SCHOONMAAK BIJ DE TUNNEL IN HAARLEMSE RECHTSZAAL De mens bedrijfsleven Tijdelijk werk? AUTORIJDERS MET „GLAASJE OP” w gffe n in Pleidooi voor afzonderlijk jeugdbureau Mille schade bij brand HOOGOVENS IJMUIDEN Popgebeuren INDEUMOND ïp panty short i SB L Hl ff ja in „De Slof” iW I >R Bil IJmuiden Beverwijk Heemskerk D Bijeenkomst in Schouw na S i 2 Open Brief de panty met het korte broekje en de lange benen (in de blauwe verpakking) Veel belangstelling voor uitvoering „Carmina Burana w fjp ■'W1 H* *4^ ■Ji jwjT W! «WS DONDERDAG 12 OKTOBER 1972 7 X. (Van een onzer verslaggeefsters) Dubbel Bloemen Lt Gezondheid - Fiets Doorrijden Feestje Luxor Stadsschouwburg Kennemer theater Cinema Marquette Q( i •-■I City - (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De Stichting Evangelie en Industrie en Bedrijfs- apostolaat in de IJmond (EIBA) had woensdagavond een bijeenkomst in „De Schouw” in Velsen-noord, waar voor een goede belangstelling was. Een voorbereidingscommissie uit de EIBA heeft de destijds voorgelegde plannen tot de instelling van werk groepen uitgewerkt, waardoor de aan wezigen werden geconfronteerd met een uitvoerige blauwdruk op de „Open Brief” met als uitgangspunt „Wij zijn er voor elkaar” en „Nie mand heeft het recht zonder meer te stellen: Ik ben beter, meer, hoger dan jij”. B IQ. L’ - w ME In de reeks verstekzaken die de politie- A (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE ADVERTENTIE □zfilms ■^6 f HAARLEM De Haarlemse po litierechter mr. Vink heeft gisteren diverse gevallen van rijden onder in vloed in de IJmond moeten behan delen. De geëiste straf bedroeg in de meeste gevallen de geëikte straf van twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging, de politierechter week hier in enkele gevallen vanaf. Hoogovens kan mannelijk bedrijfspersoneel in tijdelijke dienst plaatsen, minimaal 4 weken, maximaal 6 maanden Goed salaris. Leeftijd: 18-50 jaar. Kom vrijblijvend over de mogelijkheden praten. Hoofdkantoor 2, afdeling Personeelsvoorziening, Velsen-Noord (met bus 75 van Stationsplein, Beverwijk) U bent welkom elke werkdag tussen 9 en 5 uur, ook voor telefonische inlichtingen (02510 94000). Behalve deze „alcoholzaken” behandelde mr. Vink in de IJmond nog een zaak van een verdachte die doorreed na een onge val op 18 augustus op de Kennemerlaan. Deze 23-jarige hoogovenarbeider was vol schuldbesef. Gevraagd werd 200 en drie maanden ontzegging, het werden 200 en drie maanden voorwaardelijke ontzegging. renfilm met een dolrkomische en ontwa pende inhoud, waar Walt Disney eveneens met trots op zou kunnen wijzen. In de tweede plaats moet het jeugd- werkbureau vooral worden gezien als een instelling, waarin men als gelijkwaardige partners (zoals Sportraad, buurt- en club- huiswerk, jeugdorganisaties en dergelijke) meedoet. Op deze manier komt de algèt mene verantwoordelijkheid voor het bu- reau veel meer tot zijn recht”. -...4 BEVERWIJK. Tijdens de hearing die naar aanleiding van het verschijnen van de jeugdnota is gehouden, zijn verschil lende opmerkingen gemaakt, waarop de werkgroep thans commentaar heeft gege ven. OPNIEUW WERD Nederland uitverko ren voor het leveren van een aantal pittoreske achtergronden ten behoeve van een Engelse film. Ditmaal voor „Poppen aan ‘n touwtje”, een bewerking van „Pup pet on a chain”, een der romans van de veelschrijver Alister MacLean. Het ver haal speelt zich hiervoor voornamelijk af in Amsterdam, hoewel ook folkloristisch aandacht werd besteed aan het Muider- slot, Monnickendam en het Ijsselmeer. Het is allemaal begonnen om een inter nationale bende van heroïnesmokkelaars, waarvan de schurkachtige leden voor het verzenden van verdovende middelen ge bruik maken van Volendammer poppen. De Werkgroep Jeugdnota is het daar niet mee eens en de motivering luidt: „Ten eerste ligt de taak van het jeugdwerkbu- reau vooral op het uitvoerende vlak, ter wijl de BSCR zich steeds meer ontwikkelt tot een advies- en overleginstantie. De orkestbezetting bestaat uit 64 musici, waarbij van twee vleugels wordt gebruik gemaakt. Het koor, onder leiding van Jaap Spigt, telt honderddertig zangers en zangeressen en nog eens vier gerenom meerde solisten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De kaarten voor hgt grote popgebeuren, dat onder auspiciën van het comité Beverwijk voor Vietnam zaterdag 4 november in De Slof aan het Raamveld plaatsvindt, zijn vanaf 14 okto ber verkrijgbaar bij het PEN jeugdcen trum in Heemskerk, boekhandel Van der Velden aan de Beverwijkse Breestraat. platenzaak Molenaar in de Begijnenstraat en in De Slof. Daar was de 44-jarige vrachtautochauf- feur uit Velsen die eind juli niet al te vlekkeloos scheen te rijden over de Rijks weg Velsen-Santpoort. Tussen hem en een medeweggebruiker (die overigens als ge tuige was opgeroepen maar niet ver scheen) ontstond een soort wegcompetitie. Volgens getuige was dat geheel te wijten aan verdachte: die zou diverse inhaalma noeuvres hebben gemaakt en hem gesne den hebben en in de berm gedrukt heb ben. In een bocht voorbij Beeckestein zou de verdachte toen bijna rechtdoor zijn gereden, vervolgens gestopt zijn om de man achter hem eens flink uit te foete ren. Er ontstond toen een kort handge meen waarin getuige verdachte van zich af duwde, bang dat die zijn auto zou beschadigen. opgezet en dat nu dreigde te verzanden von den weinig waardering. Mr. Vink: „Dan zult u iets anders moeten zoeken”. Con form de eis werd de man tot twee weken en een jaar ontzegging veroordeeld. rechter moest behandelen viel vooral op de zaak tegen twee Amsterdammers, die op 7 mei bloemstukken van een Oranje vereniging bij een monument weghaalden. Officier en politierechter toonden zich hier oprecht verontwaardigd over, te meer daar het hier twee mannen betroffen, die van oorsprong Oostenrijker en Duitser wa ren. Mr. Van der Valk Bouman voelde zich „op het hart getrapt” en vroeg f 300 boete, mr. Vink sloot zich hierbij aan. De ook Velsertunnel noordzijde staat reeds sinistere grafkelders. Voor de nachtvoor- stellingen van vrijdag en zaterdag wordt voorts de sexfilm ..P’— —otiek” nog eens teruggebracht, terwijl de eerste ma tinee van zondag met „Operatie Koby” in het teken van de sensatie wordt geplaatst. DE STRIPLIEFHEBBERS van jong tot oud die de getekende belevenissen van Lucky Luke ademloos hebben gevolgd, kunnen zich van vrijdag- tot en met woensdagavond, evenals in de speciale vakantiematinee’s van zondag tot en met woensdag, in de Stadsschouwburg trakte ren op een grote tekenfilm, waar hun held in tot leven wordt gebracht. Natuur lijk in gezelschap van zijn trouwe metge zel, het paard Jolly Jumper en beschermd door zijn „colt”, waarmee hij immers vlugger schiet dan zijn schaduw. DE BELGISCHE tekenfilmonderneming. reeds bekend van Asterix” en „Kuifje”, is zich kennelijk ook voor Lucky Luke gaan interesseren, waarmee dan eindelijk op het West-Europese continent van een vloeiende tekenfilmindustrie kan worden gesproken. Dit kan niet anders dan met toejuichingen worden begroet, want ook deze „Lucky Luke” is een briljante kleu- „We moeten naar de dubbele cijfers” zei de politierechter tegen een 22-jarige bankbediende uit Velsen die zijn promil lage van 1,95 op 12 augustus op Rijksweg 9 weet aan circa drie, vier flesjes bier. In het procesverbaal stond dat verdachte ge zegd zou hebben wel een krat op te kunnen zonder het te merken. „Merkte u dan niks?” vroeg mr. Vink, belangstellend naar 's mans alcoholtolerantie. „Nou ja, als je teveel drinkt..” was het antwoord. Enige grootspraak in dit opzicht gaf hij uiteindelijk wel toe. Hij werd conform de eis tot twee weken en een jaar ontzegging veroordeeld wegens rijden onder invloed. EEN VAN DE grootste lachsuccessen van de laatste jaren, namelijk Barbara Streisand in „What's up, doc”, zal van hedenavond af ook in Luxor worden ver toond. Deze komedie, welke in Haarlem reeds twee maanden het programma van het gelijknamige bioscooptheater heeft be zet, draait in Beverwijk tot en met woensdagavond, evenals in de tweede ma tinee van zondag. In de eerste matinee is hier dan de vertoning van de geestige tekenfilm „Asterix en Cleopatra” aar vooral gegaan. t’. DE GRUWELIJKE verrichtingen van de afgrijselijke vampier Dracula blijven sce narioschrijvers tot nieuwe griezelfilms in spireren, welke serie inmiddels is voortge zet met „In de klauwen van Dracula”. De liefhebbers van dit genre kunnen zich thans van heden- tot en met woensdag avond, evenals in de tweede matinee van zondag weer aan de hand van Dracula in dit theater laten rondleiden door spook achtige kastelen, onderaardse gewelven en *1 Een 29-jarige IJmuidense kantoorbe diende reed slingerend door de Dennekop- laan. Later zou blijken dat zijn promilla ge 1.3 was. De man verklaarde dat hij ook nog medicijnen gebruikte (die niet op alcohol werken) en sterk van zijn auto afhankelijk i s in verband met zijn ge zondheid. De officier eiste twee weken en een jaar ontzegging, de politierechter was in verband met die gezondheidstoestand wat milder en halveerde de ontzegging tot een half jaar o nvoorwaardelijk en een half jaar voorwaardelijk. Sensationele achtervolging door de Amsterdamse grachten, een ener verend tafereel uit de sensatiefilm „Poppen aan ’n touwtje", die zowel in City (IJmuiden) als in Cinema Marquette (Heemskerk) zal tvorden vertoond. succes had overdonderd. Deze actie had dus degelijk zin tegenover de macht van het kapitaal of met andere woorden van de bedrijfsdirecties en aandeelhouders. Dit was ook de kern van de zaak waarvoor men gisteravond als EIBA bij een was en waaraan concreet moet wor den gewerkt om althans de menselijke factor in het bedrijfsleven te kunnen handhaven. De mens dient zich daarvoor in de eigen situatie op de bedrijfsvloer te plaatsen en daaruit te werken naar zijn omgeving. De bedoeling van de werkgroe pen is eens per maand bijeen te komen, uit deze groepen een voorzitter en secre taris te benoemen en deze beiden in het coördinatieteam op te nemen voor de per drie maanden te houden plenaire vergade ring van de EIBA. Toch bleek in deze bijeenkomst dat de belangstelling voor EIBA is teruggegaan wegens het feit, dat een aantal mensen zegt het toch niet meer te zien zitten. Men wil deze belangstelling weer opvoe ren. Uitvoerig werd daarna door de werk groep Staaf en Draad van een groot bedrijf in de omgeving geschetst hoe moeilijk het is om via ondernemingsraad en raad van overleg tot een discussie te komen met de topfiguren van het bedrijf. Men vroeg zich af of het zin had de bereikte resultaten in de publiciteit te brengen zonder schade aan zich of ande ren te berokkenen, ofschoon wel duidelijk de factor menselijkheid in het bedrijf aan de orde moest blijven gesteld. En dat niet alleen bij het grote bedrijf doch ook bij de kleinere. Evenzeer duidelijk werd ge steld dat men als overlegorgaan tegen een „macht” aanspreekt waaruit weer bleek dat kapitaal en arbeid botsen. EIBA kan er met haar werkgroepen voor zorgen dienst te bewijzen aan de menselijkheid in de bedrijven, die overal tot levende kwesties onroepen en waarin naast de economie ze'/r allereerst aan de mens moet worden feedacht. Men ging vervolgens over tot de moge lijke indeling van groepen en er werden eerste afspraken gemaakt ten behoeve van de plannen tot de vorming van werkgroe pen, die zich zullen bezighouden met on der andere vorming, kleinere bedrijven, een open werkgroep, overleg, leiding ge ven en reorganisaties in bedrijven. Voor velen zal EIBA dus werk aan de winkel brengen. rende opnamen van een race door de A sterdamse grachten enkele speedboten verspeelde. Dit is dan tevens de climax van een even spannende als onderhoudende amuse mentsfilm, die van heden tot en met woensdagavond in City zal worden ver toond. In de matinee van zondag afge wisseld dóór „De vijand van de Bengaalse lanciers”, een actiefilm uit het Brits-Indië van weleer. Mr. Van der Valk Bouman had ook niet de indruk dat het verkeersgedrag van de getuige nu zo plezierig was geweest. Met de politierechter had hij het gevoel dat de auto van de laatste een „heilige koe” was geweest. Gezien de verklaringen van nog een getuige, het alcoholgebruik van ver dachte vijf a zes biertjes, wat feitelijk te weinig is voor een alcoholpromillage van 1.35. kwam hij tot de eis van twee weken en een jaar ontzegging. De raadsman, mr. Verpaalen had ook het gevoel dat de andere partij niet be paald de makkelijkste in het verkeer op dat moment was geweest. Hij merkte op dat diens uitlatingen over het „slingerend” rijden van zijn cliënt, pas na de woorden wisseling bij de auto kwamen. Hij dacht dat de drank geen invloed op het rijden, wel op cliënts agressiviteit had gehad. Volgens hem speelde hier geen „artikel 26”. het rijden onder invloed- Mocht de politierechter dat wel vinden dan vroeg hij clementie voor verdachtes beroep van chauffeur. Dat had mr. Vink, die de zaak wel bewezen achtte. Hij veroordeelde de man tot twee weken en zes voorwaarde lijke en zes onvoorwaarlijke weken ontzegging. Regisseur Geoffrey Reeve is er onge twijfeld in geslaagd door snel wisselende acties, gevechten, overwachte .ontknopin gen en sensationele achtervolgingen de spanning er voortdurend in te houden, waarbij het publiek onderwijl als toegift ook de Damslapers en een sex-show op de Walletjes mag bekijken. An*’-'- attracties Barbara als Wim enerve- Van enkele zijden werd opgemerkt, dat men liever geen afzonderlijk jeugdwerk- bureau tot stand ziet komen, maar één <rf twee stafkrachten aan de BSCR wil toe voegen. Dit concreet voorgelegde jaarprogram ma was deze avond discussiestof, ingeleid door ds. J. Pasveer van E. en I., die wegens gezondheidsredenen van aalmoeze nier J. Stam diens taak overnam. Hij moest de aanwezigen teleurstellen met de mededeling dat de film uit het t.v.-pro- gramma „Van Onderen” niet op tijd was gereed gekomen om als „warming up” voor de discussie te dienen. Daarom vol stond hij met een lang citaat uit „De Linie” met betrekking tot de bezetting van de Enka te Breda, die liet zien, dat de macht van de bezetters hen door het Walletjes mag bekijken. Ar?J-'- bestaïn uit het optreden van Perkins uit „Peyton Place” Maggie en de verrichtingen van Wagenaars stuntteam, dat bij de Op de fiets kun je óók lichtelijk aange schoten rondrijden en als u dacht dat dat ongestraft kon gebeuren vergist u zich. Een 36-jarige machine-bankwerker uit Velsen reed op 28 juli door IJmuiden, maar was ook niet helemaal zuiver meer op de graat. „Toen de aanrijding (met een auto) gebeurde stond ik stil” verklaarde hij. Hij weet zijn handelen na het ongeval voornamelijk aan de hersenschudding die hij opliep toen hij acht meter door de lucht vloog. De politierechter veroordeelde hem tot f 100 boete, na een eis van f 150. „Als je op een feestje zit, dan tel je de glazen niet zo”, zei een 46-jarige vislosser uit IJmïrtöen tegen de politierechter. Mr. Vink, het promillage van 1,9 beziend: ,,’t Moet wel erg geweest zijn”. De man was op 4 augustus op de Waterloolaan in Velsen opgepakt omdat hij onder invloed zou hebben gereden. „Ik drink pils voor verdoving” zei hij. ,,’t zal me ook niet meer overkomen”. U mag me alles geven, al was het tien jaar voorwaardelijk - maar ik ben al uitgescholden door m’n collega's.” Bij de politie had hij de agenten uitge scholden voor fascisten, dat zat de justitie nu wel hoog Hij wist het absoluut niet meer. „Zó dronken was u dus” zei mr. Vink. „Dat komt helemaal niet te pas”. Dreigend hierop verdachte: „Wat ik alle maal zie dat houd ik maar voor me..” Mr. Vink zich buigend over het dossier: „Tja, en wat ik hier allemaal zie..” Verdachte: „Ja, als je drank op hebt kun je wel eens gevaarlijk zijn..” Daar was iedereen het dan over eens. Zijn argu menten over een handeltje dat hij net had (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Vermoedelijk door het spelen met vuur door kinderen is woensdagmiddag om ongeveer kwart voor een brand ontstaan in enkele strobalen, die opgestapeld stonden tegen een schuurtje van golfplaat op het erf van een woning aan de Luttic Cie. Het schuurtje is behouden gebleven, maar een in dit gebouwtje aanwezige hoeveelheid hooi en de balen stro zijn verbrand. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, bedraagt ongeveer duizend gulden. De brandweer had het vuur gauw be dwongen, maar de nablussing vergde nog geruime tijd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Voor de uitvoering die het Noordhollands Philharmonisch Orkest en het Beverw(jks Katholiek G«S mengd Koor 28 oktober in de Dr. Prinsen^ hal geven van Carl Orff’s opera Carmiija Burana, bestaat vooral ook bij de jeugd een enorme belangstelling. De opera, dto reeds eerder in het land overvolle zalen trok, is een primeur voor Kennemerland. De hierboven reeds uitvoerig omschre ven thriller „Poppen aan een touwtje” zal van heden- tot en met woensdagavond eveneens in Cinema Marquette worden vertoond. En met het oog op de herfsva- kanties zijn er van zaterdag tot en met woensdag ook dagelijks matinee's waarvan telkens een des morgens om tien uur waar jong en oud zich dan kan amuseren met de populaire „Pipi Langkous”. herfst-schoonmaakwoede heeft de ontluchtingskokers van de getroffen. Aan de een van de grote artistiek gevormde schoorstenen in de steigers en hebben werklieden de handen vol om deze kolos van vuil te ontdoen en een nieuw kleur tje tevoorschijn te toveren. Hoezeer dit nodig is zal blijken als de steigers zijn verdwenen en men een vergelij king kan maken met de nog niet behandelde kokers. Juist in het niet altijd even schone IJmondgebied van gen deze hoge pijpen veel wind en dus ook stof en ander vuil dat uit westelijke richtingen wordt meege voerd. Het popgebeuren start om 11.30 uur: de laatste groep treedt rond 2 uur 's nachts op. Medewerking verlenen onder andere „Box Eighteen”, Bintangs”, Supersister” „Long Tall Ernie and the Shakers”, „John the Revelator”, „Relecion”, ,Thower“, „U- nited Kingdom” en de Vara drive-in show. i ,.sS, -WV* v Gif

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7