Bewondering voor nieuwe Willibrordus-mavo NKV-voor zit ter Mertens sprak federatie vakcentrales over Pertinent geen fusie Relation in De Kelder Contract voor Jan Ruiter als voorganger en coördinator MIC VISSER ELECTROTECHNtEK B.V. ra Werkster kreeg Collectanten hersenschudding voor bij verkeersongeval IN GEBOUW TERPSICHORE BEVERWIJK Nieuwe cursussen NAJAARSVERGADERING KGIJ Laat protest tegen prijsverhogingen Scheveningen Radio Ernstige woorden van inspecteur J. Richters SCHOOLGEBOUW AAN DELLAERTLAAN OFFICIEEL GEOPEND in „De Werf „Herwonnen Levenskracht” 9, kolberts VRIJDAG 13 OKTOBER 1972 (Van een onzer verslaggevers) n Abraham BEVERWIJK Gisteravond kwam de politie er aan te pas om voorzitter J. Mertens van het N.K.V. naar ge bouw Terpsichoré aan de Zeestraat te brengen, waar hij moest spreken op een informatiebijeenkomst voor leden van het katholieke vakverbond. En rommelmarkt voor kinderen Op zijn weg naar Beverwijk had de heer Mertens ernstige vertraging on dervonden en had hij tenslotte de hulp van de politie ingeroepen. Ruim een half uur later dan gepland hield hij zijn inleiding over de initia- tieven van de vakcentrales om te komen tot een federatieve samen werking. Hij zei het woord fusie in dit verband pertinent niet te willen gebruiken. Een samensmelting noem de hij onwijs omdat er volgens hem in één grote centrale toch drie, waar schijnlijk vier verschillende richtin gen blijven bestaan. Bovendien ge looft hij dat veel leden van de vak bonden nog niet aan een fusie toe zijn. M# W ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) WrtW..’. 'la (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE V.I.R Terwijl zij op haar bromfiets over de Ingen Houszweg naar haar afdeling reed, raakte het voorspatbord van de bromfiets los en sloeg tegen de voorband, waardoor zij ten val kwam. BEVERWIJK Gezang, een rondedans van leerlingen door de gangen en toe spraken waren donderdagmiddag de ingrediënten van de officiële ingebruikneming van de Willibrordus-mavo aan de Dellaertlaan. Met de druk bezochte bijeenkomst in de aula van de fraaie, nieuwe school sloeg men twee vliegen in een klap, want niet alleen de opening was reden tot vrolijkheid, ook het vijftigjarig bestaan van de Willi brordus-mavo kon worden herdacht. Toch klonk er in de aula een ernstig woord, toen de inspecteur van het algemeen voortgezet onderwijs, de heer J. M. P. Richters, de moeilijkheden bij de stichting van nieuwe scholen voor voortgezet onderwijs aan stipte. Om dit toch te bereiken kondigde het bestuur aan, dat in de nabije toekomst tijdens enkele vergaderingen van de kern groep „open huis” wordt gehouden. Ieder een, die daar behoefte aan heeft, kan dan suggesties spuien en in dit verband ook concrete voorstellen doen. Electrotechnische Installaties schoolradio-lestijdsignalering ventilatiesysteem proeveninstallatie natuur-scheikunde centraal antenne-systeem talenpracticum video-installatie GRAMMOFOONPLATEN EN MUSICASSETTES HAARLEM Grote Houtstraat 62,Tel. (023) 327559 in de Willibrordus Mavo-school, zijn ontwikkeld en uitgevoerd door advies en installatiebureau IJMUIDEN. Een 41-jarige schoon maakster bij de huishoudelijke dienst van Hoogovens is, na een verkeersongeval op het Hoogovensterrein, met een hersen schudding opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Alvorens de heer Richters de school kon openen, haalde hij een enorme sleutel uit de handen van een levensgrote Abra ham en luidde directeur Th. Fonville de oude, koperen schoolbel, ten teken van het aanbreken van een nieuw tijdperk. Met trompetgeschal werd de komst van de tweede halve eeuw aangekondigd. in de klassen tot uiting kunnen komen. „Het is inderdaad een hele grote bunga low, zoals directeur Fonville zei. Een bungalow, waarin de lokalen specifiek zijn afgestemd op het onderwijs, zoals het handenarbeidlokaal, waar de leerlingen gewoon de kans krijgen hun expressie te vormen en een biologielokaal, dat is afge stemd op de praktijk.” De heer Richters dankte met name het gemeentebestuur van Beverwijk, dat in alle opzichten heeft meegewerkt om de nieuwe mavo te kunnen laten bouwen. Volgens de heer Richters biedt de Willi brordus-mavo alle perspectief voor de toekomst met een jonge ploeg onderwij zers, een nieuw gebouw en een vijftigjari ge ervaring met het onderwijs.” (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN-ROTTERDAM. De forse prijsverhogingen van het Rijkskuststation Scheveningen Radio waarover uitvoeri ge bijzonderheden in de IJmuider Cou rant van donderdag 28 september hebben gestaan zijn, zoals wel was te ver wachten, vooral bij zeevarenden niet in goede aarde gevallen. IJMUIDEN. Een federatieve samen werking noemde voorzitter Mertens een uiterste noodzaak om te komen tot een zo groot mogelijke doelmatigheid. „Niet om te bezuinigen, maar om met dezelfde dure centen van onze leden meer te presteren. Dat zijn wij aan onze leden verplicht”. Een andere reden om een federatie tot stand te brengen is volgens hem het feit dat veel categorale bonden vooral de neutrale zich niet willen aansluiten bij een vakcentrale met een bepaalde gods dienstige overtuiging of ideologie, maar alleen willen samenwerken in federatief verband over de bonden heen. Volgens hem betreft het hier een samenwerking met de ruim driehonderdduizend leden van de categorale bonden. Deze worden De heer Fonville noemde zich de meest blije man in het gezelschap. „In het verleden gedoemd een leven als een krot bewoner te leiden (in de oude lokalen aan de Kees Delfsweg), maar nu de bewoner van de grootste schoolbungalow van Be verwijk”. Bij de school hoort een buitentuin, een basketbalplateau en een sportveld, dat geheel ten dienste staat van de 240 leer lingen. De heer Fonville heette in zijn openings toespraak vooral welkom de heer Th. Luipen, die vijftig jaar geleden het eerste hoofd van de Willibrordus-mavo werd. Hij werd negen jaar later opgevolgd door de heer Vernooy, die zestien jaar later het stuur overgaf aan de heer Fonville. De heer G. Kok, voorzitter van het schoolbestuur, zei over die halve eeuw onderwijs: „De school heeft in die jaren rijpe vruchten voortgebracht.” Burgemeester J. G. S. Bruinsma, die samen met zijn echtgenote en de wethou der van onderwijs ir. J. Camfferman de opening bij woonde, bood de school na mens de gemeente een waardebon aan, „Dat de school zo snel gebouwd is kunnen worden, is mede het werk van onze oud- wethouder van onderwijs, de heer Her mes.” IliHfilliffiltiSmJ 'll Aan de Dellaertlaan staat de prach tige Willibrordus-mavo, donderdag middag geopend. Tevens gaat in ”De Werf” een cursus schoonheidsverzorging van start, onder leiding van de gediplomeerde schoonheids- verzorgster en pedicure mevrouw Kelder man. De cursus wordt op vrijdagmorgen 27 oktober. 3, 17 en 24 november gegeven van 9.15 tot 10.45 uur. Ook hier is oppas aanwezig. De prijs van deze cursus, in tegenstelling tot de vorige cursus exclu sief materialen, bedraagt 10. Voor beide cursussen kan met zich voor inlichtingen en opgave wenden tot de leiding van het buurthuis. Het optreden van Relation wordt de laatste avond met „levende” muziek in De Kelder. Over enkele weken gaat de Kel- dersociëteit verhuizen naar het nieuwe gebouw van de Stichting Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan. De naam „De Kel der” wordt dan vervangen door „Saloon *72”. Tot de verhuizing zijn er na zaterdag alleen disco-avonden in De Kelder. BEVERWIJK. Zaterdag 14 oktober speelt in De Kelder aan het Hilbersplein de Beverwijkse formatie Relation, zeer populair in de IJmond. De bezetting van de groep heeft een kleine wijziging onder gaan. Deze bestaat nu uit: Jaap Castri- cum, solo; Piet de Bie, slag; Burt v.d. Mey, drums; Theo Doesburg, zang en John Doesburg, bas. Manager is Rob Dijk- mans, Hoflanderweg 52a in Beverwijk. Na de inleiding bestond er voor de ongeveer vijftig aanwezige leden gelegen heid tot het stellen van vragen, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Een spelletjesinstuif voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar wordt donderdag 19 oktober van 14 tot 15.30 uur in het buurthuis gehouden. Kosten: f 0,50. Vrij dag 20 oktober tenslote is er voor kinde ren van 9 tot en met 12 jaar een speur tocht uitgezet. Kosten: f 0,50, de tocht duurt van 14 tot 15.30. Dinsdag 17 oktober wordt in het buurt huis een rommelmarkt voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar gehouden. De kinderen moeten zelf - naast de toegangs prijs van ƒ0,50 - oud speelgoed, boekjes en andere rommeltjes meebrengen. Het buurthuis verstrekt iedere deelnemer tus sen 14 en 15.30 uur vijfentwintig losse centen, waarmee de kinderen bij elkaar mogen kopen en verkopen. In een brief, gericht aan de Staatsecre taris van Verkeer en Waterstaat, heeft het bestuur van de Federatie van Werkne mersorganisaties in de Zeevaart waar bij zijn aangesloten: de Algemene Vereni ging van Zeevarenden (AVZ) en de Vere niging van Kapiteins en officieren ter Koopvaardij (VKO) geprotesteerd tegen de „exorbitante prijsverhogingen” welke door Scheveningen Radio met ingang van twee weken geleden zijn doorgevoerd. De heer Richters vertelde, dat er mo menteel geen enkel plan klaar is voor de bouw van nieuwe scholen voor het alge meen voortgezet onderwijs in de inspectie Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. „Een zeer ontmoedigende zaak. Deze nieu we school kon worden gebouwd, nadat de raad in 1965 akkoord ging met het be schikbaar stellen van de benodigde stich tingsgelden. Toen heeft u niet geweten hoe belangrijk dat besluit is geweest. Deze school is de vierde school in onze inspec tie die ingevolge een raadsbesluit van vóór 1968 is gerealiseerd. En er volgen er nog twee. Daarna komt er niets meer”, aldus de heer Richters. Hij noemde de school een voorbeeld van hoe alle aspecten van het onderwijs van ontwapenende kombi- neerders tot ’bewapende' blazers: 119.-Z229.- tract voor de Verede-vorstkerk met de ge reformeerde gemeente is getekend. Tevens kwam naar voren, dat het con tact met soortgelijke groeperingen in den lande reden tot optimisme geeft en dat het contact met vicaris Kuiper blijft be staan. Ook werden overizchten van aktiviteiten gegeven door werk- en aktie- groepen. Hiertoe behoorden onder andere overzichten van de solidaire aktiegroep Assendelft, de aktiegroep buitenlandse werknemers en vrij beraad. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredenden bij acclamatie her kozen, omdat er geen tegenkandidaten waren ingediend. Dit ontlokte voorzitter Bouma de opmerking, dat hij enerzijds blij was met het in deze mensen gestelde vertrouwen, maar dat het bestuur er toch niet helemaal gelukkig mee was. Nieuw volgens hem altijd vergeten wanneer er in Nederland gesproken wordt over „de vakbeweging”. Hij hoopt dat door een federatie het overleg met de categorale bonden op gang zal komen. Het N.K.V. heeft overigens volgens de heer Mertens duidelijke voorwaarden ge steld bij de federatiebesprekingen. Een van de eisen is dat het contact met het ledenbestand van het N.K.V. behouden blijft. Dit om bijvoorbeeld het vormings werk zoals dit door deze vakbond wordt verricht, doorgang te laten vinden. Een andere belangrijke voorwaarde noemde voorzitter Mertens dat het N.K.V. duide lijk verbonden blijft met de katholieke kerk en dit naar buiten kan blijven uitstralen. HEEMSKERK.— In buurthuis ”De Werf”, Jan Ligthartstraat 275a in Heems kerk, gaat eind deze maand de nieuwe cursus "Kadootjes maken is leuk en goed koop” van stairt. Onder leiding van me vrouw H. van der Kemp kunnen belang stellenden iedere donderdagmiddag van 13.45 tot 15.15 uur (eerste cursusdag: 26 oktober, laatste middag 21 december) te gen betaling van 27 de cursus volgen. Moeders die deze cursus -er zal onder andere aandacht worden besteed aan het zelf vervaardigen van kerstkaarten en kerststukjes- willen volgen kunnen hun kind(eren) a f 0,50 in het buurthuis door een oppaster laten bezig houden. BEVERWIJK. In de week van 16 tot en met 21 oktober houdt „Herwonnen Levenskracht”, afdeling Beverwijk, haar tweejaarlijkse collecte voor de verbetering en instandhouding van tehuizen voor ast ma-, rheuma- en tbc-patiënten, alsmede geestelijk zieken. Helaas is er nog een nijpend tekort aan collectanten. Aan mensen die zouden willen collecteren wordt dringend ver?"’-* zich op te geven bij de secretaris, de heer L. C. Heynis, Wijk aan Duinerweg 121, Beverwijk. De vergadering werd ook bij gewoond door drs. Heike en dr. Vermeulen van het studiesecretariaat van de Nederlandse kerkprovincie. Uit een verklaring van drs. Heike bleek, dat dit studiesecretariaat via het secretariaat van de bisschoppenconfe rentie de opdracht heeft ontvangen te zoeken naar mogelijkheden tot contact tussen de K.G.IJ. en andere groeperingen enerzijds en het bisdom anderzijds. Wanneer het resultaat van deze op dracht bekend zal zijn, is nog niet te Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het bestuur van de Kritische Gemeente IJmond heeft van de algemene najaarsvergadering de aanbeve ling gekregen met Jan Ruiter een con tract te sluiten, waarin diens positie als volledig voorganger in de themadiensten en als coördinator van de te voeren akties wordt geregeld. Dit is op de eerste plaats nodig om de rechtspositie van Jan Ruiter te regelen en ten tweede om de door de bisschop van Haarlem, mgr. Th. Zwart kruis, ingetrokken aanstelling als modera tor van Jan Ruiter te ondervangen. Deze vergadering, welke donderdaga vond werd gehouden in de aula van de christelijke LTS aan de Luxemburglaan, was volgens de voorzitter van de K.G.IJ., de heer J. Bouma, met opzet op dit tijdstip belegd om de leden gelegenheid tot discussie te geven over de recente ontwikekling binn ende K.G.IJ na het huwelijk van Jan Ruiter. Deze ontwikke ling leverde voor de talrijke aanwezigen blijkbaar weinig problemen op; iedereen verklaarde zich acccoord met de gang van zaken. Tijdens de bijeenkomst gaven zowel de secretaris, de heer N. Linger, als Jan Ruiter overzichten van acties ij contac ten. Hieruit bleek onder meer, dat uit i 1 -:<ül over de opzet van een nieuwe kritische gemeente en dat een definitief huurcon- voorzien. Wel wordt getracht binnen niet al te lange tijd met een eerste rapport te komen. bloed in een bestuur brengt naar de mening van de heer Bouma altijd weer frisse ideeën en suggesties. ■8 -W ’-VH

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 9