sma If timers Cursus voor Wiegel met aanslag bedreigd GEFLESTE SPAARCENTEN MEDEDELING Dameskapsalon Marie José Nu ook Lange Nieuwstraat 181 administratief medewerkster Dameskapsalon Marie José .ennemer imels W. LUST Actiegroep wil vervolging Thomassen Turkse jongen vermoordt landgenoot 1 Vierde jaarfeest Tropen vrienden Hoge rekening Loos alarm De Brauw: VARA knoeit met verkiezings- onderzoek Bombrief ontploft in Beiroet voor vegen schoorsteen Geslaagd voor ziekenverzorging A. Dessing maakt bezwaar tegen lijstnaam NMP Vogelbeurs in IJmuiden deel provincie Joegoslaaf mocht wel naar Haarlem Kort geding over hartchirurgie Eindhoven Instituut voor Epilepsie bestrijding 4 Meer en Bosch - De Cruquiushoeve GS tegen loslaten woonruimtewet in V 4 In beroepschrift aan GS Na vechtpartij op trap stadhtiis „ENTRE NOUS" KOMT MET EEN BLIJSPEL In Leiden Ten nadele van DS’70 Staatssecretaris: V wordt zonder afspraak geholpen DAMESKAPSALON „MAR1E JOSé” v/h Lust Een vertrouwde naam op een nieuw adres Ons vakkundig personeel staat vanaf heden ook in onze 2e zaak voor U gereed. Lange Nieuwstraat 131, IJmuiden. Tel. 11166 Canopusplein 6, IJmuiden, Zeewijk. Tel. 15531 WOENSDAG 2 5 OKTOBER 1972 u bi vi VI ai Leger des Heils ACHTERWEG 5 HEEMSTEDE TELEFOON 023-286750 Bejaardensoos van (Van onze medewerker in Rotterdam) (Van een onzer verslaggevers) tA/VVVV\n/V>AA/\/VVVVWVVVVVVVVVVV»ZVVVVVVVVVVVV%AA/VVVVVVVVVVVV>A/VVVVVV^ (Van onze stadsredactie) IJmuiden, Noordarcade - Tel. 11166 UITGAANDE VAN DE CHRISTELIJKE VERENIGING VOOR DE VERPLEGING VAN LIJDERS AAN EPILEPSIE Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken van ons Instituut. Voor onze afdeling Loonadministratie vragen wij met spoed een BEVERWIJK. Zes leerlingen van het Rode Kruis Ziekenhuis zijn geslaagd voor het diploma ziekenverzorging. Het zijn de zusters C. Aardenburg, A. Balk, H. Duin, B. de Lange, M. Swaerts en J. Tahapary. van een lege jerrycan te stoppen, en toen (Van een onzer verslaggevers) de eerste vol was, begonnen ze aan een nieuwe fles. Zoiets kan toch aar dig oplopen gedurende elf jaar. Hier sjouwen de jongens zich een bult aan «e di .en V< ja oo ee Wl de zii V, Z0 sfo sli pa rij ve ga vc di vt at o\ ki ni fii ze Lange Nieuwstraat 181 Canopusplein 6 IJMUIDEN eei in mi ha roi joi .lei èiei bi. nii er Wf no on v« Tv bu gi ti st ■w V h zi v n b o k b a« v V p 2 b (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Gedeputeerde Satten vinden het dringend gewenst dat de ge meenten in de opvanggebieden van de overloop blijven beschikken over de be voegdheden die ze nu hebben ten aanzien van de Verdeling van de woonruimte. Het verheugt GS daarom dat de minister tij dens zijn werkbezoek heeft meegedeeld bereid te zijn de koppeling tussen de huurliberalisatie en het buiten werking stellen van de woonruimtewet na een vaste tijd, te willen loslaten en dit op zijn eigen merites in het kader van de over loop te willen bezien. vond debatteerde, gangen en trappen Wiegel een debat lijsttrekker Drees. HAARLEM. Twee zich schoorsteen veger noemende mannen hebben enkele dagen geleden in de Romolenstraat de ronde gedaan met het aanbod de schoor steen te vegen voor vijftig gulden. In een aantal gevallen mochten ze hun gang gaan, maar de mensen die de rekening gepresenteerd kregen, mochten 225 neer tellen. De Haarlemse politie waarschuwt de burgerij voor deze dure vegers, die ongeveer 26 en veertig jaar oud zouden zijn. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Volgens de campagne leider van DS’70, ex-minister De Brauw, manipuleert de VARA met kiezersonder zoeken. In een uitzending van Achter het Nieuws van donderdag 19 oktober, bleek uit een VARA-enquête dat DS’70 op dit moment nog slechts kan rekenen op 2 percent van de stemmen. Volgens De Brauw is dat volstrekt onmogelijk. Hij wijst erop dat een NIPO-enquête en een enquête van de Stichting voor de Statis tiek uitkomen op respectievelijk 4 en 3,5 percent voor DS’70. len, zoals het maken van een scenario, het opnemen, het monteren en het op eenvoudige wijze aanbrengen van ge luid. Op deze cursus is slechts plaats voor twintig belangstellende amateur- filmers, zodat spoedige aanmelding is gewenst. Dit kan geschieden bij de heer J. W. Schachtschabel, Zwaan- straat 34, IJmuiden, telefoon 11376. De korpsleiding van het Leger des Heils in IJmuiden is de plaatselijke middenstand en een aantal particulie ren bijzonder erkentelijk voor het sla gen van de onlangs gehouden bazaar. Mede daardoor is het korps nu weer in staat het een en ander voor eenzamen en bejaarden te ondernemen. Hiertoe behoort onder meer de be- jaardensoos, die elke vrijdagmiddag van 14 tot 16.30 uur in de zaal van het leger aan de Edisonstraat wordt gehou den. Deze is bestemd voor dames en heren van alle gezindten, ouder dan zestig jaar. De bezoekers kunnen hier gezellig converseren en er zijn enkele spelen voorhanden, waarbij koffie en thee wordt geschonken. Bovendien wordt er van tijd tot tijd een lezing of een uitstapje georganiseerd. HAARLEM. Bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is een beroepschrift ingekomen van de heer A. Dessing. Hij verzoek de naam Nederlandse Midden stands Partij te schrappen. Volgens de heer Dessing is deze partij niet gerechtigd deze naam te voeren, omdat hij er als penning meester geen goedkeuring aan heeft gege ven. De heer Dessing is weliswaar geroy eerd als penningmeester, maar dat is vol gens hem ten onrechte gebeurd. Het be roepschrift wordt donderdag 26 oktober om negen uur ’s morgens behandeld door een commissie van GS. hun spaarcentjes. Vijftien flessen vol, voor ongeveer 900 dollar aan statie geld. Waar eventuele bedreigers zich zouden ophouden, was nauwelijks te achterhalen. Gistermiddag kreeg d e politie een ano niem telefoontje, waarin een aanslag op het leven van de V.V.D.-lijsttrekker werd aangekondigd. ’s Avonds was een legertje rechercheurs op de been, vooral rond het podium. ROTTERDAM. Het Centraal Actie comité Rijnmond heeft de officier van justitie in Rotterdam gevraagd een straf vervolging in te stellen tegen burgemees ter W. Thomassen. Men verwijt de burge meester, dat hij vorige week een paar kilo chemisch afval, die het actiecomité op de trappen van het stadhuis had gedepo neerd, met een brandslang heeft willen laten wegspuiten. Hierdoor zijn, aldus het beschuldigend CAR-ïid Lucy Grevers, in haar brief aan de officier „sommige om standers nat gespoten, onder wie enkele kinderen van twee tot drie jaar oud, andere omstanders in aanraking gekomen met de giftige substantie en zijn deze voor de volksgezondheid schadelijke stoffenin het riool beland”. Het CAR probeerde ook tijdens de de monstratie al te voorkomen, dat de burge meester zijn zin zou krijgen. Dit leidde toen tot wilde tonelen, waarbij spuitende ambtenaren en de burgemeester slaags raakten met leden van het actiecomité. Ook vocht men later met de politie, toen de brandweer de taak van het stadhuis- personeel wilde overnemen. Ten slotte is het afval, wat er toen nog lag, gewoon zoals het CAR wilde opgeschept en weggevoerd. Leeftijd min. 21 jaar. Havo- of Mavo-opleiding en ervaring op een loon- of personeelsadministratie achten wij be langrijk voor het uitoefenen van bovengenoemde taak. Zij, die eventueel ervaring hebben met geautomatiseerde verwerking van de Joonbere- keningen genieten de voorkeur. Salaris naar leeftijd en ervaring. Indien gewenst is interne huisvesting mogelijk. Mocht u telefonisch informaties willen inwinnen over deze funktie dan kunt u vanavond na 6 uur bellen: 023 - 288456. Dit antwoorden zij op vragen van Sta tenlid drs. R. J. de Wit, die mede namens zijn PvdA-fractiegenoot W. vah der Knoop vragen had gesteld over de huurli beralisatie per 1 september in grote delen van de provincie. De Statenleden zeiden dat geleidelijk aan berichten werden ver nomen over door vertiuurders aan huur ders aangezegde zeer aanzienlijke huur verhogingen, die vaak in de orde van grootte van 50 percent liggen. GS verkla ren dat zij voornemens zijn de gemeente besturen in de betrokken gebieden te vragen de hun ter ore komende gevallen van forse huurverhogingen te melden. Gezien de overloop kan in de opvangge bieden volgens GS geenszins worden ge sproken van een evenwichtssituatie op de wohingmarkt, die liberalisatie van huur- en woonruimtebeleid zou rechtvaardigen. De minister motiveert de invoering van de liberalisatie met de woningmarkt bezien In het kader van de situatie van de streek. Een dezer dagen zullen GS de aandacht van de minister vestigen op dit punt in een gezamenlijk schrijven van de provincies Noord-Holland, Z’Jld-Holland en Utrecht. GS achten de liberalisatie- maatregelen zeer ongewenst bezien in het licht van het rapport woningbouw noor delijk deel Randstad en de nota volkshuis vesting van minister Udink. Zrinko zou tegenover de marechaussee eerst hebben verklaard dat hij in Neder land werk wilde gaan zoeken en daarna, toen hem werd gezegd dat hij daarvoor niet zonder meer toegang tot ons land kon krijgen, hebben opgegeven dat hij dan een bezoek aan kennisen wilde bren gen. Hij zou niet in bewaring gesteld zijn, noch op enigerlei wijze van zijn vrijheid zijn beroofd. (Kamerlid Van der Spek had bij zijn vragen gesteld dat de Joegoslaaf in verzekerde bewaring werd gehouden). Na nader overleg werd Zrinko op 23 september alsnog de toegang tot ons land verleend voor het bezoek aan de Haar lemse kennissen. (Van onze parlementsredactie) EINDHOVEN. V.V.D.-fractieleider Wiegel is gisteren met een moordaanslag bedreigd. Het is een loos alarm gebleken. De Eindhovense politie heeft zeer veel moeite gehad om Wiegel de nodige be scherming te geven. De grote zaal van het hotel De Cocagne, waar Wiegel dinsdaga- was stampvol. Zelfs waren afgeladen toen aanging met DS’70- ln aansluiting op bovenstaande medede ling berichten wij U dat wij vanaf heden dameskapsalon Lust hebben overgeno men en zullen voortzetten onder de naam MARIE JOSÉ”. Wij hopen U ook in de Lange Nieuwstraat die service te geven zoals U die gewend bent in onze zaak aan het Canopusplein. Elf jaar geleden begonnen de ouders -deze jongens wat dollarcenten in „Hoewel achteraf bezien de gang van zaken niet erg gelukkig is geweest”, aldus de staatssecretaris, „en met name, alweer achteraf bezien, In een eerder stadium de toegahg had kunnen worden verleend, is geen sprake geweest van een „hard” op treden jegens de vreemdeling of zijn rela ties in Nederland.” In dit verband vestigt hij er de aan dacht op dat het zeer veelvuldig voorkomt dat vreemdelingen onder het voorwendsel van toerisme of familiebezoek toegang tot ons land trachten te verkrijgen om werk te zoeken, zonder dat hun paspoort voor zien is van de daartoe vereiste machtiging tot voorlopig verblijf. In het geval van de Joegoslaaf aldus de staatssecretaris rees aanvankelijk twijfel aan de beweeg redenen welke de vreemdeling voor zijn bezoek aan ons land had. Om tien voor zes heeft de jongen op de Oegstgeesterweg van zeer korte afstand de kogels op het lichaam van de fabrieksar beider afgevuurd. Een getuige kon een signalement geven. Toen de jongen om half tien werd gearresteerd, was hij volkomen verrast, aldus de Leidse politie, die veronderstelt dat de oorzaak van de schietpartij moet worden gezocht in een vete tussen de familie van de jonge dader en die van het slachtoffer, dat met zijn gezin ook in Leiden woonde. LEIDEN. Enkele uren, nadat een 14- jarige Turkse jongeman in Leiden gistera vond zijn 36-jarige landgenoot S. Akbryik met minstens zes kogels had doodgescho ten, kon de Leidse politie hem arresteren. Toen hij in de buurt van rijn woning in de binnenstad, waar hij woont met zijn vader, moeder en enkele broers, werd aangehouden, had hij het pistool nog in zijn bezit. 05 v< v< bi Langs deze weg delen wij U mede dat wij met ingang van heden onze dames kapsalon hebben overgedragen aan DAMESKAPSALON „MARIE JOSÉ” Wij danken U allen voor het genoten ver trouwen en bevelen onze opvolgster graag in Uw gunst aan. IJmuiden, 25 oktober 1972 Lange Nieuwstraat 181 BEIROET (AFP). —Vanochtend is in het hoofdpostkantoor van de Libanese hoofdstad Beiroet een bombrief ontploft. Twee PTT-empioyé’s hebben verwon dingen opgelopen. De toestand van één van hen is ernstig. Door de afdeling IJmond van „Tro penvrienden” zal zaterdag 28 oktober in het verenigingsgebouw „De Slof” aan het Raamveld in Beverwijk het vierde jaarfeest worden gevierd. Ter gelegenheid hiervan heeft het bestuur van het programma extra werK ge maakt, zodat de dansmuziek wordt verzorgd door „The Twinkle Stars”, met als zangers Billy Jones en Oscar Harris. Voorts treden op „The South Siders”, met onder meer blues, country en western, terwijl bovendien de dans groep „The Eastern en Western Dan cers” werd geëngageerd. Zoals gebrui kelijk worden onderwijl diverse Indi sche hapjes verkrijgbaar gesteld. Alle inlichtingen bij de familie Kleist, Ita- liëlaan 98, Beverwijk, telefoon 02510- 33916. De vereniging „De Vogelvrienden" uit IJmuiden stelt zaterdag 28 oktober alle liefhebbers uit deze omgeving in de gelegenheid tot het kopen, verkopen of ruilen van vogels. Deze mogelijkheid wordt zowel voor leden als voor niet- leden opengesteld, alleen is men per binnenkomende vogel een kwartje voor de verenigingskas verschuldigd. De beurs wordt van 10.30 tot 13 uur gehouden in de bovenzaal van het PEN-jeugdcentrum aan de Kanaal straat in IJmuiden. Wijck maandag gezegd, dat dr. Van der Schaar als hartchirurg in het Blnnenzie- kenhuls „dingen deed die niet door de beugel konden”, „Experimentele dingen deed op patiënten” en „dat dr. Van der Schaar in de nabehandeling niet wilde inzien waarom de patiënt is doodgegaan”. Dr. Van der Schaar eist intrekking van deze beschuldiging. De christelijke toneelvereniging „En- tre Nous” uit Velsen geeft vrijdag 27 oktober in de Stadsschouwburg haar eerste toneelavond van dit seizoen. On der regie van de heer Lub Bakker zal een opvoering worden gegeven van „Toontje heeft een paard getekend”, blijspel in drie bedrijven door Lesley Storm, in de vertaling van Ferd. Ster- neberg. In overleg met de federatie „Bejaardenzorg” is voor deze toneel avond een aantal kaarten tegen geredu ceerde prijzen voor bejaarden beschik baar gesteld. De kaarten zijn verkrijg baar op de bekende spreekuren van het Sociaal Adviesbureau. Op een verkiezingsbijeenkomst van DS’70 in Delft verklaarde De Brauw: „Ik wil de volledige rapporten wel eens zien. Zolang de VARA dat niet doet, moet ik voorshands aannemen dat er is gemanipu leerd met marktonderzoekuitslagen.” De Brauw heeft VARA-voorzitter Kloos ge vraagd het volledige onderzoek te mogen inzien. De rapporten van de NIPO-enguête en van de enquête van de Stichting voor de Statistiek, heeft De Brauw op verzoek wèl ter inzage gehad. „Ik wacht nog steeds op de rapporten van de VA RA”, zei De Brauw. Door de smalfilmclub „Velsen” wordt binnenkort een tweede cursus voor beginners gehouden, waar dinsdag 31 oktober een aanvang mee zal wor den gemaakt. De volgende avonden zijn op dinsdag 14 en maandag 27 november, telkens in gebouw „Velser- duin”, aan het Velserduinplein. Tijdens deze cursus zullen de heren Van Eerden en Van Schadewijk alle facetten van het smalfilmen behande- EINDHOVEN. De hartchirurg dr. Van der Schaar heeft een kort geding aangespannen tegen de voorzitter van het medisch stafbestuur van het Eindhovense Binnenziekenhuis dr. J. A. M. van Wtfck. Tevens zal een klacht worden gedepo neerd bij het Medisch Tuchtcollege. In een radio-uitzending heeft dr. Van HAARLEM. De Joegoslaaf Galic Zrinko, over wie we op 22 september berichtten dat hij door de marechaussee over de grens zou zijn gezet ondanks het feit dat hij slechts kennissen in Haarlem wilde bezoeken, blijkt achteraf toch toe stemming gekregen te hebben naar Haar lem te komen. De staatssecretaris van justitie, mr. Crosheide, geeft verslag van de gang van zaken in zijn antwoord op de door Tweede Kamerlid Van der Spek (P.S.P.) gestelde vragen.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 4