lx Knelpunten nodigt u graag uit voor een proefrit. 'ND EL EZ ER SS CHRIJVE EXPOSITIE Werkloosheid nam opnieuw toe N.V. autobedrijf Van Wijk DUET panty nylons 798 l i I het gezicht van je benen het gezicht van duet 41 ilsS? op wegen MONTY COATS 548 SM MEUBELFABRIEK OISTERWIJKÜ Vrije toegang I a GERARD DE LANGE VOOR UW SUÈDE- en NAPPA-KLEDING j r. VRIJDAG 13 OKTOBER 1972 11 Honkbal Balletje trappen Jeugdorkest iïö PtT Afvoer van afval Oisterwijkse dekenkisten 1 Verkeerspolitie MET CAPUCHON Mercedes-Benz rijplezier door veiligheid In gewest Haarlem Waar andere auto’s ophouden begint Mercedes! Haarlem, Amsterdamsevaart 114, tel. 023 - 31 77 10 Overveen, Bloemendaalseweg 329, tel. 023 - 32 62 50 i vermogen, een perfecte weglig- ging, een onvermoeibaar rijkomfort en een fikse acceleratie. Het be tekent zoveel. Kom u er van over tuigen, hoe ple zierig veilig rijden is. - Veel autofabrikanten werken naar veiligheid toe. Mercedes begint bij veiligheid. Veiligheid is voor Mercedes het vertrekpunt. Vanuit die gedachte is elke Mercedes ontworpen. Vandaar dat veiligheid voor Mercedes meer betekent dan alleen die nimmer geëvenaarde uitvinding van de veiligheidskooi, die al sinds 1959 in alle Mercedes- modellen wordt toegepast en voortdurend geperfectioneerd. Het betekent ook een ongekend rem- - ÜU je zoekt. En zorgen dat je ’t krijgt je kiest uit de panty kollektie van Dt J. G. TEER, Haarlem 2 1 3 5 4 I 7 8 9 12 13 Ff4 '15 MEJ. CHR. G. MARKUS, HAARLEM. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 R L. DAALHUIZEN, Haarlem. de ADVERTENTIE in zwart en camel RAAKS iULSTR 34 29 Speciaalhuis REGENKLEDING Tel Tel. 310685 310766 Grote sortering handschoenen. KRUISWEG 72 HAARLEM ADVERTENTIE natuurlijk naar De grootste SPECIAALZAAK Van 1440,- voor LAVAMAT PRINCESS-S AMSTERDAM-ROTTERDAM DEN HAAG-UTRECHT-HAARLEM HILVERSUM-BREDA Grote Houtstraat 167 Haarlem Telefoon 023-316502 Prijswinnaars puzzel nummer 40: ƒ10: Mevr. Scholder-van Opbergen, Keetberg- laan 138, IJmuiden, 7.50: G. J. Weeber, Venusstraat 17, IJmuiden, 5: Mevr. J. Eling, Hoofdstraat 147, Santpoort, 10: Mevr. A. Haenen, Pijlslaan 1, Haarlem, 7.50: J. C. L. Boosman, Oranje Nassau- laan 123, Overveen, f 5: Mevr. Ruigrok, Wassenaarseweg 4, De Zilk. Massief eikehouten deken kisten, maar ook wandkas ten, tafels, tv-kasten, hoek kasten, brood kasten,stoelen, bankstellen, bijzettafels, e.d. ziet u in de gezellige sfeer van onze toonzaal Leidse- kade 102, Amsterdam. A. F. HOREMAN, Moerkerkenstraat 21, Haarlem Per week f 9,95 (p.l.) Incl. BTW Geschatte gemiddelde levensduur 10 jaar. F Puzzel nummer 41: Horizontaal: 1. Na lang zoeken, vonden we het vlees onder deze bonk aarde, 4. De non zong de mi vals en kreeg ruzie. 7. Ik vertelde hem in het kort: „Ke maakt het al te bont met die pek.” 8. Geef ’r een Fiat, dan kan ze er op rijden. 9. Dan wordt hij een el langer, maar wordt verbannen naar het noorden. 11. De lark lag in de Eem. Om vis te vangen? 12 De rode keten is het versiersel van de ridder. 14. De rei zong de es een keer. Was dat lang geleden? 16. Deze reuzengestalte her bergt een dichter in zich. 18. Rein moet teren op zijn bezit. 20. Neen, alg heb je hierbij niet nodig. Hoewel je het ook niet kunt missen. 22. Ka deed het bit aan, maar was voorzichtig met het weefsel. 23. Strijk er maar lak op. Dat zie je niet Ik las in uw blad over het optreden van de verkeerspolitie in de tunnel bij Schip hol. Zou hier in de stad niet iets derge lijks mogelijk zijn? Ik kom bijna dage lijks in de stad, en als je ziet wat een verkeersovertredingen er plaatsvinden, sta je verwonderd te kijken dat alles nog zo goed afloopt. Bromfietsen vliegen met een vaart van 50 a 60 km. door de stad, en als een fietser of bromfietser links of rechts afgaat, is hand uitsteken er praktisch niet bij. Door rode stoplichten rijden is de gewoonste zaak van de wereld. Eerst wa ren het de jongeren die het deden, maar nu doen veel ouderen net zo hard mee. Rood of groen licht bij de zebrapaden is niet nodig blijkbaar, want talloze voet gangers lopen gewoon over, jong en oud. ieder doet wat hij wil. Veel automobilis ten kennen blijkbaar de verkeersregels niet. Als je naast een auto rijdt die bijvoorbeeld rechts af een straat in moet, ben je je leven niet zeker. Ze duwen je gewoon het trottoir op. Als er politie of een politieauto in de buurt is, dan kent iedereen blijkbaar de verkeersregels wel. Politie- in burger zou wat meer toezicht moeten houden op het verkeer in de stad, want als het zo door gaat kunnen onge lukken niet uitblijven. g1', ‘J toonzaal Leidsekade 102 Amsterdam (naast Lido, dus vlakbij Leidseplein). tal. 020-233917 Maandag t/m zaterdag 9-18 uur. donderdag van 9-21.30 uur. vaak meer doen, tegenwoordig. 24. Lijkt de pers zo mat of hoort dat meer bij een bloem? 25. Om te naderen moet je de kanen gebruiken. 26. Heeft de rat het er ruim genoeg of krijgt hij het daar be nauwd? Verticaal: 1. Loek snapte niets van die breuk. Vroeger had hij er toch geen hekel aan. Integendeel. 2. Toen An het vod kreeg, was het al laat. 3. Bij nadere beschouwing leek het net een takje. 4. Pa klom in de nok om er een sandaal te halen. 5. De nar nam de merel op en werd een ware beroemdheid. 6. Vind je deze plant alleen maar in de lente? 7. Het bed werd een el langer gemaakt voor deze opname. 10. Is de rat ook in die tuin? 11. U moet het laatste niet serieus nemen. 13. De omroepster spnng in de kar en ver dween van de beeldbuis. 14. Deze jongen gaat beslist te ver. 15. Om de arts in maart te roepen, hoef je niet rijk te zijn. 17. Nu lijkt het nog leuk, maar de werke lijkheid is het tegendeel. 19. Ik gebruik eerst de rem voor ik het insekt ga van gen. 20. De pijnen ontstonden door het knellen. 21. An en Ali klommen er samen in. Midden in het oerwoud. 22. We gingen naar het bal met de ar, maar daardoor deden onze voeten pijn. 24. Ik betwijfel of die ets aan de muur moet hangen. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Oplossing puzzel nummer 40. Horizontaal: 1. Plooi, 6. genot, 10. Kro, 11. Ameland, 14. leb, 16. loom, 17. An, 18. l.o., 19 lila, 20 omgeven, 23 n.b., 25 Ed, 26. eva. 27. n.v., 29. v.o„ 30 keel, 32 sr. 33 si, 34. elan, 36. sneb, 38 dot, 40 aren, 41 st, 42 gal, 43 ich, 44 dd, 45 arak, 47 kim, 49. hola, 51. karn. 52. do, 53. Ot, 54. Olaf, 56. on, 57. T.V., 59. ren, 61 ir, 62 ga, 64 verrast, 68. Edam, 70. ne, 71. cm, 72. demi, 74. Ria, 75 kalkoen, 78 nor, 79 spook, 80. tante. Verticaal: 1. pro. 2. loodo. 3. o.a. 4. imam, 5. nl, 6. gnoe, 7 ed, 8. olie, 9 tel, 10. klank, 12 engerd, 13 alvast, 15. bacon, 20. o.d., 21. e.v, 22 nn, 24 bestaan, 25 elegant, 28. verhoor, 29. vandaag, 31. en, 35. Ie, 37 bak, 39. ooi, 40 ach, 46 rr, 47 korrel, 48. Monaco, 50. 1.1., 51. koper, 55. fakir, 58. v.v, 60 er, 61 it, 63 kaap, 65 enak, 66. smet, 67. cent, 69. dis, 73. moe, 75. Ko, 76. kg. 77. na. 17 Het is je zelfbewuste smaak die het gezicht van je benen bepaalt. Weten wat F je zoekt. En zorgen dat je ’t krijgt ook. Als I je kiest uit de panty kollektie van Duet is dat niet moeilijk. Duet panties zijn er in 11 soorten, in 18 nieuwe modekleuren. En de pasvorm is altijd perfekt. Let dus maar ’s op die (gouden) verpakking. Want ’t is belangrijk om goeie panties te kiezen nu de benen weer gezien mogen worden.^s De belangrijkste belemmeringen op Ne derlandse wegen: AMSTERDAM - HOEVELAKEN. Op het gehele trajekt worden werkzaamhe den uitgevoerd om de weg uit te bouwen tot een volwaardige autosnelweg. Op ver schillende plaatsen op dit trajekt moet het verkeer rekening houden met rij- strookverlegging, waarbij snelheidsbeper kingen en inhaalverboden zijn ingesteld. De beperking is ook in het weekend van kracht. DEN HAAG - GOUDA. In verband met reconstructiewerkzaamheden wordt het verkeer in beide richtingen tussen het viadukt Bleiswijk en het viadukt Zeven huizen - lengte plus minus 3 kilometer - over de noordelijke rijbaan afgewikkeld. Elke verkeersrichting behoudt twee ver smalde rijstroken. Het verkeer uit de richting Den Haag wordt via een door steek in de middenberm naar de noorde lijke rijbaan geleid. In verband met deze afsluiting is de toe- en afrit Zevenhuizen en de toerit Bleiswijk voor het verkeer in de richting Utrecht afgesloten, alsmede de toerit Zevenhuizen voor het verkeer in de richting Den Haag. Alleen de afrit Zeven huizen en Bleiswijk voor het verkeer in de richting Den Haag blijven voor het verkeer geopend. Omleidingsroutes zijn door middel van borden aangegeven. Duur der werkzaamheden tot ongeveer 15 november 1972. Er bestaat voor beide richtingen een inhaalverbod voor vracht auto’s en een snelheidsbeperking tot 70 kilometer per uur. Deze verkeersmaatre gelen zijn ook in de weekeinden van kracht. De politie wijst er op dat strenge controle wordt uitgeoefend op de ingestel de maximum snelheid en het berijden van het afgesloten wegvak door onbevoegden. Het verkeer richting Gouda moet er rekening mee houden dat tussen Nootdorp en Zoetermeer ook reconstructiewerk zaamheden zijn, waarbij overdag veelal een algemeen inhaalverbod en een snel heidsbeperking tot 70 kilometer per uur zijn ingesteld. AFSLUITDIJK - HEERENVEEN. In verband met reconstructiewerkzaamheden in de bebouwde kom van Sneek op de doorgaande route Afsluitdijk - Heeren- veen moet het verkeer uit beide richtin gen bij toerbeurt over een rijstrook geleid i worden, dit geschiedt door middel van j verkeerslichten. Men dient met filevor- ming en vertraging rekening te houden. Het doorgaande verkeer in de richting Heerenveen wordt aangeraden de route via de noordelijke randweg te volgen welke door borden is aangegeven. Wie niet naar de concerten van het Haarlems Jeugdorkest met de sopraan Su- na Korat is geweest, heeft veel gemist. Het was bijzonder mooi. Ik snap de vaste concertbezoekers niet. Altijd wordt er ge scholden op de jongeren. Ze interesseren zich nergens voor, presteren niets. Hier is een aantal jonge mensen dat iets goeds presteert en nu heeft bijna niemand be langstelling. Heel Haarlem schijnt liever kastje te kijken dan zich te interesseren voor de prestaties van jonge mensen. Ik hoop, dat de vaste concertbezoekers meer belangstelling zullen krijgen voor het H.J.O. en dat de zaal in het vervolg uitverkocht is. Het is de moeite waard. We gaan dus met z’n allen in Midden- Kennemerland onder leiding van wethou der Roessingh twee miljoen besteden aan de afvoer van ons afval. En dan maar zo gauw „as het maar effe kan” de zaak gaan verbranden. Nu had ik zo graag gezien, dat er, als we toch zoveel geld uitgeven, bijvoorbeeld ook een ton was gereserveerd voor experimenten om tot recycling (terugwinning) te komen. Waar om niet eens geprobeerd milieubewuste inwoners er voor warm te krijgen om met wat meer moeite het huisvuil gedif ferentieerd aan te bieden? Waarom geen stortbakken voor composterend afval, waarom geen systeem om wegwerp-glas selectief binnen te halen en te retourne ren naar de glasindustrie, dito voor paier? Och, ik had er nog lang niet op gerekend, dat wel al zo ver zouden komen, dat we een terugnemingsinstallatie zouden gaan bouwen zoals in Franklin (Ohio) in de Verenigde Staten, maar een heel beschei den aanzet tot milieu-bewustheid zou toch wel erg fijn geweest zijn. Kinderen willen moeten zelfs hun jonge bewegingsdrift, hun levendigheid, een uitlaat geven en ze doen dat o.a. door het geliefde „balletje trappen” op straat. Het is een lust om dat spel aan te zien: de felle aandacht voor de bal, de behen digheid om de ander nog net vóór te zijn. Een lust, maar voor de omwonen den toch ook vaak een last. Het lawaai waarmee het spel gepaard gaat, zal alleen een nurks hinderen, maar vervelend is wel het vertrappen van de planten als de bal in de tuin belandt (zij, de spelers, zien maar één ding: de bal) en erger, de gebroken ruiten als hij door de ramen (glas in lood) gaat Aan de Lodewijk van Deyssellaan respectievelijk Corn. v. d. Lijnlaan (namelijk ten noorden van laatstgenoemde straat), ligt al tientallen jaren een vrij groot terrein braak, dat wel ééns bebouwd zal worden, maar nu over dekt is met meters-hoog onkruid (bepaald geen verfraaiing van de buurt) en dat groot genoeg zou zijn voor een fijn bal- spelveld, zondeh dat de omwonenden daar overlast van zouden hebben. Zou de gemeente Haarlem die vele tonnen uit geeft voor de officiële sport niet nog ergens een paar honderd gulden weten te vinden om dat terrein van onkruid te zuiveren en wat te egaliseren en daarmee de tieners uit deze buurt aan een fijn trapveldje te helpen? De Dienst Plantsoe nen zal er best raad mee weten. Met enige verbazing heb ik het artikel van uw sportredactie gelezen waarin Leo Kops zijn mening geeft over de gang van zaken bij het honkbalkampioenschap. Hoe durft hij te stellen, dat het beter zou zijn geweest als de landstitel bij de Nicols zou zijn gekomen. Hij redeneert kennelijk uitsluitend van uit de Nicols-sponsoring-achtergrond, maar het is de vraag nog of sponsoring van de omvang die Raak verschaft goed is voor het honkbal in het bijzonder en voor de sport in het algemeen. Als men de kampioenswedstrijden tus sen Raak Nicols en Sparta heeft gezien rijst daar zeker de nodige twijfel. De hoogst gesponsorde honkbalclub van Ne derland „Raak Nicols” bracht zeker niet de meest enthousiaste spelers in het veld. Is dat een aspect van een profesionele aanpak? Het zou overigens wel eens goed zijn als het publiek eens te weten kwam, wat er met die profesionele aanpak allemaal aan de hand is en wat er aan vast zit. Kennelijk heeft de professionele aanpak er niet toe geleid, dat Raak Nicols over een aantal jongere spelers uit de eigen vereniging beschikt. De afstand tussen het eerste en het tweede team is zo ontstel lend groot dat daaruit zo goed als zeker geen aanvulling voor de selectie voor het eerste team kan plaatsvinden. Hoe komt dat nou? Nicols had en heeft misschien nog wel de beste spelers van Nederland die de opleiding kunnen verzorgen. Maakt de professionele aanpak dat misschien on mogelijk? Zijn de spelers van Nicols niet bereid aan de jeugd over te brengen wat zij zelf weten en kunnen? De niet gereglementeerde spelerspromo- tie, die door de professionele aanpak wordt gestimuleerd leidt tot ernstige schade van de verenigingen die hun beste spelers moeten afstaan. Bestuurders en kader krijgen zulke grote teleurstellingen te verwerken, dat ze een voorwendsel zoeken om het werk dat ze soms vele jaren met veel plezier hebben gedaan neer te leggen. AEG LAVALUX F.E. van 828,- voor «r incl. BTW Per week f6,85 (p.l.) Geschatte gemiddelde levensduur 6 jaar. ‘Tijdelijke aanbieding WAT U ALS CONSUMENT WEL EVEN MOET WETEN Gerard de Lange verkoopt al 20 jaar alle merken wasautomaten tegen de laagste prijzen in Europa. verkoopt uitsluitend met 100% service en Ned. garantiebewijzen. bezorgt uw wasautomaat gratis thuis. Vraag ook onze prijslijst met de laagste prijzen in Europa: alle merken koelkasten, diepvriezers, fornuizen, droogtrommels, afwasautomaten en centrifuges. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Ook in het gewest Haarlem is de werkloosheid in de maand september zowel bij mannen als vrouwen verder gestegen. Hun aantal bedraagt nu 1546 tegen 1498 in augustus. De vraag nam daarbij af met 284 naar 1313. De stijging had vooral betrekking op horeca-, handels- en kantoorpersoneel. De stijging in de horecasector is volgens het gewestelijk arbeidsbureau volledig toe te schrijven aan seizoeninvloeden, die vooral optreden in Zandvoort. In de sectoren bouw- en metaalnijverheid daalde werkloosheid. De stijging in de handels- en kantoor- sector wordt mede veroorzaakt door de daling irr de vraag, waardoor zo zegt het arbeidsbureau de bedrijven bij aannemen van personeel scherper selecte ren. Zelfs in de sector jeugdig personeel begint deze selectiviteit duidelijker merk baar te worden, in tegenstelling tot de laatste jaren, toen er een overstelpend gebrek aan jeugdig personeel heerste, al dus het arbeidsbureau. Het gewestelijk arbeidsbureau noemt het uit de cijfers een duidelijke zaak, dat de sectoren handels- en kantoorbedienden in het gewest Haarlem steeds meer zorgen gaan baren. In de gehele provincie Noord- Holland steeg de geregistreerde arbeidsre serve bij de mannen in de maand septem ber met ruim 500 en bedroeg eind sep tember bijna 14.000. Bij de vrouwen was de toename 300, waardoor de geregistreerde arbeidsreserve op 3439 komt.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 11