IJmuidens Wim Verschoor, van rechtsbuiten naar de spits, scoorde hattrick puls één Nieuwe 2 liter Datsun: maar sne Crouse (Tempo Team) wint Heemskerk-toernooi DAG!-VERS 98 98 1 H VIVO 88 „IK STOND GOED EN KREEG ZE DIJKSTRA LJKMPEN AMSTERDAM, UITSTEKEND AANGESPEELD” enigzins log As Technische details Tanken in nood Nog verdomd leuke spelers op de reservebank cUw(^Jle^aller‘GBeSte kguze 19 |09 S4IKMJl)LKKAllB()NAi)L öOOgram GOLDEN DELICIOUS SÏ>KUITJES r I WOENSDAG J5 OKTOBER 1972 Oppassen ACHTERHAM 1 kilo U een fijne handappel 150 gram 1 kÜO U vindt alle andere VIVO-aanbiedingen op pagina 2 en 3 van Uw damesblad Van romantisch totstrak- zakelijk en van uiterstspeels tot hyper-stijlvol en allemaal te zien in de toonzalen van Dijkstra. Keus uit meer dan 1500 modellen. Ml o si. (Van onze sportredactie) tan* n Hij voelt zich dus wel op z’n plaats, zo 1 t t X, t t I t t 1 ADVERTENTIE l i l Prijswijzigingen voorbehouden 1 r i i i (Van onze tafeltennismedewerker) clubgenoot P. de Lugt de finale in het dubbel tot een goed einde bracht. De finale derde klasse werd een complete TYBB-aangelegenheid. R. van Hooydonk klopte zijn teamgenoot W. Vaars. Beide spelers wonnen ook het dubbelspel in deze klasse. André Nagel van Rapidity behaalde met sterk spel de eerste prijs bij de junioren B. Bij de dames drong Geesje Zuiderwijk in twee klassen ver door. Zij bereikte in de hoofdklasse de halve finale, doch strui kelde toen over W. de Waal van Tempo Team. Zij had tevoren gewonnen van Elly Douma van VTC. Deze speelster uit Vel- sen revancheerde zich echter in de finale tweede klasse door de Rapidity-speelster van de overwinning af te houden. De verenigingsprijs ging naar Avanti uit Hazerswoude, die vooral met veel jeugd naar Heemskerk was gekomen. vier keuze b ij HEEMSTEDE: Cruqulusweg 37, tel. (023) - 28 99 80 GEOPEND: ELKE DAG 9.00 TOT 6.00 UUR, OOKZATERDAGS 1 3 B 1 1 n it ;e Tl 0 e e ‘t p «S74 100 gram /I Jl GEBRADEN GEHAKT „Maak het niet al te gek hoor!!”, roept TJmuiden’s secretaris Boudesteijn waar schuwend door de telefoon, als we hem het adres van schutter Verschoor vragen. Maar als we de voetballer thuis bij vrouw en kind in zijn knusse flatje opzoeken, blijkt hij geenszins van verwaandheid naast de kicks te lopen, sinds zaterdag. „Het was natuurlijk geweldig”, zegt de 26- jarige Wim Verschoor, maar ik stond gewoon goed en wat verschrikkelijk be langrijk is: ik kreeg ze uitstekend aange speeld. Vooral op mijn vaste plaats in het elftal, rechtsbuiten, speelde Tonny Postma een goeie wedstrijd. Die jongen komt net uit de junioren, is misschien amper acht tien jaar en hij doet het prima. Dus dat wordt voor mij wel eventjes oppassen,!!” Het was zaterdag de eerste competitie wedstrijd thuis, dat Wim Verschoor in de spits opereerde. De eerste wedstrijd in de voorhoede werd de week daarvoor ge speeld tegen D.O.S.C. in Den Dolder- en van de drie doelpunten die IJmuiden’s elftal daar het net injoeg, was er ook één van de nieuwbakken spitsspeler. De wed strijd daar eindigde overigens in een ge lijk spel. Dat Verschoor zijn voorlopige plaats in de voorhoede gekregen heeft, dankt hij aan een blessure van Cor Zeegers, die met een beenwond - een bedrijfsongeval - nog wel enige tijd bulten de lijnen zal moeten blijven. Verschoor draaide dit seizoen als rechtsbuiten, waar hij altijd speelde, niet meer zoals vanouds. Zelf voelde hij wel dat het allemaal nog niet lekker liep, maar ook IJmuiden-tralner Han Jansen (oud.Stormvogelsspeler) zag de tekortko mingen met lede ogen. Htf besloot mede gedwongen door blessure van zijn vaste spitsspeler, zjjn rechtsbuiten eens naar vo ren te halen. In enkele oefenwedstrijden werd het allemaal uitgeprobeerd en het leek allemaal erg soepel te gaan. Bij de eerste competitiewedstrijd was Verschoor al eenmaal produktief en jongstleden za terdag kreeg hij helemaal de smaak te pakken. De Voetbalvereniging IJmuiden speelt dit seizoen voor de eerste maal in de tweedeklasse zaterdagmiddagvoetbal. Als debutant doet de club het zeker niet slecht; een tweede plaats op de ranglijst geeft de nieuwkomer in deze klasse - ook al is de competitie nog niet zo lang bezig - ruim voldoende moed om dapper door te vechten. De belangrijkste uitslagen waren: He ren, ere-hoofdklasse: 1. T. Crouse, Tempo Team. 2. C. Clausen, ’t Hooge Huijs. Overgangsklasse: 1 E. Wiegman, NMBVDO 2. T. van der Helm, Rapidity. Ie kl.: 1. J. Hopstaken, Bloemendaal 2 B. Portier, DOKO 't Zand. 2e kl.: 1 B Zijlstra, VW. 2. P. Dekker, NSSS. 3e kl.: 1. R. v. Hooydonk, TYBB. 2. W. Vaars, TYBB.4e kl.: 1, J. Rengers, Bijlmermeer. 2. R. Hoeflaak, Olympia Dames, hood/ le kl.: 1. C. de Jong, VW. 2. W. de Waal, Tempo Team. 2e kl.: E. Douma, VTC. 2. G. Zuiderwijk, Rapidity. 3e kl.: A. Commissaris, Play Fair. 2 A Pruisscher, Be Fair. 4e kl.: 1. A. Pruisscher, Be Fair. 2. T. Brasser, ’t Hooge Huijs. Herendubbel, ere-hoofdkl.: 1. Luirink- Witt, Delta Lloyd. 2. Klooster-Clausen, ’t Hooge Huijs. le kl.: 1. Hopstaken-de Lugt, Bloemendaal. 2. Bek-Baas, ’t Hooge Huijs. Verschoof-: „Dat gebeurt ook wel. De trainer laat ons nu al twee keer per week trainen. Dat was voorheen alleen op don derdag, maar dat bleek te weinig. Nu komen we ook op donderdagavond. Dan gaan we er flink tegenaan. Vooral als we verloren hebben, doet ansen er nog eens eens een schepje bovenop”. Hoe kwam het dat Wim Verschoor in het prille begin van de competitie zijn draai niet zo kon vinden? Verschoor: „Ik denk dat ik een wat langere aanloop nodig had, omdat ik vooral door mijn werk bij Hoogovens, ik werk in drieploegendienst, lang niet altijd bij de voortrainingen kon zijn. Daar gooi ik het maar op.” Nu zijn optreden als aanvaller zulke leuke winstpunten opleverde, wil Wim Verschoor best op die plaats blijven staan. „Maar daarin heb ik zelf niets te vertel len”, zegt hij, „Dat wordt helemaal door de trainer uitgemaakt en als Zeegers weer volop terug is, tja, dan zal het zijn beurt wel weer zijn”. Als voetballer is Ver schoor bij IJmjiden begonnen, „eigen kweek” dus. Al^ achtjarig knaapje speelde hij daar zijn eerste wedstrijd en hij zegt het er altijd naar zijn zin te hebben gehad. Hij vertelt over de prettige sfeer en dat er alleen maar voetballers bijko men. Weggaan doen ze niet. IJmuiden speelt op een gemeenteterrein aan de Waterloolaan, waar ook (op zondag dus dat „bijt” elkaar niet) de voetbalvereni ging Waterloo de punten tracht binnen te krijgen. IJmuiden maakt gebruik van Wa terloo’s kantine, een eigen acommodatie hebben ze niet. Een aardige tip voor een benzine- transfusie. Komt u onderweg ie mand tegen die zonder benzine zit en hebt u zelf ook geen reservecan bij u, dan is zo’n noodgeval eenvou dig te verhelpen. Mits u of de ander een dunne plastic slang in de auto hebt liggen. Ontbreekt ook dit, dan zit er maar een ding op: wandelen naar het dichtstbijzijnde pomp. Mocht u echter een plastic slang of een slang van ander materiaal in de wagen hebben, dan kunt u met hulp van een wieldop de gestrande verkeersdeelnemer helpen. De slang wordt i n de benzinetank gestoken, even krachtig zuigen en de benzine vloeit in de wieldop die u gereed houdt. De benzine giet u in de tank van de ander. Na een paar wieldop pen vol uitgewisseld te hebben, is er meestal voldoende benzine in de wagen van de pechvogel om naar de volgende pomp te kunnen rijden. Het eenvoudigst is natuurlijk dat iedereen een reservevoorraad bij zich heeft. In ieder geval: op de foto demonstreert Jackie Stewart deze tip van de week. Verschoor: „Dat hopen ze bij ons in de toekomst wel te veranderen. Als de nieu we velden in Zeewijk klaar zijn, dan komt er ruimte voor ons vrij omdat S.V.Y. dan naar Zeewijk gaat. Waar schijnlijk krijgen we dan twee velden en dan zal er ook een eigen kantine moeten komen, dat kan alleen de gezelligheid in der vereniging maar vergroten”. Wim Ver schoor wordt dikwijls verward met zijn zwager Ton, die toevallig ook Verschoor heet en die enige tijd bij Telstar gevoet bald heeft. Om de verwarring compleet te maken, speelt Ton Verschoor ook in het eerste elftal van IJmuiden. Maar die vier doelpunten waren echt van Wim. IJMUIDEN. „We zijn de laatste tijd een winnend elftal. Dat brengt een bepaalde rust onder de jongens en het komt het voetballen ten goede. We draaien erg leuk zo aan het begin van de competitie en iedereen in het elftal wil er doen wat hij kan om dat zo te houden. Iedereen doet z’n uiter ste best, want op de reservebank zit een aantal verdomd leuke spelers te wachten. Die komen zo uit de jeugd. Dan wil je er als iets oudere toch wel even flink tegenaan”. Lampen Lampen Lampen WETERINGSCHANS 84a TEL. (020) 6 35 10 DEN HAAG, STATIONSWEG 102, \TEL.(070) 63 03 59 strijdbaar in de voorhoede? Verschoor la chend: „Als het zó blijft gaan zeker. Wie had dat nou gedacht. Maar ja, als we eens tegen sterkere tegenstanders moeten voet ballen, wat dan hè? Dat is even afwach ten of het dan nog zo wil lukken. Onze tegenstander van zaterdag heeft welis waar geen slecht elftal en boekte al leuke uitslagen, maar het is lang niet onze sterkste tegenstander. Een volgens mij lie ten ze het er ook een beetje bij zitten, toen wij eenmaal met twee-nul voorston den. (Beide doelpunten waren van hem. red.) En ons elftal draaide trouwens ge woon veel beter dat kan ik rustig zeggen. Het klopte allemaal goed bij ons en dan lijkt het of alles gaat lukken”. De 2000 Datsun Sedan: conventioneel, maar snel. grendeling van de vier deuren, con- tactslotverlichting enz. Op de achter ruit is eert verwarming aangebracht en de wagen bezit een noodknipperlicht- installatie. Een grote licht gebogen voorruit maakt een goed uitzicht mogelijk, dit geldt eveneens voor het uitzicht naar achteren. Al houden links- en rechts achter de breede carrosseriestijlen soms te veel verborgen. De vormgeving is vrij conventioneel. De wagen heeft een hoge flank, een strakke horizontale grille en rond de portierramen brede rubberlijsten, die lelijk staan. Algemene conclusie: Een comforta bele reiswagen, die fel van leer trekt op de giote weg, maar soms blijk geeft een zekere logheid te bezitten. Wat tot uiting komt in de bestrijding op boch tige trajecten. Met gepaste, niet overdreven trots is de nieuwste spits van de Voetbalvereniging IJmuiden, Wim Verschoor, aan het woord. Afgelopen zaterdag was hij de held van de middag op de grasmat aan de Water loolaan, waar hij in een treffen met het Zaanse Z.C.F.C. fors uithaalde en maar liefst vier van de vijf doelpunten van zijn schoen liet spatten. Een hattrick met garantie dus. Het doelpunt dat overblijft, kwam van Willem Grootenboer. „Leuk voor die jongen, aardig cadeautje, want hij was juist vader van een dochter geworden”, zegt Verschoor. Wim Verschoor in de familiekring met dochter Renate en vrouw Tineke. Tineke: „Ik was er niet bij zondag, ik ga alleen als het erg mooi weer is”. 2000 Datsun Sedan: Motor: vier cilinder, watergekoeld met bovenliggende nokkenas. Vijfmaal gelagerde krukas. Inhoud 1990 cc. Ver mogen 114 sae-pk bij 5600 tp.m. Bo ring maal slag: 89 x 80 mm. Compres sie: 8,3:1. Tweetraps carburateur, wis selstroom dynamo 12 volt. Versnelling: handgeschakelde, gesyn chroniseerde vier versnellingsbak. Pookje naar keuze volautomatische transmissie. Remmen: Voor: schijfremmen, ach ter: trommelremmen. Hydraulisch sys teem met rembekrachtiger en rem- krachtverdeler. Handrem mechanisch op de achterwielen. Wielophanging: Voor: onafhankelijke ophanging d.m.v. McPherson systeem en torsiestangen. Achter: starre as met langsliggende bladveren. Maten: Lengte: 4.50 m. Breedte: 1.67 m. Hoogte: 1.41 m. Wielbasis: 2.67 m. Draaicirkel: 11,6 m. Inhoud tank 60 liter. Prjjs: 13.900,- (incl. BTW). Datsun is een van die Japanse merken die met succes hun heil hebben gezocht in de export. Ook Nederland heeft sinds 1966 ken nis kunnen maken met de wagens van de Nissan Motor Co. Ltd. Een kennismaking die dank zjj een snelle opbouw van het dealer- net en een geraffineerde verkoopplanning kon worden bestendigd. Werden er in het aan- loopjaar nog slechts 210 Datsuns verkocht, in 1971 waren dat er 10.685 geworden en in de eerste acht maanden van dit jaar vonden reeds circa 12.000 Datsuns hun weg naar de Nederlandse koper. Thans neemt Datsun 3,6 percent van het aantal verkochte wagens op onze markt voor zijn rekening en bij de importeur in Lisse is het vertrouwen in de verdere groei zo groot, dat aan de zuid kant van dit plaatsje over enige tijd een groot complex voor expeditie en admini stratie verrijst. De stijgende lijn waarin Datsun zich bevindt, is voor een belangrijk deel te danken aan de populaire Cherry, een sportieve kleine wagen met voorwiel- aandrijving. Maar Nissan heeft voor de export andere plannen klaar. Een daarvan werd gerealiseerd bij de intro- duktie van een nieuwe twee-liter serie. Sinds kort zijn deze 2000 Hardtop en Sedan in Nederland verkrijgbaar, vol doende aanleiding voor een uitgebreide proefrit met een van deze wagens. Het is de 2000 Sedan geworden; een wagen met een vrij conventioneel ui terlijk, maar voorzien van een pittige vier cilinder krachtbron, met een in houd van 1990 cc, voldoende voor een vermogen van 114 sae-pk bij 5600 tp.m. Topsnelheid circa 170 km/uur. Omdat Datsun er de nadruk op legt dat de wagen tot eveneens goede pres taties komt in geaccidenteerd terrein, hebben we dit opgezocht. Het resultaat was, dat zelfs op tien procent hellin gen nog goed en volledig in de derde versnelling kon worden gereden, waar bij het uiteraard aanbeveling verdient de toerenteller in de gaten te houden, voorzover men nog niet het geluid van de motor als oriëntatie voor de keuze van de juiste versnelling kan gebrui ken. Maar in dit terrein met zijn vele bochten kwamen tevens enkele nade len naar voren: de ruim 1100 kg. zware wagen, in de Sedan-versie uitgevoerd met een starre achteras met half- elliptische langsliggende bladveren (een klassieke ophanging), evrtoonde zelfs al in matig scherpe bochten enige logheid. Zelfs met matige snelheid kwam er protest van de banden, wat erop wijst dat zowel gewichtsverdeling als de daarmee samenhangende stabili teit verbeterd kan worden. Daarbij kwam dat de besturing een duidelijk onderstuurd karakter vertoonde, wat op zichzelf niet slecht behoeft te zijn, maar wel extra attentie en een slag meer aan het stuur vraagt, als men denkt de bocht reeds door te zijn. Deze bezwaren vielen weg zodra de wagen zich op vlakke wegen bevond. Het lijkt ons dat de wagen daar meer op gemaakt is, wat voor een export land als Nederland natuurlijk gunstig uitkomt. De 2000 sedan bezit een onge woon felle acceleratie, ook op topsnel heid een voldoende wegliggirrg en laat zich daarbij licht en gemakkelijk be sturen. Op de vierversnellingsbak met pookje op de console zijn weinig aan merkingen te maken. De versnellingen laten zich gemakkelijk vinden en voor al de derde versnelling bezit een groot bereik. Alleen, het motorlawaai is in de hogere toeren veel te hard. Aart afdichting en isolatie moet nog het een en ander verbeterd worden. De rem men, vóór schijven, achter trommels bediend via een gescheiden circuit met rembekrachtiger en remkrachtverdeler, werkten rraar behoren. Zij grepen soe pel aan, maar reageerden fors bij een hogere pedaaldruk. Het rijden met de 1.67 brede sedan in de stad levert evenmin problemen op, zij het dat de besturing bij lagere snelheden zwaarder verloopt dan nor maal. Een klein, maar belangrijk punt je bij parkeren bijvoorbeeld. Daarbij komt dat de wagen een draaicirkel heeft van bijna twaalf meter, wat middelmatig genoemd kan worden. De inrichting van de cabine is zon der meer comfortabel. De zeltels geven vooral in lendenen en rug royale steun, de rugleuningen zijn verstelbaar en er is op hoofdsteunen gerekend. Dash board, stuur en andere bedieningsorga- nen zijn goed geplaatst, en overzichtelijk ingericht. Drie verzonken klokken ge ven alle informatie die nodig is, alleen werkt Nissan nog veel met knopjes onder het stuur, bijvoorbeeld de choke. De ventilatie via verschillende roosters en de verwarming voldoen goed en zijn gemakkelijk te bedienen. Handig is een brede knop op de stuurkolom voor de ruitewissers (twee snelheiden). De buitenverlichting, bediend via een han del links aan de stuurkolom, is zonder meer prima. De 2000 Datsun bezit een zeer ruimte kofferbak en is voor de rest volgestopt met kleine Japanse handigheden, zoals een praktische yer- Bij de heren stonden in de finale ere- hoofdklasse T. Crouse (Tempo Team) en C. Clausen ('t Hooge Huijs) tegenover elkaar. De Tempo Team-speler had in de halve finale afgerekend met J. Baas ‘t Hooge Huijs), terwijl Clausen de Delta Lloyd-speler B. Luirink het verder spelen had ontzegd. Na een goede partij won Crouse in de eindstrijd met 21-18 en 21-17 van zijn opponent. In de hoogste klasse dames zegevierde C. de Jong (WV) op W. de Waal (Tempo Team). Ton van der Helm van Rapidity deed zijn reputatie alle eer aan in de over gangsklasse. Na een serie fraaie overwin ningen, onder anderen op J. Wijngaarden van Tatic in de halve finale, bereikte de Heemskerker de eindstrijd. Hierin moest hij tenslotte na drie games zijn meerdere erkennen in E. Wiegman van NMB-VDO. Van de spelers uit de afdeling Kenne- merland behaalde Jos Hopstaken van Bloemendaal een mooi succes. Hij won de finale eerste klasse van B. Portier van DOKO uit ’t Zand, terwijl hij met zijn HEEMSKERK. Nog nimmer tevoren was het jaarlijks tafeltennistoernooi van de vereniging „Heemskerk” in de Dr. Prinsenhal zo druk bezet. De ruime sport hal was nog te klein om op 28 tafels niet minder dan 800 inschrijvingen te verwer ken. De organisatoren kweten zich echter voortreffelijk van hun moeilijke taak al les op tijd klaar te krijgen. Het liep overigens tegen twaalf uur in de late avond voordat de laatste bal was gesla gen. Het verdient wel aanbeveling om bij het tiende toernooi, volgend jaar, een strengere selectie toe te passen en de jeugd bijvoorbeeld op een andere dag te laten spelen. Sr,’”; i 'O w

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 19