HOE ZOU HET KOMEN IJmond moet activerend en inspirerend werken BORST MET ALGEMENE STEMMEN Nieuwe openbare basisschool Wetgever voor Zeewijk thans een feit dient visie Centrum voor bestrijding te tonen van rampen in Veisen A. Sint gouden jubilaris Velsense raad akkoord met aansluiting bij Gewest Kennemerland dat wij zoveel GORDIJNEN verkopen? Gouden Zeester met briljant na 40 jaren Pijpfitter met hersenschudding naar ziekenhuis VRIJDAG 20 OKTOBER 1972 IJMUIDER COURANT 5 Komt U eens kijken. WONINGINRICHTING TEL. 1 59 91 PLANETENWEG 38-42 IJMUIDEN Groot Amsterdam KRIBBIG BRANDWEER Realiteit OVERBEVOLKT Burgerij Voor moderne COIFFURES dameskapsalon NOOY ONHOUDBAAR Wijk aan Zeeërwjeg 53 IJmuiden O. - tel. 15020 Misschien wel omdat wij zo’n mooie kollektie hebben en dat ze vakkundig gemaakt worden in EIGEN ATELIER. Prioriteiten (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Op zeer gedegen wijze heeft de gemeenteraad van Velsen zich donderdagavond onder voorzitterschap van burgemeester W. M. B. Bosman gebogen over het preadvies met betrekking tot de intergemeente lijke samenwerking en gewestvorming. Het resultaat van anderhalf uur beraad was, dat de raad bereid bleek, Velsen te laten deelnemen aan een gemeenschappelijke regeling Gewest Kennemerland. Het college werd ge machtigd de nodige besprekingen te voeren. Ook voor wat betreft de nauwe samenwerking met Beverwijk en Heemskerk; de wenselijkheid dat de ge meenten Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaamwoude, Heemskerk, Heemstede, Uitgeest, Vel sen en Zandvoort tezamen een gewest Kennemerland vormen, sprak de raad zich positief uit. Eveneens kon de Velsense raad zich verenigen met het voorstel van Gedeputeerde Staten behorende bij de structuurschets voor de bestuurlijke indeling in Noord-Holland, onder aantekening dat Uitgeest en Castricum bij Kennemerland worden ingedeeld. Tevens was de raad van oordeel, dat de Zuidhollandse gemeenten niet in dit gewest thuis h°ren en Haarlemmermeer al dan niet in dit gewest opgenomen kan worden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Hoewel de gemeenteraad van Velsen donderdagavond met algemene stemmen heeft besloten tot het stichten van een nieuwe school voor het openbaar kleuter- en basisonderwijs in Zeewijk, geschiedde dit toch niet dan na een dikwijls pittige gedachtenwisseling, welke bijna twee uur heeft geduurd. Vooral dank zij de heren F. J. Grijzenhout en ir. P. van Rijn konden deze discussies vrijwel steeds met de grootste interesse wor den beluisterd, omdat beide raadsleden hun uiteenlopende opvattingen ge regeld door spitse interrupties wensten kenbaar te maken. Op deze wijze werd aan de debatten een bijzonder levendig karakter verleend, hetgeen van deze vergaderingen niet altijd kan worden gesignaleerd. Overigens had het college prompt gevolg gegeven aan het reeds door ons gepubliceerde verzoek van de initiatiefgroep „Zee- en Duinwijk”, zodat de beslissing over het bepalen van de plaats voor de nieuwe school tot een volgende raads vergadering werd uitgesteld. U itgangspunt IJMUIDEN Drie sprekers zwaaiden in de kantine van het centaal distributie magazijn „Aagtenhof” in Beverwijk de heer A. Sint uit Beverwijk lof toe in verband met dienst veertigjarig jubileum bij Hoogovens. Hierna moest de heer Van Horick (D’66-P.P.R.) bekennen bij het lezen van het betreffende gemeenteblad enigszins Aan het begin van deze vergadering wer den door burgemeester Bosman enkele woorden gewijd aan het plotseling over lijden van de heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur van Hoogovens. De bur gemeester herdacht hem als een man met grote bekwaamheid, die zich in het kader van de relaties tussen de gemeente en Hoogovens steeds een goede vriend van Velsen heeft getoond. Na deze korte toe spraak werd door de raad enige minuten stilte in acht genomen. van de Kennemerraad. Voorts is men het eens met de conclusie van het gemeente blad. Daarom dient aan de bouw van een per manente school de voorkeur te worden gegeven, ook al omdat de kosten nauwe lijks hoger zullen zijn dan van noodloka- len. De leerlingen behoeven zich dan ook minder in het verkeer te begeven. En wat de kritiek op de vorm van het voorstel betreft wilde de wethouder er toch even de aandacht op vestigen dat een besluit zelden zo gedegen door het college is voorbereid. Men had hiervoor immers gebruik gemaakt van vier rappor ten van de econoom, terwijl er ook nog drie vergaderingen aan zijn voorafgegaan. Wel toonde de heer Roessingh zich bereid met de bewoners van deze wijk de moge lijkheden voor een samenwerking met de zuilen te bespreken, evenals hij niet af wijzend stond tegenover een onderhoud met het bestuur van de Kruisbergschool. gevraagd zijn heeft men een indicatie hoe op vrijwillige basis gewerkt kan worden. Een en ander zal echter naar sprekers mening tien jaar vergen. Bij zijn verdediging van het voorstel werd de huidige situatie door de overbe laste klassen in Zeewijk door wethouder Roessingh eenvoudig onhoudbaar ge noemd, mede doordat hier reeds negen noodgebouwen werden geplaatst Van de genoemde alternatieven „rijden, schuiven of bouwen” was de eerste mogelijkheid duurder gebleken dan de derde, omdat met het dagelijks vervoer van schoolkin deren fabelachtige bedragen zijn gemoeid. De wethouder liet de opmerkingen van de heer Van Horick evenmin onbeant woord. door hem erop te wijzen dat het geen gewoonte is een voorstel tegelijk van alternatieven te voorzien. Het wordt de raad immers ter behandeling voorgelegd, waarbij de leden zijn bevoegd hier even tueel veranderingen in aan te brengen. Drs. N. E. A. M. Kraetzer (KVP) voerde het woord mede uit naam van de protes- tands-christelijke fractie. Hij concludeer de dat de gewestvorming aller bijzondere aandacht moet hebben, dat een welom schreven taak en bevoegdheden van het gewest dringende eis is, dat de voorkeur sterk moet uitgaan naar rechtstreekse verkiezingen, dat de gemeentelijke auto nomie gewaarborgd moet blijven, dat ie dere stap tot verdere uitbouw wordt ver gezeld van een critische financiële evalua tie en tenslotte dat het slagen van de gewestvorming in hoge mate zal afhangen van de juiste mentaliteit bij de partners. Beide fracties gaan akkoord met de con clusies van het gemeenteblad. Tevoren echter heeft hij de gehele zaak aan een uitvoerige beschouwing onder worpen. Daarbij stelde de heer Kraetzer, dat bij het bestuderen van de gewestvor ming, de vraag opkomt of men met de bundeling van krachten wel op de goede weg is en gewestvorming geen politie ke dwaling kan zijn. De vraag is of het goed doordachte stelsel van Thorbecke dat ook in de huidige tijd nog een zeer goede basis vormt voor de overheidstaak niet kan existeren, met dien verstande, dat er het een en ander veranderd wordt.- Spreker vroeg of er wel eens een kosten berekening is gemaakt van een drastische bestuurlijke reorganisatie. En deze kosten zullen toch mede deel uitmaken van de prioriteiten voor andere zaken. Het be staande stelsel kan ook bij de tijd ge bracht en gemoderniseerd worden. Dat is wellicht minder kostbaar. Gewestvorming is een slogan geworden, waarbij men de alternatieve mogelijkheden over het hoofd dreigt te zien. Evenmin is de vrees niet ongegrond, dat ons land te klein is voor een stelsel van gemeenten en gewesten. Het PvdA raadslid I. Drukker deelde mede, dat zijn fractie kan instemmen met de teneur van het gemeentestuk. Niette min wilde hij enkele kritische kantteke ningen plaatsen. Spreker zag toch een vierde bestuurslaag tot stand komen; hij zei moeite te hebben met de financiële consequenties daaraan verbonden. Ook zag hij op diverse plaatsen bepaalde tegen strijdigheden. De heer Sint, die in 1970 in de perso- neelsreserve is opgenomen, heeft laatste lijk de functie van eerste assistent bij de voorraadadministratie materialen vervuld. „U heeft een kleine onderneming heel groot zien worden,” zei de eerste spreker, drs. P. J. M. Linnenbrink, onder-directeur administratie, die sprak namens de raad van bestuur. „Als zeventienjarige jongen bent u vele „Sintenaren” gevolgd. Toen er ook een naam voor de nieuwe ertsvoorbe- reidingsfabriek moest worden gevonden, aarzelden we ook geen moment deze „Sin- terfabriek” te noemen.” Desondanks was de heer Van Rijn al lerminst blind voor het feit dat de Zee- wijkschool thans geheel overbevolkt is geraakt, zodat de leerlingen reeds op de gang moeten worden geplaatst. „Een en ander als gevolg van ons en dus ook van mijn beleid,” vervolgde spreker, hetgeen toch niet verhinderde dat de vraag blijft gewettigd, hoe lang en hoe dringend de behoeften aan openbaar onderwijs in Zee wijk ranwezig zullen zijn. Wel moet de raad in wezen met de beschikbare midde len in het noodzakelijk onderwijs van alle kinderen voorzien. Ondanks de vele inter rupties van de heer Grijzenhout wist ir. Van Rijn zijn betoog op spitse wijze af te ronden, door zich met alle kracht te melden als een fervent tegenstander van elke vorm van polarisatie. Bij de heer Hoek (P.S.P.) bleek echter geen enkele twijfel te bestaan over de noodzaak van een nieuwe school in Zee wijk, al was hij wel van mening dat de genoemde cijfers alle mogelijkheden tot interpretatie openlaten. Ook voeld de heer Hoek zich genoodzaakt het college te complimenteren met de betoonde „waar lijk fabelachtige slagvaardigheid,” waar mee was gereageerd op de brief van de initiatiefgroep. Tenslotte stelde wethouder Roessingh de raad nog een rapport over de gehele onderwijssituatie in Velsen in het vooruit zicht, dat waarschijnlijk reeds deze winter gereed zal zijn. Hij vestigde er de aan dacht op dat bij een gunstige uitspraak van de raad over dit voorstel de plannen nu spoedig kunnen worden gerealiseerd, waar de wethouder nog aan toevoegd* allerminst afwijzend te staan tegenover de gedachte, de leerlingen voor de inde ling van het gebouw de gelegenheid tot inspraak te geven. Bij de replieken bleef mevrouw Van H e e 1-M o n t i j n van mening dat het voorstel door het college onvoldoende was toegelicht, hetgeen zij bewezen achtte door de noodzakelijk gebleken lange duur der discussies. Toch wilde de V.V.D.-frac- tie aan dit besluit haar goedkeuring niet onthouden en omdat de overige leden van de raad zich eveneens achter het voorstel schaarden, zullen de bewoners van Zee wijk nu binnen afzienbare tijd over een nieuw schoolgebouw kunnen beschikken. Zoals reeds gemeld zal de plaats daarvan nog nader worden aangewezen. Een en ander resulteerde in het instel len van piketdiensten, terwijl de leden van de werkgroep regelmatig zullen bij eenkomen. Ook worden reeds voorberei dingen getroffen voor een in de nachtelij ke uren onverwacht te houden „droge oefening.” Andere plannen bestaan uit een rechtstreekse telexverbinding tussen de diensten onderling, dit met het oog op hei eventueel uitvallen van de telefoon, ter wijl voorts nog een meldingskamer voor de politie wordt overwogen. De leiding van deze rampendienst berust in de eerste plaats bij de commandant van de brand weer en in tweede instantie bij de com missaris van politie. (Als voorbeeld: Haarlem als knooppunt voor omliggende gemeenten bij de nodaal- knooppunt-theorie. Zonaal bepaalde regio is een streekgebied met eigen karakter; bijvoorbeeld duinstreek; groene hart van Holland; de Meerlanden enzovoorts. Hier wil men de nodaal bepaalde regio met Haarlem als centrum en eventueel Velsen als tweede centrum Redactie). Ook reëel en na^r sprekers o ordeel bijzonder belangrijk is het standpunt van het provinciaal bestuur om terzake van de gewestvorming aansluiting te zoeken bij datgene, wat in diverse regio’s duidelijk bezig is vorm te krijgen, zowel op maat schappelijk als bestuurlijk gebied; dit proces de regionalisering is een stuk realiteit, waar niet omheen gegaan kan worden. De consequenties ervan moet men duidelijk onder ogen zien ook al zou er van initiatieven tot gewestvorming op landelijk niveau in het geheel nog geen sprake zijn. Komende tot de plaats van Velsen in de nodaal bepaalde regio, onderschrijft de KVP de conclusie van het gemeentebestuur tot vorming van een gewest Kennemerland. De plaats van Ca stricum, Uitgeest en Haarlemmermeer kan binnen dit grote geheel nog discutabel zijn. De gemeenten zullen zich zelf daaro ver moeten verklaren. Voor Velsen kan het opnemen van die drie Gemeenten naar het oordeel van de heer Kraetzer geen breekpunt zijn. De heer Linnenbrink (links) gespt de heer Sint het gouden armbandhorloge om. Mevrouw Sint kijkt aandachtig toe. Voor dit agendapunt werd mevrouw Van Heel-Montijn (V.V.D.) door de voorzitter, burgemeester Bosman vol gens de principes van het „honneur aux dames” de eerste spreekbeurt toegewezen. Zij gaf hierbij te kennen haar beslissing afhankelijk te stellen van het verloop van de te verwachten discussies, omdat spreekster van mening was dat het voor stel door het college onvoldoende was toegelicht. Zij had hierin bijvoorbeeld een standpunt over mobiele gehouwen gemist, terwijl in Velsen ook nog steeds een scholen-planning ontbreekt. DE HEER JAC. ZUURBIER (D’66-PPR) noemde het aankondigen, dat de vierde bestuurslaag er niet komt, een bestuurlijk grapje. Indien alles gedaan wordt, zoals het staat aangekondigd dan is die vierde bestuursdag er al. Spreker had kritiek op de werkwijze van Gedeputeerde Staten, voor wat betreft het samenstellen van de nota structuurschets provincie. De ge meenten Castricum en Uitgeest zag spre ker te behoren bij Alkmaar. Sprekers fractie is voor rechtstreeks» verkiezing Namens de PvdA-fractie kwam daarop de heer Gr ij zenhout verklaren met dit voorstel niet de minste moeite te hebben, omdat openbare scholen dezelfde rechten dienen te genieten als de bijzonde re. Spreker vertrouwde er dan ook op dat de bouw daarvan in Zeewijk met de in Velsen gebruikelijke voortvarendheid zou worden aangepakt, waarna het hem ten slotte wenselijk leek de leerlingen over de indeling daarvan te laten meedenken. Vervolgens genoot ir. Van Rijn (Prot.-Chr.) de onverdeelde aandacht van college en raad door zijn bijzonder knap betoog, waarin hij de behoefte aan een tweede openbare basisschool in Zeewijk ter discussie stelde. Spreker beriep zich daarbij op het rapport van de econoom der gemeente, waarin werd geconcludeerd dat hier in 1976 het maximum-aantal leerlingen zou zijn bereikt, om daarna omstreeks 1979 tot beneden het niveau te dalen. Op deze wijze kan de wenselijkheid van een permanente school sterk in twij fel worden getrokken. Burgemeester W. M. B. Bosman, merkte op, dat uitgangspunt is geweest bij Velsen de relaties met Beverwijk en Heemskerk. En wat ‘dit betreft is men op de goede weg. De besluitvorming van Heemskerk is bekend; die van Beverwijk komt in janu ari aan de orde. Daar zal men dan ook zeker het Velser standpunt betrekken in de eigen standpuntbepaling. Castricum en Uitgeest voelen nog niet zoveel voor aan sluiting bij het zuiden. Uitspraak over de Zuidhollandse gemeenten is zeker nodig, ook al om te voorkomen, dat het gewest te log wordt. Alkmaar zou een speciale functie krijgen voor wat betreft de over loop aldus de heer Zuurbier; doch dat zal dan gebeuren in samenspraak en over leg met Kennemerland. De raadsvoorzitter vond het juist, dat er een goed tegenwicht komt naast het gewest Groot-Amsterdam. Wat de kritiek van de heer Zuurbier op Gedeputeerde Staten betreft, wees de heer Bosman hem er op, dat hij voldoende mogelijkheid heeft, dat te bestemder plaatse naar voren te brengen. Belangrijk vond hij, dat niet alleen door Velsen, maar door de gehele IJmond inspirerend en activerend gewerkt moet worden. De verkiezing van de Kennemerraad kan niet rechtstreeks. Het worden getrapte verkie zingen. Als de wet er is, is de bestuurlijke schets een actualiteit. Nadat de meningen DE HEER C. HOEK (PSP) achtte het op zijn plaats te vragen of de totaliteit van de overheid nog wel goed functio neert. Liggen de scheidingsvlakken niet goed dan moet men zich bezinnen op de vraag welke criteria dan aangelegd moe ten worden. Ten aanzien van de regeling van het opgaan in gewesten zijn er diver se suggesties, doch duidelijk is het niet. Er zou wel eens verschillend over kunnen worden geoordeeld in ons land. Scheiding van taken, functies en bevoegdheden achtte hij noodzakelijk. Ook deze spreker zei een vierde bestuursdag duidelijk te zien, zelfs een vijfde. Een duidelijke scheiding in de bestuurslagen is van de eerste orde. Die zaken moeten op een rij worden gezet vooral eer men verder gaat. De procedure zou kunnen zijn, dat ieder een alle gemeenten hun zegje zeg gen en daarna een tweede ronde komt om taken, bevoegdheden en functies te herverkavelen. Hetzelfde geldt voor de grenzen van gemeenten en provincies. Eerst dan weet men op hoger niveau, wat aan de voet leeft. Wat betreft de schaalvergroting, zal men enerzijds daartoe moeten overgaan, maar ook anderzijds de vermindering van de democratie een halt toeroepen. Dit alles is nog maar een begin. Het echte werk moet nog gebeuren. Sprekers fractie zal dan later bezien: de winst aan effe- ciency en de betrokkenheid van de bur gers, welke laatste het zwaarst zal wegen. „kribbig” te zijn geworden, omdat hij had geconstateerd dat de in de commissie besproken alternatieven h ierin volkomen van de tafel waren geveegd. Hij wees daarbij op de leegstaande leslokalen in andere delen van de gemeente en de eventuele mogelijkheden tot vervoer, ter wijl door hem ook een overleg met het hoofd van de Kruisbergschool werd be pleit. Een en ander om te voorkomen dat de nieuwe school op een steenworp af stand van c(it gebouw zou verrijzen. Ook moet de grotere gecompliceerdheid door het ingewikkelder bestuurspa- troon tot een minimum worden be perkt, zodat er vooruitgang wordt geboekt vergeleken bij de bestuursondoorzichtig- heid tengevolge van de talloze gemeen schappelijke regelingen. Spreker waar schuwde voor vergroting tussen bestuur den en bestuurders; drong aan op inten sieve samenwerking tussen de IJmondge- meenten en adviseerde na te gaan of wijkraden de bezwaren van gewestvor ming deels kunnen opheffen. Een duide lijke omschrijving van taak en bevoegd heden van het gewest is van bijzonder belang zo besloot de woordvoerder van de KVP en de Protestant-Christelijke Partijen. Belangrijk is het daarna te vernemen, welke bevoegdheden de Zuid-Kennemer gemeenten in het gewest uitbrengen. Zijn dat er niet veel, dan behoeft Velsen daarover zich ook niet het hoofd te bre ken. De raadsvoorzitter beaamde, dat men met de vierde bestuurslaag alle kanten uit kan. Hij durfde zeker niet te proclameren, dat deze er niet komt. Een vergroting van de afstand tussen bestuurders en bestuur den zag hij niet. Wèl kan men overwegen om wijkraden te vormen iets waarover de heer Hoek repte. De wetgever zal moe ten voorgaan in een van visie getuigend beleid voor wat betreft de gewestvorming. Velsen zal nu een positie moeten bepa len en een duidelijk standpunt moeten innemen. Wil Velsen de rol van nu blij ven spelen, dan zal het ambtelijk appa raat vergroot moeten worden. Bovenal is het nodig, dat er een raad is, die in zo goed mogelijke harmonie zich van zijn taak kwijt hetgeen overigens thans reeds het geval is In tweede instantie werd nog een enke le opmerking geplaatst, waarna de raad zijn fiat hechtte aan het prae-advies. IJMUIDEN. Een 45-jarige pijpfitter uit Maarssen, in dienst van een Utrechtse firma op het HoogoVencomplex, is na een ongeval met een hersenschudding opgeno men in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. De pijpfitter verrichtte repara ties aan een slakkenpanwagen, toen hij een bevestigingsklem tegen zijn, door een veiligheidshelm beschermd, hoofd kreeg. Als realiteit staat tegenover een derge lijke critische beschouwing, dat het in onze tijd steeds duidelijker wordt, dat men niet alleen als persoon, maar ook als gemeenschap betrokken is op de ander en het andere; men kent hier het begrip „intentionaliteit”, aldus spreker, die verder opmerkte, dat het aantal gemeenschappe lijke belangen zodanig is uitgegroeid, dat het voor de eenheid in het beleid dwin gende eis is, samenwerking te zoeken en tot stand te brengen. Het provinciaal bestuur komt tot een indeling van zonaal en nodaal bepaalde regio’s en beveelt voor deze streek de nodaal bepaalde regio’s aan; de knooppunt- theorie. HET VVD-RAADSLID B. J. VAN OS constateerde, dat gewestvorming ten be hoeve van de bestuurden is. Het is daar om noodzaak. Hij drong er echter sterk op aan de burgerij meer te betrekken bij de besluitvorming iets waarover het college, naar de burgemeester later op de avond mededeelde, zich ernstig zal bera den. De VVD-fractie gaat accoord met het gemeenteblad met dien verstande, dat ook de beide andere IJmondgemeenten met de gewestvorming accoord gaan. DE CPN-FRACTIEVOORZITTER T. KRUISMAN meende dat er ten aanzien van de standpunten van Beverwijk en Heemskerk geen verschil van mening be staat. Naar zijn mening is Castricum ge porteerd voor Midden-Kennemerland. Het standpunt van Uitgeest is nog onbe kend. Naar sprekers oordeel zal er nog een lange weg gevolgd moeten worden voordat de gewesten er definitief zijn en de voorwaarden bekend gemaakt kunnen worden. Er kan nog veel gebeuren. Voor lopig hebben Gedeputeerde Staten reacties gevraagd en die zijn nu gegeven. Bovendien ziet de KVP een gewest Kennemerland steeds en onvermijdelijk in een relatie tot het gewest Groot-Amster dam. Niet zozeer als tegenwicht, maar eerder om een min of meer gelijkwaardi ge partner te zijn. Voorlopig opereert de Kennemerraad, ingezet als een zogenoem de „lichte regeling” zonder de duidelijke kenmerken van een gewest. Het gesprek in Kennemerland komt hierdoor in ieder geval op gang en dat is in het belang van de streek. Als kanttekening voor de toe komst noemde spreker het noodzakelijk, dat in een niet gekozen orgaan als de Kennemerraad de bereidheid aanwezig moet zijn om offers te brengen op be stuurlijk en fiancieel gebied. Een vierde bestuurslaag is zeker niet uitgesloten, vooral wanneer het gewest ingevolge de wet toeizcht een invloed uitoefent op de gemeenten, niet ingevolge een wilsbe sluit van die gemeenten. Daarom verdient gewestvorming op vrijwillige basis van onderop verre de voorkeur boven het opgelegde gewest van bovenaf. Er is gevraagd welke prioriteiten er liggen bij gewestvorming. De burgemees ter noemde er enkele: overloop en huis vesting. Wil een gewest zin hebben dan zal het ook deze belangrijke taken ter harte moeten nemen. Als voor Kennemer land wordt gekozen zal de Kennemerraad nader contact opnemen; ook voor wat betreft de posities die de burgemeesters innemen, de zetelverdeling en dergelijke. De Kennemerraad komt eerdaags bijeen. De heer Linnenbrink speldde de jubila ris vervolgens de gouden zeester met bril jant op, gespte hem het gouden polshorlo ge om en overhandigde de gratificatie, overhandigde de gratificatie. De heer G. Reynierse, chef van „Agten- hof”, blikte terug op de loopbaan van de heer Sint. Hij noemde de jubilaris een blijmoedig en hard werker, die veel bij droeg tot een goede sfeer binnen de afdeling. Een medewerker van de voorraadadmi nistratie, de heer H. G. Peekei, oogstte veel bijval bij het ophalen van tal van humoristische anekdotes. Namens de afde ling overhandigde hij de heer en me vrouw Sint een boek, een schermlamp, een plantenbak en tuingereedschap. De jubilaris sprak tot slot zijn dank uit voor de vele waarderende woorden, de mooie geschenken en de warme belang stelling. Velen namen daarna de gelegenheid te baat om de heer en mevrouw Sint met dit jubileum geluk te wensen. Met dezelfde eenstemmigheid waren daarvoor reeds twee voorstellen van het college ontvangen met betrekking tot het aanschaffen van apparatuur voor de brandweer en het inrichten van een cen trum voor rampenbestrijding. Dit bood een aantal leden, zoals de heren Koop man (K.V.P.) Van Horick (D’66- P.P.R.) en Po rek (P.v.d.A.) een welkome gelegenheid om van hun grote waardering voor het werk van het Velsense brand weerkorps te getuigen, welke complimen ten door burgemeester Bosman met Instemming werden beluisterd. Op enkele vragen over de rampenbe strijding werd door de voorzitter ge antwoord dat de organisatie hiervan in een werkgroep gedegen is voorbereid, waar alle gemeentelijke diensten bij zijn betrokken. Ook werd contact opgenomen met Hoogovens en de dienst „Bescherming Bevolking,” evenals met de rijkshaven- meester.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5