegen SEW’68 en DWS, 2-3 en 5-7. aan de rust Lions goed volgen. Via 12-10 en 36-34 had Lions halverwege een mini male 46-47 voorsprong. Direct na de basketverwisseling .ging het tempo bij Lions omhoog en mede door een voortreffelijk schot van Aimer Lee en Lex Kroder kon Lions langzaam maar zeker weglopen. Met de honderdpunten- grens in het zicht kwam het eindsignaal bij 81-99 voor Lions, dat in Aimer Lee (15-14), Tuinstra (16-4) en Lex Kroder (6- 10) zijn trefzekere spelers had. Haarlem Cardinals kampte tegen Levi’s met een dubbele handicap. Naast de af wezigheid van coach Dick de Liefde met de nationale damesploeg in Bulgarije ontbrak ook aanvoerder Rudolf Mooy tengevolge van een zeer ernstige enkel blessure. De kleine Cardinalsploeg bleek met name in de eerste tien minuten dan ook geen partij voor Levi’s, dat door de scoringsdrift van Harrewijn, Smith en Akerboom op een 41-14 achterstand werd gezet. Aan Levi’s-zijde geloofde men het toen wel. Met de zware wedstrijd tegen Lions in het vooruitzicht werd veelvuldig gewisseld en kregen ook de reserves hun kans. HAARLEM. Debutante HMS uit Utrecht schijnt zich steeds beter in de eerste klasse bij het veldhandbal thuis te voelen. Dat dit ten koste gaat van geves tigde grootheden schijnt de Utrechtse da mes niet te deren, nee blijkt eerder een stimulans te zijn. Werd na zaterdag reeds van Hellas gewonnen, gisteren moest de ploeg van Velo uit Wateringen er aan geloven. Met deze twee overwinningen 10- 4 en 9-6 staan de dames van HMS samen met Zeeburg boven-aan. Zeeburg dames behaalden een benauwde 7-6 overwinning bij Attilla. Zeeburg dat bii rust nog met 4-1 achterstond kwam vlak voor tjjd juist met de hakken over de sloot door een doelpunt van Greet Balstra. De Schutters (Van een medewerker) HAARLEM. De ontmoeting t ussen de beide koplopers Spaarnestad en Spaarnwoude zal volgend weekeinde een voorlopige beslissing omtrent de bovenste plaats in de eerste klasse HVB, moeten brengen omdat beide ploegen opnieuw tot winst kwamen. Spaarnestad had met De Brug de nodige moeite getuige de 32 overwinning, die pas laat in de tweede helft tot stand kwam. merrie voor alle Llons-spelers. Met een uiterste nauwkeurigheid zond hij de bal steeds maar weer naar de vijandelijke basket. Bovendien vonden Smith, Kales en Kip elkaar blindelings in de combinatie. Kenmerkend was eveneens, dat Levi’s geen moment verslapte. Als waardige kampioenen werd het karwei afgemaakt. Eerst bracht Kip in de achttiende minuut voorbij de honderd, daarna liep Levi’s uit naar de 109-59 zege. Topscorers aan Le vi’s-zijde: Kip (2-19), Smith (9-19), Kales (4-12). Bij Lions kwamen slechts Jones (0- 10) en Tuinstra (10-2) in de dubbele cijfers. De OVRA dames ploeg verrichtte vrij dagavond al een knap staaltje door in Vlaardingen tegen Volley ’68 een 2-0 ach terstand om te zetten in een 2-3 overwin ning. Dat gebeurde eigenlijk op een bij zonder regelmatige wijze: de eerste set ging kansloos verloren. Men kon niet wennen aan de hal, de tegenstander, het licht, etc. Dit leidt vrijwel altijd voor de bezoekers tot verlies. Ook hier: 15-3. In de loop van de tweede set kwam OVRA tot zichzelf, maakte ten dele een 8-1 achter stand goed, maar bofte in de slotfase niet: 15-13. Het allengs beter wordende spel van OVRA kreeg daarna via 12. 9 en 6-15 duidelijk gestalte, waarbij ook de veel betere conditie van de Haarlemse dames een belangrijke factor was. Bij 20-19 werden de Haarlemse aanval len ongrijpbaar voor de Lions-defensie. Smith en de niet onverdienstelijk opere rende Davidson rondden in vlot tempo de aanvallen bij Levi’s af en halverwege de wedstrijd bevond Lions zich al in een geslagen positie. Twee minuten waren in de tweede helft voldoende voor Levi’s om de Haarlemse bedoeling waar te maken. Voordat Lions goed en wel besefte wat er aan de hand was, was de achterstand tot 30-54 opgelopen. Coach Burgert wist zijn ploeg verslagen en gaf vrijwel zonder slag Bij de heren heeft Deltalloyd/AMVJ door reeds Robot Tornado haalde deze week de wed strijd in, die verschoven was in verband met een toernooi in Zwitserland van de Amsterdammers, die in Tilburg het vuur na aan de schenen gelegd kregen, want in een gelijkwaardige strijd forceerde Robot een beslissende set. Met 2-15 bespaarde Deltalloyd zich toen verder gezichtsver lies, maar de pun tenachterstand was wel tot een feit geworden. Het maximale ren dement behaalden tot nog toe Raak SFC, dat met 3-0 van Robot won, Blokkeer, dat opvallend gemakkelijk over NDI Valuas heenwalste, met een 15-0 als hoogtepunt in de tweede set, en tenslotte debutant AMVJ/RLVC, dat met 3-1 Sigi de baas bleef. US en Corbulo hielden aan hun ontmoeting beiden iets over: 2-3 werd het In Amsterdam, waarbij Corbulo een 0-2 voorsprong nog maar net kon redden. Zorgelijke toestanden in Dordrecht, waar Bouwlust er maar niet in slaagt het ritme te vinden. Een kansloze nederlaag zoals nu tegen Hofnar (15-12, 15-5 en 15- 8) was vorig seizoen ondenkbaar. De rekening van de lange reis naar Heerlen kreeg HSV al mete enin de eerste set gepresenteerd, want met 15-4 verkreeg Bekkerveld op eenvoudige wijze een voor sprong, dank zij hun zeer snelle aanvals- spel, waar de HVS verdediging totaal geen vat op had. Ook in de tweede set zag het er aanvankelijk zeer zomber uit toen Bekkerveld tot 13-4 was uitgelopen. Pas op dat moment hervonden de Haarlem mers zichzelf weer enigszins en op het scherpe serveren van Jaap Vaber kon tot 13-9 nog iets worden teruggedaan, maar de kloof was al te breed en verder dan 15-10 lieten de Limbergers het niet ko men. In de derde periode dreigde het voor HVS definitief mis te gaan maar gelukkig brachten Hans Weber, Bert Bezemer (die de plaats van Stoker bezette) en Albert Roffel door sterk spel aan het net wat opluchting; een 5-1 achterstand werd om gebogen tot een 5-7 voorsprong en tevens kwam vast te staan dat de nauwkeurig heid er bij Bekkerveld uit was. HVS profiteerde daar goed van en trok verder vrij gemakkelijk de set naar zich toe (8- 15). Helaas werd in de vierde periode verzuimd de zaak verder af te ronden: een 1-7 voorsprong ging geheel de mist in en ook de 9-10 stand bleek een onvol doende garantie, want in de slotfase drukte Bekervekl in een keer door naar 15-10, waarmee de Limburgers het volle drlepuntspond opeisten. Bij de heren toonde AHC’31 dat de vorige week geleden nederlaag een weg gevertje is geweest, geconcentreerd spe lend werd het zeker niet slechte Hella; geen enkele kans op een goed resultaat gegund. Met 16-12 bleven beide punten ir Amsterdam. Aalsmeer, zeker niet in grootse vorm was toch nog te sterk vooi BHC, dat met 13-10 de thuisreis naai Bussum moest aanvangen. Attilla maakte er tegen het zwakke Zeeburg een veredeld soort schiettent van. Uit alle hoeken er standen bestookte men het Zeeburg doel, dat liefst 20x werd doorboord. Einduitslag: 20-3. HAARLEM. Blauw Wit heeft in een sensationale wedstrijd LUTO met 7-6 kunnen verslaan. Westerkwartier en Ar chipel wonnen volgens de verwachting! respectiveljjk werd van De Danaïden (8-7) en Rapiditas (l:-7) gewonnen. Ook Die Haghe rekende af met Deetos, dat met 8-4 boog. Rohda heeft het de landskampioen (Ons Eibernest) in de eerste helft nog moeilijk gemaakt maar moest uiteindelijk toch zwichten: 6-12. Blauw Wit heeft in tegenstelling tot vorige week een nederlaag tegen Rapi ditas nu een knappe prestaie geleverd door LUTO te verslaan. Westerkwartier heeft pas in de tweede helft De Danaïden verslagen. In de rust stonden de bezoekers uit de sleutelstad nog met 3-4 voor. Westerkwartier zag op het juiste moment in dat er wat aan ge daan moest worden, wilde het 2 winstpun ten behalen. De Danaïden kwam nog gevaarlijk dichtbij 8-7. Zelfs mocht men nog een strafworp nemen maar tot grote opluchting van de Amsterdammers ging deze over, zodat toch een zwaar bevochte zege behaald werd. Archipel heeft in het begin Rapiditas onderschat. Het vierde doelpunt van Rapi ditas schudde Archipel wakker. De vlam vloog in de pan. Nog voor rust had men een 6-5 stand bereikt. Toen het drie minuten na rust al 8-5 was, geloofde men het wel en kabbelde de wedstrijd rustig naar het einde( 10-7). Rohda heeft de landskampioenen ze ker in de eerste helft goed partij gegeven. Jammer voor de Amsterdammers dat hun aanvalskwartet geen doelpunt kan maken. Die Haghe heeft in een slechte wed strijd toch nog gewonnen van Deetos. De gastheren stonden zelfs in de rust nog met 1-2 voor, maar kwamen er na de rust niet meer aan te pas. De lange Amerikaan, die graag voor een buitenlandse club uit zou willen komen, wordt in zijn plannen nog steads gedwarsboomd door Lions, dat hem overschrijving weigert. In Utrecht heeft de Amerikaan voorlopig een bij baantje gevonden als coach bij de nieu we vereniging Markt Utrecht. ZANDVOORT. Aandachtig schouwer bij de derby Lions- Levi’s was Mike Childress, vorig seizoen een populair speler in de Zandvoortse for matie. Childress, die in geen enkel Nederlands topteam zou misstaan, houdt zich nog steeds als een clubloos- speler in Nederland op. Voor dat de grote rivalen: Lions en Levi’s-Flamingo’s zondagavond tegen el kaar aantraden, waren beide ploegen za terdagavond zegevierend uit het strijdperk te voorschijn gekomen. Lions had het duidelijk het moeilijkst. De lange reis naar Groningen bleek de badplaatsbewo ners in de eerste helft duidelijk parten te spelen. Zoals gebruikelijk kon Donar tot PARIJS De driejarige merrie San San heeft zondag op de baan van Longchamp (Parijs) de klassieke ren de Prix de l’Arc de Triomphe gewonnen. San San, dat in Frans bezit is, werd gereden door de Franse jockey Freddy Head. De eerste plaats bracht 1.415.250 francs op (ongeveer een mij oen gulden). Hoe breed de basis van de huidige titelhouders toch wel is, werd zondaga vond in Zandvoort bewezen. Tot aan de tiende minuut kon Lions, dat gehandicapt werd door een licht geblesseerde Aimer Lee, zich niet alleen staande houden, maar zelfs een kleine voorsprong nemen. De defensieve kracht van Levi’s begon zich toen echter al af te tekenen. Kales schakelde de aan zijn dijbeen geblesseerde gewijzigde puntentoekenning een eerste verlies opgelopen. Vlak na rust kwam Geel Wit op een 2-1 voorsprong tegen THB (dat de leiding genomen had door Robijn) en slaagde er met een weinig geluk in die voorsprong te consolideren. Vier doelpunten van Ooster- baan en één van zowel De Veer als Van Damme tekenen de overmacht die Spaar nevogels tegenover TZB tentoonspreidde. Sebregts benutte voor TZB een penalty Raeckse de eerste set met 15-4 verliest. Een omzetting in de Haarlemse ploeg bracht Mathilde van Halderen op een spelverdeelstersplaats en Carry Leentvaar als aanvalster, hetgeen onmiddellijk tot succes leidde. Op slag waren de twee ploegen volkomen gelijkwaardig en toen dan ook die Raeckse in de slotfase een kostbare 10-13 voorsprong veroverde was dat voldoende voor een ongedachte 14-16 setwinst, na een halfuur bijzonder aan trekkelijk volleybal tot stand gekomen. Kennelijk hadden de Haarlemse dames daar vrede mee en ook Bekkerveld was gewaarschuwd zodat met twee maal 15-8 het doek viel. Gien de Vries was aanval lend ongrijpbaar en verdedigend onpas- seerbaar, terwijl ook Cora Lichtenveldt en Carry Leentvaar op een welbestede avond kunnen terugzien. Transol R-Z verloor voor eigen publiek tegen Raak-Punch het ongeslagen record door een zeer kleine 78-79 nederlaag. Door Timmy Shea (21-8) kon Transol R-Z Raak-Punch tot aan de rust uitstekend volgen. Rust 41-42. In de tweede helft leidde Raak-Punch weliswaar steeds, maar bij het laatste fluitsignaal was het verschil slechts een punt, 78-79. Jan Dek ker (0-20) excelleerde in deze tweede helft. Het lengtevoordeel van Punch was in dit duel doorslaggevend. STAND: Levi’s-Flamingo’s, Raak-Punch, Fiat Stars 5-10, Transol R-Z 5-8, Lions, Bona Stars 5-6, EBBC 5-4, Racing Agon, ASVU, DED 5-2, Haarlem Cardinals en Donar 5-0. DIO kreeg met een 3-1 nederlaag tegen Spaarnwoude geen loon naar werken. DSK klopte Terrasvogels met minimaal verschil (1-0) terwijl DIOS zijn tweede overwinning behaalde door Alliance met 4-2 op afstand te houden. SVIJ bepaalde de einstand tegen NAS op 3-2 en verkreeg daarmee een plaats in de middenmoot. Waterloo en Concordia hielden ieder een punt over aan hun 2-2 gelijkspel. Spaarnestad kon pas na de rust toeslaan tegen De Brug dat bij die rust kon bogen op een 2-1 voorsprong door treffers van Nieman (uit een strafschop) en Hirs, Möring en Van de Putten beslisten deze technisch niet hoogstaande maar wel spannende ontmoeting. Vijf minuten voor tijd pas stelde Lukkien de winst voor Spaarnwoude definitief veilig. Dat gebeur de in een periode waarin DIO op weg leek naar de gelijkmaker, ‘omdat Spaarn woude met een ruststand van 2-1 (de f L 4a V- fl K: L::4j‘ ia M|

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 14