Dochter knipt Leger des Heilsuniform •van bejaarde moeder aan flarden Nieuw gebouw voor Hoogovens Nappa kleding VELDHUIS Suède- S 1 Botsing door veulen 309- RMDE LIMOND Hefvorktruc kantelde ECHT SUÈDE JASSEN „ZE WAS HET NIET WAARDIG” E.O.-presentatie in de Patrakerk Concentratie IJmuiden Beverwijk Luxor Marktberichten Kennemer Theater van verspreide dienstonderdelen Stadsschouwburg City t C S ZAAL n 50? 19 OKTOBER 1972 RUZIE SCHEIDING SNIJMACHINE BEZEM Produktie R HERENMODE LANGE NIEUWSTRAAT hoek Marktplein IJmuiden - Tel. 12348 Exclusieve couture 4' J (Van een ooaer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Geweldige films ADVERTENTIE l unie Modehuis IJmuiden voor dames en heren •n met borgvoering modieus model Een scène uit de western „Adios Sa bata’’, waarmee de sfeer van deze film precies wordt aangegeven. Met Yul Brynner in de hoofdrol draait de wes tern zaterdag- en zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg. Om de nieuwe werkplaats er officieel bij te laten horen, werd met behulp van een hoogwerker een neonlamp in een lantaarnpaal geplaatst. sc or en de kinderen met de buren maar zoveel mogelijk te beperken. Om ook de familieleden van de „nieuwe bewoners” kennis te laten nemen van de In de rollenbaan van deze fabriek, die op een dergelijke uitbreiding is berekend, diende een aantal rollen verwijderd te worden. Een halkraan plaatste vervolgens de twee delen van het frame, die elk een gewicht van 90 ton hebben. Maandagavond aanstaande hoopt men de walsbaan weer vrij te hebben en de produktie te hervat ten. nieuwe huisvesting werd ’s middags een „open huis” georganiseerd. In warmbandwalserij 2 van Hoogovens is een extra voorwalstuig geplatst. Onder meer door deze uitbreiding kan de pro- duktiecapaciteit van warmbandwalserij 2 worden verhoogd van 2,3 tot 2,7 miljoen ton gewalst materiaal per jaar. De te walsen plakdikte kan met vijf centimeter worden opgevoerd tot maximaal vijfen twintig centimeter. De afbouw van de niwue voorwis zal nog tot midden november duren. gei he da he on •e ^rnnuijji 8 reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 i vai nu ke gr< »v< rin Va hel ■ot Da tij< me aai hei bn er I ste hai lag set om vei tal aai ble pel vc Si st: m 1 eoi va op Kr ve nii ter Be va bo Hi ve tai va lie ov tol 1 „D va vo ha va He eei Sc en ka be Plein 1940-1945 nr. 48 1 Of ZOl te str 1 vai hel vo< 1 he Ier we da 1 rer me lie wi Co gai te tie alg I de tel gei iet Da coi de vo' WESTERNS WORDEN nog altijd gretig door het bioscooppubliek bezocht, vooral wanneer een bekend acteur hier de hoofdrol in vervult. Dit geldt dus in het bijzonder voor „Adios Sabata” met Yul Brynner als de gelijknamige avonturier, die in de tweede helft van de negentiende eeuw de Mexicaanse vrijheidsstrijder Jua rez goede diensten bewijst bij zijn gewa- pand conflict met de Oostenrijkse mario- netten-keizer Maximiliaan. Een welkom gegeven dus voor een boeiend scenario dat door regisseur Frank Kramer werd her leid tot een reeks kleurige en enerverende taferelen over gevechten en overvallen, waar de markante figuur van Sabata met zijn snelvuurgeweer een voorname rol in mag vervullen. In verband met de toneel voorstelling op vrijdag, kan deze western slechts zaterdag- en zondagavond in de stadsschouwburg worden vertoond. heden- tot en met zaterdagavond in het Kennemer theater. Men zal zich herinne ren dat hier sprake is van een ware monsterproduktie over de geallieerde in vasie in Normandie in juni 1944, waarmee Hitlers ondergang definitief werd voltooid. Een historisch overzicht dat vooral voor de jongere generatie van belang kan wor den geacht. DE RESTERENDE dagen, van maan dag- tot en met woensdagavond dus, wor den dan benut voor drie wedervertonin- gen van „Easy rider”, de destijds nogal opzienbarende film van de jeugdige Den nis Hopper. Peter Fonda speelt hierin de ER KAN RUSTIG worden gesteld dat het voor de Nederlandse bio scoopbezoeker een speciale attractie betekent, wanneer allerlei pittoreske plekjes uit het eigen land voor een buitenlandse film als entourage mo gen dienen. Zoals bij de spannende thriller „Poppen aan ’n touwtje”, een Engelse filmbewerking naar Alister MacLeans bekende roman „Puppet on chain”. Dit verhaal speelt zich im mers gedeeltelijk af in Amsterdam, het Muiderslot, Monnickendam en rond het IJsselmeer, terwijl het pu bliek bovendien de Damslapers en een sexshow op de Walletjes mogen bekijken. Dit alles heeft ook in Vel- sen voldoende belangstelling getrok ken om de directie van City te doen besluiten deze film nog tot en met zondagavond voor dit theater vast te houden. De vertoningen hiervan wor den alleen in de matinee van zondag even onderbroken voor de western Django schiet het eerst”. voor uw BRUILOFTEN RECEPTIES, PARTIJEN •n VERGADERINGEN. gen," wat hem toch aardig wat kost. Mr. Vink halveerde vol begrip de boete. marihuana rokende hippie die samen met een gelijkgerichte vriend op bizar toegeta kelde motorfietsen een zwerftocht door het zuidwesten van de Vereniged Staten maakt, op zoek naar ruimte en vrijheid. OP DEZE ROUTE beleven zij vele avonturen, waarbij de hippe vrienden in het bijzonder worden geconfronteerd met de jaloezie en vijandschap van de gezeten burgers in de kleine steden, die daarbij dikwijls tot gewelddaden overgaan. De wraak van de „establishment” op de af valligen die zich aan de arbeidsdiscipline en de maatschappelijke orde proberen te onttrekken is een van de meest actuele aspecten van deze toch reeds hoogst op merkelijke film. Het bekijken daarvan kan dus opnieuw worden aanbevolen. Met uiterste omzichtigheid wordt het tweede en negentig ton wegende framedeel in de walsstraat van warm bandwalserij 2 geplaatst. Deze onderafdeling van de elektrotech nische en instrumenttechnische dienst huisde tot dusver verspreid over het ter rein. Bij de heroriëntatie van de elektro technische -dienst eind 1970 werd besloten de niet-sectorgebonden werkzaamheden te concentreren. Dit resulteerde in een gron dige verbouwing van het voormalige stadsgaspomphuis. In november 1971 werd hiermee bgonnen. Een grote werkplaats werd geschapen naast een aantal kantoren voor leiding en werkvoorbereiders. Een magazijn verbindt beide afdelingen. Van uit de nieuwe werkplaats zullen de circa veertig medewerkers waken over de be drijfszekerheid van de verlichting in de tientallen gebouwen en magazijnen, de vele liften, de lichtmasten en lichttorens. Met onder zijn gehoor de leiding van de technische dienst en de „voornaamste klanten” sprak de heer D. A. de Veer, chef van de dienst gebouwen en terreinen, een welkomstwoord. De heer ir. P. van Rijn, chef van de elektrotechnische en instrumenttechnische dienst, schetste ver volgens de groei en het ontstaan van de elektrotechnische afdeling. „Met het ge reedkomen van deze ruimte hebben we weer een stap in de goede richting gezet,” aldus de heer Van Rifri. Op symbolische wij zé verrichttè de heer B. de Heer, onderdirecteur tedhnische dienst, tezamen met mevrouw A. Yssel- dljk, secretaresse van de heer Van Rijn, de openingshandeling. Bijgestaan door een medewerker van de dienst begaven zij zich in een aether het spreekgestoelte opgestelde „hoogwerker.” De cabine van dit onderhouds- en reparatievoertuig tilde het gezelschap enkele meters boven de grond, waar een lamp in een lantaarnpaal werd geplaatst en werd ontstoken. Na deze operatie feliciteerde de heer De Heer de medewerkers met deze nieuwe ruimte. dergelijke snijmachine nodig had voor een kapotte wagen thuis, regelde hij met een collega dat hij diens machine mee kon nemen echter ook zonder bon of toe stemming. Dat liep toen fout. „Ik wou ’m echt niet thuis houden” zei hij tegen de politierechter. De officier vroeg 400 te gen hem, mr. Vink maakte er 250 van. IN AMERIKA heeft men de ongeveer tien jaar oude oorlogsfilm „De langste dag” nog eens van de plank gehaald, teneinde er een aantal gloednieuwe kopie ën van te laten trekken. Vandaar dat hiervan weer enige wedertvertoningen kunnen worden gesignaleerd, zoals van IJMUIDEN Bij Hoogovens IJmuiden is een nieuwe werkplaats van de dienst gebouwen en terreinen officieel in ge bruik genomen. VOORTS WORDT in de traditionele nachtvoorstellingen van vrijdag en zater dag de sex nu eens voor het avontuur verwisseld en wel door de vertoningen van „Heden ik, morgen jij!”. Deze film draait ook in de tweede matinee van zondag. Montgomery Ford speelt hierin de onschuldig veroordeelde gevangene, die na vijf jaar wraak op zijn belagers komt nemen. Deze gewenste afrekening komt pas op het einde, vooraf gegaan door de nodige opwindende verwikkelingen. DAARBIJ WORDT het tekort aan sex in de nachtvoorstellingen weer ruim schoots van zondag- tot en met woensdag avond door „De wilde lady” gecompen seerd. Het leek ons in dit verband daarom wel eens interessant de vijf slagzinnen over te tikken, die het verhuurkantoor voor de advertenties van bioscoopdirecties bedacht Zij kunnen aldus kiezen uit: „Een sensuele vrouw op jacht naar man nen!”, „Haar liefste hobby.mannen ver leiden!”, „Een nypfomane... getrouwd met een homofiel!”, „Zij doet alles om de meest veeleisende man te bevredigen en „Een nypfomane zonder remmen”. En dit alles voor de luttele prijs van een toegangskaartje. Met dergelijke taferelen in het vooruitzicht is „De wraak van de gladiatoren”, bestemd voor de eerste mati nee van zondag in feite slechts een on schuldig kijkspel. Politierechter en officier van justitie probeerden haar te kalmeren. Mr. Vink: „Dit gaat wel een beetje ver. U moest wijzer zijn. Waarom praatte u er niet gewoon over. Als u zover gaat, verlaagt u u zelf”. Hij en mr. Van der Valk Bonman wezen haar erop dat ze dan met haar grieven naar de generaal of de majoor of andere hooggeplaatsten in het Leger des Hells had moeten gaan. Dat had ze, ver telde ze. ze had brieven gestuurd, maar het had niets uitgemaakt. Mr. Vink scbndde bedenkeiijk het hoofd. „Ik weet" zei hij, „Dat Legermensen een ruim hart tyjbben”. De officier eiste een boete van "K tegen de vrouw, het werd 50. IN DE MATINEE van zondag draait „Gosha, de beer”, een vertederend verhaal over een bruine beer die het circus voor een groot, donker bos moet verruilen. Mede door de fraaie kleuren, waar het geheel in is opgenomen, mag deze film ook voor de jeugd bijzonder geschikt worden geacht. „Ik kan me voorstellen dat u drinkt omdat u in de problemen zit, maar stapt u dan niet in >een auto waardoor u anderen weer in de problemen kunt bren gen” aldus de politierechter tegen een 33- jarige caféhouder uit Velsen die op 16 augustus op Rijksweg Velsen-Amsterdam reed met te veel drank op. Hij was op weg naar de hoofdstad om zijn weggelopen vrouw te zoeken. Conform de eis kreeg deze man de gebruikelijke straf voor rijden onder invloed, twee weken en een jaar ontzegging. IJMUIDEN. De Evangelische Om roep heeft het voornemen ook aan IJmui den een bezoek te brengen. Als datum is daarvoor vastgesteld 3 november. De pre- sentatie-bijeenkomst heeft plaats in de gereformeerde Petrakerk, nabij het Marktplein. Naast veel samenzang zal die avond het Christelijk Mannenkoor IJmui den onder leiding van G. de Boer enkele geestelijke liederen zingen en zullen de predikanten P.C. Koster en R. Reiling, beiden uit IJmuiden evenals de voorzitter van de E.O. ds. W. Glashouwer het woord voeren. OOK VAN DIT theater kan een prolon gatie worden gemeld, omdat Barbara Streisand hiervoor in ..What’s up. doc!” alle aanleiding voor heeft gegeven. Een goede en enigzins ouderwetse klucht doet het dus nog steeds uitstekend bij het publiek, vandaar dat deze opnieuw tot en met woensdagavond in Luxor zal worden vertoond. Voor de matinee van zondag vermeldt dit weekprogramma „In het voetspoor van Djamg-o”, met onder meer Johnny Hallyday in de rolbezetting. Het is weer eens een western met als inzet een enorm bedrag aan dollars, om het bezit waarvan de gebruikelijke schurken en brave borsten elkaar opnieuw verwoed naar het leven staan. HAARLEM Als een wrekende engel der gerechtigheid stond ze voor de Haarlemse politierechter: een 53- jarige huishoudster uit Leiden. Tus sen haar en haar 72-jarige moeder in IJmuiden boterde het niet zo best en op 26 juli kwam dat tot een uit barsting: de dochter pikte het alle maal niet meer en ijlde naar IJmui den, waar ze kordaat in het huis van haar moeder een schaar pakte en de Leger des Heilstuniek van deze fi naal in stukken knipte. „Haar hou ding tegenover mij strookte niet met het Leger. Dat uniform mocht ze niet meer aan, ze was het niet waardig”, zei ze weer driftig en kwaad over het gebeurde. „Als je dat uniform draagt, dan ben je een bekeerd mens”, voeg de ze er nog venijnig aan toe. (Van «en onzer verslaggevers) UITGEEST. Bij een verkeersongeval op de Zuidervaart in de Schermerpolder onder Akersloot lijn woensdagavond om negen uur twee mensen gewond geraakt. Zij zijn met onder meer een hersenschud ding en rugletsel naar het Centraal zie- kenhnis in Alkmaar gebracht. VELSEN-NOORD. In de PM 51-hal van Van Gelder Papier is gisteravond een hefvorktruck omgeslagen. De bestuurder, een Spanjaard, had enkele rollen papier opgeladen. Doordat hij verzuimde de grij per te laten zakken en doordat hij te snel achteruit zwenkte, sloeg de truck om. Wonder boven wonder bleef de man in zijn kooi hangen en kwam hij niet onder het voertuig terecht. Met een hoofdwond en rugklachten is hij naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk vervoerd. het gezien alle achtergronden allemaal wel enigszins begrijpelijk. Hij maakte en kele toespelingen op de landsaard van de vriend van de ex-vrouw, een Spanjaard („de tachtigjarige oorlog, misschien dat er dan nu een twaalfjarig bestand intreedt”) en wilde de zaak menselijk bekijken met een boete van 200. Mr. Karskens vroeg \het nog iets mense lijker te zien, aangezien de kentering nu is ingetreden, verdachte een nieuwe ver houding heeft met een vrouw, én inmid dels de kinderen toegewezen heeft gekre- Een automobilist reed met zijn personen auto over de Zuidervaart in de richting Alkmaar, toen hij In de duisternis plotse ling een veulen voor zich zag opdoemen. De man remde zeer sterk af en wist te voorkomen, dat hij het dier ernstig ver wondde. De auto kwam schuin op de rijbaan tot stilstand. De bestuurder stelde zijn knipperlichtinstallatie in werking en stapte uit om het veulen van de rijbaan tè verwijderen. Op dat moment naderde uit de richting Alkmaar een automobilist uit Akersloot, die het obstakel blijkbaar niet opgemerkt heeft. Hij bolste op de stilstaande auto, waardoor de echtgenote van de bestuur der, die nog in de wagen zat, een hersen schudding en rugletsel opliep. De bestuur der van de aanrijdende auto liep een hersenschudding en andere verwondingen op. Het was trouwens toch al een zitting vpi ruzies, scheldpartijen en vernielingen Bn de dames lieten zich gisteren bepaald niet onbetuigd in dat opzicht. Een 36- jarige IJmuidense kreeg op 8 augustus zo hooglopende ruzie met een buurvrouw dat ze de bezem pakte en daar haar tegen standster mee te lijf ging. Het menings verschil ging om de kinderen die al of niet lastig zouden zijn. Mr. Vink: „Altijd zijn het de kinderen. In plaats dat u nou blij bent dat u ze hebt.” Verdachte, vol berouw: „Ik vind het vreselijk wat ik gedaan heb” Mr. Van der Valk Bouman vond het we] plezierig dat ze nu spijt heeft. „Er is al zoveel ruzie in de wereld, als de éne dame nu de andere te lijf moet gaan met een bezem Hij eiste 75, mr. Vink vonniste conform, en drukte de vrouw op het hart het contact van haar Hoofdpjrijs. De 74-jarige heer Straa- ver uit Haarlem zal zaterdagmorgen om 1L30 uur hoofdprijs (een Ford-Escort) van de door de Beverwijkse Harmonie Kapel uitgeschreven verloting in ontvangst ne men. De overdracht vindt plaats bij de Ford-garage aan de Wijk aan Duinerweg 1» Beverwijk. t>ON D ERDAG BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 18 oktober aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: an dijvie 16-47; bloemkool 38-127; bospeen 20-48; breekpeen 12-23; boerenkool 34-44; groene kool 23-28; komkommer 15-32; knollen 25-52; prei 23-45; pronkbonen 120-170; postelein 20-69; sla 6-39; spinazie 20-58; sperziebonen 285-365; snijbonen 260-340; spruiten 38-115; spitskool 23-32; tomaten 42-72, uien 30-47; waspeen 13- 47; witlof 115-175. Bloemen: anjer (per sttuk) 29-51; trosanjer 165-270; chrysant (per bos) 60-140; chrysant (jaarrond) 140- 210; chrysant (per stuk) 30-50; dahlia 36; fresia 85-370; gerbera 38-53; gladiool 90- 260; iris 400-430; lelie (per tak) 35-53; gladiool 90-260; iris 400-430; lelie (per tak) 35-85; lelie (per kelk) 18-29; liatrus 45; nerine 28-53; nerine crispa 18-26; orchidee 35-310; roos (per stuk) 38-81; roos (per tak) 26-54; babyroos 12-28: statice 90; tulp 42-51. Planten: achmea 410-590: azalea 280-310; begonia 65-270; bromelia 530-610; coleus 30-38; cyclamen 125-540: ponsettia 120-390; gloxinia 240-290: hedera 95-120; kalanchoe 65-90; primula 35-55; st. paulia 70-115; vriésia 280-680; gemengde planten 60-210. In deze serie ruzies was er tenslotteeen verstekzaak, waarin alleen het slachtoffer, een vrouw kwam verklaren hoe de 38- jarige verdachte uit Heemstede, haar voor „hoer” had uitgemaakt, en bovendien had geroepen dat ze „gekleed ging van de kerk”. Dat laatste leverde wel wat spraakverwarring op, aangezien de officier eerst wat verbaasd dacht dat er gezegd was „uit” de kerk. Verdachte zou, ook volgens een andere getuige in de buurt bepaald niet erg populair zijn geweest, en met de hele straat was zelfs een brief naar de politie gestuurd. Bij verstek kreeg de man conform de eis f 100 boete. Toen mr. Van der Valk Bouman op merkte dat hij het nou ook niet zo erg netjes vond van de man om na een hele avond met iemand anders uit te zijn geweest, op die manier bij je ex-vrouw aan te kloppen, kreeg hij een stortvloed van woorden over zich heen waaruit moest blijken dat de vrouw óók geen lieverdje was geweest. De officier vond „DE POORT VAN VELSEN" PLEIN 1945-4 IJMUIDEN Telefoon 1 66 51 - 02560 Een 27-jarige bankwerker-lasser uit Zaandam moest voor de politierechter verschijnen omdat hij op het terrein van de Hoogovens in IJmuiden waar hij voor zijn firma werkzaam was in augustus een snijmachine stal. Een controleur merkte dat hij het apparaat onder zijn dashboard verborgen had. De man vertelde dat hij al diverse malen een dergelijk apparaat le gaal geleend had van zijn bedrijf door een bonnetje in te vullen, maar dat hij toen hij één keer het ding vergeten had weer mee te nemen het niet meer mee kreeg van zijn baas. Toen hij dan ook een Niet zozeer in de sfeer van de burenru zie als wel van de problemen rond eer. echtscheiding lag de zaak van een 34- jarige vislosser uit IJmuiden. „Als een dolle stier” zoals hij nu verklaarde was hij op 6 augustus naar zijn voormalige vrouw toegegaan. Deze vluchtte met haar vriend naar de buren, maar haar ex- echtgenoot drong ook daar binnen, ver nielde het slot van de deur, gaf de bewuste vriend een klap en kreeg ook nog eens de grootste herrie met de buren. Hij gaf dat allemaal ruiterlijk toe, weet de hele scène aan de echtscheiding en wat daar aan onaangename zaken mee samen hing. Bovendien voegde hij er nog aan toe dat hij op de bewuste avond op stap was geweest „gezellig uit” verklaarde hij desgevraagd nader, en circa tien pilsjes had gedronken. Mr. Vink: „Een hele plas”. Verdachte: „De een heeft er wel, de ander geen moeite mee.” Mr. Vink: „Maar u had er kennelijk toch wel moeite mee W 3» - a ft

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 6