BADMINTONBOND AFGETREDEN HOOFDBESTUUR AMATEURS KRIJGEN Oakland A’s winnaar EIGEN HOOFDKLASSE worldseries Jan Doggen sterker dan Van Bracht Swerts winnaar GP der Naties (on nog een extra dag op wereldspaardag 30 oktober) Van Lennep Europees kampioen Formule-5000 RaiffeisenbankUBoerenleenbank I •J gf'- Eindhoven door Johan Granath weer amateur Forest Star en Eland bleken Zwitserland gelijk met Italië: 0-0 KNSB geroyeerd sterkste stayers ■si Ijsstadion ij gewond aan oog sparen doet u bij de jr^- Ww MAANDAG 23 OKTOBER 1972 o 3000 vestigingen Zes dagen die van belang kunnen zijn voor straks. Door nu te gaan sparen voor wat u later nodig hebt. DeSpaarweek is er. om daar een goed begin mee te maken. Bij de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank hebt u 8 spaarmogelijkheden voor het kiezen. Om te sparen volgens uw eigen wensen. Leg daarom een dezer dagen de eerste steen voor de opbouw van uw spaartegoed. Bij de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank. Met 3000 vestigingen in Nederland bovendien altijd dicht bij u In de buurt /VVVVVVVVVVVVVVVVV^rtM/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVV' (Van onze sportredactie) MA/V\AA/WVWV\AWVV\HAAA/VVVVVVWVVVV ADVERTENTIE van Jos Coler heeft zaterdag in een zeer rustige vergadering in het Utrechts con grescentrum afscheid genomen als voor- van het sterk bekritiseerde hoofdbe stuur onder leiding van Harry Har- temink. De reden van 't massale uittre den was het zwakke financiële beleid van het zittende bestuur, dat de boe ken van het afgelopen hondsjaar af- slaot met een tekort van bijna 17.000 gulden. De financiële commissie Van de NBB had hierover de verenigingen in een rapport ingelicht. Mede doordat de externe accountant van de NBB geen goedkeuring kon hechten aan het fi- aDartoe dient een directeur betaald voet bal te worden aangetrokken, alsmede een adjunct. De enorme kritiek die alom heerste is op de vergadering van zaterdag nau welijks ter sprake gekomen. Sterker nog: tijdens de behandeling van het financieel verslag werd de vergadering door voorzitter Hartemink uitgenodigd om kritiek te leveren. Het was echter verwonderlijk dat geen van de afge vaardigden, die ruim achttienduizend nanciële beheer, trok het hoofdbestuur zijn conclusies en stapte op. 2 1 1 1 0 0 1 1 0 De Nederlander, rijdend in een Surtees, eindigde weliswaar in de laatste race over 99 kolometer slechts als vierde, leden vertegenwoordigen, zijn mond open wilde doen of het woord vroeg. Een college van zeven districtsvoorzit- ters zal onder leiding van de heer J. van Tiel (district Noord-Holland) voor lopig als interim-bestuur gaan optre den. Dit college zal trachten op korte termijn kandidaten te vinden voor een nieuw hoofdbestuur en zal de lopende zaken in de NBB behandelen. De zit tende financiële commissie zal over het afgelopen jaar ook nog een uitvoerig rapport samenstellen, waardoor de ge rezen vragen alsnog naar men hoopt kunnen worden beantwoord. Toch was de vergadering er nog niet helemaal gerust op of het wel verstan dig was om geen decharge te verlenen. Want de voorzitter van Noord-Holland Jan van Tiel vroeg aan de financiële commissie of het onthouden van de charge geen konsekwenties kon geven met betrekking tot subsidiërende in- 0 0 1 waarbij opgenomen Wereldspaardag SOoktober 4—0 0—0 de bank'voor iedereen $0% stanties. Met andere woorden: Blijft de mogelijkheid aanwezig om subside te ontvangen van zowel CRM als de NSF. Hierover kon echter geen definitief uit sluitsel worden gegeven. Het zal één van de taken van het huidige interimbestuur worden om daar achter te komen. Verder werd besloten om een commis sie van onderzoek in te stellen naar het beleid van het afgelopen hondsjaar met daarbij de mogelijkheid om alsnog decharge voor te stellen. Het ligt in de bedoeling voor de leden van het bestuur een scherp omschreven taakverdeling door te voeren. Mr. B. van Vloten zal zich voornamelijk gaan bezig houden met de sociaal-economische aspec ten, mr. M. Tripels met de juridische. (Van onze sportredactie) DEN BOSCH Op een vrijdagavond in Den Bosch gehouden buitengewone le denvergadering van de KNSB (gewest Brabant en Limburg) is besloten het ijs stadion in Eindhoven voor onbepaalde tijd te royeren als lid van de KNSB. Dat betekent dat de training van de geselec teerde schaatsers verplaatst wordt naar Utrecht, Den Haag, Amsterdam en Rot terdam. Dit besluit is een gevolg van een al enkele jaren slepend conflict, dat ontstond nadat de directie van het ijsstadion duide lijk slechts de belangen zag van de Eind- hovense schaatsvereniging; met name in de verdeling van de vastgestelde trai- ningsuren. Deze uren bevoordeelden de Eindhovenaren ten koste van de andere schaatsers in Brabant en Zeeland. Nu de KNSB het besluit tot royering moest nemen komt ook de aan de Eind- hovense baan toegewezen organisatie van het nationale kampioenschap op 13 en 14 januari in gevaar. UTRECHT. De acht districtsvoor- zitters van de Nederlandse Badminton Bond hebben zaterdag tijdens een ver gadering in het Jaarbeursgebouw in Utrecht de leiding overgenomen ais interim-bestuur van de NBB. Het zit tende hoofdbestuur stelde en bloc zijn functies ter beschikking. Hiermee is dan een eind gekomen aan het beleid STOCKHOLM De Zweedste sprinter Johan Granath heeft zich zaterdag terug getrokken uit de nieuwe internationale bond, van profschaatsers (ISSL). Granath had zich een week geleden samen met de Noorse sprinter Ivar Erikson bij de be- roepsbond aangesloten. De ISSL heeft nu nog 15 schaatsers onder contract. De Zweedse schaatsbond heeft besloten Gra nath weer de amateurstatus te geven. DEN HAAG. De stayerskoersen, die Duindigt gistermiddag op het programma had staan, zijn bij de dravers gewonnen door Eland met Jan van Dooyeweerd en bij de renpaarden nogal verrassend door Forest Star met juffrouw Schwarz- kachel. Eland hield in de extreem lange draverij over 3800 meter Habanera (twee de) en Flamingo Six (derde) achter zich. Forest Star won het pleit van de favorie ten Snowboy en Bagheera. maar deze klassering was voldoende om in de algemene rangschikking aan kop te blijven met 65 punten. De Engelsman Brian Redman (Chevron), die de race op Brands Hatch won in 37 minuten 21,4 seconden, eindigde als tweede met 61 punten. McCrea (Nw Zeel.) komt in totaal op de derde plaats met 57 punten. Hij wend zaterdag met een eigen merk derde, voor de Australiër Gardner in een Lola. Brian Redman reed op Brands Hatch met een gemiddelde snelheid van 160,12 km/u en vestigde met 163,36 km/u over één ronde een nieuw record. De fransman Jan-Pierre Beltoise is zon dag met een BRM winnaar geworden van een race voor Formule 1-renwagens op het circuit van Brands Hatch bij Londen. Hij legde de 170,5 km af in 59 min 47.8 sec, wat neerkomt op een gemiddelde van 171,12 km per uur. De Braziliaan Carlos Pace werd met een Surtees in 59.54.4 tweede. HEESWIJK/DINTHER. Ongeslagen en met het fraaie recordgemiddelde van 1.034 heeft de 54-jarige caféhouder Jan Doggen uit Heerlen zijn derde nationale driebanden titel veroverd. Doggen, die za terdagavond in zijn ontmoeting tegen Piet de Jong met een serie van 15 het Neder lands record van Hennie de Ruyter en Herman Popeyus had geëvenaard, versloeg in de finale met duidelijke cijfers de tot dan eveneens met de volle winst strijden de titelverdediger Rini van Bracht: 60-48 in 58 beurten. De nestor van het gezel schap zal nu van 22 tot en met 25 november in de Parijse voorstad Crosnes deelnemen aan de Europese titelstrijd. I; Onmiddellijk nadat de 34-jarige I I; doelman was bevrijd, werd hij óverge- I, i| bracht naar een ziekenhuis in Stoke I; ;l om te worden geopereerd. Bij een bot- l[ sing had Banks namelijk splinters van k I de verbrijzelde voorruit in zijn rechter- 11 oog gekregen. De artsen zeiden na de I I spoedoperatie, die ruim twee uur duur- ;l Ide, dat pas over een week met zeker- Iheid kan worden gezegd of Banks het I I; gezichtsvermogen in zijn rechteroog!; I I geheel o f gedeeltelijk heeft verloren. I ;l De artsen zeiden dat de toestand vanl; I Gordon Banks redelijk was, maar dat I; II de kans op behoud van het licht in 11 11 zijn rechteroog niet meer dan vijftig I Ipercent bedraagt. I WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW De uitslagen van de zondag te Duindigt gehouden draverijen en rennen zijn: Germanoprijs 2140 m. 1. Januska D (W. var. Dalen), 2. Kythera J„ 3. Kwik V. Winn. 10.50 pl 3,50 3,30 2.-, kopp. 10,60, trio 1462.-. Blazing Songprijs 2000 m: 1. Janco v.d. Lente (J. de Leeuw), 2. Julius Caesar, 3. Johnny FiSbef.' Winn:.9--. Pl- 2.60, 2,50, 1,90, kopp. 12.-. Societeitsprijs (ren over ca. 2100 m): 1. Tongue in Cheek (A. Jones), 2. Master Philip, 3. Tuscan Pride. W. 29,60, pl. 9,90, 9,60, 2.-, kopp. 18,20, trio 7.723,40. Duindigt Super Stayerprljs 3800 m.: 1. Eland (J. van Dooyeweerd), 2. Habanera, 3. Flamingo Six. W. 2.40, Pl. 1,30, 1,90, 1,30 kopp. 9,90. Cesarewitch (ren over ca. 3600 tn): 1. Forest Star (mej. R. Schwarzkachel), 2, Snowboy, 3. Bagheera. W 13,90 pl 2,70, 2,50, 1,40 kopp 7.-, trio 1042,80. Socleteitsprijs (1600 m): 1. Hannover Cavaljoe (M. v.d. Togt), 2. Hans, 3.HoneySix.W. 3,40pl. 1,40 1,80 1,80 kopp 6,60. K. J. Meinardi-metnoriaal (2100 m): 1. Ironie (J. van Dooyeweerd), 2. Igor M, 3. John Areta. W. 1,80 pl 1,30 1,50 3,30 kopp 4,50 trio 91,30. Hoefslag Wisselbeker (ren over ca. 2000 m voor amatrlces en amateurs): 1. Jim Figgerty (S. Berger). 2 .Florian, 3. Joeri. W. 5,60 pl 1,90. 1.90 1,60 koppel 15,30. ^Demoiselle D prijs 2000 m: 1. Jako (S (M. v.d. Togt), 2. Idyl Hollandia, 3. Izmirg. W 3.50 pl 1,70 2,70 3,50 koppel 17,50 trio 278,70. Fernandelprijs 2000 m: 1. Kitty G (P. Segers), 2. Jungle Boy, 3. Jupiter. W 4,20 pl 1,90 4,60 4,8» kopp 17,10. De totale omzet van de totalisator was 373.969 gulden. CINCINNATI De Oakland A’s zjjn gis teren winnaar geworden van de „World series” door een 3-2 overwinning op de Cincinnati Reds in de zevende en laatste wedstrijd. De grote beslissing viel in de 6e innings bij een 1-1 stand, toen de A’s tweemaal scoorden op een honkslag van Bert Cam- paneres en twee doubles van Gene Tenace en aanvoerder Sal Bando. Tenace, onbekend voor zijn bptreden in de kampioenschappen, had ook het eerste punt in de eerste innings binnengeslagen. Mede dank zij zijn vier homeruns in de zeven wedstrijden een evenaring van het record werd hij gekozen tot beste speler van de „series”. De ploeg uit Oakland, die al eerder in de series met een 3-1 voorsprong in ge wonnen wedstrijden de Reds langszij moesten laten komen, moesten nog enige zenuwslopende minuten doormaken voor dat de overwinning gevierd kon worden. De A’s, die de traditie van de roem ruchte Philadelphia Athletics voortzetten, behaalden hun eerste „wereldkampioen schap” sinds 1930. Het uiterst geringe krachtsverschil tussen beide ploegen blijkt wel uit het feit dat zes van de zeven wedstrijden met slechts één run verschil beslist werden. Alleen zaterdag had Cin cinnati met een verpletterende 8-1 over winning de A’s een zevende wedstrijd afgedwongen. VOETBAL. Dezer dagen is op 64-jarige leeftijd in Salisbury (Rhod.) overleden de oud-international Charles Lungen. Deze middenvoor kwam 148 maal uit voor het eerste elftal van de Amsterdamse voetbal club AFC. waarvan hij sinds 1938 erelid was en scoorde daarin 306 doelpunten. Op 4 april 1937 speelde hij met het Neder landse elftal mee tegen België. ZEIST In het seizoen 1974-1975 zal de sectie amateurvoetbal een hoofdklasse rijk zijn. De bedoeling is dan drie hoofdklasse-afdelingen samen te stellen, met daaronder de gebruikelijke zes eerste klassepoules. Over de vorm en de promotieregeling zal nog uitgebreid met de belangheb benden worden vergaderd. Voorzitter Van Marie van de amateursectie van de KNVB noemde de hoofdklasse- instelling tijdens de vergadering zon- dagsamateurs een „nieuw jasje, dat past in het kader van de nieuwe structuur in de KNVB”, die naar men verwacht 1 juli 1973 een feit zal zijn. r 8 i mogelijkheden L het^ezen J De eindstad is: 1. Jan Doggen (Heerlen) 14 pnt. 15 hs 1.034 al. gem., 2. Rini van Bracht (Waalwijk) 12 7 1.027, 3. Tiest Brosens (Breda) 8 11 0.818, 4. Hennie de Ruijter (Waalwijk) 6 13 0.857, 5. Puck van Aart (Veenendaal) 6 8 0.743, 6. Joop de Wilde (Delft) 4 9 0.839, 7. Piet de Jong (Dubbeldam) 4 9 0.772, 8. Henk de Kleine (Mierlohout) 2 6 0.730. PARIJS. Bij afwezigheid van Eddy Merckx heeft diens eerste luitenant Roger Swerts zondagmiddag in de omgeving van Parijs de Grote Prijs der Naties, een tijdrit over 78 kilometer, gewonnen. Swerts was 32 seconden sneller dan Joop Zoetemelk en nog iets meer dan de Fransman Yves Hezard. Bij de amateurs won de Zwitser Bischoff voor de Brit Lloyd en de Nederlander Roy Schuiten. De uitslagen: Profs 1 Swerts (B) 1.46.49, 2 Zoetemelk (N) op 32 seconden, 3 Hezard (F) op 50 seconden 4, Poulidor (F) op 1.30 mihuut, 5. Bernard Thevenet (F) op 2.26 minuut. Amateurs: 1. Bischoff (Zw) 1.48.36, 2 Lloyd (GB) op 3.09 minuut, 3 Schuiten (N) op 3.29 minuut, 4 Fin (F), op 3.41 minuut. De Belgen Julien Stevens en Norbert Seeuws hebben de zesdaagse van Montreal gewonnen. Zij hadden één ronde voor sprong op het Nederlandse koppel Jan Janssen/Gerard Koel. In de zesdaagse van Dortmund deed zich in de tweede nacht een vrij ernstige valpartij voor, waarbij Louis Pfenhinger, Karl-Heinz Muddemann en René Pijnen waren betrokken. De drie renners werden ter observatie in een ziekenhuis opgeno men. Duyndam heeft nu de Zwitser Spahn als koppelgenoo gekregen. Sercu/- Van Lancker hebben de leiding in de zesdaagse van Dortmund. Het koppel Cees Stam/Gerben Karstens staat zevende op drie ronden. Piet de Wit met zijn Duitse maat Küster hebben zeven ronden ach terstand en bezetten de elfde plaats. BRANDS HATCH Gijs van Lennep heeft op het engelse circuit van Brands Hatch beslag gelegd op het europese kam pioenschap der formule-500-coureurs. BERN. Zwitserland heeft zaterdag in Bern gelijkgespeeld tegen Italië met 00. Het was een wedstrijd in groep 2 van de voorronden van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal. In deze groep spelen verder Turkije en Luxemburg. Ita lië heeft al eerder gespeeld: 40 tegen Luxemburg. De stand in de groep is nu: groep 2: Italië Zwitserland Luxemburg Turkije is nog niet in actie gekomen. fWWWW\A/WWWWWWWWWWWWWWWW>A jj Banks ernstig |l STOKE. Gordon Banks, de doel- I; verdediger van het Engelse voetbaleftal I; en Stoke City, is zondag ernstig ge wond bij een auto-o-ngeluk. Zijn wagen l| kwam op een smal landweggetje i n l| botsing met een vrachtwagen. Banks moest door de politie uit zijn vernielde wagen gehaald worden. zitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Bijna twaalf jaar heeft hij deze functie vervuld. Ingrijpende beslissingen werden tijdens de bijeenkomst niet geno men. De heer Van Rijn (Sparta) had felle kritiek op de hoogte van de premie van 60.000 a 65.000 gulden, die de spelers van het Nederlandse elftal zullen ontvangen als het team zich plaatst voor de eindron den van de wereldkampioenschap 1974 in West-Duitsland. Hij was het er in het geheel niet mee eens, dat in dat bedrag een garantie van de KNVB van 20.000 gulden is opgenomen als onverhoopt de inkomsten uit reclame ver beneden de gestelde verwachtingen zouden blijven. Dit besluit van het bestuur zou de KNVB maximaal 320.000 gulden kunnen kosten indien de pogingen van de Haarlemse uitgeverij Boom-Ruygrok, die zich de rechten van reclame rond het Nederland se elftal heeft verworven, niet zouden slagen. „Ik meen te weten”, aldus drs. Van Rijn, „dat enkele dagen geleden nog geen enkele sponsor was gevonden”. De tijd dringt inmiddels zeer, want op 1 november wordt als eerste wedstrijd voor de voorronden NederlandNoorwegen ge speeld en voor 19 november staat België Nederland op het programma. Het voorstel van de KNVB een eigen maandorgaan uit te geven werd niet eens besproken. „De districtsvergaderingen hadden er al geen goed woord voor over”, zei Jos Coler. Na het afscheidswoord van Jos Coler en een huldiging door FBO-praeses Herman Choufoer hield mr. Jacques Hogewoning. wiens verkiezing tot voorzitter betaald voetbal al geruime tijd vaststond, een korte toespraak. Hij kondigde daarin op nieuw aan dat in de toekomst de sectie professioneler zal moeten worden geleid.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 13