GERARD JONKER Liden Wellicht twee oefenpartijen FADRHONC KOOS AAD MANSVELD Gymnastiekverbond gaat topsporters en recreanten van elkaar scheiden Blin in 8e ronde knock out Joe Bugner heroverde titel in zwaargewicht r iSsisS!**- (□cfe Q „Als arbiter neem je stuk karakter mee het veld op „Profschaatsers omgekocht” •“■«□pJoddBd EB Koersen Hilversum Dll pn' 0DD00 a ood i 00 H B «Hl ^■«WQCnULiu. WOENSDAG 11 OKTOBER 1972 17 16 vimunmmmmmmfmmmmmmmmmmmwmmmmmmmmmmmrmmmmmnmfrmmumnmnk 99 (Van onze sportredactie) Reclame (Van onze turnmedewerker) c.^,6 7T 9 vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvvvvvvvvvvwvvvvvvwvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvv^ st (Van onze sportredactie) beweren Bondscoach Fadrhonc controleert of Willem van Hanegem de buikspieren laat werken tijdens de centrale training in Zeist. een I De president van de ISSL, in het dage lijks leven econoom, betreurt het dat de profcontracten afgestemd zijn op regle menten van de internationale schaatsbond, de ISU. „Wanneer een schaatser een prof- contract bij ons zou tekenen, betekende dat voor ons dat de schaatser niet meer in wedstrijden van de ISU zou mogen uitko men. Ze waren immers prof. De laatste weken roept de ISU ineens dat de mensen Zoals bekend trok Göran Claesson zich dinsdag terug. Eerder al was de Noorse sprinter Per Bjoerang uit de profleague getreden. wereldkampioenschappen 1973 aan Neder land heeft toegewezen, die in Rotterdam worden gehouden. Dat aan deze vernieuwing van de struc tuur een enorme interne voorbereiding is vooraf gegaan, is begrijpelijk. De man die daarbij zeer nauw betrokken is geweest, is de directeur van het KNGV, de heer W. J. de Wolf uit Zandvoort. Hij is de leider van het bondsbureau, gevestigd in een aan het KNGV behorend gebouw te Utrecht, waar hij aan het hoofd staat van een staf van vijftien personeelsleden. *.1 5J Liden vertelde ons dinsdagnacht dat hij de 12 overgeblevenen deze week al veel geld uitbetaald heeft. „Dan kunnen ze vast aan trainingen beginnen. Wij zullen dit seizoen bewijzen d^t de prof-formule succesvol is. Ik verwacht niet dat er nog meer rijders vertrekken. Ard Schenk, Jan Bols, Eddy Verheyen en Kees Verkerk zullen zeker blijven”. Liden hoopt deze week nog contracten af te kunnen sluiten met vier niet nader te noemen schaatsers. De Noor Sten Stensen is al genoemd. „In Amerika en Japan zullen dit seizoen ook wedstrijden gereden worden. Daar doen ze niet zo moeilijk. Ard Schenk verscheen de afgelopen maand al vier keer in spotjes op de Amerikaanse televisie. Dit alles om de mensen daar gek te krijgen voor het schaatsen. Ard Schenk kent iedereen”. te maken. Dat was de beslissing van Ram. Maar als er dan een trainer het veld inrent die zich niet kan beheersen dan breekt de hel los.” Is er een groot verschil in interpre tatie tussen de ene scheidsrechter en de andere? Jonker: ,Dat valt wel mee dacht ik. Het is natuurlijk wel zo dat je als scheidsrechter een stuk karakter mee het veld opneemt. De één heeft ook een andere persoonlijke benade ring van de wedstrijd en spelers dan de ander. Ik kan bijvoorbeeld fluiten voor een sliding terwijl mijnheer X in diezelfde situatie op een gegeven mo ment door laat spelen. Ik geloof echter dat het met het peil van de arbitrage over hetalgemeen niet zo slecht gesteld is. Er is wel wat teveel kritiek op de scheidsrechters. Ik verwijt u en uw collega’s niets maar ik geloof dat er soms, teveel publiciteit om de arbi trage heen is. Dat heeft een sneeuwbal effect. In de nieuwe structuur wordt ruimer gelegenheid gegeven de zaken zowel tech nisch als administratief meer professio neel aan te pakken dan voorheen het geval kon zijn. De reglementen worden daaraan aangepast. Het geven van techni sche leiding aan de vele en gevarieerde activiteiten van het Verbond, het verzor gen van de administratie ook financieel waarmee ook de 25 turnkringen zijn belast, kunnen voor honderdduizenden le den niet meer op basis van vrijwilligheid worden verricht. De nationale selectie komt overigens al op vrijdag 27 oktober in Zeist bijeen, om zich voor te bereiden op het duel met de Noren. De dag erop gaat men weer naar huis, waarna men vanaf maandag op nieuw in Zeist zal verblijven. De tototips van Gerard Jonker lui den: FC AmsterdamHaarlem Go Ahead EaglesAZ’67 PSV—MW NECSparta FC GroningenFC Den Haag NAC—FC Den Bosch TelstarFC Twente Rode JCVeendam De GraafschapHeerenveen WageningenVitesse SC CambuurFC Dordrecht VolendamHVC Fortuna SCHelmond Sport die bij de ISSL ingeschreven zijn, rustig bij de amateurbond terug kunnen ko men”. Vraag: „Dit betreft de te vormen „sectie topsport”. Maar hoe staat het met de overige meer dan 80 pct. van de leden?” Directeur De Wolf: „De topsport moet worden beschouwd als het visitekaartje van het Verbond, maar daarom wordt de aandacht voor de grote massa der leden niet verwaarloosd. Die blijft de turnsport Brand ook Dit keer maar twaalf tototips. Jon ker wil geen prognose geven voor Ro- da JC—Veendam. Het is de wedstrijd die hij zondag moet arbitreren en hij wil iedere schijn van bevooroordeling voorkomen. Het is bij de sportverdwa- zing die zich de laatste weken weer eens in het betaalde voetbal heeft ge manifesteerd een erg verstandige be slissing. 3 1 1 3 2 3 3 geen prognose 1 1 1 2 liever uit de mond van Van Zanten zelf voorbij. Bovendien bleken de spelers horen. En voor dat eenmaal gebeurd was, waren de mogelijkheden om te fotografe- shirts te dragen. Ën daar was het'nu net seconden sloeg hij zijn tegenstander neer, die deze klap ogenschijnlijk nog wel wist op te vangen, maar toch zwaar aangesla gen was, zoals in de volgende ronden bleek. De in Hongarije geboren Bugner, die de titel vorig jaar al eens veroverde op Henry Cooper, maar hem daarna weer aan Bodell verloor, bracht elke ronde op zijn rraam en lag bij het ingaan van de achtste een straatlengte voor op punten. Blin was toen reeds zwaar getekend. Hij bloedde uit een oor en zijn linkeroog zat dicht. Slechts oud-wereldkampioen Cassius Clay had de Westduitser tevoren zover gekregen. De knock out van de ruim 98 kg wegende Bugner kwam niet meer als een verrassing. Reeds in 1971 had Bugner een keer van Blin gewonnen, maar toen op punten. Joe Bugner zal zijn titel nu moeten verdedigen tegen Danny Macalinden, de kampioen van het Britse gemenebest, die door de Europese Boks Unie als uitdager is aangewezen. De Europese bokstitel in het zwaarge wicht is de afgelopen twee jaar achter eenvolgens in handen geweest van: Ur- tain-Cooper-Bugner-Bodell-Urtain-Blin en weer Bugnen (Van onze sportredactie) GOTENBURG. Tom Liden, de presi dent van de International Speed Skating League, is ervan overtuigd dat nationale schaatsbonden met veel geld proberen schaatsers die bij de profbond aangesloten zijn, weer in de rijen der amateurs te krijgen. Liden: „De schaatsers die uit de ISSL stappen zijn voor mij meer prof dan de nu nog 12 aangesloten schaatsers”. ZEIST FC Den Haag-speler Aad Mansveld kan er zeker van zijn dat hij in het eerste duel voor de voor ronde van het wereldkampioenschap op 1 november in Rotterdam tegen Noorwegen de verdediging van de Oranje-equipe zal leiden. Bonds coach Fadrhonc: „Vorige week in Jong Oranje heeft hij weinig kans gekregen om zich waar te maken. Hij kwam nooit onder druk, maar hij heeft er toch wel iets geleerd. Hij praatte minder, gedroeg zich beter in het veld. En dat is belangrijk, dat moet hij leren, ik wil hem nu een kans geven”. „Zowel de KNGV-leiding als Eva Bar tha zelf, zouden graag op de ingeslagen weg blijven voortgaan. Veel zal daarbij afhangen van de steun van het Ned. Olympisch Comité en gezien het succes van onze turnsters in München, is het Verbond toch wel hoopvol gestemd. Niet alleen echter de damestop, ook de training van jonge turners wil het KNGV stimu leren. Het is ieder geval de bedoeling om voor 1973 twee fulltime trainers aan te stellen: één voor de dames en één voor de heren”. Op 18 februari wordt er namelijk ge schaatst en Fadrhonc wil die mogelijkheid graag benutten om nog een oefenpartij in zonniger contreien - gedacht wordt aan Spanje, Zuid-Frankrijk of Italië - te spe len. De bondscoach ziet bovendien graag een extra oefenduel ingelast, omdat „de spelers het niet doorgaan van de geplande wedstrijd van woensdagavond, niet in hun portemonnee hoeven te vielen”. Zoals be kend ontvangt iedere speler van de selec tie voor een dergelijke partij - of er nu gewonnen, gelijkgespeeld of verloren wordt - f 1500. een definitieve overeenkomst met de in Zweden zetelende bazen van de prof schaatsers. „De mensen zijn aan het uitre kenen, hoeveel tijd er voor hen in gaat zitten en hoeveel het moet gaan kosten. Binnen een week, of hoogstens veertien Joe Bugner, die zich korte tijd heeft voorbereid op het sportcentrum Papendal bij Arnhem, was vanaf het eerste gong- signaal in ’t voordeel. Zijn grotere reach bezorgde hem duidelijk voordeel en zijn* «lagen kwamen harder aan. Reeds na 55 Een Nederlandse persfotograaf heeft gisteren al ervaren, wat het betekent dat het Nederlands elftal een reclame-object moet worden. Vi’s Robert Colette wilde namelijk een foto van de selectiegroep maken, maar door voelde Fadrhonc, noch de groep zelf veel voor. Er moest toestemming voor komen van elftalbege- leider Van Zanten, die zijn akkoord pas gaf na ruggespraak met „verkoper” Boom- Ruygrok. Zijn briefje „groepsfoto oké”, voorzien van handtekening nog wel, was echter niet voldoende. Men wilde het De vier Nederlandse profschaatsers heb ben ten huize van Ard Schenk een be spreking gehad. „Om bij te praten”, aldus Jan Bols. „Sommigen van ons hebben meer contact gehad met Tom Liden en Johnny Nilsson dan anderen. Je zou het een werk-bespreking kunnen noemen. Er is geen sprake van dat we in paniek zouden zijn. We gaan gewoon door”. Kees Verkerk: „Er moesten wat zaken geregeld worden. We wilden bijvoorbeeld onze reiskosten, die we in augustus maak ten, vergoed zien. Dat is inmiddels ge beurd. Verder hebben we besloten om met ons vieren eind november-begin december een trainingskamp in Nederland op te zetten. KNGV-directeur De Wolf daarover: „De hele ontwikkeling in het KNGV gaat in de richting van het vormen van grote verbanden. Niet alleen komen er plaatselijke verenigingsfusies tot stand, maar ook regionaal gaan de turnkringen zich bijeenvoegen en nauwer samenwer ken. Het wordt daardoor dringend nood zakelijk dat voor grote turnkringen, zoals bijvoorbeeld de Stichtse Turnkring met 32.000 leden, de Turnkring Leidsenhage met ruim 20.000 leden en de Turnkring Friesland met ruim 20.000 leden, dat daarvan de administratieve en financiële werkzaamheden worden behartigd door een full-time kracht en voor kleinere rayons door een part-time functionaris. Dergelijke hulpkrachten komen in dienst van het Verbond. Dat wordt een zwaarde re financiële belasting, waar echter een LONDEN. De 29-jarige Hamburger Jürgen Blin heeft zich slechts vier maan den kunnen verheugen in het bezit van de Europese titel in het zwaargewicht. Op 10 juni boekte de Westduitser in Madrid een Puntenzege op Jose Manuel Ibar, beter bekend als Urtain. Nu was hij kansloos tegen zijn zeven jaar jongere en acht kilogram zwaardere uitdager, de Brit Joe Bugner. De 101 jaar oude royal Albert Hall, bekend van de promenadeconcerten, schudde op zijn grondvesten toen Joe Bugner na vijftig seconden in de achtste ronde de titel houder trof met een kei harde rechtse op de kin. Blin viel dreu nend ter aarde, had zich weliswaar bij de achtste tel van arbiter Bertini weer opge richt, maar was niet in staat de bokshou ding aan te nemen. Voor de tweede keer in zijn loopbaan werd Jurgen Blin uitge teld. Vraag: „Denkt men In KNGV-krlngen ook aan sponsors?” De directeur van het Verbond zegt hier over: „Als een sponsor zich voor de turn- sport interesseert, heeft hij zeker kans, vooral om de sectie topsnort wat financiële verlichting te geven. Het bonds- bestuur staat stellig niet afwijzend tegen een sponsor, die na het succes van de turns*- 'iloeg in München wellicht be reid is het KNGV te steunen om op de ingeslagen weg voort te gaan. Een com missie uit het bondsbestuur wordt belast met het toezicht op het naleven van de voorwaarden voor het voeren van recla me”. De contracten kunnen zonder veel moeite worden verbroken „omdat de con tracten helemaal opgesteld zijn volgens de wensen van de rijders. Wij rekenden er helemaal op dat onze profs niet meer door de ISU opgenomen zouden worden. Uit alle macht probeert de ISU, met wie wij graag zouden willen samenwerken, ons nu dwars te zitten”. Buiten de Noren en Nederlanders zijn nu nog bij de International Speed Skating League aangesloten: Sèppo Hanninen (Finland), Leo Linkovesi (Finland), Hasse' Börjes (Zweden), Ove König (Zweden) en Erhard Keller (West-Duitsland). Liden wil het gezelschap begin december in een trainingskamp ergens in Duitsland bijeen brengen. In grote lijnen komt de nieuwe struc tuurwijziging erop neer, dat voor de grote massa een afzonderlijke sectie wordt ge vormd. de sectie recreatiesport. Voor de eveneens belangrijke groep turnsters en turners, die meer sportieve voldoening wil vinden in het turnen door middel van wedstrijden, wil men een sectie wedstrijd sport in het leven roepen en voor de kleine, maar daardoor niet onbelangrijke groep, die naar topprestaties streeft, wordt de sectie topsport opgericht. Daaronder zullen niet alleen ressorteren de keurtur- ners- en turnsters, maar ook de topman- sen op het gebied van het trampoline springen en de turnsters op het nieuwe gebied van de moderne ritmische gymnas tiek. Deze laatste activiteit heeft vooral internationaal veel opgang gemaakt en het is voor het KNGV een grote voldoe ning, dat de Internationale Turnbond de UTRECHT Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond gaat de bakens verzetten. Als de vol gende maand in Utrecht de jaarver gadering wordt gehouden, zal daar de structuur van deze grote sport bond drastisch worden gewijzigd. De vele activiteiten van deze bijna 300.000 leden tellende organisatie stellen voortdurend andere eisen en de ontwikkeling ervan gaat zo snel, dat de pas in 1964 doorgevoerde reorganisatie van de structuur, thans al niet meer voldoet. Daarom is een geheel nieuwe opzet van de werk wijze ontworpen, meer aangepast aan de moderne ontwikkeling van de turnsport, niet alleen nationaal maar ook internationaal. VOORBURG. Als het aan Haar lem had gelegen dan had men tegen arbiter Gerard Jonker dezelfde heksen jacht mogen ontketenen als FC Utrecht en Helmond Sport de afgelo pen weken tegen scheidsrechter Bart Ram hebben gedaan. Jonker werd een te coulante houding verweten en opperde maandagmiddag dan tegen Haarlem-clubarts Hilbrink dat men eigenlijk scheidsrechter Jon ker had moeten uitnodigen zodat hij kon zien hoe erg De Goede er aan toe was en wat hij eigenlijk had aange richt. De 40-jarige Voorburgse arbiter is na zondag niet meer aan de Jan Gijzenvaart geweest. Wel las hij dins dagmorgen het ochtendblad. Nuchter merkt hij ook op: „Als ik eerst allerlei verschrikkelijke verhalen hoor hoe erg De Goede er aan toe is en ik lees dan dat hij er zondag tegen Amsterdam weer lekker tegenaan hoopt te gaan dan zijn dat toch twee zaken die niet niet elkaar rijmen”. Evenals Bart Ram, die inmiddels tien dagen vakantie heeft opgenomen om de storm die er rond zijn persoon is opgestoken wat uit te laten razen maakte Gerard Jonker dit jaar zijn debuut als arbiter in de hoogste be taalde voetbalafdeling. Het is dan wat al te eenvoudig om onmiddellijk zo’n nieuweling op de korrel te nemen en hem verantwoordelijk voor een slechte prestatie te stellen. Nog teveel trainers, en dat zijn toch professionals? vergeten dat de scheidsrechter een gegeven is en nooit een excuus. Jonker heeft ook beslist geen minderwaardigheidscom plex tegenover scheidsrechters die wel licht wat langer ere-divisie- of zelfs internationaal voetbal fluiten. Hij merkt op: Er wordt maar al te snel vergeten dat wij als jongere scheidsrechters in de ere-divisie toch dik onze sporen verdiend hebben in een eerste-divisie en in het hogere ama teurvoetbal. Ik fluit nu tenslotte al elf jaar.” Jonker wil het daarbij ook opne men voor zijn collega Ram. De hetze die er tegen de typograaf van het dagblad Trouw is gevoerd gaat inder daad iedere proportie te buiten. Jon ker: „Ram stond tijdens Utrecht- Telstar vijf meter van de plaats waar de overtreding werd begaan, die in een strafschop resulteerde. Ik heb de wed strijd ’s avonds alleen maar op de televisie gezien. Ik kan er ook beslist niet over oordelen of het een penalty was of niet. Daar heb ik ook niets mee HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag avond te Hilversum gehouden draverijen lui den: Grandifloraprijs 2440 m: 1. Karel Volann (T. van Eyden) 3.36.9 1.29.6, 2. Karme Buitenzorg, 3. Kurdy Mars. Win 7,70 pl 1,80 1,30 1,70 kop 4,70 trio 171,60. Artistprijs 2040 m le afd.: 1. Koleah d’Aster (R. Konlng) 2.56.2 1.27.2, 2. Illustre Mac, 3. James Hagheweyde. Win 2,30 pl 1,80 2,70 2,30 kop 10 50. Mascarlprijs 2000 m: 1. Jan Hollandta (R. Koster) 2.53.0 1.26.5, 2. Jorrl Buitenzorg, 3. Jaguar Gregor. Win 2,20 pl 1,80 7,20 3,20 kop 8,20 trio 595,00. Suttergoldprijs 2000m le afd.: 1. Grotle Norton (H, van Dijk) 2.49.2 1.24.6, 2. Joke, 3. Irmana B Win 10,50 pl 2,50 1,70 2,10 kop 12 50. Grote oktoberprijs 2460 m: 1. Geatonko (.J Hulbert;. jr) 3.23.0 1.22.5. 2. Ireland, 3. Gert Jan Pluto. Win 5,70 pl 2,50 3,30 2,00 kop 8,50 trio 294,10. Lady Salviaprijs 2040 m: 1. Jachtfazant S (mevr J. Dragt) 2.51.5 1.24.1, 2. Jaspis du Bols, 3. Ilona Carbonari. Win 2,40 pl 1,20 1,40 1,50 kop «20. King of the Bluesprijs 2000 m: 1. Hornblower (T. van Eyden) 2.43.8 1.21.9, 2. Francina, 3. Foxtrot. Win 1,80 pl 1,70 2.40 3,50 kop 4,60 trio 158.30. Suttersgoldprijs 2000 m 2e afd.: 1. John Areta (H. Pasman) 2.46.4 1.23.2, 2. Godfled van S, 3. Gregorius. Win 3,30 pl 1,20 1,20 1,30 kop 8,40. Artistprijs 2040m 2e afd.: 1. Jerolimo (W. van Schijndel) 2.57.1 1.26.8, 2. Ingo van Bonnl, 3. Kapteln Six. Win 10,10 pl 2,70 1 90 2,90 kop 9,30 trio 329,10. Sunsetprijs 2000 m: 1. Kondor Fez (W. Stort) 2.56.2 1.28.1, 2. Kembely O. 3. Kim Nardinclant. Win 45,80 pl 4,00 3,80 2,40 kop 15,90. Totallsatoromzet 348.882,00. KEES VERKERK Inmiddels beweren Jan Bols, Ard Schenk, Kees Verkerk en Eddy Verheyen rond te zijn met een begeleidingsteam bestaande uit een masseur, de Nederland se delegatie bij de ISSL, een trainer en een dokter. Het wachten is alleen nog op Wie er van de huidige selectie van 17 man - De Goede ontbrak wegens een blessure - af moet vallen, blijft nog een vraagteken. De bondscoach: „Er is nog niets van te zeggen. Het kan best zijn dat er nog twee spelers afvallen en dat er een nieuwe bijkomt”. De Ajacied Mulder die ook tegen Noorwegen van de partij is, kwam voor het laatst in de landenont- moeting tegen Roemenië (december 1970) voor Oranje uit. dagen hopen we helemaal rond te zijn” aldus Kees Verkerk. De Nederlandse profschaatsers hebben bij het aantrekken van een coach, een masseur en een dokter de vrije hand gekregen. De internationale organisatie heeft dat aan de schaatsers van ie diverse landen overgelaten. In Nederland bleken prominente schaatstrainers niet beschik baar, zoals Leen Pfrommer, Henk Lam berts, Anton Huiskes, Henk Gemser. Peter Schotting verblijft in Canada, Kees Broekman heeft een contract met de Zweedse ploeg en Jan Vloedgraven is verbonden aan de Deventer Ijsclub. „Toch is het een Nederlander”, is alles wat Jan Bols erover wilde loslaten. belangrijke contributieverhoging tegeno ver komt te staan. De hele ontwikkeling gaat trouwens in de richting van het vormen van provinciale eenheden”. Vraag: „Wordt er meer aandacht be steed aan de opleiding van het technisch kader?” Directeur De Wolf: „Naast de reeds bestaande opleidingsprogramma’s voor tal van activiteiten, zal speciale aandacht worden besteed aan de opleiding van keurturntrainerséén voor de toptumsters en één voor de top van de heren. Daar voor wordt een diploma uitgereikt, dat erkend zal worden door het rijk. De belangstelling voor deze opleiding is zo groot, dat er selectie moet plaatsvinden voor toelating”. Vraag: „Zal de Hongaarse trainster Eva Bartha blijven?” „Wat het KNGV betreft”, aldus de heer De Wolf, „zelfs graag. Maar dat hangt ook af van de Hongaarse Turnbond die haar heeft afgestaan. Haar contract loopt op 1 april 1973 af”. beoefenen op geheel andere wijze. Die grote massa turnt uitsluitend voor z’n genoegen, om vreugde te beleven in de beweging, om het gezellig bijeen zijn in groepsverband, maar vooral om lichame lijk in goede conditie te blijven. Ook houdt het KNGV zich bezig met kampe ren, dank zij het bezit van een prachtig rcreatie-oord in Beekbergen, dat juist wordt vernieuwd en uitgebreid. In vereni gingsverband kan de jeugd zich daar on der goede leiding vermaken. Daar is ook de trimtest, die ook aan niet-leden van het Verbond de kans biedt de lichaams- vaardigheid bij te houden. Niet alleen aan de jeugd, ook aan de huisvrouwen wordt aandacht besteed: de jaarlijkse bijeen komsten voor huisvrouwen in verschillen de delen van het land blijken een groot succes. Voor een eveneens grote groep leden, die toch het plezier van de wed strijd wil beleven, blijft nog voldoende gelegenheid daarvoor over. Allerlei soor ten verenigingswedstrijden, in tal van ge varieerde vormen, hebben de sportieve inslag van de strijd waaraan velen nu eenmaal behoefte hebben. Dat is alles nog maar een summiere opsomming van de vele activiteiten van het Verbond”. Reclame. Het Nederlands elftal zal naar alle waarschijnlijkheid woensdag 14 februari een vriendschappelijke (thuis)wedstriid spelen tegen West-Duitsland. Waarschijn lijk, omdat de Duitsers voor die datum een nogal vage afspraak hebben lopen met Argentinië, een afspraak waarvan de Europese kampioenen graag afwisselen. Daarnaast probeert de KNVB een tegen stander te vinden voor een week later. -3 OT1- der hun trainingspakken geen Oranje- ren - de mist kwam vrij snel op - vrijwel om begonnen

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 17