a Witte Bioscoop doet ’t Karin Kilian agenda zonder expliquateur Twee stukken in Schuur uit „Kwartet” Tomsic bij NPO Prelaz KOX WIL CONCERTPUBLIEK NAAR ACTUELE MUZIEK LEREN LUISTEREN Tips Toittoi Keijzer 13 I Flamenco Mannenkoor Ironisch epos Franck^cyclus Amsterdam Muziek en toneel God op aarde Bioscopen Alhambra (Weteringschans): Frangoise Brevost in „La soignée”, toeg. 18 i. Ma di„ wo., do. en vr. 19 en 21 30 n -ra' 14.15, 19 en 21.30 u„ zo. 13.30,’16, 19 en ZI.ÖU u. DONDERDAG 12 OKTOBER 1972 I nog .op de Toneel- KARIN KILIAN i. JAC HEYER. Engelse Liza Minnelli in en middag ge- J. H. vaar ■o en •V I HANSKOX CEES STRAUS Inez van s c 1 van op 5 de en Bollenstreek oktober om Wat vind je van theaterma nen als groepswerk, zoals bij. het Werktheater gebeurt? Heeft het stuk niet het dat typisch schouwburg - zo meege- kunst- 'tische dage- r.E.M. is k n e i- >1 4 overvoerd door meesterwerken, maar ze zijn vergeten te luiste ren. Ze herkennen slechts me lodieën. Het publiek zou meer durf moeten hebben, laten ze het avontuur maar eens op zoeken. En in de eerste plaats laten ze leren luisteren”, aldus Kox. „Het is zo moeilijk te begrij pen” luidt een veel gehoorde klacht. Maar moet je het persé begrijpen, vraagt de heer Kox zich af. En hij voegt er aan: „Je hoeft er beslist niet veel vanaf te weten, het gaat er om de klanken zo maar over je heen te laten komen.” Kox zou graag willen weten wat er on der het (potentiële) concertpu bliek leeft.” De mensen moes ten wat van zich laten horen Als programmasamensteller werk je altijd enigszins in het wilde weg. Alle koks hebben een zekere resonans nodig, of hun werk boeiend is of niet”. De bezettingsraad van de he dendaagse muziekconcerten soorten korte films uit binnen- en buitenland. Jazzmusicus Han Kuiper treedt op tussen de be drijven door. ORGELKRING sluit zaterdag 14 20.15 uur de serie orgelconcer ten af met een programma van vijf werken gespeeld door Arie J. Keijzer in de St. Agathakerk in Lisse. Van Van Noordt brengt Keijzer Psalm 116 ten gehore, terwijl hij voorts com posites van Bach, Mendelssohn, en Franck zal spelen, alsmede een improvisatie over een opge geven thema. voordrachtskun - Casarrubios „Niet in de zin, dat ik als Dolle Mina in actie zal komen. Ik vind dat je niet als vrouwen onder elkaar moet emancipe ren, maar samen met de man nen. Het rollenpatroon voor de man, die uit werken moet om geld te verdienen, Is een even grote ellende als het patroon voor de vrouw, die thuis moet zitten en eten koken. Guy en ik willen het werk en het huis houden zoveel mogelijk combi neren, zodat ieder evenveel verantwoordelijkheid heeft”. der”, toeg. 14 j. De Uitkijk (Prinsengracht): Breno Mello in „Orfeu negro”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 u„ zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 u- Dullemen heeft voor de groep een collage geschreven van ideeën, ontleend aan oude my then en recente wereldlittera tuur, met als grondthema: „de mens die zijn leven geen vorm kan geven zonder zich góden te scheppen. Goden en geesten ko men tot gestalte jnaar de mens is onmachtig er de inspiratie en de kracht aan te ontlenen die hij nodig heeft”, aldus een in formatie van de groep. ..Dat hangt helemaal van het stuk af. Ik zou in stukken wil len spelen, waarmee iets gezegd wordt, waar de mensen wat aan hebben”. ROCKY MOUNTAINS Suite en Aufforderung zum Tanz zijn twee programma-onderdelen van het concert dat de Haar lemse Accordeonvereniging Es meralda zaterdag 14 oktober geeft in gebouw De Linge, Lin- gestraat 1. Het concert begint om 8 uur en zal zowel het jeugdorkest als het seniorenor kest laten horen. John Burrows en John Har ding in „For Sylvia” (Mickery-foto Maria Aus tria). HET TONEELDEBUUT van Karin Kilian in „Kwartet" bij de toneelgroep Centrum was meteen een schot in de roos. Levensecht geeft ze het beeld van een van die twee meisjes, die d'r leven vullen met haren kammen, zich opmaken en dan maar hopen dat ze de knul zullen krijgen, die het leven voor hen zal opknappen. behoren zelfs bijna uitverkocht), Haarlemse publiek toont uiterst matige voorkeur De beide acteurs vegen de vloer aan met de heroïsche ge voelens, die de oudere Britten koesteren wanneer de Battle of Britain ter sprake komt. Het aardige is dat ze hun relativer ende werk verrichten op een typische Engelse manier, dat wil zeggen op de wijze van superbeschaafde, onderkoelde cricketspelers. Gekleed in wit overhemd en witte wijde broe ken bijeengehouden door strop dassen, vertellen, Burrows en Harding in een serie dialogen het verhaal van de RAF-piloot John en zijn verloofde (later vrouw) Sylvia ten tijde van de Battle. Ze zetten een groot aan tal figuren, voornamelijk leger- typen neer. Het gaat niet zozeer om de strijd zelve, als om de reacties van de deelnemers en de slachtoffers. Op een onge kend knappe en ironische ma- flier wisselen de beide spelers m hoog tempo telkens van rol. Het effect is voor wie zijn Engels goed beheerst en iets van de Britse mentaliteit weet, een hoogst vermakelijke erva ring. Het stuk duurt nog geen uur. Na afloop kan men terecht bij de Witte Bioscoop. Het valt intussen op hoezeer het Engelse toneel zich aan zienlijk vaker kritisch bezig houdt met het oorlogsverleden dan ons eigen toneel. „King Kong” en „Dutch Comfort” van W. F. Hermans zijn nog steeds niet, dan wel halfbakken opge voerd. terwijl „Mussert” van Adriaan Venema nog niet klaar Is. „The sound of music”, toeg. a.l. Dag. en 20 u. Roxy (Kalverstr.)Barbra Streisand in „What’s up doc?”, toeg. a.l. Dag. 13.30, MANNENKWARTET Bradas uit Suriname (Bradas is het takki^takki woord voor broers), zal samen het het Haarlems Christelijk Mannenkoor onder leiding van Nico Ringels een optreden verzorgen. Dit concert heeft plaats op donderdag 19 oktober om 20 uur in het Con certgebouw. De vier broers Gunning, die sinds 1965 het kwartet vormen, zingen onder meer Engelse en Surinaamse liedjes. Het Mannenkoor zal gospels, religieuse en meezing- liedjes op zijn programma plaatsen. TEN BATE VAN het Marine Sanatorium Fonds zal de Mari- nierskapel onder leiding van J. P. Laro op 17 oktober het tra ditionele concert geven in het Concertgebouw te Haarlem. De avond staat in het teken van de herdenking dat de kapel 25 jaar bestaat. Wat voor soort vrouwen zou je het liefst willen spelen. ZATERDAGAVOND is in de Toneelschuur een voorpremière te zien van „God op aarde”, het eerste werkstuk van de nieuwe toneelgroep Appel die bestaat uit regisseur Erik Vos, en speel sters en spelers Carol Linssen, Peter van der Linden, Christine Ewert. Do van Stek en Hugo Koolschijn. De schrijfster Ben je een Dolle Mina ge worden door het stuk? Wat voor reacties heb je het publiek gekregen „Kwartet”? (Marnixtr.): Robert west”, toeg. 14 De Witte Bioscoop is een be sloten club, moet dat zijn om niet in botsing te komen met de bioscoopbond, die een flinke vinger in de pap heeft bij de verhuurkantoren waarvan the aters en clubs hun films be trekken. Zou de Witte Bioscoop, wat zij graag wil, geen besloten club zijn, dan mocht zij recla me maken en haar voorstellin gen aankondigen. De commer ciële theaters beschermende voorschriften zijn niet van ALS VRIJDAGAVOND 13 oktober in de toneel/filmzaal van het Schuurtheater in het Bavogebouw de Witte Bioscoop de eerste film draait, wordt een traditie uit het begin van deze eeuw in ere hersteld. Rond 1910 was in het Bavogebouw het eerste Haarlemse filmtheater - met expliquateur- gevestigd, dat dezelfde naam droeg als die Henk Maurits, journalist, Gerrit van Dijk, beeldend kunstenaar en Peter Brouwer, student psy chologie, gegeven hebben aan hun filmclub ”De Witte Bio scoop”. Het cinefiele drietal meent dat zij niet alleen staan In hun ergernis over het filmleven hier, dat beheerst wordt door vijf commerciële bioscoopthea ters. ’’Eindeloze kilometers on interessant celluloid worden door de Haarlemse bioscoop- projectoren gejaagd, waarbij de exploitanten alleen maar den ken aan een zo goed mogelijke kilometerprijs. Voor hen is de film slechts een produkt. Een manier om de portemonnee te spekken”, zegt Henk Maurits Consequentie van dit com merciële beleid is dat films waarvan niet verwacht wordt dat zij een groot publiek trek ken niet in Haarlem vertoond worden. Liefhebbers van ’’alter natieve” films komen niet aan hun trekken in Haarlem, we! in Amsterdam In deze situatie proberen Henk. Gerrit en Peter verran- dering te brengen door de op richting van de Witte Bioscoop, die al eerder gedraald zou heb ben - begin dit jaar was de bedoeling - als niet op het laatste moment de brandweer de zaal afgekeurd had voor het vertonen van mms. Inmiddels zijn de nodige voorzieningen aangebracht en is de vergun ning er wel. De Witte Bioscoop, die iedere vrijdagavond om half twealf de projectorr start viert haar opening op 13 oktober met een filmmarathon: de Witte Film- nacht. Tot het ochtendgloren zullen gedraaid worden: Eddie Constantine, in Eddie slaat er op los. Buster Keaton in The Navigator uit 1924. Coup pour coup, een gedramatiseerde do cumentaire over de vrouwen staking in een Renaultfabriek en daartussen door allerlei Gerrit von Dijk. Henk Mau rits en Peter Brouwer in een situatie die hen hope lijk niet te vaak zal over komen in de Witte Bioscoop, zoals hier op het dak van de parkeergarage aan de Raaks. publiek alleen maar naar die Kwartet-jongelui komt kijken als naar de dame met de baard? 16, 19 en 21.30 u. Studio K (boven Kriterion): Paul America in „Ciao! Manhattan”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 u., zo. 14. 16.15, 19.30 en 21.45 u. The Movies (Haarlemmerdijk): dag. FLOOR KOEN, viool, Rob Brandon accordeon en Adri Berkhout gitaar vormen samen het ensemble Prelaz dat zater dag 14 oktober om 8 u. Balkan en zigeunermuziek zal verzorgen in folkclub De Waag en het Haarlemse Spaarne. Gastheer Erbé blijft in Zuid Europese sfeer door enkele Balkan getin te hapjes, zoals raznizi en sjas- lik, te serveren. Vrijdag 13 ok tober: open podium. Concertgebouw (Van Baerlestr.l: Donderdag U oktober, gr. zaal, 20.15: Melanie, kl.zaal 20.15 uur: Zoltén Kocsis. plano. Werken van Bartók e.a. Vrijdag 13 oktober, gr. zaal 20 uur: Diverse koren o.l.v. o.a. Meindert Boe- kel. Nat. Brassbank. Sol. Martine Bijl, Henk v.d. Molen, Dik Fisser Marljn Ros, Bernhard Steinvoort. Werken van Beethoven e.a. kl. zaal 20.15 uur: Duo Abreu, gitaar. Werken van Scarlatti e.a. Zaterdag 14 oktober, gr, zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Hai tink. werken van Bruckner e.a grote zaal 20 uur: „Kunst en Broederschap” o.l.v. Henk van Wielink m.m.v. 3 andere mannenkoren en Amsterdamse Politiekapel m.m.v. Rosita Kamara, sopraan en Wim v.d. Engh, bas. Werken van Mozart e.a. gr. zaal. 24 uur: B.B. King. kl. zaal 20.15 uur: Zina Schift, viool, en Barbara Korn, piano. Werken van Beethoven e.a. Zondag 15 oktober, gr. zaal. 20.15 uur: Procol Harum. Maandag 16 oktober, gr. zaal 20.30 uur: The Strawbs. kl. zaal 20.15 uur: Gabriel Chodos, piano. Werken van Mozart e.a. Dinsdag 17 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Zoltn Kocsis, piano. Werken van Mozart e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 12. zaterdag 14 en zondag 15 oktober 20.15 uur: Amsterdamse Toneel: „Tocht naar het duis ter” van Eugene O’Neill. Vrijdag 13 oktober 20 uur. zondag 15 oktober. 13.30 uur: Ned. Operastichting: Joseph Haydn „La Fedelti Premiata”, m.m.v. het Nederlands Kameror kest o.l.v. Alberto Erede/Hans Vonk. Maan dag 16 oktober, gesloten. Dinsdag 17 en woensdag 18 oktober: besloten voorstellingen. Carré (Amstel): T.e.m. 2 december, dagelijks (beh. maandags) 20 uur: Musical „Promotie, promotie” met Gerard Cox, e.a. De Kleine Komedie (Amstel): T.e.m. 4 novem ber. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur» „Wie is bang voor Virginia Woolf” met Kitty Jansen e.a. Nieuwe De la Mar Theater (Mamlxstr.) T.e.m. 29 oktober, dagelijks 20.15 uur: ,U spreekt met uw moordenaar” van Frederic Knott met Yoka Beretty e.a. Theater De Brakke Grond (Nes)Tot en met 14 oktober, dagelijks 20.30 uur: Amsterdams toneel: „Thuiswerk” en „Alleen voor man nen” van Franz Kroetz met Mart Gevers, Jules Crolset e.a. Vanaf 16 oktober, dagelijks 20.30 uur: Nieuwe Komedie: Rashomon” van Akutagawa-Kanin. Shaffy-Theater (Keizersgracht): T.e.m. 31 okto ber, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur: Shaffyzaal: „Funhouse Revue". Donder dag 12 t.e.m. dinsdag 31 oktober, dagelijks beh. zondag en maandag) 20.30 uur, zuilen zaal: Technische Theatergroep Perspekt- ..Paganini Syndroom”. Vrijdag 13 en zaterdag 14 oktober, koepelzaal. 24 uur: try-out Kaba- ret Robert Kreis. K!eine Bellevue (Leidsekade): T.e.m. 5 novem ber dagelijks (beh. maandags) 21 uur: De Sissies; en presentatie van de modecollectie van Fred Feijen. Mickery Theater (Rozengracht): Vanaf 12 t.e.m. 29 oktober, dagelijks (beh. r-.*"ü uur: Japanse groep Tenjo Sajikl: senso” (toneel,muziek, dans). Theater Tingel-Tangel (N-Z T.e.m. 11 otwiSa, ret Ivo de Wijs: ~De' HET CONCERTPUBLIEK moet gewoon eens op muzikale ontdekkingsreis durven te gaan. Laat je je maar verleiden an dere kost te eten.” Deze raad geeft Hans Kox, artistiek advi seur bij het Noordhollands Philharmonisch Oorkest en me desamensteller van de C-serie. Dat is een serie van 6 concer ten op de vrijdagavond, die een doorsnee wil geven van wat er leeft aan hedendaagse muziek, gekoppeld aan een barok getint werkje. Lopen de A-serie (meesterwerken) en B-serie (populaire landen) geheel naar (laatstgenoemde serie het een voor wat in de volksmond „de mo dernen” heet, oftewel muziek van nog levende componisten. Er mag geraden worden naai de oorzaak van dit verschijnsel, duidelijk is wel, dat het pu bliek lui is geworden in het luisteren. „De mensen zijn HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest zal vrij dag 13 oktober het eerste con cert in de „populaire landense- rie” openen met een uitvoering van de ouverture Die Verkauf- te Braut van Smetana. De Joe goslavische pianiste Dubravka Tomsic soleert vervolgens in het Eerste pianoconcert van Liszt terwijl het programma wordt besloten met de Negende symfonie van Dvorak: Uit de Nieuwe wereld. Zoals het u duidelij wordt; twee landen staan centraal in dit program ma: Tsjecho-Slowakije en Hon garije. En wie kan er dan beter voor het orkest staan dan de Tsjech Libor Pesek? pend 19.45 en 22 u„ za„ alleen 22 19.45 u. T toeg. 18 j. en „Cul de sac”. Tuschinski (P in „De peetv 20.15 u. Nöggerath (Reg. Breestr.): dag. 13.30. 16.45 en 20 u. Marlon Brando in „De peetva- vorig jaar rond de 30 percent. Wanneer wordt nagegaan dat de bevolking van Haarlem en omstreken ongeveer 2 procent muziekliefhebbers telt, kom je op nog triestere cijfers uit: minder dan een half procent zou gesteld zijn op muziek van deze tijd. De C-serie wordt volgende week vrijdagavond geopend met een concert voor fluit en viool van Telemann en compo sities van Klusak, Ketting en Francaix. Ook in de volgende concerten zal steeds minstens één werk van een Nederlandse componist worden gespeeld. Hans Kox zal dan in de gele genheid zijn weer te kunnen luisteren naar het door hem zelf geschreven violoncellconcert Dit werk werd voor het eerst in 1969 gespeeld in opdracht van een kunstkring uit Epe, dir daarmee de actuele muziek dienen. kracht voor over onze lands grenzen gehuurde films. Die probeert de Witte Bioscoop dan ook te pakken te krijgen. Het lidmaatschap van de Witte Bioscoop kost twee gul den. Wie ingeschreven is, moet daarna voor iedere voorstelling drie gulden entree betalen. MILOU HOPMANS VOOR DE TWEEDE achter eenvolgende keer komt caba ret In den Twijfelaar zaterdag 14 oktober naar Haarloheim. Het programma, dat een flink brokje kritiek op de milieuver ontreiniging bevat, luidt In voorarrest. 10 DECEMBER VAN dit jaar is het 150 jaar geleden dat César Franck werd geboren. Als herdenking van dit feit zal in een cyclus van 3 concerten vrijwel het volledige orgeloeu- vre van deze grote componist ten gehore gebracht worden. De concerten hebben plaats in de kathedrale Basiliek St. Bavc aan de Leidsevaart. Het Willi- brord-orgel van de kathedraal (afkomstig uit de vroegere Wil- librorduskerk buiten de Veste te Amsterdam) is door zijn dis positie en intonatie een goed instrument voor dit evenement. De drie concerten zullen ge geven worden door Jan Jonge- pier (zondag 15 oktober 3 uur) Bernard Bartelink (zondag 12 november) en Albert de Klerk (zondag 10 december). Het programma bevat voor zondag de volgende werken César Franck: Premier Choral, Fantalsie op 16; Louis Vierne: Cathédrales (uit Pièces de Fan- taisie IV op. 55); Scherzetto (uit 24 Pièces en style libre op. 31); Stéle pour un enfant défunt (uit Triptique opus 58): Choral en Final (uit 2e Symphonie opus 20). „Ik kan niet zeggen of groepswerk goed of slecht is. Ik heb het een tijdlang een hele goede manier gevonden om dingen, in jezelf te ontdekken en met elkaar nieuwe gebieden aan te boren. Voor mij is het ontzettend goed geweest. Maar ik heb wat dit betreft op de toneelschool zoveel op deze manier gewerkt, dat ik nu de behoefte heb aan iets te wer ken, dat in een bepaalde span ne tijds klaar moet zijn. Maar deze uitspraken zijn geen eeu wigheden, hoor”. Ze zat school in Amsterdam, toen Ka rin gevraagd werd voor de rol. Dat gebeurde in de nieuwe op zet dat de leerlingen van het laatste jaar stage lopen bij een gezelschap in plaats van met een eindexamenprogramma te komen. Ze werd meteen geën gageerd en begint nu met „Kwartet” (vanaf vanavond in de Haarlemse schouwburg) aan het tweede seizoen. Karin Kilian is 26 jaar, maar ziet er uit als 17. Ze woont met haar man Guy in Amsterdam in de schaduw van theater Carré, maar ze is een geboren en getogen Haarlemse. Karin is een van de „ontdekkingen” van wijlen Theo Ruygrok, de to- neeldocent aan het Coomhert- lyceum. Als ik vraag waarom ze toen op school aan toneel is gaan doen, moet ze lachen. „Uit de behoefte om de toneelprijs van het Coornhert te winnen. Heel kinderlijk. Ja, ik won. Maar ik zakte voor het toelatingsexa men van de Toneelschool en ben toen drip jaar psychologie gaan studeren. Toch wilde ik het opnieuw proberen; inmid dels was het systeem veran derd, er was een oriënterings- cursus gekomen vooraf”. Karin keek wel op. toen To- neelschoolleraar Jacques Com-” mandeur. mederegisseur bij „Kwartet”, haar vroeg voor de rol. „Voor mijn gevoel lag die rol heel ver van mij af. Ik ben sinds „Kwartet” een paar keer gevraagd voor andere rollen en het blijkt dan dat ze toch wel heel dicht bli.iyën bij wat ze van me gezien hebben. Dat is wel jammer. Ik zou méér din gen willen doen”. IN POPPENTHEATER Mij- ko, Peuzelaarsteeg in Haarlem is het zaterdagmiddag feest. Omdat er in de Doopsgezinde Kerk een bazar wordt gehou- 9 den, staat ook het theatertje in het teken van deze jubileum J bazar. Tot half vier het pop- J penspel Glittergroentje, daarna 1 goochelaar Truco. Woensdag 18 S oktober om half drie het pop- B penspel de Maankabouter. maandags) 20.30 „Ahen- T. --- - Vooorburgwal): oktober, dagelijks 20.30 uur: Kaba- de W1ls: „De wortels kwaad”. Vanaf 12 oktober t.e.m. dagelijks (beh. maandags) 20.30 Szmulewicz: - salade”. FIëSTA GITANA. zondaga vond 20.15 uur in het Concert gebouw, legt dit jaar de nadruk op de dramatische vormgeving in de flamenco. De formule bestaat deze keer uit ^arties ten, waarbij de eerste danser geassisteerd wordt door twee danseressen. Sterdanser in dit geval is de uit Sevilla afkom stige Curro Velez. Voorts treedt de beroemde stenares Carmen op. „Erg leuke reacties. Een aan tal keren hebben we nagepraat met de mensen. Vaak Is het zo, dat je een avond hebt gespeeld, de mensen hebben geklapt. Ei genlijk weet je dan nog niks. Wat me getroffen heeft is dat mensen, waarvan je denkt: die staan het verst van het stuk af, sneller zeiden: „Het gaat over werkende jongeren, maar het kan ook op mijn eigen situatie slaan”. De reactie was anders bijvoorbeeld in Eindhoven waar we met werkende jongeren hebben gepraat. Die hadden veel minder identificatie met de mensen in het stuk. „Zo erg is het toch ook weer niet; erg heb ik het niet maakt, zeiden ze. „We hebben veel te danken aan Christiaan Nortier en Jac ques Commandeur, die bewust en principieel zo hebben ge werkt, dat hèt geen prototypen zijn geworden, maar mensen die je kunt leren kennen. Je wordt geconfronteerd met een soort jeugd, die je - als je niet wilt - nooit hoeft te leren ken nen. Sommigen willen ze hele maal niet leren kennen en die zijn dan verontwaardigd als een er een agressieve uitbar sting in die hoek komt. Voor een hoop mensen is het gesud- der onderin, waar niemand zich mee bemoeit. Het is goed om dat in de schouwburg te leren kennen. Ik speel het ontzettend graag. Ik ben er zelf ook erg veel wijzer van geworden. Ik realiseerde dingen die ik verge ten was. Ik heb ontzettend veel jeugdherinneringen teruggekre gen. Nog steeds heb ik bij voorvallen, dat ik evqn denk: Hee, dat is een Kwartet-situa- tie”. ber: „In het land v Afghanistan. T.e.m. 6 over bodemprofielen wereld r uur. zon- en feestdagen 12-17 DE POLYESTER Polka, blijspel van Dimitri Frenkel Frank, wordt zaterdag 14 okto ber om 20.15 uur opgevoerd door jongerentoneelgroep Toi- toi in het jeugdcentrum Dei ning in de Ripperdastraat in Haarlem. In Appel zoeken de spelers, op één na allen met een lange staat van dienst, en naar een gezamenlijke visie, daarbij ge bruik makend van alelrlei the- aterelementen, onder andere improvisatie. i van het 29 oktober, -uur: Kabaret „Oooooverheerlijke Szmulewiaa 1 en toonstellingen Rljksmuseum (Stadh.kade)t.m. 29 okt Vors, tenportretteri in houtsnede uit de 16e eeuw". Te'U?’ 9o9 .91{!ober_"Thort>ecke als wetgever”’. T.e.m 29 oktober Jacob Ernst Marrus, graveur en tekenaar 1774-1826; T.e.m. 7 januari 1973 •Vermeer s Brief hersteld". Permanente exposi tie. Oude schilderijen, beeldhouwkunst nijverheid, vaderlandse geschieden hunst,.e,1 Bijksprentenkabinét, Gé njks 10-17 uur, zon- en feestdagen J Stedelijk Museum (Paulus Potterstr J oktober werken van leden van de kunstenaars- 111U™ ”stuw,ln8”- T.e.m. 29 oktober „Qi- ults 19e eeuwse lappendekens uit het oostelltk Atelier” 't Staten’ T e m’ 5 november Tem to WerlS Van 13 Ned kunstenaars. ï-^óTio 19 november, tekeningen van Pieter Engels en schilderijen van Pyke Koch Vanaf 14 oktober objecten van Reiner Ruthenbeck PeJ kun^t"wtW^i X!Jf gbneratie:n(be«dende van Goeh ernte v honderd jaar) en Vincent *.n grote verzameling schilderijen en tekeningen uit alle perioden. Geopend maande zatadaXrI?n‘1?7g 9'30-17’30 uur en 19-22^0 uur® uur. g 3 I7 uur’ 2on' en feestdagen 13-17 be??eT^1hJ<U'in (Linnaeusstr.): Tot eind decem- Afghanistan1 T"dmVa" GhOT”’ semi-nomaden in november tentoonstelling .Bodems van de wereld - $2?lI?-S” _G.®oPend dagelijks 10-17 ._.ouur> Bellevue Cinerama Shaw in „Custer of the j. Dag. 14 en 20 u. Calypso Mamixstr. „Cabaret”. Dag. 14 en 20.15 u- Flora (Amstelstr.): zie Calypso. Cineac (Damrak): George Hiltin in „Sar- tana regelt je begrafenis”, toeg. 14 j Dag~, ?n°’ 11-30’ 13’30’ 15-30- 17.30, 19.30 en 21.30 u., zo. 13.30 u, enz n™c.(Reg breestr.): ochtend en middag 30, 11.30, 15.30, zo. 11.30 u. enz., „Pippl ^o~gkous a l’ Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 u „Hoe vang ik een man?”, toeg. 18 j. g 1 City (Leidseplein): Rijk de Gooyer in „De ‘"b,rneker”’ toe8’ 14 i- Dag. 14.15, 19 en 21.30 u„ zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 u. Corso (Kalverstr.): Bud Spencer in „Azen zijn troef”, toeg. 14 j. Dag. 13.30. 15.45, 19 en 21.30 u. Du Midi (Apollolaan): Jon Finch in „Mac beth’;, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 u. Kriterion (Roeterstr.Sandy Retcliff in „Family life”, toeg. 18 j. Dag. 14.15 19.45 en 22 u„ zo. 13.30. 15.45. 19.45 en 22 u. Leidseplein Theater (Leidseplein): Fritz the cat", toeg. 18 j. Dag. 14.45. 19.45 22 u., zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 u. Luxor (Nieuwendijk): Brad Harris in „Go liath tegen de reuzen”, toeg. 14 j. Dag. 13.30 (beh. za„ zo., ma., di., wo.mid.) 15.30, 19.15 en 21.30 u. Rembrandtpleintheater (Rembrandtplein) Lee Marvin in „Prime cut”, toeg 18 i. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 u., zo. 13.30 16 19.15 en 21.45 u. Rialto (Ceintuurbaan): Julie Andrews in „The sound of music”, toeg. a.l. Dag. 14 geo- - -! u. Roman Polanski’s „Repulsion”, j .1 ?o u. Roman Polanski’s 18 j. r.Marlon Brando toeg. 14 j. Dag. 14 en OPERETTEVERENIGING Hulsbergen zal zondag 15 en maandag 16 oktober om 20.15 uur een uitvoering geven de operette Paganini van Franz Léhar in de Stadsschouwburg in Haarlem. Solist is Nico Boer tehor. Churchill draait zich in zijn graf om, als hij kennis zou nemen van „For Sylvia", een erg leuk brok kamertoneel, dat twee jonge Engelse spelers John Burrows en John Harding vrijdagavond in de Toneel schuur, Smedestraat 23 te Haarlem zullen opvoeren. Het is een voorstelling in het Mic- kery-circuit. Het onderwerp is de Battle of Britain, de held haftige strijd van de Britten ten de invasiepogingen van de Nazilegers van Hitler in 1940; u weet wel de episode tegen de achtergrond, waarvan de recen te televisieserie „De familie Ashton” speelt.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13